De voortzetting der Uniebesprekingen Toeschouwer kreeg droevig beeld van Amerika's democratie Wat brengt de Radio? In De Drie Ankers RECHTSZAKEN tweede blad Doodstraf voor spionnage in vredestijd in de Ver. Staten De Amerikaanse handels politiek TUNES1E Vreemd escorte voor Brits vliegtuig Op 17 October verkiezin gen in Oost-Duitsland? De vrijstelling van dienstplicht voor onderwijzers Opvarenden van Nederlands schip in arrest in Denemarken Overstromingen in Japan Vrijdag 2 Juli 1954 9* Jaargang No. 3189 Proces McCarty door televisie gevolgd K. VAN DIXH00RN, v/h Fonteijn's Kledingmagazijn Noordsiraai 22 - TERNEUZEN VISSER-K00LE N.V. AXEL Tel. 663 C. WILLEMSEN - Noordsiraai 39 - Tel. 648 - AXEL A. DEES Axelsestraai ZAAMSLA6 99 99 DE VRIJE ZEEUW BIJEENKOMST VERDAAGD TOT DINSDAG. De Nederlands-Indonesische Uniebesprekingen zijn gisteroch tend om 11 uur in de Lairesse- zaal aan het Binnenhof in Den Haag hervat. Enkele minuten né de aanvang van de besprekingen verzamelden zich op het Binnenhof een 200-tal Ambonese mannen en vrouwen, die in groepjes vóór de gebouwen van de Eerste en Tweede Kamer bleven staan. Zoals bekend, stelden dr Niku juluw en ir Manusama in een schrijven aan dr Drees dezer da gen vóór in de kortst mogelijke tijd onder auspiciën van de Ver enigde Naties een conferentie te beleggen tussen Nederland, Indo nesië en de republiek Zuid-Moluk ken. In dit schrijven worden In donesië en de republiek Zuid-Mo- lukken de opvolgers genoemd van de Verenigde Staten van In donesië. Om half twaalf stelden de Am bonnezen, wier aantal intussen was aangegroeid tot 3 a 400, zich met militaire commando's op in een lange colonne. Een aantal spandoeken werd getoond met slagzinnen als: „Wij zijn geen In donesiërs, maar Zuid-Molukkers" en „Uniebesprekingen zonder ons, zijn voor ons niet geldig". Een Ambonees fluitorkest speel de Zuid-Molukse liederen. Op verzoek van de politie wer den na enkele minuten de span doeken weer opgeborgen. Het doel van deze demonstra tie bleek te zijn het aanbieden van een petitie door de B. P. R. M.S. (Badan Perwakilan Repu- blik Maluku Selatan vertegen woordigende raad van de Zuid- Molukken), namens de Ambonne- zen in Nederland, aan de minister zonder portefeuille, mr J. M. A. H. Luns. In deze petitie wordt o.a. ge zegd, dat een bespreking door Ne derlandse en Indonesische dele gaties over een terugkeer der Zuid-Molukkers naar Indonesië voor hen geen waarde heeft. Voorts wordt medegedeeld, dat de Indonesische souvereiniteit over de Zuid-Molukken niet wordt erkend. Aangedrongen wordt op erkenning van de R. M. S. door Nederland en Indonesië. De petitie zal door een delega tie van het hoofdbestuur van de B. P. R. M. S. op het ministerie van Buitenlandse Zaken worden aangeboden. De tweede vergadering van de Nederlands-Indonesische Uniebe sprekingen, die gisterochtend om elf uur in de Lairessezaal op het Binnenhof begon, was om kwart over twaalf geëindigd. Na afloop van deze vergade ring werd het volgende gemeen schappelijke communiqué ver strekt: ,,De Nederlandse en Indonesi sche delegaties voor de Uniebe sprekingen kwamen hedenmor gen in de Lairessezaal in tweede zitting bijeen. De voorzitter van de Nederlandse delegatie, mr Luns, legde een verklaring af omtrent het Nederlandse stand punt, zulks in antwoord op het geen in de eerste zitting door de voorzitter van de Indonesische delegatie, mr Sunarjo, is medege deeld. Op verzoek van mr Sunarjo werd de vergadering vervolgens verdaagd tot Dinsdag 6 Juli om 11 uur, aangezien de Indonesische delegatie de tot nu toe door mr Luns uitgesproken beide rede voeringen in haar geheel en haar onderlinge samenhang wenst te bestuderen. Op 6 Juli zal dan van Indonesische zijde een antwoord worden gegeven". Nader wordt vernomen, dat de rede van minister Luns ongeveer 20 minuten in beslag heeft geno men. Onmiddellijk na de verta ling in het Indonesisch deed de voorzitter van de Indonesische delegatie, mr. Sunarjo, het ver zoek de besprekingen tot Dins dag a.s. te verdagen. Het wordt niet uitgesloten geacht, dat de Indonesische delegatie in de res terende dagen ruggespraak zal houden met de regering in Dja karta. Minister Sunarjo zeide na afloop van de vergadering, dat de Indonesische delegatie in de komende dagen overleg zal ple gen over de stand van zaken, zo als die is ontstaan na de Neder landse verklaring van Donder dagochtend. De Indonesische delegatieleider verwees verder naar het communiqué. Naar wordt aangenomen heeft minister Luns in zijn verklaring van Donderdagochtend de aan dacht gevestigd op het feit, dat het unie-statuut en Nieuw-Gui- nea twee afzonderlijke proble men zijn en dat er dus geen ver band bestaat tussen de uniever houding en de Indonesische aan spraken op Nieuw-Guinea, zoals de bewindsman ook heeft ver klaard bij de behandeling van de begroting van Buitenlandse Za ken in de Eerste Kamer op 6 Mei j.l. Bij deze gelegenheid verklaar de minister Luns voorts, dat de Nederlandse regering niet be reid is mede te werken aan een ongedonditionneerde wijziging van de unieovereenkomst en dat zij niet wenst te spreken over de status van Nieuw-Guinea. De juridische commissie van het Amerikaanse Huis van Af gevaardigden heeft een wets ontwerp goedgekeurd, dat de doodstraf stelt op spionnage m vredstijd. De Amerixaanse senaat heeft het wetsontwerp goedgekeurd en aan president Eisenhower ter ondertekening toegezonden, waarbij de wet betreffende handelsovereenkomsten op basis van wederkerigheid verlengd wordt tot 12 Juni 1955. President Eisenhower, die oor spronkelijk om een verlenging met 3 jaar had verzocht en om nieuwe bevoegdheden tot verla ging van de douanetarieven met 15 procent, nam in verband met bezwaren van de republikeinen tenslotte genoegen met een ver lenging voor de tijd van 1 jaar zonder nieuwe bevoegdheden tot verlaging van douanetarieven. De Tunesische politie heeft 'n razzia uitgevoerd in de inheem se wijk van Sousse en ongeveer 100 Tunesiërs voor een nader onderzoek van hun papieren aangehouden. In Majoura, in Zuid-Tunesie, is een sjeik door woestijnban dieten, die bekend staan als „Fellagha's", ontvoerd. VROUW UIT BRIELLE VER GIFTIGDE HAAR MAN. Een gevangenisstraf van acht jaar met aftrek en daarna ter be schikking stelling van de rege ring om in een inrichting te wor den verpleegd, heeft gistermid dag de officier van Justitie bij de Rotterdamse rechtbank, jhr mr F. A. Groeninx van Zoelen geëist tegen de 40-j»rige mevr. M. J. R.- J. uit Brielle. Zij werd er van verdacht haar echtgenoot T. R. van het leven te hebben beroofd. Zij had zichzelf, na drie en een half jaar bij de po litie aangegeven. In 1950 was het echtpaar ge trouwd. Het huwelijk was niet best, zo vertelde zij. Toen de man met haar bij zijn ouders wilde gaan inwonen, en zij daar be zwaar tegen had, omdat deze niet Rooms-Katholiek waren, Een oiloot van de Britse lucht vaartmaatschappij Boac, Ho ward, die reeds 265 maal over de Atlantische Oceaan is gevlogen, heeft Woensdag bij aankomst in New York verklaard, dat zijn „Stratocruiser" op 27b km van Goose Bay od New Fonudland gedurende 18 minuten geëscor teerd is door vreemde vliegende machines, die op een afstand van verscheidene kilometers met eenzelfde snelheid als zijn toestel vlogen. Alle 11 bemanningsleden van het Britse toestel en de 51 pas sagiers. die aan boord waren, hebben het vreemde escorte ge zien, dat bestond uit een groot toestel, dat gedurig van vorm scheen te veranderen, en 6 klei nere. Er wordt een onderzoek naar het vreemde verschijnsel inge steld. Naar Reuter nog meldt, wa ren de geheimzinnige machines plotseling verdwenen toen een Amerikaanse straaljager nader de, die was opgestegen, nadat de piloot aan het station Goosy Bay bericht over zijn waarne mingen had gezonden. Later is nper een tweede straaljager op gestegen om naar de vreemde toestellen te zoeken, doch ook dit vliegtuig moest onverrichter zake naar zijn basis terugkergn. De eerste secretaris van het bestuur van de Oostduitse com munistische partij, Walter Ul- bricht, heeft op een bijeenkomst van het blok van anti-fascistl- sche democratische partijen voorgesteld op 17 October ver kiezingen voor de Oostduitse volkskamer en de districten te houden. wilde ze van hem af. Ze kocht rattenvergift, smeerde het op zijn brood, de smaak verdoezelend met een dikke laag suiker, waar hij zo van hield. Dit gebeurde op 3 October, doch de man overleed niet meteen. De dag daarna pas voelde hij zich niet lekker. Hij ging naar zijn ouderlijk hiiis en hield daar het bed. De 5e October klaagde hij over erge dorst, des nachts gaf hij 'over en de dokter werd ontboden. Tegen de morgen overleed de man echter. De dok ter zocht de doodsoorzaak in een maagbloeding omdat de man vaak maagklachten had. Jaren lang liep de vrouw rond met haar geheim. Totdat zij het niet meer uithield en na drie en een half jaar alles aan de politie opbiech- te. Het stoffelijk overschot werd opgegraven en bij de lijksectie werd inderdaad vergift aange troffen. Een eventueel andere doodsoorzaak is niet gevonden. Naar aanleiding van het rap port dat over de vrouw is uitge bracht, merkte de president, mr J. C. L. Reuder, op, dat zij in zeer hoge mate verminderd toereke ningsvatbaar wordt genoemd. Volgens de artsen die het rapport hadden opgemaakt, kon met de psychische gestoordheid van deze vrouw, niet gesproken worden van kalm beraad en rustig over leg voor het uitvoeren van de moord. Een bestraffing had vol gens hem geen zin en zij advi seerden, haar ter beschikking te stellen van de regering omdat zij een gevaar vormt voor de open bare orde. De officier van Justitie meen de in zijn requisitoir evenwel, dat de vrouw in haar verklaringen toch wel heeft blijk gegeven van enig overleg. Zij heeft overwo gen, dat het beter was het ver gift niet bij het middageten te geven, omdat de man het dan eer der zou proeven. Ze heeft in een ziekenhuis gewerkt, ze is ge trouwd, ze wilde niet bij haar schoonouders inwonen, ze heeft de zaak vóór zich gehouden, om dat ze wist strafbaar te zijn, kort om deze vrouw heeft blijk gege ven in staat te zijn tot het nemen van beslissingen. Uit haar bekentenissen meende de officier dat moord met Voor bedachten rade wel vaststaat, maar hij wilde bij zijn eis reke ning houden met de bevindingen van de doktoren. De raadsman, mr B. Baard man, was van mening, dat ge zien de gestoorde psyche van de vrouw en de angstige gemoeds toestand waarin ze verkeerde om bij de schoonouders, waar ze bang voor was, in te moeten gaan wonen, niet kan worden gesproken van een kalm en rus tig overleg om de man van het leven te beroven. Hij verzocht de rechtbank het psychiatrisch rapport te volgen. Uitspraak over 14 dagen. Op vragen van het Tweede Kamerlid de heer Gortzak be treffende het verlenen van uit stel van opkomstplicht aan de dienstplichtige onderwijzers, hebben de minister van porlog en van Marine en de minister van Onderwijs, Kunsten en We tenschappen het volgende ge antwoord: Aan de dienstplichtige onder wijzers, die in 1954 voor eerste oeiening in werkelijke dienst moeten komen, zal vrijstelling van dienst als gewoon dienst plichtige niet uitstel van op komst worden verleend, in dien zij een betrekking vervul len of gaan vervullen bij een school, waar zij als onmisbaar moeten worden aangemerkt. Ten aanzien van onderwijzers, die als verplichte leerkracht zijn of worden aangesteld in 'n vacature aan een school in de rampgebieden dan wel in een vacature aan een school met 2 leerkrachten of minder, het hoofd niet meegerekend, wordt deze onmisbaarheid zonder meer aangenomen. Ten behoeve van vacatures aan niet in de rampgebieden gelegen scholen met meer dan 3 leerkrachten, die door het onderwijzerstekort in ernstige moeilijkheden ver keren, zal echter eveneens vrij stelling worden verleend. Teneinde te bevorderen, dat de vrijstelling zoveel mogelijk aan het gestelde doel beant woordt, zal zij tot 1 Januari '58 een tijdelijk karakter dragen en na die datum worden omgezet in een vrijstelling voorgoed. Vervanging van een zieke leer kracht gedurende korte tijd zal niet worden beschouwd als het vervullen van een vacature, waarvoor vrijstelling zal worden verleend. Overigens doet het niet ter zake of de te benoemen leer kracht vast dan wel. tijdelijk wordt aangesteld. Beslissend is de vraag of de personeelsbezet ting aan de school de vrijstel ling noodzakelijk maakt. De verhoren in de zaak tussen senator McCarthy en het leger zijn afgesloten, zonder dat er ook maar enig uitzicht is op beant woording van de vraag, welke partij nu eigenlijk heeft gelogen. Zowel McCarthy en zijn aanhang als de vertegenwoordigers van het Amerikaanse leger hebben vastgehouden aan hun oorspron kelijk geuite, elkaar tegenspre kende beschuldigingen. Aan de ene of de ander zijde moet dus meineed zijn gepleegd. Maar de republikeinse meerder heid1 in de senaatscommissie van onderzoek heeft verhinderd, dat getuigen, die wellicht de waar heid aan het licht hadden kun nen brengen, werden opgeroepen. Dus blijft de werkelijke toedracht van zaken die op zichzelve overigens zo belangrijk niet meer is in het duister gehuld. Daaruit kan het Amerikaanse volk, aan het einde van de verho ren, slechts deze conclusie trek ken: in de leidende kringen van de republikeinse partij, die een einde zou maken aan de Augius- stal, die de democratische tegen standers gedurende hun twintig jarig bewind in Washington zou den hebben verwekt, zitten lie den, die er niet voor terugschrik ken onder ede leugens uit te spreken. Twee opvarenden van het Ne derlandse motorkustvaartuig „Hasewint" uit Hoogezand be vinden zich in Stege op het eiland Moen in arrest. De twee mannen hebben volgens de po litie in beschonken toestand een rit gemaakt met een auto die niet hun eigendom was. Volgens de politie hebben de 2 Neder landers in razende vaart een rit gemaakt door Stege en brokken gemaakt. Er is door verscheide ne inwoners een schadevergoe ding van in totaal 21.500 kronen geëist. EEN JONGLEUR. Hoe bedroevend slecht tenmin ste een deel van het Amerikaan se volk wordt vertegenwoordigd, had men ook al eerder geleerd Het was een verre van verhef fend beeld, dat het televisie scherm van de behandeling van de zaak-McCarthy toonde. Zonder overdrijving kan men zeggen, dat alleen al het gadeslaan van McCarthy's onbehouwen uitval len in staat was, iemand onpasse lijk te maken. En erger nog dan zijn grauwen en bijten, was zijn lachen. Daar zat hij, massief en breed uit, observerend hoe zijn assis tent en leerling, de geslepen Roy Cohn, zijn capriolen uitvoerde. De oudste juristen moesten we] van nijd verbleken bij het zien van de brutale zelfverzekerdheid, waarmede deze jongeman optrad. Maar het kon niet verborgen blij ven, dat Cohn de vele goede ga ven, waarmede de natuur hem heeft gezegend, scheen te mis bruiken. Hier stond geen man, die voor een zijns inziens eerlijke zaak vocht, maar een ijskoude jong leur, die slechts dan enig gevoel verried, indien een scherpe vraag hem in het nauw dreigde te bren gen. GEREHABILITEERD Dezer dagen heeft het ministe rie van Buitenlandse Zaken ook de laatste van de bijna driehon derd door McCarthy van commu nisme beschuldigde ambtenaren, zekere Val Lorwin, moeten reha biliteren. Zo zien alle aanklach ten van de senator er uit. Maar uit louter angst voor McCarthy heeft Amerika het aangezien, hoe zijn prestige in het buiten land werd ondergraven. En wie heeft Cohn onlangs ge noemd als de man, op grond van wiens mededelingen de volkomen ongegrond gebleken aanklacht van spionnage in fort Monmouth werd gebaseerd? Paul Crouch, één van die beruchte beroeps-ex- communisten, naar wiens ver Dat heeft Bruin nog nooit in z'n lange paardenleven meegemaakt, een wagen met dubbele wielen. Maar één ding is zeker, „extra versterkt" is die wagen beslist I En de baas heeft goed lachen, want hij draagt een echt BEVA-werkpak, gemaakt van de beste slijtvaste weefsels, gecon troleerd op Amerikaanse testmachines I Zo'n B E V A-p ak is extra versterkt op alle plaatsen, die geweld moeten kunnen weerstaan. BEVA is ook royaal met de 'stof, zodat BEVA-werkpakken makkelijk zitten en er is altijd een schriftelijk garantiebewijs bij. openbaarheid de dingen werke lijk onderzoekt, blijkt bijv. uit 't feit, dat eerst thans eens iemand dé moeite heeft genomen om het boek van de soldaat Shine over het communisme, dat diens ge schiktheid om voor de commissie van McCarthy te werken, moest bewijzen, te bestuderen. Het is het opstel van een schooljongen, dat bovendien van ontelbare fou ten wemelt. En deze knaap kon, met zijn boezemvriend Cohn, in opdracht van McCarthy naar Europa gaan en daar een aantal van Amerika's beste vertegen woordigers in het buitenland ten val brengen. PARTIJBELANGEN. Ergerlijk was de wijze, waarop het onderzoek door de senaats commissie werd geleid. De verde diging van echte of vervreemde partybelangen, niet het verlan gen om de waarheid aan het licht te brengen, waartoe zij in dit ge val, als vertegenwoordigers van het gehele volk, waren verplicht, was het richtsnoer van de repu blikeinse commissieleden, voor zitter Mundt niet uitgesloten. Een bijzonder onaangename indruk maakte senator Dirksen, het type van een zalvende volks redenaar, die men zo in de étala ge van een parfumeriewinkel zou kunnen neerzetten. Hij be hoefde slechts de mond open te doen en men wist reeds, dat hij precies het tegendeel van wat hij dacht, zou zeggen. Senator Dvorshak was zijn gewillige handlanger. Over de arme sena tor Potter, die beide benen in de oorlog heeft verloren, kan men zeggen, dat hij duidelijk onder de hem' opgelegde partijdiscipline leed. De drie democratische senato ren, wier partij in deze zaak slechts met de waarheid kon zijn gediend, gedroegen zich als dap pere musketiers, maar bleken dikwijls niet opgewassen tegen de streken van McCarthy en zijn helpers. Meer dan hun parlemen taire handigheid hielp hen de klaringen op het ogenblik door hartgrondige afkeer van McCar- de Justitie een onderzoek wordt thy en Cohn. BEVA VAKKLEDING BEVA werkkleding verkrijgbaar bij: Ingesteld, omdat men hem van meineed verdenkt. De grote ju rist Cohn, het wonderkind van New York en de sensatie van de New Yorkse nachtclubs, had nie mand anders dan Crouch, om 't Amerikaanse leger in een schan daal zonder voorbeeld te verwik kelen. Helaas nemen nog steeds vele Amerikaanse kranten alles voor bare munt, wat hun uit deze bronnen toevloeit. Hoe weinig de De enige echter, die ver boven het weerzinwekkende en klein zielige gedoe, waartegen men wekenlang via de televisie heeft aangekeken, uitstak, was de ad vocaat van 't leger Welch. Want Welch toonde zich de vertegen woordiger van de menselijkheid en wanneer hij sprak, ging er 'n verfrissende ademtocht uit een betere wereld door de damp, die uit het geschapen moeras op steeg. door PIKE NORTON WILL'S 44. (Nadruk verboden) Dan schoot hém de reddende gedachte in: Verduynen wist te veel en was daarom gevaarlijk voor de Chinees en voor de rest van de bende. Daarom werd hij vrijgepleit, in de hoop, dat de po litie ook niets uit hem zou kun nen persen en dus geen verder bewijsmateriaal had voor de twee andere beschuldigingen. Inspec teur Verberne glimlachte, toen hij zover gekomen was. Die Li was wel handig, maar toch nog net niet handig genoeg. Nu de zaak Van Zanten. Li zweeg hierover omdat hij de in druk had gekregen dat de politie hierover nog niet voldoende wist. Li had dat onmiddellijk aan gevoeld. Peizend trok de inspecteur aan een vers opgestoken sigaar. Ge woontegetrouw blies hij de rook wolkjes in de lucht en keek die peinzend na. Hij zuchtte diep. Al les wat met dit meisje te maken had, was even duister. De rest zou vermoedelijk wel opgelost worden, maar ditWeer zucht te hij. Wat was er met dat meisje ge beurd? Als zij ontvoerd was, waarom dan juist naar Marseille? En wat moest er verder met haar gebeuren. Waar was zij ergens in Marseille? Of was ze reeds naar elders overgebracht? Het waren allemaal vragen waar hij geen antwoord op kon vinden. Er moest daar was hij nu on derhand wel van overtuigd ge raakt een zeker verband be staan tussen beide zaken. En de Inspecteur verbeeldde zich, dat, als hij dat verband maar een maal zag, de rest ook wel zou komen. Ik zal maar weer eens van voren af aan beginnen, dacht hij. „Zij heeft dus ruzie gehad met onze vriend Peter en wilde de havenbuurten in om daar stof op te doen. Ze komt in de „Drie Ankers" in aanraking met Ver duynen, die naar zeggen van Jaap op haar afgestuurd werd om de beweegredenen van haar komst aldaar aan de weet te ko men. Gerhard ziet geen kans haar zonder meer af te schepen en besluit haar dan maar iets op de mouw te spelden". De inspecteur knikte met zijn hoofd toen hij zover gekomen was. „Ja", mompelde hij zacht. „Zo zal het gebeurd zijn. Maar nu verder?" Hij stak zijn sigaar opnieuw aan. „Hij kan haar ver der in contact gebracht hebben met enige vrienden, die hem zou den helpen, bij het bedotten van het meisje. Daarbij kan ook Per- pagos geweest zijn. Dat ver klaart tevens diens aanwezigheid en geeft een zeker verband aan. Een tweede mogelijkheid is, dat Perpagos haar als handelswaar heeft gezien en Gerhard dat ook gewild heeft toen hij haar met de Griek in aanraking bracht. Dit moet echter onwaarschijnlijk worden geacht, want er is betere waar voor een handelaar in blan ke slavinnen dan een meisje als Milly, die niet dom is, maar al leen erg avontuurlijk aangelegd schijnt te zijn. Er blijft dus als redelijke mogelijkheid over, dat zij iets gedaan of ontdekt heeft, waardoor Perpagos het noodza kelijk achtte, dat ze moest ver dwijnen. Wat kan dat geweest zijn?" Hij maakte plotseling een ver raste beweging. De aspunt die aan zijn sigaar hing, verloor daardoor haar evenwicht en viel op zijn broek. Anders een zeer net man, lette hij daar nu niet op. „...het meisje was in „De Drie Ankers" geweest! „DE DRIE ANKERS". Hij sprak de naam uit met een grote nadruk. Deze VRIJDAG 2 JULI HILVERSUM I: 7.00 Nieuws; 7.13 Gram.; 8.00 Nieuws; 8.18 Gram.; 8.35 Orgel; 8.55 Voor de vrouw; 9.00 Gymn.; 9.10 Piano; 9.35 Waterstanden; 10.00 Cau serie; 10.05 Morgenwijding; 10.20 Voor de arbeiders; 11.35 Gram.; 12.30 Mededelingen; 12.33 Lich te muziek; 13.00 Nieuws; 13.15 Varia; 13.20 Gram.; 13.30 Cau serie; 14.00 Gram.; 14.30 Natio nale kaderdag van de P.v.d.A.; 15.10 Orkest; 15.35 Sport; 15.50 Gram.; 16.00 Causerie; 16.55 Gr.; 17.00 Nat. kaderdag van de par tij van de Arbeid; 17.25 Gram.; 17.30 Orkest; 18.00 Nieuws; 18.20 Orgel; 18.40 Regeringsuitzend.; kroeg stond immers bekend als een plaats waar verdovende mid delen werden verhandeld? Had Milly ondanks de bewaking door Verduijnen daarvoor soms de bewijzen ontdekt Moest ze daarom verdwijnen?' Inspecteur Verberne stond op uit zijn luie houding en begon de kamer op en neer te ijsberen. Het was een goede mogelijkheid, maar er was geen bewijs. En zelfs al kon hij dit bewijzen, dan wist hij nog niet, waar het meis je nu gebleven was. Hij zag nu ook maar één moge lijkheid om het raadsel, dat rond het verdwijnen van het meisje lag, op te lossen: de arrestatie van Gerhard Verduijnen. t Terwijl inspecteur Verberne ge lijk wijlen Sherlock Holmes zat te combineren en te deduceren, lag Peter Jan Moldering op zijn ka mer in een luie stoel. In de asbak van het rooktafeltje naast hem lag een brandende sigaret. Het lange ongeschonden askolomme tje duidde er op, dat hij niet veel interesse had voor het genotmid del. Volkomen indolent staarde hij voor zich uit, terwijl de som berste gedachten door zijn hoofd speelden. Een kop thee stond on aangeroerd naast hem en vormde een droef stilleven met de siga ret. (Wordt vervolgd 19.00 Nat. kaderdag van de P.v.d.A.19.20 Bonifaciusher- denking; 19.30 Kerkdienst; 20.00 Nieuws; 20.05 Gram.; 20.30 Gr.; 21.00 Cabaret; 21.45 Soc. com mentaar; 22.00 Amus. muziek; 22.30 Hoorpel; 23.00 Nws.; 23.15 Gram. HILVERSUM II: 7.00 Nieuws-, 7.15 Gymn.; 7.30 Gew. muziek; 7.45 Morgengebed; 8.00 Nieuws; 8.15 Gram.; 9.00 Voor de vrouw; 10.00 Voor de jeugd; 10.15 Gr.; 11.00 Voor de zieken; 11.45 Or kest; 12.03 Gram.; 12.30 Mede delingen; 12.33 Amus. muziek; 13.00 Nieuws; 13.20 Gev. muz'.; 13.40 Koor; 14.00 Boekbesprek.; 14.10 Orkest; 14.30 Gram.; 14.45 Bonifaciusherdenking; 15.56 Gram.; 17.00 Voor de jeugd; 18.15 Weekoverzicht; 18.25 Gr.; 18.35 Tenniskampioenschappen; 18.45 Buitenl. correspondenties; 19.00 Nieuws; 19.10 Gram.; 19.20 Parlementsoverzicht19.30 Gr.; 20.25 De gewone man; 20.30 Causerie; 20.50 Gram.; 21.00 Opera; 21.45 Act.; 21.55 Piano; 22.25 Gram.; 22.30 Wij luiden de Zondag in; 23.00 Nieuws; 23.15 Esperanto; 23.22 Viool; 23.40 Gram. BRUSSEL VI.: 12.00 Gram.; 12.30 Weerbericht; 12.34 Gram.; 13.00 Nieuws; 13.15 Radio-alma nak; 14.30 Accordeon; 14.45 Gr.; 15.00 Accordeon; 15.15 Gr.; 15.45 Eng. les; 16.00 Causerie; 16.15 Orkest; 18.05 Nieuws; 18.10 Gr.; 18.20 Zang; 18.30 Voor de solda ten; 19.00 Nieuws; 19.45 Cause rie;'21.15 Opera; 22.30 Nieuws. 22.40 Opera. Overstromingen in Z.- en W.- Japan, die veroorzaakt zijn door zware regenval, hebben reeds aan 15 personen het leven ge kost en tienduizenden huizen verwoest. Men vreest, dat het aantal slachtoffers nog zal stij gen. Door de overstromingen zijn 3 steden, Nagasaki, Gobo en Kioesjoe, afgesneden. In Naga saki staan 20.000 huizen onder water. De inwoners van Gobo zijn naar de bergen gevlucht.

de Vrije Zeeuw | 1954 | | pagina 5