De Franse Unietroepen De conferentie over de Europese verdedigingsgemeenschap Zuidelijk deel Delta Rode rivier wordt ontruimd Gedeputeerden van Zeeland bezoeken Delft Spaak over zijn onderhoud met Mendes France Het verbod van bedrijfs- arbeid voor 14-jarige meisjes WRIGLEY Petrof over de Russische geheime dienst Verhoging van pensioenen met een toeslag WEERSVERWACHTING HOOGWATER Het onderzoek naar de zaak-Petrof De R.T.C.-overeenkomsten Strijd in Jeruzalem weer opgelaaid ZON- en MAANSTANDS! Uitbreiding landbouwareaal in Zuid-Afrika De besprekingen tussen de kolonels Armas en Monzon Wetsontwerp op Amerik. atoomgeheimen Voor top-prestaties Voor gezonde regelmaat op' onder op onder Juli. 3 4 25 21.02 7.58 22.29 4 4.26 21.02 9.14 22.44 5 4,26 21.02 10.27 22.59 6 4.27 21.01 11.38 23.12 Attlee naar Australië Premier Siroky ernstig ziek? De watersnood aan de Amerik.-Mexicaanse grens Mevr. Roosevelt niet naar de Sowjet-Unie Fraiücering bij Abonnement: Terneuzen nirecteur-Hoofdredacteur I. van de Sande Noordstraat 55-57 - Terneuzen Redactie-adres: Telefoon 2073 en 2510 5 uur uitsluitend 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: 5,35 per kwartaal; per maand 1,80; per week 43 cent. Losse nrs 8 ct. VRIJE ZEEUW VRIJDAG 2 JULI 1954. 9e Jaargang No. 3189. Verschijnt dagelijks Uitgeefster N.V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen Advertentieprijs: per mm 15 ct.; minimum per advertentie 2,25. Rubriek Kleine Advertenties: 5 regels 1,-5 iedere regel meer 20 cent. Vermelding: Brieven onder nummer, of-. Au^ai Bureau van dit Blad 20 cent meer. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur. Voor het Maandagnummer: Zaterdags 10.30 uur. Het Franse opperbevel in Indo. China heeft Woensdag bekend gemaakt, dat Franse en Vietna- van de delta der Rode Rivier, die bedreigd wordt door 30.000 man mese troepen de Zuidelijke zone troepen van de Vietminh, ont ruimen. Het bewuste gebied beslaat on geveer 4000 vierlkante kilometer. Het omvat enkele van de vrucht baarste rijststreken ter wereld. Verder liggen in het gebied de garnizoensplaatsen Namdinh, Het omvat enkele van de vrueht- Ninhibinh en Lacquanh. De ontruiming heeft ten doel, de zeer belangrijke corridor te beschermen, die Hanoi met de zeehaven Haiphong verbindt. Vele duizenden Vietnamese burgers, die niet onder het be wind van de Vietminh willen staan, zijn met massa's jonken en sampans naar de oevers van de Golf van Tonkin gebracht on der bescherming van de Franse vloot en luchtmacht. Van Franse militaire zijde is verklaard, dat volgens de jongste in Parijs beschikbare inlichtin gen, eenheden van het Vietna mese leger in de ontruimde Zui delijke zóne van de delta zijn ach- tergebleven. Zij krijgen steun van de Franse luchtmacht en ar tillerie. Er zijn Franse verbin dingsofficieren aan de eenheden toegevoegd. Aan de terugtrekking van de Franse troepen is een massa evacuatie voorafgegaan van Vietnamezen, die vergeldings maatregelen van de communis ten vrezen. Van ambtelijke zijde in Parijs heeft men niet willen zeggen, hoe veel Vietnamese bur gers uit 'het betrokken gebied Rode Rivier een voorbereiding is voor een verdeling van Vietnam, waarin, naar men vreest, Frank rijk te Genève zou kunnen toe stemmen. In Franse militaire kringen te Parijs is echter nadrukkelijk ver klaard, dat het hoofddoel van de ontruiming de bescherming van het Franse expeditieleger is. De radio-omroep van de Viet minh meldt, dat de Franse unie- strijdkrachten zich „onder zware druk" -uit de militaire subsector Ghenh, die door tien posten werd verdedigd, hebben teruggetrok ken. Het bedoelde gebied ligt ten Zuiden van Nnih Binh in de delta van de Rode Rivier. In de week, die 24 Juni eindigde, had den verzetstroepen vijf Franse treinen tussen Hanoi en Hai phong „vernield'' Franse stafofficieren verkla ren, dat de vacantie noodzakelijk is geworden, omdat generaal Cogny, de Franse bevelhebber in NÖord-Indo-China, over onvol doende troepen beschikt om de gehele delta met haar bevolking van 9 millioen mensen te kunnen verdedigen. Hoewel de sterkte van de Fran se strijdkrachten in de delta niet bekend is, wordt zij geschat op ongeveer 120.000 man. Hier tegenover staat een strijdmacht van de Vietminh van naar schat ting 130.000 man. In ambtelijke kringen te Parijs is verklaard, dat tot de evacuatie van de Zuidelijke delta reeds door de regering-Laniel en het Franse opperbevel een besluit genomen was. Een Franse militaire woord voerder te Parijs heeft later me degedeeld, dat ook de Vietnamese krachten in Indo-Ghina thans, na de ontruiming van het Zuidelijk deel der delta van de. Rode Ri vier, nieuwe verkorte verdedi gingslinies binnen de Tonkinese delta, het laatste Franse steun punt in het Noordoosten van In- do-China, hebben bezet. De nieuwe Franse opperbevel hebber, generaal Ely, had in een „reusachtige operatie te land, ter zee en in de lucht" het gehele gebied tussen de monding van de Rode Rivier en een lijn ruwweg van ten Noorden van Phat Dim tot ergens bij Phoely, ontruimd. Het geëvacueerde gebied heeft een bevolking van naar schatting twee millioen zielen, van wie vele anti-communistische Rooms-Ka- t'holieken zijn. De evacuatie is Dinsdag begon, nen, aldus heeft een woordvoer der van het Franse opperbevel in Indo-Ghina medegedeeld. Leden van Ged. Staten van Zeeland, die op het ogenblik 'n studiereis door Zuid-Holland maken om daar kennis te ne men van de waterstaatkundige problemen, zullen een bezoek brengen aan Delft. Zij zullen daar het hoogheemraadschap „Delfland" en het waterloop kundig laboratorium bezoeken. Bij het gezelschap bevindt zich de Commissaris der Konin gin in de provincie Zeeland, jhr mr A. F. C. de Casembroet. zijn geëvacueerd'. Sommige be- j troepen de Zuidelijke delta heb richten gewagen echter van een ben ontruimd. aantal van 50.000 In Parijs zijn berichten ontvan. gen, dat de Vietminh zonder strijd Phat Diem, in het Zuidelijk deel van de Tonkinese delta, on geveer 110 km ten Zuiden van Hanoi, heeft bezet. In verhalen van ooggetuigen uit Hanoi wordt gezegd, dat de laatste dagen Franse Dakota's vol Vietnamese vrouwen en kin deren om de tien minuten op de vliegvelden van Hanoi neer streken. Tezelfdertijd kwamen lange colonnes legervoertuigen met wapens en uitrusting aan uit de prijsgegeven Franse bolwerken in de Zuidelijke delta. Onder de Indo-Chinese anti communisten, die geloven, dat de Fransen een algehele ontruiming van de delta met uitzondering van een bruggenhoofd rondom Haip hong, voorbereiden, zou de span ning groeien. Het Franse garnizoen in Hanoi zou opdracht gekregen hebben, zich paraat te houden ingeval van anti-Franse onlusten. Op een aantal strategische pun. ten in de stad waren troepen en tanks samengetrokken. In Hanoi wonen ongeveer 1500 Franse burgers. Het door de Vietmnh bezette Phat Diem is de zetel van de Rooms-Katholieke bisschop Le Huu Tu. Hij zou enkele dagen geleden naar Saigon vertrokken zijn om te elfder ure een beroep te doen op de Franse autoritei ten, de evacuatie te staken. In Vietnamese kringen te Pa rijs maakt men zich bezorgd over de mogelijkheid, dat de evacuatie van het Zuiden der delta van de Generaal Ely heeft gisteren, voor zijn terugkeer naar Saigon, met premier Mendes-France ge sproken. Uit militaire kringen te Parijs verluidt, dat de Franse strijd- Franse genietroepen in Indo-Chin.a aangekomen. Het Franse passagiersschip „Pasteur" is Donderdag te Saint Jacques, ten Zuid-Oosten van Saigon, aangekomen met verster kingen, bestaande uit Franse- unietroepen, aldus een medede ling van het Franse opperbevel. De uit Frankrijk en Noord- Afrika afkomstige troepen gin gen over op de „l'Espérance",, met bestemming Saigon, waar zij later op de dag aankwamen. De V. S. en de ontruiming Rode-rivierdeita. De Amerikaanse regering is niet tevoren door de Franse over heid in kennis gesteld van de ge deeltelijke evacuatie van de Rode- rivierdelta, aldus verklaarde de woordvoerder van het Ameri kaanse ministerie van Buiten landse Zaken. De Amerikaanse regering volgt de ontwikkeling van de situatie in Indo-Ghina met belangstelling en neemt aan, dat zij op de hoog te zal worden gehouden, naar mate het Franse plan ten uitvoer wordt gebracht, aldus de woord voerder. Hij wilde niet zeggen, of de Amerikaanse regering of ficieel aan Frankrijk verzocht had haar op de hoogte te houden. Het Tweede Kamerlid mevr Ploeg-Ploeg (P.v.d.A.) heeft een 9-tal amendementen ingediend od het wetsontwerp tot nadere wijziging van de arbeidswet 1919 (verbod van bedrijfsarbeid voor 14-jarige meisjes). De strekking van deze amen dementen is, het verbod van be drijfsarbeid in principe uit te strekken tot meisjes van 15 jaar, echter met die mogelijkheid de industrie de gelegenheid te ge ven zich aan de nieuwe situatie aan te passen. Zij zijn mede on dertekend door de heer Van Lier, mej. Zeelenberg en de he ren Van Lienden, Peschar en Berger (allen P.v.d.A.). ,,Ik verwacht, dat de conferen tie over de Europese verdedi gingsgemeenschap te Brussel niet eerder dan begin Augustus a.s. gehouden zal kunnen wor den", zo verklaarde de Belgische minister van Buitenlandse Zaken Paul Henri Spaak Donderdag middag na zijn terugkeer uit Pa rijs op een persconferentie. Volgens minister Spaak is bij zijn onderhoud met de Franse premier Mendes France niet ge sproken over een vervangings oplossing voor de E.V.G. „Indien het verdrag niet door het Franse parlement wordt aangenomen", zo zeide hij, „dan heeft het geen zin een vervangingsformule voor de E.V.G. te vinden, doch zullen wij een geheel andere politiek voor Europa moeten zoeken". A verhoogt bij sport en fpe, Ver/r W WhoudingSve rIris'. zuiVert rm°9en. en keel medegedeeld door het K. N. M. I. te De Bilt, geldig van Vrijdag ochtend tot Vrijdagavond. Weinig verandering in temperatuur. Veranderlijke bewolking met plaatselijk enige lichte regen of motregen. Zwakke tot matige wind uit Westelijke richtingen. Ongeveer dezelfde temperatu ren als gisteren. ZATERDAG 3 JULI. Verschenen is het voprlopig verslag van de commissie van rapporteurs uit de Tweede Ka mer over het wetsontwerp tot nadere verhoging van pen sioenen met een toeslag. Hieraan is het volgende ont leend: Nagenoeg algemeen betoonde men zich erkentelijk voor de indiening van dit wetsontwerp, waarop van verschillende zijden en bij meer dan één gelegen heid in de Kamer is aangedron gen en dat zal leiden tot een verbetering in de positie van vele zgn. oud-gepensionneerden, wier pensioenen, ook na de daarop reeds vroeger gegeven toeslagen, als gevolg van de ge stegen kosten van levensonder houd ontoereikend zijn gewor den. Men juichte het toe, dat de regering uiteindelijk haar eer tijds ingenomen standpunt, voor zover dat een weigering in hield om de pensioenen te her zien volgens een gevarieerde schaal in verband met het jaar van ontslag heeft laten varen. Vele leden herinnerden er aan, dat van hun zijde meermalen n stelsel, als thans in het ontwerp is neergelegd. verdedigd is, Uiteraard verheugde het deze leden, dat de huidige regering met een voorstel is gekomen, dat in de lijn ligt van hetgeen destijds door hem werd beoogd. Wel was bij hen de vraag op gekomen, of het volgen van een andere gedragslijn mogelijk zou zijn geweest en of minutieus is na te gaan hoeveel iedere ge- pensionneerde in verhouding tot het huidige pensioen te kort komt. Bij alle erkentelijkheid voor de indiening van het ontwerp, kon men algemeen niet verhe len, dat de inhoud van het voorstel op verschillende punten teleurstelling heeft gewekt en dat nog tal van wensen zijn blijven bestaan. Algemeen drong men er ten slotte op aan, dat aan de nieu we regeling terugwerkende kracht kan worden verleend tot 1 Januari 1953. De oud-gepen sionneerden verkeren reeds zeer lang in moeilijkheden, terwijl er in 1953 te hunnen opzichte niets kon worden gedaan, of schoon zij gehoopt en verwacht hadden in dat jaar geholpen te zullen worden, dat het alleszins redelijk mag heten wanneer de regeling van genoemde datum af gerealiseerd wordt. Op de tweede dag van zijn ge tuigenis voor de Australische commissie van onderzoek heeft de voormalige derde secretaris van de Russische ambassade te Canberra Wladimir Petrof mede delingen gedaan over de organi satie „K-één", waaronder een groot deel van de Russische ge heime dienst ressorteert. Dit apparaat, waarvan de eigenlijke naam „Commissie van voorlichting over de buitenlandse politiek" luidt, stond tot ruim anderhalf jaar geleden onder lei ding van Ignatief, die werd ont slagen in de tijd, dat melding werd gemaakt van de arrestatie van een aantal artsen, die zouden hebben bekend Stalin en anderen te hebben willen vermoorden. Zo als bekend, werden deze beschul- De voormalige Russische di plomaat Petrof, die in Australië politiek asyl heeft gekregen, heeft voor de Australische com missie van onderzoek naa.r com munistische actibiteit verklaard, dat alle vertegenwoordigers van het Russische persbureau Tass in Australië leden van de Sow- jet-geheime dienst waren. Ook zeide hij, dat na zijn aan komst in Australië in Februari 1951, zijn werk o.m. bestond uit het controleren van het perso neel der ambassade, dat bin nendringen in anti-Sowjet krin gen en het werven van agenten in die kringen. digingen later ingetrokken en de artsen in hun eer hersteld. Petrof deelde verder mee, dat er in de Sowjet-Unie mensen worden opgeleid om in het bui tenland leiders van anti-commu nistische groepen uit de weg te ruimen. Een van deze mannen was Niklai Chochlof, die de zijde van het Westen koos, toen hij met een dergelijke opdracht naar West-Duitsland was gezonden. Petrofs taak bij aankomst in Australië was contact te zoeken met Letlandse emigranten en agenten te werven onder perso nen. die Australië binnenkwa men Zijn vrouw Evdokia was werkzaam bij de coderingsdienst van de ambassade. Zoals bekend kregen beiden in April asyl in Australië. Vervolgens vertelde Petrof het een en ander over Russische staatsburgers, die gestraft waren omdat zij zich met buitenlanders hadden ingelaten. In ernstige ge vallen werden de schuldigen in het geheim berecht door een volksgerechtshof of door een tri bunaal van de geheime politie (N.K.V.D.). Deze hoven konden de doodstraf opleggen. Op vragen van het Tweede Kamerlid de heer Van Rijcke- vorsel betreffende de gevolgen van een eventueel eenzijdige verbreking of opzegging door de Indonesische regering van de R.T.C.-overeenkomsten met Ne derland, hebben de minister van Buitenlandse Zaken en de minister zonder portefeuille volgende geantwoord: Nu een Indonesische delegatie onlangs in Nederland is aange komen, welke zich ten doel stelt met een Nederlandse delegatie besprekingen te voeren over de Nederlands-Indonesische be trekkingen ten grondslag lig gende overeenkomsten, achten de ministers het niet opportuun hun oordeel kenbaar te maken over de rechtsgevolgen, welke zouden intreden in het hypo- thesische geval, dat Indonesië zou overgaan tot eenzijdige ver breking of opzegging van de R.T.C.-overeenkomsten, daaron der begrepen het unie-statuut en de daarbii tot stand geko men Nederlands-Indonesische unie. MIJNHARDT'S LAXEERTABLETTEN Werken vlug, zacht en pijnloos. Spaak sprak de berichten in sommige bladen tegen, volgens welke de Benelux een soort ulti matum aan Frankrijk had ge richt. „Het betrof hier een nor male uitnodiging via de diploma tieke kanalen en gericht zowel aan Frankrijk, als aan Duitsland en Italië. Laatstgenoemde lan den hebben deze uitnodiging on middellijk aanvaard. De Franse premier verklaarde zich welis waar accoord met de conferentie, doch wilde deze om tweeërlei re denen niet onmiddellijk doen houden, zoals door de Benelux- landen was voorgesteld. In de eerste plaats wenste hij voorrang te verlenen aan het In- dochinese vraagstuk en ten twee de stelde hij grote prijs op een grondige gedachtenwisseling tus sen voor. en tegenstanders der E.V.G. in het Franse parlement, om te trachten op deze wijze tot een compromis te kunnen gera ken. Indien wij hebben aangedron gen op een spoedige bijeenkomst, aldus Spaak, dan hebben wij dit gedaan om de zaak niet slepen de te houden. Mijn bezoek aan Parijs had ten doel reeds een da tum vast te stellen. Met de hier boven weergegeven ernstige ar gumenten der Franse regering moeten wij echter rekening hou den". „Persoonlijk ben ik van oor deel", zo besloot Spaak, „dat Frankrijk het verdrag der E.V.G. alsnog zal goedkeuren. Wij staan thans echter voor een ontwikke ling, waarvan wij het verloop moeten afwachten". De Belgische minister van Bui tenlandse Zaken heeft de Neder landse en Luxemburgse ambas sadeurs te Brussel ingelicht over het resultaat van zijn onderhoud met Mendes France. Hij ver wacht dezer dagen ook de minis ters van Buitenlandse Zaken van beide landen weer te ontmoeten. Breskens Terneuzen Hansweert Walsoorden v.m. 3.40 4.15 4.55 5.05 n.m. 3.56 4.31 5.11 5.21 ZON MAAN Het landbouwareaal in de Unie van Zuid-Afrika bereidde zich over de laatste 8 jaar met bijna een half millioen ha uit. De verbouw van grondnoten, zonnebloemzaad en katoen is sterk toegenomen, evenals de verbouw van mais en koren. De mechanisatie van de boerderij en in Zuid-Afrika heeft dit pro ces sterk in de hand gewerkt. Het aantal tractoren, dat in '46 7000 bedroeg is gestegen tot 55.000 in 1954. Volgens een Israëlische mili taire woordvoerder hebben leden van het Arabische legioen Don derdagochtend vroeg in Jeruza lem weer het vuur geopend op het Israëlische gedeelte van de stad. Een Joodse vrouw werd ge dood en drie personen werden ge wond. In politieke en militaire krin gen te Tel Aviv acht men de toe stand zeer ernstig. In de middag werd nog van de Jordaanse kant van de stad ge schoten. Volgens een Israëlische woordvoerder werd een Israëli sche officier gewond. De woord voerder deelde verder mee, dat Donderdag een Israëlisch vlieg tuig, dat boven het meer van Ga- lilea vloog, van de Syrische oever werd beschoten. Het toe stel werd niet getroffen. Waarnemers van de V.N. heb ben inmiddels een onderzoek in gesteld naar het incident, dat zich Woensdag op het meer van Gali- lea voordeed. Er ontstond toen een vuurgevecht tussen een Is raëlische patrouilleboot en mili tairen op de Syrische oever. Hierbij kwamen twee Israëliërs om het leven, terwijl twee ver wondingen opliepen. De twee partijen beschuldigden elkaar er van het vuur te hebben geopend. Israël zal klaclit indienen bij de Veiligheidsraad. De Israëlische eerste minister, Mosje Sjaret, heeft Donderdag meegedeeld, dat zijn regering bij de Veiligheidsraad een klacht zal indienen over de „Jordaanse aan val op het Israëlische gedeelte van Jeruzalem" op Woensdag en Donderdag. In de Hondurese hoofdstad Te gucigalpa wordt vernomen dat de besprekingen, die de kolonels Armas en Monzon, respectieve lijk leider der opstandelingen en hoofd van de nieuwe Guatema- laanse regering, te San Salvador voeren, worden bijgewoond door de Amerikaanse ambassadeur te Guatemala-stad, Peurifoy, zulks op verzoek van beide partijen. Bij het afbreken der bespre kingen werd verklaard, dat beide partijen de verschillende voor stellen voor beëindiging van de strijd in Guatemala zouden be studeren. Kolonel Armas, de leider der anti-communistische Guatema- laanse opstandelingen, verklaar de later dat hij Donderdagoch tend vroeg naar zijn hoofdkwar tier in Chiquimula zou terugke ren. doch dat een vertegenwoor diger van hem te San Salvador zou blijven. Kolonel Monzon, het hoofd van de nieuwe militaire Guatema- laanse regering, heeft geen ver tegenwoordiger achtergelaten. Men verwacht, dat de twee ko lonels via president Osario van San Salvador met elkander in verbinding zullen blijven. Van welingelichte zijde wordt te San Salvador vernomen, dat men het mogelijk acht dat de impasse is ingetreden doordat kolonel Armas meer concessies zou hebben gevraagd, dan zijn ranggenoot Monson kon inwilli gen, zonder voorafgaand overleg met zijn regering. Degenen, die de besprekingen hebben bijgewoond, waren over het algemeen verrast en zeer te leurstellend over de mogelijkheid van een hervatting van de strijd in Guatemala. Clement Attlee, leider der Brit se Labourpartij, zal als gast der regering in Augustus een bezoek aan Australië brengen. De socia listische leider gaat eerst naar Peking, aan het .hoofd van een delegatie van acht vooraanstaan de Labourleden. De commissie voor atoom energie van het Amerikaanse congres heeft een nieuw wets ontwerp goedgekeurd, dat uit wisseling van sommige atoom geheimen met geallieerde lan den en deelneming van parti culiere industrie aan de ontwik keling van atoomenergie voor vredesgebruik mogelijk zal ma ken. De voorzitter van de commis sie, de republikein Sterling Cole, zal het congres verzoeken on middellijk het wetsontwerp in behandeling te nemen. Het wetsontwerp zal nresident Eisenhower, die om deze maat regelen heeft gevraagd, onder meer machtigen aan geallieer den inlichtingen te verschaffen over uitwendige bijzonderheden en uitwerking van atoomwa pens en de verdediging er tegen Volgens te Wenen ontvangen berichten uit Praag lijdt premier Siroky van Tsjecho-Slowakije ernstig aan tuberculose. Woens dag zou hij Praag hebben verla ten, mogelijk om herstel in het buitenland te zoeken. Hoewel de premier op het con gres van de Tsjecho-Slowaakse communistische partij van 11 tot 15 Juni rapport heeft uitgebracht over de economische toestand van het land, was hij niet tegen woordig op de slotzitting en bij het vertrek van de Russische de legatie onder Chroesjtsjef. Volgens een officiële medede ling over de watesnood aan de Amerikaans-Mexicaanse grens, waardoor voornamelijk de plaatsen Piedras Negras, Kime- nez, Villa Acuna en Partiale Nuevo getroffen zijn, bedraagt het aantal slachtoffers 18; de materiële schade wordt geschat op 5 millioen pesos. De laatste berichten uit het geteisterde gebied geven de in druk, dat de was van de Rivier de Bravo en haar zijrivieré'n zijn hoogteDunt heeft bereikt en dat het water nu terugloopt. NOG STEEDS STIJGEND AANTAL SLACHTOFFERS. Naar schatting heeft de over stroming van de Rio Grande ten. minste 55 doden gekost en 15.000 personen dakloos gemaakt. Te Piedras Negras, in Mexico, werden 38 doden geteld. Men vreesde dat wellicht honderden personen zijn omgekomen door dat het water de hutten der ar men, opgetrokken uit stro en leem, heeft weggeslagen. Op een afstand van bijna 160 k"m ten Noorden van de rivier, te Ozona in Texas, werden ten minste zestien vrouwen gedood door een van de vloedgolven, die de Rio Grande deed wassen. In de 'heuvels rondom Coahuila bevonden zich 7000 vluchtelingen zonder onderdak, voedsel of wa ter. Ongeveer 80 procent van de 35.000 huizen in de stad is over stroomd; de helft hiervan, hutten van leem en stro, werd door het water verwoest. Te Laredo werd de bevolking ingespoten met serum tegen typhus. Mevr. Roosevelt, die een beaoek van een maand aan de Sowjet- Unie zou brengen, heeft medege deeld dat 'haar reis niet doorgaat. De Sowjetrussische autoriteiten hadden haarzelf wel vergunning verleend de Sowjet-Unie binnen te komen, doch zij wilden geen visum verlenen' voareen erva ren verslaggever of een Russisch sprekende secretaris, die mevr. Roosevelt als tochtgenoot had willen hebben.

de Vrije Zeeuw | 1954 | | pagina 1