De Unie-besprekingen begonnen Guatemalaanse regering-Diaz afgetreden Gemeenschappelijke van Eisenhower en verklaring Churchill De verjaardag van ins Bernhard Mendes-France over de E.V.G. WEERSVERWACHTING HOOGWATER ZON- en MAANSTANDEN ONDERHOUD SPAAK-MENDES-FRANCE Fransen ontruimen Ankhe Ik loop nooit met de was naar mijn man, maar... INDONESIË STAKEN VAN HET VUREN AANSTAANDE? Tweede Kamer De reis van Churchill en Eden Het Brits-Amerikaans overleg Groie belangstelling voor de Zonsverduistering van heden in De strijd Indo-China De toestand van Truman Franse reservisten in Noord-Vietnam onder de wapenen Frankering bij Abonnement: Terneuzen Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande Noordstraat 55-57 Terneuzen Redactie-adres: Telefoon 2073 en 2510 N& 5 uur uitsluitend 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs5,35 per kwartaal; per maand 1,80; per week 43 cent. Losse nrs 8 ct. DE VRIJE ZEEUW .WOENSDAG 30 JUN 1954. 9e Jaargang No. 3187. Verschijnt dagelijks Uitgeefster N.V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen Advertentieprijs: per mm 15 ct.; minimum per advertentie 2,25. Rubriek Kleine Advertenties: 5 regels 1,5 iedere regel meer 20 cent. Vermelding: Brieven onder nummer, of-: Adre» Bureau van dit Blad 20 cent meer. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur, Voor het Maandagnummer: Zaterdags 10.80 uur. De Unieconferentie is Dinsdag ochtend begonnen met een rede van de voorzitter van de Neder landse delegatie, minister Luns. Vervolgens werd gesproken door de voorzitter van de Indone sische delegatie mr Sumarjo. REDE VOORZITTER NED. DELEGATIE. De voorzitter van de Neder landse delegatie mr J. H. A. H. Luns heeft gisterenoehtend op de eerste bijeenkomst voor de Unie besprekingen met Indonesië o.a. het volgende gezegd: „Bij de opening van deze be sprekingen moge ik u tmede namens de Nederlandse regering welkom heten in Nederland. De besprekingen waarvoor wij thans bijeen zijn gekomen, zullen van grote betekenis zijn. Het gaat hierbij wel in de eerste plaats, doch niet uitsluitend om het belang van uw land en van Nederland. Onze gezamelijke pogingen om te werken aan een verwezenlijking van de gewenste verbetering der betrekkingen, zullen worden ondernomen tegen de achtergrond van een zeer moeilijke wereldsituatie. Deze situatie maakt het meer dan ooit van belang, dat tijdens onze be sprekingen alles wordt gedaan wat kan bijdragen tot het bevor deren van wederzijds begrip en wederzijdse verdraagzaamheid en alles wordt nagelaten wat de reeds in deze wereld bestaande spanningen zou kunnen doen toenemen. Ook oirn deze reden rust derhalve een grote verant woordelijkheid' op onze schou ders." Hierop gaf minister Luns een korte schets van hetgeen aan deze bijeenkomst was voorafge gaan. Aan het einde gekomen van dit korte, inleidende woord, spreek ik de hoop uit, dat wij tezamen er in zullen slagen deze conferentie tot een voor beide partijen bevredigend einde te brengen. Een onmisbare voor waarde daartoe acht ik het, dat wederzijds het oprechte streven bestaat, een openhartig gesprek te voeren, gebaseerd op begrip voor elkanders belangen en moei lijkheden. Moge de Almachtige ons bij deze moeilijke en verant woordelijke taak zijn zegen niet onthouden", aldus minister Luns. Dr. Tobing: Regering heeft zich nog niet verdiept in vraag of graaf Van Bylandt tot persona non grata zal worden verklaard. Na een zitting van het Indone sische kabinet, die heden werd gehouden, heeft de Indonesische minister van Voorlichting, dr To bing, aan de pers verklaard, dat de regering zich nog niet heeft verdiept in de vraag, of graaf Van Bylandt, al dan niet tot per sona non grata zal worden ver klaard. Hij voegde hier aan toe, dat bij de regering geen officiële verzoeken, of voorstellen dien aangaande zijn binnengekomen. De minister-president, mr Ali Sasstoamidjojo, weigerde com mentaar te geven op de verkla ring van graaf Van Bylandt over de verhoudingen tussen Neder land en Indonesië, aangezien hij de inhoud ervan nog nader wenste te bestuderen. REDE VOORZITTER INDON. DELEGATIE. De voorzitter van de Indonesi sche delegatie mr Sunarjo, zei hierna o.mi.: „Namens de delegatie van de republiek Indonesia, waarvan ik de eer heb het voorzitterschap te bekleden, moge ik u hierbij onze dank betuigen voor de ons be reide ontvangst, alsmede voor de bereidheid van de Nederlandse regering om met onze delegatie besprekingen te voeren betref fende de verhouding tussen Indo- rent ie betreft, naar de mening nesia en Nederland. Deze confe- van de Indonesische delegatie, drieëerlei onderwerpen. Allereerst gaat het om de op heffing van de Indonesisch-Ne- derlandse Unie. Vervolgens heet deze conferentie tot taak de bestaande betrekkingen tus sen Indonesia en Nederland te vervangen door een gewone ver houding. Daarbij zal het nodig zijn die ronde tafelconferentie - overeenkomsten, welke nadelig zijn voor Indonesia te beëindigen. Tenslotte zal op deze conferentie de terugkeer van Irian Barat tot het grondgebied van de repu bliek Indonesia dienen te worden besproken. Wij zijn de mening toegedaan, dat het wenselijk is het herstel van de Indonesische souverëi- niteit over het gebied Irian Barat gedurende deze onderhandelin gen te bespreken, gelijktijdig met vraagstukken betrekking hebbende op de opheffing van de Indonesisch-Nedertandse Unie, opdat een zo goed mogelijke basis worde gelegd voor betrek kingen tussen beide landen, ge vrijwaard van enigerlei wrijving. Wij hebben het volste vertrou wen, dat de drie problemen waar voor wij ons bij deze onderhande lingen geconfronteerd zien, wel dra tot een oplossing zullen wor den gebracht. Namens de Indonesische rege ring moge ik de hoop uitspreken dat de onderhandelingen vrucht bare resultaten mogen afwerpen, zulks in het belang en tot heil van beide landen en van de ge hele wereld". Na deze redevoeringen besloot de vergadering weer bijeen te komen op Donderdag 1 Juli om 11 uur om procedure-kwesties te bespreken. Om 12.30 werd de eerste vergadering gesloten. Over het voorzitterschap van de conferentie heeft de vergade ring van Dinsdagochtend nog be sloten, dat dit bij toerbeurt door de voorzitters van de delegaties zal worden waargenomen. De eerste week berust het voorzit terschap bij de voorzitter van de Nederlandse delegatie. De Franse min.-president, Mendes-France is van oordeel, dat de beslissing over de Euro pese verdedigingsgemeenschap (E.V.G.) te Parijs uiterlijk tus sen 15 en 20 Augustus zal vallen. In een vraaggesprek met de Parijse corresjjpndent van de „Stuttgarter zeitung" verklaar de Mendes France te hopen en te geloven, dat hij op 20 Juli de nationale vergadering het slui ten van een bestand in Indo china kan meedelen en vervol gens een economisch plan in dienen, waaraan op het ogen blik onder leiding van Edgar Faure wordt gewerkt. Hij dacht, dat de nationale vergadering tegen 1 Augustus met de behan deling van het E.V.G.-verdrag kan beginnen. (Advertentie) medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van Woensdag ochtend tot Woensdagavond. DROOG WEER. Droog weer met aanvankelijk zonnige perioden, maar in de loop van de dag van het N.W. uit toenemende bewolking. Matige wind, krimpend van N.W. naar Z.W. Minder koud. Ik wil nu graag mijn dank betuigen voor Castella Pa rels. Ik heb nog nooit een scho nere was gehad. Ik heb een overall in Castella Parels ge wassen. Ik loop nooit met de wa® naar mijn man, maar dat moest ik hem toch laten zien het was ge woonweg af! Zo schrijft ons één van de vele tienduizenden, huisvrouwen, die opgetogen zijn over de snelle en fantastische resultaten die zij bereiken met Castella Pa rels,. het wasmiddel van de nieuwe tijd. Castella Parels strooit men zó in hjat water en direct ontstaat verrukkelijk schuim. Geen pap je vooraf te maken. Alle vuil trekt enorm snel uit het goed: in paniek vluchten de vuilste vlekken. Eén maal spoelen is genoeg. Door de veel kortere behandeling gaat het goed veel langer mee: hier is nu eirv delijk eens een 100 veilig wasmiddel. En U staat ver steld van de blankheid, de helderheid en de zachtheid van alle goed, dat U behandelt met Castella Parels. Volg de beste raad, die U ooit werd gegevenhaal nog van daag Castella Parels (47 ct per pak) in huis! DONDERDAG 1 JULI Breskens Terneuzen Hansweert Walsoorden v.m. 2.06 2.41 3.21 3.31 n.m. 2.31 3.06 3.46 3.56 ZON MAAN op onder op onder Juni. 30 4.23 21.04 4.00 21.13 Juli. 1 4.23 21.03 5.18 21.46 2 4.24 21.03 6.39 22.10 3 4.25 21.02 7.58 22.29 4 4.26 21.02 9.14 22.44 President Eisenhower der Ver. enigde Staten en premier Chur chill van Groot-Brittannië zeg gen in een Dinsdag te Washing ton uitgegeven gemeenschappe lijke verklaring onder meer dat zij gezamenlijk zullen blijven streven naar het vestigen van een duurzame vrede en het tot stand brengen van ontwapening. Zij verklaarden voorts plechtig niet te zullen instemmen met enige regeling of een verdrag, waardoor de „onvrijwilige on derwerping van vroeger zelf standige staten, die thans in een staat van slavernij worden ge houden, zou worden bestendigd". Hieronder volgt de volledige tekst van de verklaring, welke president Eisenhower en premier Churchill Dinsdag te Washing ton na hun besprekingen hebben uitgegeven. ,,Na beëindiging van onze be sprekingen over zaken van we derzijds- en wereldbelang ver klaren wij opnieuw dat: 1. Wij in hechte kameraad schap verenigd zullen blijven streven een wereldvrede te ver zekeren, die gegrondvest is op de beginselen van het Atlantisch handvest, welke wij nogmaals onderschrijven. 2. Dat wij, gezamenlijk, en ieder van onze landen afzonder lijk, de vriendschapshand bieden aan alle landen, die plechtig be loven en dit door daden aan tonen mede te willen werken aan het tot stand komen van een oprechtvaardigheid te ver zekeren van alle landen, wier volken dit wensen en die in staat zijn hun land een onafhankelijk bestaan te doen leiden. 3. Wat betreft vroeger onafhan kelijke staten, die thans in een toestand van slavernij worden gehouden, verklaren wij, dat noch de Verenigde Staten, noch Groot-Brittannië enige regeling of een verdrag zullen onder schrijven, waarin deze toestand zou worden bestendigd of ver lengd. Wat betreft landen, die thans tegen hun wil verdeeld zijn, zul len wij er naar blijven streven hun hereniging mogelijk te ma ken door het houden van vrije verkiezingen, zulks onder toe zicht der Verenigde Naties, op dat een eerlijk verloop gewaar borgd zij. 4. Dat wij menen dat de we reldvrede zou worden bevorderd door een, onder afdoende waar borgen, algemene drastische ver mindering van de bewapening, welke alle soorten van wapens moet betreffen. Wij zullen er hardnekkig naar blijven streven voorwaarden te scheppen, waaronder de wonder baarlijke krachten, die bij kern splijting vrijkomen, en waarover de mens thans kan beschikken, zullen worden gebruikt om het mensdom te verrijken en niet om het te vernietigen. 5. Dat wij de Verenigde Na ties en andere internationale or ganisaties, die in de geest van het handvest tot stand zijn ge bracht om gemeenschappelijke bescherming en veiligheid te ver schaffen, zullen blijven steunen. Wij dringen aan op het in het leven roepen en handhaven van dergelijke regionale organisaties, die in hun eigen gebied de vrede kunnen handhaven en de onaf hankelijkheid der daarin wonen de volken waarborgen. Wanneer de betrokken volken dat wen sen, zijn wij bereid hun, voor zo ver doenlijk, geëigende hulp te verschaffen. 6. Tenslotte verklaren wij dat wij, tezamen met onze vrienden, de geestelijke, economische en militaire kracht, welke nodig De Belgische minister van Buitenlandse Zaken. Paul Hen ri Spaak, zal heden te Parijs met de Franse premier, Pièrre Mendes-France, over het vraag stuk van de Europese verdedi- gingsgemeenschap spreken. Spaak had verleden week, na mens de Benelux-landen, West- Duitsland, Frankrijk en Italië uitgenodigd voor een conferen tie van de ministers van Bui tenlandse Zaken der genoemde landen te Brussel. Mendes-France heeft in zijn antwoord op deze uitnodiging! van Spaak verklaard, in begin-' sel accoord te gaan met de' voorgestelde conferentie. Hij sprak evenwel de wens uit dat de conferentie niet terstond zou worden gehouden, daar de Fran se regering zich voor het ogen blik voornamelijk met de Indo- Chinese kwestie bezig wenst te houden. Niettemin verzocht Mendes-France Spaak, zich, naar Parijs te begeven om met hem het vraagstuk van de E.V.G. te bespreken. zijn om de hiervoor genoemde doeleinden op doelmatige wijze na te streven, zullen handhaven en ontwikkelen. Te dien einde zullen wij er naar streven op elke denkbare wijze een volledi ger en vrijer uitwisseling van goederen en diensten tussen de vrije landen te bevorderen, waar van alle betrokkenen voordeel zullen hebben". w.g. Dwight D. Eisenhower, w.g. Winston S. Churchill. OPRICHTING VAN SODAFABRIEK. De vier wetsontwerpen betref fende het Sodaproject zijn gister middag andermaal in de Tweede Kamer aan de orde geweest. Na de uitvoerige gedachtenwisseling van de vorige week moest nog gestemd worden. Het wetsontwerp houdende machtiging tot het geven van 'n garantie voor de betaling van rente en aflossing van een lening ten behoeve van een te Delfzijl op te richten Sodafabriek werd aangenomen met 54 tegen 34 stemmen. Tegen waren P.v.d.A., K.N.P. en C.P.N. Radiostations van New York maken melding van een bericht van radio-Guatemala, inhou dend dat de militaire regering- Diaz, gevormd nadat president Arbenz Maandag j.l. het land had verlaten, is afgetreden. Een te Bogota opgevangen com- muniqué, uitgezonden door radio- Guatemala, over het aftreden van de regering-Diaz, wordt be richt dat kolonel Luis Monzon en de luitenant-kolonels Maurice Dubois en José Luis Cruz Sala- zar de uitvoerende macht zullen bekleden. Kolonel Luis Monzon zal het voorzitterschap van de Junta op zich nemen. Het decreet, dat door kolonel Maurice Dubois en José Luis Cruz Salazar ondertekend was, zou onmiddellijk van kracht wor den. Nieuwe Guatemalaanse re gering gevormd. Er is een nieuwe Guatemalaan se regering gevormd, bestaande uit kolonel Luis Monzon, lt.-kolo nel Maurice Dubois en lt.-kolonel Luis Cruz Salazar. Kolonel Diaz, het voormalige hoofd van de afgetreden militai re regering, is gearresteerd. Pan-Amerikaanse vredescom- missie naar Guatemala, Hon duras en Nicaragua. De uit vijf leden bestaande vre- descommissie der pan-Ameri- kaanse staten-organisatie is gis teren uit Washington naar Gua temala, Honduras en Nicaragua vertrokken. Deze beslissing werd genomen op een spoedbijeenkömst, gehou den na ontvangst van het bericht inzake het aftreden van de nieu we (militaire) Guatemalaanse re gering-Diaz. De Guatemalaanse autoriteiten hebben de commissie verzekerd met haar te -zullen samenwerken. Staken van het vuren in Guatemala aanstaande? In te New York opgevangen ra dio-uitzendingen worden berich- ten uit de stad Guatemala aange haald, waarin wordt gezegd, dat regelingen worden voltooid voor een staken van het vuren in Gua temala.. De ambassadeur van Guate mala in Mexico heeft verklaard dat het aftreden van president Arbenz niet is geschied onder druk van het leger maar uit vrije wil. De president wilde daardoor ,.de sociale en econo mische veroveringen van de Oc- tober-revolutie redden". De ambassadeur ontkent ver der, dat de opstandelingen de steden Chiquimula en Zacapa in hun bezit hebben. Het nationale leger is nog steeds meester van het gehele grondgebied, zei hij. De eerste secretaris van de Guatemalaanse ambassade te Washington, Anguiano, heeft J Maandag ontslag genomen en] om politiek asyl in de Ver. "Sta ten verzocht. Hij zeide ontslag genomen te hebben, uit protest tegen de „kuiperijen van het internationale communisme" in zijn land. Volgens hem is het nieuwe militaire bestuur in Guatemala „een nieuwe ma noeuvre van de communistische minderheid om de macht in handen te houden". Volgens in New York opgevan gen berichten van de Guatema laanse regering hebben Maan dag 12 vliegtuigen van de re bellen de stad Guatemala op nieuw gebombardeerd. Volgens in de Hondurese hoofdstad opgevangen radio Dinsdagochtend hebben presi dent Eisenhower en premier Churchill hun vijfde en laatste bespreking gehouden. Dinsdagmiddag zijn Churchill en Eden per vliegtuig naar Ot tawa vertrokken. Woensdagmiddag vliegen de 2 Britse staatslieden naar New York, waar zij zich Donderdag middag a.s. voor de terugreis naar Londen, aan boord van de Queen Elizabeth" zullen Insche pen. berichten heeft kolonel Armas, de leider van de opstandelin gen, kolonel Diaz, de nieuwe president van Guatemala, een ultimatum gezonden, waarin hij hem 24 uur de tijd geeft om contact op te nemen en tot een accoord te komen. Voorts zijn berichten ontvan gen, waarin melding wordt ge maakt van een belangrijke slag, die gaande is om het bezit van de stad Zacapa, een belangrijk spoorwegknooppunt. Volgens Argentijnse persbe richten hebben de echtgenote van de ex-president Jacobo Ar benz, haar 2 zoons en het hoofd van de politie asyl gezocht op de Argentijnse ambassade in de stad Guatemala. De Amerikaanse ambassade in Tegucigalpa (Honduras) maakte Maandag bekend, dat een Amerikaans vliegtuig, dat od zoek was naar 2 vermiste oorlogscorrespondenten Maan dagmiddag verscheidene malen is aangevallen door een jacht vliegtuig, dat geen registratie tekens droeg. Het Amerikaanse toestel kon in de wolken ont komen. Een comité van pro-Guate- malaanse studenten in Havan na heeft besloten vrijwilligers aan te werven voor hulp aan regeringsstrijdkrachten in Gua temala. Ook werd besloten kle ding en bloedplasma ten be hoeve van de slachtoffers van de bombardementen der op standelingen te zenden. In een telegram aan de Ver. Naties eisten deze studenten een sta ken van de strijd. Kolonel Armas verklaarde Maandag in een communiqué, dat de overdracht der presiden tiële bevoegdheden van kolonel Arbenz op kolonel Diaz ongrond. wettelijk is. Kolonel Diaz heeft een drie manschap gevormd om de strijd tegen de opstandelingen voort te zetten. Hij zelf staat aan het hoofd van de strijdkrachten, kolonel José Angel Sanchez is belast met Defensie en Elfego Monzon mét Binnenlandse Za ken. Maandagavond maakte radio- Guatemala bekend, dat amnes tie is afgekondigd voor alle po litieke gevangenen. Radio-San Salvador meldde Dinsdag, dat ex-president Ar benz in San Salvador is aange komen, op doorreis naar Buenos Aires. Te Catanië, op Sicilië, heb ben ongeveer 40 personen een voedselvergiftiging opgelopen door het eten van bedorven vlees en vis. Verscheidene kin deren zijn ernstig ziek. De verjaardag van Prins Bern hard is te Soestdijk met grote opgewektheid gevierd. Om 10 u. reeds meldde zich ten paleize de cadettendrumband „Prins Bern hard" voor het brengen van een aubade. Op 22 December 1952 verleen de de Prins aan d° cadettendrum- Radio Moskou heeft Dinsdag verklaard, dat ,,de fundamentele Brits-Amerikaanse meningsver schillen ondanks de veelvuldige besprekingen tussen president Eisenhower, sir Winston Chur chill, John Foster Dulles en An thony Eden onopgelost blijven". Meer dan 400 geleerden uit 12 landen hebben Zweden als basis gekozen voor het waarnemen van de zonsverduistering van heden een totale verduistering zal te zien zijn in een 150 km brede strook, die zich over Zuid- Zweden uitstrekt. In deze strook zijn 16 waarne mingsposten ingericht, van waar uit men speciaal op de verschijn selen op de zon zelf zal letten. De zes posten, die ten Noorden van deze gordel zijn gevestigd, heb ben meer belangstelling voor radiologische verschijnselen. De buitenlandse geleerden zijn afkomstig uit België, Engeland, Ierland, Finland .Frankrijk, Ne derland, Italië, Zwitserland, Oost- I en West-Duitsland en uit de i Verenigde Staten. De Zweedse vereniging van vogelkenners heeft de bevolking verzocht gegevens te verzamelen omtrent de gedragingen van de vogels gedurende de eclips. Een van de grootste expedities is afkomstig uit Oost-Duitsland. Zij staat onder leiding van prof. Wempe van de sterrenwacht van Postdam. De Zweedse hoog leraar prof. Knut Lundmank zal pogen de verduistering vanuit 'n lichte bommenwerper van de Zweedse luchtmacht op een kleu renfilm vast te leggen. band van de Koninklijke Militai re Academie toestemming zich voortaan te noemen: cadetten- drumband „Prins Bernhard". De Prins verbond' hieraan ech ter de voorwaarde „dat de cadet tendrumband zowel in prestatie, als door houding en uiterlijk voorkomen het hoge peil, dat hij thans bereikt heeft, dient te handhaven". De Prins besloot de schriftelijke toestemming aldus: „Ik stel mij voor, mij hiervan van tijd tot tijd' zelve te overtui gen, dan wel de inspecteur der militaire muziek op te dragen zulks namens mij te doen". Voor de eerste maal heeft de Prins gisteren naar deze band kunnen luisteren. De drumband marcheerde spelende de paleis tuin binnen tot vóór het bordes en stelde zich op voor de Prins. Op dat moment betrad ook H. M. de Koningin het bordes. Onder leiding van cadet-ser geant R. R. Buijse werden drie marsen uitgevoerd, de Feest- mars, de Marche de la Cavalerie en de Irene-polka. De Prins ver klaarde zich zeer tevreden over het optreden van de band en verleende op verzoek van de gou verneur der academie toestem ming tot het handhaven van de cadettenband „Prins Bernhard". Bij het tuinfeest, dat gistermid dag tot omstreeks 6 uur in het paleispark werd gehouden, wa ren tussen de drie- en vierhon derd gasten tegenwoordig. De toestand van oud-president Truman wordt beter, doch nog steeds ernstig geacht. Zijn her stel van een spoedoperatie is be lemmerd door zijn reactie op de toegediende antibiotische midde. len. De Frans-Vietnamese strijd krachten hebben de belangrijke post Ankhe in Midden-Annam ontruimd, aldus heeft het Fran se opperbevel in Saigon Dinsdag bekendgemaakt. De ontruiming past in het ka der van de hergroepering der Frans-Vietnamese strijdkrach ten. Twee weken geleden reeds was tot de evacuatie, die verle den week in de nacht van Don derdag op Vrijdag werd vol tooid, besloten, aldus 't bericht. Het terugtrekkende garnizoen werd door in hinderlaag liggen de Vietminh-strijdkrachten ver scheidene keren aangevallen. Door de aanvallen werd de co lonne van de Franse unietroe pen gesplitst, aldus een mede deling van het Franse opperbe vel. De Fransen beschouwden Ankhe als een sleutelpositie, daar het de Oostelijke toeaan- gen tot het plateau van Kon- toem in Zuid-Annam beheerste. Ankhe ligt ongeveer 140 km van Nwa Trang, aan de Annamese kust. De Franse luchtmacht heeft de afgelopen 48 uur honderd en een aanvallen gedaan, vooral in N. Vietnam, waar Vietminh-basis ten Z.O. van Nin Binh werden gebombardeerd, aldus maakte t Frans-Vietnamese opperbevel be kend. De luchtmacht steunde even eens met goed gevolg de Frans- Vietnamese colonne, die oprukt naar Pleikoe. in de hoogvlakten. Het Franse commissariaat-ge neraal in Indo-China heeft een besluit gepubliceerd, ondertekend door Generaal Salan, waarin de bevelhebber der Franse-unie- Strijdkrachten in Noord-Vietnam, generaal Cogny, wordt gemach tigd de Franse reservisten in dit gebied voor een oefenperiode on. der de wapenen te roepen. Bovendien is hem de buitenge wone bevoegdheid verleend reeds voor herhalingsoefeningen opge roepen reservisten ook na het verstrijken van hun oefentijd voorlopig onder de wapenen te houden.

de Vrije Zeeuw | 1954 | | pagina 1