Binnenlands nieuws Sportnieuws We witte cRaat GEMEENTERAAD VAN ZAAMSLAG VOETBAL. DUIVENSPORT MARKTBERICHTEN. BURGERLIJKE STAND LOOP DER BEVOLKING toasted american Italiaanse expeditie in de Himalaja verongelukt Gevonden voorwerpen bedroog puweuer Wat brengt de Radio? bedrijfsleider stak Hongaarse onderminister van Buitenlandse Zaken van ambt ontheven HANDBOOGSPORT GRAANBEURS ROTTERDAM. ZIJN COMPAGNON? Drie jaar geleden gingen twee Amsterdamse juweliers een com pagnonschap aan, dat zeer waar schijnlijk een dezer dagen een abrupt einde heeft gevonden. De ene juwelier, een zekere D., heeft namelijk bij de politie aangilte gedaan, dat zijn compagnon, de 52-jarige B., Vrijdagmiddag j.l. de gehele inventaris van de zaak aan de Ceintuurbaan te Amster dam heeft weggehaald. D. voelt zich benadeeld voor een bedrag van ongeveer ƒ8000— zijnde de som, die hij heeft ingebracht en zijn deel van de winst. De politie stelt in deze zaak een onderzoek in en is tot de ontdekking gekomen, dat Vrij dagochtend een door de belasting gelegd beslag op de zaak is op geheven. Vrijwel onmiddellijk daarna moet B. het pand ont ruimd hebben. Het vermoeden bestaat, dat hij een groot deel van de inventaris verkocht heeft om privé-schulden o.m. belas tingschuld te kunnen betalen. AANVARING IN TWEEDE PETROLEUMHAVEN. In de tweede petroleumhaven te Rotterdam (Pernis) is Maan dagmorgen het 14.021 ton meten de Engelse tankschip „Olympic Storm" in aanvaring gekomen met enige lichters. Het Engelse tankschip, dat met olie was geladen werd deze ha ven binnengesleept door vijf sleepboten. Het schip liep opeens uit zijn roer en kwam in aanva ring met de ongeladen lichter „Oist", 238 ton, die lichte schade aan de steven opliep. De 626 ton metende met olie geladen lichter „Tremonia" kreeg zware schade aan het achterschip en de even eens met olie geladen lichter „Cent 7", 895 ton, kreeg mid scheeps aan bakboordzijde zware schade. Het Engélse tankschip werd nagenoeg niet beschadigd. Er de. den zich geen persoonlijke onge vallen voor. ZETSCHIPPER VERDRONKEN De 27-jarige J. K. uit Den Bom mel, zetschipper van het sleep- schip „Riek", is Zondagnacht in de Maashaven te Rotterdam ver dronken. Hij struikelde toen hij aan boord ging van de naast zijn schip liggende „Emanuel" en viel in het water. De schipper van de „Emanuel", die gewaarschuwd werd, begon met de schipper van het sleeps chip „Vriendschap" te dreggen. Na een kwartier werd 't stoffelijk overschot opgehaald. BRANDKAST GEFORCEERD: BUIT RUM 24 MILLE. Toen het kantoorpersoneel van de coöperatieve verbruiksvereni- ging „Vooruitgang" aan de Nieuwe Binnenweg te Rotter dam, waar een bakkerij van deze coöperatie is gevestigd, Maan dagmorgen om half negen de kantoren binnenstapte, ontdekte het dat de brandkast voor de helft was opengescheurd. Bij con trole bleek, dat een bedrag van 24.500 was verdwenen. Tweehoog boven de bakkerij woont het hoofd! der afdeling. Hij had Zaterdagavond alles nog in orde bevonden. Zondagnacht om half één begon men in de achter de kantoren gelegen bakkerij te werken en ook het personeel hier heeft geen onraad bespeurd. Men vermoedt derhalve, dat de „kraak" tussen deze twee tij<b stippen is „gezet". 8500 IN ZIJN ZAK. De politie te 's-Gravenhage heeft de 56-jarige bedrijfsleider van een metaalwarenfabriek al hier G. J. W. aangehouden, die ten nadele van zijn patroon ƒ8500 in zijn zak had gestoken. W. was belast met de inkoop van koper. Als hij een partij koper had aangekocht, kon hij 'n nota aan de kas declareren. Van Februari tot nu toe heeft de bedrijfsleider nota's aangebo den ten bedrage van 8500. Het is nu uitgekomen, dat hij voor dit bedrag niets had ingekocht. Wat hij met het geld heeft gedaan, is nog niet komen vast te staan. STOFFELIJK OVERSCHOT OPGEGRAVEN. Op de openbare begraafplaats te Warffum (Gr.) is het stoffelijk overschot opgegraven van P. van der V., die destijds landarbeider was te Warffum en op 3 Mei 1946 op 49-jarige leeftijd is overleden. Het vermoeden was ontstaan dat het overlijden geen gevolg is ge weest van een natuurlijke dood, doch dat misdrijf in het spel zou zijn geweest. Naar aanleiding van het door de politie ingestelde onderzoek is aangehouden J. van B., destijds echtgenote van Van der V. Hangende het onderzoek blijft zij ter beschikking van de justitie. BURGEMEESTER VAN NEEDE TIJDENS FEESTELIJKHEDEN ONVERWACHTS OVERLEDEN. Aan de feestvreugde, die Maan dagavond in het Gelderse dorp Neede heerste om de successen door de plaatselijke muziekver eniging „Crescendo" in Oostende behaald, is door het plotseling overlijden van burgemeester J. C. J. Mens een abrupt einde geko men. De burgemeester had de muziek vereniging vergezeld op haar 4- daagse reis naar Oostende. Gis teravond was men teruggekeerd en in optocht trok men door het dorp. Burgemeester Mens liep met de andere leden van het gemeente bestuur voorop. Van de muziek tent af, zo was de 'bedoeling, zou hij een toespraak houden. Twaalf NASLEEP VAN HONGARIJE-BRAZILIË. het af in de wandelgangen van stadion van Bern heerste na loop van de wedstrijd tussen Hongarije en Brazilië algemeen het oordeel dat de Brazilianen verantwoordelijk zijn voor de er gerlijke incidenten, die zich tij dens en vooral na afloop van de wedstrijd hebben voorgedaan. Een F.I.F.A.-official gaf als zijn mening te kennen, dat het geen verrassing zou zijn wanneer Brazilië naar aanleiding van het gebeurde het lidmaatschap van muziekcorpsen uit de omgeving de internationale federatie zou en duizenden belangstellenden' stonden daar gereed om de Need- se muzikanten te huldigen. Toen de burgemeester zich ech- ter uit de optocht had losgemaakt nenkort een tournee door Brazi- verliezen. Met gemengde gevoelen hebben de Engelse officials de tonelen aanschouwd. Engeland zal bin- om zich naar de muziektent te begeven, werd hij plotseling on wel en overleed enige ogenblik ken daarna. Alle verdere feestbetoon werd afgelast. De> heer Mens was 53 jaar oud. Hij stond sedert October 1946 aan het hoofd der gemeente Needé en was ook lid van Provinciale Sta ten van Gelderland. WOENSDAG 30 JUNI HILVERSUM I: 7.00 Nieuws; 7.10 Gram.; 7.30 Gew. muziek; 7.45 Dagopening; 8.00 Nieuws; 8.15 Gram.: 9.00 Voor de zieken; 9.30 Voor de vrouw; 9.35 Water standen; 9.40 Gram.; 10.30 Mor gendienst; 11.00 Hoorspel; 11.50 Piano; 12.20 Reportage; 12.30 Mededelingen; 12.33 Paino; 12.50 Reportage; 13.00 Nieuws; 13.15 Causerie 13.20 Orkest; 13.55 Reportage; 13.50 Orkest; 14.10 Gram.; 14.30 £>pera; 15.40 Ka mermuziek; 16.00 Voor de kin deren; 17.20 Orgel; 17.50 Cause rie; 18.00 Gram.; 18.05 Tennis; 18.15 Altviool; 18.45 Zang; 19.00 Nieuws; 19.10 Boekbespreking; 19.25 Gram.19.30 Buitenl. over zicht; 19.50 Orgel; 20.00 Radio krant; 20.20 Amus. muziek; 20.45 Causerie; 21.10 Piano; 21.25 Orkest; 21.50 Gram.; 22.05 Commentaar; 22.15 Amus. muz.; 22.35 Gram.; 22.45 Gebed; 23.00 Nieuws; 23.15 Orkest. HILVERSUM II: 7.00 Nieuws; 7.15 Gymn.; 7.30 Gram.; 8.00 jNiouws; 8.18 Gram.; 8.50 Voor de vrouw; 9.00 Gymn.; 9.10 Gr.; 18.00 Schoolradio; 10.20 Voor de vrouw; 11.00 Gr.; 12.00 Amus. nausiek; 12.20 Reportage; 12.30 Mededelingen12.38 Gram.; 12.50 Reportage; 13.00 Nieuws; 13.15 Tentoonstellingsagenda; 13,18 Orgel; 13.35 Reportage; 18.50 Orgel; 14.10 Voor de kin deren-, 14.45 Reportage; 15.00 Koor; 15.25 Voor de jeugd; 16.00 Voor de zieken; 16.30 Piano; 17.35 Ensemble17.50 Regering?. ■Uitzending; 18.00 Nieuws; 18.20 Causerie; 18.30 Gram.; 19.15 O&userie; 19.30 Voor de jeugd; 20.00 Nws.20.05 Pol. commenr taar; 20.15 Lichte muziek; 21.00 H[oorspel; 22.00 Gev. muz.; 22.30 Causerie; 22.45 Gram.; 23.00 Nieuws; 23.15 Esperanto; 23.20 Gram. BRUSSEL VI.: 12.00 Gram.; 12.30 Weerbericht; 12.34 Gram. 13.00 Nieuws; 13.15 Gram.; 14.00 Orkest; 15.15 Gram.; 15.45 Koor; 16.00 Orkest; 17.00 Nieuws; 17.10 Kamermuziek; 17.50 Causerie 18.00 Gram.; 18.30 Voor de sol daten; 19.00 Nieuws; 19.40 Gr.; 20.00 Operette; 22.00 Nieuws; 22.15 Jazzmuziek; 22.45 Gram.; 23.00 Nieuws. NEDERLANDER IN DUITSLAND OVERVALLEN. In die nacht van Zondag op Maandag is de 66-jarige Neder landse automobilist O. uit IJmuiden te Ottersberg in het district Verden in Neder-Saksen door twee jongelieden overvallen en neergeslagen. De aanranders verdwenen na de overval met de auto van de heer O., die met zware verwondingen in het zie kenhuis van Verden moest wor den opgenomen. De Nederlander had de jonge lui, die hem gevraagd hadden te mogen meerijden, in zijn auto meegenomen. Onderweg gaf hij een van hen het stuur in handen, waarop deze de wagffen in plaats van naar de grote verkeersweg BremenHamburg naar Otters- berg reed en de wagen op het goederenemplacement van het station liet stoppen. Hier over vielen de jonge bandieten de ar geloze automobilist en sloegen hem met een hard voorwerp op het hoofd. Er ontspon zich een hevig gevecht, waartiij de Neder lander een van de aanranders met een zakmes verwondde. Het gelukte de hevig bloedende heer O. tenslotte, de auto te verlaten. Toen hij naar de post van een spoorwegwachter liep, werd hij door een der onverlaten inge haald en van zijn geld beroofd. De heer O. was op weg naar Zweden. Behalve zijn auto zijn ook vier koffers met kleren en 160 gulden, 160 Zweedse kronen en 150 Deen se kronen hem ontstolen. Maandag is de auto van de heer O. bij Wintermorr in het district Soltau (Neder-Saksen) aangetroffen. De daders gegrepen. De daders zijn Maandag aange houden. Het zijn de 17-jarige ver koper Erich Lichtenberger en de 16jarige vulkaniseur Wilhelm Bayer, beiden uit Wenen. Zij heb ben een bekentenis afgelegd. Het gestolene is achterhaald. Drie weken geleden waren zij uit Wenen naar Hamburg ge gaan. Zij wilden nu naar Zuid- Duitsland, maar hadden geen geld meer. In de gistermiddag gehouden raadsvergadering, onder voorzit terschap van burgemeester H. D. Trimpe, werden na opening en vaststelling notulen, de ingeko men stukken en daarbij gedane mededelingen voor kennisgeving aangenomen. Hieronder bevonden zich o.m. de begroting 1954 van de Centra le dienst Bouw- en Woningtoe zicht. Van de heer A. C. Brakman was bericht ingekomen dat hij zijn benoeming tot lid van de commissie tot wering van school verzuim aanneemt. Ged. Staten deelden mede dat geen bezwaar bestaat tegen het raadsbesluit tot vaststelling van de jaarwedde van de gemeente werklieden en die tot regeling van de bezoldiging van de amb tenaren ter secretarie, haven meester, gemeentegeneesheren enz., benevens tegen de wijziging van de kinderbijslagverordening. Ingekomen zijn de controle rapporten van het verificatiebu reau Ver. Nederl. Gemeenten ge meentekas 2e kwartaal 1954, leges- en havengelden le halfjaar 1954. Op Voorstel van B. en W. werd de premie voor de vrijwillige zie kenfondsverzekering in verband met de stijging van deze premie gebracht van 60 voor gehuwden en ƒ30 voor ongehuwden, resp. gebracht op 66 en 33. Ingevolge een verzoek van de Chr. Stichting voor school- en be roepskeuze werd tot wederopzeg ging een subsidie verleend van 10 per uit de gemeente behan deld geval, met een maximum van 100 per jaar. Aan de Stichting 19401945 werd tot wederopzegging een jaarsubsidie van 25 toegekend. Daar geen leerlingen uit deze gemeente de vlassersschool be zoeken, werd het verzoek van de Stichting „Bevordering en exploi tatie R.K. vlassersscholen in Z. Vlaanderen" om een subsidie, af gewezen. Het verzoek om een subsidie van 0.20 per consult voor de zui gelingen en kleuters op een con sultatiebureau werd aangehou den tot behandeling der gemeen tebegroting 1955. Aan de heer A. C. Brakman werd 58,80 toegekend ter tege moetkoming in de verhuiskosten. Op voorstel van B. en W. werd tot wederopzegging een subsidie van 350 toegekend aan de clas- sicale commissie voor kerkelijke gezinszorg, onder voorwaarde van regelmatige toezending der begroting, rekening en jaarver slag. Het voorstel van B. en W. tot opzegging van de gezamenlijke regeling centraal Bouw- en Wo ningtoezicht in Oost Z.-Vlaande- ren werd, na toelichting door de voorzitter, z. h. s. aangenomen. Het Voorstel tot verkoop van perceeltjes grond aan de provin cie ten behoeve van de wegsver- betering St AnnapolderGroen straat en aan mevr. wed. De Mul- Westerweel van de voormalige waterput in de Willem III polder werd onder bepaalde te stellen voorwaarden aangenomen. Het ambtenarenreglement, de arbeidsovereenkomsten-verorde ning en de rechtspositieregeling voor de secretaris, de ontvanger en de ambtenaren van de burger lijke stand werd overeenkomstig1 die geldend voor het rijksperso neel aangevuld, waarbij de uitke ring der vacantietoelage gehand haafd blijft op 2 van het sala ris. Aangenomen werd het voorstel tot wijziging van het uitbreidings plan en herziening van de partië le uitbreidingsplannen voor de buurtschappen. De wijziging der begroting werd aangenomen. Opnieuw vastgesteld werd het huishoudelijk reglement voor de commissie van schoolverzuim. Rondvraag. De heer Faas is, in verband met de plaats van de nieuwe muziek tent, bevreesd, dat de parkaanleg ter plaatse te vèel zal worden ge schonden. De voorzitter antwoordt dat zulks nog zal moeten worden af gewacht en dat de aanleg aan de nieuwe toestand zal worden aangepast. De heren Faas en Wieland in formeren naar het onderhoud van de begraafplaats en van de daaromheen staande heg. De voorzitter zegt toe, dat hier aan aandacht zal worden besteed en zegt dat het in de bedoeling ligt de begraafplaats enkele da gen per week voor het publiek open te stellen. De heer Faas informeert verder naar de uitvoering der werken in 1954 tot verbetering van de stra ten. De voorzitter deelt mede, dat deze werken zullen worden uit gevoerd zoals is toegezegd. De heer Van Cadsand wijst op de beplanting van het parkje voor de woningen in de Axelse- straat en vraagt in verband met het uitzicht op het verkeer de be planting niet te hoog te laten groeien, hetgeen wordt toege zegd, evenals de besproeiing met bestrijdingsmiddelen van de berm langs de Verlengde Punt- straat. De heer Florussen vraagt naar het aanbrengen van waterclosets Volgens berichten zijn 3 van de 4 leden van een Italiaanse expeditie naar de Api-bergketen in Noordwest-Nepal veronge lukt. De leider van de expeditie, dr Ghiglione zou de enige over levende zijn. Radio-Boedapest hè&fi)1 Maan dag bekend gemaakt, dat Andor Berei is ontheven van zijn ambt van eerste onderminister van Buitenlandse Zaken. Hij zou een „andere belangrijke functie" krijgen. COOP. VRUCHTENVEILING „ZEEUWSCH-VLAANDEREN" TERNEUZEN. Veiling van 28 Juni. Per 100 stuks: Sla 2,504,10. Per stuk: Bloemkool A 3148 ct., B 1826 ct; Groene komkom mers A 24—26 ct; Witte komkom mers A 2628 ct, B 22—23 ct. Per bos: Peen II 2526 ct", Uien 12—19 ct. Per kg: Eerstelingen bonken 19 —23 ct, I 15—19 ct, II 10—14 ct, kriel 78 ct; Princessebonen 1,70; Tuinbonen 25 ct; Doperw ten 4350 ct; Rode kool 67 ct; Savoye kool 410 ct; Rabarber 17 ct; Tomaten 11,06, C 91 94 ct. Aardbeien: Dutch Evern ƒ0,98 -ƒ1,19; Madame Moutöt ƒ1 ƒ1,32; Madame Lefebre ƒ1,08; Jucunda 1,21; Climax 1,21; Framboosaardbei 1,211,29; George Solt Webel 1,09—1,30. Rode bessen: Jhr Van Test 79 87 ct. Op de Zaterdag gehouden vei ling werd het restant van de vat- aardbeien gezamenlijk geveild. Zij brachten 102,10 per 100 kg op. in de woningen van de woning bouw. De voorzitter antwoordt, dat dringende onderhoudswerken voorrang moesten hebben. De heer Florussen vraagt ver der waarom de jeugd niet op het gemeentelijk sportveld mag spe len en acht het wel gewenst dat een speelweide wordt aangelegd. De voorzitter zegt dat de jeugd des Dinsdags en Donderdags na schooltijd op het sportterrein mag spelen. Het verkrijgen van een speelweide in deze gemeente is niet gemakkelijk, daar hier voor geen nabij de kom gelegen grond beschikbaar is. lië maken, maar hier en daar zijn in Britse voetbalkringen reeds stemmen opgegaan de tour te annuleren. Een dergelijke maatregel is reeds genomen door de Hongaar se „sportminister" Gustav Sebes. Hij heeft alle gemaakte afspra ken voor de Braziliaanse tournee van de Hongaarse clubs Honved en Rode Ster geannuleerd. NEDERLAAGWEDSTRIJD. Zaamslag's H. Arendskerke 1-4. Ook in deze wedstrijd moest de thuisclub het onderspit delven. Na een kwartier spelens namen de gasten de leiding (01). De gastheren slaagden er in 5 min. na dit doelpunt de stand te ver effenen, maar even voor de rust hernamen de Bevelanders de lei ding (12). De gasten hadden in de tweede helft een goede start, want eer de eerste minuut verstreken was was het 13. Zaamslag beet fel van zich af, doch slaagde er niet in de achterstand te verkleinen, 's Heer Arendskerke bezat betere schutters en nog eenmaal kon de Zaamslagse doelman de bal ach ter zichsdht het net halen (14). Prov. kampioenschap van kei zers en koningen te Terneuzen Zaterdag j.l. had te Terneuzen het 6e provinciale kampioenschap plaats. Door de minder gunstige weersgesteldheid was de deelna me niet zo groot als in andere ja ren. 18 keizers en koningen na men aan de strijd deel, t.w, 1 kei zer en 5 koningen uit Zeeuws- Vlaanderen en 4 keizers en 8 ko ningen uit Zuid-Beveland. Door de felle wind werd het een moeilijke strijd, die, doordat er slechts één vogel op de wip stond, veel van schutterscapaci- TERNEUZEN. De corpschef van de gemeente politie te Terneuzen maakt be kend dat omtrent de volgende gevonden voorwerpen inlichtin gen zijn te bekomen aan de daar achter vermelde adressen: Blauwe zakdoek, R. Postma, woonark Willy", Vluchthaven; zilver gebrande armband, Vink, Vlooswijkstraat 4; schoolschrift, Frans Groen, Dokweg 4; paar sokken (anklets), J. Vergouwe, De Jongestr. 7; actetas met boe ken, beambte postkantoor alhier; geripte speelballetje, Ankie van Poelje, Hendrikstr. 10; passer, Schippers, Narcisstr. 29; vier ze gels van Ned. R.K. Bond, H. Pro voost, Schoolplein 11; grijs kin derjasje, R. van der Have, Dek- kerstr. 16; gehaakte dameswant, C. Smallegange, Axelsestr. 45; zilveren manchetknoop, I. Ver schoor, De Jongestr. 6; gouden oorbel, L. J. Vercouteren, Wal- straat 8; tweemaal 0,25, P. Vaal, Hendrikstr. 4; armbandje, Joke van Hout, Westkolkstr. 11; bad handdoek met badmuts, P. Ke gels, Elleboog 7; paar blauwe roeiriemen, P. Meertens, Schelde- kade. Aan het bureau van politie al hier zijn nog gedeponeerd: Pas ser, schoolschrift, schaar, rits sluiting, vistuigen, bril, moersleu- tel, wollen das, paar dameskou sen, rode vlag, sleutel Union 22. teiten vergde. Een uur schieten was nodig om de vogel te doen tuimelen. Het was een schot van A. Sorber van de Mij „De Bata vieren" uit Goes, die de gelukki ge winnaar werd. Hierdoor heeft het provinciale kampioenschap in 1955 te Goes plaats. Na afloop gaf de Mij „De Wes- terschelde" een schieting, waar aan door 31 schutters werd deel genomen. De uitslag: HoogvogelP. Rentmeester, „Willem Teil", Ovezande; Zijvogels: Eug. Verheist „St Sebastiaan", Westdorpe, en L. de Jager, „Doel naar Hoger", Wol- f aartsdijk; Kallen: C. Stouthamer, „Zorg vliet", Ellewoutsdijk, en P. Rent meester, vnd. Voor de beker en medaille, be schikbaar gesteld door „De Wes- terschelde" voor degeen die in 1954 bij de organiserende vereni ging de meeste punten schiet, heeft P. Rentmeester van Ove zande de leiding met 8 punten, gevolgd door O. Dehert van Zei- zate en Jos. van Esbroek van Sluiskil, beiden met 6 punten. Scliieting te SIuiskiL Zondag gaf de Mij „De Herle ving" te Sluiskil een schieting, waarvoor een goede deelname be stond. De uitslag: Hoogvogel: Aug. Meert, Sluis kil; Zijvogels: H. Meert, Sluiskil, en P. Waelput, Zuiddorpe; Kallen: Jos. Vermast, Philippi ne, en Jos. van Esbroek, Sluiskil. „De Eendracht" - Terneuzen. Prijsvlucht uit Quievrain. Snel heid le oude duif 1309.5 m. 1. C. Hofman; 2. en 3. C. de Rijke; 4. L. Breepoel; 5. F. Diele- man, Hoek; 6. H. Ploegaert; 7. Chr. van Driel; 8. L. Balnikker; 9. Jac. Doorns; 10. J. Hamelink. Snelheid le jonge duif 1293.3 m. 1. G. J. Luijk; 2. A. F. Diele- man; 3. P. Riemens; 4. D. v. d. Berge; 5. Jac. Faas; 6. L. Bree poel; 7. C. Hofman; 8. J. Hame link; 9. F. Faas; 10. L. Balnikker. 68. Het begint reeds te dagen als de kleine, zwijgende stoet zijn weg zoekt langs smal le, kronkelende paad jes in de richting van Lochlan Hall. In hun midden voeren zij be hoedzaam de zwaar gewonde Witte Raaf mee. Een verspieder van Glandannon helpt de eenvoudige baar torsen, waarop het roerloze lichaam van Bryan of Ochshill, de zoon van de doodsvij and van zijn volk ligt uitgestrekt. Om zich te vrijwaren van een ongewenste ontmoeting met Ragnar de Rode, heeft de Noorman twee verspie ders vooruitgezonden; een derde wijst hen de veiligste en kortste weg. „Wat is er van Uw troep ge worden?" wendt Eric zich tot één der drager. „Ge waart met een man of vijftig, meen ik"? Vluchtig ziet de aangesprokene op, doch blijft het antwoord schuldig. Dan klinkt eensklaps de zwakke stem van de Witte Raaf: „Wellicht is het beter deze vorst alles te vertellen". VEEMARKT ROTTERDAM 28 Juni 1954. Totale aanvoer 1406 w.o. 873 vette koeien en ossen en 533 varkens. Prijs per kg: Vette koeien le kw. f 2,84 tot 3,04; 2e kw. 2,74 tot 2,84; 3e kw. 2,24 tot 2.64. Varkens (lev. gew.) le kw. 1,96; 2e kw. 1,93; 3e kw. 1,90. Overzicht: Vette koeien aanvoer kleiner, handel kalm, prijzen iets stijver in prijs, prima's boven notering. Varkens aanvoer korter, han del vlug, prijzen hoger, prima's boven notering. :.-*j JftX- .U-i 28 Juni 1954. Binnenlandse Granen, (officieuze noteringen per 100 kg franco 'Rotterdam). Tarwe, witte, prima kwaliteit voor de vlakmolenaars tot 28,60. Rode op vochtconditie tot 28,40. Voedergranen. goed prijshoudend. Zomergerst tot 26.50, grove tot 27. Haver 26,75, extra blanke 27,25. Rogge 21 tot 21,75. Bakrogge tot 23. Peulvruchten gering in aanbod. Groene erwten iets be ter tot 57. Bruine bonen tot 92,50. Schokkers tot 100, Aarzelend vangt de Ravenkrijger aan: „Wij gingen uiteen om min der op te vallen. Ieder zou op eigen gelegenheid de tocht voort zetten en op een afgesproken plaats wachten op onze aanvoer der, die zich, zodra hij voldoende hersteld was, bij hen zou voegen". De Noorman glimlacht fijntjes; ook zonder verdere vragen be grijpt hij de betekenis van deze woorden. Het is hen om de prinses te doen... Hij voelt bewondering voor de moed en hardnekkigheid waarmee deze kerels hun plan we ten door te zetten. Zijn blik glijdt naar de Witte Raaf en hoewel er geen klacht over diens lippen komt is het hem duidelijk aan te zien, dat de minste beweging een kwelling is. Eric beveelt te stoppen en ter wijl hij toekijkt hoe men de gewon de verzorgt", vraagt hij naden kend: „Hebt ge enig idee wat Rag nar bedoelde toen hij zei het beste met Uw leider voor te hebben?" De man lacht schamper: „Hij be weerde opdracht te hebben Bryan uit zijn ballingschap te verlossen en veilig bij zijn geliefde prinses te brengen...". Eric fronst de wenkbrouwen... Nog maar kort geleden bracht de zeeschuimer hem in opdracht van zijn vader naar dat onherbergza me eilandHardop zegt hij: „Zei Ragnar wie hem deze op dracht gegeven had?" Minachtend antwoordt de krij ger: „Jazeker! Graaf Morcar, de Angelsakser...de rechterhand van de gestorven vorst...vader van de prinses". „Wat meent ge? Dezelfde graaf waarvan mij verteld werd dat hij de prinses op haar eigen burcht gevangen hield?" „Dezelfde, heer". Een moment is de Noorman spra keloos. Vergeefs poogt hij deze ver. rassende mededeling te verwer ken, doch wordt eensklaps opge schrikt door snelle voetstappen van één der verspieders... „We kunnen niet verder, Heer", stoot de man uit, „Ragnar de Rode staat met zijn hele bende voor Lochlan Hall BRESKENS. Huwelijken. 10 Mei. Johannes A. van de Sande (won. te Vlissin- gen), 36 j. en Sara M. du Bois, 31 j. Geboren. 2 Mei. Candida Hu- berdina Francisca Vicentia, d. van Rudolf N. A. Veerman en van Cornelia F. Gabriels. 13 Mei. Jozina Reijriilda Stephanie, d. van Izaak J. van den Broecke en van Maria V. Steijaert. 21 Mei. Suzanna Jansje, d. van Marinus W. Verschelling en van Elizabeth J. Brakman. 26 Mei. Marie José Corrie Colette, d. van Franciscus G. M. Goethals en van Prudentia A. F. de Bakker. 28 Mei. Cor nells Jacob, z. van Hendrik Ma rijs en van Wilhelmina E. S. de Jonge. Overleden. 18 Mei. Pieter Duchtmeijer, 66 j. 24 Mei. David de Visser, 70 j. BRESKENS. Ingekomen: Pieter Jacobus Klaaijssen, van Haamstede; Adriana F. Roos geb. Verplanke, van Biervliet; Cornells J. Babijn en gezin, van Philippine; Johan- nis van de Woestijne en gezin, van Sas van Gent; Pieter M. van Poelje, van Rotterdam; Nellij E. Vermeulen geb. De Groot, van IJzendijke; Geertruida A. Ufoels, van Bed um-; Arnoldus M. J. van der Heijden, van Roosendaal; Ar noldus J. Chr. van den Hurk en gezin, van 's-Gravenhage; Maar ten P. Meeusen, van Utrecht. Vertrokken: Honoré Danckaert, naar Rotterdam; Jurjen Huis man en echtgenote, naar Groede; Jan C. van Oostenbrugge, naar Stellendam; Hendrik de Haan en gezin, naar Werkendam; Sara M. van de Sande geb. du Bois, naar Vlissingen; Marie Launspach en gezin, naar Goes.

de Vrije Zeeuw | 1954 | | pagina 3