Verklaring van Eden in het Lagerhuis De komende Unie-besprekingen Waar is de held van Dien Bien Phoe? „HOLLANDS GLORIE" Er is nog een kans Communiqué van de regering Boodschap van Eisenhower aan het Congres Mevr. Coty ontvangt groep Nederlandse kinderen De staking der landarbei ders in Noord-Italië De strijd in Indo-China WEERSVERWACHTING HOOGWATER ZON- en MAANSTANDEN DONDERDAG 24 JUNI 1954. 9e Jaargang No. 3182. Westduitse waar schuwing aan Oost-Duitsers Ministers Sunarjo en Yamin op Schiphol aangekomen GUATEMALA INDO-CHINA Atoomkanonnen worden uitgeleend Het onderhoud tussen Mendes-France en Tsjou-en-Lai op onder op onder Juni. Frankering bij Abonnement: Terneazen Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande Noordstraat 55-57 - Terneuzen Redactie-adres: Telefoon 2073 en 2510 N& 5 uur uitsluitend 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: 5,35 per kwartaal; per maand 1,80; per week 43 cent. Losse nrs 8 ct Verschijnt dagelijks Uitgeefster N.V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen Advertentieprijs: per mm 15 ct.; minimum per advertentie 2,25. Rubriek Kleine Advertenties: 5 regels 1, iedere regel meer 20 cent. Vermelding: Brieven onder nummer, of-: Adrea Bureau van dit Blad 20 cent meer. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 aar. Voor het Maandagnummer: Zaterdags 10.30 aar. De Britse minister van Buiten landse Zaken, Eden, heeft giste ren in het Lagerhuis toij de ope ning van het debat over buiten landse zaken over Indo-China verklaard, zelden een toestand gekend te hebben, waarin het ge vaar voor uitbreiding van het conflict voor een ieder duidelij ker te zien is. Over Korea zei hij: „Wij zijn er niet in geslaagd tot overeen stemming over vereniging van het land te komen, doch het aan bod om de onderhandelingen voort te zetten, blijft bestaan." De Britse regering blijft overi gens van mening, dat de Ver. Naties niet kunnen verwachten tot oplossing van het Koreaanse vraagstuk te komen zonder in stemming van communistisch China en Noord- en Zuid-Korea. De conferentie in Genève heeft geleid tot verbetering van de Brits-Chinese betrekkingen. De contacten tussen beide landen in Genève vormden een werkelijke bijdrage aan een vreedzaam naast-elkaar-bestaan, waarnaar Groot-Brittannië streeft. Eden zei, dat de hoop op over eenstemming in gevaar zou wor den gebracht, als actieve opera ties in Indo-China zouden wor den versterkt, terwijl de onder handelingen over een bestand nog gaande zijn. Er bestaat volgens Eden een kans, hoewel niet meer dan dat, dat een „aanvaardbaar resul taat" in Genève zal worden be reikt. De minister werd luide door de conservatieve Lagerhuisleden toegejuicht, toen hij als het be- moedigendste verschijnsel bij de besprekingen over Indo-China de nauwe samenwerking en het overleg met de andere regerin gen van het gemenebest noemde. Het „voortdurende contact met onze Aziatische partners in het gemenebest, die niet op de con ferentie vertegenwoordigd wa ren, was van „onschatbare waar de" gebleken, zo zei hij. Eden meende, dat er geen wer kelijke veiligheid in Zuid-Oost- Azië kan bestaan zonder de goede wil van de vrije Aziatische lan den. Als de vrede in Indo-China Honderd kinderen uit ramp gebieden in Nederland, die on der auspiciën van het genoot schap Frankrijk-Nederland een maand in Frankrijk verblijven, zijn in Parijs door de echtgenote van de Franse president ont vangen. De kinderen zongen Neder landse liederen en voerden een paar folkloristische dansen uit. In de omgeving van Ferrara in Noord-Italië sterft het vee en rot de oogst weg als gevolg van de staking der 80.000 landarbei ders, die behoren tot de door de communisten geleide vakbond. De staking gaat haar zevende week in. De politie melkt en verzorgt een aantal koeien, maar kan alleen de dringende gevallen behandelen. Een sterke politie macht patrouilleert in de Po- hersteld zou zijn, zouden, volgens hem, deze landen bereid zijn deel te nemen aan toezicht op een regeling en verzekering er van. In dat geval zou er een goede leans bestaan, dat de regeling duurzaam zou zijn. Een perma nente organisatie van Zuid,-Oost- Azië zou niet geheel aan haar doel kunnen beantwoorden zon der het begrip en de steun van de Colombo-mogendiheden (In dia, Pakistan, Ceylon, Birma en Indonesië). Over de Geneefse conferentie zei de Britse minister voorts, dat men was overeengekomen met van Buitenlandse Zaken, Molotof, lof toe, omdat deze geholpen had bij de oplossing van procedure kwesties bij de conferentie over Indo-China. „Wanneer wij niet de nauwste voeling hadden onderhouden, zou de conferentie helemaal niet hebben kunnen functionneren". Eden zeide er zeker van te kunnen zijn, dat het Lagerhuis de nieuwe Franse premier Men- des France, alle succes toewenst en diens ontmoeting van Woens dag met Tsjou-en-Lai toejuicht. Elke overeenkomst, aldus de minister, zou natuurlijk verder moeten strekken dan beëindi ging van de oorlog, hoe dringend dit ook was. Zij zou de verlangens van de elkaar te beraadslagen, zodrabevolking van Indo-China en de de militaire vertegenwoordigers wettige rechten van Frankrijk van de strijdende partijen in Indo- in acht moeten nemen. China die te Genève de militaire i Over zijn aanstaande reis met problemen bestuderen, hun rap- Churchill naar Washington zei porten hebben uitgebracht. Wij Eden: „Wij zijn zeer verheugd zouden dan moeten beslissen of wederom vrij en openhartig, zo- wij naar Genève terug zullen als onze gewoonte is, te kunnen keren om het werk van de con- gaan spreken over de vele pre ferentie te voltooien, zo zei Eden. blemen, waaraan wij samen het Hij zwaaide de Sowjet-minister hoofd moeten bieden". De Westduitse minister voor kwesties betreffende geheel Duitsland, Kaiser, en de com missie van de Bondsdag, die zich eveneens met deze kwesties bezig houdt, hebben een verklaring uit gegeven, waarin de Oostduitsers gewaarschuwd worden voor het plebisciet, dat Zondag a.s. in Oostduitsland wordt gehouden. De Oostduitsers zal door hun regering gevraagd worden, of zij voorstander zijn van ,een vredes verdrag en terugtrekking der bezettingstroepen" of van „de Europese verdedigingsgemeen schap, de conventies van Bonn en de legering van buitenlandse troepen (in Duitsland) gedurende vijftig jaar". In de Westduitse verklaring wordt het Oostduitse kiezers corps aangeraden blanco-formu lieren in te leveren om de „com munistische propagandamanoeu- vre" te omzeilen. „De vrije we reld zal het plebisciet nooit als een echte stemming aanvaarden. De manier waarop de vragen zijn gesteld, is misleidend en vals." Met het lijnvliegtuig van de K.L.M. uit Djakarta zijn gister avond op Schiphol twee Indone sische ministers aangekomen, die in ons land besprekingen komen voeren over een wijziging in de unieverhouding tussen Nederland en Indonesië. Het zijn de Indone sische minister van Buitenlandse Zaken, mr Sunarjo, die als voor zitter van een voor deze confe rentie gevormde delegatie zal op treden, en de minister van Onder wijs, mr Mohammed Yamin, een van de vier leden van de delega tie. De Indonesische delegatieleden werden op het vliegveld verwel komd door o.a. de directeur ka binet en protocol van het ministe rie van Buitenlandse Zaken, W. van Tets, de waarnemende hoge commissaris van Indonesië en mevr. Susanto Tirtopodrodjo. In een korte verklaring aan de pers zeide minister Sunarjo, dat het doel van de Indonesische re gering is te komen tot betere be trekkingen tussen Nederland en Indonesië, hetgeen kan worden bereikt door opheffing van de unieband en vervanging daarvan Brigade-generaal markies Chris- terug naar Frankrijk. Na her- tian Marie Fernand de la Croix steld te zijn, vloog hij, tegen de de Castries, de verdediger van bevelen in, terug naar zijn post. Dien Bien Phoe heeft met zijn Hij werd vergezeld door zijn helden geschiedenis gemaakt; vrouw, die in een militair hospi- Dien Bien Phoe is voor ons een taal in Hanoi te werk werd ge- teken aan de wand geworden, steld. Het fort is gevallen, ingenomen Zijn vrouw is thans in Parijs door de rode horden. De Castries teruggekeerd. Van de inmiddels en zijn troepen, waaronder 5.000 Duitse vrijwilligers, zijn krijgsge vangen gemaakt. Wie is deze bri gade-generaal De Castries? Wil men de geschiedenis gelo ven, dan was de jeugd van de jonge markies een aaneenscha keling van kwajongensstreken. Op het lyceum ging het met De Castries niet en zo besloot hij dan maar huzaar te worden. Dit was in het jaar 1919. De Castries begon als soldaat en in het jaar 1933 zien we hem terug als tweede-luitenant der huzaren. In die tijd was hij vóór alles een goed ruiter en verwierf hij zich in tornooien een zeer goede naam. In de tweede wereldoorlog bleek De Castries uit het goede hout gesneden te zijn, want als com mandant van een Franse verde- digingspost weigerde hij zich aan de Duitsers over te geven. Duit se bommenwerpers bestrooiden zijn post met bommen en toen pas gaf hij zich gewonnen. We zien De Castries als krijgs gevangene in het officieren krijgsgevangenenkamp No. IV/D in Silezië. Op 1 April 1941 weet de eerste-luitenant De Castries uit zijn gevangenschap weg te komen en via Frankrijk komt hij in Algiers, waar hij zich ter be schikking stelt van de Franse ge neraal Lattre de Tassigny. We zien de inmiddels tot ma joor bevorderde De Castries In de voorste gelederen van de tie- vrijdingslegers in Italië. In de omgeving van Florence wordt hij zwaar gewond, doch hij volgt zijn treepen. Na hersteld te zijn, meldt hij zich vervolgens aan voor de krijgsdienst in Indo-Clu- na, daar er voor hem in Europa toch niets meer te vechten ls. In Indo-China volgt zijn benoe- hij wederom zwaar aan de beide be- De Castries moet Heit» om vArHotr tning tot kolonel en wordt botsingen tus- wederom zwaar nan de heide sen de boeren en landarbeiders'nen geWond te voorkomen. gewona. Pogingen om de staking te beëindigen zijn op niets uitge lopen en de vakbond heeft ge dreigd de staking tot omliggen de gebieden uit te breiden' Eni ge boeren hebben een regeling met de vakbond getroffen, maar het verbond der boeren zegt, dat het onmogelijk is de tot brigade-generaal bevorderde markies De Castries ontbreekt elk spoor. Een woordvoerder van het Franse opperbevel heeft meege deeld, dat de Vietnamese troe pen, die hadden geweigerd de haven van Tuy Hoa in Midden- Annam te verlaten om stellin gen nabij sterke eenheden van de Vietminh in te nemen „prachtig hebben gevochten", toen ongeveer 2000 opstandelin gen een aanval op de haven de den. De aanval werd afgeslagen, nadat naar schatting 300 op standelingen waren gesneuveld tegen slechts 30 doden aan de zijde der Vietnamezen. Bij de aanval van vier Viet- minh-bataljons, die werd ge steund door een spervuur met mortieren, was een groep op standelingen tot in de stad doorgedrongen, waar zij leger voertuigen in brand schoten. De Franse woordvoerder acht te het mogelijk, dat de ppstan- delingen tot de aanval waren overgegaan naar aanleiding van berichten over de weigering van de Vietnamezen om bevelen op te volgen. GEVECHTEN BIJ HANOI. Dertig km van Hanoi worden aan beide zijden van de Rode Ri vier hevige gevechten tussen troepen der Franse unie en Viet- minh-opstandelingen geleverd, al dus mledt het Franse opperbe vel. Het voegt hieraan toe, dat in vier dagen in het Noord-Westen van de Delta van de Rode Rivier 162 Vietminh-soldaten zijn ge dood, 47 gevangen genomen en 300 personen, die van communis tische sympathie verdacht wor den, gearresteerd zijn. Van 26 Juni af zullen 500 ge wonden door de Amerikaanse luchtmacht uit Indo-China wor den geëvacueerd!. De operatie zal 10 Juli geëindigd zijn. De Guatemalaanse regering heeft Maandag in een officieel communiqué verklaard, dat de regeringstroepen de strijdkrach ten van de opstandelingen in het beginstadium van een of fensief, dat Zondagavond werd ingezet, totaal op de vlucht ge dreven. Het leger had grote ver liezen aan de tegenstander toe gebracht, een groot aantal ge vangenen gemaakt en wapens, munitie en vrachtauto's buit gemaakt. Het communiqué was uitgege ven om de „burgers op de hoogte te stellen van de militaire toe stand in 't gevechtsterrein aan de grens van Honduras tot 18.00 uur plaatselijke tijd". Volgens het communiqué wa ren de vijandelijke strijdkrach ten verdreven uit de stad Gua- lan, 23 km ten Noordoosten van de militaire basis Zacapa en 30 km ten Westen van de grens met Honduras. De regeringstroepen hadden ook het offensief in het gebied Puerto Barrios, de voornaamste haven aan de Caraibische Zee, tot staan gebracht, waar de vij and twee aanvallen had ge daan. In een aanval op de spoorlijn was de tegenstander President Eisenhower heeft Woensdag verklaard, dat elke be knotting van het door de rege ring voorgestelde program voor hulp aan het buitenland ten be drage van ruim 3,4 milliard dol lar „ongerechtvaardigd en onvei lig" zou zijn, gezien het aanhou dende „meedogenloze drijven van communistische imperialisten naar wereldbverheersing". In een speciale boodschap aan het congres zei de president, dat recente gebeurtenissen in Zuid- Oost-Azië ernstige onzekerheid hebben geschapen. De veiligheid Het Amerikaanse leger in Europa zal verscheidene 280 mm atoomkanonnen uitlenen voor de zomermanoeuvres van het Britse Rijnleger en de Noordelijke leger groep. De bevelhebber van de Noorde lijke legergroep, generaal sir Ri chard Gale, deelde dit Woensdag aan een lunch van de buitenland se persvereniging te Bonn mede. Hij zeide. dat generaal William Hoge, bevelhebber van het Ame rikaanse leger in Europa, er mee had ingestemd de kanonnen uit te lenen om de Belgische, Britse, Canadese en Nederlandse officie ren van de Noordelijke leger groep de gelegenheid te geven zich op de hoogte te stellen van de atoomcapaciteit der nieuwe wapens. van dat gebied en de belangen van de Ver. Staten en hun geal lieerden aldaar worden duidelijk bedreigd. Daarom is het dringend nodig, dat het congres de fond sen voor militaire en andere bij stand aan dat gebied goedkeurt en dat machtiging wordt verleend om het gebruik van die gelden aan te passen aan zich snel wijzi gende omstandigheden. Eisenhowers boodschap werd ontvangen, toen de commissie van Buitenlandse Zaken uit het Huis van Afgevaardigden zich voorbereidde op een beslissing nopens het verdrag, dat naar haar mening in het belastingjaar, dat .1 Juli a.s. begint, voor de hulp aan het buitenland moet worden uitgetrokken. In zijn oproep om het gehele gevraagde bedrag goed te keuren verklaarde de president, dat de som. welke hij in zijn begrotings- boodschap in Januari heeft ge vraagd, ongeveer 40 procent min der is dan hetgeen in de afgelo pen twee jaren is uitgegeven. De Huiscommissie voor Buiten landse Aangelegenheden heeft gevraagde bedrag goedgekeurd. In Troon (nabij Glasgow) arri- eis van de vakbond (15 procent'w-de^ude sleepboten „Zwarte G Zee „Thames" en „Oostzee" van loonsverhoging) in te willigen. De sociaal-democratische en Christen-democratische vak bonden hebben zich niet bij de L. Smit en Co's internationale sleepdienst te Rotterdam met een gedeelte van een dok, dat ge durende de oorlog te Singapore staking' aangesloten, daar de tweemaal tot zinken werd ge communisten volgens hen poli tieke doelen nastreven. ATOOMGELEERDEN VERGEZELLEN CHURCHILL. De Britse premier, sir Winston Churchill heeft enige verwonde ring veroorzaakt met de medede ling, dat twee belangrijke atoom experts hem en Eden zullen ver gezellen bij hun bezoek aan Washington. Dit zou er op wij zen, dat kwesties in verband met atoomenergie een belangrijk on derdeel van de besprekingen zul len uitmaken. bracht. Nadat het gelicht was, is een deel ervan ter plaatse ge sloopt en het andere deel circa 120 meter lang werd op sleeptouw genomen door de sleepboten „Zwarte Zee" en „Thames". Deze sleepreis naar Engeland ving aan op 8 Maart 1953 en op 10 Mei van dat jaar werd Suez bereikt. Het was noodzakelijk gebleken het dok hier wegens lekkage te repareren en op 18 Juni d.a.v. kon de reis worden vervolgd. Malta was voorlqpig het einddoel, want, nadat de sleep op 4 Juli van het vorig jaar daar arriveerde, moest het vervolg van de reis wegens het vergevor-drijf, want nadat het ruim 25 derd seizoen worden uitgesteld. Het dok overwinterde te Malta en ook hier moesten de lekkages worden gedicht. Op 22 Mei j.l. vertrok men weer van Malta en een derde sleepboot, de „Oostzee", sloot zich bij de sleep aan. Dinsdagmiddag werd het dolt in Troon afgele verd. Het deel van de reis Singapore- Malta werd afgelegd met onge veer 80 mijl per 24 uur, waarbij de „Zwarte Zee" en de „Tha mes" om beurten in Aden gin gen bunkeren. De reis Malta- Troon werd afgelegd met een gemiddelde voortgang van 90 mijl per etmaal. Op de Portu gese noordkust heeft men onge veer een week achtereen met zeer slecht weer te kampen ge had. Het dok was geen onbekende voor het Rotterdamse sleepbe- jaar geleden gebouwd was door de firma Swan, Hunter en Wig- ham Richardson Ltd te Wallsend on Tyne, gaf de bouwer L. Smit en Co opdracht het dok in Singa pore af te leveren. De totale ton nage van het dok was toen 50.000 ton en de verzekerde waarde be droeg 900.000 Engelse ponden. Het dok mat ongeveer 280 bij 57 bij 17 meter, doch voor de sleep reis werd het in twee gedeelten gesplitst, n.l. één deel bestaande uit drie secties en één deel uit vier secties. Het deel van drie secties werd op 21 Juni 1928 door de sleepboten „Roode Zee", „Zwarte Zee", „Indus", en „Schelde" op sleeptouw genomen en op 30 Juli 1928 kwam men in Port Said aan. Het slepen door het Suezkanaal vergde vier da gen en op 16 October 1928 kon het eerste deel in Singapore wor den afgeleverd. Het deel van de vier secties namen de sleepboten „Humber", „Witte Zee", „Oostzee" en „Java- zee" voor hun rekening en zij ^tartten op 28 Juni 1928. Aan komst Port Said op 1 Augustus d.a.v. Ook deze keer duurde de reis door het Suezkanaal vier dagen en tijdens de vaart door dit kanaal door de slepen werd het andere scheepvaartverkeer van 's ochtends vijf tot 's mid dags twaalf uur geheel stil gelegd. Op ieder dokgedeelte waren zestien runners werk zaam. Met het tweede deel van het dok werd op 13 October 1928 Singapore bereikt. Tijdens deze sleepreizen werd door de sleepboten om beurten gebunkerd te Gibraltar, Algiers, Oran, Port Said,- Aden en Colom bo. Om dit in Colombo mogelijk te maken was van tevoren 3500 ton kolen naar deze haven ver scheept. teruggedrongen tot Santo To mas, aan de Amatische Golf, van waar hij geen kans had te ontsnappen, aldus het commu niqué. Een tweede aanval was mislukt, aangezien de regerings troepen de vijandelijke strijd krachten gevangen namen, toen zij werden ontscheept, ook de lading wapenen van het schip viel in handen van de regering. Voorts waren successen be haald in het gebied rondom Chiquimula, een belangrijke stad, 100 km ten Oosten van de stad Guatemala en 30 km ten Westen van de grens met Hon duras, aldus het regeringscom muniqué. ALGEHEEL OFFENSIEF VAN DE OPSTANDELINGEN IN GUATEMALA „Radio Bevrijding" van de Gua temalaanse opstandelingen heeft Woensdag een verklaring uitge zonden, dat het opperbevel van de opstandelingen Woensdag een algeheel offensief te land en in de lucht zal beginnen op alle fronten. Max Lerner schreef Woensdag in de New York Post, dat de in val in Guatemala was beraamd door bannelingen en Amerikaan se zakengroepen met de steun van de regering Eisenhower. Hij had uit bepaalde kringen vernomen, dat een „aantal ge heimzinnige Amerikanen in en rondom Guatemala" agenten zijn van de centrale geheime dienst, waarvan Allen Dulles, de broer van de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken, aan het hoofd staat. „Ik zeg niet dat de Amerikaan se regering de aanval op touw zette. Maar het geld en de wa pens zijn ergens vandaan geko men en de regeringen van Hon duras en Nicaragua, die zo zeer betrokken zijn bij de militaire on derneming, vallen nu eenmaal veilig binnen de Amerikaanse in vloedssfeer", aldus Lerner door normale internationale be trekkingen. „Indonesië wil niet gebonden zijn door een politieke band, zoals thans het geval is", voegde mr Sunarjo hieraan toe, er de nadruk op leggend, dat dit de wens is zowel van de Indone sische regering als van het ge hele Indonesische volk. De minis ter zeide: „Wij hopen ernstig, dat de kwestie van de unie op deze conferentie zal kunnen worden beslist. De komende ontmoeting hiertoe zal de laatste zijn". Mr Sunarjo zeide te hopen, dat de conferentie, die Maandag a.s. in Den Haag begint, niet lang zal duren. Op vragen legde mr Su narjo er de nadruk op, dat er geen verschil van mening onder de leden van het Indonesische ka binet bestaat, dat de unie met goedkeuring van beide landen moet worden opgeheven. De In donesische minister van Buiten landse Zaken zeide vervolgens, dat het de bedoeling is op wens van de Indonesische rege ring de kwestie Nieuw Guinea op de komende uniebesprekingen aan te snijden. Mr Sunarjo weigerde een ver klaring af te leggen over de re cente berichten uit Djakarta, volgens welke Indonesië een ver mindering van de op de R.T.C. overgenomen schulden zou wen sen. Onmiddellijk na deze korte ver klaring aan de pers vertrok het Indonesicche ministeriële gezel schap per auto, begeleid door 7 motorrijders'van de rijkspolitie, naar Den Haag. FRANKRIJK YERWERPT AMERIKAANS VERZOEK. De Franse regering heeft het Amerikaanse verzoek Franse schepen te mogen doorzoeken op wapens voor Guatemala van de hand gewezen, aldus werd giste ren in diplomatieke kringen te Parijs vernomen, Berichten over de strijd. Radio „Bevrijding" kondigde Woensdag aan, dat drie colonnes opstandelingen, onder persoonlijk bevel van kolonel Carlos Castillo Armas Woensdagavond van het Noorden, Oosten en Zuiden naar de hoofdstad van Guatemala op rukken. Een waarnemer van het Ameri kaanse departement van Buiten landse Zaken zei, dat er geen twijfel aan bestond, dat de zen ding van communistische wapens van onlangs nog een grotere, mi litaire macht van Guatemala in midden Amerika had gemaakt. Volgens welingelichte kringen te Washington zouden de wapen- zendingen uit communistische landen heel wel een wending ten gunste van de regering in de strijd tegen het „bevrijdingsleger" kunnen hebben bewerkstelligd. De regering van Guatemala be roemde zich via de radio er op, dat haar leger „de modernste uit rusting" heeft. De Franse premier, Pierre Mendes-France, en de Chinese premier, Tsjou-en-Lai, hebben Woensdag gedurende bijna twee uur met elkaar gesproken op de Franse ambassade te Bern. Mendes-France zeide na afloop dat het onderhoud hem hoop had gegeven, dat de conferentie te Genève „werkelijk vorderingen" kan maken. De premier keerde gisteren nog naar Parijs terug. Tsjou-en-Lai was thans niet in uniform gekleed, zoals tijdens de vergaderingen te Genève, maar hij had voor deze gelegenheid een grijs costuum aan. In een korte verklaring tot verslaggevers zei Mendes- France: „Wij haden geen discus sie, maar een vrij gesprek over de toestand in Indo-China. De openhartige en volledige me ningsuitwisseling tussen ons geeft mij het vertrouwen, dat de conferentie van Genève werke lijke vorderingen kan maken". Hij zeide, een optimistisch ge luid te willen laten horen. Er waren alleen Indo-Chinese kwes ties besproken. De premier hoop te, dat de bijeenkomst het herstel van de vrede in Zuid-Oost-Azië zou bevorderen. Dit was het eerste contact tus sen Frankrijk en continentaal- China op regeringsniveau. Frankrijk erkent het regiem van Peking niet.. In Franse kringen zeide men, dat Tsjou voornemens is van daag per vliegtuig naar New Delhi te vertrekken, waar hij voor de eerste maal besprekin gen zal voeren met premier Nehroe. De Chinese delegatie heeft na het onderhoud een verklaring uit gegeven waarin wordt gezegd, dat het onderhoud tot resultaat heeft gehad, dat de twee staats lieden kunnen verwachten, dat de conferentie van Genève vorde ringen zal maken. Wij hebben geen discussie ge had. doch een geheel vrij onder houd, verklaarde de Franse pre mier na afloop van de ontmoe ting. medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van Donderdag ochtend tot Donderdagavond. Droog weer. Half tot zwaar bewolkt maar droog weer. Matige, langs de Waddenkust tijdelijk krachtige westelijke wind. Tamelijk koel. VRIJDAG 25 JUNI. v.m. n.m. Breskens 8.23 8.44 Terneuzen 8.58 9.19 Hansweert 9.38 9.59 Walsoorden 9.48 10.09 ZON MAAN 23 4.20 21.04 12.34 24 4.20 21.04 0.08 13.57 25 4.20 21.04 0.27 15.22 26 4.21 21.04 0.49 16.48 27 4.21 21.04 1.19 18.12

de Vrije Zeeuw | 1954 | | pagina 1