De toestand in Guatemala Het Koninklijk bezoek aan Schouwen en Duiveland VERBORGEN CHARME BINNEN EEN WEEK TE VOORSCHIJN! Engels verkeersvliegtuig op de kop in de lucht Tegenoffensief van de regeringstroepen Firefly maakte noodlanding op zee Ontvluchtingen van Vietminh- isgevangenen krijg: Het nationalisme in Tunesië Voor Nederlandse rekening varend schip door Amerikanen onderzocht Borkum niet door Nederlandse vliegtuigen beschoten Een onderhoud tussen Mendes-France en Tsjoe eo Lai? Komend onderhoud tussen Tsjoe en Lai en Nehroe Vonnis in Cairo WEERSVERWACHTING HOOGWATER ZON- en MAANSTANDEN WOENSDAG 23 JUNI 1954. 9e Jaargang No. 3181. De stakingsbeweging in Italië Ontroerende groei van Zeeuwse bevolking Luisterprijsvraag voor Prins Bernhardfonds Indon esie Frankering bij Abonnement: Terneuzen Eedactie-adres: Telefoon 2073 en 2510 Na 5 uur uitsluitend 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: ƒ5,35 per kwartaal; per maand 1,80; per week 43 cent. Losse nrs 8 ct. VRIJE Verschijnt dagelijks Uitgeefster N.V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen Advertentieprijs: per mm 15 ct.; minimum per advertentie 2,25. Rubriek Kleine Advertenties: 5 regels X— iedere regel meer 20 cent. Vermelding: Brieven onder nummer, of-: Adre» Bureau van dit Blad 20 cent meer. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur. Voor het Maandagnummer: Zaterdags 10.30 uur. Volgens een communiqué van het Guatemalaanse opperbevel, is het tot een eerste treffen ge komen tussen regeringstroepen en het „bevrijdingsleger". Dit gebeurde te Gualan, nabij Zaca- pa. Na een harde strijd, aldus het regeringscommuniqué,, mpes- ten de invallers zich terugtrek ken. De regeringstroepen hadden nu op alle fronten een tegen offensief ingezet. Na een „korte schermutseling" konden in de havenstad Puerto Barrios aan de Caraibische Zee de opstan delingen teruggedrongen wor den. Een onder Hondurese vlag varende schoener met wapens was daar in beslag genomen. De bemanning werd aangehouden. Vliegtuigen hadden lichte scha de aangericht bij het beschieten van militaire installaties en spoorwegen te Zacapa. Belize (B'r.-Honduras). Door „Radio-Bevrijding", het radio station van de opstandelingen, is gezegd dat de invallers thans 25 dorpen in handen hebben en het leger van Guatemala „vol ledig omsingeld" hebben. DE NIEUWE NOTA AAN VEILIGHEIDSRAAD. Guatemala heeft Dinsdag op nieuw een nota aan de Veilig heidsraad gezonden, waarin wordt gezegd, dat geen gehoor is gegeven aan de oproep van de raad om de strijd te staken. Kolonel Armas benoemt zich zelf tot voorlopig president. Volgens een in Belize (Brits Honduras) ontvangen bericht van radio-Guatemala heeft de leider der opstandelingen, kolo nel Castillo Armas, zichzelf be noemd tot tijdelijk president. Een ander station, dat zichzelf ook radio-Guatemala noemde, verklaarde later echter, dat dit bericht vals was. CUBAANS MINISTER OVER GUATEMALA. De Cubaanse minister van Voorlichting, Ernesto de la Fe, heeft er Dinsdag op aangedron gen de leider van de rebellen in Guatemala, kolonel Carlos Cas tillo Armas, te erkennen als oor logvoerende. ECUADOR IS ONGERUST A.F.P. meldt uit Quito dat de diplomatieke vertegenwoordi gers der Amerikaanse staten in de Ecuadoriaanse hoofdstad op het ministerie van Buitenlandse Zaken zijn ontboden, waar de minister hen deelgenoot maakte van de ongerustheid, die de Ecuadoriaanse regering gevoelt over de gebeurtenissen in Gua temala, welke invloed kunnen hebben op de tot nu toe gelden de beginselen voor de betrek kingen tussen de Amerikaanse staten onderling, n.l. het prin cipe van niet-inmenging in bin nenlandse aangelegenheden en de onschendbaarheid van het grondgebied der Amerikaanse republieken. De minister verzocht de diplo matieke vertegenwoordigers hun regeringen van de ongerustheid van Ecuador in kennis te stel len. Ook Argentijnse bezorgdheid. De Argentijnse minister van Buitenlandse Zaken, Remorino, heeft tegenover verslaggevers verklaard dat hij voortdurend in verbinding staat met de diplo matieke vertegenwoordigers van Argentinië in de Midden-Ame rikaanse hoofdsteden en bij in ternationale organisaties. Hij voegde hieraan toe dat de Ar gentijnse regering de gebeurte nissen in Guatemala met be zorgdheid gadeslaat. PRO-GUATEMALAANSE BE TOGINGEN IN BUENOS AIRES. Hbnderden personen, meren deels studenten, hebben Maan dagavond laat te Buenos Aires een betoging gehouden ten gunste van Guatemala. Zij rie pen: „Guatemala ja. De Yan kees neen". De politie die de Amerikaan se ambassade in de omgeving bewaakte, greep niet in. Zoals gemeld, was eerder op de dag een solidariteitsbetoging met Guatemala door de politie ver boden. INCIDENT IN DER MINNE GESCHIKT. Van welingelichte zijde wordt vernomen, dat het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Za ken, naar aanleiding van een Nederlands protest, zijn veront^ schuldigingen heeft aangeboden voor het, in Mei jl. in opdracht van Amerikaanse autoriteiten doorzoeken van het voor Neder landse rekening varende Duitse vrachtschip „Wulsbrook", dat toen op de rede van Porto Rico lag. De lading van de Wulsbrook werd onderzocht, omdat de Amerikanen meenden dat zich daaronder voor Guatemala be stemde wapens zouden kunnen bevinden.Er tyerd niets van dien aard gevonden, doch het schip had 48 uur oponthoud. Na dit voorval had de Neder landse ambassadeur te Was hington, verleden week een pro testnota op het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Za ken overhandigd. Dit protest is door het ministerie aanvaard. Het gehele incident is in vriend, schappelijke geest geregeld. Dinsdag zijn in Italië wissel stakingen van 24 en 48 uur be gonnen, welke geleid worden door de uiterst linkse vakbond. Een en ander is een protest tegen de overeenkomst omtrent de loonherziening tussen de werk gevers en de niet-communisti- sche vakverenigingen. Onder meer is in Florence een staking begonnen in de industrie. Elders zullen de arbeiders in de levens- middelenbedrijven het werk een dag neerleggen. Vandaag zullen in Rome stakingen van vier uur bij het stadsvervoer beginnen. i (Advertentie) Volgens de statistiekep worden er over de wereld millioenen gouds besteed aan speciale schoonheids middelen. Iedere vrouw wil nu eenmaal graag mooi zijn. Maar beseft men wel genoeg, dat één van de beste schoonheidsmetho des, die men kan volgen, maar een zeer, zeer gering bedrag kost? Iedere vrouw kan mooi zijn Men neme nu eens de proef (niet uitstellen, maar doen!) met Cas- tella Schoonheidszeep, Castella is niet alleen een zeep van uit zonderlijke klasse, maar in de ware zin des woords ook een schoonheidsmiddel, dat binnen een week al Uw verborgen char me te voorschijn roept. Bij de be reiding van Castella Schoon heidszeep worden zeer fijne oliën toegepast, die het gehele huidweefsel verjongen, de huid veerkracht geven en Uw hele uiterlijk doen stralen van frisheid en gezondheid. Een zacht parfum omhult U bovendien met de geu ren van lente en jeugd. TWEE stukken Castella Schoonheids- zeep kosten U slechts 50 cent. U behoeft dus geen dag te wach ten! Ontdek ook, dat IEDERE vrouw mooi kan zijn! Het prototype van de Bristol „Brittannia", een verkeersvlieg tuig met vier turbine-propeller motoren en bestemd voor het vervoer van honderd passagiers, heeft op de kop in de lucht ge vlogen. Verscheidene Engelse In de avond van 29 Juni zal over beide radiozenders een na tionaal programma worden uit gezonden ter gelegenheid van de verjaardag van Prins Bernhard. In dit programma zal een luis; terprijsvraag worden opgeno men, waarvan de opbrengst ten goede zal komen aan het Prins Bernhardfonds.-Men zal de stem men van zes bekende radiofigu ren horen. Drie er van zullen echt voor de microfoon staan, de andere drie worden geïmiteerd. Het is de taak van de luisteraars uit te maken, welke figuren echt en welke onecht waren. Aan deze luisterwedstrijd, die ibladen van Dinsdag maken mel ding van dit feit. Toen dit prototype, het eerste van de twee die gereed zijn (het tweede maakte tengevolge van een brandende motor op 4 Fe bruari j.l. een noodlanding in de rivier de Severn), ongeveer drie weken geleden een proefvlucht maakte, draaide het zich plotse ling ondersteboven. De chef vlieger van de Bristolvliegtuigen- fabriek, „Wing Commander" W. F. Gibb, slaagde er in het toe stel uit de rugvluoht te doen ko men en een gewone landing te doen uitvoeren. Van de zijde van de vliegtui» genfabriek is meegedeeld dat bij het aanbrengen van verande ringen in het vliegtuig een on derdeel van te geringe sterkte ten onrechte is gemonteerd in het mechanisme dat een van de landingsklappen in beweging moet brengen. Dit onderdeel heeft het tijdens de vlucht be geven. Landingsklappen hebben o.a. ten doel de landingssnelheid van het vliegtuig te verminderen. In elke vleugelhelft is zulk een vlak rustheid verkeerd, zo heeft hij verklaard, maar het toestel vloog op voldoende hoogte. Gibb heeft de Britannia" in haar normale vliegtoestand kunnen terugbren gen en later ibleek dat slechts een .der twee landingsklappen naai buiten was gekomen. Alleen de marconist aan boord werd ge wond. In een der motorgondels ontstond brand. van 21.30 tot 21.50 wordt uiige- opgeborgen, dat voor de landing zonden, gaat een programma uit langs mechanische weg aan de Don Helder vooraf, waarin groe- «Uencrpl Den Helder vooraf, waarin groe pen van land-, zee- en lucht strijdkrachten zich met elkaar zullen meten in enkele populaire spelletjes. Na de prijsvraag zal van Breda uit een concert worden uitgezon den. Op de markt aldaar zullen de Marinierskapel, de Kon. Mili taire Kapel en de Luchtmacht kapel concerteren. „Mijn vrouw en ik zijn eigen lijk wat beschaamd om u in deze omgeving te moeten ontvangen zo zeide burgemeester A. A. van Eeten, van Nieuwerkerk, de eer ste gemeente die Hare Majesteit Dinsdagmorgen bezocht op Haar tocht door Schouwen-Duiveland. De (burgemeester woont met zijn echtgenote op de eerste ver dieping van het huis. Hare Ma jesteit werd met haar gezelschap waarin zich onder meer bevon den de Commissaris der Konin gin in Zeeland, mr A. F. C. de Casemibroot, ontvangen in de benedenverdieping, die geheel onder water heeft gestaan en waarvan de muren nog met be hangen en gewit zijn. Aan de achterkant van het huis bevindt zich een kerkhof, waar ruim 200 slachtoffers van de watersnood begraven zijn. Nieuwerkerk is een van de zwaarst getroffen gemeenten in Zeeland: één op de zes inwoners liet hier het leven en in totaal vielen er ongeveer 300 slacht offers De gemeente draagt uiteraard nog zeer sterk de spo ren van de ramptijd, toen er maandenlang geen plekje droog was bij hoog water. Geheel Schouwen-Duiveland geeft nog steeds een schril beeld van. de angst, die men hier heeft uitgestaan en van de zware sla gen, die hier zijn gevallen. Het is een felle schreeuw, maar niet meer de machteloze schreeuw uit de Februaridagen. Op de kale vlakten bloeien hier en daar weer veldbloemen en in de Gou- denveerpolder ontving de Konin gin van een langs de weg staand vrouwtje, mevr. Hendriks, een eenvoudig boeketje, geplukt in eigen tuin. „Aan onze lieve Ko ningin" stond er op het bijbeho rende briefje, een ontroerende groet van de bevolking, die de Zeeuwse lijfspreuk „Luctor et Bmergo" tot in de uiterste con sequenties tot de hare heeft ge maakt. Enige malen op deze tocht, die begon in Zijpe en voerde langs Nieuwerkerk, Ouwerkerk, Zie- rikzee, Serooskerke en Burg- sluis en die eindigde in St. Fhi- lipsland, was Hare Majesteit zichtbaar geroerd en dit gold eveneens voor de Zeeuwse boe ren en vrouwen, die haar op deze tocht begroetten. Sergeant-vlieger P. J. Jong uit Katwijk aan de Rijn heeft gister middag om tien minuten over drie wegens motorstoring een noodlanding op zee moeten ma ken met de Firefly P 41 van 't 5e squadron van de marinelucht vaartdienst. Bij het eerste alarm gingen twee Neptunes en een achter-onderzijde van de vleugel naar buiten wordt gebracht. Toen Gibb bij de circa 50 ton wegende „Britannia" het mecha nisme voor het naar buiten bren gen van de landingsklappen in werking stelde, bleek al spoedig dat er iets niet in orde was, want de grote slanke machine draaide zich ineens op de rug. Haar machtige vleugel van bijna drie en veertig meter lengte maalde een halve slag door de lucht en daar hing de 35 meter lange reus ■met de romp aan de vleugel. Gibb heeft met de veertien man die deze gedenkwaardige vlucht mee maakten wel een beetje in onge- Vijfhonderd Vietminh-krijgs- gevangenen, die zich met nog 500 anderen, in het krijgsgevan genkamp van Mytho, 100 km ten Zuidwesten van Saigon bevon den, zijn er in de nacht van Zondag op Maandag j.l. in ge slaagd te ontvluchten, toen het kamp door een sterke Vietminh- eenheid werd aangevallen. Na een onmiddellijk ingezette achtervolging zijn een 100-tal krijgsgevangenen gedood, ge wond, of weer gevangen geno men. Het kamp werd uitsluitend door Vietnamese wachten be waakt De krijgsgevangenen wa- Het onderzoek naar de beweer de beschieting van het Duitse eiland Borkum door Nederlandse vliegtuigen heeft onomstotelijk aangetoond, dat de gevonden kogelhulzen niet afkomstig zijn van Nederlandse vliegtuigen, zo deelt de luchtmacht voorlich tingsdienst mede. Zoals bekend, opereren de Nederlandse straal jagers boven de Vliehors bij Vlie land. Hoewel dit eiland op meer dan 100 km van Borkum ligt, hebben de Nederlandse autoritei ten een vooraanstaand Neder lands stafofficier opgedragen ter plaatse dit onderzoek in te stel len. Catalinavliegboot van de M.L.D. en de „Harpoon" van de opspo- rings- en reddingsdienst van de M L D. op zoek. Inmiddels werd op het vliegveld Valkenburg een helicopter in gereedheid ge bracht. De sergeant-vlieger werd, vijf mijl ten Westen van Katwijk, in zijn rubberboot gevonden door de bestuurder van een der Neptu nes, kapitein-luitenant ter zee vlieger le klas P. N. Versteeg. Deze wierp een rookboei uit, waarna de helicopter, die gevlo gen werd door luit. ter zee vlie ger le klas G. H. Greve, op aan wijzingen van de Neptune, ser geant-vlieger Jong kon oppikken. 25 Minuten na zijn noodlanding stond deze met een nat pak, maar verder ongedeerd, weer op het vliegveld Valkenburg. De Firefly is gezonken. „15Ó0 Personen waren bij de jongste verkiezingen nog niet in Zeeland teruggekeerd", zo zeide de Commissaris der Koningin. Maar ook zij zullen te zijner tijd weer komen naar het land dat hun zo lief is. Zeelandi is het stadium van de afbraak en de opruiming thans te boven en met noeste vlijt is men begonnen aan de wederopbouw. Nog zijn er grote kale zandvlakten, zoals b.v. in de Viedbannenpolder, waar de jeep zich met moeite een weg kan banen, maar midden in het zand staan de draglines en wer ken de arbeiders met schoppen. De opbrengst van het land is nog niet groot. In de Vierbannen- polder bijv. is zij 25 tot 30 van de periode voor de rampin Brui- nisse 70 tot 80 op Schouwen 30 tot 35 en in de Oosterland- polder 50 maar door een dras tisch doorgevoerde herverkave ling hoopt men de productie snel te vergroten. Dit brengt uiter aard grotere bedrijven en minder boerderijen mee en daarom zal een deel van de Zeeuwse boeren elders emplooi moeten zoeken. Volgens ir Post, secretaris van de herverkavelingcommissie Zee land, zijn 10 van de Zeeuwse boeren gegadigden voor een be- 1 drijf in de Noordoostpolder. Tot dusverre zijn er reeds 34 Zeeuw se landbouwers met een totaal van 800 ha in de Noordoostpolder geplaatst en ook in andere in- polderingsgebieden, zoals de Braakmanpolder en de Sloepol- der, zullen getroffen Zeeuwse boeren komen. De boeren zijn over de herver kaveling zeer te spreken. Zij zijn nuchter genoeg om te zien, dat dit de enige redelijke weg naar een snel herstel is en een van hen zei onis: „Dit had reeds in mijn grootvaders tijd moeten ge beuren". Een voordeel van de herverka veling is ook, zo zeide de heer A. M. Geluk, kringvoorzitter van de Zeeuwse Landbouwmaat- schappij. dat het wegenstelsel verbeterd kan worden, kan en moet worden en met een vooruit ziende blik voegde hij eraan toe: „Via het Deltaplan kan straks bereikt worden, dat het wegen plan in Zeeland wordt verbon den met het landelijk wegen plan". „Er is veel en diep ge graven op dit eiland", aldus de heer Geluk. „Niet alleen in de grond, maar ook in het binnen ste van de mensen. Wij hebben veel aan de techniek te danken dit laatste jaar, de mens moet de techniek leren kennen, maar ook de techniek de mens. Als men dit voor ogen houdt, dan kan SohouwenDuiveland, al is thans de aanblik nog triest en trooste loos, zeker een streek worden, waar het goed is te werken en veilig is te wonen". De geest is onverzettelijk on der de Zeeuwen, en vooral onder die van Schouwen-Duiveland, zo bleek bij dit koninklijk bezoek. Men is ernstig, maar niet terneer geslagen, en vrolijk voor zover de omstandigheden dit toelaten. De kinderen gedijen er en zijn er vrolijk. Misschien kennen zij het Wilhelmus nog niet voldoende, maar in Nieuwerkerk zongen zij spontaan „Lang zal ze leven in de gloria", toen de Koningin wegreed door een haag van om- hooggeheven handen en dank bare gezichten. Volgens onbevestigde berich ten zullen de Franse en de com- munistisch-Chinese eerste mi nister, Mendes-France en Tsjoe en Lai, heden op een onbekende plaats buiten Genève een on derhoud hebben. Dit onderhoua zou plaats vin den vóór het vertrek van Tsjoe naar Nieuw Delhi, waar hij Donderdag informele bespre kingen zal voeren met de Indi sche premier. Nehroe. In verband met deze geruch ten wees A.F.P. er op, dat een vergadering van het Franse ka binet Dinsdag verscheidene uren werd uitgesteld. Een woord, voerder van de Chinese afvaar diging te Genève zeide, dat Tsjoe Dinsdag niet aan de be sloten vergadering, gewijd aan Laos en Cambodja, zou deelne men. Mendes-France heeft Dinsdag een onderhoud gehad met de Franse president, Coty. Na af loop van uit onderhoud zeide Mendes-France dat hij een ver klaring voor de pers zou afleg gen na afloop v. n ue kabinets vergadering. De „Indian Express" meldt dat de communistisch-Chinese premier en minister van Bui tenlandse Zaken, Tsjoe en Lai, die Donderdag a.s. te Nieuw Delhi wordt verwacht, aldaar 'n onderhoud zal hebben met de min-president van India, Jawa- harlal Nehroe. Van Indische officiële zijde wordt bevestigd dat Tsjoe en Lai met Nehroe over het Indo- chinese vraagstuk zal spreken. Vernomen wordt, dat Tsjoe en Lai reeds heden met een spe ciaal vliegtuig van de „Air India International", te Nieuw Delhi zullen aankomen, waar hij, naar verwachting, niet slechts het Indochinese vraagstuk, doch de Aziatische problemen in het al gemeen met zijn ambtgenoot Nehroe zal bespreken. Dit zal het eerste onderhoud tussen beide staatslieden zijn. Van gewoonlijk betrouwbare zijde wordt vernomen dat Tsjoe en Lai 3 dagen in Nieuw Delhi zal blijven. De algemene secretaris van Pakistaanse premier Moh. Ali te de Tunesische nationalistische zullen verzoeken het vraagstuk ren afkomstig uit Noord-Korea. Zij behoorden tot de categorie der z.g. „onverzoenlijken". De Vietminh-militairen bui ten het kamp vielen vanuit ver schillende richtingen gelijktijdig aan. De ontvluchting werd mede mogelijk gemaakt door mede plichtigen onder de krijgsgevan genen zelf. Het eerste werk der aanvallers was de prikkeldraad versperringen rondom het kamp te verbreken. Naar schatting bevinden zich thans 60.000 Vietminh-krijgsge- vangenen in handen der Franse uniestrijdkrachten. Mr. SARTONO VAN '24 TOT 28 JUNI NAAR BELGIë. De voorzitter van het Indone sische parlement, mr. Sartono, zal van 24 tot 28 Juni een bezoek brengen aan België. Bij deze ge legenheid zal hij worden ontvan gen door de voorzitter van de Kamer, Kamiel Huysmans, de voorzitter van de Senaat, de heer Gilon, de minister-president, de heer Van Acker en door de minis ter van Buitenlandse Zaken, P. H. Spaak. Zoals bekend, maakt mr. Sar tono een reis door Europa ter bestudering van de parlementaire stelsels in de practijk. Kapitein Ahmed Aly Hassan el Masry, de leider van de mili taire staatsgreep die ten doel had op 1 Mei de Egyptische re gering ten val te brengen, is Dinsdag tot 15 jaar gevangenis straf veroordeeld. In totaal stonden 16 officieren terecht, van wie 15 tot het corps cavalarie behoorden. De overige straffen variëren van één tot tien jaar. Twee officieren kregen vijf jaar voorwaardelijk en ontslag uit de dienst en drie zijn vrijge sproken. BESTRIJDING VAN DE WERKLOOSHEID IN BELGIË. De Belgische eerste minister heeft bekend gemaakt, dat hij, evenals vroeger bij zijn campag ne ter opvoering van de steen- kolenproductie, een bijzonder ka binet zal vormen ter bestrijding van de werkloosheid. Hij deelde mede, dat het dagelijkse gemid delde der werklozen in België, dat in 1953 246.964 bedroeg, in de eerste vijf maanden van dit jaar steeg tot 279.301, waarvan 202.608 volledige en 76.692 gedeeltelijke werklozen. Deze werkloosheid, zo verklaarde hij verder, die on danks de bewapeningsconjunc tuur toeneemt, drukt zwaar op de financiën van het land en het aandeel van de Belgische staat in de werklozenuitkering be draagt reeds 5 milliard francs per jaar. Bij de bestrijding van de werkloosheid zal de regering in de eerste plaats streven naar een verlaging van de kostprijzen en een uitbreiding der openbare en particuliere investeringen. ,;Nieuwe-grondwetspartij", Sa lah Ben Joessoef, heeft te Ka- ratsji aan verslaggevers meege deeld, dat de onafhankelijks- strijd in Tunesië van een strijd met vreedzame middelen tot 'n algehele guerilla is geworden. Er is een georganiseerd en gedisciplineerd guerillaleger ge vormd, dat geleid wordt door n guerilla-hoofdkwartier. Dit leger zal in de straten en dorpen strijden, tot dat Tunesië vrij is, aldus de algemeen secretaris. De Tunesische nationalisten beogen een toestand van voort durende onrust te scheppen, zo dat de Franse niet kunnen zeg gen, dat de Tunesiërs hun re giem steunen, aldus de nationa list. Joessoef, die op het ogenblik een reis door Azië maakt, be schuldigde de Amerikanen er van de Fransen in Tunesië te steunen. De Fransen gebruiken Amerikaanse wapenen en dra gen in Amerika gemaakte uni formen. De Ver. Staten zijn mo reel verantwoordelijk voor de Franse agressie. Salah Ben Joessoef, secr.- generaal der Tunesische natio nalistische „nieuwe-grondwets partij", die een reis door Azië maakt,' waarbij hij uit Nieuw Delhi te Karatsji is aangeko men. heeft aldaar verklaard de van de Tunesische onafhanke lijkheid op de eerstvolgende bij eenkomst van de algemene ver gadering der Ver. Naties ter sprake te brengen. medegedeeld door het K.M.N.I. te De Bilt, geldig van Woensdag ochtend tot Woensdagavond. DROOG WEER. Aanvankelijk opklaringen, la ter wat meer bewolking maar droog weer. Zwakke tot matige wind tussen West en Noordoost. Iets hogere middagtemperatu- ren. DONDERDAG 24 JUNI. v.m. n.m. Breskens 7.23 7.41 Terneuzen 7.58 8.16 Hansweert 8.38 8.56 Walsoorden 8.48 9.06 ZON MAAN op onder op onder Juni. 22 4.19 21.04 23.52 11.13 23 4.20 21.04 12.34 24 4.20 21.04 0.08 13.57 25 4.20 21.04 0.27 15.22 26 4.21 21.04 0.49 16.48

de Vrije Zeeuw | 1954 | | pagina 1