het Het Koninklijk voormalig bezoek aan rampgebied De achtergrond der gebeurtenissen in Guatemala De toestand in Guatemala Nog steeds geen zomer De Antillen vragen Ned. specialisten De bestandscommissie in Palestina Brief van Eisenhower aan Syngman Rhee Veiligheidsraad aanvaardt Frans amendement Hittegolf in Zweden De strijd in Indo-China WEERSVERWACHTING HOOGWATER ZON- en MAANSTANDEN Het is nu werkelijkheid, dat men voor zijn genoegen de was doet I i Frankering bü Abonnement: Terneuzen Redactie-adres: Telefoon 2073 en 2510 Na 5 uur uitsluitend 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: 5,35 per kwartaal; per maand 1,80; per week 43 cent. Losse nrs 8 ct VRIJE Z DINSDAG 22 JUNI 1954. 9e Jaargang No. 3180. Verschijnt dagelijks Uitgeefster N.V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen Advertentieprijs: per mm 15 ct.; minimum per advertentie 2,25. Rubriek Kleine Advertenties: 5 regels 1, iedere regel meer 20 cent. Vermelding: Brieven onder nummer, of-: Adres Bureau van dit Blad 20 cent meer. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 nur. Voor het Maandagniimmer: Zaterdags 10.30 uur. H. M. Koningin Juliana bracht Maandag en zal heden een werkbezoek brengen aan enige gemeenten in het voormalige rampgebied van oe provincies Zuid-Holland, Zeeland en N. Brabant. De Koningin wil zich laten voorlichten over de vorde ringen van de wederopbouwwerk in brede zin, en de stand van zaken, vooral wat betreft het dijkherstel, in ogenschouw ne men. Nadat H. M. Maandagochtend per auto in Dordrecht was ge arriveerd, voer zij met het Wiel- drechtse veer naar 's-Graven- deel. Daar werd zij o.m. begroet door de Commissaris der Konin gin in Zuid-Holland, mr L. A. Kesper. De Koningin nam hier na het herstel van de Molendijk in ogenschouw, waarna zij een bezoek bracht aan een Oosten rijkse woning, waarin 't groeps- commando van de rijkspolitie is ondergebracht. Hier gaf de dijkgraaf van het waterschap de Hoekse Waard, de heer L. J Overwater een uiteenzetting over de wateerstaatkundige as pecten van dit gebied. De heer Overwater releveerde de algemene toestand van het eiland direct na de watersnood. Behalve langs de Noordkant van de Hoekse Waard waar slechts door 2 doorbraken het water in één der polders binnenstroomde, werd de waterkerende dijk langs de Westkant en de Zuid- en Oostzijde op tal van plaatsen doorbroken en overstroomden diverse polders. In eerste instantie liepen di rect van de totale oppervlakte van plm. 30.000 ha onder water 12.000 ha," terwijl enige tijd la ter door Lekwater nog kwamen dras te staan plm. 9000 ha. In de eerste watersnoodnacht ver loren 134 inwoners van de Hoek- se Waard het leven. Direct na de ramp ontving 't waterschap de volledige en be langeloze steun en medewer king van de Prov. Waterstaat in Zuid-Holland. Toen deze eerste werkzaamhe den waren volbracht, trad de tweede phase in van volledig herstel en wederopbouw in het gehele natte gebied. Alle gaten in de waterkerende dijken wer den gedicht op afdoende wijze en daar waar zulks nodig was, kwam een verbeterde nieuwe dijk tot stand. Zo werden bijv. de dijken langs de Zuidkant van ons eiland vanaf Zui.-Beyerland tot nabij Strijen-Sas praetisch vernieuwd. Grote beveiliging werd hierdoor verkregen voor de polders onder Zuid-Beyerland, Numansdorp en gedeeltelijk Strijen. Aan het einde van het werk- seizoen 1953 kon dan ook met dankbaarheid worden geconsta teerd, dat in eerste instantie n redelijke zekerheid aanwezig was om met enig vertrouwen 't winterseizoen 1953 1954 tege moet te zien. Opgebouwd werd een waar- schuwings- en beveiligingssy steem. De heer Overwater zeide dat gedaan is wat mogelijk is om te trachten verrassingen bij hoge vloeden te voorkomen. Hij vroeg zich voorts af wat verder staat missie, te verbeteren en in de verschillende dorpskernen voor zieningen aan de waterkeringen aan te brengen. Daarnaast zal ook het vraag stuk van de binnendijken onder ogen moeten worden gezien. Er wordt hieraan trouwens al ge werkt. De heer Overwater meende tenslotte te mogen constateren, dat de in het eiland geslagen wonden groot en diep waren, doch dat daarnaast grote er kentelijkheid past voor al dat gene wat onder Gods zegen in onderlinge samenwerking mocht tot stand komen. Zeventien en een halve maand in een mensenleven is weinig, zeventien en een halve maand van menselijke energie, arbeid en vindingrijkheid in dienst van de wederopbouw betekent nieu we perspectiven en bestaansmo gelijkheden voor generaties. Nergens wordt dit duidelijker gedemonstreerd dan in de ge bieden die in de rampzalige Fe bruaridagen van het vorige jaar door het water werden geteis terd en die thans weer een vei lig en veelbelovend woongebied betekenen voor de duizenden die daar werden verdreven en voor het grootste deel weer zijn teruggekeerd. Vele honderden mannen, vrou wen en kinderen zijn gebleven in die vreselijke dagen toen het kolkende water geen pardon gaf en men zal ook geen uitgelaten vreugde vinden in de gebieden die H. M. de Koningin bezocht en heden gaat bezoeken. Ern stige mensen waren het over het algemeen die de Landsvrou we ontmoette, maar van een on verzettelijkheid, wilskracht en vertrouwen zonder welke de grootse arbeid die hier begon nen is, niet verricht kan wor den. Uit de puinhopen zijn niet al leen nieuwe huizen en gebou wen verrezen maar ook nieuwe ideeën. Gelouterd ismen te voor schijn getreden uit de moeilijke dagen, veel leed is gelenigd en nieuwe ideeën zijn die straks de gemeenschap ten goede zullen komen. Bij de grenzen der gemeente stonden de burgemeesters ge reed om het bezoek door, hun gemeente leiden en ze deden dit met bescheiden, maar zeer ge paste trots, gedragen door de toejuichingen van de dorpsbe woners, waarvan velen de Ko ningin in de rampdagen reeds hier gezien hebben. Wat een verschil overigens, deze tocht en de vele, die de Konigin in Fe bruari van het vorig jaat maak te. In Numansdorp opende H. M. het fraaie, nieuwe raadhuis en symboliseerde waarschijnlijk be ter de energie, die in vele ste den te vinden is. H. M. gebruikte de lunch op de „Piet Hein", waarmee ze van Numansdorp naar Den Bommel overstak. Daarna ging de tocht over Goeree-Overflakkee. Engeland en Amerika hebben Israël een voorstel voorgelegd ter verbetering van het toezicht der Ver. Naties op het bestand in Palestina. Zij willen dat de V. N.-commissie ruimere be voegdheid krijgt om een einde te maken aan de grensconflic ten tussen Jordanië en Israël. Aan Jordanië is hetzelfde voorstel gedaan. Ellis Briggs, de Amerikaanse ambassadeur te Seoel, heeft president Syngman Rhee een brief van president Eisenhower overhandigd. Uit de omgeving van het Z. Koreaanse ministerie van Bui tenlandse 'Zaken verluidt, dat president Eisenhower meedeelt dat Amerika bereid is te bemid delen in het geschil tussen Z. Korea en Japan. Ook zou Eisen hower tot een gemeenschappe lijke politiek willen komen nu de Geneefse conferentie over Korea mislukt is. Tk ben zo verrukt over Castella Parels, dat dit voortaan mijn wasmiddel zal zijn. Het is niet te geloven, zo gemakkelijk het nu is, om de grote was te doen. Anders was ik doodmoe van de was en nu ga ik nog met plezier andere huishoudelijke werkzaamheden verrichten. Vroeger vond ik het een nachtmerrie, maar het zal dus nu toch werkelijkheid worden, dat men voor zijn genoegen de was doet! kortere U vliegt nu door de Was heen! En U Zo schrijft ons één van de vele tienduizenden huisvrouwen, die opgetogen zijn over de snelle en fantastische resultaten die geboren, zij bereiken met Castella Parels, het wasmiddel van de nieuwe tijd. Castella Parels strooit men zo in het water en direct ontstaat verrukkelijk schuim. Geen papje vooraf te maken! Alle vuil trekt enorm snel uit het goed: in paniek vluchten de vuilste vlekken. Eén maal spoe len is genoeg. Door de veel behandeling gaat het goed veellan ger mee: hier is nu ein delijk eens een 100 veilig wasmiddel. staat versteld van de blankheid, de helderheid en de zachtheid van alle goed, dat U behandelt met Castella Parels. Volg de beste raad. die U ooit werd gegeven: haal nog van daag Castella Parels (47 ct. per pak) in huis! President Arbenz heeft de staat van beleg in geheel Gua temala afgekondigd, aldus is te Londen uit Bélize vernomen. De afkondiging geschiedde Zondagavond. Ook deed de president een be roep op de inwoners van de stad Guatemala particuliere auto's tijdelijk af te staan ten behoeve van regeringstroepen. Arbenz zei in een radiotoe spraak, dat de binnengevallen strijdmacht tot ongeveer 15 km in de departementen Izabal en Chiquimula is opgerukt. De bei de departementen vormen het grootste deel van de grens met Honduras. Uit officiële bron te Bélize is vernomen, dat Guatemala zijn grenzen met Brits Honduras heeft gesloten Men verwacht, dat het spoedig zien ai wai vauci oi/aou, tot een treffen zal komen tussen te doen. Allereerst zijn wij met (je oprukkende opstandelingen en de Prov. Waterstaat van mening het leger van Guatemala. Moge- nAi^A T-% 14 n f i v, K a4- La rl ai* 1141* r*nl /I a ciA i'L* 1 n I>ol 5) B UT 11 Wf zo zeide hij, dat in het kader van het herstel dient tot stand te komen een keersluis te Nu mansdorp en een verzwaarde dijk vanaf Strijen-Sas tot min stens de wacht onder 's-Graven- deel. Gedeeltelijk zijn de plan nen hiervoor reeds enige tijd ge reed en wij wachten de toestem ming van de Rijkswaterstaat af om met de werkzaamheden te mogen beginnen. Wij begrijpen volkomen, dat de Rijkswater staat die 't geheel der Zuid- Hollandse eilanden heeft te overzien niet direct omtrent elk plan kan beslissen, doch menen te mogen vertrouwen, dat deze beslissing thans zeer spoedig zal afkomen in verband met een mogelijk verloren gaan van de zo belangrijke arbeids tijd, welke in dit seizoen nog rest, aldus de heer Overwater. In nauwe samenwerking met de Prov. Waterstaat wordt on derzocht, in de hoop zulks in 1955 te kunnen effectuéren, in hoeverre met financiële steun van het Rijk mogelijkheden be staan het waterkerend vermo gen van onze andere dijken zonder in botsing te komen met de plannen van de Delta-com- lijk zal de eerste belangrijke strijd worden geleverd bij de gro te legerbasis van Zacapa, half weg tussen de Caraïbische haven- stad Puerto Barrios en de stad Guatemala. Volgens de jongste berichten uit de stad Guatemala heeft de 41-jarige president de bevolking opgeroepen auto's be schikbaar te stellen om het 7.000 man tellende leger te helpen. Een correspondent van Reuter seinde Maandag, dat tot dusver het leger trouw aan president Ar benz is gebleven. In de stad Gua temala heerst een zekere span ning, hoewel de opstandelingen nog ongeveer 250 km van de stad verwijderd zijn. Een correspondent van de „Chi cago Tribune" meldde, dat de op standelingen zes steden langs de spoorlijn van Puerto Barrios naar de stad Guatemala hebben ver overd. Een woordvoerder van de am bassade van Guatemala in New York verklaarde Maandag naar aanleiding van de resolutie van de Veiligheidsraad van Zondag - waarin onmiddellijke beëindiging van alle actie die tot bloedvergie ten zou kunnen leiden, wordt ge vraagd dat de raad „behulp zamer had kunnen zijn". Volgens de radio van het „be vrijdingsleger" rukt het invasie- leger in drie colonnes op met als doel de spoor- en wegenknoop punten in het zuiden van het land. De Guatemalaanse vertegen woordiger bij de Verenigde Na ties, Castillo-Arriola, heeft te New York ontkend dat in de stad Guatemala gevechten zijn uitge broken en dat de bevelhebber van het leger, kolonel Carlos Diaz, de wijk naar een ambassade zou hebben genomen. Hij ontkende eveneens, dat een nieuwe inval uit San Salvador zou zijn begon nen. Hij zeide dat Gualan, een stadje van 3.000 inwoners in Oost-Guatemala, nabij de grens van Honduras, de enige plaats is, waar het tot militaire actie is ge komen. Een woordvoerder van het Amerikaanse ministerie van Bui tenlandse Zaken heeft ontkend, dat de opstandelingen in Guate mala gebruik maken van de Amerikaanse wapens, welke kor telings naar Honduras en Nicara gua zijn gezonden. Het verzen den van de wapens had plaats ge had in overeenstemming met het defensieverdrag van Rio. Ameri kaanse militaire experts zien er, tezamen met de autoriteiten van het land waar zij werken, op toe, dat de wapens niet worden ge bruikt voor andere dan in het verdrag omschreven doelen. Het voorkomen van wapen- leveringen aan Guatemala. Naar wij vernemen heeft de Nederlandse regering aan de re gering van de Verenigde Staten laten weten dat zij geen toestem ming geeft schepen die onder Ne derlandse vlag naar Guatemala varen te laten aanhouden door eenheden van de Amerikaanse marine. Zoals men weet, heeft de rege ring van de Verenigde Staten de laatste dagen regeringen van verscheidene Europese landen be naderd over het vraagstuk van het voorkomen van wapenleve ringen aan Guatemala. Bij hejt overleg hierover met de Neder landse regering is van de zijde der V.S. o.m. de vraag gesteld, of de Nederlandse regering zou wil len toestaan dat onder Nederland se vlag op weg naar Guatemala zijnde schepen, als zij onder ver denking zouden staan wapenen te vervoeren naar Guatemala, op zee zouden worden aangehouden door eenheden van de marine der V.S. Van welingelichte zijde heeft men ons nog de verzekering ge geven, dat zich overigens in de practijk geen gevallen voordoen van vervoer van wapenen naar Gutemala in Nederlandse sche pen. Amerika heeft kans gezien om het tot de voorpagina van de wereldpers te brengen. De naam Guatemala is de laatste weken het onderwerp van vele diplo matieke gesprekken geweest. Wat is dit nu voor een land? De bevolking omvat circa 3,5 millioen inwoners, hetgeen mis schien niet zo erg veel lijkt. Ge heel Centraal-Amerika is echter vrij schaars bevolkt en daar door is Guatemala het belang rijkste land van dit deel van Amerika. Ruim 40 procent van de totale bevolking van alle Midden-Amerikaanse staten woont in Guatemala! Tal van steden in dit land waren reeds voor de ontdekking van Ameri ka behoorlijk geordende en be schaafde samenlevingen. In het land wonen thans circa 1,5 mil lioen Indianen. Tot aan 1930 was de Indiaan hier meestal niet veel meer dan een lastdier. Guatemala is in hoofdzaak n agrarisch land met als belang rijkste producten de koffie en bananen. Nederland is een voornaam afnemer van deze koffie. De Amerikaanse United Fruit Company heeft praetisch de gehele bananencultuur in handen en stelt dan ook prijzen vast. Een groot deel van de grond die deze Company in eigendom had werd door de re gering onteigend. De hoofdstad is Guatemala City dat de grootste stad van het land is en circa driemaal zo groot als Nederland is. Deze stad maakt een moderne indruk want er zijn veel brede boule vards en grote moderne gebou wen. Mede door zijn in verhouding grote bevolking, heeft Guate mala het grootste leger van Midden-Amerika. De laatste tijd heeft de regering getracht om grote hoeveelheden moderne wapens in te kopen. Eerst pro beerde men dit in Amerika en Engeland. Maar dit mislukte, gezien de pro-communistische houding van de regering van Guatemala. Een aankoop in Italië scheen succes te boeken maar mislukte later ook. Toen heeft men op een Zweeds schip een lading wapens uit Polen ge haald. Deze lading werd in Gua temala aan land gebracht en de hoeveelheid lichte tanks, ka nonnen en machinegeweren maakten het grootste leger ook praetisch het modernste leger van de staten van Centraal- Amerika. Dit feit echter moest de aandacht vragen van de Westelijke mogendheden. Guatemala ligt betrekkelijk dicht bij het zo belangrijke Pa nama-kanaal (zie kaart). Dit kanaal is in Amerikaanse han den en aan,gezien de commu nistische invloed in Guatemala zo groot is wekte deze wapen zendingen de bezorgdheid van de Ver. Staten. Immers, het Pa nama-kanaal is de kortste ver binding tussen de Atlantische- en de Stille Oceaan. De levens ader van het Westen loopt dan ook door Centraal-Amerika. Als bij een mogelijk conflict het Pa nama-kanaal in communisti sche handen zou vallen, dan zou dit betekenen dat de kortste verbinding tussen de Atlanti sche- en de Stille Oceaan over de ZUIDPOOL zal lopen. De gebeurtenissen in Guate mala zijn dus van groot belang voor de strategie in de wereld. Dat het sterkste leger van Cen traal-Amerika in handen van een communistische regering is, schept dus voor het Westen gro te gevaren. Amerika heeft dan ook stelling genomen tegen wa penleveranties aan Guatemala en heeft enige omliggende sta ten van Amerikaanse wapens voorzien, echter in een mindere mate dan de wapenzendingen naar Guatemala. Anti-commu nistische groepen zijn nu de strijd tegen de regering van Guatemala begonnen. Hiermede is de aanval op het enige pro- communistische land van ge- heel Amerika begonnen. Hoe staat het nu met het commu nisme in Guatemala. De partij is daar zeker niet sterk te noe men, zij telt circa 3000 leden. Maar vergeleken met hun in vloed zijn de communistische partijen meestal niet zo groot. Hoewel de regering van kolonel Arbenz officieel niet commu nistisch is, staan aan het hoofd van alle departementen commu nisten. Ook alle andere belang rijke posten in het land zijn door de communisten of door hen die met de communisten sympathiseren bezet. Nu is de strijd tegen deze re gering dus aangebonden en de afloop is van belang voor de strategie van de wereld. BRITS- HONDURAS! MEXICO Uvingstons P.Bario jCoban GUATEMALA Zacapa QuezaiCenanqo..__T-3-x MoTa^Jalapa GUATEMALA CITY Anhgua* HONDU RAS SALVADOR STILLE 0 MEXICO HONDURAS CARIBISCHE ZEE H0NDURAS^(ATL'0CEAAN) NIGARAGUA Panama Kanaal 'STILLE OCEAAN COSTA De Veiligheidsraad heeft een stemmig een Frans voorstel, waarin aangedrongen wordt op beëindiging van het bloedver gieten, en aan alle leden van de Ver. Naties wordt gevraagd zich te houden van hulp aan de strijdende partijen, aangeno men. De Franse afgevaardigde, Hoppenot, had van zijn oor spronkelijke amendement op de Braziliaans-Columbiaanse reso lutie een afzonderlijk voorstel gemaakt. Commentaar van Guatemala. De vertegenwoordiger van Guatemala, dr Arriola, zeide zijn regering te hebben ingelicht over de raadsbeslissing. Deze had hier haar voldoening over uitgesproken en zij had opnieuw verzekerd de doelstellingen van de organisatie der Amerikaanse staten te onderschrijven. „De aanvaarde resolutie wordt geschraagd door de moreie kracht der Ver. Naties. Guate mala hoopt, dat haar gezag vol doende zal zijn om de betrok ken staten er toe te brengen hun grenzen met ons land te sluiten, opdat verder nutteloos bloedvergieten en nieuwe inval len in Guatemala vermeden worden", zeide hij. Dr Arriola hoopte ook, dat hierdoor een einde zal komen aan het beschieten en bombar deren van Guatemalanen door vliegtuigen der opstandelingen Er de nadruk opleggend dat hij geen enkele buitenlandse re gering er van wilde beschuldi gen tevoren kennis te hebben gedragen van plannen om Gua temala binnen te vallen, zeide dr Arriola: „Een vliegtuig, van waaruit Guatemala-stad was beschoten, gebombardeerd, is later, op Mexicaans gebied, tot dalen gedwongen. Het bleek, dat de 2 inzittenden die in Me xico zijn geïnterneerd Ame rikaanse burgers waren. Mexico kan dit bewijzen". Hierna werd de aan de strijd in Guatemala gewijde zitting van de Veiligheidsraad, na vijf uur geduurd te hebben, geslo ten. De vertegenwoordiger van Guatemala was de eerste en de laatste spreker geweest. In Zweden is het de laatste dagen uitzonderlijk warm. Maandagmorgen wees de ther mometer 28 graden in de scha duw aan, een record voor Juni. Op straat vielen verscheidene mensen flauw. Radio-Vietminh meldt de ver overing van de „strategische" stad Viettri, 30 km ten N. W. van Hanoi. Er is in de Nederlandse Antil len nog altijd vraagnaar spe cialisten, zoals onderwijzers, onderwijzeressen, medici met ervaring op het gebied der so ciale geneeskunde, inspecteurs van politie enz. Was in de jaren kort na de oorlog een simpele advertentie in enkele kranten in Nederland voldoende om een stroom van sollicitanten te krij gen, thans is er een geheel an dere situatie ontstaan. Het kost de grootste moeite de krachten die men nodig heeft, in enigs zins voldoende getale aan te trekken. De gezaghebber van Curasao, de heer M. P. Gorsira heeft, toen hij als adviseur van de An- tillaanse delegatie ter- R.T.C. in Nederland verbleef, hierover ge sproken. Zijn ervaring is, dat 't vooral de wijziging in inzicht omtrent de wereldpolitieke vraagstukken in Nederland is, die de mensen er minder snel toe doet besluiten te emigreren. De „angst voor de Russen" is goeddeels verdwenen, en daar mede een belangrijke prikkel om het elders te zoeken aldus gezaghebber Gorsira. Daarbij spelen in mindere mate andere factoren een rol, zoals de thans voldoende werkgelegenheid in Nederland, althans voor de klas se mensen dat men hier ook nodig heeft, de betere salari ëring in vergelijking met 1946 enz. Men voelt zich langzamer hand in Nederland weer volle dig thuis en wordt dus „honk vast". Intussen is dit alles een pro bleem voor deze gewesten, die met name voor het onderwijs en sociale voorzieningen vele vakmensen dringend nodig heb ben. Het K.N.M.I. deelt mede: Twee uit Frankrijk afkomstige onweersstoringen, trokken de laatste paar dagen over ons land. Deze ontstonden in het over gangsgebied tussen warme, bo ven het vasteland aanwezige lucht van oceanische oorsprong, welke over de Britse eilanden in de richting van West-Europa werd aangevoerd. De warme lucht, waarin Zon dag in Duitsland maximumtem peraturen van 34 graden werden waargenomen, werd daarbij ge leidelijk naar het Oosten verdre ven. De eerste van de storingen veroorzaakte vooral tussen Zater dagmiddag en Zondagochtend op uitgebreide schaal onweer, plaat selijk vergezeld van hagel. In Vlissingen viel in totaal 49 millimeter. De tweede gaf in de nacht van Zondag op Maandag aanleiding tot onweer vooral in het Zuid oosten van het land, waarbij op het vliegveld Zuid-Limburg 26 millimeter viel. Op het Noorde lijk deel van d,e Oceaan bewogen tegelijkertijd een aantal storin gen naar de Britse eilanden wel ke daar echter in betekenis af nemen. Restanten ervan dringen nu langzaam op in de richting van de Noordzee. Verwacht mag worden, dat het weer in ons land de volgende dagen geleidelijk meer onder deze van de oceaan afkomstige storingen zal komen. Terugkeer van het warme weer is dan ook niet te verwach ten. De kans op zware buien met onweer is zeer gering ge worden maar er blijft wel een kans op enige regen of motregen, waarbij echter waarschijnlijk slechts geringe hoeveelheden zul len vallen bij winden in hoofd zaak tussen West en Zuidwest. medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van Dinsdag ochtend tot Dinsdagavond. Tamelijk koel. Toenemende bewolking, met plaatselijk enige regen of motre gen. Zwakke tot matige westelij ke wind. Tamelijk koel weer. WOENSDAG 23 JUNI. v.m. n.m. Breskens 6.34 6.51 Terneuzen 7.09 7.26 Hansweert 7.49 8.06 Walsoorden 7.59 8.16 ZON MAAN op onder op onder Juni. 21 4.19 21.04 23.36 9.54 22 4.19 21.04 23.52 11.13 23 4.20 21.04 12.34 24 4.20 21.04 0.08 13.57 ,25 4.20 21.04 0.27 15.22 26 4.21 21.04 0.49 16.48

de Vrije Zeeuw | 1954 | | pagina 1