Uit de Provincie In De Drie BICAHPANe' Frans vliegtuig door Indische autoriteiten doorzocht Australische jongelui met een Londense taxi door Europa Vijf Amerikanen krijgsge vangenen der Vietminh Agenda Kalf met dubbele oüderkaak Incidenten aan de Israëlisch-Jordaanse grens Een lastige maag? Zeeuws-Vlaanderen kan snel Roode Kruis-hulp uit België krijgen China wil regeringen van Laos en Cambodja erkennen TERNEUZEN. AXEL. CADZAND. GOES. PHILIPPINE. SAS VAN GENT. Eden en Moloiow uit Genève vertrokken De in India aangehouden Franse vliegtuigen Drie Israëliërs bij grensincident gedood Dengin verlaat Berlijn Truman voor spoedoperatie in ziekenhuis opgenomen <'7 •1 fl Ontploffing in Franse mijn Revolveraanslag op Franse generaal te Marrakesj NOODWEER BOVEN GEDEELTE VAN ZUID-BEVELAND. Zaterdagmiddag 'is het boven een gedeelte van Zuid-Beveland noodweer geweest. Het onweer ontlastte zich omstreeks 4 uur des middags en Goes en omge ving, Kloetinge en Kapelle wer den 10 minuten lang overstroomd met heftige regen, en hagelbui en, die vergezeld gingen van on weer. Er is schade aangericht aan het jonge fruit. Alleen in de gemeente Oude- lande is, volgens de tot dusverre binnengekomen berichten, niets voorgevallen. In Goes stonden de markt en verscheidene straten in het cen trum en in de buitenwijken on der water. Verscheidene attrac tieve stands, die ter gelegenheid van de tentoonstelling der Z. L. M. zijn opgericht, als bloemen e.d., werden vernield. Op de tentoonstelling zelf werd ook schade aangericht; kleine tenten zijn omgewaaid en enkele cassa's verdwenen met geld en al. Het noodweer dat in 10 minuten ontzaglijke schade aan de fruit teelt en aan de landbouwgewas sen heeft aangericht, is van de Oosterschelde komen opzetten en in een smalle strook via Wemel- dinge over Kattendijke, Kloetin ge, langs de Westkant van Goes en 's-Heer Abtskerke getrokken, met uitschieters naar Nisse, en toen gedraaid om over 's-Heeren- hoek langs Borssele naar de Westerschelde te trekken. Op een hofstede tussen Goes en 's-Heer Abtskerke vond men een uur na de bui nog klonten hagel liggen, die samen 20 tot 30 kg wogen. In Wemeldinge werden dakra men uitgeslagen en in 's-Heer Abtskerke werden de ruiten van de platte kassen geheel verbrij zeld. In landbouwpercelen in ,,De Poel", tussen Goes en 's-Heer Abtskerke kon men de vruchten, zoals bonen, bieten e.d. niet meer herkennen. In 's-Heerenhoek lagen de kla- verruiters over het land geslin gerd. In Borssele werden bomen van 30 jaar oud geheel ontworteld. Ujenvelden werden geheel kaal geslagen en velden met vlas ver nietigd. Vele fruitkwekers heb ben hun risico ondergebracht bij verzekeringsmaatschappijen; de kwekers, die dit niet hebben ge- daali zijn vrijwel geruïneerd. uitschieters van het nood weer hebben te Nisse, aan de O.óstkant van Goes en in Lewe- dórp ook schade toegebracht, doch niet zo ernstig. In de plaatsen Oudelande, Hoe- dekenskerke en Ellewoutsdijk regende het niet eens, zó nauw begrensd was deze bui. Ook Noord-Beveland is vrij ge bleven van regen en hagel. schijnt gemiddeld 75% van c?è oogst vernield te zijn. In Goes werden in sommige straten de ratten uit de riolering gespoeld en liepen door de stra ten. Een gedeelte van het zie- .kpnhuis aan de Oost wal kwam ppqLer water te staan en ook in j»et Oosten van de stad zijn ver scheidene percelen ondergelopen, v Te Goes viel in 10 minuten 20 cm water. NOODWEER BOVEN WEST ZEEUWS VLAANDEREN Het noodweer, dat Zaterdag middag vanuit Borssele over de Westerschelde trok, heeft zich in West Zeeuws-Vlaanderen op nieuw ontlast in hevig onweer, dat gepaard ging met zware slag regens en hagelbuien. In tal van gemeenten werd grote schade aan het gewas aan gericht. Tal van landerijen ston den blank. Ook de kade van Breskens kwam onder water te staan. IN OOST ZEEUWS-VLAAN DEREN. In O. Zeeuws-Vlaanderen ont lastte 'het onweer zich, nadat het vrijwel de gehele avond in de verte had gerommeld en het lich ten niet van de lucht was en naarmate de nacht verstreek in hevigheid toenam, te ongeveer 5 uur in de morgen, hetgeen ge paard ging met hevige plasre gens en hagelbuien. Communistisch China is bereid de koninklijke regeringen van Laos en Cambodja te erkennen op voorwaarde van bepaalde re gelingen tussen die regeringen enerzijds en wat de communisten noemen de „verzetsbewegingen" in de beide staten anderzijds, zo wordt uit gewoonlijk betrouwba re bron te Genève vernomen. Bijzonderheden omtrent de Chi nese voorwaarden zijn niet be kend. Aan de gewassen te velde werd zeer veel schade toegebracht. Een fiets-oriëntatierit. Zaterdagmiddag werd door de politie, marechaussée en douane e(en door de gemeente-politie georganiseerde fiets-oriëntatierit door de gemeente gehouden, waanbij de deelnemers in groep jes van twee met een tussenpoos van 5 minuten uitreden. De opdracht, die vrij ingewik keld was, wend door vrijwel alle deelnemers zeer goed uitgevoerd, waarbij enkele groepjes hun rit in de tijd van ongeveer 2 uur zon der strafpunten volbrachten. Bliksem ingeslagen. Tijdens het onweer dat zich in de nacht van Zaterdag op Zon dag boven onze omgeving ont lastte sloeg de bliksem in in de schoorsteen van de landbouwers sekerke; 2. „Eendraohtruiters", Oud-Vossemeer. Individuele dressuurproef: (Eerste prijzen) rubriek A: H. Kruisbeek van „Oranjeruiters" met Kat ja; rubriek B: L. B. H. v. d. Slikke met Etcetera, afd. Wal cheren. Individuele handicap dressuur proef: 1. L. M. Moermond met Bonzo „De Schouwse ruiters", Drei- schor. Springconcours: klasse B: 1. H. Kruisbeek met Kat ja „Oran jeruiters," Willemstad; 2. J. van Oeveren met Tarzan, Noord-Be veland. Springconcours klasse L, kam pioenschap van Zeeland: 1. J. Munters met Boy, „Oranje- ruiters," Willemstad; 2. L. v. d. Slikke met Etcetera, afdi. Nieuw- land „Walcheren"; 3. D. A. van Nieuwenhuyzen met Max, afd. Nieuwland; 4. G. de Klerk met biriuuibieeii vdii ut; wiiuuuuwcia Prins: TnlianannitArc" woning der fam. P. D. aan de ..Julianaruiters ^aam- Buitenweg alhier. In de woning werd aan huishoudelijke voor werpen ernstige schade aange richt. Persoonlijke ongelukken kwamen gelukkig niet voor. Das gevangen. Vrijdagavond om ongeveer 9 uur zagen enkele mannen in de duinen ongeveer ter hoogte van de fundamenten van het vóóroor logse hotel van Ritema een hun onbekend dier in een hol verdwij nen. De heer W. A. heeft 's Za terdags het hol gedeeltelijk uit gegraven en er een net voor ge spannen. Het dier werd verder uitgegraven en kon na veel moei te worden gevangen. Daar 't een das bleek te zijn en deze dieren door de wet zijn beschermd, werd het dier weer de vrijheid gege ven. Volgens inlichtingen is het 13 jaar geleden dat in West Zeeuws Vlaanderen een das werd gevan gen. Trekkrachtdemonstratie op op Z.L.M.-tentoonstelling. Tijdens de trekkracht-demon stratie op de Z.L.M.-tentoonstel ling te Goes werd een strijd ge voerd die bij de trekpaarden ge wonnen werd door Max van J. Boonman te 's Heer Arendskerke en bij de landbouwtuigpaarden door Henk van D. A. Nieuwen- huijzen te Nieuwland. De duizenden, die rond de ring op het middenterrein een plaats je hadden gevonden genoten van deze demonstratie, doch niet min der van het springconcours van de dressuurproeven en van het voorbrengen der paarden. De landelijke rij vereniging Wal cheren uit Nieuwland met als in- structrice mevr. v. d. Bosch werd kampioene dressuurproeven acht tallen, gevolgd door de „Oranje- ruiters" uit Willemstad-Fijnaart. Een apart applaus verdienden „De Schouwse ruiters" uit Drei- schor, die kans hebben gezien on danks de ramp tooh een vereni ging op te bouwen en zelfs de derde prijs te behalen. Een applaus klonk ook op toen de landbouwattaché van de Ver. Staten een beker uitreikte aan de eigenaar van de vierspan mer ries de heer D. A. Timmerman, die in de categorie van de koud- bloedpaarden de eerste prijs heeft behaald.. De uitslagen van de dressuur proeven en van het springcon cours luiden als volgt: Dressuurproef voor achttallen: le. pr.: L. r. „Walcheren" afd. Nieuwland; 2. „Oranjeruiters", Willemstad; 3. „De Schouwse ruiters", Dreischor; 4. „Juliana- ruiters", Zaamslag; 5. „Walche ren", afd. Serooskerke. Dressuurproef voor viertallen: le. pr. „Noord-Beveland" te Wis- slag. Smokkelcomplot opgerold. Vorige week verspeelden bo- tersmokkelaars in Zeeuws-Vlaan deren 2 luxe-personenauto's met totaal 1525 kg roomboter. De beide auto's vertegenwoordigden met de boter 'n waarde van min stens 12.000 Eén auto, een acht-cylinder Packard met 800 kg boter werd achterhaald onder de gemeente Philippine en een twaalf-cylinder Lincoln-Zephyr met 725 kg on der de gemeente Sohoondijke. Vooral de laatste smokkelauto kon eerst worden inbeslag geno men na herhaalde beschieting en een sensationele achtervolging door de douane en de rijkspolitie. Maarin beide gevallen za gen de inzittenden kans te ont komen. En dit zat, begrijpelijk, de opsporingsambtenaren danig dwars. Onverwijld zijn zij aan 't speuren gegaan en met succes, want na moeizaam en volledig onderzoek zijn zij er in geslaagd het smokkelcomplot, dat betrok ken was bij beide hiervoren be doelde zaken, op te rollen. In to taal werden hierbij 6 arrestaties verricht. Bij de zaken bleken be trokken te zijn: een drietal bo- terhandelaren resp. uit Sas van Gent, Terneuzen en Breskens; 'n zeeman uit Schoondijke; een vee handelaar uit Groede en een Bel gische textielhandelaar uit Oost- Eecloo. Twee van de hoofdverdachten, t.w. B. uit Oost-Eecloo en T. uit Groede zijn, na te Terneuzen te zijn verhoord, inmiddels voor de officier van Justitie te Middel burg geleid. Wedstrijden bedrijfsbrandweren, Zaterdagmiddag hadden alhier wedstrijden plaats voor bedrijfs brandweren. Na afloop van de sportieve en spannende kamp had in hotel Rotterdam een koffie maaltijd plaats, waaraan burge meester R. A. J. den Boer de prij zen uitreikte. De eerste prijs ging naar de Glas- en fosfaatfabriek I met 442,2 punten. De verdere uit slag luidde: 2. C.S.M. 441,7 p.; 3. Glas- en fosfaatfabriek II 437 p.; 4. A.C.Z. Sluiskil 415 p.; 5. Stijf sel- en Glucosefabriek 259,5 p. Concert op de kiosk. Hedenavond hoopt het muziek gezelschap De Verenigde Vrien den bij gunstig weer een popu lair concert op de kiosk te geven. Uitgevoerd worden: 1. Alte Kameraden. Espana Cani, passo doble. Semper Fidelis. Swedish Rhapsody. Saint Triphon. Monte Video. San Lorenzo. Kleine Wals. Ria, defileermars. Een Frans vliegtuig op weg naar Saigon is Vrijdag te Cal cutta vastgehouden, nadat de Indische autoriteiten naar haar zeggen bij een onderzoek van 't vliegtuig, dat 14 uur heeft ge duurd, 3 revolvers, 12 brancards verpakt in zakken met Roode- Kruistekens, verscheidene sta len helmen en andere militaire uitrustingsstukken hadden ge vonden. Het toestel kwam met 84 pas sagiers aan boord uit Toulouse. Tevoren was het al te Nieuw Delhi onderzocht op wapens en contrabande. Daar kreeg het echter toestemming door te vlie gen naar Calcutta. Een vertegenwoordiger van 't Franse consulaat te Calcutta is aanwezig geweest bij het lang durige onderzoek aldaar. Hij zei dat de passagiers op weg waren naar Indo-China als burgerlijke ambtenaren. Sommigen droegen uniformen. Dit is volgens de Franse consulaire vertegen woordiger personeel van mili taire ziekenhuizen, douane en andere instanties onder militair toezicht. Hij zei niets van de 3 revolvers te weten. De luchtvaartovereenkomst tussen India en Frankrijk staat niet toe, da militairen en mili taire uitrusting over Indisch ge bied worden vervoerd. Een zwarte Austin, die onge- gaan en hadden in Londen een twijfeld betere tijden had ge- oude taxi gekocht. Met hun ver kend, want hij was van 't jaarvoermiddel waren zij overge- 1937, stopte Vrijdagavond voor stoken naar Boulogne in Noord- het bureau van de VerenigingFrankrijk, waar zij Dinsdag voor voor Vreemdelingenverkeer aanhun Europa-reis waren gestart, de Parkstraat in Den Haag. j met als eerste doel Nederland. Het was onmiskenbaar eenDe D.X.M.-957 mocht dan een Londense taxi, doch het leedoude wagens zijn, hij had zich geen twijfel, dat de 5 inzitten-! tijdens dit eerste deel van de den uit Australië kwamen. De tocht uitstekend gehouden. Ze- landkaart van dit land was met ker, het was stoffig geweest op witte verf in ruwe trekken op' ae wegen in Frankrijk en België de portiers geschilderd, een1 en daardoor hadden de reizigers kangeroe was uitverkoren de j wat moeilijkheden gehad met Australische dierenwereld op dit de radiateur, doch toen dit, zwarte, ouderwetse vehikel te I zelfs voor een Londense taxi vertegenwoordigen en op de mo- I onmisbare onderdeel dik in de torkap prijkte in even ruwe als'zeep was gezet, zag het van grote letters de naam, waarmee1 verdere nukken af. Ongestoord dit wagentje was gedoopt: „Ma- konden de Australische toeris- De 5 Amerikaanse technici, die kortelings in Indo-China zijn verdwenen, zijn ten Westen van Toerane krijgsgevangen ge maakt door de Vietminh, zo be vestigt men van Franse militai re zijde. HEDEN: TERNEUZEN: Luxor Theater 8 uur: Helden zonder roem. MORGEN: TERNEUZEN: Luxor Theater 8 uur: De witte hel. tilda' Vijf ondernemende Australi sche jongelui van tussen de 22 en 30 jaar, stapten uit en had den daarmede het eerste deel van hun tocht door Europa ge ëindigd. ten hun reis voortzetten en de zeepbellen, die af en toe uit de radiateur ontsnapten, namen zij graag op de koop toe. Het Australische quintet wil 5 dagen in ons land blijven. Het zal behalve Den Haag, ook Lei Zij waren per schip van den on Amsterdam bezichtigen. Australië naar Engeland ge- Te Bolsward is Vrijdag bij de veehouder J. Dienun een kalf geboren met een dubbele onder kaak. Niet alleen had het dier in elk van de 2 onderkaken tanden, maar ook had het twee tongen. De bovenkaak was een vergroeiing van kaken. Verder was de kop van het dier nor maal. Het is inmiddels afge maakt. Een woordvoerder van het Is- raëlischf legjer heeft meegedeeld dat Israëlische eenheden op 2 plaatsen van uit dorpen aan de Jordaanse zijde van de grens zijn beschoten met geweren en machinegeweren, waarbij één Israëliër werd gewond. Natuurlijk staat ook een bezoek aan Marken en Volendam op 't programma, maar bovenal wil len zij de Afsluitdijk, waarvan ze in Australië zoveel hebben gehoord, eens in ogenschouw nemen. Na ons land gaat de tocht verder naar Denemarken, Zweden en Noorwegen en ver volgens door Duitsland, Oosten rijk en Zwitserland naar Italië. Van hier gaat de tocht naar Frankrijk terug waar de reizi gers zich over 2 of 3 maanden weer hopen in te schepen voor De Britse minister van Buiten landse Zaken, Eden, is Zondag ochtend uit Genève vertrokken naar Parijs en Londen. Ook de Russische minister van Buitenlandse Zaken, Molotow, is Zondagochtend vroeg per vlieg tuig uit Genève naar Moskou vertrokken. Door de Zwitserse politie en het leger waren op het vliegveld uitgebreide voorzorgs maatregelen getroffen. Australië. iZe zijn vol goede rnoea over de ailoop van de tocht en ue mogeiijkneid, dat nun auto op een goede of voor hen liever kwade dag in het narnas het laatste gereutel zal laten, bestaat voor nen alleen maar in theorie. Deze Australische jongelui hadden één maand vacantie. Ze hebben er 2 onbetaald bijgeno men en v/ilien deze maanden benutten om Europa waar zo vele immigranten vandaan ko men eens rond te toeren. Over ons land waren ze best tevre den, al waren ze er nauwelijks een etmaal. Delft was net een plaatje, vonden ze: erg schilder, acntig en erg knus. inmiddels waren ze al overstelpt met uit nodigingen om te komen eten, zodat ze ook al niets dan lof hadden over onze gastvrij heid Toen sloeg de motor aan, zo maar ineens, en vertrok het 5- tal naar de jeugdherberg Oc- kenburg. Dat is gauw bekeken met j.inns 9. Op initiatief en onder presi dium van de gewestelijke com mandant van het Roode Kruis- corps Zeeland, dokter Van der Slikke uit Middelburg, is Zater dag te Terneuzen een vergade ring gehouden van Belgische en Nederlandse Roode Kruisverte- genwoordigers. Het doel was, ge zamenlijk te beraadslagen over de wijze van wederzijdse bijstand in geval van oorlog, rampen e.d. Luitenant-generaal Alons, lan delijk commandant van het Roode Kruiskorps, zette na afloop voor de pers in het kort het doel van de vergadering uiteen. Wel be staan er al geruime tijd, aldus de generaal, tussen de buurlanden België, Nederland en Duitsland overeenkomsten over wederzijdse hulpverlening, maar de ervarin gen, opgedaan bij calamiteiten, hebben wel aangetoond, dat deze niet altijd in even grote mate vol doen. Op deze vergadering is na gegaan, op welke wijze de be staande overeenkomsten beter aan haar doel zullen kunnen be antwoorden. Speciaal voor het excentrisch gelegen Zeeuws- Vlaanderen, door de Wester schelde gescheiden van overig Nederland, is men voor, snelle en afdoende hulp bij calamiteiten meer aangewezen op België. In de vergadering werd in principe overeenstemming bereikt over maatregelen, die later in détails zullen worden uitgewerkt. Ten eerste werd besloten, dat in daartoe leidende gevallen de districtscommandanten in Zws- Vlaanderen zich voortaan recht streeks om hulp kunnen wenden tot de Belgische voorzitters van de provinciale comité's (Gent en Brugge), die op hun beurt voort aan volledig competent zijn de gevraagde hulp en bijstand on middellijk te verlenen, waarbij zij kunnen volstaan met een mede deling aan het hoofdbestuur te Brussel. De vergadering sprak de wen selijkheid uit, dat in de verzoeken om hulp en bijstand de alarmpun- ten nauwkeurig zullen worden aangeduid. Dit om zo effectief mogelijk te kunnen optreden en tijdverlies te voorkomen. Besloten werd tot het geregeld uitwisselen van mankracht en materiaal. Wederzijds werd nog maals vastgelegd, wanneer hulp van over de grens zal komen. Er werd van gedachten gewis seld over een locale contactcom missie, waarbij tevens werd be sloten, dat men eenmaal per jaar gezamenlijk zal oefenen, zodat, in dien de nood aan de man komt, men beter op elkaar zal zijn inge- door PIKE NORTON WILL'S 34) Nadruk verboden. Twee van de drie Franse vlieg tuigen, die te Calcutta zijn aan gehouden om te worden door zocht op militaire goederen, zijn Zondag met 101 passagiers door gevlogen nAar Indo-China. Het dèrde zal vertrekken zodra het is hétsteld. De Indische douane heeft 26 kisten materiaal in be slag genomen, waarvan er 20 niet op de ladingslijst stonden. Plotseling bleef Peter staan. „Gerhard Verduynen", riep hij uit. „We moeten Verduynen nog hebben". „Waar heb ik mijn hersens?" riep de inspecteur uit, terwijl hij in komische wanhoop naar zijn hoofd greep. „Ik vergeet een der belangrijkste getuigen aan te houden en te ondervragen. Voor uit, we gaan onmiddellijk naar hem toe. Jij weet hem toch te wonen?" Peter bevestigde dit en de bei de mannen haastten zich op weg. Op de gang botsten zij bijna tegen een agent op. „Inspecteur Verberne?" vroeg de agent sa luërend. „Ja?" vroeg Verberne geër gerd door dit oponthoud. „U wordt verzocht onmiddellijk bij hoofdinspecteur Willems te komen voor een zeer dringende aangelegenheid." „Drommels", viel Peter onge geneerd uit. „Nu dat weer!" „Ik zal proberen zo spoedig mogelijk terug te zijn. Wacht maar even." Op een drafje rende hij weg. Nijdig keek Peter hem na. „Al weer wachten, alweer tijdverlies gromde hij. Ineens bleef hij staan bij een invallende gedachte. Waarom zou hij niet vast gaan? Of hij nu alleen ging of met Ver berne, dat maakte toch niet veel uit. Zonder verder de mogelijke consequenties van zijn daad te overwegen, begaf hij zich op weg. Resoluut liep hij terug naar de uitgang en waarschuwde de por tier, dat hij wegging en zo snel mogelijk terug zou komen. Hij stapte in zijn jeep en reed naar de woning van Verduynen. Even voorbij het huis stopte hij langs het trottoir. Dan nam hij het huis eens op, waarin Gerhard volgens de inlichtingen van Jaap, zou wonen. Het zag er verveloos en verwaarloosd uit. Hij besloot maar aan te bellen en te vragen of de man thuis wa's. Een vast omlijnd plan had hij nog niet. niet. Een vrouw van middelbare leeftijd deed hem open. „Is Ger hard Verduynen thuis." „Wie bent u en waarvoor komt u?", was de wedervraag. Peter noemde zijn naam en gaf als reden voor zijn bezoek op: Perpagos. Hij moest wachten, maar het duurde niet lang of de vrouw kwam terug, en nodigde hem met een handgebaar uit boven te kpmen. Hij beklohi een smerige trap en daarna nog een. „Hoog en droog" mompelde hij. „Maar het laatste zal nog moeten blijken." De vrouw, die hem de tweede trap was voorgegaan, wachtte hem boven op en wees hem nog steeds zwijgend een deur. Peter klopte aan. „Binnen", riep een mannenstem. Peter stapte het vertrek bin nen. Een betrekkelijk nog jonge man zat in een leunstoel te lezen. Bij zijn binnenkomst keek hij op en bekeek Peter argwanend. Hij was vrij netjes gekleed en goed geschoren. Hij zou knap genoemd mogen worden als zijn ogen niet zo diep in hun kassen gelegen zouden hebben en er om de iet wat weke mond niet zo'n cyni sche trek lag. Verduynen stond op en kwam in een arrogante houding voor hem staan. „Wat heeft Perpagos te vertellen?" Nonchalant stak Peter zijn hand in zijn zak en haalde er een pakje sigaretten uit. „Roken" vroeg hij. Verduynen deed een stap naar voren. „Ik vroeg je, wat Perpagos voor een boodschap heeft," snauwde hij. „Schiet een beetj,e op. Ik heb nu al genoeg van jé gezicht." „O ja?" vroeg Peter zelf een sigaret opstekend. „Dat is vreemd. De meeste mensen vin den me wel sympathiek." „Verdraaid, kerel, drijf me niet tot het uiterste. Ik zeg je nu voor de laatste maal:-Wat heb je voor een boodschap?" Eigenlijk ken ik Perpagos niet eens zo best", zei Peter lang zaam en als in gedachten ver zonken. „Ik geloof, dat ik zelfs voor een geheel andere zaak kom." Woest keek Verduynen hem aan. Iets in Peters houding weer hield hem er echter van om de onwelkome bezoeker eenvoudig de deur uit te smijten. „Ik ken je niet", zei hij ruw. „En stel er bovendien geen prijs op met je kennis te maken. Verdwijn als je niets bijzonders weet." „Ik weet wel iets bijzonders, al vermoed jij niet waar dat over gaat. Moet u eens luisteren, mijn heer Verduynen, ik ken een mooi verhaaltje over een jongetje, dat ze hier in Amsterdam „De Sjie- ke" noemen. Dat jongetje heeft vele slechte dingen gedaan. Dief stal, spelen, handel in verdoven de middelen, van de universiteit weggejaagd.hmm, niet zo erg fraai, is het wel?" en hij voegde er op berispende toon aan toe: „En dat voor iemand, die uit een goede familie komt en pas negen en twintig jaar oud is. Ken jij dat ventje?" vroeg hij opeens op een geheel andere toon. (Wordt vèrvolgd.) steld. Wat de grensoverschrijdin gen betreft zullen in zoverre faci liteiten worden verleend, dat vol staan kan worden met een collec tieve marsorder. Het hulpverle nende land zal eventueel alleen kosten voor voeding, huisvesting en motorbrandstof in rekening brengen. Op deze eerste officiële bijeen komst met de Belgische zuster organisatie zijn dus inderdaad „zaken" gedaan. Met voldoening stelde de gewestelijke comman dant voor Zeeland, dokter *v. d. Slikke, vast, dat de vergadering in de meest prettige sfeer is ver lopen en dat men wederzijds de genomen beslissingen noodzake lijk achtte, zodat men zich alge meen con amore achter deze sa menwerking stelde. Van het Belgische Roode Kruis waren ter vergadering, aanwezig van het hoofdbestuur uit Brus sel de heren Dronsart, directeur- generaal, en Lambin, adjunct-di recteur-generaal, en mej. Van Lier, directrice der plaatselijke afdelingen. Van de provinciale comité's dr De Winter, provin ciaal voorzitter West Vlaanderen; de heer Carlens, provinciaal be stuurlijk secretaris van West Vlaanderen; de heer Van Hoy, provinciaal voorzitter Oost Vlaan deren; de heer De Cruzemeijer, provinciaal waarn. voorzitter O. Vlaanderen. Van de plaatselijke afdelingen: generaal baron Ver- haegen, voorzitter van de afde ling Brugge; prof. De Witte, voorzitter van de afd. Gent; de heer Van den Eeckhout, voorzit ter van de afd. St Niklaas. Van het Nederlandse Roode Kruis waren aanwezig: Van het commando Roode Kruis uit Den Haag: luitenant-generaal Alons, commandant; overste Meuleman, waarn. commandant; gravin Van Lynden van Sandenburg, com mandant van de helpsters; van 't gewest Zeeland: dokter Van der Slikke uit Middelburg, gewes telijk commandant; mevr. E. C. N. van Heel-van Dissel uit Goes, gewestelijk ondercommandante; dokter Huijgens uit Zoutelande; chef staf van het gewest Zeeland; de heer A. D. Constandse, kring secretaris. Van de kringbesturen: dokter H. J. S. Timmer uit Cad- zand, kringbestuurslid West Zw.- Vlaanderen; van de colonnecom mandanten: dokter A. C. S. van Breda Vriesman uit Terneuzen, districtscommandant Oost Zwsc Vlaanderen; dokter De Jong, dis trictscommandant West Zws- Vlaanderen, voorts dokter Boor, commandant van de colonne Axel. Verder waren alle afdelingen vertegenwoordigd door een afge vaardigde, ook de afdelingen in oprichting Hulst, St Jansteen en Hontenisse. Kringcommissaris mr J. A. Heyse uit Middelburg was we gens droevige familieomstandig heden verhinderd de vergadering bij te wonen, terwijl ook bericht van verhindering was ingekomen van de burgemeester van Ter neuzen, mr P. H. W. F. Teilegen, kringbestuurslid Oost Zeeuws- Vlaanderen. Een woordvoerder van .het Is raëlische leger heeft meegedeeld, dat drie Israëlische kolonisten zijn gedood door Jordaniërs, die bij Mevoot Heitar, ten W. van Jeruzalem, de grens hadden over schreden. De Jordaniërs hadden bij hun terugkeer de lijken van de verslagenen meegenomen. Het Jordaanse regeringspers bureau heeft Zondag gemeld, dat mannen van de Jordaanse bur gerwacht twee Israëliërs hebben gedood en één gewond, toen een Isrëalische patrouille in de om geving van Bethlehem op Jor daans grondgebied - was doorge drongen. De Israëliërs hadden getracht een Arabische herder te ontvoeren en zijn schapen te ste len. Uit Amman wordt verder ge meld, dat de Jordaanse autoritei ten Zaterdagavond de lijken van drie Israëliërs, die bij een inci dent bij het dorp Wadifokin in 't gebied van Bethlehem waren ge dood, te Jeruzalem hebben over gedragen. Bij de overdracht wa ren waarnemers van de Verenig de Ndties aanwezig. Sergue Alexejewitsj Dengin, de Sow jet-commandant in Berlijn, zal deze stad binnenkort voor goed verlaten. Hij heeft reeds af scheidsbezoeken aan de Wester se collega's gebracht. Zijn functie zal waargenomen worden door zijn plaatsvervan ger. De 70-jarige Amerikaanse pud- president Truman is Zaterdag avond in een ziekenhuis te Kan sas City opgenomen voor een spoedoperatie. Van de zijde van het ziekenhuis is vernamen, dat Truman, die aan een acute blindedarmontste king leed, in de nacht door zijn arts, dr Wallece Graham, is ge opereerd. Dr Grahamn zeide, dat hij niet alleen Truman blindedarm had weggenomen, maar dat hij de oud-president ook aan de gal blaas had geopereerd. De opera tie is geslaagd en de patiënt maakt het goed, aldus de arts. Door een mijngasontploffing in een mijn in de omgeving van AtreCht (Pas de Calais) zijn Zon dagochtend vier mijnwerkers om het leven gekomen en zes ge wond. Er zijn reddingsploegen uitgerust om te trachten twee mijnwerkers, die zich nog in de mijn bevinden, te redden. De Franse opperbevelhebber in het gebied van Marrak«sj, gene raal d'Hauteville, is Zondagoch tend gewond door een revolver aanslag, aldus werd te Marra kesj vernomen. De aanslag werd gepleegd door een fietsende Marokkaan, die wist te ontkomen. Twee Marok kanen, die de vluchtende aanval ler trachtten te grijpen, werden eveneens gewond. De generaal werd in de rug ge troffen, in de buurt van de lever. Hij is onmiddellijk geopereerd. De toestand van d' Hauteville is ernstig, maar niet verontrus tend, zo is later meegedeeld. Van de vier schoten die op hem zijn afgevuurd, had slechts één doel getroffen.

de Vrije Zeeuw | 1954 | | pagina 2