De slag om Guatemala begonnen Nieuwe Franse regering gevormd ^ctniBicnlcssKr De komende Unie-besprekingen HOOGWATER Invasie in Guaiemala? BRIEF VAN EISENHOWER AAN COTY O.-Duitsland heft enkele beperkende bepalingen op Veiligheidsraad bespreekt klacht van Guatemala Geen Amerikaanse steun voor gewelddadige hereniging van Korea Anti-communistische relletjes in Nazareth Zwitsers passagiersvliegtuig bij Folkestone verongelukt WEERSVERWACHTING ZON- en MAANSTANDEN Beroep van Attlee op Churchill Frankering bij Abonnement: Terneuzen Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande Noordstraat 55-57 Terneuzen Redactie-adres: Telefoon 2073 en 2510 Nci 5 uur uitsluitend 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: 5,35 per kwartaal; per maand 1,80; per week 43 cent. Losse nrs 8 ct. VRIJE ZEEU MAANDAG 21 JUNI 1954. 9e Jaargang No. 3179. Verschijnt dagelijks Uitgeefster N.V. v/h Firma P. J, van de Sande, Terneuzen Advertentieprijs: per mm 15 ct.; minimum pes advertentie 2,25. Rubriek Kleine Advertenties: 5 regels 1,i iedere regel meer 20 cent. Vermelding: Brieven onder nummer, of-: Adres Bureau van dit Blad 20 cent meer. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur. Voor het Maandagnummer: Zaterdags 10.80 uur. In een onbevestigd bericht, dat te New-York is ontvangen, wordt gezegd, dat gewapende anticom munistische troepen zijn begon nen van Honduras uit Guatemala binnen te dringen. Hun doel zou zijn de regering van president Jacobo Arbenz Guzman omver te werpen. „De slag om Guatemala is be gonnen", aldus heeft de Guate- malaanse minister van Buiten landse Zaken, Toriello, Vrijdag avond op een persconferentie in de hoofdstad van zijn land mede gedeeld. Hij bevestigde dat on bekende vliegtuigen olie-opslag- plaatsen hadden aangevallen. De regering is er zeker van, aldus de minister, dat de rege ring van president Somzza van Nicaragua direct bij de tegen Guatemala gerichte „inmen- gingsibeweging" betrokken is. „De Guatemalaanse regering is er ook zeker van, dat buitenland se maatschappijen en in het bij zonder de „United Fruit Com pany" betrokken zijn bij deze be weging om de regering omver te werpen". Verder zeide de minister dat 't volk van Guatemala, gesteund door leger en regering, zal weten hoe zich te verdedigen. Op poli tiek terrein zal geen schrede worden teruggegaan. „Het volk van Guatemala rekent op volledige steun van de volkeren van Amerika en de ge hele wereld", aldus de minister. Het schijnt, dat Amerikaanse kringen besloten hebben „zeer geweldige" maatregelen te ne men tegen de souvereiniteit van Guatemala, deze campagne tegen ons land door Amerikaanse lei ders is absurd en misdadig", al dus betoogde de minister. De houding van de Amerikaanse re gering vond .zijn oorzaak in de aankoop van een hoeveelheid wapens voor enige tijd geleden. De minister sprak berichten over een terreurregiem in Guatemala tegen. De radio-omroep de „Stem van Guatemala" meldde Zaterdag dat de haven San José aan de Het Franse ministerie van Buitenlandse Zaken meldt, dat president Eisenhower 16 Juni 'n brief aan president René Coty heeft gezonden, waarin hij uit drukking geeft aan zijn vriend schappelijke gevoelens jegens Frankrijk. Het is van groot be lang, zegt Eisenhower, dat Frankrijk zijn historische rol van voorvechter voor vrijheid, gelijkheid en broederschap blijft spelen. Eisenhower zegt te hopen, dat het historische Franse denk beeld om de nationale strijd krachten op het Europese con tinent aaneen te smeden, wer kelijkheid zal worden in het be lang van vrede en veiligheid. Ofschoon in Indo-China een nieuwe toestand is ontstaan, blijft het door Amerika aan de vorige premier Laniel gedane voorstel tot een ^verenigde ver dediging" van Indo China van kracht. Amerika is ook tot nieu we besprekingen bereid als Frankrijk dat nuttig oordeelt. De Oostduitse regering heeft enkele beperkende bepalingen die golden voor de beveiligings gordel langs de grens met het Westen, opgeheven. Van 23 Juni af mogen bewo ners van dat gebied vrij naar W.-Duitsland reizen. Ook de be palingen ten aanzien van open bare bijeenkomsten en het rei zen naar en van de zone worden verzacht. De Britse labourleider Attlee heeft op een mijnwerkersbijeen komst in Yorkshire medegedeeld, dat hij bij premier sir Winston Churchill aangedrongen heeft op besprekingen op het hoogste ni veau „om te verhinderen, dat wij allen vernietigd worden." „Er is een verandering in Rus land gekomen. Wij moeten iede re gelegenheid aangrijpen om een verenigde wereld te krijgen," aldus Attlee. Stille Oceaan door oorlogssche pen was beschoten. De „opruk kende vijand" had La Florida, aan de grens, onder de voet ge lopen. De radio riep alle boeren op, voor de regering van Guate mala te strijden. Aan de andere kant heeft „De stem der bevrijding", de radio- omroep tegen de regering in Guatemala, de bevolking aange spoord, de zijde van generaal Castillo Armas, de leider van de opstandelingen, te kiezen. Parti culiere woningen of fabrieken zouden niet gebombardeerd wor den, tenzij de opstandelingen er toe gedwongen werden. De Guatemalaanse minister van Buitenlandse Zaken, Toriëllo, heeft in een telefonisch vraag gesprek met een Canadees radio station Zaterdag verklaard, dat het de opstandelingen niet gelukt was belangrijke steden in han den te krijgen. Als buitenlandse machten niet tussenbeide kwa men, zouden de regeringstroe pen de aanvallers kunnen terug drijven. Volgens latere radioberichten zouden de opstandelingen van Honduras uit 35 tot 40 km in Guatemala doorgedrongen zijn en oprukken naar de hoofdstad waarbij zij weinig tegenstand ondervonden. Reuters correspondent in de stad Guatemala telefoneerde Za terdag naar New York, dat de hoofdweg van de hoofdstad naar de belangrijkste haven, Puerto Barrios, was verbroken. De ha ven zou volgens de opstandelin gen veroverd zijn. Het anti-communistische radio station in Guatemala heeft ge waarschuwd, dat anti-communis tische agenten in het gehele land mijnen hebben gelegd. Ontkend werd, dat er bombardementen zijn uitgevoerd, zoals door de re gering was gemeld. De bevolking werd opgeroepen zo veel mogelijk tegen de regering te ageren en er vooral voor te zorgen, dat pre sident Arbenz Guzman en „ver raderlijke functionarissen" het land niet verlaten, omdat zij „ge straft moeten worden voor hun misdaden". President Arbenz Guzman heeft op zijn beurt in een radio rede de boeren en arbeiders van zijn land opgeroepen „het hoofd te bieden aan de invallers ten einde Guatemala te verdedigen". ACHTERGROND VAN DE GEBEURTENIS. De communisten in Guatemala zijn in deze republiek van midden Amerika pas openlijk voor den dag gekomen, toen president Ja cobo Arbenz drie jaren geleden als president werd geïnstalleerd. Jarenlange ondergrondse activi teit had hen tot een geduchte macht gemaakt. Toen president Arbenz in Maart 1951 aan de macht kwam, meende men, dat hij sterk genoeg zou. zijn om de macht van de com munisten te beknotten en hen te verwijderen uit belangrijke posi ties, vooral in de vakverenigin gen. De 37-jarige beroepsofficier Ar benz had de steun van de twee groepen van de linkervleugel de reVolutionnaire actie partij (P.A.R.) en de „nationale ver nieuwing" (R.N.) die hem on geveer twee derden van de in No vember '50 uitgebrachte 400.000 stemmen opleverde. Reeds heel spoedig merkten de communisten door zijn optreden, dat zij hun gang konden gaan. Enige weken na zijn ambtsbe vestiging blies de president de gevoelens tegen de Verenigde Staten aan door zijn verzoek, de Amerikaanse ambassadeur terug te roepen, omdat hij zich zou be moeien met de binnenlandse za ken van Guatemala. Spoedig daarna maakte de pre sident aanspraak op Belize in het aangrenzende Brits Honduras waardoor anti-Britse gevoelens werden aangewakkerd. Het succes van de communis ten was echter niet zozeer te dan ken aan de gelegenheden, die de regering bood als wel aan de kracht, opgebouwd in het veer tienjarig verzet tegen de dicta tuur van generaal Jerge Ubico. Generaal Ubico beschikte over een geheime politiemacht, die elk verzet in de kiem smoorde. Hij verbood vakbonden en de India nen, 75 van de bevolking, wer den uitgebuit door hun werkge vers, de eigenaars van grote kof fieplantages, die tweederden van de export van het land verschaf fen. De toestand was rijp voor com munistische propaganda. De eer ste communistische propagandis ten kwamen uit Mexico en Cuba. De Mexicaanse arbeidersleider Vicente Lombardo Toledano or ganiseerde de arbeiders in Guate mala ondanks het verbod op vak verenigingen en toen de gelegen heid kwam, werden de vakbon den verbonden aan de door de communisten beheerste wereldfe deratie van vakverbonden. Hoewel de communistische par tij in Guatemala in December '52 omgedoopt werd tot de arbeiders partij bleven de politiek en de leiders onveranderd. Bij de onteigening van 936 km2 gronden van de „United Fruit Company of Boston", de maat schappij die de meeste bananen ter wereld verbouwt en verkoopt, bereikte de anti-Amerikaanse ge voelens een toppunt. In April van dit jaar dienden de Verenigde Staten een eis in tot schadevergoeding van onge veer zestien millioen dollar voor de onteigening van ongeveer 25 procent van de eigendom van de „United Fruit Company". Toen Amerika diplomatieke protesten indiende tijdens de onteigening, vorig jaar, beantwoordde Guate mala deze met „krachtige protes ten" tegen de „diplomatieke in terventie". De onteigening maakte deel uit van een groot plan voor landher vorming, dat president Arbenz in voerde ondanks sterke tegen stand van de rijke koffieplanters. Sinds Guatemala een staat werd in 1821, bestaan er geschillen met Engeland, dat verschillende ma len heeft voorgesteld het geschil over Belize voor het internatio naal gerechtshof in Den Haag te brengen. Guatemala weigerde dit steeds. In Februari 1948, toen er ge ruchten waren dat Guatemala een inval zou doen, zond de Brit se regering de kruisers Sheffield en Devonshire om Belize te ver sterken. GUATEMALA PROTESTEERT BIJ DE VEILIGHEIDSRAAD. De afgevaardigde van Guate mala bij de Verenigde Naties, Eduardo Castillo Arriola, heeft in de nacht van Vrijdag op Zater dag te New-York medegedeeld, dat hij opdracht van minister Toriello heeft ontvangen bij de voorzitter van de Veiligheids raad van de Verenigde Naties, de Amerikaan Lodge, te proteste ren „tegen de misdadige inval in dit land". de kapper met net aparte cachet markt 16 - brouwerpstr. B terneuzen De Franse premier, Pièrre Men- des-France, heeft Zaterdag een nieuwe regering gevormd. Hij is zelf minister van Buitenlandse Zaken. Premier Mendes France heeft de lijst van ministers Zaterdag middag aan president Coty aan geboden. Generaal Pièrre Koenig, gaul list, is minister van Defensie; Francois Mitterand, radicaalge- zind, minister van Binnenlandse aken; Edgar Fauer, die behoort tot de radicale partij, waarvan ook Mendes France lid is, minis ter van Financiën, evenals in de vorige regering van Laniel; mi nister van de Verbonden staten van Indo-Ghina is Guy Lacham- bre (conservatief). Er is een nieuw ministerie ge vormd voor Tunesische en Ma rokkaanse aangelegenheden - aan het hoofd waarvan de gaul list Christian Fouchet zal staan. Deze is een voormalig diplomaat en lid van het bestuur van de gaullistische partij. Fouchet, die 42 jaar is, is deskundige op het gebied van het recht en de poli tieke wetenschap. Onder meer vertegenwoordigde hij de voorlo pige Franse regering in de be vrijde delen van Polen van De cember 1944 tot April 1945. Het nieuwe ministerie is ingesteld met het oog op de onrustige poli- nat. en internationaal jurylid tarief permanenten 11 of 13.50 depositaire „Lancóme" beroemd parijs huis voor schoonheids- en huidverzorging tieke toestand in de beide Noord- afrikaanse protectoraten van Frankrijk. Bespreking tussen Eden en Mendes France. De Britse minister van Buiten landse Zaken Eden en de nieu we premier van Frankrijk Men des France hebben Zondag te Parijs gesproken over de Geneef- se conferentie en over de komen de Brits-Amerikaanse besprekin gen te Washington. Eden was zeer tevreden over „de grote mate van overeenstem ming" die bleek te bestaan over de onderhandelingen te Genève, zo heeft een woordvoerder van de Britse ambassade te Parijs meegedeeld. Dit wijst er op, zo verluidt uit betrouwbare bron, dat beide re geringen het in feite eens zijn over de concessies die kunnen worden gedaan aan de commu nisten in Indo-China en dat En geland de Franse premier volle dig zal steunen bij zijn pogen tegen 20 Juli een staken van het vuren in Indo-China tot stand te brengen. Franse waarnemers zijn van mening, dat Mendes France in de eerste 24 uur van zijn bewind reeds een opmerkelijke consolida tie in de Frans-Britse betrekkin gen tot stand heeft gebracht. Amerikaanse functionarissen hebben een dezer dagen gezegd, dat de V. S. hun steun niet zul len geven aan maatregelen van de Zuidkoreaanse president, Syngman Rhee, om Noord- en Zuid-Korea met geweld te ver enigen. Dit was de reactie in gezag hebbende kringen op uitlatin gen van de Zuidkoreaanse mi nister van Buitenlandse Zaken te Genève, dat zijn land na het falen van de Geneefse confe rentie vrij was te doen, wat het wilde en Amerika het wellicht steun zou moeten verlenen op grond van zijn „verplichtingen onder het wederzijds beveili gingsverdrag met Zuid-Korea. De Zuidkoreaanse minister van Buitenlandse Zaken, Pioeng Joeng Tai, heeft zijn terugkeer uit Genève naar zijn land „ver scheidene dagen" uitgesteld .al dus een woordvoerder van het ministerie van Buitenlandse Za ken in Seoel. Hij gaf geen rede nen voor het uitstel op. DIT ZIJN WIJ NIET Sen de Nederlandse en Blgische douane heeft geleid tot het op- Guatemala vraagt zenden van waarnemerscommissie, die zijn beschuldiging van agressie van Honduras en Nicaraqua uit uit zal zoeken. De Veiligheidsraad der V. N. is Zondagavond in buitengewone zitting bijeengekomen ter bespre king van de klacht van Guatema la, dat Honduras en Nicaragua „op instigatie van bepaalde mo nopolies" agressie tegen deze Middel-Amerikaanse republiek hebben gepleegd. Guatemala verzocht de raad een commissie van waarnemers te zenden, die zijn beschuldiging van agressie door Honduras en Nicaragua zal onderzoeken. Reeds bij de aanvang van de bijeenkomst stelden Brazilië en Columbia voor de klacht te ver wijzen naar de Pan-Amerikaanse conferentie. De voorzitter, de Amerikaan Henry Cabot Lodge mom van ballingen vallen Gua temala binnen". De vertegenwoordiger van Gua temala vervolgde: „Een bewijs van de vredelievende bedoelingen van Guatemala is, dat het leger de wapens niet wil opnemen om deze agressie terug te slaan, vóórdat de Veiligheidsraad al mogelijke heeft gedaan om nut teloze bloedverspilling te voor komen. De bevolking en regering zijn niet bereid deze internatio nale poging om de eerste demo cratische regering, die mijn land heeft, omver te werpen, te tole reren, daarom vragen wij de Verenigde Naties ons te vertel len wat te doen". Een woordvoerder van het Belgische ministerie van Buiten landse Zaken heeft verklaard, dat België bereid is geheel en al mee te werken aan het verhinde ren van wapenzendingen naar Guatamala. De woordvoerder zei schepen op volle zee te doorzoe ken. DE SOW JET-UNIE SPREEKT VETO UIT. verklaarde, dat een dergelijke re- niet of Amerika België toestem solutie door genoemde landen ter ming verzocht had om Belgische tafel was gebracht en dat hij een brief van dezelfde strekking van de Cubaanse delegatie had ont vangen. De raad keurde zonder debat en eensgezind goed, dat de klacht op de agenda zou worden opge nomen. Dr Eduardo Castillo-Arriola van Guatemala verklaarde, dat zijn land was binnengevallen door expeditionnaire strijdkrach ten, die deel uitmaken van een onwettige internationale organi satie. Hij voegde er aan toe: „De strijd om Guatemala is begon nen. De strijd, die reeds zo lang dreigde uit te breken, is thans begonnen. Internationale strijd krachten onder het verraderlijke De Sowjet-afgevaardigde Tsa- rapkin heeft in de Veiligheids raad der Verenigde Naties zijn veto uitgesproken over het Bra ziliaansColombiaanse voorstel, dat de klacht van Guatemala over de inval in dit land naar de orga nisatie van Amerikaanse Staten wordt verwezen. De tien andere leden van de raad slemden voor het door Frankrijk geamendeerde voorstel. GEWEND. In Amsterdam reed een meisje te ver door een stoplicht, waarop zij door een agent in burger, ver gezeld door een politiehond, ter verantwoording werd geroepen. Ieder zou nu verwachten, dat de man keurig een bonnetje zou schrijven, maar dat deed hij niet; ihij deelde haar mede haar pas poort, dat zij -hem gegeven had ter legitimatie, in beslag te ne men. Hiertegen protesteerde het meisje. Daarop wilde de politie man haar meenemen naar het bureau, doch het meisje verwij derde zich. Hierop bracht de agent de hond in actie, die haar een diepe beet in de arm toe bracht. Per politieradio-auto werd zij naar het bureau ge bracht, waar men aanvankelijk weigerde haar wond te laten be handelen en waar zij tot één uur in de nacht werd verhoord. Laten wij eerlijk zijn, het meis je handelde niet juist, maar mag dit voor de politieman reden zijn haar door zijn hond te laten aan vallen. Vermoedelijk is hij zelf wel in staat geweest haar het heengaan te beletten en behoefde de hond hieraan niet te pas te -komen. Het dier is het nie.t kwa lijk te nemen, dat er lichamelijk l-etsel -ontstond, hiervoor is de politieman verantwoordelijk. De wijze, waarop zij op het bureau is behandeld, lijkt ons ook niet bepaald honderd procent in orde. Men biedt de medemens die verwond is en nota-bene slechts een kleine Verkeersover treding heeft begaan, toch be hoorlijk hulp. De Nederlandse politie en zeker de Amsterdamse heeft een goede naam en wij betreuren 'het. dat iets dergelijks is voorgevallen. Het is te hopen, dat er naar een en ander een grondig onderzoek zal worden ingesteld en even tuele gemaakte fouten zullen worden bestraft. DOOR SAMENWERKING SUCCES. Intensieve samenwerking tus- Indonesische delegatie krijgt geen instructies te ondehan- delen over nieuwe overeen komsten. De leden van de secties voor financiën, economische zaken en buitenlandse zaken uit het Indo nesische parlement hebben Zater dagochtend op een werkverga dering met de ministers van bui tenlandse zaken, financiën, eco nomische zaken en onderwijs, aangelegenheden betreffende de opheffing van de Nederlands-In donesische unie besproken. De voorzitter van de sectie voor economische zaken, mr Tjikwan, deelde aan de pers mee, dat de secties het doel hadden de Indonesische delegatie voorstel len te doen voor de komende uniebesprekingen met Neder land. Hij zei, dat de Indonesische delegatie slechts instructies heeft gekregen te onderhandelen over „opheffing van de unie in de ruimste zin des woords", d.w.z., opheffing van de unieband op fi nancieel, economisch, -staatkun dig en cultureel gebied en wat betreft de buitenlandse politiek. Mr Tjikwan voegde hier aan toe, dat de Indonesische delegatie ook besprekingen zal voeren over de kwestie Nieuw-Guinea. De Indo nesische delegatie, die volgens plan op 22 Juni uit Djakarta naar Nederland zal vertrekken, krijgt zei, dat de economische sectie geen instructies te onderhande- voornemens is hiertoe de gevol len over nieuwe overeenkomsten ter vervanging van de R.T.C.-ac- coorden. Mr Tjikwan zei, dat de delega tie hiervoor nieuwe instructies moet hebben van de regering. Hij zeide het raadzaam te achten, dat indien later onderhandelin gen over nieuwe overeenkomsten worden gevoerd, de Indonesische delegatie moet worden uitge breid met financieel-economische deskundigen. Hij drong er bij de regering op aan voor het begin van laatstbedoelde besprekingen overleg te plegen met de parle mentaire secties. Mr Tjikwan rollen van een zeer groot smok- kelcomplot. Gedurende enige maanden wa ren de Limburgse grenzen het domein van een grote groep bo- tersmokkelaars. Vast staat, dat in deze periode ruim 38 ton boter over de grens is gegaan in de richting van België, waar de prijzen ongeveer 80% hoger lig gen dan in ons land. De smokke laars zouden hiermede een winst van ruim honderd duizend gul den hebben geboekt. Na grondig onderzoek, dat in hechte samen werking werd verricht, hebben de Belgische en Nederlandse dou aniers hun slag geslagen en met succes. Ook de smokkelbende bleek in samenwerking succes te hebben gezien, want zij bestond ook uit een gemengd gezelschap van Ne derlanders en Belgen. Hun spel is nu uit en in de eeuwige strijd tussen smokke laars en douaneirs hebben de laatsten weer eens een overwin ning behaald. Een anti-communistische volksmenigte heeft in het Ara bische stadsgedeelte van Naza reth het gebouw van de plaat selijke communistische jeugd organisatie in brand gestoken en 6 communistische raadsleden achtervolgd, die op weg waren naar een raadsvergadering ter verkiezing van een nieuwe bur gemeester. De 9 niet-communistisché raadsleden verdaagden de ver gadering na 5 minuten. Volgens latere berichten is de orde hersteld. Sinds de commu nisten de grootste fractie in de gemeenteraad vormen na de eerste gemeenteraadsverkiezin gen in Nazarth vorige maand, heerst er spanning in de stad. De relletjes vonden plaats een dag na de bekendmaking, dat de Sow jet-Unie en Israël de status van hun diplomatieke vertegen woordigers zullen verhogen van gezant tot ambassadeur. Vorig jaar verbrak Rusland zijn diplomatieke betrekkingen met Israël na de ontploffing van een bom in het Riissische gezantschap. De betrekkingen werden na 5 maanden hersteld. gen van de opheffing van de unie te bestuderen als voorbereiding voor de latere besprekingen en voorstellen te formuleren bijv. ten aanzien van de positie van het Nederlandse bedrijfsleven, de Nederlandse investeringen in In donesië en het associate-member ship van Indonesië van de Euro pese betalingsunie. De ministers, die deel uitma ken van de Indonesische delega tie naar de uniebesprekingen, hebben Zaterdagmiddag een bij eenkomst gehad met vertegen woordigers van de fracties van de regeringspartijen in het parle ment. Een „Convair" van de Zwitser se luchtvaartmij „Swiss Air", die op weg was van Genève naar Londen, heeft Zaterdagavond laat tengevolge van motorstoring op ongeveer één rhijl van Folke stone een noodlanding op zee ge maakt. Van de negen inzittenden konden de vier leden van de Zwitserse bemanning en twee van de vijf Britse passagiers door de reddingboot van Folke stone worden gered. Naar de 3 vermisten twee vrouwen en een jongen wordt nog door enige schepen, waaronder de En gelse torpedobootjager „Cross bow", en een hefschroefvliegtuig gezocht. De zes geredden waren onge deerd. Het vliegtuig, dat om 21 uur uit Genève was vertrokken, had om 23,20 uur gemeld, dat het mo torstoring had en hoogte verloor. Het poogde nog een Amerikaan se luchtbasis in de omgeving van Folkestone te bereiken, doch moest voor de kust bij deze stad op zee landen, waar het bleef drijven. Dank zij het feit, dat de gezagvoerder vóórdat het toestel op het water neerkwam de lan- dingslichten had ontstoken, was er spoedig hulp aanwezig. Bij zijn aankomst te Folkestone deelde de gezagvoerder mee, dat brandstofgebrek hem tot dalen gedwongen had. De steward vertelde, dat het vliegtuig nog ongeveer een kwar tier was blijven drijven. Hij was op de staart geklommen om met een lantaren signalen naar de kust te geven. Er waren geen zwemvesten aan boord. De zes geredden waren dan ook aan het einde van hun krachten, toen zij na een uur in het water te heb ben gelegen werden opgepikt. Het laatste wat men van de 3 vermisten, die niet konden zwem men, had gezien, was dat zij zich vastklampten aan de staart va» het vliegtuig. medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van Maandagoch tend tot Maandagavond. Iets koeler. Veranderlijke bewolking met enkele regen- of onweersbuien. Zwakke tot matige wind. Over het algemeen iets lagere tempe raturen. MAANDAG 21 JUNI. v.m. n.m. Breskens 4.57 5.14 Terneuzen 5.32 5.49 Hansweert 6.12 6.29 Walsoorden 6.22 6.39 DINSDAG 22 JUNI. v.m. n.m. Breskens 5.41 6.04 Terneuzen 6.16 6.39 Hansweert 6.56 7.19 Walsoorden 7.06 7.29 ZON MAAN op onder op onder Juni. 20 4.19 21.03 23.19 8.34 21 4.19 21.04 23.36 9.54 22 4.19 21.04 23.52 11.13 23 4.20 21.04 12.34 24 4.20 21.04 0.08 13.57 25 4.20 21.04 0.27 15.22

de Vrije Zeeuw | 1954 | | pagina 1