Churchill en Eden naar Washington PERSCONFERENTIE VAN DULLES Voorstel van Nam II in Genève 1 Duur der eerste oefening wordt verkort Verklaring van Eden over Genève in Lagerhuis Nieuw fabriekscomplex van Cincinnati Nederland officieel geopend INDOCHINA MAROKKO Geruchten om Koning Boudewiji vfZc P lic VALSE MUNTERS-PROCES IN BELGIË Geen accoord over kwestie-Korea Vliegtuigen ingeschakeld bij zuiveringsoperaties in Tunesië West-Duitse president wordt in Berlijn gekozen Ontploffing in munitie fabriek bij Bordeaux WEERSVERWACHTING HOOGWATER ZON- en MAANSTANDEN WOENSDAG 16 JUNI 1954. 9e Jaargang No. 3175. r SS rn bes-pre Het bezoek van Winston Churchill en Eden VIETNAM TRIËST UÖRK op onder op onder 4.19 21.02 21.25 3.52 4.19 21.02 22.05 4.51 4.19 21.03 22.35 6.00 Kleurling-kieswei in Zuid-Afrika verworpen Frankering bij Abonnement: Terneuzen 2073 „2510 Nè 5 uur uitsluitend Gironummer 38150 t Abonnementsprijs: 5,35 per kwartaal, per maand 1,80; per week 43 cent. Losse nrs Uitgeefster N.V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen Advertentieprijs: per mm 15 ct.; minimum per advertentie 2,25. Rubriek Kleine Advertenties: 5 regels Xr—l iedere regel meer 20 cent. Vermelding: Brieven onder nummer, of: Acties Bureau van dit Blad 20 cent meer. Inzending advertenties tot 's namMdaigs 2 trar. Voor het Maandagnummer: Zaterdags 10.30 uur. Verschijnt dagelijks v,„t wit- Britse staatslieden uitgenodigd, Een woordvoerder van het Wh weekeinde in Washington te Huis heeft verklaard dat de een Het bez0ek zou Britse premier, sir Winston Erzou ook Churchill, en minister van tevoren vastgestelde agen- tenlandse Zaken g een mt geeRingen zijn. nodiging van pi^icient^^iseniw Hagerty, de perssecre- wer voor een bezoek aan w I witte Huis, zeide SSgto» op 25 Juni MM*» aan- ie toesproken zullen g N°aarnde woordvoerder er aan Washington toevoegde, had Eisenhower de worden. i. De uitnodiging van Eisenno- wer was enkele weken geleden reeds verzonden. Premier Churchill zeide in het Lagerhuis, dat Eden en hij enkele dagen in Washington zullen blij ven. Uit naam van de oppositie sprak de socialistische leider, Attlee, zijn voldoening uit over het aanstaande bezoek'van Chur chill en Eden aan Washington. Premier Churchill van Enge land heeft Dinsdag in het La- gerhuis verklaard, dat de mi- nister van Buitenlandse Zaken, Eden, de völgende week Dins- Op andere vragen zeide Chur chill, dat de regering de resulta ten bestuderen van de onlangs gehouden militaire vijfmogend- hedenconferentie te Washington. Hij weigerde in bijzonderheden te treden. In aanwezigheid van Z. K. H. Prins Bernhard, de minister van Economische Zaken, prol. dr J. 'Zijlstra, de Amerikaanse ambassadeur in ons land, de heer H. Freeman Matthews, de staatssecretaris van Oorlog, mr F. J. Kranenburg en de Com missaris van de Koningin in Z.- Iiolland, mr L. A. Kesper, als mede van een groot aantal ge nodigden, is Dinsdagmorgen 't nieuwe fabriekscomplex van Cincinnati Nederland N.V. in| Van bevoegde zijde is verno men, dat Churchill en Eden 24 Juni des middags per vliegtuig naar Washington zullen vertrek- ken. Churchill en Eden ook naai Canada? Het is mogelijk, dat de Britse premier» sir Winston Churchill, en minister van Buitenlandse Za ken Eden na hun besprekingen in Washington met de Canadese leiders komen confereren, aldus heeft de Canadese premier, Louis Saint Laurent, Dinsdag in het Lagerhuis verklaard. De leider van de oppositie, George Drew, legde de nadruk op het nut van een uitnodiging met name om de Aziatische proble men en de mogelijkheid van een conferentie van premiers van het Gemenebest te bestuderen. Sarnt Laurent verzekerde de oppositie leider, dat zijn suggestie in over- weging zou worden genomen. Volgens de communistische radio is tussen Hanoi en Hai phong een trein met troepen en Amerikaanse uitrustingen van de uniestrijdkrachten door de Vietminh opgeblazen. Volgens de radio is dit de 10e trein, die sinds de val van Dien Bien Phoe opgeblazen is. De nieuwe resident-generaal in Marokko, Lacostebn heeft in een radiotoespraak verklaard, dat Frankrijk zal strijden tegen het verzet. Hij zou echter stre ven naar politieke vooruitgang in Marokko: „Laat de Marok kaanse jeugd weten, dat Frank rijk met ongeduld er op wacht, dat zij volwassen wordt Frankrijk had op zich geno men Marokko vernieuwde en moderne instellingen te geven Hierbij zou men de autoriteit van de sultan met de hoofden i eerbiedigen. Het Engelse blad „News Chro-1 gevraagd. Naar van gezagheb nicle publiceert in zijn uitgave bende zijde te Brussel wordt van Dinsdagmorgen een bericht verklaard is dit bericht van al e van zijn oerrespondent te Rome grond ontbloot De regering heeft besioten, de ve"^°^t '^der en de specialis- duur der eerste oefening te stel- verkorting van de len op 18 maanden voor het gros oefeningsduur 'eveneens der dienstphehtigen en op waarschijnlijk nog worden opgeleid, (thans is dit ht kacJer en de specialis- resp. 20 en 24 maanden). I J^het kader P^ Omdat het sterkteverlies dooren volgende z;al vervolgens het verkorting der eerste oefenings- klein verlof met een duur van duur tot 1/8 beperkt moet blij- twee maanden - na 21 maanden ven en de parate troepen tot 1 eerste oefening ingaan. Augustus a.s. nog voor 2/8 ge- De duur der eerste oefemngbU vormd worden door de laatste de Kon. marine blijft 21 maan- nog onder het oude opbouwsy- den. steem opgeroepen lichtingsploeg, Voor de Kon. luchtmacht heeft ter sterkte van 173 van het jaar- een verkorting van de eerste oe- contingent, kan de nieuwe rege-1 feningsduur bezwaren, in het bij- line eerst ingaan voor de eerstezonder in verband met de lange -^4- vrwtr \7P IP Sne- volgens hetwelk de koning ya-n België prinses Maria-Christina, dochter vhn wijlen de hertog van Aosta, ten huwelijk heeft De Amerikaanse minister van oZaÏer°niZu Buitenlandse Zaken, Foster Dul les, heeft Dinsdag op een pers conferentie gezegd, te hopen dat het bezoek van Churchill en Eden aan Washington de tot standkoming van een collectie! defensie-systeem in Zuid-Oost- Azië zou bevorderen. Er zouden geen besluiten worden genomen. Hij dacht niet, dat Franse verte genwoordigers deel zouden ne men aan de Engels-Amerikaanse besprekingen. Hieruit moesten geen gevolgtrekkingen worden gemaakt. Nu het er naar uitzag, zei Dui- Vlaardingen officieel geopend, lies, dat de conferentie te Genève Nadat Maandag in de opzien bare zaak der valse munters de acte van beschuldiging was voor gelezen en de beklaagden waren gehoord, die valse biljetten van fr 500 en 100 mark hadden ver vaardigd, heeft het assisenhof te Luik Dinsdag een aantal perso nen gehoord, die zich hebben schuldig gemaakt aan vervalsing van bankbiljetten van honderd g Landry Loocke, de directeui van een Brusselse vennootschap vertelde hoe ingenieur Seron uit Luik hem had uitgenodigd mee te werken aan de vervaal digmg van valse peseta's. Hij had zich hierop in verbinding gesteld met een zekere De Coninck uit Luik, die ter financiering van de on derneming van Marcel Lebrun, een candidaat-notaris uit Luik een bedrag wist los te krijgen van fr. 500.000. De Coninck acht te dit bedrag niet voldoende en had voorgesteld eerst valse gul dens te vervaardigen, omdat dit gemakkelijker was en met het aldus verdiende geld een offset machine aan te schaffen voor het drukken van de peseta's. De graficus Henrotaux ver klaart dat hij slechts heeft mee gewerkt aan de vervalsing om dat De Coninck hem op ere woord had verklaard dat de pe seta's slechts voor politieke doel einden zouden worden gebruikt. Beklaagde De Pauw voert aan dat hij in de veronderstelling verkeerde dat het einddoel van de vervalsing was, nagemaakte peseta's Spanje binnen te smok kelen en wel in zulk grote hoe- MIUITAIRE HULP AAN EUROPA. De minister verklaarde dat het Een lid van de koninklijke huishouding heeft de berichten tegengesproken. Er is geen of ficiële verklaring uitgegeven, zoals men oorspronkelijk had verwacht. Ook de moeder van prinses Maria-Christina, die met haar dochter te Cannes verblijft, heeft het bericht van de „News Chronicle" tegengesproken. In monarchistische kringen te Ro me wordt het bericht evenwel bevestigd. Van deze zijde wórdt verklaard, dat binnen enige da- veelheden dat hierdoor de Spaan se economie ontwricht zou wor den en Franco ten val gebracht zou worden. De rechter van instructie uit Charleroi herinnert hierna aan de merkwaardige rol, die de avonturier Hector Renard in deze affaire heeft gespeeld. Re nard, die beweerde lid te zijn van de Engelse geheime dienst, zo verklaarde hij, is er thans in geslaagd zich uit de handen van het gerecht te houden. Hij is ech ter de boze geest geweest, die met het plan van de valse pese ta's te voorschijn is gekomen. Hij zou ook als leider van een zgn. Belgisch-Spaanse firma voor het binnensmokkelen van de pe seta's in Spanje hebben zorgge dragen. Verwacht wordt dat de behan deling van deze zaak gezien het grote aantal beklaagden er zijn er 35 minstens drie we ken in beslag zal nemen. den of misschien op lager niveau zou worden gebracht, leek het 'n geschikt ogenblik voor een bij eenkomst van Britse en Ameri kaanse leiders. Het was een normaal bezoek, dat niet werd ingegeven door een of ander noodtoestand. Dulles gaf desgevraagd toe, dat misschien zou worden gesproken over alternatieven voor de E.V.G. GUATEMALA. Dulles zei, dat de linkse rege ring in Guatemala ongetwijfeld een schrikbewind uitoefent. De meeste inwoners van hét land zouden de communisten kwijt willen raken. De Amerikaanse minister zei dit in verband met berichten als zouden officieren in Guatemala de president Jaco- bo Ardenz hebben aangezegd, zich van de communisten los te maken of af te treden. Het ministerie van Buitenland- se Zaken had dezelfde berichten gehoord, maar geen inlichtingen gekregen uit een betrouwbare bron. AI Dulles wilde berichten, dat N. Amerika Donderdag op een ver gadering van de raad van de or ganisatie van Amerikaanse sta ten zou vragen om een conferen tie van minister van Buitenland se Zaken over de kwestie-Guate- mala, nóch bevestigen nóch ont kennen. De Amerikaanse staten be schouwen de mogelijkheid van 't spoedig houden van een confe rentie van ministers van Buiten landse Zaken, zei Dulles. CONFERENTIE TE GENEVE. De Verenigde Staten zijn niet van plan het initiatief te nemen tot het doen beëindigen van be sprekingen te Genève die Frank rijk zou willen voortzetten. Ame rika zou zich hieraan evenwel kunnen onttrekken, zei Dulles; geen Xfm^atregTzou z^, fn- gen de verloving zal worden be dien de landen, die de E.V.G. niet kendgemaakt aangezien het bekrachtigd hebben, eventueel hoofd van het huis Savoye, ex- geen militaire hulp meer zouden koning Umberto van Italië, krijgen. Hij voegde hieraan toe, reeds zijn toestemming zou dat de Verenigde Staten voor hebben gegeven, alles aandacht moeten schenken De ex-koning is Maandag uit aan toestanden in Europa, die de Lissabon te Cannes anngeko Uns eerst ingaan vwi ue m r. i lichtingsploeg, voor zover niet duur van opleiding voor vele spe- bestemd voor kader- en specialis- cialistische functies. Gelet echkr tische functies, die terstond on-0p de duur der eerste oefening der het aanvullingssysteem is bij de andere krijgsmachtdelen „evormd wordt overwogen ook bij de Kon. Dit is de lichtingsploeg 19531, luchtmacht tot enige verkoi ting die op 1 December 1954 met van de eerste oefeningsduur te groot verlof zal worden gezon- komen. den Met het oog echter op de De minister van Oorlog en van komende internationale najaars- Marine heeft dit in een nota aan manoeuvres, waarvoor het meest de Tweede Kamer meegedeel geoefende deel der dienstplichti-1 gen niet kan worden gemist, kan deze lichtingsploeg eerst einde October a.s. in het genot van klein verlof worden gesteld. Ver volgens zullen de dienstplichti gen van de lichtingsploeg 1953-2, aan wie op 1 Februari 1955 groot verlof zal worden verleend, ein de November 1954 met klein ver lof kunnen gaan, waarna iedere volgende lichtingsploeg eveneens na 18 maanden eerste oefening met klein verlof zal kunnen ver Amerikaanse steun verdienen. Onder de voorzieningen van 'n amendement op de wet voor bui tenlandse hulp is de helft van de militaire hulp voor Europa bestemd voor de voorgestelde 6 landen omvattende E.V.G., die het verdrag reeds bekrachtigd hebben (België, Luxemburg, W. Duitsland en Nederland) niet be nadeeld konden worden, omdat de twee resterende landen Ita lië en Frankrijk dit niet ge daan hadden. LISSaDOn ie caimes a.ujsciw- mei n.icm men. Hedenavond zal hij naar trekken, in afwachting van het Portugal terugkeren. 12 maanden later aan hen te g Van gezaghebbende zijde te Saigon is vernomen dat premier prins Buu Loc van Vietnam Don derdag zijn aftreden bekend zal maken. Hoogst bevoegde kringen deel den mede, dat prins Buu Loc's „kabinet van eerlijke mannen" aftreedt, omdat het staatshoofd Bao Dai, zijn vergaande hervor mingen tot het uitroeien van corruptie niet heeft gesteund. De Italiaanse ambassadeur te Londen heeft Dinsdag op het Britse ministerie van Buiten landse Zaken Italiaanse amende menten ingediend op de jongste Brits-Amerikaanse voorstellen aangaande Triëst. Diplomatieke kringen te Lon den geloven, dat Italië voorlopig bereid is het plan als basis voor onderhandelingen te aanvaarden. Marokkaanse soldaten in Franse dienst hebben in het ge bied van Ebba Ksoer in Tunesië, waar Zondag een boerderij door Tunesische opstandelingen werd aangevallen, in een gevecht 13 bendeleden gedood, aldus is van officiële zijde te Tunis mee gedeeld. Twee soldaten, die De nieuwe Westduitse presi dent zal op 17 Juli te Berlijn wor den gekozen, zo heeft de voor zitter van de bondsdag Dinsdag bekend gemaakt. Hiermee is 'n verschil van mening opgelost over de vraag, of aan Bonn dan wel aan Berlijn de voorkeur moest worden gegeven. Het wordt zeker geacht, dat prof. Heuss, die sedert 1949 pre sident is, zal worden herkozen, aangezien er geen tegencandi- daat is gesteld. De president zal worden aan gewezen door de „federale ver gadering", een orgaan dat alleen voor deze gelegenheid bijeen komt. Deze vergadering wordt gevormd door de 508 leden van de bondsdag en een even groot Westduitse staten. Het is de eerste maal, dat een Westduitse verkiezing in Berlijn wordt gehouden. Het Westelijke stadsdeel behoort juridisch niet bij de bondsrepubliek en men ver wacht dan ook, dat de verkiezing aanleiding zal zijn tot vele pro testen van de Sowjet-Unie. Het besluit van dr Ehlers, de voorzitter van de bondsdag, wordt beschouwd als een slag voor bondskanselier dr Adenau er, die gewenst had, dat de presi dent in Bonn gekozen, doch later in Berlijn geïnstalleerd zou wor den. Het besluit om de verkiezing in Berlijn te houden werd door al le partijen in de bondsdag, met j uitzondering Ivan Adenauers door de opstandelingen gevan gen werden gehouden, zijn be vrijd. Een Zwitserse kolonist, die uit de aangevallen boerderij te Ebba Ksoer werd ontvoerd, bleek te zijn vermoord. Franse jacht- en verkennings vliegtuigen zijn ingeschakeld in de strijd tegen groepen verzets strijders, die boerderijen van Franse kolonisten in West-Tune- sië hebben aangevallen. Marok kaanse troepen, die voor het be strijden van het terrorisme in dit gebied naar Tunesië zijn overge bracht, doodden dertien verzets strijders. t Een Zwitserse kolonist, van wie Maandag gemeld was dat hij bij een oveval was ontvoerd en gedood, blijkt slechts gewond te VALSCHERMTROEPEN NAAR TUNESIë. Twee compagnieën valscherm troepen zijn Dinsdag pei vlieg tuig uit Dakar vertrokken om deel te nemen aan operaties te gen benden, die overvallen heb ben gepleegd op Franse boerde rijen De Noordkoreaanse minister van Buitenlandse Zaken, Nam II, heeft op de zitting van Woens dag een nieuw voorstel van 6 punten gedaan voor een oplos sing van de Koreaanse kwestie. De punten van Nam Il's voor stel zijn: 1. Terugtrekking van alle vreemde troepen in zo kort mo gelijke tijd en op basis van even redigheid. 2 Beperking tot 100.000 man van de strijdkrachten van Noord en Zuid-Korea binnen een jaar. 3. Instelling van een commis sie, bestaande uit vertegenwoor digers van Noord- en Zuid-Korea om de geleidelijke opheffing van de staat van oorlog te bestude ren. 4. Opheffing van verdragen, die hetzij Noord-, hetzij Zuid- Korea aan andere staten binden, naar gelang deze verdragen mi litaire verplichtingen meebren gen. 5. Vorming van een commis- over de wijze waarop Korea vreedzaam moet worden ver enigd, moeten wij toch streven naar overeenstemming met de kwestie van consolidering van de vrede in Korea". Minister Molotof deed een be roep op de conferentie, te ver klaren, dat, hangende een defini tieve regeling van het probleem, „niets moet worden ondernomen, dat een bedreiging van het be houd van de vrede in Korea zou kunnen betekenen". De deelne mers zouden hun vertrouwen moeten uitspreken, dat zowel Noord- als Zuid-Korea in over eenstemming met deze verkla ring zouden handelen. Ook de Noordkoreaanse afge vaardigde deed nog een beroep op de gedelegeerde „de vrede in Korea te consolideren, hangende een definitieve regeling". Een vooraanstaande afgevaar digde zei na de bijeenkomst over Korea de vijftiende dat de conferentie over de Koreaanse 5. Vorming van een cornrni^ kwegüe helemaai voorbij" is sie voor geheel Korea voor^d Egn Amerikaanse woordvoer- ontwikkeling van economische en antwoord od een vraag, culturele betrekkingen rasse» de«.mtl beide Koieas. rga zouden 6. De landen, die aan de con-1 Neen„ ferentie van Genève deelnemen,1 Toen de afgevaardigden de con ferentiezaal verlieten speelde een radio in één der kantoorruimten het liedje: De wereld wacht op de zonsopgang". De zestien niet-communistische landen zullen hedenochtend bij een komen. Men weet niet, wat zij zullen bespreken. VERKLARING VAN NIET- COMMUNISTISCHE LANDEN. De zestien niet-communistische landen, die te Genève deelnemen aan de besprekingen over Korea, hebben Dinsdag een verklaring uitgegeven, waarin zij hun be sluit bekend maken om de V. N. verslag uit te brengen over de loop van de huidige conferentie. Zij constateren, dat het onmo gelijk is geweest tot een accoord over Korea te geraken. Het besluit is genomen na de communistische weigering om het gezag en de bevoegdheid van de V. N. in de Koreaanse kwes tie te erkennen en hun weigering om een onpartijdig en doeltref fend toezicht op vrije verkiezin gen in geheel Korea door de V. N. te aanvaarden. De niet-commu nistische landen achten 'n voort van het onderzoek OOK IN GROTE LUXE DOZEN VAN 50 STUKS ae 'DOnasaag Uil tftfii even gioou Uiiz,uiiuciing iv<iii nucuauwi aantal afgevaardigden uit de par- Christen-democratische partij, ge lementen van de verschillende1 steund. Tengevolge van een ontplof fing in een staatsfabriek voor explotieven bij Bordeaux zijn 2 laboranten om het leven geko men. medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van Woensdag morgen tot Woensdagavond. Minder zonnig. Vanuit het Westen verder toe nemende bewolking, maar over wegend droog weer. Matige wind tussen Zuid en Zuidwest. Onge veer dezelfde middagtemperatu- ren als gisteren. WOENSDAG 16 JUNI. v.m. Breskens 1-34 Terneuzen 2.09 Hansweert 2.49 Walsoorden 2.59 n.m. 2.02 2.37 3.17 3.27 ZON MAAN Juni. 16 17 18 verplichten zich tot het bevorde ren van de vreedzame ontwikke ling en de hereniging van Korea. Premier Tsjoe En-Lai, van communistisch China steunde de voorstellen van Nam II en stelde een geheime vergadering voor van Engeland, Frankrijk, de Ver enigde Staten, de Sowjet-Unie. China, Noord, en Zuid-Korea ter bespreking van de voorstellen. Een Westelijke woordvoerder verklaarde, dat de niet-commu nistische landlen de voorstellen van Nam II verwerpen, omdat aanvaarding zou betekenen, dat „de toestand in Korea dezelfde zou worden als in 1950, vóórdat de communisten het Zuiden bin nienvielen". Het voorgestelde artikel, waar in wordt gezegd, dat afzonderlij ke verdragen, door Noord- en Zuid-Korea aangegaan, onvere nigbaar zijn met een vreedzame hereniging van het land, zou het onlangs gesloten Amerikaans- Zuidkoreaanse verdrag ongeldig maken. De vermindering der strijd krachten van beide zijden tot 100.000 man elk zou Zuid-Korea aan de genade van communis- tisoh-China. dat aan Korea grenst, uitleveren, aldus de woordvoerder. Nam lis plan lijkt zeer op de voorstellen, die de Sowjet-Ume op de Berlijnsje conferentie voor Duitsland heeft gedaan. Tsjou en Lai verklaarde in zijn rede, waarin hij de Noordkore aanse voorstellen steunde, o.m.: „Oofschoon wij nu de huidige toestand, waarin de conferentie zieh bevindt, niet in staat zijn de overeenstemming te bereiken eimuiiisicu uvci zetten van het onderzoek naar worden gehouden: de Koreaanse kwestie nutteloos, v|een-- 'zolang de communistische dele- Uit êonferentiekringen wordt gaties weigeren in te gaan op vernomen, dat Eden, die voor- deze twee principes aangaande zitter was op de bijeenkomst van de rol van de V.N., welke de 16 Dinsdag in een slotverklaring landen beide fundamenteel ach- niet formeel zei, dat dit het ein- ten voor een oplossing van de de van de conferentie is. Hij uit- Koreaanse kwestie, te de hoop, dat men de bestude- I De zestien landen foeves- ring van de Koreaanse kwestie tigden hun trouw aan de doelen weer eens in een hoopvoller sfeer van de V. N. in Korea, zou kunnen voortzetten, aldus I De verklaring, die door prins deze bron Wan van Thailand werd voorge- Er is gedurende ruim 7 weken lezen, was getekend door de 15- door de negentien landen be- niet-communistische V. N.-leden raadslaagd. en Zuid-Korea. De regering-Malan is 9 stem men te kort gekomen aan de vereiste tweederde meerderheid in beide huizen van het parle ment voor het wetsvoorstel ter wijziging van de grondwet en voorziening van aparte verte genwoordiging van Kaapstadse kleurlingkiezers in het Zuidafri- kaanse parlement. De regering behaalde 129 stemmen; 42 van de 78 opposi tieleden stemden tegen het re geringsvoorstel. Reeds 3 jaar lang tracht de regering van de nationale partij onder leiding van dr D. F. Ma- lan een wetsvoorstel aangeno men te krijgen waar volgens Kaapse kleurlingkiezers afge voerd worden van de met de blanken gemeenschappelijke kiezerslijst en worden geplaatst op een aparte lijst voor de ver kiezing van eigen (blanke) ver tegenwoordigers in het parle ment. In 1951 werd de „kleurling- kiezerswet" door het appèlhof ongeldig verklaard, omdat deze met een gewone meerderheid in aparte zittingen van de 2 hui zen van het parlement was aan genomen en het hof deze proce dure in strijd met de grondwet achtte. De regering-Malan diende ver volgens een wetsvoorstel in tot het instellen van een hoog hof van het parlement als hoogste hof in Z.-Afrika in parlemen taire zaken, waarin parlements leden zitting zouden hebben en dat een beslissing van het hof van appèl over de geldigheid van door het parlement aange nomen wetten zou kunnen her zien. Het hof verklaarde daarna deze met een gewone meerder heid in de huizen van het par lement aangenomen „wet op het hoge hof van het parlement, eveneens ongeldig.

de Vrije Zeeuw | 1954 | | pagina 1