Besloten zitting over Indo-China Prof. Klein sprak over het Nederlandse Deltagebied KONINGIN EN PRINSES BIJ EUROVISIE Wordt Geneefse conferentie verdaagd? Besprekingen tussen Belgische en Nederlandse liberalen Nederlandse bus in Oostenrijk verongelukt PANG *Ve vets/iopeunfi van ctemsfe zona. Samenstelling Nederlandse binnenvloot WEERSVERWACHTING HOOGWATER ZON- en MAANSTANDEN Staking van diamantzagers te Antwerpen De Canadese Siamese tweeling overleden Generaal Nogues in Frankrijk lerug Vertrek Indonesische delegatie 2 dagen uitgesteld Ü1C3 £SË Lading munitie voor Guatemala onderschept? Genève Mendes-France neemt opdracht aan 7 licht gewonden v.m. n.m. op onder op onder Juni. De strijd om de New York Central Churchill geïnstalleerd als Ridder in de Orde van de Kouseband Aantal Ambonese werknemers uit Lunetten heeft het werk neergelegd Frankering bij Abonnement: Terneuzen Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande Noordstraat 55-57 - Terneuzen Redactie-adres: Telefoon 2073 en 2510 Na 5 uur uitsluitend 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: 5,35 per kwartaal; per maand f 1,80; per week 43 cent. Losse nrs 8 ct. DINSDAG 15 JUNI 1954. 9e Jaargang No. 3174. Verschijnt dagelijks Uitgeefster N.V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen Advertentieprijs: per mm 15 ct.; minimum per advertentie 2,25. Rubriek Kleine Advertenties: 5 regels 1.i iedere regel meer 20 cent. Vermelding: Brieven onder nummer, of-: Adrea Bureau van dit Blad 20 cent meer. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur. Voor het Maandagnummer: Zaterdags 10.30 uur. In de besloten zitting,over In do-China heeft de Russische mi nister van Buitenlandse Zaken, Molotof, die als voorzitter fun geerde, „duidelijke toegevingen" gedaan inzake vetorecht in een bestandscommissie van vertegen woordigers van neutrale landen voor Indo-China, aldus wordt uit een conferentiebron vernomen. Molotof zou hebben gezegd, dat de communisten voor „bepaalde gevallen" er in zouden willen toestemmen, dat besluiten van de commissie bij meerderheid van stemmen worden genomen. De communisten bleven er echter op staan, dat in de com missie een gelijk aantal commu nisten en niet-communisten zit ting zou hebben. Als voorbeeld van een „be paald geval", waarin meerder heidsbesluiten genomen konden worden, zou Molotof genoemd hebben; Controle van de com missie ter verhindering van troe pen- en wapenversterkingen in de drie Indochinese staten. Reuter's correspondent te Ge nève meldt, dat het grootste ge deelte van de zitting, naar aan genomen wordt, gewijd was aan het geschil betreffende Laos en Cambodja. Deze kwestie zou po tentieel meer gevaren in zich bergen dan de kwestie van veto recht in een internationale be standscommissie, die vorige week de conferentie geheel en al op een dood punt bracht. De toegeving van Molotof was schijnbaar, aldus de conferentie bron, want Molotof, die de eis herhaalde dat de neutrale wapen stilstandscommissie uit een ge lijk aantal communistische en niet-communistisohe leden zou bestaan, had niet uitgelegd, hoe een meerderheidsbeslissing be reikt kon worden, indien een ge lijk aantal leden tegengestelde stemmen uitbrachten. De Amerikaanse afgevaardig de Bedell Smith vroeg Molotof tot de orde van de dag over te gaan de kwestie van Laos en Cambodja Bedell Smith stel de voor de volgende vergadering geheel en al aan Laos en Cam bodja te wijden. Hij werd hierin gesteund door de Franse plaats vervangende delegatieleider, am bassadeur Chauvel. Uit conferentiekringen wordt vernomen, dat de Franse delega tie er op aandrong, de besprekin gen voort te zetten in de hoop dat er spoedig een nieuwe rege ring in Parijs zal worden ge vormd. Zoals gemeld stelde Eden Maandag voor de besprekingen tussen militaire vertegenwoor digers van beide partijen over een staken van 't vuren in Indo- China en hergroepering van troepen, voortgang te doen vin den. In een Maandagavond uitge geven communiqué wordt ge meld, dat „op een besloten zit ting op 14 Juni de negen delega ties hun besprekingen over het herstel van de vrede in Indo- China hebben voortgezet." De volgende besloten bijeen komst zal op 16 Juni worden ge houden, aldus het communiqué. Men kwam overeen Woensdag te spreken over Laos en Cam bodja, aldus werd uit conferen tiekringen vernomen. BRITS VOORSTEL OM INDO CHINESE CONFERENTIE OP TE HEFFEN. Uit kringen van de conferen tie over Indo-China is Maandag avond vernomen, dat Groot-Brit- tannië heeft voorgesteld de be sprekingen over Indo-China een van de volgende dagen te beëindi gen. Pierre MendesFrance heeft Maandagochtend de uitnodiging van president Coty om een nieu we regering te vormen aangeno men. MendesFrance is links radicaal en voorstander van nau were economische betrekkingen met Engeland. Volgens een opgave van het C.B.S. be;tond de Nederlandse binnenvloot op 1 Januari 1954 uit 16.435 schepen (v.j. 16.771) met een laadvermogen van 4.311.482 ton (4.327.885 ton). De motorschepen waren het talrijkst n.l. 7.172 stuks met een laadvermogen van 1.129.687 ton. Daarna komen de sleep- schepen met 5.887 stuks en 2.799.477 ton laadvermogen. Er waren 2.680 schepen met mecha nische hulpkracht, laadvermo gen 322.987 ton, 629 zeilschepen Koningin Juliana, vergezeld den van de stichting oecume- door Prinses Margriet, heeft nische hulp aan kerken en vluch- Maandagmiddag de speeltuin telingen. Oud-Naar den bezocht om aanwe zig te zijn bij het televisiepro gramma „Een feest ver van huis", dat de Nederlandse televi siestichting heeft uitgezonden als haar aandeel in de Eurovisie reeks. De Koningin kwam ter plaatse aan vóórdat de uitzending begon en werd begroet door de heer J. B. Broeks, programmacommissa- met 44.376 ton en tenslotte 67 ris van de Nederlandse radio stoomschepen met 14.955 ton. 'unie, en door enkele bestuursle- Naar verluidt heeft minister Eden zijn Russische ambtgenoot Molotof Maandag meegedeeld, dat de conferentie van Genève over Aziatische vraagstukken met het oog op de val van de Franse regering zal moeten wor den verdaagd. De twee ministers hadden in de villa van Eden een onderhoud om te pogen de impasse t.a.v. Te Antwerpen is op 12 en 13 Juni een informele vergadering gehouden tussen afgevaardigden van de Nederlandse Volkspartij voor Vrijheid en Democratie en van het Vlaams Liberaal Ver bond. Doel van deze bijeenkomst, die onder voorzitterschap stond van de heer Van der Poorten, was op deze eerste vergadering de be trekkingen tussen Vlaamse libe ralen en de V.V.D. te vernauwen en een onderzoek in te stellen naar de knelpunten in Benelux- verband en de mogelijkheden tot nauwere samenwerking. Een aantal sprekers, onder wie afgevaardigden uit de kringen van werkgevers en vakbonden, uit de openbare besturen en uit kringen van hogere onderwijs inrichtingen hebben van gedach ten gewisseld over de algemene Op de weg van VV'öigl naar Kufstein, bij Innsbriick, is Maan dag een bus uit Nederland met 80 vacantiegangers over de kop geslagen. Zeven Nederlanders liepen lichte verwondingen op. Volgens de politie probeerde de bus een vrachtwagen met opleg ger in te halen. Hierbij week de bus van de weg af, viel van de twee meter hoge berm en kwam ondersteboven te liggen. De ze ven gewonden werden in een zie kenhuis behandeld en konden la ter vertrekken. Een andere bus heeft de vacantiegangers naar Innsbrück gebracht. De bij het autobusongeval bij Kufstein betrokken Nederlanders behoren noch tot een groep van de Nederlandse Reis-vereniging medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van Dinsdagoch tend tot Dinsdagavond. Warmer. Droog en,aanvankelijk zonnig maar later vanuit het westen toe nemende bewolking. Zwakke tot matige zuiriewstelijke wind. War mer. WOENSDAG 16 JUNI. Breskens Terneuzen Hansweert Walsoorden ZON MAAN noch tot een groep van de Ned. Chr. Reis-vereniging. Van de Ned. Chr. Reis-vereniging was gisteren geen groep in de nabij heid van de plaats van het onge luk. Dit was wel het geval met een groep van de Ned. Reis-ver eniging, doch de leider van deze groep heeft het kantoor van de N.R.V. telegrafisch een gerust stelling gezonden. In het tele gram wordt er melding van ge maakt, dat het een groep van de spoorwegreisvereniging was. De persdienst van de Ned. Spoorwegen deelde desgevraagd mee, dat nog geen bericht van een ongeval bij de spoorwegreis vereniging is binnengekomen, doch dat er wel twee groepen van deze vereniging in de omgeving vertoeven, n.l. te Bad Gastein en te Zeil am See. 1.34 2.02 2.09 2.37 2.49 3.17 2.59 3.27 15 4.19 21.01 20.35 3.04 16 4.19 21.02 21.25 3.52 17 4.19 21.02 22.05 4.51 18 4.19 21.03 22.35 6.00 De Antwerpse diamantzagers hebben Maandagmorgen het werk neergelegd. Gevreesd wordt, dat de diamantslijpers zonder werk zullen geraken in dien de staking voortduurt. Benelux-vraagstukken, over de culturele betrekkingen en over de Europese integratie. Bij de aanvang der conferen tie werden de deelnemers begroet door de heer Albert Lilar, minis ter van Justitie van België, waar na namens de Nederlandse deel nemers de heer T. J. Twijnstra een kort dankwoord sprak, waar in hij in het bijzonder de figuur van wijlen de heer Julius Hoste herdacht. Van Nederlandse zijde voerde over de Benelux-vraagstukken de heer T. J. Twijnstra, lid van het dagelijks bestuur van de V. V.D. en voorzitter van het ver bond van Nederlandse werkge vers het woord, van Belgische zijde de heer V. de Ruyter, jour nalist. Op de tweede dag sprak van Nederlandse zijde de heer D. W. Dettmeijer, voorzitter van de commissie voor culturele zaken uit de V.V.D. en wethouder van 's-Gravenhage, over de culturele betrekkingen, waarna van Bel gische zijde het woord voerde de heer A. Maertens, lid van het hoofdbestuur van het Willems fonds. Als laatste onderwerp werd in geleid de positie van de lage lan den ten overstaan van de Europe se instellingen, waarbij van Ne derlandse zijde de heer H. A. Korthals, lid van de Tweede Ka mer en van Belgische zijde de heer P. Lenain, algemeen secre taris van het Liberaal Vlaams Verbond het woord voerden. Op de inleidingen volgden uitvoeri ge gedachtenwisselingen. Beslo ten werd op korte termijn de be sprekingen verder voort te zet ten. De Donderdag in St. Boniface in de Canadese provincie Ma nitoba geboren Siamese twee ling is Zondag in een couveuse overleden. De beide jongens, die een gemeenschappelijk bekken hadden en verscheidene be langrijke organen moesten de len, zijn tegelijkertijd overleden, aldus deelde een arts mede. De overleden Siamese twee ling maakte deel uit van een drieling. Het derde kind, ook 'n jongen, maakt het heel goed, aldus personeelsleden van het ziekenhuis te St. Bonifac. het overleg over Indo-China te doorbreken. .Nu echter president Coty het ontslag van de regering Laniel heeft aanvaard, kunnen naar de mening van afgevaardigden te Genève geen beslissingen worden genomen, welke de kansen op een vergelijk tussen Oost en West ook mogen zijn. Intussen beraadden de 16 leden- staten der V.N., die in Korea heb ben gestreden, zich over de wijze, waarop het onvruchtbare overleg om te komen tot een hereniging van Korea, dat reeds zeven we ken heeft geduurd, het best kan worden afgebroken. Gezien de regeringscrisis in Frankrijk wordt het zelfs proble matisch geacht, of dit mogelijk is. Technisch gesproken zal dit deel van de Geneefse besprekin gen wellicht evenals de Indo- Chinese kwestie moeten worden aangehouden. Weinige afgevaardigden ver wachten echter, dat de conferen tie ooit zal worden hervat. Wat Indo-China betreft, ver wacht men aan niet-communis- tische kant algemeen, dat de militaire vertegepwoordigers van het Franse en het Vietminh- opperbevel hun rechtstreekse on derhandelingen over een regeling om het vuren te staken en over de hergroepering van de troepen in Vietnam zullen voortzetten. Mogelijk zullen politieke deskun digen worden aangewezen om ook de pogingen in de richting van een overeenkomst te vervol gen. De regeringen van Laos en Cambodja hebben besloten haar klacht over de inval van Viet- minh-troepen op haar gebied aan de V. N. voor te leggen, als de conferentie van Genève mislukt. De Westelijke mogendheden ver werpen de communistische ver klaring, dat zich geen Vietminh bataljons in deze twee staten be vinden, en zijn staan er op, dat deze troepen worden terugge trokken, voordat een regeling kan worden bereikt. Volgens conferentiekringen be sloten Eden en Molotof dat er heden een openbare vergadering aan Korea zal worden gewijd. Naar van gezaghebbende zijde te Parijs is vernomen, blijft mi nister Bidault voor het ogenblik te Parijs. De Franse delegatie, te Genève zal worden geleid door de Franse ambassadeur in Zwit serland, Jean Chauvel. Na afloop van de bespreking tussen de 16 leden-staten der V. N„ die in Korea hebben gestre den, werd meegedeeld, dat een grote mate van overeenstemming is bereikt bij het bepalen van een gemeenschappelijk standpunt. Verwacht wordt, dat het over leg Dinsdagochtend wordt voort gezet. Van het resultaat hiervan zou het afhangen of de plenaire vergadering over Korea in de middag doorgang'zou vinden. Deze stichting had er voor zorg gedragen dat ruim honderd vluchtelingetjes die thans enkele maanden vacantie in ons land doorbrengen, aan dit feest deel namen. Zowel de Koningin als de Prin ses toonden zich vol belangstel ling en kwamen meermalen tij dens de uitzending „in het beeld". Zo toonden de televisiecamera's de Koningin en de Prinses druk in actie met het uitreiken van speciaal voor deze gelegenheid bedrukte shawls, waarvan elk kind er één ter herinnering mee kreeg. Na afloop van de uitzending liet de Koningin verscheidene medewerkers van de televisie aan zich voorstellen. Omstreeks kwart over zes vertrok zij weer naar het paleis Soestdijk. Deze Nederlandse uitzending, waaraan door het koninklijk be zoek bijzondere luister was ver leend, is in het buitenland goed ontvangen. Spoedig na de uitzen ding had men in Oud-Naarden het Eurovisiecentrum Rijssel aan de telefoon, dat mededeelde dat uit alle Europese landen een uit stekende ontvangst werd ge meld, waaraan een speciale ge lukwens van Italiaanse zijde werd toegevoegd. Wat de uitzending zelf betreft: het zonnetje zorgde onverwacht voor goed licht, maar de wind blies veel te hard, zodat de voorgenomen kabelopstijging van Boesmans ballon in de aan vang van de uitzending niet door kon gaan. Daardoor moest het programma waf worden gewij zigd, maar aan het slot steeg de ballon toch op, al ging het niet gemakkelijk. Het was voordien voor de vele vrijwilligers ook niet gemakkelijk geweest het gevaar te op de grond te houden. De financier Robert Young uit Texas is als winnaar gekomen uit de strijd om de leiding van de New York Central Railway, één der grootste spoorwegmaat schappijen ter wereld, zo werd Maandag officieel bevestigd. Zijn groep van 15 commissarissen heeft het huidige bestuur onder leiding van William White, met 3.406.987 tegen 2.339.799 stemmen van de aandeelhouders, verdre ven. White, die de leiding had van de opnieuw bijeengeroepen vergadering van aandeelhouders, zeide, dat hij in samenwerking met de nieuwe groep zou trach ten de overdracht ordelijk te doen verlopen. De Franse oud-generaal No gues, die seder 1943 als vluchte ling in Portugal woonde en in 1947 wegens collaboratie met de Duitsers bij verstek tot 20 jaar dwangarbeid werd veroordeeld, is naar Frankrijk teruggekeerd om zich bij de rechterlijke autoriteiten te melden, aldus is te Parijs vernomen. De thans 71-jarige Nogues werd in 1936 benoemd tot resi dent-generaal in Marokko, in welke functie hij na de wapen stilstand van Juni 1940 werd ge handhaafd. Na de landing van de ge allieerden in N.-Afrika in Nov. 1942 nam hij het bevel van de Franse strijdkrachten op zich. Een week later schaarde hij zich aan de zijde van de ge- Bij een plechtigheid in het kas teel van Windsor heeft koningin Elizabeth sir Winston Churchill geïnstalleerd als ridder in de or de van de kouseband. In aanwe zigheid 'van de hertog van Edin burgh, koningin-moeder Eliza beth, de hertog van Gloucester en tal van hoogwaardigheidsbekle ders en leden van de orde gespte de vorstin als hoofd van de orde de premier de blauwe fluwelen kouseband om, waarop in goud het devies „Honni soit qui mal y pense" is geborduurd. Ruim een jaar geleden had de koningin sir Winston de orde verleend en hem de bijbehorende versierselen overhandigd. De in stallatie werd echter uitgesteld tot na de terugkeer van het ko ninklijk paar van de reis door het gemenebest. De orde werd in 1348 ingesteld door Eduard de Derde ter ere van diens succesvolle campagnes in Frankrijk. De vorst bepaalde, dat het lidmaatschap zou wor den voorbehouden aan hemzelf, zijn kinderen en „de dappersten van het land". „Op het ogenblik is het tijd stip bij uitstek geschikt voor de verwezenlijking van de plannen voor het Nederlandse Deltage bied. Vijftig jaar geleden be schikten wij nog niet over de technische hulpmiddelen, die ons thans ten dienste staan en tevens hadden we toen ook niet de man nen met ervaring op dit terrein. En het is niet te hopen, dat wij over vijftig jaar nog mensen heb ben met een dergelijke ervaring in overstromingen zoals het nu het geval is." Aldus sprak prof. ir. L. J. Klein, directeur-hoofdingenieur van de Provinciale Waterstaat in de provincie Zuid-Holland te Vught in zijn inleiding voor het congres van middelbare en hogere technische ambtenaren, waarin hij verscheidene aspecten van het Deltagebied behandelde. Prof. Klein had tevoren het ontstaan van de Nederlandse kustlijn besproken en betoogd, dat de verbrokkeling hiervan na delig voor de veiligheid van een belangrijk deel van het land. Als de dijken er niet waren zou zes tig procent van ons land een prooi van de zee zijn. Spr. wees er op, dat de zeespiegel in twin tigduizend jaar vijftig meter ge rezen is. En nog steeds staat de nog steeds rijzende zeespiegel achter alle plannen inzake de veiligstelling van ons land voor het zeewater. De hoogte van de dijken kan in geen geval zo blij ven als die nu is, beklemtoonde spreker. Een rigoreuze verhoging zal nodig zijn. En dit zal finan cieel gezien in dezelfde orde van grootte komen als een afsluiting van de zeegaten. Prof. Klein ging voorts in op de vele voordelen, die verbonden zijn aan de uitvoering van een dergelijk project. Hij besprak daarbij uitvoerig het laatste rap port van de Delta-commissie. Af sluiting van de zeegaten bete kent een belangrijke verkorting van de kustlijn. De oude dijken kunnen daarbij een soort tweede linie vormen, die, mocht door omstandigheden buiten mense lijke berekening om een derge lijke afsluiting wegvallen, hier door nog altijd 'n extra bescher ming wordt verkregen. Voorts wordt er bij een afsluiting een groot zoet waterbekken gevormd, dat ook betekenis kan hebben voor recreatieve doeleinden. Voor de landbouw betekent uitvoering van dit project een voordeel, van ongeveer veertig millioen gulden per jaar. Natuurlijk zijn er ook nadelen, maar deze wegen toch geenszins op tegen de voordelen van de afsluiting, aldus prof. Klein. Ten aanzien van de Nieuwe Waterweg en de Westerschelde heeft de Deltacommissie geen uitspraak gedaan. Spr. meende echter, dat voor de Nieuwe Wa terweg ook maatregelen ter be scherming van het achterland genomen moet worden. De dijken zullen sterk verhoogd moeten worden of er moet een storm- stuw in de Waterweg worden ge bouwd. Iets soortgelijks geldt voor de Westerschelde. „Voor ons land is er eigenlijk geen keuze meer inzake de afsluiting van de zeegaten", aldus besloot spreker zijn betoog. „Want wil men in lengte van jaren een veilige toe komst tegemoet gaan, dan zal men daartoe over moeten gaan." Naar Aneta van de zijde van het ministerie van Buitenland se Zaken heeft vernomen, zal de Indonesische delegatie voor de besprekingen over de unie 22 Juni naar Nederland vertrekken en niet, zoals eerder is gemeld 20 Juni. allieerden. Op 2 December werd hij lid van het Franse rijksco mité van admiraal Darlan. De opvolger van laatstgenoemde, generaal Giraud, handhaafde Nogues als res.-generaal. Na zijn ontslag op 2 Juni 1943 week No gues naar Portugal uit. De terugkeer van Nogues be tekent automatisch een nieuwe behandeling van zijn zaak. De generaal, die op zijn reis van de Spaanse grens naar de hoofdstad begeleid werd door zes inspecteurs van politie, werd op het station te Parijs begroet door zijn echtgenote en zijn advocaten. Nadat hij zich bij het hoogge rechtshof had gemeld, werd hij in de Sante-gevangenis opgeslo ten. Men verwacht, dat z'n advo caten, in afwachting van de nieuwe behandeling van zijn zaak zijn voorlopige invrijheidstelling zullen vragen. Over een dergelijk verzoek zou de president van het hoogge rechtshof, de voormalige socia listische minister van Binnen landse Zaken, Edouard Depreux, moeten beslissen. Onder de Vichypolitici, die bij verstek zijn veroordeeld en zich nog niet gemeld hebben, bevin den zich de oud-minister van On derwijs Abel Bonnard, diens col lega van Justitie Maurice Gabol- de en de voormalige staatssecre taris van Binnenlandse Zaken René Bonnefoy, die allen de doodstraf hebben gekregen. Ongeveer tweehonderd van de vierhonderd vijftig Ambonezen uit het woonoord Lunetten bij Vught, die werken bij bedrijven in en om Den Bosch, zijn Maan dagochtend niet aan het werk ge gaan. Zij zijn het niet eens met de nieuwe rijksbijdrageregeling, die de regering vorige maand heeft vastgesteld. De Ambonese werknemers genieten van Rijks wege vrije huisvesting, voeding, geneeskundige verzorging enz. Volgens een regeling die bij hun Let op de naam RANG op het beschermende omhulsel Naar van gewoonlijk welinge lichte zijde uit de omgeving van de Amerikaanse hoge commissie in Duitsland wordt vernomen, is te Hamburg een grote lading munitie bestemd voor Guatema la „onderschept". Volgens Westduitse autoritei ten te Hamburg betrof de zen ding ongeveer 16 kisten 20 mm luchtdoelgeschut van tezamen 6 ton. Naar van de zijde van het Britse hoge commissariaat verluidt heeft zich het geval „enige tijd geleden" voorgedaan. Het betrokken schip is, nadat de munitie van boord gehaald was, uit Hamburg vertrokken. Zoals bekend heeft Guatema la onlangs een grote zending wapens uit Polen ontvangen, die door het Zweedse vrachtschip „Aflhelm" was aangevoerd. Naar aanleiding hiervan heb ben de Ver. Staten per vliegtuig lichte wapens naar Honduras en Nicaragua, 2 buurlanden van het links georiënteerde Guate mala, gezonden. aankomst in Nederland al was ingevoard, moesten zij zestig procent van hun verdiensten terugbetalen. Mede door het feit dat enkele werkgevers destijds weigerden opgave te doen van de verdienste van de Ambonese werknemers kon deze regeling in het woonoord Lunetten niet wor den toegepast. Nu is onlangs 'n nieuwe regeling vastgesteld, die voor de desbetreffende Ambo nezen gunstiger is dan de oude. Van overheidszijde werd er op aangedrongen, dat deze nu ook inderdaad zal worden toegepast. Maar het merendeel van de werknemers in Lunetten ging daar niet mee accoord. Het districtscommissariaat van de Ambonezenzorg in Den Bosch deelde ons desgevraagd mee, dat de leidende Ambonezen in ons land de nieuwe regeling zeer bil lijk vinden en invoering ervan propageren. De vorige week is in Lunetten, onder meer door deze leidende Ambonezen, voor lichting aan de werknemers ge geven. Het resultaat daarvan is geweest, dat niet alle vierhon derdvijftig werknemers het werk hebben neergelegd, zoals eerst werd verwacht, dat zou gebeu ren, maar minder dan de helft. De niet-werkende Ambonezen zijn Maandagochtend rustig in het kamp gebleven. Men hoopt hun door nog meer voorlichting er toe te bewegen, het werk te her vatten. De betrokkenen werken in hoofdzaak bij een bedrijf in Heusden (Van Wagenbergfes- ten), een bedrijf in Den Bosch (N.V. De Gruyter) en een be drijf in Best (N.V. Betonmaat- schappij).

de Vrije Zeeuw | 1954 | | pagina 1