De besprekingen over Indo-China De toestand in Indo-China TOESPRAAK VAN DULLES Is de kloof iussen Oost en West verbreed? WRIGLEY De verkiezingen in Irak Het beschoten Sabena-toestel Een oplossing voor het probleem-Triëst BENELUX KOREA Belgische kinderen bewe-, ren een „verschijning" te hebben gezien De Syrische regering afgetreden Argentinië 5 doktoren het misbruik van laxeermiddelen Bemanningsleden van Britse torpedobootjager vermist Nieuw radar-apparaat voor vliegtuigen Amerikaans watervliegtuig vermist Persconferentie van Eisenhower Nederlandse tankboot „Scherpendrecht" had aanvaring WEERSVERWACHTING HOOGWATER ZON- en MAANSTANDEN VRIJDAG 11 JUNI 1954. 9e Jaargang No. 3171. 't Hoopt gesmeerd Goed voo;tn;uiverfu-^ waarschuwen tegen Koninklijk weikbezoek aan de Nocrd-Veluwe Werkbezoek van Prins Bernhard aan Friesland Voor gezonde regelmaat Frankering bij Abonnement: Terneuzen Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande Noordstraat 55-57 - Terneuzen Redactie-adres: Telefoon 2073 en 2510 Na 5 uur uitsluitend 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: 5,35 per kwartaal; per maand 1,80; per week 43 cent. Losse nrs 8 ct. VRIJE Verschijnt dagelijks Uitgeefster N.V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen Advertentieprijs: per mm 15 ct.; minimum pest advertentie 2,25. Rubriek Kleine Advertenties: 5 regels V— i iedere regel meer 20 cent. Vermelding: Brieven onder nummer, of-: Adres Bureau van dit Blad 20 cent meer. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur. Voor het Maandagnummer: Zaterdags 10.30 uur. De Britse minister van Buiten landse Zaken, Eden, heeft Don derdag op de conferentie te Ge- nève over Indo-China, waaraan negen landen deelnemen, ver klaard te vrezen, dat de laatste debatten over dit onderwerp de kloof tussen Oost en West had den verbreed. De conferentie diende zich de werkelijkheid voor ogen te stellen. De laatste openbare vergaderingen hadden de meningsverschillen wel duide lijker doen uitkomen, doch, naar Eden vreesde, tevens vergroot. Er was thans geen andere keus dan deze verschillen op te hef fen of toe te geven, dat men ge faald had. Engeland, zo vervolgde Eden, bleef bij zijn steun aan de ,,Co- lombo-landen" (India, Pakistan, Ceylon, Birma en Indonesië) voor het lidmaatschap van de voorgestelde commissie van toe zicht op een wapenstilstand, daar deze landen .werkelijk onpartij dig" waren. Niet om ideologische, doch om praetische redenen wei gerde Eden het Sowjetrussische voorstel om India, Pakistan, Po len en Tsjecho-Slowakije in ge noemde commissie te benoemen, te aanvaarden. Een dergelijke commissie zou slechts tot een impasse voerén. De wapenstilstandscommissie zou moeten kunnen beslissen wat er gedaan moest worden als er verschil van mening zou zijn in de gemengde commissie voor het toezicht op de uitvoering van een bestand, die door beide par tijen gevormd worden. Eden beschuldigde de Vietminh nogmaals van het binnenvallen in Cambodja en Laos uit Viet nam. Het was waar, dat er Viet namese minderheden waren in Cambodja en Laos. Dit wettigde evenwel geen invasie van deze landen, evenmin als Hitiers inva sie van Tsjecho-Slowakije ge rechtvaardigd was. Niemand ontkende, dat er vroe ger verzetsbewegingen in Laos en Cambodja geweest waren. Doch, enkele onbelangrijke uit zonderingen daargelaten, hadden de voormalige leden van deze be wegingen zich thans geschaard achter de wettige regeringen van Laos en Cambodja. Het gewapen de verzet steunde thans meren deels op de Vietminh. Eden merkte voorts op, dat de volken van beide landen in ras, godsdienst taal en cultuur fun damenteel verschilden van de bevolking van Vietnam. De „Vietminh-indringers" hadden niet alleen een politieke grens tussen de twee grote Aziatische culturen de Indische en de Chinese overschreden. (De Franse minister van Bui tenlandse Zaken, Bidault, was Donderdag nog in Parijs, waar hij Woensdag zijn beleid in de Nationale vergadering heeft ver dedigd. Zijn plaats werd ingeno men door Dupont, de nieuwbe noemde minister voor de Ver toonden staten van Indo-China). Pham van Dong, de vice-pre- mier van «de Vietminh, stelde voor, dat binnen zes maanden na een staking van het vuren vrije verkiezingen in Vietnam zouden worden gehouden. Hij zette het standpunt van de Vietminh in vijf punten uitéén: 1. V olkomen onafhankelijkheid voor Laos, Cambodja en Viet nam; 2. ontruiming van Indo-China door alle vreemde troepen; 3. vrije verkiezingen binnen 6 maanden na een bestand; 4. vestiging van vriendschap pelijke betrekkingen met Frank rijk en een band tussen de Viet minh en de Franse Unie; 5. waarborgen voor individuele vrijheid zonder politiek onder scheid na een hergroepering in zones op grond van een wapen stilstands overeenkomst. Na een aanval op het Vietna mese staatshoofd Bao Dai te heb ben gedaan zeide Dong, dat de door Frankrijk aan de verbonden staten verleende onafhankelijk heid „slechts op papier" bestond. De Franse delegatie te Genève speelde „een dubbel spel" en wil de in werkelijkheid niet onder handelen. Tep Phan, de Cambodjaanse minister van buitenlandse zaken, eiste opnieuw dat de binnenge drongen Vietminh-troepen zijn land zouden verlaten. Hij ver wierp de communistische eis, dat de communistische verzetsbewe ging in Cambodja zijn land zou mogen vertegenwoordigen. In Cambodja woedde geen burger oorlog. „Onder zekere voor waarden" was Cambodja bereid te verzekeren, dat zijn leger slechts voldoende zou zijn voor een doeltrefende verdediging van het land maar niet genoeg om buurlanden te bedreigen. De zes niet-communistische landen, die aan de conferentie over Indo-China deelnemen, heb ben Donderdagochtend, voor de conferentie, besloten het Sow- jet-Russische plan om voortaan beurtelings over de militaire en politieke aspecten van het Indo- Chinese vraagstuk te spreken van de hand te wijzen. Zij ble ven bij het voornemen om te blij ven aandringen op een wapen stilstand, waarna een politieke regeling zou kunnen worden uit gewerkt. De afgevaardigde van India bij de V. N. Menon, heeft Donder dag, voordat hij het noenmaal gebruikte met de Russische mi nister van buitenlandse zaken, Molotof, een onderhoud gehad met de Sowjet-Russische onder minister van buitenlandse zaken Gromyko en de Chinese premier en minister van buitenlandse za ken Tsjoe en-Lai. Molotof, de Sowjetrussische minister van Buitenlandse Zaken, gaf het Westen de schuld voor het belemmeren der onderhande lingen. De Verenigde Staten wil den tijd winnen voor „besprekin gen, die op het ogenblik worden gevoerd". (Molotof bedoelde blijkbaar het militatire overleg in Washington over de verdediging van Zuid-Oost-Azië). Frankrijk werd er van beschuldigd, de on derhandelingen in Indo-China zelf tussen vertegenwoordigers van het opperbevel der strijdende partijen te vertragen. Vólgens Molotof had de conferentie tot taak, pogingen te verhinderen om de oorlog in Indo-China uit te breiden en de politiek van het scheppen van nieuwe agressieve blokken tot dat doel te verijdelen. Bedell Smith, de leider van de Amerikaanse delegatie, sloot zich volkomen aan bij Eden wat de kernpunten betreft, die de Britse minister van Buitenlandse Zaken in zijn rede had geschetst. Er is nog geen datum vastge steld voor een volgende vergade ring. De Zuidkoreaanse democrati sche partij (oppositie) heeft 'n verklaring gepubliceerd waarin wordt gezegd dat de algemene verkiezingen van 20 Mei niet onpartijdig zijn gehouden. De politie zou tijdens de raadpleging ten gunste van can- didaten van de liberale partij hebben ingegrepen en de con stitutionele rechten van de kie zers hebben overtreden. Verscheidene kranten melden, dat 6 kinderen Uit Grune bij Marche-en-Famennen beweren, dat zij Maandag en Dinsdag langs een bosweg in het kreu pelhout een „verschijning" heb ben gezien: een geknielde vrouw van klein gestalte^ die in een grote donkergrijze mantel, wel ke geheel haar lichaam bedek te, was gehuld. Haar hoofd was met een sluier bedekt. Dezelfde kranten melden, dat ruim 400 personen, die Dinsdag avond naar de plaats .der ge melde verschijningen waren ge trokken, een vreemd verschijn sel hebben kunnen waarnemen. De kinderen hadden op een boomstronk, bij het kreupel hout, kaarsen aangestoken. Er brak een hevig onweer uit en 't regende bij stromen, doch de kaarsen bleven branden. Het Franse leger zal 11 Juni .Ngoeyen, 60 km ten N. van Ha- 267 gewonde of zieke Vietminh- noi, bereikt hebben, krijgsgevangenen overdragen, op De linksradicale leider Mendes- grond van een te Genève bereik- France heeft aan een noenmaal te overeenkomst, aldus heeft het - - opperbevel te Hanoi houdt U fris w nis en monter. VerJOogt vermoeidheid Bij de algemene verkiezingen in Irak heeft de (conservatieve) constitutionele unie met 56 zetels het grootste aantal zetels, maar geen volstrekte meerderheid be haald. De unie kreeg vijf zetels meer dan de onafhankelijken, van wie vele de vorige door de constitu tionele unie gevormde regering, steunden. Nadere inlichtingen verzocht aan de regering. De Katholieke volksvertegen woordiger Loos heeft de regering Woensdag in de Kamer bij orde motie verzocht nadere inlichtin gen te verstrekken over „de be schieting van een Dakota van de Sabena boven Zuidslavisch grondgebied". Is de regering er wel zeker van, zo vroeg hij, of de Sabena- toestellen alleen varkens ver voerden en aan de vluchten van Londen naai- Zagreb geen gevaar was verbonden? De minister van Buitenlandse Zaken, Spaak, zeide in zijn be antwoording van de heer Loos, dat de regering niet eerder had gereageerd op dit incident om dat de identiteit van de aanval lende straaljager nog niet vast stond. Hij verzekerde dat de Sabenatoestellen niets anders dan varkens vervoerden. De „Gazet van Antwerpen" schreef gisteren van oordeel te zijn, dat het korte antwoord van de heer Spaak niemand heèft kunnen overtuigen en rondom de zaak van de Belgische Dakota eee mysterie blijft zweven. In de eerste plaats acht het blad het onwaarschijnlijk dat de Engel sen, die de grootste concurrenten van de Sabena zijn, hun varkens door deze maatschappij naar Zuid-Slavië zouden laten ver voeren. Een andere vraag is, al dus het blad, waarom de Sabena voor deze vluchten vrijwilligers gebruikt. Dit is toch niet nodig als het slechts om fokvarkentjes gaat en de route bekend is. Op gevallen is tevens, zo gaat de „Gazet van Antwerpen" voort, dat de Engelsen in Graz klaar stonden om het aangevallen vliegtuig in ontvangst te nemen en het dadelijk afzonderden. Hoe wisten zij, dat het toestel in Graz zou landen? En als de va- De Syrische premier, Sabri Assali, heeft het ontslag van zijn regering aangeboden. De Syrische president is on middellijk besprekingen over de vorming van een nieuwe rege ring begonnen, zo verneemt het Franse persbureau A.F.P. uit betrouwbare bron. liezen geen diplomatieke docu menten doch slechts toiletgerief van de bemanning bevatten, waarom werden ze dan zo snel mogelijk door de Zuidslaven in veiligheid gebracht? En waar gebeurde de beschieting nu eigenlijk? Boven Zuid-Slavië? Tito beweert van niet en ook de Kamervoorzitter Kamiel Huys- mans is deze mening toegedaan. In ieder geval, zo besluit de „Gazet van Antwerpen", wordt de ongerustheid die heerst, door het korte antwoord van de rege ring niet weggenomen en dit ant woord schijnt eender te bevesti gen, dat de regering met het ge val verlegen zit of iets te ver bergen heeft. De Argentijnse politie heeft meegedeeld, dat een veelomvat tend communistisch plan voor arbeidsonrust in Argentinië in uitvoering is, in opdracht van het wereldverbond van vakver enigingen. Ruben Iscaro, secre taris van de Argentijnse „bewe ging voor onafhankelijkheid en democratisatie van de vakver enigingen", zou de leider zijn. Hij zou zich thans in Moskou bevinden. De Oemma-soclalisten behaal den veertien zetels en het natio nale front twaalf. In twee distrieten zullen herverkiezingen worden gehouden. In het vorige parlement, dat in Januari 1953-gekozen werd. be schikt de constitutionele unie met 84 zetels over een volstrekte meerderheid. Voor de eerste maal in de mo derne geschiedenis van Irak heb ben de onafhankelijken in de 135 zetels tellende Kamer een mach tige positie 37 Leden werden onbetwist her kozen 17 onafhankelijken, 14 candidaten van de constitutionele unie, drie Oemma-socialisten en drie leden van de nationale front. Bij botsingen tussen aanhan gers van verschillende partijen tijdens de verkiezingen kwamen twee personen om het leven en werden verscheidene gewond. In Bagdad werden ware veld slagen geleverd. Verscheidene personen zijn door de politie ge arresteerd. Als u geregeld laxeermiddelen slikt, is er nu een manier om er van af te komen. 83 van de 100 personen lukte hetu kunt het ook. En wel zo: Drink in de loop van elke dag enkele glazen water en bepaal een vast uur voor uw stoelgang. Neem de le week elke avond twee Carter's Leverpilletjea. Ze Week - elke avond één. 3e Week - om de andere avond één. Daarna niets meer, want Carter s Leverpilletjes stellen uw ingewanden in staat weer op eigen kracht te werken, zonder laxeermiddelen. Wanneer zorgen, vermoeidheid of te veel eten het tempo van uw ingewanden tijdelijk vertragen, neem dan tijdelijk Carter s Leverpilletjes om u weer op gang te helpen. Zo raakt u uw verstopping kwijt en vervalt u niet in de laxeer middelen-gewoonte. Haal direct Carter s Leverpilletjes, f 1.20 per flacon, Franse opperbevel te Woensdag bekend gemaakt. De Fransen hebben beloofd in het geheel meer dan 575 gewon den, bij wijze van tegenprestatie voor het vrijlaten van gewonden uit Dien Bien Phoe, terug te zenden. De overige 308 gevange nen zullen 14 Juni uitgeleverd worden. De overdracht zal op 'n plaats, ongeveer 50 km van Ha noi verwijderd, geschieden. De afvaardiging van de Fran sen en die van de Vietminh zul len elk bestaan uit een hoge staf officier en een medische functio naris. Voorzien van Roode Kruis- vlaggen zullen de delegaties el kaar op de afgesproken plaats ontmoeten. Op de vastgestelde data zal het vuren binnen een cirkel met een straal van 16 km een etmaal gestaakt worden. Dit was door de Vietminh als voor waarde gesteld. Generaal Navarre, die kortge leden van zijn functie van opper bevelhebber in Indo-China werd ontheven, heeft te Saigon in een afscheidswoord gezegd, dat de moeilijkheden voor de troepen van de Franse unie in de naaste toekomst waarschijnlijk talrijker zullen worden. „Indien een duur zame politieke oplossing niet mo gelijk blijkt, zal de strijd voort gezet moeten worden", aldus de generaal, die eeliter zeide niet te twijfelen aan de uitslag van de strijd. Verwacht wordt, dat de pasbe noemde Franse opperbevelheb ber, generaal - Ely, binnen onge veer tien dagen naar Parijs zal gaan om zijn operatieplannen aan de regering voor te leggen. Franse militaire kringen sluiten de mogelijkheid van een grote Vietminh-aanval tegen de Ton- kinese delta binnen enkele we ken niet uit. Naar verluidt verzamelen on geveer 30.000 man keurtroepen van de Vietminh, die bij Dien Bien Phoe gevochten hebben, waaronder een artillerie-divisie, zich in 't gebied van Phoeto, on geveer 80 km ten N.W. van Ha noi. Bovendien zou een sterke communistische strijdmacht Thai van de Brits-Amerikaanse pers vereniging te Parijs verklaard, dat de Franse verliezen te Dien Bien Phoe gelijk te stellen zijn met het verlies van de benodig de officieren en onderofficieren voor vijf Franse divisies. Deze verliezen waren „onder de hui dige omstandigheden nagenoeg niet goed te maken". FRANSEN VERLIEZEN TWEE POSTEN. De Franse strijdkrachten in Ir.do-China hebben twee mili taire posten verloren, n.l. Haiyen, 40 km ten Z.O. van Hanoi en Lat Khiem, 50 km ten Zuiden van Hanoi. Sedert Zondag worden negen bemanningsleden van de Britse torpedojager Concord, onder wie een luitenant, vermist. Zij vertrokken 1 Juni op het 70 ton metende jacht Elinor voor een pleziervaart in de wa teren ten Noorden van Hong kong. Zij werden Zondag terug verwacht. In Hongkong vreest men dat de Britten in handen van Chi nese communisten zijn gevallen. Marine-eenheden menen, dat de hulpmotor vap het jacht wel defect kan zijn geraakt en dat slechte weersomstandigheden de terugkomst hebben ver- traagd. Men gaat voort naar het jacht te zoeken. Het was gisteren een grote dag voor een aantal gemeenten gele gen in het noordelijk gedeelte van de Veluwe. Want gisteren bracht H. M. de Koningin het verbeide bezoek aan deze streek, thans nog gele gen aan de oevers van het IJset- meer, dat binnen enige jaren echter een deel zal moeten prijs geven aan de Nederlandse inge nieurs, die een grot stuk van de vroegere Zuiderzee gaan her scheppen in welige landbouw gronden, zoals zij dat reeds eer der deden met de Wieringermeer en met de Noord-Oostpolder. Er heerste in de gemeenten, die door H. M. de Koningin werden aangedaan, een feestelijke stem ming. Allerwege wapperden de vlaggen en waren er versieringen aangebracht, en de bevolking was uitgelopen om van de gele genheid gebruik te maken de landsmoeder met eigen ogen te- aanschouwen en haar de tol der warme genegenheid te betalen in luide hoera's. Ondanks het zeer onstuimige weer heeft Prins Bernhard gis termorgen precies om negen uur de door hemzelf bestuurde Dakota op de grasmat van de Leeuwarder vliegbasis neerge- z£t De Prins werd verwelkomd door de Commissaris der Konin gin in Friesland mr H. P. Lint horst Homan. Het gezelschap zette direct na de ontvangst koers naar het provinciehuis, beginpunt van het tweedaagse werkbezoek van Prins Bernhard aan Friesland. Een Amerikaanse maatschap pij heeft een nieuw radar-appa raat voor vliegtuigen gedemon streerd, dat de weersomstandig heden op 250 km afstand van het vliegtuig registreert. Volgens de fabrikant is het toestel zó gevoelig, dat het een hagel- en regenbui van elkaar onderscheidt. Piloten menen, dat het toestel zeker tot de vei ligheid bij het vliegen zal bij dragen. De Italiaanse ambassadeur te Londen, Manlio Brosio, is te Londen teruggekeerd met, naar men gelooft, een voorlopig Ita liaans antwoord om het Brits- Amerikaanse voorstel voor een oplossing van het probleem Triest-. De meeste Italiaanse commen tators zijn van mening, dat het voorstel waarschijnlijk door Ita lië zal worden aanvaard als ba sis van bespreking'. Volgens Ita liaanse berichten uit Washing ton en Londen komt het voor stel op het volgende neer: 1. Verdeling van het vrijge- bied Triëst tussen Zuid-Slavië en Italië op basis van de huidi ge zone-verdeling, met enkele kleine correcties; Drielandenraad van comité Benelux verheugt zich over de vorderingen. Op 4 Juni j.l. is te Luxemburg de vergadering van de drielan- denraad van het comité Benelux gehouden onder voortzitterschap van de heer N. Margue en in aan wezigheid van jhr. F. Beelaerts van Blokland, voorzitter van het comité Benelux in Nederland en mevr. Ch. Maskens, vice-voorzit- sters van het comité Benelux in België. ,De Drielandenraad heeft met veel instemming kennis genomen van het feit, dat er voor het eco nomisch Benelux-congres, dat on langs te Scheveningen werd ge houden, veel belangstelling be stond en verheugt zich over de vorderingen die gemaakt zijn in de gemeenschappelijke handels politiek en in de vrijmaking van het kapitaalverkeer de laatste hand werd gelegd aan de organi satie van het verkeer- en toeris tisch congres, dat op 18 en 19 Juni te Oostende zal worden ge houden. De leden van de Drielanden raad hebben de wens uitgespro ken, dat thans zo spoedig moge lijk de spoorlijn Antwerpen Roosendaal zal worden geëlectri- ficeerd in het belang van de toe nadering tussen de drie landen en ter bevordering van de cultu rele- en handelsbetrekkingen. De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken, John Fos ter Dulles, heeft in een toe spraak te Seattle verklaard, dat in Europa „de tijd voor eenheid snel ten einde loopt". „Er verschijnt weer spanning tussen landen op het vasteland van Europa en het gevaar be staat dat de oude krachten van verdelende haar opnieuw om standigheden zullen scheppen, die in het verleden oorlog tot gevolg hadden", aldus de minis ter. De Amerikaanse politiek is gericht op een sterk en levens krachtig Europa, dat de veilig heid van de Ver. Staten en de rest van de vrije wereld ver groot. Europa moet echter zelf het leeuwendeel van de kracht opbrengen om zijn eigen veilig heid te verzekeren, zei hij. Dat zou alleen mogelijk zijn, als de hulpbronnen van de afzonder lijke Europese landen bijeen ge voegd worden. Dulles zei te hopen en te ge loven, dat Amerika zijn politiek ten aanzien van Europa niet zou behoeven te wijzigen. Dit zou echter moeten gebeuren, als Europa verdeeld en zwak blijft. Over de toestand in Zuid- Oost-Azië zei Dulles, dat Ame rika nooit voor het „kolonia lisme" zal vechten. Over de con ferentie van Genève zei hij: „De Koreaanse oorlog had be ter nooit gestreden kunnen worden als tenslotte de agres sors en hun medeplichtigen er te Genève in-slggen de Ver. Na ties te vernietigen". Een watervliegtuig van de Amerikaanse marine met 17 personen aan boord is op weg van Iwakuni naar Hongkong, verdwenen. Het vliegtuig was Woensdagochtend vertrokken. Slecht weer belemmeren het opsporingswerk. De inzittenden zijn allen militairen. 2. Zuid-Slavië krijgt speciare rechten met betrekking tot de haven van Triëst. Amerika en Engeland verlenen financiële hulp bij het aanleggen van een spoorweg en een weg tussen de stad Triëst en de Zuidslavische stad Loebiana; 3. Terugtrekking der Britse en Amerikaanse troepen uit de Italiaanse zone; 4. De nieuwe grens wordt be schouwd als een de-facto grens. Italië doet geen afstand van zijn aanspraken op de Zuidsla vische zone; 5. Aanvaarding van de nieuwe toestand door de Ver. Naties. In 1948 verklaarde Engeiand, Frankrijk en Amerika, dat het gehele vrijgebied aan Italië moest komen. Door bovenstaand voorstel zou die verklaring in feite komen te vervallen. BEIDE BENEN AFGEREDEN. De 59-jarige A. C. Louws uit Amsterdam, die gistermiddag te- half vijf op het station Velsen- IJmuiden Oost op de al rijdende trein in de richting Beverwijk sprong, is tussen het perron en de trein gevallen. Beide benen werden hem afgereden. De toe stand van de man. die naar het Antoniusziekenhuis in IJmuiden is vervoerd, is zorgwekkend. President Eisenhower heeft op zijn wekelijkse perconferen tie gezegd, dat de Ver. Staten zich geplaatst zien voor een werkelijke ernstige situatie door communistische bedreigingen, niet slechts in het Verre Oosten, doch in de gehele wereld. Het was niet voldoende om hieraan het hoofd te bieden met militaire middelen alleen. MIJNHARDT'S LAXEERTABLETTEN Werken vlug, zacht en pijnloos. Het 11.602 ton metende Ne derlandse tankschip „Scherpen drecht" heeft in de haven van Santos (Brazilië) een aanvaring gehad met de Noorse tankboot „Benoi" (11.152 ton). Het Nederlandse schip liep schade op. Er deden zich geen persoonlijke ongelukken voor. medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van Vrijdagoch tend tot Vrijdagavond. Vlinder wind, meer zon. Wisselend bewolkt met enkele verspreid optredende buien. Vrij krachtige tot matige zuidwestelij ke wind. Dezelfde temperatuur als gisteren of iets hogere. ZATERDAG 12 JUNL Breskens Terneuzen Hansweert Walsoorden v.m. 11.14 11.49 0.29 0.39 n.m. 11.25 12.40 12.50 MAAN ZON op onder op onder Juni. 11 4.20 20.59 16.11 1.21 12 4.20 21.00 17.21 1.38

de Vrije Zeeuw | 1954 | | pagina 1