Uil de Srcvincic Binnenlands nieuws In De Drie 8ste Jaarlijkse Bondsconcours DUIVENSPORT WSSER KOOLEk, Enorme hitte in Egypte TERNEUZEN. AXEL. BIERVLIET BRESKENS. GOES. SLUISKIL. van de Bond van Muziekverenigingen Zeeuws-V laanderen ie Zuidzande SLUIS. ZAAMSLAG. HEREN* EN JONGENSK.LEDING BRAND IN LOODS TE ROTTERDAM. Druk toeristenverkeer. Het heerlijk zomerweer heeft gisteren velen doen besluiten een uitstapje te maken en de veer dienst TerneuzenHoedekens- kerke kreeg a] vroeg een grote stroom wielrijdsters en wielrij ders te verwerken, terwijl ter plaatse bekende automobilisten het er zelfs niet op waagden om van deze veerdienst gebruik te maken, al zal het aantal vervoer ik, wie ik meen dat ik ben". Op heldere wijze maakte spr. duide lijk dat zenuwstoringen en mis lukkingen in het leven, teleur stellingen e.d. hun oorsprong vinden in een minderwaardig heidscomplex. Slechts die mens, dit dit complex weet te overwin nen zal een levensplan krijgen dat zich aanpast bij de omstan digheden. Daardoor stelt hij zich rustig tegenover zijn medemen sen. Na de pauze werd het gezellige de auto's nog wel groot zijn ge J gedeelte van de avond door eigen weest. Het boot- en walpersor.eel te onder hoge druk, doc.; ..on niet verhinderen, dat naar mate de avonduren aanbraken er meer en meer vertraging in dg povere dienstregeling ontstond. I-Iet was rond het middernachtelijk uur toen de laatste boot de toeristen op de Zeeuws-Vlaarnse bodem te rugbracht. In de stad heerste vanaf het middaguur tot laat ln ue avond een gezellige drukte, daar voor al Belgische toeristen Terneuzen een bezoek brachten en zowel in de binnenstad als aan de oevers van de Schelde verpozing zoch ten. Het parkeerprobleem voor auto's deed zich weer geducht voelen en zou het wel overwe ging verdienen om op dagen dat extra toeristenverkeer kan wor den verwacht, zowel aan de brug over de Middensluis als aan de Axelse brug de automobilisten te verwijzen naar parkeerge- legenheden. De openluchtfilmvoorsteiling. Voor de openluchtfilmvoorstel ling t.b.v. het Roode Kruis op Woensdagavond j.l. op de Markt alhier, bestond, dank zij het schitterende weer, vrij grote be langstelling. De heer R. Hol, lid van het pl. actiecomité van het Roode Kruis, zette in het kort het doel van de avond uiteen. Op vlotte wijze werden vervol gens door de heer Hommes van Kino- en Fotohandel „But" alhier enkele interessante filmpjes ver toond, w.o. enkele Roode Kruis- films en tot besluit een fraaie zelf opgenomen kleurenfilm over Terneuzen. Dat deze laatste rol prent, waarop men o.m. te zien kreeg het bezoek in 1951 van het muziekcorps van de Haagse Tramweg Mij aan Terneuzen bij het publiek in de smaak viel be hoeft wel geen betoog. Vooral de opnamen aan de waterkant wa ren een streling voor het oog. Grote hilariteit verwekten de op namen van de wedstrijd om de zilveren krab, alsmede toen een bekende plaatselijke persoonlijk heid op het witte doek verscheen. Tijdens de filmvertoning werd er door Roode-Kruiszusters ge collecteerd. Aan het slot van de avond bracht de heer Hol, namens het actiecomité allen dank voor hun belangstelling en financiële steun en sprak hij een bijzonder woord van dank voor de gewaar deerde belangeloze medewerking aan het adres van de heer Hom mes. De Kwartjes-actie. Onder verwijzing naar de heden in dit blad voorkomende adver tentie wijzen wij er nog op dat eveneens ten bate van het Roode Kruis, tijdens de wielerwedstrijd van a.s. Zaterdagmiddag, waar voor naar wij vernemen reeds 'n 40-tal renners, w.o. bekende cracks, zou hebben ingeschreven, een z.g. kwartjesactie is georga niseerd. Dit houdt in, dat men tegen betaling van een kwartje een genummerde bon krijgt, waarop mca direct kar, invullen het bedrag dat men denkt dat deze actie die dag het Roode Kruis zal opbrengen. Voor de hierbij te winnen prijzen verwij zen wij naar eerder bedoelde ad vertentie. Binnenvaar i -en. Voor het examen schipper bij de binnenvaart te Vlissingen ge houden namens het Koninklijk Onderwijsfonds voor de Scheep vaart slaagden de heren P. Dees te Zaamslag; R. de Klerk, A. Ha melink, I. van Oppen, A. v. d. Berg en J. Walhout, allen te Ter neuzen. Zij verkregen het diploma rui me vaarwaters en kanalen. De heer Walhout bovendien voor ri vieren. Allen waren leerlingen van de Binnenvaartschool te Terneuzen. Op feestelijke slotbijeenkomst diploma's A.A.S. uitgereikt. 3es cursisten van de Terneu- zense en negen van de Sluiskilse arbeidersavondschool ontvingen Woensdagavond j.l. op de feeste lijke slotbijeenkomst, in de bo venzaal van café „La Belle Vue" alhier, het diploma. Voorzitter Burger reikte met «en ^toepasselijk woord de diplo ma's uit. De avond werd geopend door de heer P. Hamelink, als verte genwoordiger van de A.A.S. te Sluiskil, waarna de leraar van de scholen, de heer A. Holvast, op zeer originele wijze het wel en wee van de scholen de revue liet passeren. Eén van de zwakke plekken was het soms hoge per centage van ongemotiveerde ver zuim. Hiernaast prees spr. echter vele leerlingen voor het betoon de doorzettingsvermogen, Op zeer piëteitsvolle wijze her dacht spr. het overleden be stuurslid van de Terneuzense ar beidersavond- en kadersohool, de heer M. L. van Liere, waarna de vergadering een minuut stilte in acht nam. Vervolgens hield de heer Hol vast een lezing over individual- psychologie, met als titel: „Ben krachten op vlotte en geslaagde wijze afgewerkt. Als blijk van waardering wer den de heer Holvast enkele boek- werken aangeboden. Voor zijn vrouw, die door een ongeval verstek moest laten gaan, kon hij 'n bloemenhulde in ontvangst nemen. Al met al een geslaagde avond. De gediplomeerden zijn: de da mes E. Dooms-Ortelee; M. de Vos-Scheele en de heren M. J. de Poorter; J. Leeman; A. M. Hof man en L. J. Meertens, allen cur sisten van de A.A.S. te Terneu zen. Mej. A. P. Hamelink en de heren P.J. Hamelink, P. Scheele (Axel)A. Jansen sr. en A. Jan sen jr; K. G. Hamelink, J. J. Fe- dermann, D. Kolijn en H. Over- beke, allen var de A.A.S. te Sluis kil. Uitslag aanbesteding. Door het architectenbureau M. J. van den Berg te Axel werd in het openbaar aanbesteed het bou wen van een landbouwschuur voor de heer J. P. Dieleman te Axel-Kijkuit. Hoogste inschrijver was M. J. Galle, Zaamslag voor ƒ14.860; laagste P. de Rooy, Stoppeldijk (Veer) voor ƒ12.658. De gunning werd aangehouden. De oriëntatierit. Traditiegetrouw organiseerde de Motor- en Auto Club Axel (MACA) ook nu weer op Hemel vaartsdag haar jaarlijkse oriën tatierit. De goed georganiseerde route liep door geheel het Zws- Vlaamse land en begunstigd door het buitengewone weer werd de rit een uitnemend succes. De strafpunten vielen echter weer als een malse regenbui en slechts enkele „cracks" kwamen met een blanco strafblad binnen. De uit slagen waren: Categorie automobielen: 1. D. Meeusen, Terneuzen, 0 strafpunten (wisselbeker en me daille); 2. J. Misseghers 0 (+2) s.p. (medaille); 3. A. de Hullu, Groede, 5 s.p. (med.); 4. Th. Cambier, Breskens, 30 s.p. (med.)5. A. Lenos, Axel, 31 s.p.; 6. C. Witte, Axel, 32 s.p.; 7. P. Ie Feber, Axel, 34 s.p.; 8. P. A. Snoodijk, Axel, 35 s.p.; 9. Mr C Wabeke, Terneuzen, 36 s.p.; 10. Dr C. D. Binkhorst, Terneuzen, 36 (+2) s.p.; 11. J. C. Overdulve, Axel, 38 s.p.; 12. W. de Feijter, Axel, 79 s.p.; 13. C. J. Verhulst, Axel, 114 s.p.; 14. H. de Keizer, Axel, 117 s.p.; 15. P. van Fraay enhove, Axel, 143 s.p.; 16. J. van Fraayenhove, Axel, 150 s.p.; 17. J. van Damme, Axel, 231 s.p. Categorie Motoren: 1. J. van Rijn, Axel, 0 s.p. (wis selbeker en medaille); 2. F, van Dijk, Axel, 86 s.p. (beker en me daille); 3. A. Dieleman, Axel, 98 s.p. (med.); 4. E. Breepoel, Axel, 5. A. van Doeselaar, Axel, 185 s.p. Categorie bromfietsen: 1. J. Bakker, Terneuzen, 30 s.p. (wisselbeker en medaille); 2. R. Lammens, Terneuzen, 32 s.p. (med.); 3. C. Jansen, Axel, 76 s.p.; 4. M. P. Meijer, Axel, 87 s.p.; 5. P. v. d. Vijver, Biervliet, 93 s.p. De MACA kan op een zeer ge slaagde rit terugzien. Nieuwelingenkoers. Begunstigd door fraai zomer weer had gisteren alhier onder grote belangstelling een koers plaats over 60 km in 15 ronden, waaraan 30 nieuwelingen deelna men. Vóór het startsein klonk sprak burgemeester Kostense de jonge lui toe en hoopte dat zij een spor tieve strijd zouden leveren. Geruime tijd bleef het peloton bijeen tot met nog 9 ronden te rijden Th. Lambregts uit Etten en J. de Roo uit Schore zich wis ten los te maken en hun voor sprong niet meer afstonden. In de eindsprint werd De Roo met 3 lengten geklopt. De uitslag was: 1. Th. Lambregts, Etten, 1 uur 44 min.; 2. J. de Roo, Schore, z.t. Na 2 min. 13 sec. volgde een groot peloton. 4. M. v. d. Pluijm, Hank; 5. R. Suykefbuyck, Nis pen; 6. H. Vernooij, Sluiskil; 7. P. Sijp, 's-Gravendeel; 8. C. v. d. Horst, Standdaarbuiten; 9. J. Sjouke, Rotterdam; 10. D. C. Wouters, Kwadendamme. Door mej. M. L. de Krijger werd met de traditionele kus de winnaar een bouquet bloemen overhandigd. De BR 9 gezonken. In de nacht van Dinsdag op Woensdag keerde de BR 9, schip per C. Kosten, huiswaarts, na ter hoogte van IJmuiden garnalen te hebben gevist. In het Oostgat voer de BR 9 op een onder water liggend ob stakel, waardoor het vaartuig lek stootte en binnen enkele minuten zonk. Gelukkig had de ARN 12 een en ander opgemerkt en kon zij de bemanning, bestaande uit schip per C. Kosten en de knechten C. Donze en H. Neufeglise tydig aan boord nemen. Later werden de schipbreuke lingen weer overgenomen door de BR 6, schipper J. van den Heuvel, die hen naar de thuis haven bracht. Behalve enige visnetten en vis- borden is alles verloren gegaan. Ingebruikneming Silo. De alhier op het haventerrein gebouwde silo van de coöp. Aan koopvereniging zal op 1 Juli a.s. door de algemeen voorzitter van het Centraal Bureau, de heer H. D. Louwes, officieel in gebruik worden gesteld. Naar één Zeeuwse Meikfederatie. Le.' - van de meikfederatie voor Zeeland buiten Walcheren hebben ren belang-'.ike reorga nisatie besproken, die een sa mensmelting beoogt van deze federatie met die van Walche ren. De nieuwe federatie zal ge noemd worden „Zeeuwse melk- lederatie" en gevestigd worden te Middelburg. Men kon het echter niet eens worden niet de concept-statu ten, w-":e o.m. de opheffing be ogen van de plaatselijke afde lingen- en de uitbreiding van de highest uren. Aangezien bo vendien het vereiste ledental niet aanwezig was, kon niet ge stemd worden en derhalve zal binnen een maand een nieuwe vergadering' moeten volgen, waarin het bestuur met nieuwe concept-statuten zal komen, die dan aangepast zullen zijn aan de wensen der leden. De sanering achtte men in grote lijnen hier wel geslaagd en men zal maar rustig af wachten hoe de zaken zich zul len ontwikkelen, zo bleek uit het jaarverslag. De exploitatierekening over 1953 vertoonde een batig slot van 967.75 en de balans sloot op een totaalbedrag van 93.781,80. Medegedeeld werd, dat de voorlichtingsvergaderingen te Middelburg, Vlissingen, Sou burg en Goes een goed resultaat gehad hebben. Het melkverbruik nam er door toe. In totaal trok men 9000 belangstellenden. Lowing sdr uk te. Aan de kade van de l'Azóte la gen Woensdag j.L twee zeeboten ter lossing. Het waren het Ita liaanse s.s. Albisola en het Pana mese s.s. San Denis. Beide bolon hadden pyriet in voor bovenge noemde fabriek. Er heerste aan de kade een gezellige losaings- drukte. Baard in de aioot. Toen twee kampbewoners uit het woonwagenkamp alhier, waarvan een per auto en een met paard en kar, op de Oostkade een praatje maakten over de toestand van een kindje van een der kampbewoners, hetwelk enige da gen geleden onder Ossenisse in een auto was verbrand, schrok het paard. Het liep in een aldaar naast de weg gelegen diepe sloot. De 3 personen, die zich op de kar bevonden, wisten zich tijdig in veiligheid te brengen. Daar de sloot vrij diep is en de kar boven op het dier kantelde, was het nog een moeilijke opgave om het paard uit zijn benarde positie te redden. Tenslotte gelukte het met vereende krachten om het paard, dat reeds diep in de mod der was weggezakt, op het droge te trekkeja. Van de mooi bruinwit- te kleur der loper was niet veel meer te bespeuren. °ri feempre Avanti hield de Ter neuzense kleuren hoog. Het vermoeden dat de R.K. to neelver. ,';Sempre Avanti" door een mindere waardering voor het gekozpn stuk dat overi gens geheel en al van de smaak van de jury afhangt in Onder prachtige weersomstan digheden en grote belangstelling had gisteren te Zuidzande het jaarlijkse concours plaats van de Bond van Muziekver. in Zeeuws- Vlaanderen. Als juryleden traden op de be kende toonkunstenaar Piet van Egmond uit Amsterdam met de heer Albert Hilkhuysen, dirigent van de Koninkl. Haagse Harmo nie Politiekapel. Hieronder laten wij de uitslag volgen: 3e Afd. Fanfare: le pr. „Oefe ning baart Kunst", Hoofdplaat, 59 p. 2e Afd. Fanfare: 2e pr. „Kon. Aardenburgse Fanfaren," 53 p.; 2e pr. „Nut en Genoegen," Nieuw- l niet on-j der de hóoggeplaatsten zou be i Vllet> 31 P- horen is bewaarheid. Toch heeft j le Aid. Fanfare: le pr. „Een- Sempre Avanti nog kans gezien dragt Maekt Magt," Watervliet, om een goede 4e plaats in de le j 123 p.; le pr. „Uit het Volk Voor klasse te bereiken. Zij had slechts 1 punt of 0,1 minuef dan liet reeds 60-jaar bestaand Onderling Kunstgenot uit Goes. Dat Sern- pre Avanti nog steeds tot de sterkste clubs in Zeeland mag worden gerekend, blijkt wel uit de puntenwaardering. Voor dé cor, grime, regie-opvatting en spel ontving zij een puntenwaar dering van 80 De keuze van het stuk bedroeg slechts 60 Sempre Avanti in staat om zwaardere stukken op haar re pertoire te zetten. De eerste plaats wordt bezet door de St Josephsgeshellen uit Hulst met 79,7 onmiddellijk gevolgd door het Middelburgs di lettantentoneel. Prijs bolling. De boldersver. „De Molen" al hier organiseerde in haar clubge bouw een prijsbolling, waarvoor veel liefhebberij bestond. De uitslag was: 1. C. van Rie (Eede)—H. Ver- schaeve (Sluis); 2. R. de Crook (Eede)P. Hendriks (Eede); 3. P. v. d. Bussche (Sluis)A. Schram (Sluis); 4. J. Lierens (Aardenburg)F. Loete (Sluis). Goed afgelopen. Twee jongelui uit Sluis, die met een nuurauto een uitstapje naar België maakten, reden in de omgeving van de grensplaats Westcapeae ln volle vaart tegen een auto op. De auto's bleken te gen de botsing niet bestand en werden zwaar beschadigd. Won der boven wonder bekwamen de inzittenden weinig of geen letsel, jnaar hun spaarbankboekjes ver moedelijk wel. Ultoiag aanbesteding. Dinsdagvoormiddag werd ten gemeentehuize door B. en W. aanbesteed het leggen van riole- het Volk," Breskens, 119 p. le Afd. Harmonie: le pr. „Har monie Terneuzen," 130 p. Afd. Uitmuntendheid Fanfare: le pr. Kon. muziekver. „Veroni ca," Zuidzande, 120 p.; 2e pr. „Eendracht Maakt Macht," Groe de, 106 p. Afd. Uitmuntendheid Harmonie: 2e pr. „De Volharding," Zaam slag, 103 p. Ere-af deling Harmonie: le pr. „Oefening kweekt Kunst," Schoondijke, 133 p. Toegekend werden de volgende ere en extra prijzen: le ere prijs: Zilveren Bonds-wis- selbeker met de daaraan verbon den medaille van H. M. de Konin gin „Oefening kweekt Kunst" te Schoondijke; 2e ere-prijs Zilveren legpenning van de Commisaris der Koningin in Zeeland jhr mr A. F. C. de Casembroot „Harmo nie Terneuzen"; 3e extra-pr: Ver guld zilveren med. van het lid van Ged. Staten de heer C. Ha- melink „Eendragt Maekt Magt," te Watervliet; 4e extra pr: Me- PRIJSVLUCHT UIT CHIMAY. Nog Sneller - Breskens. Snelheid eerste duif 1401 m. 1. Jac. Wisse; 2. J. de Meester; 3 en 9, Klaeijsen Zn; 4. A. Ver duin; 5. J. Risseeuw; 6. M. Quaars 7. A. v. d. Wege; 8. I. de Jager; 10. Jan Wisse. ring en straatwerken te Othene. Ingeschreven werd door: Fa Sanders te Axel 16.500; Gebr. De Bokx te Terneuzen ƒ15.875; De Ruisscher en Ram- meloo, Biervliet-Philippine ƒ15.550; Sponselee en Zn, Kloos- terzande ƒ15.300; H. Bunschoten en Zn te Noordwijk ƒ13.731. De begroting bedroeg 15.200 De gunning is aangehouden. daille van de burgemeester van Zuidzande, de heer D. M. Ver met, „Veronica," te Zuidzande; 5e extra pr.: Medaille van het ge meentebestuur van Zuidzande, „Voor het Volk - Uit het Volk," te Breskens; 6e extra pr.: Med. van muziekver. „Veronica" „Oefe ning baart Kunst," te Hoofd plaat; 7e extra pr.: Med. van de voorz. van „Veronica," de heer A. Luteijn „Oefening kweekt Kunst," te Schoondijke; 8e extra pr.; Med. van de Amstelbrouwe- rij „Eendragt Maekt Magt," te Watervliet (B.). In Loexor en Assoean (Egyp te) steeg het kwik Woensdag tot 48 graden C in de schadutt, zo meldt A.F.P. In Minia was het 45 graden en in Cairo 40. In Midden-Egypte gaat de hittegolf gepaard met een inva sie van sprinkhanen, waartegen met hefschroefvliegtulgen wordt opgetreden. Op hst platteland zijn talrij ke branden uitgebroken, som mige veroorzaakt door duiven, die met brandende vleugels neerstreken. In Kafr-el-Sjeikh zijn een 100-tal hulzen in de as gelegd. Ook graanvelden zijn verbrand. Bij Samoead gingen 400 wonin gen verloren. GEVOLGEN VAN OVERMATIG DRANKGEBRUIK TE AMSTERDAM. Oude man viel van de trap en overleed. In een trapportaal /an een woning aan de Pontanusstraat te Amsterdam is een 42-jarige gehuwde man bewusteloos aan getroffen. Hij werd naar het gasthuis vervoerd, waar hij bij aankomst bleek te zijn overle den. De politie vermoedt, dat de man, die onder invloed van sterke drank verkeerde, bij het bestijgen van de trap onwel is geworden en achterover is ge vallen. De man heeft bij de val één der halswervels gebroken. "irder op de dag heeft de Amsterdamse politie een 25-ja- rige automonteur in bewaring gesteld, omdat hij -u een wo ning aan de Lange Niezel een vrouw met een pistool had ge dreigd. De man verkeerde tij dens deze daad onder invloed van sterke drank. In de Korte Mijdrechtstraat is een vechtpartij ontstaan tussen de in dronken toestand verke rende bewoner en enige omwo nenden, die de bedreigde echt genote op haar geschreeuw „moord" te hulp snelden. De man, die vóór zijn thuiskomst reeds ruzie met zijn vrouw heeft gehad, waarbij enige klappen waren gevallen, greep in zijn woning de vrouw bij de keel. Op haar geschreeuw snelden een buurman en enige bij hem op bezoek zijnde mannen naar binnen en grepen de dronken vechtersbaas op het trapportaal van de le verdieping vast. Het gevolg was een worsteling, die ongelukkig eindigde voor de be hulpzame buurman. r Toen n.l. één der marinereitoij het gevecht struikelde, viel de dronkaard op het rechterbeen van de buurman, die hierdoor zijn enkel brak. Hij is naar het gasthuis overgebracht en daar ter verpleging opgenomen. Omstreeks 9.30 uur Woensdag ochtend is brand uitgebroken voorgedaan. De fabricageruim- te voor de vloeren, uit steen op getrokken, brandde uit, evenals een gedeelte van de zagerij, die houten wanden had. Het kan toor bleef behouden. De omvang van de schade is niet bekend. Er van geschieden door een binnenplaats, grenst aan deze loods een houten opslagloods van de gemeente, waarin zich houtwerk bevindt. De zijkant, die aan de binnenplaatst staat, begon eveneens fee branden, doch kon spoedig geblust wor den en door nathouden bleef de loods behouden. PERSONENAUTO IN BOTSING MET TREIN. 0_ ;en onbewaakte overweg tussen Winterswijk en Aalten is Woensdagmorgen een-personen auto, bestuurd door de 60-jari- ge H. E. uit Dinxperlo door een stoomtrein gegrepen. De autobestuurder, die in dienst was van de N.V. water leiding Oost-Gelderland, werd op slag gedood. De trein had 22 minuten ver traging. KOFFER GESTOLEN. Een 29-jarige Duitser, die op het Stationsplein te Amsterdam in één der cellen ging telefone ren, plaatste zijn koffer even bui ten het glazen gebouwtje. Na af loop van het telefoongesprek bleek de koffer verdwenen. De inhoud bestond onder meer uit lijfgoederen, een fototoestel, 'n schrijfmachine, en een radio, al les met een totale waarde van circa 1500. De man heeft van deze diefstal aangifte gedaan bij de politie. VERSTEKELINGEN AAN BOORD VAN- ARGENTIJNS SCHIP. Aan boord van eert Argentijns schip, liggende in de Amsterdam se haven, zijn een 35-jarige Span- jaard en een 18-jarige Duitser aangehouden, die de reis van Hamburg naar Amsterdam als verstekeling hebben meege maakt. Als motief voor deze clandestiene reis gaven zij op de wens om wat meer van de we reld te zien. Zij zijn ter beschik- in een werkplaats van Van Vliet TeTe'tTnïnTp Van Duist bouwbedrijf N.V. gesieia' aie - Deiae- mannen°P aan het Haringvliet te Rotter dam. Deze werkplaats omvat een houtzagerij, een fabricage- ruimte voor vloeren, benevens een kantoor, alles tezamen een oppervlakte van ongeveer 150 vlerkante meter. De brand brak uit in een f abricageruimte, waai pasta wordt bereid voor vloe ren. Op een electrische kachel stond een pot hars en toen op een zeker ogenblik een arbeider de ruimte binnenkwam, zag hij de hars branden. Direct scha kelde hij de electrische kachel uit, maar een brand was niet meer te voorkomen. De brand weer was spoedig ter plaatse en pakte de vlammenzee aan. Na 'n half uur kon men aan het na blussen beginnen. Persoonlijke ongevallen hebben zich niet door PIKE NORTON WILL'S 15). Nadruk verboden). Toen zij zich omkeerde zag zij hem. Haar mond viel bijna open van verbazing, maar zij beheer ste zich snel. Ze knikte even koel tegen Peter en wendde zich toen weer tot haar partner, die van het gehele voorval niets be merkt had. Peter genoot. „Ik mag wel eens iets tegen mijn dame zeggen", dacht hij. „Nogal druk vanavond vindt u niet?" Het meisje wierp weer die verbaasde blik op hem. „Ja nogal'", antwoordde ze mat. „Is het hier anders ook zo druk" vroeg Peter. „Nee". „Komt u hier vaak?" „Och soms", antwoordde het meisje. „Zullen we even ken nismaken? Ik ben Peter Molde- ring." „O", zei het meisje. Peter hield met moeite een zucht in. Wat was hij begonnen? „Het orkest speelt aardig", zei hij, dan in een vertwijfelde po ging om het gesprek gaande te houden. Ze vond het de moeite schijnbaar niet waard daarop te antwoorden. „Hoe koiji Ik van haar af?" vroeg Peter zieh in stilte af. Toen het orkest einde lijk even ophield kon hij haar naar haar plaats terugbrengen. Met een zucht van verlichting ging hij weer terug naar zijn plaats en bestelde opnieuw een borrel. Dat was goed voor de schrik om weer op adem te ko men. Het meisje kwam nu zelf naar hem toe en ging bij hem aan het tafeltje zitten. Peter was wan hopig. „Als ze nu maar eens iets uit zich zelf zei" dat hij „of eens wat meer als antwoord gaf dan twee woorden." „Het is buiten koud, niet?" merkte ze op, ter wijl haar blik hardnekkig ergens in het onbestemde scheen te zweven. „Ja", zei Peter. „En hier is het warm". De rest van de avond was een marteling. Het meisje beperkte zich tot éénlettergrepige woor den en was met geen mogelijk heid er toe te brengen uit zich zelf iets op te merken. Peter was blij, toen de klok elf slagen liet horen. Quasi-verrast keek hij ten overvloedde ook nog eens op zjjn horloge. „Is het werkelijk al zo laat? Dan moet ik hoog nodig weer gaan." Hij nam afscheid en ademde verlicht de frisse buiten lucht in. „Wat 'n avond", zucht te hij, „dat nooit weer." Met snelle, veerkrachtige pas sen liep hij naar zijn 'kamers en vond bij zijn thuiskomst een droevige figuur, die in de hon- denmand lag en hem verwijtend aankeek. Met iets van wroeging stelde Peter vast, dat hij het arme dier helemaal vergeten had. Bij zijn vertrek had er geen se conde aan gedacht, het beest mee te nemen. „Dat komt ervan als je je met vrouwen bemoeit", dacht hij somber. „Dan laat je zelfs je trouwdste vrienden in de steek." HOOFDSTUK V. Peinzend keek Robert van Zanten naar het boek, dat hij in zijn hand hield. Er trok een die pe denkrimpel in zijn voorhoofd. Van wie had hij dat ook weer geleend? Er stond hem iets van bij datO ja, van Milly. „Ik moest het eigenlijk eens terug gaan brengen", dacht hij. „Het ligt hier onderhand al drie we ken en ik heb het nu toch niet meer nodig. Het is nu tenminste beschaafd weer." Hij trok zijn jas weer aan en wandelde op zijn gemak naar de Rozengracht. Milly's hospita deed hem open en vertelde desge vraagd, dat het meisje niet thuis was. „Niet thuis", herhaalde Ro bert, overwegend waar zij heen kon zijn. „Nee", antwoordde de vrouw. „Ze is al twee dagen weg. Ik begrijp ook niet waar ze heen is. Anders zegt ze dat wel even voor ze weggaat. Nu heb ik al twee keer vergeefs voor haar gekookt en ze komt maar niet opdagen. Het is zonde van de moeite", klaagde ze. „Sinds wanneer is ?e weg? vroeg Robert hooglijk verbaasd. Hij was dat niet gewend van zijn nichtje. „Afgelopen Vrijdag is ze om een uur of acht weggegaan. Ze gaat de laatste tijd wel meer s avonds uit en ze komt dan pas laat terug." „Vreemd" mompelde Robert. Kent u haar goed?" vroeg de vrouw dan ineens. „Nogal, ant woordde Robert en hij voegde er trots aan toe. „Ik ben een neef van haar en ik heb mijn oom moeten beloven een oogje op haar te houden tijdens haar ver blijf in Amsterdam." „Komt u dan even binnen", no digde de vrouw hem uit. „Dan kunnen we even praten." Ver wonderd gaf Robert aan haar verzoek gehoor. Toen ze in de huiskamer zaten kuchte de hos pita een paar maal verlegen en veegde met haar hand over ret voorhoofd. „Ik bemoei me misschien met zaken, die me niet aan gaan", begon ze weifelend, „maar ik vind toch, dat u dit weten moet. De kwestie is, dat mijn dienst meisje me een paar dagen gele den vertelde, dat ze uw nicht op de Zeedijk had gezien." (Wordt vervolgd). transport zal stellen naar hun plaats van herkomst. TWEE JONGENS LEEFDEN ALS HOLBEWONERS. Te Bergen (N. H.) zijn twee 14-jarige jongens aangehouden, die ruim een week geleden waren ontvlucht uit een observatiehuis te Amsterdam. In de beboste dui nen rondom Bergen aan Zee had den zij een hol uitgegraven en in gericht voor een verblijf van lan gere duur. Het middengedeelte van het hol werd gebruikt als slaapkamer. De politie heeft daar diverse wollen dekens aan getroffen, die van inbraak af komstig bleken te zijn. Het hol was verder voorzien van een pro visiekamer en een keukeninrich ting, compleet met een fles buta- gas en komfoor. Pannen en een koksmes, een drietal portemon- naies, zaklantaarns en een foto toestel bevonden zich bij de in boedel. Aanleiding tot de arresta tie was een naeh,telijke inbraak in een bakkerij te Bergen-Binnen waar o mvoorraden amandel* spijs, twintig pond boterdeeg en» pakjes roomboter waren ont vreemd. Bij een inbraak die de jongens te Bergen aan Zee uit voerden, veranderden een brom fiets, portemonnaie en zaklan taarns van eigenaar. De rijkspo litie kwam op het juiste spoor dank zij signalementen door een 12-jarige jongen, Jan Boorsrrj* uit Bergen, die de jongens bij ere bakkerij had gezien, met grot# nauwkeurigheid verstrekt. Het tweetal zal op transport naar hun inrichting worden gesteld. JONGENS MAAKTEN RIT IN GESTOLEN AUTO. De Hilversumse politie kreeg van haar Utrechtse collega dé mededeling, dat Woensdagnacht twee jongens uit Hilversum zwervend in de buurt van de Domstad waren aangetroffen. De knapen, 14 en 15 jaar oud, heb ben een avontuur van joy-riding bekend, 's Avonds omstreeks 10 uur hadden zij uit de Heeren straat in Hilversum een auto ge stolen, waarin zij waren gaan toe ren Het was ongeveer midder nacht, toen zij in de gemeente De Bilt bemerkten, dat de benzine opraakte. Zij stopten bij een ben zinestation om te tanken, ue dl- diende van dit station waai., schuwde de politie. Toen deze ter plaatse kwam namen de knapen de vlucht met achterlating van de auto. Later zijn zij in Utree? .t gearresteerd.

de Vrije Zeeuw | 1954 | | pagina 2