Muzikaal feestgetij in Zuidzande op Hemelvaartsdag Amerikaans plan voor hulp in Indo-China Geheime vergadering over Indo-China Tankauto met vloeibaar propaangas kantelde Dienstplichtige onderwijzers Daar had ik altijd naar uitgezien PECH VOOR SLUWE MOTORRIJDER Bekendmaking typen en hulpmotoren merken Waarschuwing van Eden aan Molotof en Tsjou en Lai Tweede vice-voorzitter van de Masjumi aangehouden Brits bezoek aan Hanoi Wijn per mmuut WEERSVERWACHTING HOOGWATER Geen vliegen meer Geschenken voor de Oekraine Tractoren voor Pakistan Voorthuizen zit zonder brandspuit ZON- en MAANSTANDEN Diplomatieke betrekkingen tussen Griekenland en Bulgarije DE SAARKWEST1E Staatsloterij BOLIVIA EN AMERIKAANSE BASES Siempang ontruimd De gewonden van Dien Bien Phoe Genève Nieuwe besprekingen over de Franse bezittingen in India ITiankering bij Abonnement: Terneuzen Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande Noordstraat 55-57 Terneuzen Redactie-adres: Telefoon 2073 en 2510 Na 5 uur uitsluitend 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: 5,35 per kwartaal; per maand 1,80; per week 43 cent. Losse nrs 8 ct. UlNoD/iü cj MEI 1954. 9e Jaargang No. 3158. Verschijnt dagelijks Uitgeefster N.V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen Advertentieprijs: per mm 15 ct.; minimum per advertentie 2,25. Rubriek Kleine Advertenties: 5 regels 1,i iedere regel meer 20 cent. Vermelding: Brieven onder nummer, of: Adres Bureau van dit Blad 20 cent meer. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur. Voor het Maandagnummer: Zaterdags 10.30 uur. Uit gewoonlijk betrouwbare bron te Parijs verluidt, dat de Franse premier beschikt over een Amerikaans plan voor hulpver lening in Indo-China. Dit plan zou het volgende in houd Ken Amerikaan zou op perbevelhebber moeten zijn. Amerika zou met marine- en luchtmachteenheden aan de strijd deelnemen. Ook Thailand en de Philippijnen zouden helpen. Als politieke voorwaarde zou o.m. gesteld zijn, dat Vietna,.. Laos en Cambodja algehele on afhankelijkheid moeten hebben en het recht hebben buiten de Franse unie te blijven. Als de conferentie van Genè- ve geen oplossing brengt, aldus waarnemers te Parijs, heeft Frankrijk weinig keus. Recht streeks onderhandelen met de Vietminhleider Ho Tsji Minh is niet meer mogelijk, daar zijn machtige beschermers te Mos kou en Peking hem alle macht om zelfstandig te handelen heb ben ontnomen. Aan de andere kant steeds volgens de waarne mers, is het de Fransen ook niet mogelijk hun troepen eenvoudig Uit Indo-China terug te nemen, ook al zouden zij dat willen. Aanvaarding van het Ameri kaanse plan zou dan als enige mogelijkheid overblijven. De Frans-Cambodjaanse" troe pen hebben Siempang, 300 km ten N. O. van Pnompenh, ont ruimd, zo deelt het Franse op perbevel mede. koning van Cambodja heeft daartoe om strategische red-r. besloten. De plaats werd niet door de op standelingen bedreigd. Slem Pang telt 3000 inwoners. Het ligt dicht bij de grens met Laos. De ontruiming is geschied ir het kader van een algemene reorganisatie van de verdedi ging van het Noordoostelijke dco1 van Cambodja. Mai. Jg zijn 130 gewonden uit D.cu Bien Phoe geëvacueerd. Hierdoor is het getal geëvacueer de gewonden tot 421 gestegen. Kr moeten nog 407 weggevoerd worden, hetgeen mogelijk nog vier dagen zal vergen. Slecht weer belemmert het w.erk. Radio-Vietminh heeft medege deeld, dat zich bij de volgende groepen ook Vietnamezen zullen bevinden. Het merendeel der tot nu toe weggevoerden zijn legio nairs en parachutisten. De tweede vice-voorzitter van de Masjumi, mr Kasman Sing- dodimedjo, is, toen hij zich per vliegtuig van Ambon naar Dja karta wilde begeven, in Ambon aangehouden. Hij mag 't eiland niet verlaten. Aanleiding tot de ze aanhouding is een rede, die hij heelt gehouden en die kwet send voor de Christen-gemeen schap wordt beschouwd. Kas man had verklaard, aldus de in Djakarta ontvangen berichten, dat de rede, die president Soe- karno de vorige week op zijn reis door de Molukken hield, „onrust-verwekkend" was. De opperbevelhebber der Brit se luchtmacht in het Verre Oos ten, maarschalk sir Clifford Sanderson, heeft een bezoek aan Hanoi gebracht, w~ar bij met Franse hoge officieren van de luchten. Lt besprekingen over de critetoestand van Noord- Indo-China heeft gevoerd. CL Clifford heeft' de lucht basis van Tourane, in Centraal- Annam, bezocht. Voorts neeft hij boven de bedreigde delta var. de de Rivier en boven Hai phong gevl'ccn. De Geneefse conferentie heeft zich Maandag voor de vijfde maal in geheime vergadering be zig gehouden met Indo-China. Vandaag wordt het beraad over deze kwestie voortgezet. Een Westelijke afgevaardigde noemde de bijeenkomst, die onder voor zitterschap van minister Eden ruim vier uur duurde, „bemoedi gend". Minister Bidault diende een Naar de politie in Dordrecht meldt is op de Zuidelijke afrit van de Maasbrug tussen Dord recht en Zwijndrecht in de nacht van Zondag op Maandag een tankauto met propaan om geslagen en in brand gevlogen. De chauffeur werd licht ge wond. Het verkeer over de brug werd lange tijd gestremd. De tankauto met aanhang wagen behoorde tot de Shell- groep België. De wagen had propaan- en butaangas geladen in Pernis en was op weg naar Brussel. Hij werd bestuurd door de 33-jarige K. van O., wonende in Brussel. Wat de oorzaak is geweest var. het ongeval, dat, afgezien van een grote verkeersstagnatie, nog betrekkelijk goed is afgelopen, kon de Dordtse politie nog niets mededelen. Waarschijnlijk heeft de dichte mist een rol ge speeld. De chauffeur is in de bocht van de afrit de macht over zijn stuur kwijtgeraakt. Hierdoor reed de wagen tegen een lantaarnpaal aan, tengevol ge waarvan hij kantelde. De auto en de aanhangwagen kwa men dwars over de weg te lig gen. Doordat kortsluiting ont stond in de electrische installa tie van de auto raakte eerst het butaan- en daarna het pro paangas dat in vloeibare vorm wordt vervoerd in brand. Het wegdek van de afrit was in een oogwenk in een vlammenzee herschapen, want de „vloeibare brand" stroomde overal heen. De Dordtse brandweer kon aanvankelijk niet anders doen dan het wegdek bespuiten, om dat het door de grote hitte niet mogelijk was dicht bij de tank wagen te komen. Assistentie verleende ook de inmiddels ge alarmeerde brandweer van de B.P.M. uit Pernis, doch ook deze kon niet veel doen. Het barsten van één der tanks had wonder boven wonder geen ernstige ge volgen. Wel sprongen hierdoor enkele ruiten van woningen in de directe omgeving van de brug. Vanzelfsprekend werd het verkeer over de brug, dat vooral op Maandagochtend zeer druk is, gestagneerd. Er werden ex tra ponten in het Zwijndrechtse veer ingelegd om zoveel moge lijk verkeer van het Noorden naar het Zuiden en omgekeerd over te zetten. De chauffeur van de auto heeft brandwonden opgelopen. In Douala, in Frans-Kame roen, wordt in een café wijn per minuut verkocht. Iedere bezoe ker krijgt een Luis, die met het buffet is verbonden, in handen en mag zoveel drinken als hij in de tijd waarvoor hij betaald heeft naar binnen kan werken. Dit heeft senator Durand Reville meegedeeld in de raad van de republiek, waar een de bat werd gehouden over het al coholisme in de Franse over zeese gebiedsdelen. medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van Dinsdagoch tend tot Dinsdagavond. Warmer. Veranderlijke bewolking en op de meeste plaatsen droog weer. Zwakke tot matige zuidelijke tot zuidoostelijke wind. Hogere tem peraturen. WOENSDAG 26 MEI. Bij klare hemel en zonneschijn zullen wij zoals de vooruitge gane mare luidt Zuidzande „op zijn best" en, in feesttooi zien. Allerwege zal dit schone, on der de rook van Oostburg en tussen het vermaarde Zeeuws- nieuw, uit zeven punten bestaand .vredesplan" in, waarvan men echter in conferentiekringen vreest, dat het het voornaamste I een school in de rampgebieden Zoals reeds bekend, heeft de minister van Oorlog en van Marine bepaald, dat aan alle dienstplichtige onderwijzers, die in 1954 voor eerste oefening in werkelijke dienst moeten komen, voor zover zij een betrekking vervullen of gaan vervullen bij een school, waarbij zij als onmis baar worden aangemerkt, vrij stelling van dienst als gewoon dienstplichtige zal worden ver leend. Thans ontvangen wij nog van het departement van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen de volgende toelichting: Als onmisbaar bij de school zullen in ieder geval worden be schouwd zij, die als verplichte leerkracht aangesteld zijn of zul len worden in een vacature aan deeld. Vervanging van een zieke leerkracht gedurende korte tijd geldt in dezen niet als het ver vullen van een vacature. De vrijstelling zal ophouden te gelden, zodra de onderwijzer, de school verlaat, ten behoeve waar van hem vrijstelling is verleend. Indien betrokkene daarna een vacature gaat vervullen aan een andere school, waar hij eveneens als onmisbaar in bovenbedoelde zin kan worden aangemerkt, zal hem opnieuw vrijstelling worden verleend. Heeft een onderwijzer tot 1 Januari 1958 tijdelijk vrij stelling genoten, dan zal hij defi nitief worden vrijgesteld, indien er ook op dat tijdstip nog aanlei ding bestaat tot het verlenen van vrijstelling. struikelblok bij de onderhandelin gen niet wegneemt. Ook volgens dit plan moet Vietnam los van Laos en Cambodja worden be handeld. De communisten hebben er tot op heden echter op gestaan kwestie-Indo-China als geheel te behandelen. Een gezin in Hythe, Kent, heeft zijn tehuis van vliïgen- zwermen bevrijd met de hulp van spinnen. De spinnen zijn gekocht bij een plaatselijke ge leerde. Het gezinshoofd zei „niemand van de familie heeft bezwaren tegen de spinnen. Zij zijn zindelijk en veroorzaken geen last. Zij zijn in ons huis als geëerde en geëerbiedigde gas ten". dan wel in een vacature aan een school met twee leerkrachten of minder, het hoofd niet medege- rekend. De overige gevallen zul len afzonderlijk worden beoor Het snelste paard' van Ka zakhstan, met tuig en zadel van met zilver beslagen leerwerk, is door het volk van Kazakhstan aan het volk van de Oekraine ten geschenke gegeven ter gele genheid van de 300-ste verjaar dag van het samengaan van de Oekraine met Rusland, zo meldt Tass. Tot de geschenken be hoort ook een met goud. zilver en zijde geweven tapijt uit Oez- bekkistan. (Advertentie.) TJET resultaat van Castella Parels was eenvoudig ver bluffend. Binnen 20 minuten had ik mijn was kraakhelder aan de lijn hangen. Dit is juist waar ik altijd naar heb uit gezien Daarom wil ik U mijn blijdschap en dankbaarheid uiten. Voor mij staat het vast, dat dit het wondermiddel is voor deze tijd, waarin we al les vlugger en economischer willen. Zo schrijft ons één van de vele tienduizenden huisvrouwen die opgetogen zijn over de snelle en fantastische resultaten, die zij bereiken met Castella Parels, het wasmiddel van de nieuwe tijd. Castella Parels strooit men zo in het water en direct ontstaat verrukkelijk schuim. Geen papje vooraf te maken! Alle vuil trekt enorm snel uit het goed: in paniek vluchtten de vuilste vlekken. Eén maal spoelen is genoeg. Deze nieu we, veel kortere wasbehande- ling is ook veel beter voor alle textielweefsels: ondanks de geweldige waskracht van Castella Parels is er van slij tage in de was geen sprake meer. En U otaat versteld van de blank helderheid en de van alle goed, dat U behandelt met dit wonder- wasmiddel. Volg de beste raad, did U ooit werd gegeven: haal nog van daag Castella Parels (47 ct. per pak) in huis! Dez^ week zullen 100 trac toren uit Australië naar Paki stan worden verscheept. De tractoren, die volgens het Colombo-plan gezonden zullen worden, zijn voor de helft een geschenk van Australië, zo heeft de Austrrlische minister van Buit landse Zaken, Casey, meegedeeld. De oefening, die de vrijwillige brandweer te Voorthuizen dezer dagen heeft gehouden, heeft in tegenstelling met het doel van dergelijke oefeningen tot resul taat gehad, dat de paraatheid van de brandweer zeer sterk is verminderd. Midden onder de oefening begaf de brandspuit het namelijk. Voorthuizen heeft nu nog slechts een babyspuit, die uit de bezettingstijd dateert. Deze babyspuit zit echter vol kuren. De magneetontsteking waarmee zij is uitgerust, werkt meestal niet. Tot dat in deze spuittragedie nadere voorzienin gen zijn getroffen, zal men in Voorthuizen nu wel extra voor zichtig zijn met vuur. Vlaamse strand van Cadzand gelegen dorp bevlagd zijn, a.s. Donderdag! Waartoe ook wel bijzondere reden is! Immers: de koninklijke mu ziekvereniging „Veronica" zal haar 80-jarig bestaan op deze dag luister bijzetten door het jaarlijkse bondsconcours van de Zeeuws-Vlaamse bond van mu ziekverenigingen. In blijde jubelstemming zul len wederom een 10-tal Zeeuws- Vlaamse dilettantenkorpsen el kaar in vreedzame kamp de eer betwisten, wie hunner ditmaal naar de onbetwistbare uit spraak ener hoogstdeskundige jury voor een jaar het bezit van de fraaie bonds-wisselbe ker zal worden toegekend, een ereprijs waaraan ook het hoog ste ere-metaal door H. M. de Koningin geschonken, zal zijn verbonden. Als telkenj are alzo weer een hoogtijdag voor de muzieklief hebbers bezuiden de Schelde om hun hart uit te leven en elkan ders prestaties in puntentallen te zien afgemeten. Zuidzande zal zich deze eer waardig tonen! Heeft zich deze ook geduren de 8 decennia's die achter ens liggen, waardig getoond! Dit jaar zal deze, van grote levensvatbaarheid aldoor blijk- gevende vereniging vcor de 25e maal deelnemen aan een con cours Eclatante successen werden door haar behaald op de jaar lijkse concoursen, niet alleen na de bevrijding maar ook in de oude bond van vóór 1940, die toen alleen het Westelijk deel Van Zeeuws-Vlaanderen omvat te. Van de tweède afdeling heeft zij zich opgewerkt tot de afde ling uitmuntendheid en zo mag dit kleine dorp van nog geen 900 inwoners, momenteel bogen op het bezit van een weibezet fanfarekorps van om en bij de 30 leden, dat behoort tot de beste van onze streek. HOE DIT TE VERKLAREN? Waaraan is dit ongewone en in onze na-oorlogse, wat uit haar lood geslagen wereld uniek geworden feit toe-te schrijven? In de eerste plaats een voor beeldige gemeenschapszin, die zelfs in dorpen hoogst zeldzaam is. Want, laten we eerlijk zijn, in de meeste kleine (zowel als grotere) plattelandsgemeenten voelt de jeugd zich niet zo en thousiast meer voor de beoefe ning van deze mooie vrije tijds besteding. De edele dilettant-en- kunst is er in de laatste jaren trots alle moeite en onver droten pogingen niet zo erg best op vooruitgegaan! Veeleer het tegendeel! Althans in de meeste plaatsen ook in onze streek. De grootste gemeenten schitteren dan ook. voor een groot deel in afwezigheid. Maar gelukkig zijn er uitzon deringen ten goede. Daartoe behoort „Veronica" in het feestvierende Zuidzande, dat thans op een eerbiedwaar dige staat van dienst mag wij zen en daardoor mag bogen op de trots en algemene sympa thie harer burgerij! ZUIDZANDE OP Z'N BEST! beid, de zachtheid Breskens Terneuzen Hansweert Walsoorden v.m. 7.55 8.30 9.10 9.20 n.m. 8.18 8.53 9.33 9.43 Mei. ZON op onder MAAN op onder De 39-jarige bouwvakarbeider J. van H. uit Den Haag, was in November van het vorige jaar de trotse eigenaar van een nieu we motorfiets. Hij kreeg er ech ter een ongeluk mee, waardoor zijn motor nogal veel schade op liep. Helaas was hij niet ver zekerd. De onfortuinlijke motorrijder bedacht toen een listig plan. Met De diplomatieke betrekkingen tussen Griekenland en Bulgarije zijn hersteld. De Griekse regering heeft de tekst van een gemeenschappe lijke Grieks-Bulgaarse verkla ring gepubliceerd, waarin de Bulgaarse regering de verplich tingen voortvloeiend uit het te Parijs in 1947 getekende vredes verdrag aanvaardt en toe zegt d£ repatriëring te vergemakke lijken van Griekse onderhori gen, die gedurende de burger oorlog naar Bulgarije als gijze- een vriend, de 31-jarige expedi- M. en E. wordt verweten, dat teur A. K. M„ zocht hij een taxi- zij medeplichtig zijn aan deze po- chauffeur, de 46-jarige H. J. E. ging tot oplichting en dat zij een op, en samen ontwierpen ze een valse verklaring in een authen- fraai ongelukje. In de Cornells Jolstraat in Schevenlngen werd 's avond in hét duister een aanrijding ge- ensceneerd. De politie werd erbij gehaald. Er werd proces-verbaal opgemaakt. De eigenaar van de taxi-onderneming, waar de chauf feur werkte,was verzekerd. De politierechter veroordeelde de taxichauffeur, die ruiterlijk alle schuld op zich nam tot ƒ25 boete. Zeker van zijn zaak claimde de motoreigenaar 500 bij de verzekeringsmaatschappij voor de schade aan zijn motorfiets. Maar de verzekeringsmaat- schappij ging inmiddels failliet. De taxi-ondernemer weigerde de vordering, die inmiddels wegens loonderving e.d. tot 1700 was opgelopen, te betalen. Vorige week kwam de Haagse politie achter het snode plan. De drie samenzweerders zitten nu in het gevang. H. wordt nu ten laste gelegd, dat hij gepoogd heeft oplichting te plegen en dat hij een meineed heeft afgelegd yoor de politie- tieke acte hebben doen opnemen. Overigens zijn ze alle drie oude bekenden bij de politie. In een redevoering te Otzen- hausen heeft jhr. mr. M. van der Goes van Naters gezegd, dat de bespreking tussen Adenauer en Teitgen over de Saarkwestie po sitieve resultaten heeft opgele verd. „De hand die de Franse en de Duitse staatsman elkaar heb ben toegestoken, kan niet meer teruggetrokken worden", zei hij. Öe minister van Verkeer en Waterstaat heeft bekend ge maakt, dat motoren van het merk B.F.C., typen 1 (Trollet), 2 (Stafette) en 9 (Lynette), welke wat uitvoering en constructie be treft overeenkomen met de door Rubens onderdelen import te Twello, bij de rijksdienst voor het wegverkeer gedeponeerde en door de directeur van genoemde rijksdienst gewaarmerkte teke ningen en beschrijving, worden aangemerkt als verbrandings motoren, als bedoeld in artikel 1, eerste lid, onder d, van het wegenverkeersreglement. Ook motoren van het meri^ R.N. (Royal Nord), type 49 c.c., welke, wat uitvoering en con structie betreft, overeenkomen met de door A. H. op den Camp VERKEER IN DE HOOFDSTAD EIST WEER SLACHTOFFER. Zaterdagmiddag is de 53-jarige mevrouw Witte uit Amsterdam, die bij het kruispunt Linnaeus- straatEeste van Swindenstraat te Amsterdam onvoorzichtig de rijweg overstak door een auto bus van de N.B.M. gegrepen. De vrouw is ter plaatse aan de op gelopen verwondingen overleden. (motorenfabriek E.S.M.I.) te Stein (L.), bij de rijksdienst voor het wegverkeer gedeponeerde en door de directeur van genoemde rijksdienst gewaarmerkte teke ningen en beschrijving, worden als zodanig aangemerkt. Hoe is het mogelijk, zulk een klein dorp om te toveren tot een muzikaal „Oberammergau" in het vruchtbare landelijke Westen van Zeeuws-Vlaande- ren? Zeker, hier heeft altijd het hart geklopt van de echte lief hebberij beoefening van de blaasmuziek! Hier had reeds tientallen ja ren vóór het bestaan van de te genwoordige bond, jaarlijks een muziekconcours plaats. En dik wijls heb ik mij bezonnen op het verschil in deze mentaliteit tussen Oost en West, dat eigen- lij-K toch onmiskenbaar is! Is het de volksaard, die van wege de toevlucht voorheen van reiugies (uit Frankrijk in het bijzonder) invloed heeft gehad en zich uit in een groter kunst zinnigheid der bevolking? Als ik de ledenlijsten der korpsen ontvang treft het mij altijd, dat de meeste namen der werkende leden op een ontwij felbare Franse afkomst en af stamming wijzen! In Zuidzande bijv. draagt meer dan de helft der leden een uitgesproken Franse naam! Hoor slechts: De Hullu; Ris- seeuw; Le Grand; Fremouw; De la Viënne; Luteijn; Dubois; De Ligny; Neufeglise, enz. Op andere plaatsen in het land van Cadzand valt hetzelf de verschijnsel te constateren, ofschoon niet in die mate als te Zuidzande. Natuurlijk willen wij er ons voor wachten aan dit féit de oorzaak toe te kennen van de superioriteit die het Westen in muzikaal opzicht nog steeds be zit, want nog nimmer ging de beker naar het Oosten! Laten we het veiligheidshalve dus raar houden op het bui- gengewoon sterke saamhorig heidsgevoel der Zuidzandenaars en de „team"-geest zo lofwaar dig hun muziekkorps kenmer kend. „Veronica", het betekent im mers „ere-prijs", heeft in dit opzicht moreel reeds een pleit gewonnen! Moge deze Zuidzandse fanfa re ook op het komende con cours op de meest eervolle wijze tonen, haar oude traditie, on der haar eminente 'dirigent t« handhaven! En moge „Pluvius" de feest vreugde niet verstoren. 21-5-1954. 't Franse en Indische afgevaar digden zijn te Parijs bijeen om opnieuw te spreken over de toekomst van de Franse neder zettingen in India. India eist, dat de nederzettin gen zonder verder verwijl wor den overgedragen en de legale Frankrijk is van mening, dat de bevolking eerst geraadpleegd moet worden. In gewoonlijk welingelichte kringen is vernomen, dat de Fransen tegenvoorstellen heb ben gedaan, die, naar de mening van India, niet ver genoeg zou- De Britse minister van Bui tenlandse Zaken, Anthony Eden, heeft zijn Russische en Chinese collèga's te Genève in particuliere gesprekken gewaar schuwd niet te hoog spel te spelen of het Amerikaanse ver mogen om militair in Indo-Chi na in te grijpen, te onderschat ten. De Chinese minister, Tsjou en Lai, had Eden gezegd er op te rekenen, dat Engeland Amerika zou weerhouden van gewapen de interventie in Indo-China. Hierop antwoordde Eden, dat er geen grond was voor een derge lijke veronderstelling en dat Engeland op stuk van zaken tenslotte, zoals gewoonlijk, aan Amerikaanse kant zou worden gevonden. In de vierde klasse, negende lijst, van de 523ste Staatsloterij is Maandagmorgen de prijs van 15.000 uitgeloot. Het winnende De Boliviaanse minister van Defensie en zijn collega van Bui tenlandse Zaken hebben een communiqué uitgegeven, waarin zij de verklaring van de Boli viaanse militaire attaché in Washington afkeuren. De attaché had gezegd, dat Amerika een luchtbasis in Boli via zou kunnen vestigen, tenein de ieder Zuidamerikaans land, dat door infiltratie zou worden bedreigd te hulp te kunnen snel len. Een en ander werd gezegd naar aanleiding van de berich ten over wapenaanvoer uit een communistischland in Guate mala. Uit Stockholm wordt gemeld, dat de Zweedse eigenaars van het schip, dat de wapens naar Guatemala had gebracht, het vaartuig teruggeroepen hebben. Volgens de eigenaars hadden de Britse charteragenten van het vaartuig zich niet aan de char terbepalingen gehouden. Wapens behoorden namelijk tot de goe deren, die niet vervoerd mochten .worden,

de Vrije Zeeuw | 1954 | | pagina 1