Conferentie Nederland- Suriname-Nederlandse Antii-En Bekende Britse avonturier overleden De Valera verslagen De wapenzending voor Guatemala Wat brengt de Radio? In „De Drie Ankers SmAzk&ty k m&t; WRIGLEY Openingswoord van Dr Drees Verklaring van de stafchef der Vietminh 5 doktoren het misbruik van laxeermiddelen Bisschop van Aken overleden De onlusten in Pakistan De efficiency in de overheidssector Britse spoorwegstaking breidt zich uit INDIA EN ZUID-KOREA DE NED.-BELGISCHE WATERWEGEN Een agressieve ooievaar SOEPEN Binnenkort vijf-mogend- hedenbesprekingen over Zuid-Oost-Azië? TWEEDE BLAD Vrijdag 21 Mei 1954 9e jaargang No. 3155 waarschuwen tegen Het merk voor dé fijnproevers] Voor top-prestaties 99 HENGELVREUGD IN DE AETHER. DE VRIJE De voorzitter van de confe rentie Nederland-Suriname-Ne- derlandse Antillen, min.-presi dent dr W. Drees, heeft Donder dagochtend ter gelegenheid van de hervatting van de in Mei 1952 verdaagde conferentie het openingswoord uitgesproken. Hij zeide o.m.: „Als voorzitter van de conferentie Nederland- Suriname-Nederlandse Antillen ,heet ik allen, mede namens de Nederlandse regering, wel kom op deze zesde besloten ver gadering waarin de beraadsla gingen zullen worden hervat van de op 29 Mei 1952 tot nade re bijeenroeping verdaagde con ferentie. De toenmalige plaatsvervan gend voorzitter heeft de ontwik keling ter conferentie in zijn rede op de slotvergadering hoopvol en vertrouwengevend voor de toekomst genoemd. Het is echter niet te looche nen dat het niet-bereiken van het bij de opening der conferen- De stafchef van de Vietminh, brigade-generaal Van Tien Doeng heeft verklaard, dat de Vietminh- troepen die Dien Bien Phoe on der de voet hebben gelopen „21 geregelde bataljons hebben ver nietigd, of twee vijfde van de geregelde strijdkrachten, welke generaal Navarre aan het begin van de herfst-winter-campagne in Noord-Vietnam had verza meld", aldus een bericht van radio-Vietminh. Volgens de stafchef der op standelingen was het plan-Na- varre fundamenteel verstoord door de val van Dien Bien Phoe. Hij voegde hieraan toe, dat de Vietminh in de afgelopen acht jaar meer dan 400.000 tegen standers buiten gevecht had ge steld. tie op 3 Maart gestelde doel, n.l. het vaststellen van een ont- werp-statuut, teleurstelling heeft gewekt. Het mag buitenstaanders be vreemden, dat sindsdien bijna 2 jaren voorbij zijn gegaan, al vorens de conferentie wederom kon worden bijeengeroepen. Voor wie de feiten kent en met de bijzondere omstandigheden in elk der landen op de hoogte is, is dit niet zo verwonderlijk. Ook behoeven we dit tijdverlies niet te betreuren, gelet op de omvangrijke gedachtenwisse- ling, welke in de loop der tijden over de meeste der punten, die thans nog ter sprake zullen ko men^ reeds heeft plaats gehad en rekening houdende met de door alle delegaties getoonde bereidheid open te staan voor de opinie en argumentaties van anderen, mag gegronde hoop worden gekoesterd, dat op kor te termijn volledige overeen stemming zal worden bereikt en dat de nieuwe rechtsorde thans binnen afzienbare tijd geves tigd zal kunnen worden. Voor die hoop is te meer reden, omdat wij allen weten, dat for muleringen wel betekenis kun nen hebben, maar dat beslis send is de geest waarin men el kaar tegemoet treedt. Ik geloof te mogen zeggen, dat die geest goed is. Wij willen alleen samenwer king in één koninkrijk. Van een koloniale verhouding kan geen sprake meer zijn en is ook geen sprake meer. Ten aanzien van inwendige aangelegenheden zijn Suriname en de Antillen in we zen reeds eigen meester. De on derlinge verbondenheid in het koninkrijk moet berusten op het beginsel der gelijkwaardigheid, al leidt reeds het grote verschil in talrijkheid der bevolking bij de verschillende rijksdelen on vermijdelijk tot een genuanceer de regeling. Wij kunnen, oaarvan ben ik overtuigd, veel voor elkaar zijn. Gunstig zijn hier de voor waarden voor een rustige en vreedzame ontwikkeling van verworven eigen meesterschap en voor een blijvend samengaan voor gemeenschappelijke doel einden. Temidden van een ver warde, naar een bekend woord zelfs een bezeten wereld, kun nen wij, hoe klein wij ook teza men mogen zijn, een voorbeeld geven van redelijkheid, onder ling begrip, samenwerking en vrijheid. Ik vertrouw, dat deze confe rentie dat inderdaad zal doen. Met deze goede verwachting voor ogen, nodig ik u uit de be raadslaging over het ontwerp statuut te hervatten". Als u geregeld laxeermiddelen slikt, is er nu een manier om er van af te komen. 83 van de 100 personen lukte hetu kunt het ook. En wel zo: Drink in de loop van elke dag enkele glazen water en bepaal een vast uur voor uw stoelgang. Neem de le week elke avond twee Carter's Leverpilletjes. 2e Week - elke avond één. 3e Week - om de andere avond één. Daarna niets meer, want Carter's Leverpilletjes stellen uw ingewanden in staat weer op eigen kracht te werken, zonder laxeermiddelen. Wanneer zorgen, vermoeidheid of te veel eten het tempo van uw ingewanden tijdelijk vertragen, neem dan tijdelijk Carter's Leverpilletjes om u weer op gang te helpen. Zo raakt u uw verstopping kwijt en vervalt u niet in de laxeer middelen-gewoonte. Haal direct Carter's Leverpilletjes, f 1.20 per flacon, w Woensdag is de Rooms-Katho- lieke bisschop van Aken, dr Jo hannes Josef van der Velden, op 63-jarige leeftijd aan een hartaanval te Refeld overleden. De thans bekend geworden uitslagen tonen, dat De Valera'- partij verslagen is in de alge mene verkiezingen in Ierland. Volgens de tot dusver binnen gekomen uitslagen heeft de Fianna Fail, de liberale partij van De Valera 59 zetels, de con servatieve fine Gael 46 zetels, (Officieel is meegedeeld, dat bij de recente onlusten in Oost- Pakistan 9 kinderen, 25 vrou wen en 346 mannen om het le ven zijn gekomen. De toestand in de streek van de onlusten, bij een jutefabriek in de nabijheid van Dacca, is nog steeds ge spannen. Kolonel Julian, de Ameri kaanse neger die zich in de Italiaans-Abessijnse oorlog als oorlogsvlieger de bijnaam „zwarte adelaar" verwierf en die zegt inkoper van wapens voor de regering van Guatemala Vele ambtenaren van het rijk, de provinciale griffie, grote overheidsinstellingen, burge meesters en wethouders van steden met meer dan 20.000 in woners waren Woensdagavond in de dierentuin in Den Haag, waar het Nederland instituut voor efficiëncy een bijeenkomst had belegd. Inleider was de heer P. Ver- burg van het raadgevend bu reau Ir. P. H. Bosboom en F. C. M. Hegener te Amsterdam, die sprak over: „De invloed van kostenbesef op de efficiëncy in de overheidssector". Aan de hand van enige prac- tische ervaringen belichtte de heer Verburg de betekenis van het kostenbesef. In het bijzon der ging spreker in op de vraag of het zich rekenschap geven van het feit, dat vele activitei ten ook kosten met zich mee brengen in het algemeen op de juiste plaats in de organisatie en door de juiste personen ge schiedt. Het doel van de bijeenkomst was belangstelling te wekken voor het vormen van kleine werkgroepen, die het aan de or- •de gestelde onderwerp zullen bestuderen en voorstellen zullen doen, die tot verhoging van de efficiëncy in de overheidssector kunnen leiden. De staking bij de spoorwegen in W.-Engeland heeft zich uit gebreid tot Wales, waar 600 stokers en machinisten hebben besloten het werk neer te leg gen. De staking die naar aanlei ding van een nieuw werkrooster is begonnen, heeft 't spoorweg verkeer tussen Londen, Devon shire, Cornwall en Wales stilge legd. te zijn, heeft in New York ver klaard, dat Guatemala door het verbod van het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Za ken om in de Ver. staten wa pens „voor normaal gebruik" te kopen, genoodzaakt was om de ze wapens elders, zelfs in com munistische landen, aan te schaffe. Als het Amerikaanse verbod van wapenleveranties aan Gua temala zou worden opgeheven zou Guatemala de aankoop in communistische landen stop zetten, zo zei hij. Julian deelde voorts mede, dat de wapenzending waartegen de Ver. Staten hadden geprotes teerd, geen Russisch geschenk was. Zij was door Guatemala gekocht via een Zwitserse fir ma, die o.m. een Amerikaanse directeur heeft. Ook verklaarde hij, dat hij onlangs had getracht enige oude jachtvliegtuigen in Zwe den te kopen, doch dat de Zweedse regering hem had me degedeeld, van de Amerikaanse ambassade in Stockholm de me dedeling ontvangen te hebben, dat „de Amerikaanse regering zeer ontstemd zou zijn" als Zweedse vliegtuigen aan Gua temala werden geleverd. „Wat zou de pro-communisti sche heer Nehroe er van zeggen wanneer Zuid-Korea de vrije en de communistische staten zou voorstellen een commissie in te stellen, met als taak de eenwor ding van India en Pakistan tot stand te brengen? De Zuidkore- aanse regering zou gaarne we ten of premier Nehroe een voor stel, dat genoemde landen het geschil tussen India en Paki stan zouden bespreken, zou ver welkomen", aldus de Zuidkore- aanse onderminister van Bui tenlandse Zaken, Tsjoeng Tsjo Wan, in een commentaar op Nehroe's verklaring van Dins dag j.l. dat, indien het niet mo gelijk zou zijn onverwijld tot 'n verenigd Korea te komen, N.- en Zuid-Korea.mogelijk „tot een soort gemeenschappelijke staatsbouw zouden kunnen ko men, om hun vraagstukken te bespreken, hetgeen mogelijk la ter tot hereniging van Korea zou kunnen leiden". Labour 15 zetels, de boerenpar tij 6 ,de republikeinen 3 en de onafhankelij ken 4 zetels. Vol gens deze cijfers beschikt de verenigde oppositie, die over eengekomen is ingeval van een overwinning een coalitie-rege ring te vormen, over een meer derheid van 15 zetels. In de vorige dail (Lagerhuis) beschikte De Valera over 72 van de 147 zetels. Om aan de macht te blijven had hij de steun no dig van enige onafhankelijken. Nu de uitslag van slechts 14 districten nog onbekend is, heeft De Valera geen kans meer' om de voorsprong van de oppo sitie ongedaan te maken, ook al zouden enige onafhankelijken hem weer hun steun geven. De verslagen staatsman heeft het land sinds 1932 geregeerd, met een korte onderbreking van „De Gazet van Antwerpen" geeft Donderdag als eerste Bel gische blad een korte commen taar op het verslag van de Bel gisch-Nederlandse commissie voor de waterwegen. Schrijver van het artikel, de Antwerpse volksvertegenwoordiger L. Kie- boom, merkt op de indruk te hebben dat van Belgische zijde zeer grote toegevingen zijn ge daan vooral wat de verdeling der kosten betreft. Hij berekent dat de uitvoering der 3 werken België op een totaal bedrag van bijna fr. 4.500 millioen zal ko men te staan. Verdeeld over en kele jaren, zó'schrijft hij, is de ze uitgave echter dragelijk op 'n begroting die op het ogenblik jaarlijks fr. 100 milliard be draagt en bij een nationaal in komen van ongeveer fr. 300 mil liard per jaar. Na er bij de re gering op aangedrongen te heb ben thans spoedig de onderhan delingen voort te zetten en de teksten der verdragen voor te bereiden spreekt de heer Kie- boom nog de wens uit dat de Lord Edward Montagu is op 48-jarige leeftijd, te Chiapas, in Mexico* tengevolge van zonne steek overleden, aldus meldt de „New York Times". Montagu be vond zich in Mexico in verband met onderzoekingen naar de oude beschaving der Mayo- indianen. Lord Montagu, broeder van de tiende hertog van Manches ter, was een bekend avonturier, wiens naam in de jaren 20 en 30 nerhaaldelijk op opvallende wij ze in de pers is gepubliceerd. Na de bekende Britse school van Harrow te hebben afgelo pen, werd de jonge lord in 1925 door zijn vader naar een boer derij in Canada, bezit van de familie, gezonden om met het boerenbedrijf vertrouwd te ge raken. Edward had er echter na een jaar schoon genoeg van. Hij verliet Alberta, dook op in Win nipeg, in de Canadese staat Ma nitoba, trad daar in het huwe lijk met Nora Potter, dochter van een zakenman uit Alberta en reisde vervolgens naar de Ver. Staten, waar hij zich als „werkend passagier" voor het jacht van kapitein Walter Wan- dewell liet aanmonsteren. Kapitein Wandewell werd in 1932 te Los Angeles door misda digers vermoord. Lord Montagu werd gearresteerd, omdat er iets met zijn paspoort niet in orde was. Dit maakte, dat hij de Ver. Staten verliet en zien weer m canada vertoonde. in ïygg koent hij een motor schip, waarmee hij, met nog b mannen, uit Victoria, in Brits- Columbia, naar Vancouver ver trok. Onderweg werd schipbreuk geleden en de 7 gezellen moes ten 2 dagen op het jones-eilanu üoororengen, vóór zij gered wer den. Na de schipbreuk verdween Montagu. Zijn ongerust gewor den familie liet over het geneie Amerikaanse vasteland naai hem zoeken, daar gevreesd weru dat hij ontvoerd was. Doen Montagu dook in Duin kerken weer op. Hij was, via Panama, naar Engeland scneep gegaan. Van hieruit had zijn zuster Louise, die een vliegbre vet had, hem per vliegtuig naar Duinkerken overbracht. In Frankrijk zijnde, meldde hij zich aan voor dienstneming in het Franse vreemdelingen legioen, dat hem echter niet aanvaardde. Lord Montagu keerde daarop naar Engeland terug en kocht een koffiekraam te Maidenhaid, aan de Theems, waar hij koffie en broodjes verkocht aan vrien den, die met hun motorboten op de Theems gingen varen. In 1935 schreef Montagu, on der de titel „Van Harrow naar Hollywood", zijn gedenkschrif ten voor een Londens avond blad. Hij was inmiddels van zijn eerste vrouw gescheiden, waar na hij, in 1937, hertrouwde met Dorothy Peters. Daarop kwam de tweede we reldoorlog en Montagu zorgde er voor, dat hij er niet buiten bleef. Hij nam, als gewoon sol daat dienst in het Amerikaanse leger, hetgeen hem, na de oor log, het Amerikaanse staatsbur gerschap opleverde. Ook zijn tweede huwelijk werd door echtscheiding ontbonden, waarna hij zich in 1952, ge flankeerd door Cora Kellyn, voor de derde maal op het hu welijkspad waagde. Een betrekkelijk „gewone" oorzaak zonnesteek heeft nu een einde aan dit veelbewo gen leven gemaakt. In het Friese dorpje Tijntje is een ooievaar neergestreken, die daar bezit van het bestaande nest heeft genomen. Hij voelt er zich niet alleen thuis, doch be schouwt zich ook als heer en meester van zijn omgeving. Dat ondervond dezer dagen een vromaedjke ingezetene van het dorp, die langs de stille Brege- leane fietste. De ooievaar kwam op haar af, vloog een paar keer dreigend over haar hoofd en pikte haar toen in de rug. De wielrijdster heeft er toen een snelle spurt ingezet om aan een verdere kennismaking met de ooievaar te ontkomen. In Tijntje vraagt men zich nu af, of hun ooievaar het speciaal op de vrouwelijke ingezetenen an hun dorp heeft gemunt OXO ..CHICKEN" - OXO VERMICELLISOEP-- OXO TOMATENSOEP OXO CHAMPIGNONSOEP - OXO JULJEflNESOEP 1948 tot 1951 toen de oppositie- Belgen zich niet opnieuw zullen partijen een coalitie-kabinet laten verdelen door plaatselijke vormden. belangen. verhoogt bij sporf en spel erlru. L"!fl°udjngs *uivert U °9en Qdem ">0 nd en keel. Van gewoonlijk welingelichte Londense zijde wordt vernomen dat de plannen voor vijf-mo- gendhedenbesprekingen over de militaire toestand in Zuid-Oost- Azië vrijwel gereed zijn. Men meent, dat deze bespre kingen, waaraan zou worden deelgenomen door hoge officie ren van de Ver. Staten, Enge land,, Frankrijk, Australië en Nieuw-Zeeland, binnenkort te Washington zullen beginnen. De aanvang der besprekingen is vertraagd, doordat de Ver. taten en Engeland het aan vankelijk niet eens waren over hun draagwijdte. Thans is over eenstemming bereikt. ZATERDAG 22 MEI. HILVERSUM I: 7.00 Nieuws; 7.10 Gram.; 7.45 Morgengebed; 8.00 Nieuws; 8.15 Gram.; 8.55 Hoogmis; 10.30 Waterstanden; 10.35 Schoolradio; 11.05 Voor de zieken; 11.50 Gram.; 12.30 Mede delingen; 13.00 Nieuws; 13.20 Amus. muziek; 14.00 Boekbe spreking; 14.10 Gram.; 14.20 En gelse les; 14 40 Koor; 15.00 Kro niek van kunst; 15.35 Orkest; 16.00 Gram.; 16.30 Causerie 17.00 Voor de jeugd; 18.15 Weekover zicht; 18.25 Lichte muz.; 18.45 Buitenl. correspondenties; 19.00 Nieuws; 19.10 Gram.; 19.20 Van het Binnenhof; 19.30 Gr.; 20.25 De gewone man; 20.30 Causerie; 20.50 Gram.; 21.00 Gev. progr.; 21.50 Act.; 22.00 Wedstrijd in sterke verhalen; 22.30 Wij lui den de Zondag in; 23.00 Nws.; 23.15 Esperanto; 23.22 Orkest. door PIKE NORTON WILL'S 10). (Nadruk verboden), knikken, omdat het bakenden sa van hem waren of... had dat Ook de waard wierp, als hij knikje een andere betekenis. Ze haar bij het opnemen of uitvoe- zette die vragen van zich af. Het ren van een bestelling passeerde behoefde toch helemaal niets bij- snelle en onderzoekende blikken zonders te betekenen. Ze zag op haar. Ze voelde aan de hele spoken op klaarlichte dag! sfeer in de kroeg, dat men haar Milly wijdde weer haar aan- niet vertrouwde, maar ze had dacht aan de personen rondom niets anders verwacht. Achter in haar. Een jonge matroos met verliet de kroeg. De jonge zee- terwijl hij haar een raadselachti- man was tegelijk met haar op- ge blik toewierp. „Dat ligt aan gestaan en liep op de deur toe. de omstandigheden waaronder „Mag ik je wegbrengen", vroeg je hier komt." hij zo vriendelijk mogelijk; zijn hand flemend op haar arm leg gend. Milly rook zijn drankadem en draaide haar hoofdje af. „Schiet op, asjeblieft" zei ze. „Ik kom best alleen thuis Tot in de binnenstad bleef hij achter haar lopen, af en toe een opmer king makend. Toen ze eenmaal weer in de haar vertrouwde straten was, beving haar een gevoel van triomf. Dat had ze eens netjes gefixt, vond ze. Er was eigenlijk Hij verwijderde zich weer snel en Milly keek hem onthutst na. Wat bedoelde die man met die duistere woorden. Ze kon zich niet losmaken van het gevoel, dat er een dreigement in zijn woorden verscholen lag. „Geen zorg maken nu" hield ze zich zelf voor. „Je bent hier niet voor je plezier, en je moet door de zure appel heen bijten". Er waren niet veel nieuwe gas ten, zag ze. De meeste kende ze nog flauw, al waren er enkele nieuwe gezichten te „bewonde- geen kunst aan. Wie genoeg durf had kon precies hetzelfde doen. ren1 Thuis op haar kamer besloot ze Nadat ze er al een half uur volgende Woensdag weer te gezeten had en zich begon af te de kroeg was een deur, waar- een nog vrij frisse kop lachte gaan. „Ik moet eens in contact vragen of het haar net zo ver door enkele mannen verdwenen, vriendelijk tegen haar, maar het Milly vroeg zich af waartoe die meisje beantwoordde die lach deur toegang gaf. Voor de deur niet. Een man van een zuidelijk zat een Chinees strak voor zich type, die naast hem aan het ta- uit te staren. Zijn blik zweefde feitje zat, zag dat en schoot in ergens in het onbestemde maar een luide lach. Hij fluisterde zijn hij gaf toch de indruk, dat niets buurman iets toe. En nu scha- Haar komst op Woensdagavond van hetgeen er in de kroeg ge-terden beide van het lachen, on- verwekte niet zoveel sensatie als beurde hem ontging. „Een typi- derwijl Milly aankijkend. „Toch de eerste keer. De waard keek sche vent", dacht het meisje. een onguur boeltje..." dacht ze, haar terloops even aan en ging Juist passeerde er een jonge haar horloge raadplegend. „Hettoen snel weer door met zijn komen met één van die mannen gaan zou als op Zondagavond, daar", dacht ze. „Dat is de enige viel er een incident voor, dat weg om iets te weten te komen." haar een apart kijkje gaf op de gewone werkwijze en mentali teit van de kroeghouders in dit stadsdeel. Plotseling werd de buitendeur opengestoten en laveerde er een man binnen, die kennelijk teveel gedronken had. Hij werd met een gejuich begroet door een kerel de Oosterling en verbeeldde is al bij twaalven. Ik moet eens werk: het afwrijven van de tap- troepje andere mannen, die ook zij zich dat nu of knikte de Chi- opstappen." nees werkelijk even tegen hem? Ze stond op en keek de kroeg Wat zou er toch achter die deur rond om met de waard af te re- gebeurën? Was het soms een kenen. Dan herinnerde ze zich achteruitgang? Weer ging er ineens, dat ze al betaald had. In- wijl ze even huiverde. De man iemand door de deur en Milly, eens keek ze'recht in de ogen had ook zo'n akelige stem. „Is die nu scherp oplette, zag de Chi- van het Chineesje bij de deur. het hier altijd zo gezellig?" nees nu duidelijk tegen hem „Hu, wat een ogen"; ze griezelde dwong ze zich te vragen. „Soms knikken. Zou hij nu alleen maar [en snel draaide ze zich om en !wel, soms niet", zei de waard, kast met een doek. Hij bracht haar de bestelling en vroeg: „Is het u hier nogal bevallen?" „Ja", zei Milly, ter- al niet meer zo nuchter waren. Met zijn lodderige oogjes keek hij rond en wilde neervallen op een nog onbezette stoel. De kas telein was hem echter voor. (Wordt vervolgd). HILVERSUM H: 7.00 Nieuws; 7.15 Gymn.; 7.30 Gram.; 8.00 Nieuws; 8.18 Gram.; 8.55 Voor de vrouw; 9.10 Gram.; 10.00 Causerie; 10.05 Morgenwijding; 10.20 Voor de arbeiders; 11.45 Gram.; 12.30 Mededelingen; 12.33 Gram.; 13.00 Nws.; 13.15 Varia; 13.20 Dansmuziek; 13.45 Sport; 14.00 Orkest; 14.25 Fries programma; 14.50 Gram.; 15.15 Hernieuwde kennismaking16.10 Orkest; 17.00 Weekjourn.; 17.30 Gram.; 18.00 Nieuws; 18.20 Or kest; 18.40 Regeringsuitzending; 19.00 Art. staalkaart; 19.30 Cau serie; 20.00 Nieuws; 20.05 Gr.; 20.30 Dansmuziek; 21.00 Caba ret; 21.35 Gram.; 21.45 Cause rie; 22.00 Lichte muziek; 22.40 Hoorspel; 23.00 Nieuws; 23.15 Gram. BIRUSSEL VL: 12.00 Gram.; 12.30 Weerbericht; 12.34 Gram. 13.00 Nieuws; 13.15 Almanak; 14.30 Orkest; 15.15 Gram.; 15.45 Accordeon; 16.00 Gram.; 16.15 Accordeon; 16.30 Gram.; 16.45 Eng les; 17.00 Nieuws; 17.10 Bal letmuziek; 1720 Zang; 17.30 Or gel; 18.30 Voor de soldaten; 19.00 Nieuws; 19.40 Gram.; 20.00 Orkest; 22.00 Nieuws; 22.15 Ver zoekprogramma; 23.00 Nieuws; 23.05 Dansmuziek; 23.40 Zigeu- nermuziek. Ter gelegenheid van de ope ning van het visseizoen op één Juni a.s. zal de A.V.R.O. die dag in samenwerking met de alge mene hengelaarsbond een grote landelijke viswedstrijd houden. Zij, die op 1 Juni vóór 2 uur de grootste karpers, snoeken en brasems vangen en daarvan via de secretarissen van de henge laarsbond de A.V.R.O. op de hoogte stellen, zullen die avond in Utrecht een prijs ontvangen. De muzikale omlijsting dier prijsuitreiking, welke in het N.V.-huis za Igeschieden is ge heel in stijl gehouden en wordt verzorgd door artisten, die graag af en toe de hengel uitgooien als de Wama's, Willy Alberti, mr Doodle, Gerard van Kreve len en Piërre Palla, benevens de zangers Marianne van den Berg en Jos. Clebert met zijn „fish- college". Voor de hengelaars is er die avond ook nog een wed strijd in het mooiste vissersver- haal over de ervaringen van die dag. Dit programma wordt uit gezonden.

de Vrije Zeeuw | 1954 | | pagina 5