De gewonden van Dien BienPhoe West-Duitsland en de Sowjet-Unie De zaak-Petrof De verkorting van de diensttijd in België Nederlandse soldaat geëerd in Korea Openbare bijeenkomsten in Karatsji verboden DE STRIJD GENEVE Vietmmh-beschuldiging Treinongeluk in Zweden Vliegtuigongeluk in Sao Paulo De Zuiafrikaanse kleurlingen-kiezers Cyal Nederlands detachement Verenigde Naties. Sprinkhanenplaag in Tjilitjap en Banjumas De kolen- en staalgemeen schap en de atoom-energie WEERSVERWACHTING HOOGWATER ZON- en MAANSTANDEN WOENSDAG 19 MEÏ 1954. 9e Jaargang No. 3153. Prins Bernhard ongedeerd na auto-ongeluk Vliegtuigen in actie FRANSE LUCHTMACHT BOMBARDEERT GEBIED VAN SOLA. De voor Korea voorgestelde algemene verkiezingen t .,e*v Stofwisselingzout Oud-Minister Van Zeeland dienl interpellatie in over verminderde diensttijd Machinistenstaking in West-Engeland Het ongeval te Tiel Frankering bij Abonnement: Terneuzen Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande Noordstraat 55-57 Terneuzen Redactie-adres: Telefoon 2073 en 2510 Nêi 5 uur uitsluitend 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: 5,35 per kwartaal; per maand 1,80; per week 43 cent. Losse nrs c Uitgeefster N.V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen Volgens radio-Vietminh zijn de opstandelingen bereid de ge wonde krijgsgevangenen van Dien Bien Phoe volgens de oor spronkelijke overeenkomst over te dragen. Zoals gemeld hebben de Fran sen nieuwe voorstellen gedaan. Een Franse missie is inmiddels voor onderhandelingen naar Dien Bien Phoe vertrokken. Volgens A.F.P. staat zij onder leiding van professor Piërre Huard. Het opperbevel van de Viet minh heeft besloten 18 zwaar gewonden -van Dien Bien Phoe vrij te laten. Dit besluit, dat werd genomen op dezelfde dag als waarop het Franse opperbevel besloot het eerste accoord betreffende de evacuatie van gewonden op te zeggen en de bombardementen van de provinciale weg nr. 41 te hervatten, wordt te Saigon be schouwd als een bewijs, dat de opstandelingen 'n nieuwe over eenkomst willen sluiten, hetzij om de openbare mening gunstig voor zich te stemmen, hetzij om het uitschakelen van genoemde bevoorradingsweg opnieuw te vertragen. De 18 gewonden zijn inmiddels uit Dien Bien Phoe te Loeang Prabang aangekomen. kust twee communistische mari nevaartuigen tot zinken gebracht en een straaljager van het type Mig-15 beschadigd, zo wordt te Taipeh meegedeeld. Volgens een nationalistische woordvoerder betrof het een oor logsschip van 1500 ton en één van 800 ton. Het luchtgevecht ging tussen twee Mig-straaljagers. Het ge vecht had 12 minuten geduurd. De nationalistische vliegtuigen waren veilig op hun basis terug gekeerd. Communistische vliegtuigen hebben Dinsdag gedurende vijftig minuten boven de Zuidkoreaan- se hoofdstad Seoel gevlogen, waar het luchtalarm werd ge geven. In een door de leiding der Ame rikaanse luchtmacht in het Verre Oosten uitgegeven bekendma king wordt gezegd, dat jagers der verbondenen de communisti sche toestellen niet voor hun terugvlucht naar Noord-Korea hebben kunnen onderscheppen. Hieraan werd toegevoegd, dat deze schending van het Zuid- koreaanse luchtruim ter kennis van de gemengde Koreaanse be standscommissie is gebracht. Een woordvoerder der vijfde Amerikaanse luchtmachtgroep (die in het Verre Oosten is ge legerd) heeft later meegedeeld dat twee communistische vlieg tuigen boven Seoel hebben gevlo gen. hetgeen volgens hem de dood had veroorzaakt van 15 Franse krijgsgevangenen, die op dat tijdstip over deze weg werden vervoerd. De woordvoerder ontkende voorts, dat het opperbevel der Vietminh onderscheid maakt tus sen de Franse en de Vietnamese gewonden te Dien Bien Phoe. Het garnizoen onder generaal De Castries had voor zeven acht sten uit Franse elite-troepen be staan en slechts voor één achtste uit Vietnamezen. Hieruit kon, volgens de woordvoerder, ver klaard worden, dat er slechts weinig ernstig gewonde Vietna mezen waren en dat de eerste groep, welke uit Dien Bien Phoe was weggevoerd, alleen uit Fransen bestond. Volgens de Vietminh-woord voerder had Genevieve de Galard Terraube, de enige Franse ver pleegster te Dien Bien Phoe, een brief aan de Vietminh-leider, Ho Tsji Minh, geschreven, waarin zij deze dank zegde voor de men selijke behandeling van de Fran se gebonden door de Vietminh- troepen. Andere gevangen geno men leden van de Franse medi sche dienst hadden brieven van dezelfde inhoud gestuurd. Gistermiddag om kwart over vijf is Zijne Koninklijke Hoog heid Prins Berhard een auto-on geluk overkomen, waarbij hij ge lukkig geen lichamelijk letsel op liep. De Prins reed op de rijksweg van Den Haag naar Utrecht. Hij bestuurde zelf zijn auto. Onge veer 20 km voor Utrecht wilde hij een voor hem rijdende vracht auto passeren, die echter juist op dat moment ook naar links uithaalde. Hierdoor werd de auto van de Prins in de midden berm gedrukt. De auto sloeg over de kop. De Prins en de naast hem zittende chauffeur konden geheel ongedeerd de auto verla ten. Een passerende automobi list heeft de Prins meegenomen naar Soestdijk. De auto van de Prins werd zwaar beschadigd. De chauffeur van de vracht auto heeft blijkbaar niets ge merkt en is doorgereden. De rijkspolitie stelt een onder zoek in. De Franse luchtmacht heeft Dinsdagmorgen de bombarde menten van de provinciale weg nr. 41 hervat en wel tussen Dien Bien Phoe en Tuangiao, zo heeft het Franse opperbevel meegedeeld. Een woordvoerder van het Franse opperbevel heeft ver klaard, dat de bombardementen van de weg niet eerder waren begonnen wegens ongunstig weer. Zoals gemeld hadden de Fran sen met ingang van middernacht van Maandag op Dinsdag de overeenkomst, volgens welke de weg niet bestookt zou worden, opgezegd. Zij beschuldigen de tegenstander er van de weg te gebruiken voor zuiver militaire doeleinden. De weg zou niet aan gevallen worden, teneinde het vervoer van gewonden niet te storen. Vliegtuigen van de luchtmacht van nationalistisch China heb ben gisteren in twee afzonderlij ke gevechten voor de Chinese Een twintigtal Franse bommen werpers en jachtbommenwerpers heeft Dinsdag „gevoelige pun ten" in het gebied van Sonla aangevallen. Van Franse zijde wordt het resultaat „bevredi gend" genoemd. Het was de eer ste maal, dat een gedeelte van de weg van Dien Bien Phoe naar Sonla werd bestookt sinds de Fransen en de Vietminh op 13 Mei waren overeengekomen, dat de weg niet zou worden aangeval len met 't oog op het vervoer van gewonden van het garnizoen van Dien Bien Phoe. Deze overeen komst werd, zoals bekend, op 16 dezer door de Fransen opgezegd. Een woordvoerder der (com munistische) Vietminh-delega- tie heeft Frankrijk Dinsdag be schuldigd van sabotage der overeenkomst voor het wegvoe ren van gewonden uit Dien Bien Phoe. Hij zei, dat Franse vlieg tuigen op 17 dezer de koloniale weg 41 hebben gebombardeerd, Een goederentrein is op het station van Tumba, ten Zuiden van de Zweedse hoofdstad Stockholm, op een stilstaande sneltrein uit Malmö ingereden. De laatste 3 wagons van de snel trein, slaapwagons, werden vol ledig in elkaar gedrukt. Vijftien passagiers werden in deze wa gons gewond. De bestuurder van van de goederentrein is om het leven gekomen. Leden van reddingsploegen zijn er, met behulp van zuur stofbranders, in geslaagd een passagier te bevrijden, die in een toilet klem zat. Volgens het dagblad Globo is boven een plaatsje in Sao Pau lo, Araraguara, een vliegtuig in de lucht ontploft. Naar men aanneemt zijn de piloot en 2 passagiers om het le ven gekomen. Op de tweede geheime bespre king van de Indochinese kwestie in Genève is Dinsdag opnieuw van gedachten gewisseld over herstel van de vrede in Indo-Chi- Heden zal het beraad over deze kwestie worden voortgezet, aldus is Dinsdag na de vergade ring, die drie uur en een kwartier duurde, in een officieel communi qué bekendgemaakt. Men meent te weten, dat de be sprekingen Dinsdagmiddag rus tig verliepen, doch er schijnt geen enkele vordering te zijn ge maakt. De vertegenwoordigers van al le negen deelnemende landen zouden het woord hebben ge voerd. Een Franse woordvoerder deel de mede, dat niet is gesproken over de evacuatie van de Franse gewonden uit Dien Bien Phoe. De Amerikaanse delegatieleden naar de Geneefse besprekingen hebben in het afgelopen week einde met hun Zuidkoreaanse collega's besprekingen gevoerd over een nieuw compromis-plan voor het uitschrijven van alge mene verkiezingen in geheel Ko- Hierbij werden, naar de Advertentieprijs: per mm 15 et.; minimum per advertentie 2,25. Rubriek Kleine Advertenties: 5 regels L iedere regel meer 20 cent. Vermelding: Brieven onder nummer, ef: Adres Bureau van dit Blad 20 cent meer. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur. Voor het Maandagnummer: Zaterdags 10.30 uur. rea. Het bestuur van de vrije de mocratische partij in West- Duitsland heeft zich voorstan der verklaard van het zenden van een parlementaire delega tie naar Moskou om de moge lijkheid van het openen van di plomatieke betrekkingen met de Sowjet-Unie te bespreken. De vrije democratische partij maakt deel uit van de coalitie regering. Kanselier Adenauer heeft on middellijk verklaard, dat het voorstel van de vrije democra ten „op het ogenblik niet acuut is". Zijn eigen partij, de chris ten-democratische unie, die in de bondsdag over een meerder heid beschikt, is in spoedverga dering bijeengekomen en nam een motie aan, waarin gezegd wordt dat het plan van de vrije democraten de nauwe betrek kingen met het Westen zou kun nen schaden. Sinds het begin van dit jaar is de samenwerking tussen de christen-democraten en de vrije democraten steeds moeilijker geworden. De vrije democraten zijn het met de C.D.U. oneens over de benoeming van de mi nister voor Gezinszaken, die zij te „confessioneel" vinden, voorts over de woningbouw en de Saarpolitiek. Al verscheidene jaren poogt de vrije democrati sche partij de leiding van de Buitenlandse Zaken uit handen van dr Adenauer te krijgen. De beide andere regeringspar tijen, de vluchtelingenpartij en de Duitse partij, steunen dr Adenauer in de kwestie der be trekkingen met Rusland. voelen er zich leer goed bij ee zijn dankbaar voor 3 maal daags een mespunt Vraaqt Uw Apotheker of Drogist Amerikanen naderhand aan de leden der andere Westerse dele gaties te Genève mededeelden, „geen vorderingen" gemaakt. President Syngman Rhee heeft reeds een eerder Amerikaans voorstel ten deze verworpen. Naar verluidt, heeft hij thans verklaard, dat aan twee voor waarden moet worden voldaan, voordat Zuid-Korea kan instem men met het houden van verkie zingen in het gehele schiereiland, namelijk: 1. De Zuidkoreanen moeten zich, via een volksstelling, over uitspreken of zij instemmen hrftet verkiezingen in geheel Ko- 1 rea. 2. Voordat eventuele verkie zingen beginnen, moeten de com- munistisch-Chinese troepen uit Noord-Korea zijn teruggetrok ken. er Minister Gaston Eyskens IC. V.P.) heeft Dinsdagmiddag, in de Kamer van Volksvertegen woordigers bij motie van orde de Belgische minister van Lands verdediging Spinoy soc. I vra gen gesteld met betrekking tot de verkorting van de militaire diensttijd van 21 tot 18 maanden. Hij zei dat het hier een zeer ernstige beslissing van de Belgi sche regering betrof, welke mis schien de Europese veiligheid in gevaar zou brengen en volgens sommigen zelfs het Belgische leger zou desorganiseren. Men spreekt reeds van part- Paul van Zeeland, de minister van Buitenlandse Zaken in het vorige kabinet, zal volgende week Dinsdag de socialistische minis ter van Defensie Spinoy in de senaat interpelleren over de ver mindering van de duur van de militaire dienstplicht van 21 tot 18 maanden. In West-Engeland is een niet- erkende staking onder de machi nisten en de stokers van de spoorwegen uitgebroken. De stakers protesteren tegen het overnachten van huis tussen 2 diensten in. Het wordt niet uit gesloten geacht, dat de staking zich uitbreidt tot sympathiseren- den. Het spoorwegverkeer en de post ondervinden vertraging. nerlanden, die 't Belgische voor beeld zouden willen volgen, zo merkte hij op. De heer Eyskens wenste in het bijzonder te weten wanneer het verslag zou worden gepubliceerd van de bijzondere commissie, die de verkorting van de duur van de militaire dienst plicht heeft bestudeerd. Minister Eyskens deelde ten slotte mee dat de C.V.P.-groep van de senaat voornemens is de regering te interpelleren over de verkorting van de diensttijd. Minister Spinoy verklaarde in zijn antwoord, dat het desbetref fende rapport volledig bekend gemaakt zal worden. De verla ging van de militaire diensttijd zal zich voltrekken zonder aan de doeltreffendheid van de strijd krachten en aan de samenhang hiervan afbreuk te doen. De in ternationale verplichtingen zul len worden nagekomen. Hij pre ciseerde verder dat het percen tage der Belgische bezettings troepen in Duitsland op grond van de bestaande overeenkomst lager kan zijn dan tot nu toe werd aangenomen. In de toe komst zal men zich dan ook aan dit lagere percentage houden. Wat de interventiestrijdkrachten betreft is het mogelijk de ont brekende elementen aan te vul len uit de binnenlandse strijd krachten, zo verklaarde hij ver der. Wat de eigenlijke N.A.V.O. effectieven aangaat zal de da tum waarop de dienstplichtigen in de interventiestrijdkrachten worden opgenomen, vervroegd worden. De S.H.A.P.E. is op de hoogte gebracht van deze beslis sing alsmede van de technische maatregelen die hiermee verband houden. Een delegatie van de S.H.A.P.E.. zo zeide minister Spinoy tenslotte, heeft zich in tussen te Brussel rekenschap kunnen geven van de doeltref fendheid van deze maatregelen. De raadsman van de Austra lische regering, Wineyer, heeft Dinsdag bij de voortzetting van het onderzoek naar de zaak- Petrof verklaard, dat er 6 func tionarissen van de Russische geheime politie in Australië wa^ ren, te weten Petrof, derde se cretaris van de Sowjet-ambas- sade aan wie de Australische regering asyl heeft verleend, zijn echtgenote, die eveneens asyl heeft gekregen, de, tweede secretaris van de ambassade, Kislitsin, de Tass-correspondent Antonof, een attaché, Platkais genaamd, en een zekere Kova- lenko, die Petrof zou aflossen. Voorts werden nog 2 attaché's van de ambassade door de Rus. sische geheime politie geworven, zonder medeweten van de am bassadeur en andere ambassa deleden. Tussen 1951 en 1953 waren 2 officieren van de Russische mi litaire inlichtingendienst in Australië, aldus Wineyer, die meedeelde, dat Petrof en zijn echtgenote voor de koninklijke commissie van onderzoek zullen verschijnen. Volgens de documenten van Petrof waren er 2 of 3 leden van het federale parlement, die be schouwd werden als personen, die gegevens konden verstrek ken zonder zelf te merken, dat zij gegevens ten behoeve van spionnage doorgaven. Mogelijk waren zij onvoorzichtig, mis schien zelfs zeer onvoorzichtig geweest. Zij verkeerden echter niet in een positie om belang rijke zaken te kunnen onthul len. Van Russische zijde was zelfs niet gezegd of deze parle mentsleden gegevens hadden verstrekt. Petrof, aldus Winyer, had bij- NIEUWE COMMANDANT. Tot opvolger van de huidi ge commandant van het Neder lands detachement Ver. Naties in Korea, de luit.-kolonel C. Knuist, is benoemd de majoor der infanterie J. Raaijmakers uit Breda. Majoor Raaijmakers is met het oog op deze benoeming met ingang van 1 Juni a.s. tijdelijk bevorderd tot luit.-kolonel. zonderheden meegedeeld over enige personen, die toegang hadden tot ministeries of daar. mede verbonden waren. Deze personen hadden stelselmatig gegevens doorgegeven aan een Rus genaamd Makaiof. De meeste personen, die in lichtingen hadden verstrekt wa ren niet belangrijk in de sa menleving. Enkele documenten waren af komstig van de hand van een Australiër, die deze geschreven had in de Sowjet-ambassade. Men kon deze waarderen met een „redelijk tot fantastisch". Deze waren aan de vertegen woordiger van Tass overhan digd, die ze weer aan Petrof had gegeven. Wineyer zei, dat van Moskou uit codeberichten naar Petrof werden gezonden met instruc ties en soms met critiek. De be richten werden in Moskou uit getypt en gefotografeerd. De film werden dan ontwikkeld in de diplomatieke-koerierzendin- gen naar de ambassade in Can berra gezonden. De berichten konden gemakkelijk vernietigd worden door ze aan het licht bloot te stellen. Petrof zond zijn boodschap pen in omgekeerde wijze op de zelfde manier. Zijn vrouw typte de berichten. Het met de hand geschreven concept werd ver nietigd. Na de val van Beria kreeg Pe trof te horen, dat zijn werk on voldoende werd geacht. De regentschappen Tjilatjap en Banjumas zijn geteisterd door een sprinkhanenplaag, waardoor bijna 2500 ha sawah is getroffen. De schade aan de gewassen wordt geraamd op rp. 1.250.000. De 'Zuidafrikaanse Tweede- en Eerste Kamer, de volksraad en de senaat, hebben premier dr Daniël Malan in. een gezamen lijke bijeenkomst met 163 tegen 14 stemmen gemachtigd een wetsontwerp in te dienen, om de kleurlingen-kiezers in Z.-Afrika op een afzonderlijke kiezerslijst te vermelden. Nadat de desbetreffende mo tie met deze stemverhouding was goedgekeurd, werd het ver volgens ingediende wetsontwerp in eerste lezing behandeld en aanvaard. De Zuidafrikaanse volksverte genwoordiging had reeds in 1952 'n overeenkomstig wetsontwerp goed?ekeurd|, dat daarna door de regering-Malan tot wet was verheven. Het Zuidafrikaanse hof van beroep had evenwel be paald dat een dergelijke wet door een gemeenschappelijke zitting van volksraad en Eerste Kamer met tweederde meerder heid moest worden aanvaard, wilde zij rechtsgeldig zijn. Het was de regering-Malan sinds '51 niet gelukt deze tweederde meerderheid voor het ontwerp, om de kleurlingen-kiezers in Zuid-Afrika (hoofdzakelijk in de Kaapprovincie woonachtig) op een afzonderlijke lijst te ver melden, te verkrijgen. Een Nederlandse soldaat, die een afwisselende carrière in 2 oorlogen achter de rug heeft, werd dezer dagen uitgeroepen tot „soldaat van de week" van het Nederlandse detachement van het 38ste regiment infan terie. Het is de soldaat le klas se H. E. Meijer. In het burger leven was hij o.a. kapitein van een sleepboot in Rotterdam en na de oorlog werkte hij enige tijd in een hotel in New York. Zijn militaire loopbaan begon tijdens de tweede wereldoorlog in de ondergrondse beweging. Tijdens de bevrijding van Ne derland zwom Meijer een rivier over die c'e geallieerde van de Duitse linies scheidde, om als tolk op te treden voor het Ca nadese leger. Bij het uitbreken van de vijandelijkheden in Ko- Openbare bijeenkomsten in Karatsji zijn voor de tijd van 1 maand verboden, aangezien communistische activiteit mo gelijk tot ordeverstoringen kan leiden, aldus is in Karatsji be kendgemaakt. In het afgelopen weekeinde zijn bij ongeregeldheden, die in een jute-fabriek in Dakka (O. Pakistan) begonnen als gevolg van plaatselijke wrok tegen aanstelling van niet^Bengaalse vluchtelingen, zoals gemeld, meer dan 200 personen om het leven gekomen. Premier Moh. Ali stelde com rea nam iiij weer dienst in het Nederlandse leger en hij heeft zijn dienstverband m Korea één keer verlengd. Zijn ouders wonen in de Ver. Staten, waar soldaat Meijer ook een deel van zijn leven heeft doorgebracht. Meijer is van plan in het Nederlandse leger te blij - ven en bij zijn terugkeer naar Nederland in het huwelijk te treden met een jonge Poolse vrouw die in de tweede wereld oorlog in een Duits concentra tiekamp werd geïnterneerd. Betreffende het ongeval te Tiel op 12 Mei, waarbij door 'n schot uit een piat één kind werd ge dood en een ander verwond, deelt de L.V.D. nog het volgende mee: „De eerste opgave van de toe dracht van het ongeval was ge baseerd op de aanvankelijke ver klaringen, welke de militair on der wiens berusting het wapen was geweest, tegenover de ko ninklijke marechaussee had afge legd. Volgens die verklaringen had in een onbewaakt ogenblik een tweetal kinderen bij de piat weten te komen en had één hun ner een oefenprojectiel in het wapen gebracht en dit met kracht tegen de veer gedrukt, welke daarop was teruggespron gen en het projectiel had doen afgaan. De eerste dag na het ongeval was er geen mogelijkheid, de juistheid van deze verklaringen nader te controleren. Het bij het ongeval gewonde kind kon nog niet gehoord worden en namen van andere kinderen die het on geluk mogelijk hadden zien ge beuren, waren niet bekend. Er was echter geen aanleiding, da delijk aan de juistheid van de opgave van de betrokken mili tair te twijfelen. Om deze reden werd de aan vankelijk verkregen lezing ter publicatie gegeven. Door een misverstand tussen de koninklij ke marechaussee en de leger- voorlichting^dienst werd toen te vens ten oprechte gemeld, dat tijdens de oefening om toezicht op de spelende kinderen aan de gemeentepolitie zou zijn ver zocht. Toen het gewonde kind kon worden bezocht, werd hiervan een geheel andere verklaring verkregen, welke later werd be vestigd door enkele door hem met name opgegeven vriendjes. Volgens deze verklaringen had de militair zelf het wapen aan de kinderen willen demonstre ren, waartoe hij een oefenprojec tiel in het wapen had gedrukt, terwijl de kinderen daarvoor stonden te kijken. Het wapen was hierbij afgegaan. De militair, geconfronteerd met deze van de zijne afwijkende verklaringen van de gehoorde kinderen, heeft daarop zijn eer ste opgave ingetrokken en ver volgens erkend, dat hij de piat zelf had bediend, met het beken de noodlottige gevolg. Hij zal nu worden vervolgd wegens het veroorzaken van dood door schuld. munisten en „andere elemen ten die Pakistan niet goed ge zind zijn" verantwoordelijk voor de onlusten. Hij zei, dat „deze verdorven samenzwering' ver pletterd moet worden". De minister voor Industrie en Voedselvoorziening, verklaarde, dat communistische agenten uit Calcutta verantwoordelijk zijn voor de ongeregeldheden, die volgens hem het communis tische antwoord op het open lijke samengaan van Pakistan met het Westen zijn. In het gebied van de onlusten is het thans rustig. Troepen houden er de wacht. De Belgische vice-president van de hoge autoriteit der Euro pese gemeenschap voor kolen en staal, Albert Coppe, heeft in de jaarvergadering van de as- semblée der 6 landen verklaard, dat naar het schijnt de landen die over electrische stroom en kolen beschikken, atoom-ener gie slechts als aanvullende en niet als vervangende vorm van kracht zullen gebruiken. De hoge autoriteit zal, naar hij zeide, echter het vraagstuk der atoom-energie niet kunnen negeren bij haar raming van de toekomstige kolenbehoefte van Europa. Besloten is, zo deelde hij mee, zich in verbinding te stellen met de vereniging van produ centen van electrische stroom te Parijs, om te vernemen, wat de voorspellingen van deze pro ducenten zijn ten aanzien van de toekomst van electrische stroom in de industrie. medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van Woensdag ochtend tot Woensdagavond. AANHOUDEND KOUD. Vrij veel bewolking maar bijna overal droog weer. Matige tot vrij krachtige Noordelijke wind. Zelfde temperaturen als gisteren of iets hoger. DONDERDAG 20 MEI. v.m. n.m. Breskens 3.09 3.35 Terneuzen 3.44 4.10 Hansweert 4.24 4.50 Walsoorden 4.34 5.00 ZON MAAN op onder op ender Mei. 20 4.40 20.34 23.27 5.58 21 4.39 20.35 7.00 22 4.37 20.36 0.03 8.11 23 4.36 20.38 0.31 9.27 24 4.35 20.39 0.53 10.45 25 4.34 20.40 1.12 12.05

de Vrije Zeeuw | 1954 | | pagina 1