Aspecten van de landbouw de visserij bij afsluiting van Zeegaten en de Weest op uw hoede! Voor liefdadige instellingen De zaak McCarthy-Stevens In „De Drie Studiecommissie heeft de gevolgen bezien Nederlandse en Franse schilderijen vervalst? voor afbraak voor televisie, hondsdolheid en Het Britse koninklijke paar in Engeland terug Roode Kruis kreeg gift in natura Sowjet-Unie wijst Amerikaanse beschuldiging al De strijd tegen het „McCartyisme" De Amerikaanse bases in het hoge Noorden Regering-Van Acker krijgt vertrouwen van de senaat Gemeentelijke indeling van een nieuwe polder in 't Sloe Atoomkanonnen over de Rijn TWEEDE BLAD Zaterdag 15 Mei 1^54 9" ^roang No. 3150 ernstige schade aan de landbouw. Twee portiers ontvingen 30 mille aan fooien binnen 10 maanden BEZWAAR TEGEN ALGEMEEN PROGRAMMA VRIJE ZE Met de herinnering aan de stormramp van 1 Februari 1953 zijn de mogelijkheden van afslui ting van de Zuidhollandse en Zeeuwse stromen in het middel punt van de belangstelling ko men te staan. De veelomvattende belangen voor de agrarische sector bij een eventuele afsluiting der zeegaten hebben ertoe geleid, dat bij het Ministerie van Landbouw, Vis serij en Voedselvoorziening een studiecommissie werd ingesteld onder voorzitterschap van Dr Ir F. P. Mesu, tot 1 Mei j.l. Direc teur van de Cultuurtechnische Dienst, die de aspecten voor land bouw en visserij bij afsluiting in een rapport heeft behandeld. Het rapport waaraan het volgende is ontleend geeft een beeld van de productie-omstan digheden, welke de structuur van het agrarsich bedrijf en van het visserijbedrijf vóór de ramp hebben bepaald en de gevolgen, die bij afsluiting zijn te verwach ten. DE VERZILTING DRINGT OP. Op de eilanden en in de kust stroken van Zuidwestelijk Ne derland treedt een toenemende verzilting van de polderwateren op. Deze is een gevolg van het sterk toegenomen verbruik van zoet water door de mens, de land bouwgewassen en de industrie. De mogelijkheid voor het zee water om landinwaarts te drin gen wordt door de open stroom- gaten in onze kust uiteraard be vorderd, evenals door de steeds grotere sluizen. Een toenemende zoute kwel valt eveneens te con stateren als gevolg van genoem de oorzaken. Vooral in de Nieuwe Water weg is door de open zeeverbin ding en de zeer diepe vaargeul het zoute water het land ver bin nengedrongen. Het gevolg is, dat alle omliggende gronden, die voor hun land- en tuinbouw hier uit water moeten betrekken, aan verzilting onderhavig zijn; het Westland met zijn intensieve t uinbouwcultuur kan slechts door noodvoorzieningen in zijn behoefte aan zoet water voorzien. Nog steeds is er geen even wichtstoestand bereikt. Steeds verder dringt de verzilting het land binnen tot schade van land- en tuinbouw. De akkerbouwgronden behoe ven bij goede ontwatering weinig opbrengstderving van de verzil ting te ondervinden. Maar het onderzoek heeft uitgewezen, dat bijna 7000 ha tuinbouw en 26.000 ha grasland ernstige schade on dervindt; hiervan ligt 1000 ha tuinbouw in het Westland e.o. Naast de verzilting heeft in het zeekleigebied nog ruim 70.000 ha bouw- en grasland te lijden van verdroging. Ook voor de verdrogende zand gronden in Noord-Brabant woidt de zoetwatervoorziening in de zomer een ernstige beperking van de gewassenkeuze. Uit het onderzoek is komen vast te staan, dat 27.300 ha bouw land en 28.000 ha grasland een bruto-oogstdepressie hebben van gemiddeld meer dan 30 Hier bij is de oppervlakte, die minder dan 15 bruto-oogstdepressie ondervindt, geheel buiten be schouwing gelaten. Van de tuinbouwgronden on dervindt 4500 ha ernstige belem meringen door de verdroging. Hiervan ligt 2600 ha op de zand gronden in Westelijk Noord- Brabant. Naast de belemmeringen door verzilting en verdroging vormt het ontbreken van directe verbin dingen van de eilanden met de vaste wal een ernstige beper king voor de landbouwkundige en maatschappelijke ontwikke ling. Op de eilanden zelf is het vervoer per as sterk toegenomen. Weliswaar werden de veerdien sten na de oorlog verbeterd, doch zij kunnen aan de toegenomen verkeersbehoefte niet voldoen, zodat de afvoer van de producten stagneert en de productiekosten worden verhoogd. Hierdoor wordt de teelt van kwaliteitspro ducten hls groeten en fruit ge remd. WINST DOOR AFSLUITING. De totale bruto-opbrengstver- hoging en directe kostenbespa ring verkregen door ontzilting bedragen rond 8 min per jaar. Daarnaast geeft de opheffing van de verdroging een bruto-op- brengstverhoging van rond 40 mnl per jaar; hiervan komt on- geer 26 min ten goede aan het zandgebied in Westelijk Noord- Brabant. Bij de berekeningen heeft men zich noodgedwongen moeten be perken tot een bepaling van de brut o-meeropbrengsten. Het is niet mogelijk gebleken alle kos tenfactoren, die uit de water voorziening op het bedrijf en de extra cultuurmaatregelen zullen voortvloeien, thans reeds te ramen. De te bereiken resultaten zi]n sterk afhankelijk van de grootte van de bergingscapaciteit van de zoetwaterbekkens achter de dam men. Zou de mogelijkheid be staan om de waterberging op te voeren, dan zou ook Ostelijk N. Brabant van de voordelen van een meest gunstige zoetwater voorziening kunnen profiteren. Afhankelijk van het peil in de bekkens zal enige landaan winning mogelijk zijn; deze gaat echter ten koste van de bergingscapaciteit. De aan te winnen gronden zullen overwe gend grofzandig zijn, met een laag slibgehalte, zodat de land bouwkundige betekenis gering genoemd kan worden. Zeer belangrijk moeten de voordelen van de afkluiting wor den geacht voor de directe ver bindingen tussen de eilanden en de vaste wal. Wil de landbouw productie op de eilanden zich in sterker mate kunnen ontwikke len in de richting van kwaliteits producten, dan zijn directe ver bindingen hiervoor een eerste vereiste. Een raming van de investerin gen en voorraden bedraagt voor de belangrijkste takken van vis serij rond 45 min, waarvan 23 min in de voorraden oesters en mosselen en 11.5 min in de vloot. De totale jaarlijkse aanvoer wordt op rond 10 min geraamd, waarvan 60 voor oesters en mosselen, die evenals de gar nalen practisch altijd worden geëxporteerd. Het valt te verwachten, dat de visserij door de afsluiting op ern stige wijze in zijn bestaansbron- nen wordt aangetast. In het bijzonder geldt dit voor de oes ter- en mosselcultuur en de kreeftenvisserij en -handel. Een uitwijkmogelijkheid van deze takken van bedrijf naar andere gebieden is voorlopig niet aanwezig, terwijl omschakeling op andere takken van visserij slechts beperkte kansen biedt. De garnalenvisserij en de ri viervisserij zullen echter weinig wijziging ondergaan, terwijl ook de hiermede verbonden neven- bedrijven kunnen blijven bestaan. Bij een toekomstige zoetwater visserij in de bekkens kan de aalvisserij een belangrijke bron van inkomsten vormen. Wil men deze taak van bedrijf echter ont wikkelen, dan zullen in de af- sluitdammen voorzieningen ge troffen moeten worden, zodat de glasaal uit zee kan binnentrek ken. Deze maatregelen kunnen echter ten koste gaan van het waterkerend vermogen van de dammen. Het D. M. te Frankfort heeft tegen de 43-jarige in Duitsland geboren en in de laatste tijd te Den Haag woonachtige kunst handelaar K. G. een proces aanhangig gemaakt om ophel dering te geven over mogelijke vervalsingen van oud-Neder landse en moderne Franse schil derijen. G. werd reeds op 23 April in hechtenis genomen onder ver denking aan industriëlen te Frankfort valse schilderijen ver kocht of verpand te hebben. Vijf van deze schilderijen w.o. een Renoiri, Pieter de Hoogh en een Gaugin zijn achterhaald en zullen nauwkeurig op hun echtheid worden onderzocht. G. zegt de schilderijen van zijn oom te hebben geërfd. De Haagse gemeenteraad heeft besloten om over een periode van zeven tot vijftien jaar 55 panden, die tezamen een waarde van 4 millioen vertegenwoordi gen, te slopen en dit alleen maar om een verkeersweg breder te maken. Men heeft een bouw- verbod ingesteld om het door de gemeenteraad goedgekeurde plan ten uitvoer te kunnen brengen. Bij de behandeling van dit plan OMSCHAKELING VAN DE VISSERIJ MOEILIJK. De belangrijkste takken van visserij in de Zuid-Hollandse en Zeeuwse stromen zijn de oester- en mosselcultuur. Daarnaast kunnen de kreeftenvisserij en -handel en de garnalenvisserij worden genoemd. Ruim 2000 personen zijn in de visserij en de nevenbedrijven be trokken, zijnde 2 van de to tale beroepsbevolking in dit ge bied. Alleen in de oester- en de mosselcultuur werkt reeds 65 van de visserijberoepsbevolking. Koningin Elizabeth van En geland en de hertog van Edin burgh zijn Donderdag even vóór middernacht van een reis van 6 maanden door het Britse Ge menebest in Engeland terugge keerd. Het koninklijke jacht „Brit- tannia", waarmee het laatste deel van de grote reis werd ge maakt, ging voor anker in de St. Austellsbaai aan de Britse Zuidkust, waar de nacht werd doorgebracht. Vrijdagochtend werd het an ker gelicht en koers gezet naai de Theemsmonding. Het jacht werd o.m. geëscorteerd door het slagschip „Vanquara". Het Nederlandse Roode Kruis heeft van een melkfabriek 5200 blikjes babyvoeding ontvangen voor, de kinderen in die delen van Griekenland, die door een aardbeving zijn getroffen. De blikjes zijn met de „Per- gamon" uit Amsterdam naar Griekenland verscheept. Twee blijkbaar bijzonder po pulaire portiers, die bovendien het ,geld steeds hebben afge dragen aan liefdadige instellin gen, hebben naar thans blijkt, nu de balans is opge maakt in een tijdsbestek van nog geen 10 maanden een totaal aan fooien van het publiek ont vangen, dat ruim 30.000 be draagt. Zij zijn de .portiers", die ieder een in keurig uniform heeft kunnen zien ,die in de afgelo pen 10 maanden de „Snip en Snap"-revue van René Slees- wijk „Op en Top" heeft bijge woond. Aan de ingang van de thea ters, waarin deze revue is opge voerd, stonden avond aan av >nd de hoofdfiguren uit de revue: de dames Snip en Snap, ditmaal uitgedost als portiers: Piet Muij- selaar en Willy Walden. Be leefd aan hun petten tikkende hebben zij 30 mille aan foo- -n weten te bemachtigen. De opbrengst van hun actie wordt verdeeld over de Mcveo Ivoor oorlogsinvaliden), de stichting „Het Vierde Prinsen kind", de stichting Rotterdam se blinden, de stichting het ouderloze kind, de nazorg kin derverlamming en de samen werkende instellingtn voor kin derbescherming, alsmede de stichting Antwerpse blinden. in de Haagse gemeenteraad hield men het oog vooral gericht op de toekomst, wanneer de ver- keersintensiviteit weer gegroeid zal zijn en de mogelijkheden tot ongelukken nog groter zijn ge worden. Natuurlijk kunnen wegverbeteringen ten behoeve van het steeds groeiende verkeer worden toegejuicht, maar wan neer dit ten koste moet gaan van 55 kapitale panden en bovendien nog millioenen gaat kosten, vraagt men zich toch af, of er voor deze wegverbreding geen andere mogelijkheden bestaan. Het verslag door de Tweede Kamer, uitgebracht naar aanlei ding van de onlangs ingediende televisienota, 'bevat nogal enige bezwaren tegen het tot dusver gevoerde televisiebeleid. Vele leden van de Kamer zijn van me ning, dat de tijd, om zich een beeld te vormen van de invloed •van de televisie op het Neder landse volk, te kort is geweest. Het aantal zenduren en het aan tal kijkers was dermate gering, dat een objectief oordeel onmo gelijk gegeven kan worden. Blijkens het verslag bestaat er in de Kamer grote onenigheid over een al dan niet geleidelijke uitbreiding van de televisie- dienst. Tevens neemt men ten opzichte van het algemene pro- Het Sowjet-Russische ministe rie van Buitenlandse Zaken heeft Woensdag in een nota aan de Verenigde Staten verklaard, dat een Amerikaanse klacht over het zenden van Amerikaanse krijsgevangenen in Korea naar de Sowjet-Unie „verzonden" is, aldus meldt het officiële Sow- jetrussische persbureau Tass. Het Russische ministerie van Buitenlandse Zaken had op 5 Mei een nota ontvangen van de Amerikaanse ambassade, waarin gezegd werd, dat de Amerikaan se regering over inlichtingen be schikte, dat Amerikaanse krijgs gevangenen, die aan militaire operaties in Korea hadden deel genomen, naar de Sowjet-Unie waren gezonden. Op 12 Mei had het Russische ministerie van Buitenlandse Zaken geantwoord, dat de Amerikaanse klacht van elke grond ontbloot was en ken nelijk verzonnen. door PIKE NORTON WILL'S 5) (Nadruk verboden). Milly knikte „We zullen naar mijn kamers gaan", zei ze non chalant. „Een vriendin heeft die voor me opgezocht." „Juist" zei Peter, tevreden, dat hij tenmin ste geen hotel behoefde op te zoeken. Hij wilde met de kruier afrekenen, maar het meisje was hem voor. Toen riep hij maar een taxi aan. De kruier sleepte de koffers achterin en daarna stapten zij ook in. Gedurende de rit werd er niet gesproken. Peter schold in ge dachten Rob uit voor alles wat lelijk was. Zo'n meisje had best eigen weg gevonden, meende hij. Hij werd uit zijn gepeins opge schrikt, doordat de taxi stopte. „Rozengracht, mevrouw, mijn heer" zei de chauffeur het por tier opentrekkend en aan zijn pet tikkend. „Verroest" raasde Peter inwendig. „Nu komt ze ook nog vlak bij me in de buurt te wonen." „Oké" zei Milly opge wekt en rekende af. Geholpen door de chauffeur sleepte Peter de koffers uit de auto. Een hospita, zoals alle hospi ta's deed open en Milly stelde zich voor. „Aha" zei de vrouw. „Ik weet er van. Komt u maar mee." Zij schenen stilzwijgend aan te nemen, dat Peter wel voor de koffers zou zorgen en met een zucht nam deze dan ook een der bakbeesten en zeulde die de trap op. Boven hoorde hij hoe de hospita de nieuwe bewoonster de voordelen der kamers opsomde. Gelaten daalde hij de trap weer af en haalde de tweede koffer. Milly kwam eens aan de trap kijken. „De koffers zijn al bo ven" stelde ze onbetwistbaar juist vast. Ze pakte er een en sleepte die de kamer in. Peter greep de tweede en zeulde die ook naar binnen. De hospita scheen genoeg gezegd te hebben en verdween. Milly was op haar In het antwoord wordt ont kend, dat er zich in de Sowjet- Unie personen als in de Ameri kaanse nota genoemd, hebben bevonden of er nog zijn. Een woordvoerder van het Amerikaanse ministerie van Bui tenlandse Zaken heeft bevestigd, dat de Verenigde Staten de Sow- jetrussische regering op 5 Mei hebben verzocht, berichten te on derzoeken, dat Amerikaanse krijgsgevangenen in Korea naar de Sowjet-Unie waren vervoerd. Toen de nota werd verzonden, was dit in Washington niet be kend gemaakt. De woordvoerder wilde niet zeggen waarom. Hij zeide daarentegen, dat er geen sprake was van een beschuldi ging aan het adres van de Noord- koreaanse, Chinese of Sowjet- russische autoriteiten, zoals in het Tass-bericht te kennen werd gegeven. bagage gaan zitten en keek ver genoegd om zich heen. „Het ziet er hier wel aardig uit, niet?" vroeg ze. „Ik heb eigenlijk nog geen zin om uit te pakken. Doe ik morgen wel. Zullen we van avond de stad eens ingaan?" Peter stond perplex. Het ge mak waarmee zij beslag op hem legde, overblufte hem totaal. Milly scheen uit zijn zwijgen op te maken, dat hij met haar voor stel instemde, sloeg haar geny- londe benen over elkaar en viste een doosje cigaretten op uit haar tas. „Roken?" vroeg ze, hem 't doosje voorhoudend. Peter wip te er een uit en keek tersluiks even naar die slanke benen. Even maar. „We zouden natuurlijk naar de bioscoop kunnen gaan, maar daarmee leer ik Amsterdam niet kennen. Een wandeling langs de grachten?" vroeg ze hem vra gend aankijkend, „of zullen we ergens gezellig gaan zitten? Op het Leidseplein bijvoorbeeld. Ik heb gehoord, dat het daar altijd zo gezellig is". Peter dacht aan de koude wind buiten en besloot vlug. „Het Leidseplein dan maar". „Je zegt het net, alsof je het helemaal niet gezellig vindt" pruilde Milly, en weer trok dat leuke rimpeltje in haar neusje. „O, jawel. Reuze gezellig" loog Peter mat. „Goed dan", zei het meisje. „Ik ben in de ruim 5 jaar, waarin ik met congresleden en leden van de congresstaf te maken had, nog nooit zo uitge scholden als door de heer Rcy Cohn, McCarthy's voornaamste medewerker. Ook McCarthy zelf was niet veilig voor de on behoorlijke taal van zijn assis tent", aldus heeft de advocaat van het Amerikaanse leger, John Adams, bij de voortzetting van de behandeling van het ge schil tussen senator McCarthy De studentenraad van de Har vard universiteit heeft de vor ming goedgekeurd van een groengevederde groep vrolijke lieden, die het McCarthyïsme" zullen bestrijden. Zij zullen o.m. groene veren op hun hoeden dragen. De be weging is 2 maanden geleden door de universiteit van Idiana in het leven geroepen, nadat een ambtenaar van het ministerie van Onderwijs van Indiana er bezwaar tegen gemaakt had, dat het verhaal van Robin Hood en zijn vrolijke lieden op school verteld zou worden. Zij rede neerden: „Robin Hood stal van de rijken en gaf aan de armen: dat is communisme". „Een ogenblikje". Ze rommelde wat in haar tasje en haalde een poederdoos, spie geltje, en lipstick te voorschijn. Met vlugge beweginkjes werkte ze haar gezichtje wat bij. Ge boeid keek Peter toe. „Erg interessant", vroeg Milly, die zijn scherpe blikken voelde. Peter bloosde weer en verwenste zichzelf om deze blunder. Ze deed het materiaal weer terug in haar tasje. „Zullen we gaan?" Peter knikte Ze wilde persé door de drukke Leidsestraat, naar 't Leidseplein lopen en zuchtend schikte Peter zich in zijn lot. Hij had een vre selijke hekel aan lopen. Later moest hij evenwel toegeven, dat niets hem zo meegevallen was als die avond. Milly was werke lijk heel onderhoudend en ze had hem zelfs nog op de dansvloer gekregen. Hij, Peter, die in een ondoordacht ogenblik van zijn jeugd eens dansen had geleerd en het sindsdien niet meer ge daan had! Om half-twaalf had hij haar teruggebracht met de belofte nog eens langs te zullen lopen of op te bellen. Peter was daarna niet meer zoals aanvankelijk in zijn voor nemen lag naar Rob gerend om deze heer eens flink de waar heid te zeggen. Hij had daaraan niet meer de minste behoefte. (Wordt vervolgd.) en de minister voor het Leger, Stevens, verklaard. „Het was naar aanleiding van een denkbeeld van president Eisenhowers voornaamste me dewerker, de heer Sherman Adams van de staf van het Wit te Huis, dat het leger de eerste stap deed, welke leidde tot de huidige zaak", vervolgde Adams. Toen Sherman Adams op een bijeenkomst van hoge ambtena ren hoorde over de moeilijkhe den, die de legerleiding speciaal met Cohn had over de plaats in het leger, die deze aan zijn vriend en medewerker Schine toebedeeld wenste te zien, gaf hij de raad een en ander op schrift vast te leggen. Dit leid de uiteindelijk tot de door het leger geuite beschuldiging, dat leden van de door McCarthy geleide onder-commissie voor onderzoekingen van de Ameri kaanse senaat poogden een voorkeursbehandeling voor Schine, die als dienstplichtig soldaat onder de wapenen was geroepen, te verkrijgen. gramma een zeer gereserveerde houding aan. Men acht het aan bieden van de programma's van de afzonderlijke omroepvereni gingen aan de algemene pro gramma-commissie niet gewenst Hierdoor zou óf het programma van de betrokken omroepvereni ging óf het algemene program ma een tweederangskarakter gaan krijgen. Bovendien had 'n deel van de Kamerleden bezwaar tegen het algemene program ma, omdat hierdoor het systeem van de vrije omroep in gedrang zou komen voor wat betreft de geestelijke en maatschappelijke 'basis, waarop zij steun. Over het algemeen vond deze televisienota geen gunstig ont haal bij de Kamerleden en men zal er goed aan doen, deze zaak nogmaals grondig te onderzoe ken, voordat er besluiten van verstrekkende aard worden ge nomen. HONDSDOLHEID DREIGT! In een speciale vergadering heeft de Tweede Kamer snei enige besluiten moeten nemen. Het was noodzakelijk, dat, in verband met de geconstateerde hondsdolheid aan de oostgrens van ons land, enige wijzigingen werden aangebracht in de Vee wet. Er waren op de eerste plaats maatregelen nodig om de overbrenging van de hondsdol heid door honden, katten en an dere dieren tot een minimum te beperken. Daarom is thans mo gelijk geworden, dat door de Commissaris van de Koningin in de betrokken provincies verplich tingen kunnen worden opgelegd aangaande het opsluiten of aan de ketting houden van honden. Tevens kan hij maatregelen tref fen, waarbij een voorbehoedende inenting van dieren verplicht kan worden gesteld. Minister Mansholt deelde de Kamer mede, dat men overweegt de inentstof gratis ter beschikking te stellen. De in de Veewet voorkomende bepaling, dat een maatregel vier maanden na het laatste ziekte geval niet meer van kracht is, werd vervallen verklaard, omdat men het beter achtte, dat het districtshoofd van de veeartsenij- kundige dienst de bevoegdheid heeft, te verklaren, dat bepaalde maatregelen in ziektegevallen niet meer noodzakelijk zijn. In een tweede wetsontwerp werd aan de minister van Land bouw de bevoegdheid verleend, de in- en doorvoer van dieren, die dragers van de smetstof kunnen zijn, aan bepaalde voorwaarden te verbinden, of desnoods geheel te verbinden. Hoewel men ontstemd kan zijn over het feit, dat onze wet geving niet in gevallen, wanneer snelle beslissingen noodzakelijk zijn, voorziet, kan men in dit ge val van de hondsdolheid wel tevreden zijn over de snelle ma nier, waarop de Kamer haar be slissingen nam en maatregelen werden getroffen, om ons land een ernstige plaag te besparen. Het Amerikaanse ministerie van Defensie heeft het congres om een speciale toewijzing van 50 millioen dollar gevraagd voor de bouw van een zeker aantal schepen voor operaties in het I Noordpoolgebied, w.o. ijsbrekers. Het programma van de nieu- j schepe'n die bestand zijn tegen we Belgische regering-Van Ac ker, bestaande uit socialisten en liberalen, is Donderdag met 87 tegen 69 stemmen, bij 3 onthou dingen, door de senaat goedge keurd. Alle Katholieken stemden te gen. grote druk van het ijs en een drijvend dok met versterkte kiel. De schepen zouden ge schikt moeten zijn voor de ra- vitallering van de bases in het hoge Noorden, t.w. Alaska en Groenland, en het vervoer van tanks, vrachtauto's e.d. Verschenen is de nota naar aanleiding van het verslag van de vaste commissie voor Bin nenlandse Zaken betreffende het ontwerp van wet tot ge meentelijke indeling van een nieuwe polder in het Sloe. Aan deze nota is het volgende ont leend: Tijdens een militaire oefening bij Gemersheim, in Beieren, zijn 6 atoomkanonnen van het Ame rikaanse leger, die elk 85 ton wegen en 29 meter lang zijn, met landingsvaartuigen van de linker- naar de rechteroever van de Rijn vervoerd. Ameri kaanse hoofdofficieren sloegen de manoeuvres vanuit een hef- schroefvliegtuig gade. In het algemeen kan een wa terloop een natuurijke en logi sche grens vormen, omdat hij 2 gebiedsdelen van elkander scheidt. Het Sloe bezit deze" scheidende functie echter slechts in beperkte mate. Zoals de minister in de memorie van toelichting reeds opmerkte, is 't juist in verband met het wegen net in de Quarlespolder twee van de 3 toegangswegen komen def'polder aan de Oostzijde door het Sloe binnen niet aan twijfel onderhevig', dat de toe komstige bewoners van de pol der zich naar de gemeente 's-Heer Arendskerke zullen rich ten. Reeds op grond van deze om standigheid is de minister over tuigd van de wenselijkheid, dat de genoemde polder aan het grondgebied van de gemeente 's-Heer Arendskerke wordt toe gevoegd.

de Vrije Zeeuw | 1954 | | pagina 5