Gemeenteraad van ïerneuzen De mysterieuze „briefjeskwestie" De Franse Nationale Vergadering In „De Drie Het proces fegen de Berkelse arts Verklaring van Laniel VISSER A KOOLEÏJ HEIDEBRANDEN OP DE VELUWE GEBLUST Frans-Indische besprekingen te Parijs Onweer in Engeland 5 doktoren het misbruik van laxeermiddelen Opnieuw sabotage aan Belgisch militair vliegtuig De wettelijke regeling van het kleuteronderwijs Communistische stakings- oproep in Italië Duikboot waargenomen bij Nieuw-Guinea waarschuwen tegen SSÜJS. HEREN- EN J ON G E NS K.LE DING In de gisteravond gehouden uitermate zware taak staan, doch i reau Gouwetor opdracht hebben zitting van de gemeenteraad dat niettemin herhaalde malen sprak de voorzitter vóór met de op afdoening is aangedrongen, behandeling van de agenda een De heer Lambrechtsen van Rit- aanvang werd genomen, zijn vol- them drong in verband met het doening uit over het verschenen naderend zomerseizoen aan op rapport Van Cauwelaert en spoedige behandeling van het Steenberghe dat voor wat betreftdoor winkeliers gedaan verzoek het project van het kanaal Ter- j tot openstelling van winkels op Gent en de alhier te Zondagen. neuzen bouwen nieuwe zeesluis bene vens de gelijkschakeling van de Belgische spoorwegtarieven met ie tarieven voor de haven van Terneuzen weidse perspectieven opent voor onze gemeente. Hij sprak de hoop uit dat spoe dig volledige overeenstemming zal worden bereikt en met de uit voering van deze voor onze ge meente zo van groot belang zijn de werken zal kunnen worden aangevangen. Na vaststelling der notulen werden de ingekomen stukken voor kennisgeving aangenomen. Het voorstel van B. en W. tot verkoop van een perceel grond aan J. en M. M. Vroegop aan de Industrieweg en aan de instelling veor b.l.o. te Hulst in de Zuid- landpolder werd z.h.s. aangeno men evenals het huren van het terrein van het woonwagenkamp aan de Blikstraat. Ook het voorstel van B. en W. tot gedeeltelijke intrekking van het raadsbesluit van 9 Oct. 1952 inzake verkoop van gronden in de Zeven Triniteitspolder e.a. aan de heer G. F. P. van der Peijl werd z.h.s. aangenomen. Over het voorstel tot verkoop van een perceel grond aan de Ge raniumstraat aan de heer M. A. de Regt ontstond enige discussie, doch tenslotte werd z.h.s. tot ver koop besloten. Na ampele bespreking werd be sloten tot wijziging van de vaste bijdrage, bedoeld in art. 9 van de gemeenschappelijke regeling aan de Centrale Dienst van bouw- en woningtoezicht en het toezicht op gemeentewerken in Oost Zeeuws Vlaanderen. Z.h.s. werd medewerking ver leend aan het verzoek van het bestuur van de R. K. school te Sluiskil voor uitbreiding van deze school. Met 5 stemmen tegen werd be sloten tot deelneming aan de op richting van de Stichting Zeeuw se Muziekschool te Middelburg. In de commissie voor het na zien van de gemeenterekening werden benoemd de heren Hol, Ollebek en Weterings. Bij de omvraag informeerde de heer Henry naar de stand van zaken betreffende het door de raad genomen besluit tot ophef fing van de Centrale Dienst Bouw- en Woningtoezicht. De voorzitter antwoordde, dat Ged Staten in deae wel voor een Het centrum van de Veluwe beeft Donderdag te lijden gehad van 2 heidebranden. Omstreeks 11 uur werd vuur ontdekt in de hei bij het vliegveld Teriet aan de weg Arnhem-Apeldoorn. De strijd tegen de vlammen werd begonnen met groot materiaal en om 12.15 kon men zeggen dat men de toestand meester was. Maar op hetzelfde ogenblik kwam de mededeling binnen, dat niet ver weg, onder Hoen- derlo, ook een heidebrand was uitgebroken en dat die zich zeer ernstig liet aanzien. Blussers van Teriet vertrokken naar Hoenderlo en omstreeks 2 uur kon worden gezegd dat men ook daar de vlammen meester was geworden. Bij Hoenderlo zijn 25 ha hei degrond verloren gegaan. De brand bewoog zich-in Zuidelijke richting naar het Deelerwoud en de schade had nog veel gro ter kunnen zijn als men er niet in geslaagd was de vlammen juist aan de grens van dit bos een halt toe te roepen. In totaal streden rond 1500 man tegen de vlammen, die in de kurkdroge hei gretig voedsel vonden, terwijl ze nog werden aangewakkerd door de wind Tussen 1 uur en half twee sloeg het vuur op enkele plaat sen over de weg van Woeste Hoe ve naar Hoenderlo en over de Krimweg bij Hoenderlo. Van dat ogenblik af liep ook het Deeler woud ernstig gevaar. Twee op de hei gebouwde bungalows werden een prooi van de vlam men. Maar vlak voordat het ,vuur het Deelerwoud bereikte slaagden de honderden blussers er in de vlammen te bedwingen. Het vuur is ontstaan in het kampeercentrum Veluwshof. De voorzitter deelde mede, dat advies gevraagd is aan de win keliersverenigingen te Terneu zen en Sluiskil en ook het bij de wet verplicht göStelde advies van de Kamer van Koophandel is gevraagd. Zodra deze zijn bin nengekomen, zal het verzoek in de raad worden gebracht. De heer Camps vestigde de aan dacht op het gemis van 'n wacht- gelegenheid aan beide zijden van de brug te Sluiskil. De heer Van Riet zou gaarne zien dat op Woensdagen ver keersmaatregelen werden getrof fen voor de Havenstraat en Burg. Geillstraat. De heer Weterings vestigde de aandacht op het gemis van een speelgelegenheid in de binnen stad en vroeg of op de veemarkt zandbakken zouden kunnen wor den aangebracht. De heer Lambrechtsen van Ritthem achtte het noodzakelijk, dat op Zaterdagavonden in de Westkolkstraat na sluiting der café's meer politietoezicht was. De voorzitter zegde toe dat aan de gestelde vragen de nodige aan dacht zal worden geschonken. Tenslotte deelde de voorzitter mede, dat B. en W. aan het bu gegeven het uitbreidingsplan der gemeente geheel te herzien. Teneinde het terrein van de voormalige staalfabriek geschikt te maken voor de grootindustrie zullen in samenwerking met de D.U.W. de ruïnes aldaar worden opgeruimd. Vrijdag zullen te Parijs be sprekingen beginnen over de toekomst van de 4 Franse ne derzettingen in India. De onder handelaars zullen trachten uit te maken of, wanneer en hoe 300.000 inwoners van Pondiche- ry, Karikal en Yanaon Indische onderdanen zullen worden. Frankrijk is niet gekant tegen aansluiting van de koloniën bij India, mits de inwoners vrij hun mening mogen uiten door mid del van een referendum. India staat er op, dat Frank rijk het bestuur over de gebie den overdraagt. De juridische bijzonderheden van de over dracht zouden later kunnen worden geregeld. Volgens India is een eerlijk referendum onmo gelijk door de Franse „onder drukking". De Indische onderhandelaar is R. K. Nehroe, de minister van Buitenlandse Zaken. Hij is fa milie van premier Nehroe. Donderdag op de zevende dag van het proces tegen de Berkel se arts O., heeft de Haagse rechtbank een begin gemaakt In Engeland is Woensdag avond de hittegolf onderbroken door onweersbuien, die veel schade hebben aangericht en als gevolg waarvan 1 persoon 't leven verloor. In Derby, Midden-Engeland werd een voorman van een fa' hriek, die als scheidsrechter op trad bij een cricket wedstrijd, door de bliksem getroffen en gedood. In Londen moest de brand weer 250 maal in 2 uur tijds in actie komen wegens bliksemin slag of overstroming van laag gelegen huizen. Ook in Leamington en Derby shire werd schade aangericht. De Franse premier Laniel heeft Donderdag in de nationale ver gadering verklaard dat hij de volle verantwoordelijkheid neemt voor het beleid te Dien Bien Phoe, dat gerechtvaardigd was in militair en politiek opzicht. De stemming over de regerings motie tot uitstel van een volledig debat over Indo-China, waaraan de premier de vertrouwenskwes tie heeft verbonden, wordt later op de dag gehouden. De premier zei, dat alle beslui ten aangaande Indo-China zijn genomen in nauw ©verleg met Vietnam, Laos en Cambodja en met de hulp van Frankrijks bondgenoten. In de herfst van het vorige jaar bestonden de Vietminh-strijd- krachten uit acht of negen ge oefende divisies. Zij waren sterk genoeg om aan' te vallen wan neer zij dat wilden. De Franse verdediging van de delta van de Rode Rivier dwong het Vietminh-opperbevel zijn voornemen om Hanoi aan te val len, te laten varen. In plaats daarvan besloot het tot een tac tiek, die een poging omvatte om Noord- en central Laos te bezet ten. Laniel zei, dat de verdediging van Laos een strategisch en poli tieke noodzakelijkheid was. Daarom werd het fort Dien Bien Phoe gebouwd. Dien Bien Phoe, aldus de pre mier, dwong de vijand twee der den van zijn beschikbare troe pen te gebruiken voor een lang durig beleg, waardoor er van een aanval op Laos niets kon komen. Laniel zei, dat de gesteldheid van het terrein rondom Dien Bien Phoe niet toeliet, dat er troepen werden gezonden om het garnizoen te ontzetten. Wel hadden meer bommenwerpers ter beschikking moeten zijn. „Dien Bien Phoe is een tegen slag, maar dit behoeft nog niet te betekenen, dat er fouten zijn gemaakt", aldus de premier. Hij betreurde de pogingen om de toestand in Indo-China om in ternationale redenen uit te bui ten. Hij zei, dat de regering de afgelopen dagen al verscheidene bataljons parachutisten en bom menwerpers naar Indo-China had gezonden. Andere eenheden, waaronder tanks en artillerie, waren onderweg. Twee kruisers zouden voor anker gaan in de Golf van Tonkin. Onder applaus zei de premier, dat Frankrijk in geen geval ge noegen zal nemen met een eerloze capitulatie. Wel echter wenst Frankrijk snel een eervol einde te maken aan de vijandelijkhe den. Met betrekking tot de onder handelingen te Genève zei de premier, dat garanties om de troepen van beide partijen te be schermen en de onzekerheid op te heffen over het lot van de burgerbevolking als gevolg van een staking van het vuren abso luut nodig zijn. Voor een duurzame regeling in Indo-China acht Frankrijk ook onmisbaar een garantie van alle staten, die thans aan de Geneef- se besprekingen deelnemen. Vrije verkiezingen leken de rege ring een geschikte basis voor een permanente oplossing. Laniel verzocht de afgevaar digden de vredesonderhandelin gen niet in gevaar te brengen door een regeringscrisis te ver wekken. LANIEL WINT VERTROU WENSVOTUM. Van semi-officiële zijde wordt vernomen, dat de regering-Laniel met een meerderheid van twee stemmen het vertrouwen der Na tionale Vergadering heeft ge wonnen. Officieel wordt bevestigd, al dus A.F.P., dat de regering-La niel met 289 tegen 287 stemmen het vertrouwensvotum heeft ge wonnen. Als u geregeld laxeermiddelen slikt, is er nu een manier om er van af te komen. 83 van de 100 personen lukte het: u kunt het ook. En wel zo: Drink in de loop van elke dag enkele glazen water en bepaal een vast uur voor uw stoelgang. Neem de le week elke avond twee Carter's Leverpilletjes. 2e met het horen van getuigen in de^ndêre'avond'één.^Daarna^nfets meer! de mysterieuze „brief jeskwes- want Garter's Leverpilletjes stellen uw tie ingewandenin staat weer opeigen kracht Allereerst Werd de verdachte te werken, zonder laxeermiddelen. T t - Wanneer zorgen, vermoeidheid of te VGrhOOra. In Juni 1Jd3 had O. veel eten liet tempo van uw ingewanden aan zjjn verdedigers een briefje tijdelijk verhagen, neem dan tüdeliik hnrlfo opv+plH rint vnlopnn Carter's Leverpilletjes om u weer op gang Ler nana gesieiu, aai VOigens te helpen. Zo raakt u uw verstopping O. afkomstig Was Van Zijn kwijt en vervalt u niet in de laxeer- vrmlw middelen-gewoonte. Haal direct Carter s Leverpilletjes, f 1.20 per flacon. Hierin zegt mevr. O. zelfmoord te willen plegen, omdat zij zich te ellendig voelt om door te gaan. Zij legt er in uit hoe zij de zelfmoord zal plegen. Voorts zegt het in blokschrift geschre ven briefje dat mevr. O. de zelfmoord zo zal plegen dat op niemand verdenking zal vallen. Het briefje had O. gevonden in een fotomapje, nadat hij 9 maanden was gedetineerd ge weest. Het mapje had O. in zijn col bertjasje of in zijn overjas be waard. Er zat een foto van twee van zijn kinderen in. Achter de foto bevond zich het briefje. De ondertekening van het briefje was in lopend schrift. O. zei thans voor de recht bank dat hij het briefje had ge vonden toen hij het mapje wil de weggooien. De volgende dag had O. het briefje aan zijn bei de raadslieden ter hand ge steld. Deze hadden hem gezegd dat zij het briefje zouden onderzoe ken en vroegen om vergelij kingsmateriaal, zodat zij konden laten nagaan of het handschrift van het briefje inderdaad van mevr. p. is. Het tweede briefje, dat de rechtbank het „kattebel-brief- je" noemde, dat O., zo zei hij, het eerst gezien op het bureau van de adjunct-directeur van de gevangenis, waar O. zich be vond. Het briefje zou volgens O. op de proppen zijn gekomen, toen hij naar zijn manchetknopen liet zoeken. Hij was er zelf voor naar de badcellen gegaan om er ook tussen zijn fouillering te zoeken. Daar lag ook zijn por tefeuille. De badmeester keek in die' portefeuille en toen za,g O. dat er een „kattebelletje" in zat tussen andere papieren. Het briefje dateerde van 1951 toen de verhouding met Nellie A., de dienstbode, begon. Het kattebelletje bevatte o.m. een verzoekje aan O. om mevr. O. op te halen met de auto uit Am stelveen, waar zij toen logeerde. Mevr. O. schreef meestal geen Op het Belgische militaire vliegveld nabij Florennes heeft men bijtijds een sabotagepoging ontdekt bij een jager van het type Thunderjet, die grote ge lijkenis vertoont met de sabo tage .waardoor 8 vliegtuigen van hetzelfde type in October op de grond werden vernield. De stuurinrichting van het vliegtuig was door een ijzeren staaf geblokkeerd. Daar 2 korporaals van de luchtmacht zich reeds op be schuldiging de 8 jagers vernield te hebben in hechtenis bevon den, toen de nieuwe sabotage daad werd bedreven, zoeken po litie en militaire autoriteiten naar een derde man. Het Tweede Kamerlid de heer Beernink heeft aan de minister van O., K. W. de volgende vragen gesteld: Is de minister niet van me ning, dat op het gebied van het kleuteronderwijs toestanden be staan, welke verre van rooskleu rig genoemd moeten worden? 2. Is de minister niet van me ning, dat bij de schoolbesturen en gemeentebesturen heersende onzekerheid omtrent de inhoud van de te verwachten wettelijke regeling van het kleuteronder wijs remmend werkt op het ne men van initiatieven, welke tot \verbetering van de sub. 1 be doelde toestanden kunnen lei den? 3. Kan de minister mededelen wanneer de resultaten van het inter-departementale overleg, dat momenteel plaats vindt over het ontwerp-kleuteronderwijs, kunnen worden tegemoet ge zien? AXEL tCL 663 blokschrift, merkte de president op. „Zij schreef mij altijd blok schrift", aldus verdachte, „want toen ik in militaire dienst was, kon ik haar brieven niet ontcijferen. Toen heb ik haar gevraagd voortaan in blok schrift te schrijven". De officier van justitie, mr De Lint, wilde de verklaring van O. blijven betwijfelen omdat men z.i. wat dit betreft, in een dode hoek was geraakt. De verdedi gers kunnen niet worden ver hoord. meende de officier.En het is in het hele proces steeds de houding van de verdachte geweest troeven achter de hand te houden. De president meende dat de verdediging een betrouwbaarde re indruk zou hebben gemaakt, als zij direct de briefjes en de foto hadden gegeven ter onder zoeking. In het kantoor van mr Huij- gens was een geel kasboekje aangetroffen waarin het hand schrift van mevr. O. stond. Het zelfmoordbriefje kende O. reeds langere tijd, verklaarde O. thans tot grote verbazing van de rechtbank en tot heftige veront waardiging van de reehter-com- missaris, mr Stoffels. O. had het briefje niet gevon den, maar teruggevonden. Hij had het briefje het eerst gezien 14 dagen nadat mevr. O. uit het ziekenhuis was terugge keerd. Het briefje zou volgens O. slaan op 'n eerste zelfmoord poging van zijn echtgenote met morphine, welke O nog, zoals hij zegt, heeft kunnen beletten. Thans vertelde O. het gehele verhaal van de zelfmoordpoging van zijn vrouw. Het briefje had hij gevonden in de slaapkamer bij de telefoon toen zijn vrouw in de badkamer morphinepoe- ders wilde innemen. In de apotheek, zo vervolgde /O., had mevr. O. de doos imor- phinepoeders zo behandeld dat het leek, zoals ze ook in het briefje schreef, alsof er een ver gissing was gemaakt. O. had la ter de doos poeders weggegooid. Mejvr. O. had die nacht reeds poeders ingenomen. O. had de gehele nacht rondgelopen met haar om haar wakker te hou den. Toen 's morgens om 6 uur de telefoon ging, vond hij het briefje. „En het briefje zou verstopt zijn, volgens wat er in staat?" vroeg de president. ,Het was ook verstopt in een schrijfblok bij de telefoon", ant woordde O. „Dus u wilt zeggen dat uw vrouw met opzet met morphine- poeders in de apotheek had ge knoeid, riskerende dat iemand, die zo n poeder kreeg, er moge lijk aan zou kunnen sterven'", vroeg de president. ,Daar heeft zij natuurlijk niet aan gedacht", antwoordde O. Eén der verdedigers, mr Van 't Hoff Stolk zeide dat het z.i. bekend was dat het briefje sloeg op de eerste zelfmoordpoging. Hierna werd als getuige ge hoord mevr. I. M. Hatting-Op- dam uit Arnhem, tante van O. Mevr. Hathing verklaarde in antwoord op een vraag van de president dat mevr. O. erg on hartelijk was. Voorts zou zij vrij ruw zijn opgetreden tegen de kinderen. Voorts meende mevr. Hathing dat de houding van de vrouw in het huwelijk vrij slor dig, slecht en onverschillig was. De rechter mr Nauta zei dat zijn indruk o.m. uit het kas boekje van mevr. O., was dat mevr. O. juist zeer nauwkeurig was en niet slordig. Tegen mevr. Hathing zou O. weieens hebben gesproken over waardevolle papieren, die zoek geraakt waren. Hij had toen niet gezegd dat zij het zelf moordbriefje bedoelde. Mevr. Hathing verklaarde dat mr Huijgens haar had gevraagd een verklaring te geven dat zij een brief had gekregen van me vrouw O., in blokschrift, die ze later had weggegooid. Zij had dit geweigerd. Mr Huijgens zou toen volgens deze getuige hebben gezegd: ^,Het is toch voor uw neef. Dan kunt u toch best liegen". Volgens O. zou mevr. Hathing lelijk tegen mr Huijgens zijn gaan doen toen de broer van O. werd gearresteerd omdat zij toen boos was geworden omdat de broer van O. ook „de dupe zou worden". In de middagvergadering werd als eerste getuige gehoord de heer A. J. C. Kaptein, leraar in de natuur- en scheikunde aan het Nederlands lyceum. De ver dediging had deze getuige naar voren gebracht, om te verne men, of het inderdaad mogelijk zou zijn| dat de verdachte O. zich vergist zou hebben bij het doen van de zogenaamde böde- kerproef. Zoals bekend, beweert verdachte dat hij de cyaankali had besteld voor het doen van een urine-onderzoek van een zijner patiënten. Voor dit urine- onderzoek wordt altijd geel bloedloog-zout gebruikt en nim mer cyaankali. Verdachte had de proef willen nemen door uit cyaankali een reagens te berei den, omdat hij naar zijn zeggen bloedloogzout te snel vond ver vliegen. De getuige meende, dat een medicus, die weinig chemi sche onderzoekingen verricht, zich hierbij inderdaad vergist kon hebben. Pijnlijk was het verhoor van de onder-directeur van het huis van bewarfng, de heer D. Roos. Hij vertelde, dat op 4 Septem ber mr Huijgens bij hem was gekomen en gevraagd had, eens te mogen kijken in de fouille- ringszak van verdachte, of zich soms ook in diens portefeuille brieven van de overleden vrouw bevonden. Getuige Roos had de fouilleringszak toen op de tafel uitgestort, de bruine portefeuil le ter hand genomen, en deze op papperassen nagekeken. Onder papieren bevond zich het zoge naamde „zelfmoordbriefje" van mevr. O., dat later in deze zq^k een zo grote rol zou spelen. 'Op de vraag van de president of ge tuige zelf de portefeuille had nagezocht en niet mr Huijgens (de badmeester van het huis van bewaring had namelijk het tegenovergestelde verklaard), antwoordde de heer Roos beves tigend. Mr Huijgens had hem toen gevraagd, of hij dit briefje hebben mocht en getuige had hem dit gegeven. Zowel de pre- isident als de officier hielden getuige voor, dat het toch een zeer zonderlinge manier van doen was, dat deze zonder toe stemming van de officier van justitie papieren van een gede tineerde aan diens verdediger ter hand stelde. De badmeester J. van Oosten, die daarna als getuige kwam, beweerde in tegenstelling tot zijn chef, dat mr Huijgens de portefeuille had nagezocht, en het bewuste briefje er uit had gehaald. De zitting zal Maandag a.s. worden voortgezet. door PIKE NORTON WILL'S 4). (Nadruk verboden). De Japanse regering heeft be sloten een raad in te stellen voor de bestudering van het gebruik van atoomenergie. Robert schoot in een luide lach en voelde zich weer geheel op gelucht. „Fijne vent, die Peter", dacht hij. De „fijne-vent" Peter zat on derwijl knap met het geval in zijn maag. Hij vroeg zich af, wat hij doen moest. Voor geen geld zou hij dat echter aan Robert bekend hebben. Na nog wat over algemene dingen gepraat te hebben, ver dween Robert naar zijn eigen kamers. Hij drukte Peter echter eerst nog op het hart vooral niet te vergeten naar het station te gaan. „Alsof ik dat vergeten zou' bromde Peter zichzelf. „Ik voel me nu al als een actief lid van de Vereniging voor Bescherming van Meisjes. „Wat zeg jij daar nu van" praatte hij tegen Bob. „Nu moet je eerzame vrijgezellenbaas naar het station om een wildvreemd meisje af te halen." Bob kwis pelde met zijn staart en scheen hem een knipoogje te willen ge ven. Zuchtend draaide Peter zich af en keek op .zijn horloge. „Half zes" mompelde hij. „Zal ik met de jeep gaan? Nee, dat is geen wagen, waarmee je een meisje af kunt halen. Gewoon met de tram naar Centraal en dan met een taxi terug. Verder zullen we eerst maar eens gaan eten, want anders wordt het te laat." Om kwart voor acht stond er aan het Centraal Station tussen de andere wachtenden een keu rig geklede heer, die ietwat ner veus om zich heen zag. Om de haverklap raadpleegde hij zijn horloge en keek dan weer spie dend naar de uitgang. „Het is nog vroeg", bromde hij dan in zich zelf en begon wat heen en weer te drentelep. Een enkele reizigster verliet het sta tion, maar ze droeg geen rode van zijn horloge over de wijzer plaat. Peter snoot zijn neus, kuchte eens en kroop dan nog dieper weg in de kraag van zijn jas. Door de controle kwam dan in eens een grote groep reizigers naar buiten. Gespannen keek Peter toe. Steeds meer mensen kwamen naar buiten. Sommigen snelden naar echtgenoten of ver loofdes en er volgde een storm achtige verwelkoming. Anderen weer haastten zich naar bus of tram. Langzamerhand begon de toe loop wat minder te worden. Pe ter begon al ongerust te worden toen de deuren ineens weer openzwaaiden en er een kruier verscheen, die een paar levens grote koffers torste. Achter hem trippelde een hei-blond meisje, modieus gekleed en met 'n klein hoedje cocquet achter op haar hoofdje. Onverschillig nam Peter haar even op, maar dan viel zijn mond ineens wijd open van ver bazing. Ze droeg op haar gele mantel een hei-rode corsage! Het meisje keek even zoekend rond, zag toen Peter en kwam met een glimlach op hem toe, onderwijl de kruier een teken gevend even te wachten. Hallo", zei ze, „Bent u mijn- bloem. „Ik ben toch benieuwd hoe ze er uit zal zien" dacht hij en schoot in de lach, bij de gedach te dat het wel lang geleden was, dat hij voor het laatst een af spraakje had gehad en op een meisje had staan wachten. De laatste jaren was het er in ieder geval niet meer bij geweest. Ter gend langzaam kropen de wijzers neef Robert?" „Nee.... dat is te zeggen ja ik benMet opgetrokken wenkbrauwen keek het meisje hem aan. „Neen en ja?" vroeg ze. „O maar dan bent u mijn neef natuurlijk niet." Ze trok haar neusje even op (Peter moest be kennen dat dat haar allerliefst stond) en merkte op „Hij is dan zeker die afspraak weer verge ten". „Luister u eens, juffrouw" kwam Peter ineens in actie. „Ik ben een vriend van Robert van Zanten. Hij is vanavond zelf ver hinderd en vroeg mij even de honneurs waar te nemen." Hu vond dat hij dat netjes tfezeg had, maar het meisje twijfelde nog even. „O", zei ze enkel en keek hem aan. „Peter zag een paar diep-blau- we ogen, die onderzoekend naar hem opkeken. Hij stak een hand uit en zei met een geforceerde glimlach: „Mag ik me even voor stellen? Ik ben Peter Molde- ring". „Milly van Zanten", ant woordde zij, hem een kleine ge- handschoeide hand toestekend. ,Was Robert verhinderd zei u?" Peter was weer bijgekomen en dacht „Zo'n Rob". Een provin- ciaaltje noemde hij dat. Sloeg ik even een flater in het begin. Maar dat zal ik hem betaald zetten!" Er drong langzamerhand tot hem door, dat zij nog iets tegen hem gezegd had. „Pardon" vroeg hij. „Ik was even afwezig". Weer nam zij hem op met haar blauwe ogen en Petee voelde dat hij onder die blik kleurde „Ik vroeg of Robert vanavond verhinderd was." „Ja" antwoordde Peter, die zijn oude kalmte weer terug ge kregen had. „Hij moest naar de gemeenteraad, en die kon hij niet verzuimen. Dat gaat zo in ons vak." „Oh, bent u ook journa list?" „Ja" zei Peter. „Maar het lijkt me hier niet de geschikste plaats om een gesprek te begin nen, vindt u ook niet? Waar kan ik u heenbrengen?" (Wordt vervolgd) Krabben en peuteren Un-ïtfl- maakt de kwaal steeds I1UIU erger. De helder vieeibare llitClan D.D.D. dringt diep in de UlloiatJ poriën door. zuivert, ont smet en geneest de hui^ G&1EESMIDDEI TEGEN HR 9 huidaandoeningen Terwijl de Italiaanse vak bondsleiders met vertegenwoor digers van de werkgeversorga nisatie aan het onderhandelen zijn over door hun leden ge stelde eisen tot loonsverhoging, hebben communistische vakver enigingsleiders opgeroepen tot een 24 uursstaking te Rome, die Woensdag, te middernacht, zou moeten ingaan. (Het chisten-democratische vakverbond heeft zijn leden aangemaand normaal aan het werk te gaan. Het heeft de com munistische stakingsoproep „een verraad van de zaak der arbeiders, door het uitroepen van ongerechtvaardigde stakin gen, terwijl er nog onderhan deld wordt", genoemd. In een aantal Italiaanse fa brieken zijn Donderdag door de communisten georganiseerde guerilla-stakingen gehouden. Vernomen wordt, dat op 8 Mei jj. een duikboot van onbekende nationaliteit is waargenomen tussen het Karas-eiland en Kaap Tongerai (ten Westen van het schiereiland Bom'barai).

de Vrije Zeeuw | 1954 | | pagina 2