Gunstige resultaten voor ons land Tito over regeling van de kwestie Triëst m RANG Wat brengt de Radio?; In „De Drie Ankers" m SLAVERNIJ IN HET MIDDEN-OOSTEN De Amerikaanse grondwet Nieuw Amerikaans geleid projectiel Venezolaans oorlogsschip zou Scheveningse vissers boot geschaduwd hebben GEVONDEN VOORWERPEN Verklaring van Wilson ^C3 *t)e petsnapeunfr Pan ctemsfe laof- KANKER Het bendewezen in Tunesië P.OPENT°°°**mj"M0„ Ook Spierpijn DA M PO Lepelaarskolonie broedt op Texel Scheepskompassen beïnvloed door nylon? LOOP DER BEVOLKING. BURGERLIJKE STAND !WEEVE BLAD Donderdag 13 Mei 1954 9e Jaargang No. 3148 Nederland en de West Schatkist had goed jaar - Productie verhoogd - Onderwijzers vrij van dienst Waar zon is, is ook schaduw Waar RANG is, is ook namaak U kiest natuurlijk de zonzijde. Overtuigt U daarom, dat U de zonnige RANG ontvangt door te letten op de naam RANG die op het bescher mend omhulsel staat. VRIJE ZEEUW De besprekingen, in Januari enwens tot samenwerking te ken- Februari van dit jaar gehouden nen geven. in de zogenaamde kleine com-1 De Nederlandse regering staat missie bestaande uit vertegen- met het goedkeuren van dit ont- woordigers van Nederland, Suri- werp weer voor een belangrijke name en de Ned. Antillen, hebben beslissing, die een nieuw tijdperk tot overeenkomsten geleid, die in de geschiedenis van Nederland eerst thans bekend zijn gewor- en zijn overzeese rijksdelen kan den. Deze overeenkomsten, die op de aanstaande rondetafelconfe rentie in Den Haag nogmaals inluiden. PRODUCTIE 8 HOGER DAN IN 1952. - - De directeur van de Ned. Bank, zullen worden besproken, houden dr Holtrop, heeft in het jaarver een nieuwe regeling in van de gjag van de bank over 1953 mee- verhouding tussen Nederland en gedeejd) dat het jaar 1953, on- de West, en staan omschreven danks de natuurramp in Febru- in een verklaring, die gelijktijdig ar^ ec0nomiseh gezien zeer gun- in de drie landen voor publicatie stjg jn geweest. Ten opzichte van werd vrijgegeven. 11952 werd een productie-verho- In de inleiding van deze ver- ging geconstateerd van circa klaring wordt te kennen gegeven g terwijl het nationale inko- waarom en op welke wijze deze men groeide met 6 overeenkomsten tot stand geko- 1 was gevolg van de ver men zijn. Zowel door Neder- ruiming Van de arbeidsmogelijk- land als door Suriname en de heden waardoor ook de werke- Ned. Antillen werd uit vrije wil loosheid sterk afnam. Ook de maatregel alleen geldt voor het deze nieuwe rechtsorde aanvaard fjnanc-iële en monetaire positie tijdvak waarin de onderwijzer die inhoudt, dat de eigen belan- van ong jand werd weer ver- aan een bepaalde school les geeft gen zelfstandig zullen worden be- sterkt, wat voor een groot deel en de vrijstelling vervalt, zodra hartigd en dat de gemeenschap- danken js aan bet gunstige die school wordt verlaten, is het beloop van de staatsfinanciën, toch verblijdend, dat door deze De schatkist had ondanks haar maatregel circa 800 onderwijzers rampuitgaven een voordeel bij 't voor het onderwijs behouden blij- achterblijven van de militaire ven, wat anders pas na twee jaar uitgaven, waardoor zij in staat dienstplicht het geval zou zijn. was een middelenoverschot te1 behouden om aan de budgetaire aflossingen van de binnen- en buitenlandse schuld te voldoen. De vergroting van het ver bruik, de uitbreiding van de bui tenlandse afzet stimuleerde de lust tot investeringen op grote schaal, terwijl men rekening hield met de daling van de export-prijzen, zodat van over productie geen sprake was. Wij kunnen bewondering hebben voor het financiële en economische beleid in Nederland en daarbui ten en vertrouwen, dat deze op waarts lijn zal worden blijven gevolgd. VRIJSTELLING VAN DIENSTPLICHT. De eerste stap ter ondervan ging van het onderwijzerstekort is gezet. Bij besluit van het mi nisterie van Oorlog is komen vast te staan, dat alle dienst plichtige onderwijzers, die in 1954 nog voor eerste oefening onder de wapenen moeten komen, van dienstplicht zijn vrijgesteld, mits zij op de school, waar zij werken, of komen te werken, onmisbaar zijn, wat bepaald wordt in over leg met het ministerie van On derwijs, Kunsten en Wetenschap- Er zijn nog ongeveer 1 mil- lioen slaven in het Midden- Oosten, 500.000 in Arabië en even zovelen in Ethiopië, aldus de schatting van fregat-kapi tein, Thomas Fox-Pitt, secreta ris van de Britse vereniging te gen slavernij. Fox-Pitt zeide op een studen tenconferentie te Londen nog dat een slavin 700 tot 1000 waard is en een slaaf 250 tot 700. Mannen zijn goedkoper, omdat zij zich dikwijls aan sla vernij weten te onttrekken door werk aan te nemen bij de olie winning. Sjeiks en emirs houden vooral uit prestige-overwegingen sla ven. Het gemiddelde voor een rijk man is een dozijn. In Juli a.s. zal een aanvullen de conventie tegen slavernij ter bekrachtiging aan de Ver. Na ties worden voorgelegd. De Amerikaanse senaat heeft een amendement op de grond wet goedgekeurd op grond waarvan alle federale rechters niet langer dan tot hun 75ste levensjaar hun ambt mogen uit oefenen. Het amendement wil pogingen verhinderen om het hooggerechtshof „vol te stop pen" met politieke candidaten. Als het amendement in het Huis van Afgevaardigden een meerderheid van tweederden krijgt, zal het naar de wetge vende vergaderingen der staten gaan. Om in de grondwet te kunnen worden opgenomen, moet het binnen 7 jaar door 36 staten bekrachtigd zijn. 1 pen. Ondanks de bepaling, dat deze pelijke belangen in onderling overleg en op voet van gelijk waardigheid zullen worden ver zorgd. Tevens is besloten tot 't verlenen van hulp en bijstand, indien dit nodig mocht blijken. 1 WIJZIGING SLECHTS BIJ RIJKSWET. In een aantal artikelen wordt de strekking van het nieuwe ont werpstatuut uiteengezet. Achter eenvolgens worden de kwestie van de kroon, de aangelegen heden van het koninkrijk, de sa menwerking tussen de rijksdelen en het inwerkingtreden van het ontwerpstatuut geregeld. De kroon van het koninkrijk is en blijft opgedragen aan konin gin Juliana en haar rechtmatige opvolgers, terwijl zij het hoofd van de regering is en in dit op zicht onschendbaar wordt geacht. De ministers dragen de volle verantwoordelijkheid. De kroon zal in de overzeese rijksdelen door een gouverneur worden vertegenwoordigd. Een raad van ministerls voor het nieuwe ko ninkrijk zal worden ingesteld, benoemd door de kroon en door de regeringen van Suriname en de Antillen, welke tevens mede zeggenschap hebben in het vast stellen van de bijdrage tot de defensiekosten. De overzeese rijksdelen zijn niet gebonden aan internationale economische en financiële over eenkomsten, tenzij zij zelf de Een nieuw geleid projectiel, dat sneller is dan het geluid, de 1 zgn. JSperry Sparrow", wordt nu voor de Amerikaanse mari ne vervaardigd, aldus heeft het ministerie van Buitenlandse Zaken bekendgemaakt. Het projectiel, dat als een raket wordt voortbewogen, wordt door straaljagers afge vuurd en met een snelheid, gro ter dan die van het geluid, naar een doel in de lucht geleid. Andere bijzonderheden van het wapen worden g.eheim ge houden. Maarschalk Tito van Zuid-Sla- Over de Europese verdedigings- vië heeft in een vraaggesprek gemeenschap sprekend verklaar- met een correspondent van de de de maarschalk, dat Zuid-Slavië ,,New York Times" het volgende bereid zou zijn toe te treden, als plan voor regeling van het vraag- zij uitgebreid zou worden en niet De „Amigoe di Curacao" maakt opnieuw melding van 'n visserij-incident met Venezuela waarbij Scheveningse vissers m de Antillen betrokken zijn. Blijkens aarfchet blad gedane mededelingen van Arie Blok, de schipper van de „Noordzee is dit vissersvaartuig op 30 April en op l, 3 en 4 Mei voortdurend geschaduwd door een Venezo laans oorlogsschip. Wat de bedoeling hiervan was, was niet duidelijk. Er zou den zich evenwel moeilijkheden hebben voorgedaan onder de bemanning, bij wie het incident met de „Marsbango" nog vers in het geheugen ligt. TERNEUZEN De korpschef van het gemeen telijk politiekorps te Terneuzen maakt bekend, dat omtrent de volgende gevonden voorwerpen inlichtingen zijn te bekomen aan de claarachter vermelde adressen Muntbiljet, Juliana v. Stol- bergstr. 15; zw. vulpen, Van Steenbergenl. 60; groen meisjes vest, Noordstraat 70; zaklan taarn, Grenulaan 3; collierhan gertje, witte wollen shawl, Steenkamplaanlaan 63; doos m. inhoud (naaischool?), Molen- zicht 5; groen wollen veste Noordstraat 70; doublé broche, F. van de Ree, Nieuwstraat; nummerbord N-16047, Bootlie- denwacht, Westsluis; wit zak kammetje, Julianastraat 25; benzinedop, Hondiusstraat 37; groen schooletui, Baandijk 12a; paar dames-glacéhandschoenen, le Verb.straat 7; rood kinder- portemonnaietje, Tuinpad 2. Aan het bureau zijn nog te bekomen: Vulpen, dop (benzi netank), huissleutel, oorbel, contactsleutel no. 73188 en zon nebril. stuk-Triëst voorgesteld: 1. Het vrije gebied van Triëst wordt verdeeld tussen Italië en Zuid-Slavië. Italië krijgt de stad Triëst met het grootste deel van de huidige Brits-Amerikaanse zone „A", Zuid-Slavië behoudt de zone „B", nadat kleine grenscor recties zijn aangebracht. 2. De Ver. Staten, Frankrijk en Groot-Brittannië garanderen de nieuwe-Italiaanse-Zuid-Slavi- sche grens en beloven plechtig geen enkele aanspraak achteraf van Italië of Zuid-Slavië op wijzi ging van deze grens te zullen steunen. 3. Italië en Zuid-Slavië leggen het verdedigingsplan ter goed keuring voor aan de Veiligheids raad der Ver. Naties. 4. De drie Westelijke mogend heden laten voor Zuid-Slavië een haven te Kopar (het vroegere Copodistria) en een weg met een spoorweg van deze plaats naar Ljubliana en andere belangrijke verkeersknooppunten in Zuid-Sla vië aanleggen ter compensatie Van de opgegeven Zuid-Slavische belangen in de haven en de stad Triëst. Na een dergelijke regeling van het geschil is Zuid-Slavië bereid met Italië onderhandelingen te be ginnen ter regëling van alle nog hangende kwesties. Ook zal Zuid- Slavië dan niets tegen hebben op uitbreiding van het Balkanpact, nu beperkt tot Griekenland, Tur kije en Zuid-Slavië, tot Italië. Tito sprak in dit verband voorts de hoop uit, dat het ver drag, dat o.m. nog niet voorziet in automatische militaire bij stand als een der deelgenoten wordt aangevallen, zal worden uitgebreid. Hij meende, dat bij zijn bezoek aan Griekenland, in de loop van de volgende maand, de onderhandelingen hierover zouden kunnen worden afgeslo ten. beperkt zou blijven tot een zuiver militaire organisatie. Zuid-Slavië zou bereid zijn zijn troepen onder een boven-nationaal gezag te plaatsen. Hij voelde echter niets voor toetreding tot het Atlan tisch pact, aangezien dit door de Oost-Europese landen wordt be schouwd als een agressieve orga nisatie. Een woordvoerder van het Britse ministerie van Buitenland se Zaken heeft op desbetreffende vragen geantwoord, dat hij niet gemachtigd is commentaar op het door Tito uiteengezette plan te geven. „Wij betreuren echter, dat hij een dergelijke verklaring heeft afgelegd. Verklaringen in het openbaar kunnen het vinden van een overeenkomst niet be vorderen", zo voegde hij er aan toe. In officiële kringen te Londen is men volgens het Franse pers bureau AFP echter van mening, dat genoemd plan „een vooruit gang op de vroegere Zuid-Slavi sche voorstellen" betekent. Het Zuid-Slavische standpunt blijkt nader tot de Brits-Amerikaanse verklaring van October 1953 ge komen te zijn. Volgens dit plan immers zou de zone „A" aan Ita lië komen. Men heeft ook met genoegen kennis genomen van de „gema tigde reacties" in Rome. Charles Wilson, de Ameri kaanse minister van Defensie, is uit Washington naar Alaska vertrokken. Vandaar zal hij zich naar verscheidene landen in het Verre Oosten begeven. De rondreis duurt 3 weken. Vóór zijn vertrek deelde Wil son mee, dat in weerwil van de situatie in Indo-China „voor het ogenblik" geen herziening van de „New Look"-defensie- plannen beoogt wordt. Hij voeg de er aan toe, met Dulles van mening te zijn, dat het verlies van Indo-China niet noodzake lijk het verlies van geheel Zuid- 'Oost-Azië betekent. Naar Wil son zei zal hij Indo-China niet bezoeken. De voorzitter van het Britse koninklijke college van chirur gen, sir Cecil Wakely, heeft te Londen gezegd, dat er naar hij persoonlijk geloofde, spoedig 'n geneeswijze voor kanker zou worden gevonden. Wakely zei dit op een pers conferentie, die belegd was met het oog op de de volgende week in het collegegebouw beginnen de conferentie van Britse en Canadese chirurgen. Hij voegde hieraan toe, dat Engeland en de Ver. Staten al les in het werk stellen om de oorzaak van het optreden van kanker te vinden. VRIJDAG 14 MEI HILVERSUM I: 7.00 Nieuws; 7.10 Gram.; 7.30 Gew. muziek; 7.45 Dagopening; 8.00 Nieuws; 8.15 Gram.; 8.30 Tot uw dienst; 8.35 Gram.; 9.00 Voor de zieken; 9.30 Voor de vrouw; 9.35 Water standen; 9.40 Gram.; 10.30 Mor gendienst; 11.00 Piano; 11.30 Gram.; 12.30 Mededelingen; 13.00 Nieuws; 13.15 Septet; 13.35 Gram.; 14.00 Schoolradio; 14.30 Gram.; 15.00 Ensemble; 15.15 Voordracht; 15.35 Piano; 16.00 Causerie; 16.15 Oude muziek; 16.45 Orkest; 17.15 Koor; 17.30 Lichte muziek; 17.45 Gr.; 18.00 Muziekcorps; 18.20 Een goed Militairen zijn naar Zuidwest- Tunesië gezonden om de poli tie en de mobile garde aldaar te helpen bij het bestrijden van benden terroristen, die de streek onveilig maken. Maandag en Dinsdag j.l. zijn in dit gebied 3 Tunesiërs door de terroristen doodgeschoten. Ruim 100 verzetslieden hebben Zondag j.l. een mijn nabij Tha- la, in West-Tunesië, aangeval len, waarbij de gehele voorraad springstoffen werd gestolen. De Tunesische departemen ten van Bosbouw en Openbare werken overwegen het ontrui men van afgelegen posten, die als te gemakkelijke doelen voor verzetslieden, die zich van wa pens en meester schouwd. Zondag politieke springstoffen willen maken,, worden be- j.l. ondernamen 11 gevangenen een uit- braakpoging uit de gevangenis van Tunis. Vier hunner vielen, toen zij over de gevangenismuur wilden klimmen, waarbij zij één of beide benen braken. Een vijf de werd nog dezelfde dag in 'n Tunesische voorstad opnieuw gearresteerd, doch 6 zijn nog voortvluchtig. Zij worden door de politie gezocht. Twee der vluchtelingen zijn bewapend. Zij wisten bij hun uitbraak twee schildwachten te overmeesteren, waarna zij zich met hun wapens uit de voeten maakten. en rheumatische pijnen o wrijft U weg met Naar de vogelwachter van het natuurreservaat De Geul, gelegen in de duinen achter het Texelse dorp Den Hoorn, mede deelt, hebben lepelaars daar een kolonie gevormd. Binnenkort kunnen daar de eerste jongen worden verwacht. Reeds vele jaren broeden in een ander terrein op Texel, De Muijen, circa 100 paren lepe laars. Andere broedplaatsen in het land zijn het Naardermeer en het Zwanenwater bij Cal- lantsoog. door PIKE NORTON WILL'S 3) (Nadruk verboden). „Kom nou," bemoedigde Peter, nu weer ernstig. „Zo somber be hoef je de zaak nu ook weer niet te zien. Ze zal zeker wel op zich zelf kunnen passen. Anders liet je oom haar toch zeker niet gaan? Je moet die verantwoor ding niet zo zwaar nemen. Je bent haar broer niet, of haar va der! Je let een beetje op, geeft haar raad, waar ze dat wenst en wat ze verder doet interesseert jou niet. Jij hebt dan genoeg ge daan." „Zou het werkelijk zo eenvou dig zijn?" vroeg Robert hoopvol. „Zie je, ik heb nooit met vrou wen te doen gehad. Ik weet wer kelijk niet, hoe ik daarmee om moet gaan." „Dat is ook goed" zei Peter wijs. „Een verstandig man heeft aan zijn werk genoeg. Vrouwen zijn maar bijzaak. Bovendien meen ik, uit hetgeen je me ge zegd hebt, te mogen op maken, dat ze nogal onafhankelijk is. Ze zal heus haar eigen boontjes wel doppen en daar jou helemaal niet bijroepen." Robert scheen werkelijk opge lucht en keek Peter dankbaar aan. „Het doet de burger deugd zo'n optimistisch geluid te horen" merkte hij op. „Heb jij verder geen nieuws?" „Niets bijzonders", antwoordde Peter. „Maar wanneer komt dat stuk nicht van jou eigenlijk?" „Dat weet ik niet" zei Robert. „Ik zal eens kijken of dat soms in die brief staat." Hij deed een greep in zijn portefeuille en haal de de bewuste brief tevoorschijn. Snel vlogen zijn ogen over de regels. „De zeventiende" lees ik hier, „wanneer is dat?" Zijn ogen speurden naar kalender. „Van daag" zei Peter rustig, terwijl hij Robert gilmlachend aankeek. „Vandaag," zei Robert afwe zig. „Hé wat?" schrok hij dan opeens op. „Nee toch, Peter?" „Ja", zei Peter wreed. „Het is vandaag de zeventiende. Ik kan daar ook niets aan doen. Het is mijn kalender die dat zegt. Kijk maar". Hij viste een zakboekje uit zijn colbertje op en sloeg het open. En het stond er. In al zijn on aanvechtbaarheid. Woensdag 17 Januari. Robert begroef z'n hoofd in zijn armen. „Vanavond," kreunde hij. „Van avond komt ze al. En ik heb nog geen kamers, nietsniets heb ik voor haar klaar enik ben vanavond nog bezet bovendien." Ook Peter keek nu even ont hutst. „Ben je vanavond bezet?" vroeg hij ten overvloede. Stom knikte Robert. „Ik moet van avond naar die gemeenteraad. Ik móet er naar toe. Het is te be langrijk om te laten schieten". Dan ineens veerde hij weer overeind. „Peter" zei hij. „Jij moet er naar toe. Jij bent van avond vrij en bovendien mijn beste vriend. Jij moet haar in een hotel stoppen, enNou ja verder zie je zelf maar!" Verwachtingsvol staarde hij Peter aan. „Toe nou" schrok Pe ter. „Ik„Jawel" zei Robert, „jij zult je vriend in deze be nauwde uren toch niet in de steek laten?" Pathetisch stak hij zijn handen uit. „Ik ben een eerzaam vrijgezel en kan me met zulke zaken niet inlaten Robert weerde zijn tegenwer pingen met een beslist handge baar af. „Jij had net zo'n praat jes en je zei me precies hoe ik dat moet doen. Nu heb je de ge legenheid om te tonen, dat het ook werkelijk zo is. Het was toch niets bijzonders?" „Mooie boel" sputterde Peter. „Mijn lieve vriend krijgt dames bezoek en ik zal ze moeten ont vangen. Je durft zeker zelf niet, hè?" „Je weet heel goed, dat ik woord voor een goede zaak; 18.25 Gram.; 18.30 Friese uitzen ding; 18.45 Muziek voor blazers; 19.00 Nieuws; 19.10 Regerings uitzending: 19.30 Gram.; 20.00 Radiokrant; 20.20 Wijdingsston- de; 21.30 Gram.; 21.40 Orkest; 22.25 Causerie; 22.45 Gebed; 23.00 Nieuws; 23.15 Gram. HILVERSUM II: 7.00 Nieuws; 7.15 Gymn.; 7.33 Gram.; 8.00 Nieuws; 8.18 Gram.; 8.45 Voor de vrouw; 9.00 Gymn.; 9.10 Gr.; 9.40 Schoolradio; 10.00 Cause rie; 10.05 Morgenwijding; 10.20 Voor de jeugd; 10.40 Orgel; 11.10 Causerie; 11.30 Gram.; 12.00 'Orkest; 12.30 Mededelin gen; 12.33 Sport; 12.48 Gram.; 13.00 Nieuws; 13.15 Gram.; 13.20 Orkest; 14.00 Kookpraatje; 14.20 Viool; 14.50 Voordracht; 15.10 Gitaar; 15.30 Orkest; 16.00 Or gel; 16.30 Causerie; 17.10 Voor de jeugd; 17.40 Gram.; 18.00 Nieuws; 18.15 Amus. muziek; 18.40 Hoorspel; 18.55 De confe rentie te Gen've; 19.00 Voor de jeugd; 19.10 Koor; 19.30 Cause rie; 19.50 Berichten; 20.00 Nws.; 20.05 Boekbespreking; 20.15 Voordracht; 20.30 Causerie; 20.40 Causerie; 21.00 Voor de jeugd; 21.35 Amus. muz.; 22.00 Buitenl. weekoverzicht; 22.15 Orkest; 22.40 Causerie; 22.45 Gebed; 23.00 Nieuws; 23.15 Gr. BRUSSEL VI.: 12.00 Gram.; 12.30 Weerbericht; 12.34 Gram.; 13.00 Nieuws; 13.15 Gr.; 14.00 Schoolradio; 15.30 Gram.; 16.30 Orkest; 17.00 Nieuws; 17.10 Gr.; 18.10 Voordracht; 18.30 Voor de soldaten; 19.00 Nieuws; 19.40 Gram.; 20.00 Orkest; 22.09 Nws.: 22.15 Causerie; 22.30 Gr.; 23.00 Nieuws. niet kan vanwege m'n werk. An ders zou ik het zelf heus wel ge daan hebben." Robert vatte weer moed, nu het eerste deel van zijn taak zomooi van zijn schouders gewenteld werd, en dan vervolgde hij met veel pathos: „Zou jij nu heus een meisje, dat volkomen „welt- fremd" is en zo uit de provincie in 'n drukke stad verzeild raakt, aan haar lot overlaten? Zou jij haar zonder bescherming tegen alle duistere gevaren en sujet ten hier rond durven laten lo pen?" „Gerust" zei Peter, terwijl er pretlichtjes in zijn ogen dans ten. Hij begreep, waardie bluf ten. H ijbegreep, waar die bluf vandaan kwamen. Overbluft staarde Robert hem aan. Dan begon hij stom te grin niken. „Je doet het toch?" vroeg hij. „Goed dan," gaf Peter zich ge wonnen. „Hoe laat komt ze en hoe ziet ze er uit?" „Om acht uur komt haar trein aan en ze draagt een rode bloem in haar knoopsgat. Je pikt haar er natuurlijk onmiddellijk tussen uit, want ze zal wel niet up-to- date gekleed zijn." „Alsof ik daar verstand van heb" protesteerde Peter. „Afijn" vervolgde hij dan filosofisch. „Wij zullen wel zien. In het erg ste geval ga ik wel naar het po litiebureau en vraag of daar een huilend en om haar pappie vragend meisje is binnenge bracht." (Wordt vervolgd). De Nieuw-Zeelandse regering heeft verklaard, dat onderzoe kingen van het ministerie van Marine tot de ontdekking heb ben geleid, dat de nylon-onder- kleding van zeelieden de naal den der scheepskompassen op bepaalde punten hevig doen trillen. SAS VAN GENT. In deze gemeente hebben zich gevestigd H. F. van Zon van Meppel. Vertrokken; J. E. M. J. Baart naar België; A. A. Notschaele naar Rotter dam; H. A. M. Baart-Staelens naar België; J. H. Remijn naar Sluis; T. F. Vaal naar Terneu zen: T. M. Jong naar Breda; C. w. M. van der Heijdt naar Breda; C. Schieman en gezin naar Hoek; A. Koster naar Hoek; E. E. Koene naar België; R. J-. I. van Steen naar Breda; R. F. de Tollenaere en echtge note naar België; L. M. van Hijfte-Wijffels naar Wamel; F. A. Meuleman-Pieters naar Ter- neuzen. y SAS VAN GENT. Geboren. 1 April. Gerda, d. van c. J. Beeldens en D Heynsdijk. 5 April. Wilhelmus Gijsbertus, z. van W. G. Nieuw- kerk en M. M. G. Kuin. 7 April. Margaretha Adelaida Gilbert Maria, d. van J. R. Notschaele en M jB. Wulffaert. 13 April. Jolanda Isabella Maria, d. van F. D. van Aerde en S. Comme- ren. 16 April. Gerrit Raymond Ariel, z. van J. A. O. van den Adel en E. M. Velleman. 22 April. Hans Alphons Augusta, z. van L. D. Mussche en A. L. J. van Avermaete. Frans, z. van M. C. Renique en G. C. Dael,- man. 28 April. WilJried Jose- phus Johannes, z. tvan R. E. J. Kouijzer en Cornelia Smits. Huwelijks-aangiften. 3 April G. A. Baart, 26 j. en L. E. B. de Roos, 26 j. 7 April. A. H. M. de Smet, 21 j. (van Zelzate) en I. C. Gaeleng, 18 j. 8 April. R. J. c. de Smet, 26 j. en M. de Vlieghei', 23 j. 12 April. P. E. Obrie, 42 j. en P. de Blaaij, 37 j. 14 April. R^_A. F. Clemminck, 23 j. (van Terneuzen) en A. M. Impens, 24 j. 29 April. R. T. de Caluwé, 23 j. en A. M. Raes, 18 j. Huwel.-voltrekkingen. 5 April. J. A. H. de Greef, 32 j. (van Eindhoven) en J. W. d'Hoens, 33 j. 7 April. K. G. Staelens, 24 j. (van Wachtebeke) en H. A. M. Baart, 22 j. 17 April. J. B. van den Hemel, 27 j. (van Amster dam) en E. J. B. Goossens, 25 j. 27 April. J. p. F. Pieters, 20 j. en F. A. Meuleman, 18 j. P. E. Obrie; 42 j. en P. de Blaaij, 37 j. 29 April. G. A. Baart, 26 j. en L. E. B. de Roos, 26 j. Overlijden. 22 April. Agatha H. J. Detelder, 65 j., geh. gew. met C. H. Snijders (overl. te Terneuzen). 29 April. Joannes de Caluwé, 82 j. geh. gew. met R. Obrie (overl. te Terneuzen).

de Vrije Zeeuw | 1954 | | pagina 5