Vietnam verwerpt Vietminh-voorste! Malenkow en de Sowjet-politiek Het rapport over het Saar-vraagstuk De Verenigde Staten en Indo-China De gearresteerde Nederlanders in Indonesië] Indo-China moet niet worden afgeschreven Syngman Rhee verwerpt voorstel voor hereniging van Korea HET INCIDENT MET DE „NOORDZEE" Aardbevingen in de Peloponnesus Koningin ontvangt Frans ordeteken Prins Bernhard in Zwitserland Nederlands landingsvaar tuig in moeilijkheden WEERSVERWACHTING HOOGWATER ZON- en MAANSTANDEN DONDERDAG 13 MEI 1954. 9e Jaargang No. 3148. Vietnam dient ander voorstel in Alle aandacht voor de Rode strategie De vreemde vliegtuigen boven Zweden Persconferentie van Eisenhower op onder op onder Mei. Frankering bij Abonnement: Terneuzen Directeur Hoofdredacteur I. van de Sande Noordstraat 55-57 Terneuzen Redactie-adres: Telefoon 2073 en 2510 Na 5 uur uitsluitend 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: 5,35 per kwartaal; per maand 1,80; per week 43 cent. Losse nrs 8 ct. Verschijnt dagelijks Uitgeefster N.V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen Advertentieprijs: per mm 15 ct.; minimum per advertentie 2,25. Rubriek Kleine Advertenties: 5 regels 1, iedere-regel meer 20 cent. Vermelding: Brieven onder nummer, ef: Adres Bureau van dit Blad 20 cent meer. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur. Voor het Maandagnummer: Zaterdags 10.30 uur. De Zuidkoreaanse premier, Paik Toe Tsjin, heeft Woensdag op een persconferentie te Seoel verklaard, dat president Syng man Rhee een voorstel voor vereniging van Korea heeft ver worpen, dat door de Ver. Sta ten onder zijn aandacht was gebracht. De Zuidkoreaanse premier gaf geen verdere bijzonderheden. Hij zeide, dat het Zuidkore aanse standpunt aangaande hereniging van het land onge wijzigd is. Berichten uit Genève, dat Z. Korea eventueel bereid zou zijn in te stemmen met het houden van algemene verkiezingen zo wel in Zuid- als in N.-Korea, noemde de premier volkomen ongegrond. Het incident met het Seheve- ningse schippersvaartuig „Noord zee" blijkt bij nader onderzoek minder sensationeel te zijn als aanvankelijk uit het bericht van de „Amigoe di Curacao" veron dersteld kon worden. Blijkens mededelingen uit zeer bevoegde bron in Willemstad bevond de „Noordzee" zich ten Zuiden van Trinidad in de onmiddellijke na bijheid van de twaalfmijlszone van de Venezolaanse wateren. Schipper Blok was zich dit zo zeer bewust, dat hij op de grens van de twaalf mijl een boei met licht verankerde om aldus niet het gevaar te lopen binnen deze zone te komen. De Venezolaanse oorlogsschepen bleven aan de andere zijde van de twaalf mijl en beperkten zich tot waar nemen. Deze twaalfmijlszone is ingesteld bij de Venezolaanse wet als gebied, waarbinnen door Venezuela waakzaamheid wordt uitgeoefend. Eveneens wordt uit welinge lichte bron vernomen, dat bin nenkort in Caracas op hoog ni veau tussen een Nederlandse delegatie en Venezolaanse auto riteiten besprekingen zullen wor den gevoerd om te komen tot een definitieve regeling van het visserijprobleem. De noodzake lijke voorbereidende besprekin gen kwelden reeds gevoerd over het incindent met de „Mars- bango". Aardbevingen van middelma tige kracht hebben Woensdag ochtend vroeg de steden Patras, Tripolis en Pigos in de Pelo ponnesus geteisterd, aldus meldt het Atheense observatorium. Eén persoon verloor het leven en 13 mensen werden gewond in het dorp Aspraspitia in de om geving van Pirgos; 15 huizen stortten in. In een ander dorp stortten 50 huizen in. De bevin gen veroorzaakten paniek in 't getroffen gebied. In December j.l. kwamen in de Peloponnesus zware aardbe vingen voor. De afvaardiging van Vietnam heeft op de vergadering van Woensdag van de Indochinese vredesconferentie te Genève het Maandag door de Vietminh inge diende voorstel verworpen. De minister van Buitenlandse Zaken van Vietnam, Nguyen Quoc Dinh, zei dat zijn land het Vietminh-voorstel niet ziet als een serieuze basis van bespre king. Een staken van de vijandelijk heden zou internationaal gecon troleerd moeten worden en er moesten voldoende waarborgen zijn om een werkelijke en duren de vrede te verzekeren. Dinh verzette zich tegen een regeling die een verdeling van het Vietnamese grondgebied zou inhouden. Dinh stelde vrije verkiezingen onder bescherming van de Ver enigde Naties voor. De regeling van de betrekkingen tussen Frankrijk en Vietnam dienen ge baseerd te zijn op de gemeen schappelijke Frans-Vietnamese verklaring van 28 April 1954. De ze verklaring stelt de onderteke ning van twee verdragen in het vooruitzicht: een, waarbij de volledige onafhankelijkheid van Vietnam wordt erkend en een, waarbij, op basis van gelijkheid, een Frans-Vietnamese band bin nen de Franse unie wordt geves tigd. Dinh's voorstellen behelsden: 1. Erkenning van de regering van Bao Dai te Saigon als de eni ge die gerechtigd is de binnen- en buitenlandse souvereiniteit van Vietnam te vertegenwoordi gen; 2. Eén Vietnamees leger on der staatsgezag, dat ook de solda ten van de Vietminh dient te om vatten; 3. Vrije verkiezingen onder toezicht van de Verenigde Naties, die gehouden moeten worden, zo dra de veiligheidsraad zal hebben vastgesteld, dat het staatsgezag overal is gevestigd en de voor waarden voor de vrijheid zijn ver vuld; 4. Vorming van een regering onder bescherming van Bao Dai op grond van de verkiezingen; 5. Een plechtige belofte van Vietnam, dat het geen maatrege len zal nemen tegen degenen, die tijdens de vijandelijkheden met de Vietminh hebben samenge werkt; 6. Internationale waarborgen voor de politieke en territoriale integriteit van de Vietnamese staat; 7. Hulp van bevriende landen bij de ontwikkeling van de na tionale rijkdommen en de verho ging van de levensstandaard. EDEN STELT VRAGEN. Aan het eind van de vergade ring, die drie en een half uur duurde, heeft de Britse minister van Buitenlandse Zaken, Antho ny Eden, een serie vragen ge steld, die naar hij zeide, dringend antwoord behoefden. Eden vroeg of men het er over eens is, dat alle troepen van bei de partijen in bepaalde gebieden moeten worden geconcentreerd. Aanvaardt men, dat Laos en Cambodja onder een speciale ca tegorie vallen en dat de Vietminh troepen uit deze landen moeten worden teruggetrokken? Wie zou de gebieden in Vietnam aanwij zen voor de troepenconcentra ties? Was men het er over eens, dat, wanneer alle troepen in be paalde gebieden waren geconcen treerd, ongeregelde troepen ont wapend moesten worden? Was men voor internationaal toezicht en zo ja, in welke vorm? Westelijke waarnemers zagen in Edens optreden een poging om de conferentie te confronteren met de practische problemen van het herstel van de vrede. De leider van de Amerikaanse dele gatie, generaal Bedell Smith, zei de, dat, naar zijn mening Edens advies „zeer verstandig" en zijn vragen „ter zake" waren. Bidault juichte Edens stap toe. Naar nader wordt vernomen zullen de besprekingen van van daag aan Korea gewijd zijn. Vrij dag zal de Indochinese kwestie op de conferentie worden behan deld. Bij een brand in een gebouw van de centrale markt te Londen hebben twee brandweerlieden het leven verloren, terwijl er acht werden gewond, van wie een ernstig. Een uit 4 personen bestaande deputatie heeft Woensdagmor gen aan H. M. de Koningin ten paleize Soestdijk het Grand collier de l'ordre des Chevaliers de la Courtoise Franeaise aan geboden. De Franse ambassa deur, de heer J. P. Garnier, Heeft de leden der deputatie aan Hare Majesteit voorgesteld. Het zijn mevr. Thome-Pateno- tre, lid van de senaat en 'burge meester van Rambouillet; mevr. Yvonne Barande, schrijfster; de heer P. Mahias* souschef van het kabinet van de minister van Buitenlandse Zaken en de heer Marcel Ranville, commissaris- generaal van de Ordre des Che valiers de la Courtoise Francai se. Met een charmante toe spraak heeft mevr. Thome-Pa- tenotre de onderscheiding over handigd. Komende van Zürich, waar hij een doopplechtigheid heeft bijgewoond, is Prins Bernhard Woensdagmorgen in een door hem zelf bestuurd vliegtuig te Genève aangekomen. Op het vliegveld is hij ontvangen door de Nederlandse consul-generaal en de heer Franklin Gowen, permanent gedelegeerde van de Ver. Staten bij internationale organisaties te Genève. De Prins heeft de lunch ge bruikt met generaal Walter Be dell Smith, leider van de Ame rikaanse delegatie ter conferen tie van het Verre Oosten. De Prins werd Woensdagmiddag in ons land terugverwacht. Naar werd vernomen, heeft Prins Bernhard tijdens zijn kort beaoek aan Genève met de Amerikaanse onderminister van Buitenlandse Zaken, Bedell Smith, gesproken over een even tueel bezoek van de ondermi nister aan Nederland. Op een tijdstip dat de gehele wereld met gespannen aandacht élke stap van Molotof en Tsjoe en Lai op de conferentie te Genè ve volgt, is elke aanwijzing, die de strategische doeleinden van het Sowjetblok wat duidelijker zou kunnen maken, van ontzag lijk belang. Hebben de communis tische doelstellingen zich aange past bij de realiteit van het ato- misehe tijdperk aan de dreiging van de waterstofbom? Is de werkwijze waarop de Rus sische minister van Buitenlandse Zaken te Genève de problemen benadert, anders dan die hij op zoveel internationale conferenties in het verleden heeft toegepast en die alle in een teleurstelling zijn geëindigd? Uit het overzicht, dat Malenkow de Sowjetstaten vóór de conferentie gaf van alle aspecten van de politiek, zowel in Rusland als in het buitenland kan men wel iets afleiden, on danks dat wat hij zei zeer dubbel zinnig was. Malenkow volgde in zijn rede weer het gewone patroon door met de linker hand terug te ne men, wat hij rechts gaf. Zo sprak hij van een verlichting van de internationale spanning, doch be schuldigde in dezelfde adem de Westerse mogendheden ervan, dat deze het op een uitbreiding van de oorlog in Indo-China aan stuurden, het Westduitse milita risme weer aanwakkerden als 'n bedreiging van de Europese vei ligheid en Japan klaarmaakten als „de gepantserde vuist van 'n nieuwe imperialistische agressie in Azië". Hij sprak over de mogelijkheid van een vreedzaam naast elkaar bestaan van de kapitalistische en socialistische systemen, doch te- zelfder tijd herinnerde hij zijn ge hoor er aan, dat als resultaat van de 2 wereldoorlogen reeds een derde van de mensheid „voor eeuwig het kapitalisme had afge zworen". Een nieuwe wereldoor log zou „onvermijdelijk de onder gang van het kapitalistische systeem ten gevolge hebben". De tekst van het rapport Van der Goes van Naters over het Saarvraagstuk, zoals deze op 26 April uiteindelijk door de com missie voor algemene zaken van de raad van Europa is aangeno men en de volgende dag gepubli ceerd, is thans als „document 225" aan de leden van de raad gevende vergadering van de raad van Europa toegezonden. Het document bevat tevens een uiteenzetting van beweegredenen Woensdagmorgen vroeg is ge meld, dat de Australische krui ser „Australia", een landings vaartuig van de Nederlandse marine te hulp sneld^, dat in het midden van de Koraalzee met moeilijkheden te kampen had, doordat een motor onklaar was geraakt. Het Nederlandse schip was op weg van Hollandia naar Bris bane. De Australische minister van Marine, McMahon, heeft mee gedeeld, dat gouv.-generaal sir William Slim zich aan boord van de „Australia" bevond. •Het betreft hier het landings vaartuig Hr. Ms. L 9607 onder bevel van luit.-ter-zee 2e klasse, F. Schnetler. Volgens het pro gramma is het vaartuig op 28 April uit Hollandia vertrokken een dokbeurt in Brisbane. Het werd daar op 15 Mei verwacht. Het vaartuig (579 ton» heeft 2 dieselmotoren. Eén hiervan is onklaar geraakt. Men had te kampen met hpge zeeën. Het landingsvaartuig heeft een be manning van 20 koppen. De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken, Dulles, heeft achter gesloten deuren de commissie voor buitenlandse zaken van het Huis van Afge vaardigden een uiteenzetting gegeven over de Indochinese kwestie. De bijeenkomst duurde twee-en-een-half uur. Een lid van de commissie, de republikein, John Vorys, zeide naderhand, dat Dulles zijn jongste openbare uitlatingen over Indo-China had herhaald en er over had uitgeweid. Dulles, aldus Vorys, had de commissie niet uitdrukkelijk gevraagd om steun voor zijn plan voor collectieve beveiliging in Zuid-Oost-Azië. Dulles had ook verder niet om steun van de commissie verzocht. Vorys zei voorts in te stemmen met wat Dulles in het openbaar gezegd had en voegde er aan toe „niet bemoedigd noch ont moedigd" te zijn door de Zuid- Oost-Aziatische situatie. Zowel Vorys als Walter Judd (ook een republikeins lid van de commissie) spraken als hun overtuiging uit, dat Dulles „In do-China niet afschrijft". De 2 congresleden waren het er vol gens Judd ook over eens, dat het verlies van Indo-China voor de veiligheid van de Ver. Staten „van zeer groot belang doch niet noodlottig" zou zijn. Judd liet er op volgen, dat de rege- ring-Eisenhower „al het moge lijke wil doen om te pogen het verlies van Indo-China te voor komen". De Amerikaanse delegatie in Genève heeft een passage gepu bliceerd van de verklaring, die Foster Dulles Dinsdagavond op een persconferentie heeft afge legd. In deze passage zegt Dul les a.m., geen ogenblik de in druk te willen wekken, „dat wij geloven, dat zij Vietminh, Laos en Cambodja -- verloren zullen gaan of dat wij de po gingen hebben opgegeven om te verhinderen dat zij verloren gaan". Genoemde landen waren uiterst belangrijk en de kwestie van het redden van Zuid-Oost- Azië zou veel moeilijker zijn als zij verloren gingen. Dulles wenste daarentegen ook niet de indruk te wekken, dat wanneer onverhoopt Indo- China toch verloren zou gaan, de Ver. Staten de gehele situa tie als hopeloos zouden be schouwen. voor de aanbevelingen e'n de kern van de sedert twintig maanden in de boezem van de commissie gevoerde besprekingen. Het rap port komt in bespreking op de aanstaande zitting van de raad gevende vergadering, welke 20 Mei te Straatsburg begint. De kwestie van het toekomsti ge statuut van het Saargebied is in September 1952 in de raad gevende vergadering aan de orde gesteld. De Nederlandse afge vaardigde jhr rar Van der Goes van Naters is bij de opstelling van zijn rapport bijgestaan door afgevaardigden van alle in de raad vertegenwoordigde nationa liteiten, waaronder Fransen, Duitsers en Saarlanders. Twee speciale ondercommissies heb ben zich beziggehouden met de problemen van de economie en van de politieke partijen in het Saargebied. Volgens het ontwerp-statuut van het rapport-Van der Goes zal Saarland Europees gebied wor den zodra de Europese politieke gemeenschap is opgericht, onder voorbehoud van bepalingen bij een vredesverdrag of een in de plaats daarvan gestelde rege ling. In de overgangsperiode zouden de belangen van het Saargebied inzake buitenlandse politiek en defensie worden toe vertrouwd aan 'n Europese com missaris, te benoemen door het ministerscomité van de raad van Europa. Deze commissaris mag geen Fransman, Duitser of Saar- lander zijn. Ten aanzien van zijn benoeming zal rekening worden gehouden met het inzicht van 't hoge gezagsorgaan van de Euro pese kolen- en staalgemeenschap. Ook zal een Saarlandse toege voegde Europese commissaris benoemd worden. Het aan het ministerscomité door de commis saris uit te brengen periodiek rapport zal worden doorgegeven aan de raadgevende vergadering. Het ministerscomité benoemt verder een raadgevend comité van vijf leden om de commissa ris bij te staan. Er wordt voorzien in vertegen woordiging van de belangen van Saarland bij de Europese organi saties. Ook zal het statuut voor zieningen bevatten over een ver drag van economische samenwer king tussen Frankrijk en Saar land, bij behoud van de gemeen schappelijke markt, en over een driezijdig accoord ten aanzien van het handels- en geldverkeer tussen Saarland en de Duitse federale republiek, evenals over een driezijdig cultureel accoord. Volgens het ontwerp-Van der Goes zullen de regeringen van Frankrijk, de Duitse federale republiek, het Verenigd Konink rijk en de Verenigde Staten van Amerika het Europees statuut van Saarland waarborgen in af wachting van de sluiting van een vredesverdrag of het treffen van een daarvoor in de plaats komen de regeling. Fatale logica. Men hoort in deze woorden een echo van die fatale Stalinistische logica die men in deze eeuw van de atoombom kan beschrijven als op zelfmoord uit". Als Malen- kow's rede werkelijk de weergave is van het politiek denken van de Sowjet regering, dan hebben de gevaren van de waterstofbom blijkbaar heel weinig indruk ge maakt. Malenkow herhaalt weer zijn reeds 'bekend verzoek voor af schaffing van de atoombom en een bespreking van de bewape- ningMaar hij weigert de beper king van nationale souvereiniteit die nodig is om een systeem voor controle en onderzoek te vor men, die dit verbod en deze ont wapening in de praktijk uitvoer baar zou maken. Zijn ergste aanval was gericht op de poging om een eind te ma ken aan de eeuwenoude vete tus- sn Frankrijk en Duitsland door deze landen tezamen in de Euro pese defensiegemeenschap te ver enigen. Wat Azië betreft, verklaarde de Sowjetminister, dat er geen verlichting in de internationale spanning kan zijn zonder „een normalisatie van de betrekkin gen" met de Chinese volksrepu bliek. Wat deze normalisatie ech ter in de weg staat, zijn de aan valsoorlogen, die door communis tische minderheden in Korea, In do-China en Malakka gevoerd zijn of worden. Deze pogingen van gewapende minderheden om zich van de macht meester te maken, werden door Malenkow beschreven als „de machtige na tionale vrijheidsbeweging van de Oosterse volkeren". En Tsjoe en Lai stelt zich te Genève op het zelfde standpunt. De gevolgtrekking, die men hieruit moet maken, is, dat Ma lenkow dezelfde taktiek volgt als Stalin in het verleden. Met andere woorden, dat in het Rus sisch met „een vreedzaam naast elkaar bestaan" bedoeld wordt, wat in de rest van de wereld „de koude oorlog" heet. Geen mislukking. Moeten wij aannemen, dat de conferentie te Genève tot misluk king gedoemd is? Toch niet. Het is mogelijk geweest door onder handelingen een einde aan de Berlijnse blokkade te maken. Ook kan de Chinese communistische regering nu van mening zijn, dat de oorlogen aan haar grenzen te gevaarlijk worden, dat haar iso latie van de vrije wereld, die deze oorlogen met zich meebrengen, te kostbaar wordt in verhouding tot de behoefte van China aan 'n wederopbouw van haar economie. Het is in ieder geval de inspan ning waard om uit te vinden, of dit zo is. Daarom is het, waar Churchill speciaal de nadruk op legde, zo belangrijk om geen besluiten te nemen, die meteen al in het be gin de resultaten van de confe rentie nadelig zouden kunnen be ïnvloeden. Weliswaar zou elke eventuele schikking, die bereikt werd, slechts een lokaal karakter dra gen. De verdeling van Azië zal net zo min beëindigd kunnen worden als de opheffing van de Berlijnse blokkade een einde ge maakt heeft aan de verdeling van Europa. De conferentie geeft trouwens een merkwaardige pa rallel te zien tussen de commu nistische politiek in Azië en Europa. Doch eventuële plaatse lijke schikkingen zouden een pe riode van grotere stabiliteit kun nen inleiden, die dan de gelegen heid zou geven om eens goed na te denken over de Sowjet-politiek in het licht van de realiteit van de atomische eeuw en de geva ren van de waterstofbom. Hiervan is nu echter nog geen enkel teken, te oordelen naar de woorden van de Russische mi nister en de houding, die hij en Tsjoe En Lai tijdens de confe rentie aannemen. Zweden heeft aan Engeland en Amerika verzocht een diepgaand onderzoek in te stellen naar de aanwezigheid, kort geleden, van niet-geïdentificeerde vliegtuigen boven Zuid-Zweden. Een Zweedse regeringswoordvoerder heeft ge zegd, dat een dergelijk verzoek niet aan de Russische regering is gedaan, omdat niets er op wijst, dat het Russische vliegtui gen zijn geweest. De Russische ambassade te Stockholm heeft ongevraagd verklaard, dat het geen Russische toestellen waren. De Noorse minister van Defen sie heeft medegedeeld, dat de Noorse ambassades te Moskou en Washington een onderzoek heb ben verzocht naar het vliegen van buitenlandse toestellen boven Noorwegen. Hij zei dat Amerikaanse vlieg tuigen en ten minste één Rus sisch toestel boven Noorwegen waren gezien. De ambassades Zouden vragen dergelijke vluch ten te staken. DE ONBEKENDE VLIEGTUI GEN BOVEN NOORWEGEN. Het regeringsorgaan „Arbei- dersbladet" meldt, dat de onbe kende vliegtuigen, die in de af gelopen weken boven Noorwegen zijn waargenomen, Amerikaanse en Russische toestellen waren. Het blad voegt er aan toe, dat de regering reeds bij de Ver. Staten en de Sowjet-Unie stap pen heeft gedaan naar aanleiding van het vliegen over Noors grondgebied zonder toestemming van de overheid. President Eisenhower heeft op een persconferentie gezegd, dat naar zijn mening de vrije wereld Indo-China niet dient af te schrij ven. „Wij allen willen de drie ver bonden staten in Indo-China Vietnam, Laos en Cambodja redden, maar het moet worden gedaan op hun uitnodiging". Naar aanleiding van de Dins dag door minister van Buiten landse Zaken Dulles afgelegde verklaring, dat Indo-China be langrijk maar niet onmisbaar is voor de verdediging van Zuid- Oost-Azië, zei de president, dat er geen meningsverschillen tus sen hem en Dulles bestaan. Een staat kan alleen gered worden als hij dat zelf wil, aldus de president. In het andere ge val heeft niemand het recht zich met zijn zaken te bemoeien. Eisenhower sprak de hoop uit, dat de drie Indochinese staten vrijwillig de wens te kennen zul len geven, dat zij willen toetreden tot een verdedigingsstelsel voor Zuid-Oost-Azië. Het Westen moest de toestand in Indo-China met enig optimis me bezien, omdat men met lange gezichten en defaitisme geen sla gen kon winnen. De president noemde Indo- China zeer belangrijk. medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van Donderdag ochtend tot Donderdagavond. Droog en zonnig. Droog en zonnig weer. Zwakke tot matige wind. in hoofdzaak tussen oost en noord. Dezelfde of iets lagere temperaturen. De zaak van de bij de recente reeks arrestaties in Indonesië gearresteerde H. C. J. Schmidt is thans aan het hoofdparket overgedragen, aldus verneemt Aneta. Schmidt, wiens naam tel kens circuleerde in de Indone sische persberichten over een „Nederlands complot" wordt volgens een onderzoek van de politie verdacht van overtreding van art. 169 van het Wetboek van Strafrecht, het deelnemen aan een verboden vereniging. Het parket zal het politierap port bestuderen en zo spoedig mogelijk een beslissing nemen. De heer Schmidt werd 18 Dec. 1953 in Bandung gearresteerd. Ten aanzien van de Neder landers Versteegh en Schmutzer en van de Warganegara Caton, heeft mr Sunarjo van 't hoofd parket aan Aneta verklaard, dat het parket het onlangs over de ze gevallen uitgebrachte poli tierapport niet voldoende acht te en voor aanvulling naar de politie terugzond. Dinsdag werd de aanvulling ontvangen. Het aangevulde rapport wordt thans bestudeerd. Mr Sunarjo zeidé voorts, dat hij het verzoek heeft gedaan aan de gearresteerde Nederlanders consulaire bij stand te verlenen, hetgeen is toegestaan. De arrestanten zijn thans dus in de gelegenheid ge steld consulaire bijstand te ont vangen. Het is familieleden toe gestaan de gearresteerden te bezoeken. Zij kunnen daartoe de bemiddeling van het hoofd parket inroepen. Betreffende het door de offi cier van justitie, Siahaan aan getekende appèl tegen het von nis in de zaak-Barkey, die we gens het verboden bezit van 49 patronen tot 1 jaar gevangenis straf met aftrek werd veroor deeld, terwijl de eis van de of ficier van justitie 3 jaar had geluid, werd tenslotte verklaard, dat deze kwestie nog in -behan deling is bij het hoge gerechts hof. VRIJDAG 14 MEI. v.m. 11.34 0.09 0.49 0.59 Breskens Terneuzen Hansweert Walsoorden n.m. 12.04 12.39 1.19 1.29 ZON MAAN 13 4.50 20.23 16.05 2.46 14 4.49 20.24 17.14 3.00 15 4.47 20.26 18.23 3.15

de Vrije Zeeuw | 1954 | | pagina 1