Molotof over het Koreaanse probleem Militaire besprekingen op hoog plan te Singapore Dr W. Drees over de inzameling ten behoeve van het Plesman-monument Het Koninklijk bezoek aan Gibraltar Persconferentie van Dulles De f100.000,- is er uit De gewonden van Dien Bien Phoe Laos verwacht aanval van Vietminh CHOCHLOF Reusachtige hulp voor alle huisvrouwen WEERSVERWACHTING HOOGWATER ZON- en MAANSTANDEN Geen apart vredesverdrag tussen O.-öuïtsland en de Sowjet-Unie De Gasperi voorzitter van de K.S.G. WOENSDAG 12 MEI 1954. 9e Jaargang No. 3147. GENÈVE Laniel stelt opnieuw vertrouwenskwestie Auto met springstof voor Scelba's huis De strijd in Indo-China Frankering bij AbonnementTerneuzen Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande Noordstraat 55-57 Terneuzen Redactie-adres: Telefoon 2073 en 2510 Ni 5 uur uitsluitend 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: 5,35 per kwartaal; per maand 1,80; per week 43 cent. Losse nrs 8 ct. Verschijnt dagelijks Uitgeefster N.V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen Advertentieprijs: per mm 15 et.; minimum pee advertentie 2,25. Rubriek Kleine Advertenties: 5 regels L— iedere regel meer 20 cent. Vermelding: Brieven onder nummer, of: Adres Bureau van dit Blad 20 cent meer. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur. Voor het Maandagnummer: Zaterdags 10.30 imr. De Russische minister van Bui tenlandse Zaken, Molotof, heeft Dinsdag op een aan het Koreaan se probleem gewijde bespreking te Genève, verklaard het Noord- koreaanse voorstel voor een ge mengde Noord- en Zuidkoreaanse commissie voor het regelen van verkiezingen in geheel Korea te steunen. De vergadering, waaraan 1» landen deelnamen, stond onder voorzitterschap van de Britse mi nister Eden. Een Franse woordvoerder, die eerder had verklaard, dat minis ter Bidault het woord zou voeren, zeide later, dat de Franse minis ter van Buitenlandse Zaken niet „onbetwistbaar feit" dat China zou spreken. |één van de vijf grote landen is, Molotof, de eerste spreker, deed die aan beide delen van de confe- de gebruikelijke aanvallen" oprentie deelnemen. Premier Laniel heeft Dinsdag besloten de regeringsmotie om 't debat over Indo-China uit te stel len, opnieuw in stemming te brengen en daaraan wederom de vertrouwenskwestie te verbin- d<Hij was daartoe gemachtigd op een bijeenkomst van het kabinet, na hevige aanvallen op de rege ring in de nationale vergadering, eerder op de dag. Donderdag zal over de motie worden gestemd. Radio-Vietminhmeldt, dat aan de gehele Franse medische staf van Dien Bien Phoe toe stemming is gegeven naar het ondergrondse ziekenhuis terug te keren om de gewonden te be handelen. De medische dienst van de Vietminh had onmiddellijk na de val van het fort opdracht ge kregen de gewonden te verzor gen en verbetering te brengen in hun omstandigheden. De Franse opperbevelhebber in Indo-China heeft een beroep op zijn tegenspeler, generaal Giap, gedaan, om de repa- tjriërin,g toe te staan van ge wonden der troepen van de Franse unie van Dien Bien Phoe. Volgens een woordvoerder van de Laotiaanse legatie te Bang kok verwacht de regering van Laos elk ogenblik een nieuwe inval van de Vietminh, nu Dien Bien Phoe gevallen is. Hij zei, dat hoewel alle moge lijke voorbereidingen zijn ge troffen, de 2000 Laotiaanse en Franse troepen bij Moeangkoea nabij de grens geen partij zijn voor de 4 Vietminh divisies. Laos moet voornamelijk op na tuurlijke factoren vertrouwen. De Vietminh divisies zouden grote moeilijkheden ondervin den bij het oprukken door de bossen en lege rijstvelden in het regenseizoen, aldus de woord voerder, die er aan toevoegde, dat de bewoners van Laos vast- oesloten zijn hun huizen in brand te steken, indien hun land door de opstandelingen wordt overweldigd. de Verenigde staten, aldus werd van Franse zijde vernomen. In zijn aanval op „het Amerikaanse imperialisme" keerde de Russi sche minister zich tegen de Wes telijke plannen voor een collec tief beveiligingsstelsel in Zuid- Oost-Azië. De Westelijke mogendheden on der aanvoering van de Verenigde Staten beramen, aldus de Rus, „een nieuw militair blok tegen de volkeren van Zuid-Oost-Azië' Het hoofddoel was het doen voortduren van het kolonialisme. De Verenigde Naties kunnen niet als een onpartijdig interna tionaal orgaan in Korea optre den, omdat haar vlag was ge bruikt om Amerikaanse agressie te dekken. Molotof steunde nogmaals de stelling van communistisch-Chi- na, dat laatstgenoemde land een SPAAK AAN 'T WOORD. Volgens de volgende spreker, de Belgische minister van Buiten landse Zaken, zou terugtrekking van alle buitenlandse troepen uit Korea voor de rust was hersteld, onvermijdelijk leiden tot chaos „en waarschijnlijk erger". Inter nationaal toezicht op de Koreaan se verkiezingen is noodzakelijk. Spaak zeide, dat het nu maar uit moest zijn met het spreken over algemeenheden en het voeren van debatten, waarin men elkaar speldeprikken geeft. PJOEN JOENG TAI AAN 'T WOORD. De Zuidkoreaanse minister van Buitenlandse Zaken, Pjoeng Joeng Tai, heeft medegedeeld, dat op 20 Mei in Zuid-Korea ver- van de „grote vijf" is. Het is een kiezingen worden gehouden on der toezicht van de Verenigde Naties Hij deed een beroep op Noord-Korea om ook daar verkie zingen te houden. Dan zou het probleem van de hereniging zijn opgelost. Pjoeng verzocht de Noordkore- anen het Roode Kruis gelegen heid te geven „de duizenden en duizenden" Zuidkoreaanse bur gers, die tijdens de communisti sche invasie zouden zijn ont voerd, terug te brengen. De communistisch-Chinese eis tot terugzending van 45.000 an ti-communistische Koreaanse en Chinese krijgsgevangenen, noem de Pjoen geen ogenblik van over weging waard. Zij waren geen krijgsgevangenen meer, maar burgers, die bevrijd werden van een onwettige communistische heerschappij. De Zuidkoreaanse minister be schuldigde comministisch-China van het uitvoeren van maatrege len, die beogen Noord-Korea, po litiek, economisch en raciaal, tot een provincie van China te ma ken. Volgens de minister dwin gen de Chinezen Noordkoreaan- se? vrouwen tot huwelijken met Chinese mannen. De vergadering duurde vier uren, het was de langste over het Koreaanse probleem sedert het begin van de conferentie. Over beide radio-zenders heeft de minister-president, Dr. W. Drees, Dinsdagavond het volgen- de gezegd over de nationale in zameling ten bate van het Ples man-monument. Waarde Luisteraars, Oudejaarsavond ging de tijding, dat dr. Plesman, de grote man van de luchtvaart, plotseling overleden was, als een schok door Nederland. Ik heb toen ge tracht met een enkel woord de gevoelens van ons volk te vertol ken. Thans richt ik mij tot u in verband met het voornemen om ter ere van wijlen dr. Plesman een nationaal monument op te richten. Hat initiatief is genomen door personen, die door nauwe ban den met hem verbonden waren. Het werkcomité wordt ge schraagd door een ere-comité onder voorzitterschap van Z. K H. Prins Bernhard. Het monu ment zal worden opgericht op een zeer bijzondere daarvoor in aanmerking komende plek, op het duin ten Oosten van het hoofdkantoor der K.L.M. in Den Haag, dicht ook bij de plaats waar Plesman woonde. De actie voor de inzameling van de benodigde gelden zal kort en krachtig zijn. Zij zal alle Nederlanders de gelegenheid geven te tonen, dat zij het nage slacht willen doen weten wat Albert Plesman voor Nederland heeft betekend. Het gaat om een nationale manifestatie, waarvan de resultaten de na-oorlogse her rijzenis van Nederland, in het bijzonder op luchtvaartgebied zullen moeten symboliseren. Plesman was een grote figuur, nationaal en internationaal. Zijn naam vertegenwoordigt een be grip. Van het ogenblik af, dat hl. het vliegtuig had leren kennen heeft de gedachte aan luchtvaart hem niet meer losgelaten. Ter wijl hij tot militair vlieger werd opgeleid, dacht hij toch allereerst Koningin Elizabeth van En geland verliet Dinsdagmorgen het jacht „Brittannia", waar mede zij met haar echtgenoot en beide kinderen Maandag in Gibraltar was aangekomen, voor een rijtoer door de reeds 241 jaar in Brits bezit zijnde ves tingsplaats. Een 65-tal inwo ners, die allen reeds meer dan 40 jaar aan de haven werkzaam zijn, werd aan haar voorgesteld. De koningin, die er gezond uit zag, werd tijdens de toer door grote menigten toegejuicht. Er is geen melding gemaakt van demonstraties van Spaanse zijde. Zoals bekend, heeft Span je korte tijd geleden opnieuw uitdrukking gegeven aan het verlangen, dat Gibraltar aan Spanje zal worden afgestaan. Er waren thans beiderzijds maatregelen genomen, om on- gereldheden tijdens het bezoek van de koningin te voorkomen. De koningin sprak Maandag aan een lunch van de Britse vastbeslotenheid om het behoud van de kolonie en de vesting van Gibraltar te verzekeren. Prins Charles en prinses Anne vermaakten zich met het voeren van pinda's aan de befaamde apen van Queens Gate park. De legende wil ,dat wanneer deze apen verdwijnen, de hegemonie van Engeland over Gibraltar ten einde zal zijn. Als laatste officiële plechtig heid op de thans teneinde lo pende reis van een half jaar van het Britse koninklijke paar door landen van het Gemene best gold voor Dinsdag nog de vastgestelde eerste steenlegging voor het koning George VI-kin- derziekenhuis. Het koninklijke gezin vertrok Dinsdagmiddag met de „Brit tannia" uit Gibraltar en hoopt Vrijdag a.s. in Engeland aan te komen. aan de toepassing in het verkeer. Hij wilde het vliegtuig, dat tot dan toe vrijwel alleen voor oor logsdoeleinden was gebruikt, gaan bezigen voor het vervoer van passagiers, vracht en post. Uit zijn Soesterbergse tijd, om streeks 1918, stammen zijn woor den.: „Dit vliegen, dat een hel was, kan een hemel worden". Hij ontplooide zijn grote orga nisatietalenten in 1919 bij de op zet van de eerste luchtvaartten- teonstelling te Amsterdam, de ,,Elta", die Nederland voor de luchtvaart won en die de oprich ting van de K.L.M. op 7 October 1919, bespoedigde. Hij was van de K1.M. eerst administrateur en daarna directeur. Met derge lijke benamingen is echter nog maaT weinig gezegd. Hoe jong hij ook was, hij wist door zijn inzicht, organisatiever mogen en werkkracht de aan dacht van de wereldluchtvaart op zich te vestigen en voor de K.L.M. een leidende positie te verwerven. Hij slaagde er in een snelle uitbreiding van het nor male Tuchtvaartverkeer te be werken, maar ontwikkelde ook bijzondere initiatieven, die tot aller verbeelding spraken, zoals de pioniersvluchten van Neder land naar Indonesië in de twin tiger jaren en de beroemde pres- tatievluchten van de Pelikaan en de Snip, resp. naar Indonesië en West-Indië, en de Uiver in de London -Melborne race in de jaren 1933/34. Hij verenigde in zich op bui tengewoon gelukkige wijze een brede visie op de toekomstige mogelijkheden en een praetische kijk op wat onmiddellijk kon worden verwezenlijkt. Tijdens de oorlog werd zijn levenswerk voor een groot deel vernietigd. Hijzelf was ongeveer één jaar de gevangene van de Duitsers en werd daarna naar het Oosten van ons land verban nen. Daar werkte hij echter plannen uit voor de wederop bouw van het K.L.M.-bedrijf en toen op 2 April 1945 Twente be vrijd werd, vertrok hij terstond naar Amerika, waar hij, terwijl de oorlog nog voortduurde, reeds 14 Skymasters kocht, opdat ons land de luchtvaart zo snel moge lijk zou kunnen hervatten. Eén jaar later vlogen deze vliegtuigen reeds naar vele delen der wereld. De K.L.M., die in 1919 begon met 12 man, is onder zijn bezie lende leiding uitgegroeid tot een concern met meer dan 13.000 employé's, dat een luchtnet ex ploiteert van ruim 212.000 km, waarin 102 steden en 67 landen zijn opgenomen. Hij heeft de naam van Neder land in de wereld groter bekend heid gegeven. Hij heeft getoond welke mogelijkheden er ook in onze tijd liggen, voor wie ver beelding aan energie, kennis en inzicht paart. Hij kan daarvoor een aanvurend voorbeeld zijn voor jonge mensen. Niet ieder kan een Plesman worden, maar velen kunnen zich door naar hem te zien bewust worden hoezeer ook nu bijzondere prestaties en bijzondere resultaten mogelijk zijn. Zware en tragische beproevin gen hebben Plesman getroffen. Twee van zijn drie zoons zijn bij de luchtvaart om het leven ge komen. Eén als vlieger van de Engelse militaire luchtmacht. Eén als bestuurder van een Con stellation in vredestijd. Men kan zich nauwelijks indenken wat het voor hem betekend heeft zijn werk juist op luchtvaartgebied vdort te zetten met altijd die her innering voor ogen, maar hi; heeft doorgezet. Hij was een practisch idealist Hij zag in de luchtvaart niet al leen materiële voordelen. Hem vervulde de gedachte, dat het luchtruim de volkeren verbindt Hij liep even warm voör een plan van internationale samen werking met uitvoering van voor de mensheid nuttige pro jecten, mede om daardoor een vredelievende samenleving te bevorderen, als voor de ontwik keling der K.L.M, Nederland ere deze grote Nederlander door een monu ment, dat ook in verre toekomst zal spreken van zijn persoon en zijn arbeid, van het pioniers werk voor de luchtvaart, van Nederlandse energie, ook onder de ongunstigste omstandigheden ontplooid, en van de wil tot in ternationale samenwerking. De bijdragen, waarvan ik ver trouw. dat zij zullen toestromen, worden gaarne ingewacht op girorekening nr. 630000 ten name van „Nationaal monument dr. A. -Plesman". Binnenkort zullen te Singa pore militaire besprekingen op hoog plan worden gehouden, waaraan militaire vertegen woordigers, mogelijk stafchefs, van 5 landen -- de Ver. Staten, Engeland, Frankrijk, Australië en Nieuw-Zeeland zullen deel nemen, Naar Reuter uit gezaghebben de bron te Washington ver neemt, zullen later in de week te Genève de regelingen voor deze besprekingen bekend wor den gemaakt. Men zal op de conferentie de situatie in Zuid-Oost-Azië be spreken. De vertegenwoordigers van Australië, de Philippijnen en Thailand hadden afzonderlijke besprekingen met de Ameri kaanse minister van Buiten landse iZaken. Volgens een woordvoerder van het ministerie van Buitenlandse Zaken zou men tijdens deze be sprekingen willen vaststellen, welke landen zich zullen aan sluiten bij het voorgestelde ver enigde anti-communistische front in Zuid-Oost-Azië, en waartoe deze landen zich willen verplichten. Belanghebbende landen wor den op de hoogte gehouden van de regelingen voor de conferen tie te Singapore en de hierop volgende besprekingen. De militaire situatie in Indo- China en de gevolgen van nieu we ontwikkelingen zoals de val van Dien Bien Phoe op de ver dediging van Zuid-Oost-Azië en het Westen van de Stille Oce aan zullen op de conferentie worden behandeld. De conferentie zal voorname lijk gewijd zijn aan 2 punten: De militaire leiders zullen spreken over de militaire aspec ten verbonden aan een even tueel garanderen en uitvoeren van een regeling voor de Indo- chinese kwestie. Bovendien zullen maatregelen voor „een collectieve beveiliging van Zuid-Oost-Azië tegen mo gelijke communistische agressie ingeval te Genève geen oplos sing voor de Indochinese kwes tie wordt gevonden" besproken worden. Westelijke diplomatieke krin gen te Washington zijn van mening dati een collectief) be veiligingsverdrag in elk geval noodzakelijk zal zijn of te Ge nève al dan niet een overeen komst over Indo-China wordt bereikt. De uitblag van de Geneefse conferentie zal mogelijk bepa len welke vorm de collectieve beveiligingsovereenkomst zal aannemen en welke landen zich zullen aansluiten. Voor de woning van de Italiaan se eerste-minister, Scelba te Ra- me is Dinsdagavond een bestel auto met springstof aangetrof fen, aldus deelde de politie mede. De vrouwelijke chauffeur en de eigenaar van het voertuig werden in hechtenis genomen. Later deelde de politie mede. dat twee mannen en een vrouw werden gearresteerd. Het drietal is lid van de „Fasci Delazione Ri- voluzionaria" een fascistische re; volutionnaire organisatie. De politie verwierp veronder stellingen, dat de springstof was bedoeld voor een aanslag op het leven van Scelba. Naar verluidt, zocht de politie al enige dagen naar een geheime wapenopslagplaats te Pietralacta aan de rand van de stad. Zij zag Dinsdag een paar koffers in een bestelauto laden, die later naar Rome reed. De wagen stopte in een straat, dichtbij die, waarm eerste-minister Scelba woont. (Advertentie.) Met twee kleine kinderen is er altijd wat, dus ik met Castella Parels aan de slag. Nu, dat waren zeker geen parels voor de zwijnen. Het re sultaat is enorm. Ik vind het pertinent beter dan alles wat er bestaat. U moogt het gerust in de krant zetten: het goed wordt mooier dan als het nieuw is. Deze wonderbaar lijke vinding is 'n reusachtige hulp voor alle huisvrouwen. Zo schrijft ons één van de vele tienduizenden huisvrouwen die opgetogen zjjn over de snelle en fantastische resultaten, die zij bereiken met Castella Parels, het wasmiddel van de nieuwe tijd. Castella Parels strooit men zo in het water en direct ontstaat verrukkelijk schuim. Geen pap je vooraf te maken! Alle vuil trekt enorm snel uit het goed: in paniek vluchten dé vuilste vlekken. Eén maal spoelen is genoeg. Al met al betekent dit een geweldige tijdsbesparing. U vliegt nu door de was heen. En U staat versteld van de blank heid, de helder heid en de zachtheid van alle goed, dat U behandelt met dit wonderwas- middel. Boven dien vindt U in Castella Parels (47 ct.) een uiterst veilig was middel, waaraan U alle textiel- weefsels met een gerust hart kunt toevertrouwen. Volg de beste raad, die U ooit werd ge geven: haal nog vandaag Cas tella Parels in huis! Het Amerikaanse ministerie van Justitie heeft meegedeeld dat de vroegere kapitein van de Sowjetrussische geheime dienst, Nieolai Chochlof, in het afgelo pen weekeinde uit Londen in de Ver. Staten is aangekomen. Een woordvoerder der onder commissie verklaarde dat Chochlof waarschijnlijk als po litiek vluchteling in de Ver Staten zal mogen blijven, „dit ter aanmoediging van andere Russen, die naar het Westen willen uitwijken. De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken, John Fos ter Dulles, heeft op zijn perscon ferentie in antwoord op desbe treffende vragen verklaard, dat het ook mogelijk zou zijn Zuid- Oost-Azië te verdedigen zonder Indo-China. Hij voegde echter hieraan toe niet de indruk te willen vestigen, dat de drie sta ten van Indo-China in feite ver loren zijn of dat de Verenigde Staten de pogingen om de staten (Laos, Vietnam en Cambodja) te redden, hebben opgegeven. Gevraagd naar de verplichtin- medegedeeld door het K. N. M. I. te De Bilt, geldig van Woensdag ochtend tot Woensdagavond. Overwegend Zonnig. Op de meeste plaatsen droog en overwegend zonnig weer. Zwakke tot matige wind. in hoofdzaak tussen Oost en Noord. Iets lage re temperaturen. DONDERDAG Breskens Terneuzen Hansweert Walsoorden 13 MEI. v.m. n.m 11.16 11.51 0.31 0.41 11.25 12.40 12.50 ZON MAAN op onder op onde» Mei. 12 4.52 20.21 14.57 2.33 13 4.50 20.23 16.05 2.46 14 4.49 20.24 17.14 3.00 15 4.47 20.26 18.23 3.15 gen, die de Verbondenen in een collectief beveiligingsverdrag voor Zuid-Oost-Azië op zich dien den te nemen, gaf de minister ten antwoord, dat deze zodanig behoorden te zijn, dat de deelne mers aan dit verdrag bereid zou den zijn ten strijde te trekken als zij openlijk door de commu nisten daartoe uitgedaagd zou den worden. Naar zijn overtuiging^ dienden de drie verbonden staten van In do-China aan het beveiligingsver drag voor Zuid-Oost-Azië deel te nemen. Als zij inderdaad in dit verdrag opgenomen zouden zijn, zou het „passend" voor de ande re verbondenen zijn, om geweld te gebruiken teneinde aan een strijd van het type van de huidi ge strijd in Indo-China een einde te maken. Dulles zeide voorstander te zijn van het houden van vrije verkiezingen in Indo-China. Er diende dan echter de ruime mo gegelijkheid van voorlichting over de essentiële kwesties gebo den te worden. Dulles zeide er aan te twijfe len of de te houden verkiezingen de wil van het volk zouden weer spiegelen, aangezien het volk po litiek nog onvolwassen was en het land zich in burgeroorlog en een toestand van ontbinding be vond. De communisten vergroten hun druk langs de 100 km lange Wes telijke rand van de Delta van de Rode Rivier. Zij hebben een post veroverd, die slechts 10 km van Hanoi verwijderd is. In Franse militaire kringen gelooft men echter niet, dat spoedig een grootscheepse aan val op Hanoi zal worden ingezet. Twee Franse kruisers, de „Gloi- re" en de „Montcalm" kunnen, indien de omstandigheden het vereisen", onmiddellijk naar In do-China vertrekken, aldus deel de de Franse admiraliteit Dinsdag te Parijs mede. Beide oorlogsbo dems liggen te Toulon. Het Oostduitse ministerie van Buitenlandse Zaken heeft be richten in Westelijke kranten tegengesproken, dat voorberei dingen zijn getroffen voor net tekenen van een „apart vredes verdrag" tussen O.-Duitsland en de Sowjet-Unie. De Oostduitse regeringspoli- tiek zet „hardnekkig de strijd voor een vredesverdrag voor ge heel Duitsland" voort, aldus ste verklaring van het ministerie. De Italiaanse oud-premier Al- cide de Gasperi is Dinsdag een stemmig en bij acclamatie ge kozen tot voorzitter van de as- sembleé der Europese kolen- en staalgemeenschap (K.S.G.). Hij was de enige candidaat voor het voorzitterschap. Tot vice-voorzitters werden gekozen het Nederlandse Eerste Kamerlid mr G. Vixseboxe (C.H.), de Luxemburger Fohr- mann, de Belg Motz. de Duitser Punder en de Fransman Car- cassone. Tijdens de tweede trekkings dag van de vierde klasse der 523ste Staatsloterij is de prijs van 100.000 gevallen op lot 15209. Serie C van lot 15209 van de Staatsloterij, waarop de prijs is gevallen is verkocht door de collecteur P. de Brabander te Hazerswoude, die zijn kantoor in Poeldijk heeft. Het lot is verkocht in een halve, een vierde, een tiende en 3 twintigjes aan kopers te Poeldijk, 's-Gravenza.nde, Wate ringen en Hazerswoude. Het is niet de eerste maal dat de heer De Brabander de 100.000 kan uitbetalen. Hij is al dertig jaar collecteur en heeft in '32 voor de eerste maal een lot verkocht, waarop de ton is gevallen. Nadien is dit nog meermalen voorgekomen, waar bij de heer De Brabander zelfs de tel is kwijt geraakt. Hij weet niet of het ditmaal de negende of tiende keer is, dat op één van de door hem verkochte loten deze prijs is gevallen. De serie B van lot 15209, waarop de 100.000 is gevallen, is in Den Haag verkocht in 16 twintigjes en 2 tientjes. Van de ze laatste zijn een particulier en het personeel van een klein kantoor eigenaar. De twintigjes zijn hoofdzakelijk verkocht aan middenstanders in het Bezui- denhoutkwartier, die -- zoais de collectrice mevr. G. Nanning zeide het als ieder ander best kunnen gebruiken. Mevr. Nanning heeft in het éénjarig bestaan van haar kan toor al eerder een grote prijs op één door haar verkocht lot zien. vallen. Het vorig iaar kon zij de premie van 30.000 uitbeta len. Serie D van lot 15209 waarop de 100.000 is gevallen, is ver kocht door collecteur T. Brui- nink te Arnhem. De kopers waren clubjes uit Rheden, Oosterbeek en Arn hem, die elk een kwart lot had den genomen. Voorts was een tiende lot gekocht door een clubje uit Arnhem. Een tiende en een twintigste lot tenslotte zijn bij particulieren in Arnhem terechtgekomen.

de Vrije Zeeuw | 1954 | | pagina 1