Herdenkingsplechtigheid in de Ridderzaal De conferentie van Genève Mijnongeluk in Italië REDE VAN MINISTER LUNS Franse regering in gevaar WESTELIJKE STELLING VAN DIEN BIEN PHOE GEVALLEN Gevallenen in Indonesië, België, Frankrijk en Italië herdacht Het vuil werd er uit gejaagd Regeringsprogram van Van Acker DE GRIEKSE AARDBEVING Liberiaans schip verloor roer McChariy WEERSVERWACHTING HOOGWATER ZON- en MAANSTANDEN WOENSDAG 5 MEI 1954. 9e Jaargang No. 3141. RADIO-REDE VAN MINISTER DREES Koningin bedanktTito voor gelukwensen Dienstplicht met 3 maanden verminderd Tweede luchtbrug naar Indo-China aanstaande Nieuwe schokken Frankering bij Abonnement: Terneuzen Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande Noordstraat 55-57 - Terneuzen Redactie-adres: Telefoon 2073 en 2510 Na 5 uur uitsluitend 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: 5,35 per kwartaal; per maand 1,80; per week 43 cent. Losse nrs 8 ct. DE VRIJE ZEEUW Verachflnt dagelijks Uitgeefster N.V. v/h Firn*» f. J. van de Sande. Terneuzen Advertentieprijs: per mm 15 ct.; minimum per advertentie 2,25. Rubriek Kleine Advertenties: 5 regels 1, iedere regel meer 20 cent. Vermelding: Brieven onder nummer, of: Adres Bureau van dit Blad 20 cent meer. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur. Voor het Maandagnummer: Zaterdags 10.30 uur. 4-in r\a WPrplH- Mr. J. A. Jonkman, voorzitter van de Eerste Kamer der Staten- Generaal, heeft gistermiddag in de Ridderzaal te 's-Gravenhage de volgende rede uitgesproken. Ook dit jaar heeft de commis sie nationale herdenking de voorzitter van de Eerste Kamer der Staten-Generaal uitgenodigd, deze plechtigheid met enkele woorden te openen. Plechtigheid gewijd aan de nagedachtenis van hen, die voor ons zijn geval len in de tweede wereldoorlog van de twintigste eeuw na Chris tus vooral in de jaren 1940/45 in Nederland. Voor de negende maal herdenken wij aldus onze doden voor de achtste maal ge schiedt dat hier in de Ridderzaal. Wanneer wij wederom hier onze doden herdenken, vervuld van eerbiedige dankbaarheid voor het offer door hen gebracht, dan rijst de vraag, wat hebben wij in de loop der jaren gedaan met de vrijheid, welke mede dank zij hen ons weer ten deel gevallen is? Uiterst gemengde gevoelens beheersen het antwoord op deze vraag. Aan de ene kant kunnen wij met voldoening wijzen op Nederlands in menig opzicht wonderbaarlijke herrijzenis. Aan de ene kant zien wij ons toetrok ken in een verontrustende ver dere ontwikkeling der wereld geschiedenis, waarbij wij reke ning houden met de mogelijkheid van een derde wereldoorlog m nabije toekomst. Over deze ont wikkeling uitte nog onlangs Z. H. de Paus zijn grote en diepe be zorgdheid, waar wij naar zijn woorden die toekomst toever trouwen aan wapenen met on gehoorde uitwerking, die in steeds uitgebreider gebieden op aarde verschrikkelijk onheil en totale uitroeiing van alle leven, ook van de mens kunnen ver oorzaken. En uit de kringen der Nederlandse reformatie is on langs ons voorgehouden, dat wanneer een volk geen andere keuze wordt gelaten dan geweld tegenover geweld te plaatsen, deze martelende situatie de ont hulling is van ons aller mense lijke schuld. Tegenover het voorrecht thans in vrijheid te mogen leven en werken staat onze verplichting, een kostbare eigen bijdrage te en tegenstanders in de wereld politiek van vandaag. Daarbij beamen wij, wat wijlen prof. Huizinga in 1943 tijdens de bezet ting schreef: „De rol der kleine staten is niet uitgespeeld, inte gendeel zij begint pas". Dat ook het internationale gerechtshof in ons midden vertegenwoordigd is, stellen wij op hoge prijs. Deze aanwezigheid versterkt de hoop, waarop vooral kleine staten bou wen, dat de internationale samen werking meer en meer door ont wikkeling ener internationale rechtsorde zal worden gedragen. U allen wens ik een goede aan dacht". In een bruinkoolmijn nabij Crosseto, in Midden-Italië, heeft een ontploffing plaats gehad, waardoor tenminste vijftien mijn werkers om het leven zijn geko men, terwijl er minstens twintig ernstig gewond werden. In de mijn bevonden zich negentig mijnwerkers. Een aantal slachtof fers is bedolven. Tot nu toe zijn zes lijken gebor gen. Ook konden tien ernstig ge wonden aan de oppervlakte wor den gebracht. Verscheidene leden van red dingsploegen hebben ernstig te lijden gehad van mijngas. Franse nationale vergadering over Indo-China heeft gister avond de regering in gevaar ge bracht. Na een verklaring van premier een Kosmare e.g— -j- Laniel, des middags, schenen al- leveren voor het welzijn van het j le partijen op de communisten na Nederlandse volk en van alle vol- het er over eens, dat het met het Een onverwachte gebeurtenis I maken als de radicalen blijven tiidens het korte debat in de vasthouden aan hun eis dat ujae s 'debat 14 Mei wordt gehouden. Ter herdenking van de bevrij ding van ons land zal de*minis- •tér-president, dr W. Drees, heden avond van 18.1a tot 18.2d uur een radio-toespraak houden in het Nationale programma over beide zenders. keren der wereld. Moge daarbij ons voor ogen staan het oud-testamentische vermaan uit het boek Nehemia door menig onzer pas in de tweede wereldoorlog in gevan genschap goed begrepen: „Want zij hebben u niet gediend in hun koninkrijk, en in uw menigvuldig goed, dat gij hun gaaft". De commissie nationale her denking heeft mij verzocht hier ook openlijk ons aller dank te be tuigen aan hen, die zo dadelijk bij de uitvoering van het program ma dezer plechtigheid hun mede werking verlenen. Dat ook ditmaal vele leden van ons corps diplomatique deze •plechtigheid wel willen bijwonen, stemt ons tot grote voldoening. Onze doden herdenkende, ver geten wij hun doden niet. Van ganser harte geven wij hun de verzekering, ten volle ons er van bewust te zijn, dat tot vestiging goede ogenblik was voor een al gemeen debat over Indo-China. De premier verzocht bijgevolg de assemblee de motie aan te ne men, dat het debat zqu worden gehouden zodra de toestand het toelaat. Plotseling stelde echter een lid van de radicale partij voor het debat op 14 Mei te houden. Hij zei, dat premier Laniel zich bij besprekingen achter de schermen met die datum accoord had ver klaard. In verwarring werd de vergade ring een half uur geschorst. Toen men kort vóór 20 uur weer bijeen was, stelde een rege ringswoordvoerder voor de ver gadering tot 21 uur te verdagen opdat intussen een spoedbijeen- komst van het kabinet zou kun nen worden gehouden. Op deze bijeenkomst is Laniel gemachtigd aan het uitstel van 't debat over Indo-China de ver H. M. Koningin Juliana heeft de president van Joegaslavië, Jozif Broz Tito in een telegram bedankt voor de gelukwensen die hij haar heeft doen toekomen met haar verjaardag. Het hoofd van de Nederlandse delegatie ter conferentie van Genève, minister J. M. A. H. Luns, heeft op de plenaire zitting van die conferentie verklaard, dat de reden waarom Nederland daar vertegenwoordigd is, dezelf de is als die welke Nederland heeft geleid tot deelneming aan het terugslaan van de agressie in Korea, namelijk „het hand haven van het principe van col lectieve veiligheid, dat de hoek steen is van de Verenigde Na- ties". Het doel van de Geneefse be sprekingen over Korea moet zijn het verwezenlijken van de idealen van de V. N„ zeide de minister, Hij voegde eraan toe, dat de uni ficatie van „dat verscheurde en tragische land" niet op andere wijze tot stand mag worden ge bracht dan door „de wil van het volk, vrijelijk uitgedrukt in ge heime verkiezingen". „Als die regeringen, aan wel ker militaire macht tegenstand werd geboden door de strijd krachten van de V. N„ bereid zouden zijn, in practijk te bren gen wat zij beweren, namelijk dat het Koreaanse volk vrijelijk zijn wil zou moeten uitdrukken, zou het niet moeilijk zijn tot overeen- vreedzame statenver- trouwenskwestie te verbinden. Hij zal daarvan echter alleen gebruik van een keer en tot bevordering van stof felijke en geestelijke welvaart over de gehele wereld, velerlei goed georganiseerde internatio nale samenwerking verschil lend naar vorm en omvang noodzakelijk is. Tot die samen werking zijn wij als immer en voortdurend bereid, en dat van zelfsprekend met vriend en vijand uit de oorlog, met mede- Ter herdenking van de geval len Nederlanders in het voor malige Nederlands-Indië, en van de Belgen, Fransen en Ita lianen, die in de strijd voor de vrijheid het leven lieten, zijn Dinsdagmorgen bij het voorlo pig nationaal monument op de Dam te Amsterdam 3 kransen gelegd, één namens de Confede ration Internationale des An- ciëns Prissionniers de Guerie, één namens de Nederlands-In dische bond van ex-krijgsge vangenen, geïnterneerden en gerepatrieerden (Nibegi en één door het veteranenlegioen. De eerste krans werd bij de Indonesische urn aan de voet van het monument gelegd door de generaal-majoor van het voormalige K.N.I.L., b.d. H. J. D- de Fremery en de algemeen se cretaris van de Nibeg. de heer B. A. van Ketel. De weduwe van generaal Spoor en mevr. E. S. Gelinck-Dijkhuis, hoofdbestuurslid van de Niberg, legden een krans namens deze organisatie. Nadat de 3 bloem stukken rond de urn waren ge plaatst namen de aanwezigen enkele ogenblikken stilte in acht. Daarna traden twee dames en een jongetje en een meisje naar voren, die elk een klein bosje narcissen neerlegden. De plechtigheid werd o.a. bij gewoond door de adjudant van H. M. de Koningin, kap.-luit.- ter-zee J. G. Stegeman, de chef van het kabinet van de min.- president, mr O. W. S. Josephus Jitta, de secretaris van de bur gemeester van Amsterdam, de consulaire vertegenwoordigers in Amsterdam van België, Ita lië en Frankrijk, voorts verte genwoordigers van de Kon. bond van gepensionneerde en eervol ontslagen militaire offi cieren en hunne weduwen („Bendor") en de Kon. vereni ging van officieren ridder mi litaire Willemsorde. Tegelijk met de herdenking in de hoofdstad heeft de presiden te van de Nederlandse oorlogs gravenstichting, mevr. H. G. van Anrooy de Kempenaer, op het vrouwen ereveld te Sema- rang -- waar 1700 Nederlandse vrouwen begraven liggen -- een monument onthuld en daarbij namens de Nibeg een krans ge legd. In Brussel, Parijs en Ro me, hebben de bij de interna tionale organisatie aangesloten nationale federaties op overeen komstige wijze een herdenking gehouden. De belegeraars van Dien Bien Phoe hebben Dinsdag een Weste lijke stelling van het bolwerk in banden gekregen. Kort na middernacht werd een massale stormaanval er tegen geopend. Het Franse opperbevel heeft bekend gemaakt, dat 1600 man van de Vietminh de stelling aan vielen, die door een compagnie IK heb twee wegwerkers van de spoorwegen in huis en die hebben nogal zwart ondergoed van het werk. Ik stond versteld van de goede uitwerking van Castella Parels. Ik behoef de het ondergoed van de jongens niet uit te boenen en ik kon volstaan met één keer wassen en spoelen. Het vuil was er door Cas tella Parels uitgejaagd. Ik heb nu de was weer in het water staan en verheug mij al op morgen. Heerlijk sop, de was mooi schoon, weinig werk wie doet mij wat! Zo schrijft ons één van de vele tienduizenden huisvrou wen die opgetogen zijn over de snelle en fantastische resul taten, die zij bereiken met Castella Parels, het wasmid del van de nieuwe tijd. Castella Parels strooit men zo in het water en direct ont staat verrukkelijk schuim. Geen papje vooraf te maken! Alle vuil trekt enorm snel uit het goed: in paniek vluchten de vuilste vlekken. Één maal spoelen is genoeg. Al met al betekent dit een geweldige tijdsbesparing. U vliegt nu door de was heen. En U staat versteld van de blankheid, de helderheid en de zachtheid van alle goed, dat U behandelt met dit wonderwas- middel. Bovendien vindt U in Castella Parels (47 ct.) een uiterst veilig wasmiddel waar aan U alle textielweefsels met een gerust hart kunt toever trouwen. Volg de beste raad U ooit werd gegeven: nog vandaag Castella Parels in huis! die haal De Belgische premier Achiel Van Acker heeft Dinsdagmiddag in de Belgische kamer van volks vertegenwoordigers de regerings verklaring voorgelezen, van zijn liberaal-socialistische ministers equipe. Een van de hoofdtaken van de nieuwe regering zal erin bestaan, zo zeide hij, samen met het parlement over te gaan tot de grondwetsherziening waartoe door de vorige legisatuur reeds werd besloten. Zij is ervan over tuigd dat dit werk verricht zal worden in een geest van natio nale eendracht. Van Acker ver klaarde dat hoewel de socialisten en liberalen gedurende vier jaar lang door de vorige, homogeen- katholieke, regering waren gene geerd in belangrijke vraagstuk ken, zij thans niet willen regeren in een geest van weerwraak. De regering die zich thans voor u aanmeldt, zo betoogde hij, zal die zijn van alle Belgen. De buitenlandse politiek die sedert de bevrijding werd gevolgd zal worden voortgezet, zo ver klaarde Van Acker verder. Zij is gekenmerkt door de wens bij te dragen tot het opbouwen van de vrede door het naleven van de verplichtingen die werden aange gaan door de tekening van het Atlantische pact. De bestrijding van de werk loosheid zal worden begunstigd door een ruime politiek van wo ningbouw voor personen met 'n laag inkomen. De steenkolenindustrie zal wor den gesaneerd. De staalindustrie zal in de maatregelen, die de regering op het oog heeft om de uitvoer te be gunstigen, de stimulans vinden die deze sector thans nodig heeft, aldus Van Acker in zijn verkla ring. De regering zal de textiel industrie behulpzaam zijn in haar pogingen tot modernisering en uitbreiding van de afzetgebieden. Zij zal een politiek voeren die een verhoging van de productivi teit ten gevolge zal hebben. De nieuwe regering zal ervoor waken dat de evolutie der Bene- luxaccoorden wordt voortgezet teneinde onder de drie landen de voorwaarden van een evenwich tige economie te verwezenlijken. Op het gebied van de buitenland se handel zal de regering alles doen om de uitvoer te vergemak kelijken. De regering is voornemens radicale vereenvoudigingen aan te brengen in het stelsel der be lastingen. Ook de verzekering tegen ziekte en invaliditeit zal ge saneerd worden. Het pensioen der gehuwde ar beiders zal onmiddellijk op fr. 28.000 per jaar worden gebracht en een waardezeker karakter krijgen. De nieuwe regering zal krachtdadig België's rechten op het overzeese grondgebied ver dedigen en zij zal zonder versa gen het beschavingswerk waarop België trots gaat, voortzetten. Om de vraagstukken die ver band houden met de politieke delinquenten te regelen, zal de regering de medewerking inroe pen van de verzetsgroeperingen. Zij verwacht dat deze verdedi ging van de vaderlandsliefde ge paard zal laten gaan met de ver eisten van een op menslievend heid steunende rechtsbedeling. Achiel van Acker verklaarde dat dat de regering besloten heeft de duur van de militaire dienstplicht, welke thans 21 maanden be draagt, onmiddellijk te verlagen tot 18 maanden. Deze verlaging zou, aldus de premier, geen af breuk doen aan de internationale verplichtingen van het land. vap 200 man werd bezet. De stel ling is een Westelijke voorpost van Dien Bien Phoe. Zij werd na felle strijd overweldigd. De Franse bevelhebber var. Dien Bien Phoe, generaal De Castries, liet Dinsdagmorgen tegenaanval len uitvoeren. De strijd duurt voort, aldus de Franse legerlei ding. De strijd om de positie duurde twee uur. Zij ligt vlak ten Zui den van een steunpunt, dat Zon dag door de Vietminh werd ver overd. De Vietminh is tot de aanval overgegaan na een pauze van 36 uur. Sinds Zaterdagnacht hebben de verdedigers van Dien Bien Phoe in het geheel vier stellingen ver loren, waarvan twee aan de Wes telijke rand van het bolwerk, een aan de Oostelijke zijde en een in de Noordelijke uithoek. De opstandelingen slaagden er in het weekeinde ook in, het geïsoleerde Zuidelijke fort, dat „Isabelle" wordt genoemd, bin nen te dringen. De bezetting wist evenwel de tegenstander terug te slaan. Dien Bien Phoe en het fort „Isabelle", dat vier kilometer Zuidelijker ligt, hebben in de nacht van Maandag op Dinsdag voortdurend onder vuur van zware artillerie van de Vietminh gelegen. De Franse legerleiding heeft medegedeeld dat een bres is ge slagen in de westelijke stellingen van Dien Bien Phoe, nadat Dins dag een Franse tegenaanval was mislukt. De Ver. Staten zullen op ver zoek van de Franse regering voor de tweede maal Franse pa- raehutisteh per vliegtuig naar Indo-China brengen, aldus werd meegedeeld door ambtenaren van het Amerikaanse departe ment van Defensie. Deze tweede vlucht zal waar schijnlijk deze week nog plaats vinden, aldus de ambtenaren. Men wilde echter geen bijzon derheden mededelen over het aantal vliegtuigen dat gebruikt zal worden, het aantal troepen dat zal worden gebruikt en de route die de vliegtuigen zullen volgen. De ambtenaren zeiden, dat de versterkingen bestemd zijn voor het front in Indo-China. Zij spraken niet over Dien Bien Phoe. stemming te komen" aldus minis ter Luns. „Noch de 38e breedtegraad, noch de demarcatielijn van de wapenstilstand zijn beschikkin gen Gods. Zij zijn slechts het re sultaat van tijdelijke regelingen welke door eenvoudige toepas sing van het handvest der V. N. opgeheven zouden moeten kun nen worden". Het debat van de conferentie heeft het tot dusver niet gemak kelijker gemaakt practische re sultaten te bereiken, aldus de minister, die de teleurstelling van de Nederlandse delegatie uit sprak over de communistische voorstelling van zaken omtrent Korea, waarbij alles wordt ver oordeeld wat het Westen doet en alles wordt geprezen wat in over eenstemming is met de commu nistische theorie. In een wereld van zwart en wit, met de hemel hier en de hel daar, met communistische enge len en kapitalistische schurken, is een naast elkaar bestaan, wat een zaak van geven en nemen is, niet mogelijk en de debatten zullen niet tot overeenstemming leiden, verklaarde hij. Naar aanleiding van de kri tiek van de Noordkoreaanse mi nister Nam II op de verkiezingen van 1948 in Zuid-Korea zei minis ter Luns dat hij de mogelijkheid, dat een nieuw land als Korea enige moeilijkheden had onder vonden in zijn pogingen, in elk opzicht de hoogste democrati sche standaard te bereiken, niet uitsloot, maar dat de V. N. na hun onderzoek hadden geconclu deerd, dat het karakter van de verkiezingen onder de omstandig heden van het ogenblik zeker be vredigend was geweest. De minister ging daarna uit voerig in op de geschiedenis van het Koreaanse conflict, zoals zij uit de resoluties van de V. N. blijkt en zoals zij op heel andere wijze door de communistische redenaars op de conferentie tot dusver is voorgesteld. Als deze lezing van de geschie denis van de pogingen der V. N. om een billijke oplossing in Ko rea te bereiken de werkelijke overtuiging van de Chinese rege ring vertolkt, zei de minister naar aanleiding van Tsjou en Lai's rede van Maandag over dit onderwerp „kan ik niet inzien, welke basis er nog overblijft voor een vruchtbaar overleg op deze conferentie, dat zou kunnen lei den tot wederzijds bevredigende regelingen". Minister Luns toonde daarna aan de hand van een aantal historische feiten aan, dat er tus sen de landen, die de regering te Peking hebben erkend, en die welke dat niet hebben gedaan, ten aanzien van de Koreaanse kwesties geen verdeeldheid be staat. Na te hebben verklaard, dat de door Tsjou en Lai gegeven voor stellingen van zaken tot generlei resultaat kan leiden, ging minis ter Luns verder: Als de geachte vertegenwoor diger van de Chinese volksrepu bliek ons aan de andere kant her innert aan de belangrijkheid van Korea voor de veiligheid van China, dan vinden wij in de ge schiedenis van de afgelopen vijf tig jaar een bevestiging van zijn stelling en hier ligt duidelijk een punt, waarover een gedachten- wisseling mogelijk schijnt". „Hier is een politiek feit, clat duidelijk is voor ons allen. Zou het daarom niet de voorkeur ver dienen om van het ideologische plan en het op beleefde wijze ver keerd uitleggen van onze bedoe lingen over tegaan tot de pun ten, welke de regeling van het Koreaanse geschil betreffen en die stuk voor stuk moeten wor den besproken, teneinde het aan tal onzer meningsverschillen zo veel mogelijk te verminderen?" „Hoewel wij teleurgesteld zijn over de negatieve wijze, waarop de vertegenwoordigers van de Sowjet-Unie, China en Noord- Korea tot dusver hebben ge meend het vraagstuk in kwestie te moeten behandelen, hoop ik niettemin oprecht, dat zij na dit onvruchtbare begin de kwestie op een vruchtbaardere wijze zul len aanpakken", zo besloot minis ter Luns. „Dan kan deze confe rentie nog het resultaat berei ken, waarvoor de wereld bidt". De openbare bijeenkomst is Dinsdagmiddag, kort na vier uur, gesloten. Zij heeft twee uur ge duurd. De volgende, voltallige openbare bijeenkomst wordt Vrij dag a.s. gehouden. China bereid tot garantie in zake niet-inmenging in Ko reaanse binnenlandse zaken. De Chinese premier en minis ter van Buitenlandse Zaken, Tsjou en Lai, heeft Maandag op de conferentie verklaard, dat China bereid is zich met andere staten te verplichten tot niet-iD- menging in de Koreaanse binnen landse aangelegenheden. Vietnamees .journalist gaat in hongerstaking. Een Vietnamees journalist, die verklaarde nóch voor de Vietna mese regering, nóch voor de Viet minh te zijn, heeft Maandag avond een tent opgeslagen in de tuin bij het paleis der Verenigde- Naties, waar hij in hongersta king wil gaan, „opdat de Geneef se besprekingen sneller mogen vorderen". De journalist rekent er op 8 tot 10 dagen in zijn tent te zullen blij ven. Hij heeft vergunning voor zijn kamperen gekregen. Een afvaardiging van het Griekse departement van So ciale Zaken heeft te Larissa meegedeeld, dat door de aard beving van Vrijdag in Thessalië 6540 huizen volkomen verwoest of zwaar beschadigd zijn. De burgemeester van Farsala zeide, dat er naar verhouding weinig slachtoffers waren, door dat de meerderheid van de be volking zich in de open lucht bevond om het lentefeest te vie ren. Bovendien hadden ooievaars enige uren vóór de aardbeving de bevolking ge waarschuwd door hun onrust. Het merendeel van de onge veer 15.000 getroffenen heeft 't dagelijkse werk hervat. Zij zijn ondergebracht in tenten en door het leger opgerichte onderko mens. Het observatorium van Athene heeft bekendgemaakt, dat Dins dagmorgen vroeg een krachtige aardbeving in de Peloponnesus is geregistreerd. Telefoonver bindingen werden door de be ving verbroken, die te Tropaia het hevigst gevoeld werd. Volgens de politie is er even wel geen schade aangericht. Het Liberiaanse schip „Asil Basil II" heeft Maandagavond 30 mijl van het eilandje Ques- sant voor de kust van Bretagne zijn roer verloren. Een Franse sleepboot vertrok onmiddellijk naar het stuurloze schip. Senator McCarthy heeft er me de ingestemd dat het onderzoek van zijn senaats-ondercommissie naar het geschil tussen hem en de minister voor het Leger Ste vens zal eindigen, nadat hij en Stevens getuigenis hebben afge legd. Hij zou dan tevens zijn aan- Kiacht jegens Hensel, onaer-mi- nister van Landsverdediging, in trekken, doch met dien verstan de, dat de vraag, of Hensel al dan niet schuldig is aan hetgeen, waarvan hij door McCarthy wordt beschuldigd, buiten be schouwing zal blijven. Het zou hier slechts een technische schei ding tussen het huidige onder zoek en de zaak-Hensel betreffen, waarbij deze laatste later weer ter sprake gebracht zou kunnen worden. medegedeeld door het K. N. M. I. te De Bilt, geldig van Woensdag ochtend tot Woensdagavond. Wisselende bewolking. Wisselend bewolkt met enkele verspreid voorkomende buien. Geleidelijk tot matig toenemende Noordwestelijke wind. Ongeveer dezelfde middagtemperaturen als gisteren DONDERDAG 6 MEI. v.m. n.m. Breskens 4.01 4.30 Terneuzen 4.36 5.05 Hansweert 5.16 5.45 Walsoorden 5.26 5.55 ZON MAAN op onder op onder Mei. 5 5.04 20.10 6.27 6 5.02 20.12 7.35 0.04 7 5.01 20.13 8.50 0.49 8 4.59 20.15 10.08 1.22

de Vrije Zeeuw | 1954 | | pagina 1