Overleg tussen Westelijke „Grote Drie en Vietnam De strijd om Dien Bien Phoe De aardbeving in Griekenland Elke land een brillanf GENEVE NA HET BEZOEK VAN HET DEENSE KONINGSPAAR Turkse regeringspartij behaalde overweldigende meerderheid Escapade van jongetje op Amerikaanse torpedobootjager Noodweer in de V. S, Benelux Gemeentedag te Gent Spionnageproces in Noorwegen Verklaring van Dulles De Amerikaanse politiekte Genève TRI ÉST WEERSVERWACHTING HOOGWATER ZON- en MAANSTANDEN K. N. M. I. se Gevangenhouding ex-voogdes Anneke Beekman verlengd Nederlands voorstel tot hulp aan vluchte lingen Regionale weerberichten van yrankerlng bij Abonnement: Terne ©Irecteur-Hoofdredacteur I. van de Sands Noordstraat 55-is^ - Eedactie-adres: Telefoon 2073 en 2510 Nd 5 uur uitsluitend 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: 5.35 per kwartaal; per maand 1,80; per week 43 cent. Losse nrs 8 et. Verschijnt dagelijks DINSDAG 4 MEI 1954. 9e Jaargang No. 3140. Uitgeefster N.V. v/h p. J. van de Sande, Temeuzen De leiders van de delegaties der Westelijke „grote drie" heb ben Maandag met de Vietnamese minister van Buitenlandse Zaken, Nguyen Quoc Dinh, weer van ge dachten gewisseld over de vre desonderhandelingen inzake In- do-China, die spoedig zullen be ginnen. De Amerikaanse onderminister van Buitenlandse Zaken Walter Bedell Sr&ith nam de plaats in van minister Dulles, die in de loop van de dag naar Milaan is vertrokken, vanwaar hij na een onderhoud met premier Scelba en diens minister van Buiten landse Zaken Piccioni naar Wa shington terugkeerde. Zondag werden Franse en Rus sische afgevaardigden het er over eens, dat de besprekingen over Indo-China moeten worden bijgewoond door Frankrijk, de V. S., Engeland, communistisch Chi na, de drie verbonden staten van Indo-China en door vertegen woordigers van de Vietminh. An dere belanghebbende partijen zullen bij eenstemmig besluit kunnen worden uitgenodigd. De onderhandelingen zullen naast de lopende besprekingen over het Koreaanse vraagstuk worden gevoerd. De Australische minister van Buitenlandse Zaken, Casey, die met het oog op de algemene ver kiezingen in zijn land op 29 Mei naar Australië terugkeert, ver klaarde voor zijn vertrek uit Genève, dat hij „gematigd opti mistisch" was ten aanzien van het resultaat van de Geneefse conferentie. DULLES VERTROKKEN. De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken, Dulles, is Maandag per vliegtuig uit Genè ve naar Milaan vertrokken, voor de eerste etappe van zijn terug reis naar de V. S. Voor zijn vertrek verklaarde de minister tegenover de pers dat het Koreaanse deel van de Geneefse besprekingen goed be gonnen is, doordat men er snel in was geslaagd de beslissende kwesties te omlijnen. Hij zeide te verwachten, dat ook het overleg over de Indo-Chinese kwestie zal zijn georganiseerd. spoedig Ik hoop", aldus de Amerikaanse minister, „dat dit zal leiden tot een internationaal lichaam een vrede, die verenigbaar is met gens eigen keus. Deze twee punten achtte Dul les de grondslag voor een oplos sing van het Koreaanse vraag stuk. Tenslotte wijdde hij waarderen de woorden aan het adres van de verdedigers van Dien Bien Phoe. „Zij hebben ons de plicht opgelegd er voor te zorgen, dat de opofferingen, welke zij zich hebben getroost en ook nu nog getroosten, niet tevergeefs zullen blijken te zijn geweest." OPENBARE ZITTING. Maandag is te Genève de zesde voltallige openbare bijeenkomst van de afgevaardigden der op de Geneefse besprekingen vertegen woordigde landen gehouden. De bijeenkomst, die drie uur 's middags begon, stond onder leiding van de Britse minister van Buitenlandse Zaken Eden. De eerste spreker was de Zuid- koreaanse minister van Buiten landse Zaken Pjoen Joeng Tai. Hij verklaarde, dat hij „ongedul dig werd i.v.m. de halfslachtige stappen der Verenigde Staten om tot de vorming van een verdedi gend anti-communistisch blok in Azië te komen". „De Noordkoreaanse voorstel len voor een oplossing van het Koreaanse vraagstuk zijn onaan vaardbaar", vervolgde hij. De Zuidkoreaanse minister van Buitenlandse Zaken verwierp het Noordkoreaanse plan op drie punten: 1. Het plan voor een Pan- Koreaanse commissie, samenge steld uit een gelijk aantal Noord en Zuidkoreaanse afgevaardig den, zou slechts een coalitie in stellen op het vlak van de wet geving, bedoeld om de wetgeving en de regering van de Koreaanse republiek ter zijde te schuiven. Pjoen verzette zich tegen elke vorm van coalitie, want „door dergelijke coalities zijn Polen, Tsjecho-Slowakije, Roemenië en andere communistische satelliet staten als vrije staten verdwe nen". 2. Het Noordkoreaanse voor stel gaat stilzwijgend voorbij aan de Verenigde Naties. Dit is bijge volg op zijn minst gesproken zeer weinig realistisch. 3. Het plan voorziet in de tus senkomst van bepaalde belang hebbende met het principe van non-interventie, dat het verde digt. Dit betekent klaarblijkelijk, dat de communisten de Verenig de Naties willen vervangen door vol- tisch China heeft de souvereim- teit van het Koreaanse volk in Noord-Korea volkomen te niet gedaan. Elke Noordkoreaan, die een belangrijke positie bekleedt, heeft een communistisch-Chinese raadgever naast zich, die in feite de lakens uitdeelt. De Chinese communisten mer gelen Noord-Korea uit, opdat een millioen man hunner troepen van de Noordkoreaanse bodem kan leven. Grote aantallen Noordkoreanen worden weggevoerd en hun plaat sen worden ingenomen door boe ren uit het rode China. Ruim vier millioen Noordko reanen zijn naar het zuiden ge vlucht", aldus besloot de Zuid koreaanse minister van Buiten landse Zaken, Pjoeng Joeng Tai zijn toespraak. In Westerse conferentiekrin gen is men van mening dat de toespraak van de Zuidkoreaanse minister van Buitenlandse Zaken geen bijdrage is geweest voor het vinden van een compromis oplossing van het Koreaanse vraagstuk. Waarnemers beschouwen zijn rede echter als nog gematigd, vergeleken bij eerdere verklarin gen van Pjoen Joeng Tai en van de Zuidkoreaanse president Synh- man Rhee, waarin werd gedreigd dat Zuid-Korea, bij een misluk king der onderhandelingen om tot een hereniging van Korea te komen, de Koreaanse eenheid door wapengeweld zou bewerk stelligen. De Franse minister van Bui tenlandse Zaken Bidault was bij de aanvang der zitting niet aan wezig. Hij heeft vier uur beraad slaagd met de voorzitter der commissie voor buitenlandse aangelegenheden van de Franse nationale vergadering, Daniel Mayer. Voorwaardelijk Zuidkoreaanse instemming met verkiezingen in geheel Korea? Van diplomatieke zijde wordt vernomen dat Westerse verte genwoordigers op een Zaterdag j l. gehouden besloten bijeen komst van vertegenwoordigers der communistische en niet-com- munistische staten hebben mede gedeeld dat Zuid-Korea wil in stemmen met 't houden van ver kiezingen in geheel Korea, mits er eerst in Noord-Korea onbe lemmerde verkiezingen worden gehouden. De zesde openbare bijeenkomst is Maandag, in de vooravond, ge sloten. Zij heeft ruim drie uur geduurd. UITNODIGING VAN RUS LAND EN CHINA AAN DE VIETMINH. Rusland en communistisch China hebben gezamenlijk de Vietminh uitgenodigd tot bijwo ning van de besprekingen over Indo-China te Genève. Dit is door een Russische woordvoerder te Genève meegedeeld. De woordvoerder voegde hier aan toe, dat de uitnodiging is aanvaard en dat de Vietminh- vertegenwoordigers elk ogenblik in Genève kunnen worden ver wacht. Uit communistische bron is ver nomen, dat de vertegenwoordi gers van de Vietminh tn Praag wachten op een uitnodiging uit Genève. OOK VIETNA3I UITGE NODIGD. In Franse kringen in Genève verklaard, dat de ministers van Buitenlandse Zaken van de Westelijke grote drie in een schrijven aan hun Vietnamese collega, Dinh, de Vietnamese re gering hebben uitgenodigd een delegatie naar Genève te zenden. Een Franse woordvoerder Ver klaarde, dat Gromyko, de Russi sche onderminister van Buiten landse Zaken, en minister Bi dault, die namens de Westelijke mogendheden optrad, Maandag avond zijn overeengekomen, dat de besprekingen over Indo-China „zo spoedig mogelijk" moeten be ginnen. Er worden in het Volkenbonds paleis in Genève voorbereidingen getroffen om in een afzonderlij ke zaal de besprekingen over In do-China te beginnen. Advertentieprijs: pfc. mm 15 ct.; minimum pa® advertentie 2,25 Rubriek Kleine Advertenties: 5 regels 1,-1 iedere regel meer 20 cent. Vermelding: Brieven onder nummer, ofAdre® Bureau van dit Blad 20 cent meer. Inzending advertenties tot 's namiddags t mr. Voor het Maandagnummer: Zaterdags J0.3» Het Deense koningspaar heeft aan H. M. Koningin Juliana en Z. K jH. Prins Bernhard het vol gende telegram gezonden: „Wij zenden u beiden onze diepgevoelde dank voor de drie onvergetelijke dagen die wij in uw prachtig land heb'ben door gebracht De vriendelijkheid en hartelijkheid van het Neder landse volk zullen ons altijd in dierbare herinnering blijven". H. M. de Koningin en Z. K. H. Prins Bernhard hebben daarop het volgende geantwoord: „Wij danken u van harte voor uw vriendelijk telegram. Wij waren zeer g.elukkig u hier bij ons te hebben en u iets van ons land te laten zien. Een bezoek als het uwe sterkt blijvend de vriendschap tussen onze volke ren. Wilt u onze beste wensen aanvaarden voor u én uw gezin en voor uw bewonderenswaar dig volk". de onafhankelijkheid, en vrijheid van de volkeren van Vietnam, Laos en Cambodja". Hij noemde Zuid-Oost-Azië „een gebied, waar het beginsel van collectieve beveiliging moet wor den toegepast, evenals dit is ge schied in andere gebieden van de wereld, met name in West-Euro pa". Dulles voegde hieraan toe, dat hij zijn streven in deze rich ting zal voortzetten, omdat z.i. in Indo-China gemakkelijker de vrede kan worden hersteld bin nen het raam van een stelsel voor collectieve beveiliging. De minister verklaarde te ho pen, dat de communisten niet af wijzend blijven staan tegenover een toezicht door de V. N. op Ko reaanse verkiezingen en het be ginsel van evenredige vertegen woordiging. Wanneer generaal Nam II en zijn communistische staf de sou- vereiniteit van de republiek van Korea wil erkennen en wil sa menwerken, zullen wij geen ran cune bewaren, verklaarde de Zuidkoreaanse minister van Bui tenlandse Zaken. Hij deed een beroep op de Noordkoreanen. Als deze te kennen zouden geven in de vrije wereld te willen leven, zou Zuid-Korea hun daarbij alle mogelijke hulp verlenen. „Wanneer men zich verdedigt tegen een python, die poogt U dood te drukken, is de enige af doende wijze de kop van het on dier te verpletteren en niet om te pogen het in bedwang te hou den door het bij de staart te grij pen en daarna te trekken", aldus Pjoen Joeng Tai. Hij vervolgde: „Communis- Volgens te Parijs uit Indo-Chi na ontvangen berichten zijn een 150 man vrijwilligers in de nacht van Zondag op Maandag boven Dien Bien Phoe uitgeworpen. Zij zijn veilig binnen de vesting neergekomen. Een speciale correspondent te Hanoi uit in „Le Monde" de ver onderstelling, dat de Vietminh, die volgens hem reeds sedert en kele weken over voldoende mid delen beschikt om Dien Bien Phoe de beslissende slag toe te brengen, met opzet het garni zoen van deze vesting „spaart om op de conferentie te Genève over een onderhandelingsobject te kunnen beschikken. ZEER ZWARE VERLIEZEN. VIETMINH Een woordvoerder van de Fran se legerleiding heeft te Hanoi De Turkse democratische par tij onder premier Menderes, heeft bij de Zondag gehouden algemene verkiezingen een over weldigende meerderheid be haald, zo blijkt uit door de re gering bekendgemaakte cijfers. Regeringskringen zijn van oordeel, dat de democraten 506 van de 541 zetels in de nieuwe nationale vergadering zullen krijgen. De republikeinse oppo sitie zal, naar men verwacht, 30 zetels krijgen. Hoewel er pas weinig volledige uitslagen bekend zijn, zegt de regering in 60 van de 64 kies kringen, welke het land telt, de overwinning te hebben behaald. Met het oog op het ingewik kelde kiesstelsel en de moeilijke verbindingen verwacht men de einduitslagen pas over enkele dagen. In een communiqué van de Griekse premier, Alexander Pa- pagos is meegedeeld, dat door de aardbeving, die Vrijdag Thes- salië heeft geteisterd en waar bij 27 mensen de dood vonden, ruim 3800 huizen zijn ingestort of op het punt staan in te stor ten; ruim 1000 huizen licht zijn beschadigd en 19 kerken en 4 scholen zijn verwoest. Men vreest, dat het dodental nog zal stijgen. Er liggen 149 gewonden in ziekenhuizen. In sommige ge bieden is de volledige schade, aan dorpen toegebracht, nog niet volledig bekend. Er werden Zaterdagavond nog 5 bevingen gevoeld. Duizenden daklozen slapen voor hun ver woeste huizen. Zij brengen de nacht door in tenten of onder komens, gebouwd van takken. Zelfs in steden, die minder ern- tig zijn geteisterd, verkiezen de bewoners buitenshuis te slapen uit angst voor nieuwe aardbe vingen. Deze namen echter af en Zondag deed zich er slechts één voor. HULP AAN GRIEKENLAND Onmiddellijk na de jongste aardbevingsramp in Grieken land is men begonnen mei het uitreiken van voedsel en deken pakketten aan de slachtoffers. Aangezien Griekenland éen van de 44 landen is, waar de Caire- organisatie voorraden heeft op geslagen, gaat er weinig tijd met vervoer verloren. De pak ketten, die worden uitgereikt, aldus deelt de Caire-organisatie in Nederland mede, bevatten spaghetti, bloem, koffie, vlees, melk en suiker en hebben een totaal gewicht van 13 kg. De waarde van de goederen be draagt 38 per pakket. Ook van Nederlandse zijde kan aan deze internationale hulpverlening worden deelgeno men. De Caire-missie in ons land, die in Den Haag is geves tigd, belast zich met de inza melingvan gelden (giro 512679). Aangenomen wordt dat de re publikeinse oud-president Ismet Ineneu zijn zetel zal behouden, doch alle andere republikeinse leiders werden verslagen. Politieke waarnemers zien de overwinning van de democraten als een bewijs, dat het overgro te deel der bevolking instemt met hun buitenlandse politiek, gebaseerd op een bondgenoot schap met het Westen, en met hun binnenlands streven naar ontwikkeling van de economie door aanmoediging van het par ticuliere initiatief. Volgens regeringskringen heeft ongeveer 90 procent van de 10 millioen kiezers zijn stem uitgebracht. medegedeeld dat de Vietminh Dien Bien Phoe in de nacht van Zondag op Maandag niet heeft aangevallen vanwege de „zeer zware verliezen", die de commu nisten bij hun grote aanval van Zaterdagavond j.l. geleden heb ben. In een officieel communiqué is Maandagavond verklaard, dat „Maandag alles kalm was in Dien Bien Phoe". De enige gebeurtenis van betekenis was „een poging om gewonde gevangenen uit te wisselen", die echter mislukte. Er werd niet verder uitgeweid over deze mislukte poging. EEN EVENTUELE DELING VAN INDO-CHINA. De Franse commissaris-gene raal voor Indo-China, Maurice Dejean, heeft tegenover de pers te Saigon verklaard, dat de Fran se regering niet voornemens is een regeling van het vraagstuk Indo-China te zoeken op basis van een verdeling van het gebied van Vietnam. Op 25 April waren desbetreffende formele verzeke ringen door de Franse minister van Buitenlandse Zaken aan zijn Vietnamese ambtgenoot. Deze verzekeringen werden op 1 Mei bevestigd. De Franse commissaris-gene raal zeide tenslotte, dat de kwes tie van een verdeling van het Vietnamese gebied bij de bespre kingen tussen de Westelijke gro te drie te Genève niet ter sprake was gebracht. Volgens de Chinese communis tische pers is generaal Lin Piao één van de bekwaamste commu nistische strategen van de Chine- burgeroorlog, reeds langer dan twee jaar vrij ernstig ziek. Hiermede zijn indirect berichten tegengesproken, volgens welke generaal Lin Piao zich op het ogenblik in Indo-China zou be vinden en optreden als militair raadgever van de Vietminh. De gevangenhouding van de ex-voogdes van Anneke Beek man, mevr. G. M. L. van M. uit Hilversum, die op 22 Maart j.i. werd gearresteerd, en op 38 April j.l. zou eindigen, is door de rechtbank te Amsterdam ver lengd tot 31 Mei a.s. Op 30 Maart j.l. beval de recht bank, op vordering van de offi cier van justitie, haar gevangen houding voor dertig dagen. De Nederlandse regering heeft aan de secretaris-generaal van de raad van Europa, onder gelijk tijdige overlegging aan de leden van de raad van Europa een voorstel aangeboden, dat beoogt het vormen van een tweetal fondsen voor hulp aan vluchtelin gen. Het eerste zou moeten be staan uit een bedrag van onge veer vijf millioen dollar voor de blijvende verzorging -van de moei lijke gevallen, welke men in het vluchtelingenvraagstuk ontmoet. Uit het tweede fonds, ter waarde van ongeveer twaalf millioen dol lar, zouden credieten kunnen worden verleend voor het blij vend inschakelen van vluchtelin gen in het arbeidsproces en voor het voortzetten van de initiatie ven, welke werden genomen met het geld van de Ford Foundation. Stormen en overstromingen hebben in het afgelopen week einde de Amerikaanse staten Missisippi en Oklahoma geteis terd, waardoor 12 personen zijn omgekomen, tientallen gewond en grote schade is aangericht. De sneeuw lag hier en daar in de staten Minnesota, Noord en Zuid-Dakota en Wisconsin 12 cm dik. In de Noordelijke staten vroor het 9 graden Cel sius. Een Australisch jongetje, een van de tien duizend Australische bezoekers aan de thans in de ha ven van Sydney liggende Ameri kaanse torpedobootjager „Oban- non", zag kans, na aan boord te zijn gekomen en zich naar de brug begeven te hebben, aldaar het volgende aan te richten. Hij begon met het algemene alarmstelsel in werking te stel len, waarmede de gehele beman ning wordt opgeroepen de ge vechtsstellingen in te nemen. Verheugd over het welslagen hiervan stelde het ventje het sein in werking, waarmede wordt .ge waarschuwd voor aanvallen met atoomwapens. Daarna achtte hij het geschikte ogenblik om de scheepstelegraaf op „volle kracht vooruit" te zet ten, tot uiterste verbazing van het dienstdoende machinekamer- personeel (de „Obannon" lag langszijde gemeerd). Ruim 200 Nederlandse ge meentebestuurders zullen deel nemen aan de Benelux gemeen tedag, die de vereniging van Nederlandse gemeenten en de Belgische bond van steden en gemeenten op 7 en 8 Mei a.s. in de Belgische stad Gent zullen houden. Het onderwerp van de confe rentie is „de gemeente en de industrie". Inleidingen heirover worden gehouden door mr H. A. M. T. Kolfschoten, burgemeester van Eindhoven, dr H. Gravatte, burgemeester van Diekirch en L. Meschiers, burgemeester van Gent. Een groot aantal autoriteiten uit de Beneluxlanden zal op de conferentie aanwezig zijn. ter- Heden zal in Kirkenes, Noord- Noorwegen, een proces beginnen tegen vijf Noren, die van spion- nage in het noordelijke deel van 't land worden beschuldigd. Nog j twee zullen elders terecht staan. De hoofdgetuige voor de open- 1 bare aanklager zal een zekere G. F. Pavlof zijn, een gewezen kapitein bij de Sowjetrussische geheime dienst. Pavlof is het vo rige jaar over de grensrivier ge roeid en heeft in Noorwegen po litiek asyl gevraagd. Sinds zijn komst heeft de Noor se politie gegevens en bewijzen verzameld voor dit proces, dat het eerste van deze soort sinds de oorlog in Noorwegen zal zijn. „Ik ben pessimistisch noch optimistisch over de kans van welslagen der conferentie", zo zeide Dulles, de Amerikaanse minister van Buitenlandse Za ken, Maandag, toen hij zijn plaatsvervanger, Walter Bedell- Smith, aan de leden van de Amerikaanse delegatie ter con ferentie van Genève voorstelde. wijl ook de hoge autoriteit van de Europese gemeenschap voor kolen en staal zich zal doen vertegen woordigén. In 1952 werd een dergelijke conferentie in 's-Hertogenbosch gehouden, waaraan toen door ruim 300 gemeentebestuurders uit de 3 landen werd deelgeno men. Vervolgens stelde hij de scheepsfluit in werking, om zich vervolgens geestdriftig te wijden aan het „zenden van een bood schap" met de seinlamp aan het eveneens voor anker liggende Amerikaanse vliegdekschip „Ta- raw". Hij ging geheel in laatstge noemde bezigheid op, toen de of ficier van de dekdienst de brug kwam opgesneld om een onder zoek in te stellen naar de aldaar heersende buitengewone activi teit. Het jongetje is daarop sriel- tens, en onder geleide van -schip naar wal gebracht. Het vertrek van minister Dulles naar Washington heeft, zo wordt te Genève uitdrukke lijk verklaard, niets te ma ken met het feit, dat de Ameri kaanse minister van Buitenland se Zaken pas uit de pers kennis heeft kunnen nemen van de ver klaringen van president Eisen hower op diens persconferentie van Donderdag, die algemeen worden opgevat als aanwijzing van een koersverandering in de Amerikaanse politiek ten aanzien van Indo-China. Anderzijds wordt opgemerkt, dat de plots gebleken koerswijzi ging in de Amerikaanse politiek niet nagelaten heeft verwarring te stichten onder de delegaties te Genève. Dulles zou niet weinig geschokt zijn, toen hij pas Vrij dagmorgen uit perstelegram men de verklaring van Eisenho wer vernam, waarin deze zich te gen elke tussenkomst in Indo- China tijdens de duur van de conferentie te Genève uitsprak. In het „Hotel du Rhone", waar de Amerikaanse delegatie zetelt, sprak men er zelfs openlijk van, dat minister Dulles door de pre sident was „verraden". Dulles wist overigens wel, aldus wordt hieraan toegevoegd, waar hij zich aan had te houden nadat de Ame rikaanse plannen voor een bevei ligingspact in de Pacific op de Britse tegenkanting, in het bij zonder van Churchill persoonlijk, waren gestrand. Verder heeft het optreden van de Britse minister van Buiten landse Zaken, Eden, die Vrijdag tezamen met Tsjou en Lai bij Molotof te gast was, de strekking in zich de Amerikaanse delegatie in een steeds meer geïsoleerde positie te brengen. Op 1 Mei is het K.N.M.I. begon nen met het opstellen van regio nale weerberichten voor de re gionale omroepen. Noord en Zuid. In deze berichten zal meer dan tot dusver in de landelijke berichtgeving mogelijk was, wor den ingegaan op de locale afwij kingen van het algemeen weers- verloop. De berichten worden uitgespro ken tussen 6 en 8 uur 's avonds en hebben een geldigheidster mijn van 24 uur. De uitzendin gen zullen bovendien worden be nut om mededelingen voor land en tuinbouw te verspreiden wan neer de weersomstandigheden daartoe aanleiding geven. Deze mededelingen worden, evenals dit het geval is met berichten voor land- en tuinbouw, welke in de uitzendingen van 5.45, 6.40 en 12.30 uur worden gegeven, opge steld in overleg met de consu lentschappen en de plantenziek- tenkundige dienst. De berichten worden tevens verspreid over de radiodistribu- tienetten in Limburg, en de pro vincies Groningen, Friesland en Drente. Terwijl de Amerikaanse minis ter van Buitenlandse Zaken Fos ter Dulles te Milaan met premier Scelba beraadslaagt, onder meer over het vraagstuk-Triëst. ver neemt men te Genève dat dit ge schil, na te Londen in besloten bijeenkomsten gevoerde bespre kingen, vrijwel zou zijn geregeld. Het gebied, dat Triëst en om geving omvat, zou tussen Italië en Zuid-Slavië worden verdeeld, waarbij Italië zóne „a" en Zuid- Slavië de „b"-zöne toegewezen zou krijgen. De grens tussen beide zones zou in zeer geringe mate ten gunste van Zuid-Slavië worden gewijzigd, waardoor enkele thans in de „a'-zóne gelegen grensdor pen in ,,b" zouden komen te lig gen. Voorts zou Zuid-Slavië spe ciale rechten verkrijgen in de in zóne „a" gelegen havens Skedanj en Zavlje, waardoor het deze voor zijn handel zou kunnen ge bruiken. medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van Dinsdagoch tend tot Dinsdagavond. Tamelijk koud. Veranderlijke bewolking met plaatselijk enkele buien, voorna melijk landinwaarts hier en daar mogelijk met hagel of onweer. Zwakke tot matige, maar in de middag af en toe vrij krachtige zuidelijke tot zuidwestelijke wind. Tamelijk koud weer. WOENSDAG 5 MEI. v.m. n.m. Breskens 3.11 3.41 Terneuzen 3.46 4.16 Hansweert 4.26 4.56 Walsoorden 4.36 5.06 ZON op onder Mei. 4 5.06 20.08 5 5.04 20.10 MAAN op onder 5.34 6.27 23.03

de Vrije Zeeuw | 1954 | | pagina 1