Sportnieuws witte <3taaf Uil «le SroDincic WIELRENNEN SCHAKEN Heuss weer president Pekelvlees Gesmolten Vet Binnenlands nieuws M. ELENBAAS PRIISKA ARTiNG ïtiiiWË H öe nieuwe collectie is v»*el héél bizonder AXEL. BIERVLIET CADZAND. KLOOSTERZANDE. Kinderen speelden met granaat. ZAAMSLAG. PUIKE BIGGEN RECLAME FciE.AIJsebaert Er hangt voor domes en heren een complete col lectie klaar. Komt eens kijken I Wat een nieuwe snufjes, wat een ichitterende stoffen. Natuurlijk allemaal exclusief Falcon FALcoiV-specialist YS/40ff9?'t KONINKLIJKE ONDERSCHEIDINGEN. Ter gelegenheid van de 45e jaardag van H. M. de Koningin werden o.a. de volgende konink lijke onderscheidingen verleend: Tot Ridder in de orde van Oran je-ltessau F. B. G. de Meijer te Terneuzen, directeur der N. V. Aug. de Meijer <fc Zonen's Scheepvaart, Expeditie en Agentuur Maat schappij. L. Stoorvogel, officier der Rijks politie le klasse, te St. Jansteen. H. A. E. Hamerlinck, consul te Gent. De eremedaille verbonden aan de orde van Oranje-Nassau, in goud aan: H. J Cammaert te Hoofdplaat, voorzitter van de Coöp. Hagel- verzekeringsmij te Oostburg. B J. Lammens te Sas van Gent,- secretarie der gemeente Sas van Gent. j Verhage te Groede, voorzit ter van de Coöp. Boerenleenbank te Oostburg. P. H. Verdegem te Biervliet, secret.-penningm. van het R. K. Armbestuur. In zilver, aan: A. J. van Minnen te Terneuzen, timmerman-aannemer. M. P. Harte te Terneuzen, chef y drukker bij de drukkerij Ch. G. Q1" Ververs. J. A. Anthonisse te Biervliet, werkend lid van de Koninkl. mu ziekvereniging „Harmonie." In brons, aan: Nadat de voorzitter de vrij tal rijke aanwezigen had verwel komd en speciaal de spreker van deze avond de heer Collenburg, Sd van het hoofdbestuur van Herwonnen Levenskracht te Utrecht, hield de heer Co^nburg een causerie over deze stichting en haar zegenrijk werk op het gebied van bestrijding van rheu- ma kanker, neurose en asthma in het prachtig gelegen sanatori um, waar 540 patiënten door een staf van doktoren en verplegend personeel worden verzorgd. In de pauze vond een geslaagde verloting plaats en werd nog een documentaire film over het hout transport in Oostenrijk en een komische film vertoond. Programma „Concordia". De harmonie „Concordia" zal hedenavond 't navolgende mars programma uitvoeren op de kiosk op de Markt. 1. 't Oude Wilhelmus Wilms Skymaster R. Sennema Oost-West S. P. v. Leeuwen Met lichte pas Fr. Jakma Sr. Prinses Maria A. M. v. Leest Feestparel A. M. v. Leest Wel thuis C. J. N. Cori Erato Joh. C. de Wit Mooi Zeddam P. B. Bisselink Door zand en heide Alb. Kappeit Ook de Chr. fanfare zal een soortgelijk programma uitvoe ren met enige koralen, waarvan ln brons, aan: i echter geen pr0gramma ont- J. H. de la Vienne te Zuidzande, vingen trommelslager van de koninkl. muziekver. „Veronica." J. F. de Baere te Oostburg, land arbeider op het landbouwbedrijf van Gebr. J. E. de Milliano. P. F. Ferket te St. Jansteen, meesterknecht op het landbouw bedrijf van G. J. V. Vael. F. de Marrée te Nieuwvliet, landarbeider op het landbouwbe drijf van J. A. Hoste. ZONDAGDIENST P. T. T.-KANTOREN. In verband met de nationale feestdag wordt heden de dienst De kruik gaat zo lang te water Tal van jaren reeds hadden bij I vele konijnenhouders in en om Axel konijnendiefstallen plaats en steeds bleven daders en die ren spoorloos. Thans echter is, dank zij de activiteit van de bri gade der rijkspolitie hier ter plaatse een einde gesteld aan deze praktijken en zal 's werk- mans have weer gevrijwaard zijn voor deze schandelijke daden. Sedert geruime tijd wist de 37- Afsluiting weg. In verband met werkzaamheden aan het wegdek van de Noord straat is de weg van Biervliet naar Driewegen afgesloten en is deze verbinding omgelegd door de Elisabethpolder. Voor de busdiensten Breskens -Hoofdplaat-Biervliet-Driesprong is deze omlegging een grote han dicap in verband met de verdere aansluitingen. Raadsvergadering. De raad dezer gemeente kwam Donderdagmiddag in openbare spoedvergadering bijeen onder voorzitterschap van burgemees ter J. J. Leenhouts. De vergade ring was voltallig. De burgemeester zette het doel der vergadering uiteen, n.l. de noodzakelijkheid te bespreken van een goede riolering in het kustgebied, nu de situatie aan de kust zich zo aan het wijzigen is. Besloten werd aan het ir.bu- reau Van Hasselt en De Koning te Nijmegen op te dragen een rapport samen te stellen over de noodzakelijke riolering en bestra tingen, welke in het kustgebied dienen te worden uitgevoerd, zulks in het kader van het weder - opbouwplan. Nu de situatie aan de zeesluis zich in verband met de bouw van de nieuwe sluis be langrijk wijzigt, was het ook noodzakelijk de bestaande riole ring daaraan aan te passen. Voor het verleggen van het riool aan de Haven werd door de raad ƒ3.000 gevoteerd. Met algemene stemmen werd afwijzend beschikt op het ver zoek van J. J. Datthijn i.v.m. de aansluiting op de riolering. D- verzocht de gemeente om een fi nanciële bijdrage. Ook beschikte de raad afwijzend op het verzoek van C. F. Sloezarwij-Scheerens om zijn woning W 97 met een D.U.W.-subsidie te mogen verbe teren. Voor het onderwijs werd een bedrag van ƒ1550 uitgetrokken voor de aanschaf van nieuwe schoolbanken. De rondvraag leverde niets bij zonders op. UUC1IOL I v O.J T A TVTT op de" P. T. T.-kantoren uitge- jarige fabrieksarbeider J.A.DH. voerd als op Zondag, zodat er wonende te Axel-Sassing, toe geen postbestelling vinden. zal plaats AUTOMATISERING TELEFOONDIENST. gang te verkrijgen tot de erven van konijnenhouders, omdat hij zich een bijzonder sportliefhebber betoonde en zich ook veel inte resseerde voor het tatoeëren der Met ingang van a.s. Maandag I langoren. Zodoende werd hij wordt ook het telefoondistrict I overal met de situatie bekend en Deventer geautomatiseerd, zodat opereerde hij steeds met evident de abonné's aangesloten aan de succes, hetgeen thans bij zijn ar- geautomatiseerde telefoonnetten restatie bleek, in Zeeland zelf de verbindingen De vellen der dieren kwamen met de abonné's aangesloten aan n.l. nooit bij de poelier terecht, genoemd telefoondistrict kunnen maar verhuisden steevast naar tot stand brengen. HOGE BELANGSTELLING. Evenals telkenjare werd ook ditmaal door H. M. de Koningin het ondermaanse, zoals is komen vast te staan. Sinds 1950 heeft D'H. kans gezien talloze hokken van hun levende have te beroven. Bij de bekende diefstallen was aumaai uour XI. 1»X. uc miimigni x>ij uc ucxvcnut een prachtige grote bronzen leg- er nog een van het jaar 1943 da- penning met beeldenaar geschon- terend. ken voor de edelste vertolking Funest voor de grijpgrage op het muziekconcours op 27 ,,langoor"-expert was thans het Mei (Hemelvaartsdag) te Zuid- wegtoveren van een bijzonder zande. exemplaar bij de werkman M. S„ Door de Commissaris der Ko- wonende aan de Oude Weg. ningin werd wederom een prach- Blijkbaar vond de heer D'H. dit tige zilveren medaille beschik- exemplaar te edel gevormd om baar gesteld, die (met een fraaie ter slachtbank te leiden! Dies tweede beker) als 2de ereprijs deed hij het voor een goede prijs zal gelden. van de hand! Maar dit werd hem Het lid van Ged. Staten, de heer noodlottig, want dit in ruime C. Hamelink en het gemeentebe- kring bekende dier bracht de stuur schonken eveneens fraaie rijkspolitie op het spoor. oio oro.nril7PTl Da PnlitiorophtDr val medailles als ere-prijzen. DROOGTE OP SCHOUWENDUIVELAND. De droogte van de laatste we ken heeft in het gebied van Schouwen-Duiveland, dat onder water heeft gestaan, op de uitge zaaide gewassen (meest gerst) De Politierechter zal nu dit varkentje van deze „grijpgrage" konijnenjager ongetwijfeld was sen, maar de Axelse fokkers kun nen weer rustig gaan slapen. Ouderavond. In de kleuterschool aan de Ds. Jan Scharpstraat hield de Chr. zaaiue Btwasaai „uct-oi 6^"" Jan scnarpstraat me ia ae cnr, een ongunstige invloed uitge- U^atsch0ol haar jaarlijkse ouder- „.rnn/l TTin O yor» /Iaat» rln VlDOr T oefend. Door de bedorven grondstruc tuur komt het nog in het bodem- vocht aanwezige zout, door de droogte vrij. Voor de jonge plan ten is dit funest. Algemeen I behandelde het onderwerp „U en wordt dan ook gehoopt op een |wa" Deze interessante lezing avond, waarop door de heer J. [Wiskerke een causerie werd ge houden over het onderwerp „De Bijbel op school". De onderwijzer M. de Visser worai uan uua gcnuupu cv... iwij" Deze interessante lezing spoedige komst van de regen, om wer(j met de grootste aandacht het zout weer dieper in de grond gevoig<j. te doen wegzakken. De bijeenkomst werd na de TrDMüTTVPM rondvraag gesloten, waarna gele- 1 LKINLUZ,L1Neenheid bestond het werk der Filmavond R. K. Parochiehuis, leerlingen te bezichtigen in het T n „„„a schoolgebouw. Vele ouders maak- In het Parochiehuis o S ten daarvan gebruik en profiteer- teravond een filmvoorstelling teVens van de gelegenheid plaats, waarin vertoond werd een inlichtingen over het werk Dinsdagmiddag' vonden twee zoontjes van de heer Arens he Oostdijk 11 onder de gemeente Ossenisse in een sloot een gra naat. Door nieuwsgierigheid ge dreven, wilden ze proberen het ding open te maken met het gevolg dat de granaat ontplofte, met het verschrikkelijke gevolg dat het jongste zoontje van plm. 11 jaar deerlijk aan zijn hand en gezicht werd gewond. Zijn 1 jaar oudere broertje kreeg eveneens kwetsuren welke gelukkig niet zo erg bleken te zijn. Per auto werd het jongste zoontje naar het ziekenhuis te Sluiskil vervoerd. Naar we later vernamen zijn de verwondingen van dien aard dat een hand zeer erg is ge wond, terwijl voor beide ogen wordt gevreesd. Toen het droevige ongeval on geveer 3 uur oud was kwam voor het gezin een tweede jobstij ding binnen, aangezien een oudere zoon van 25 jaar welke uit Hulst huiswaarts keerde door het springen van een voor band van zijn motorrijwiel over de kop sloeg en naast een aan tal verwondingen, nog met een zware hersenschudding moest worden opgenomen en door dr Hermans naar huis werd gel- bracht. Voorwaar een zware slag voor de familie Arens De Stille Tocht. Dinsdag 4 Mei a.s. zal weer de gebruikelijke stille tocht naar de begraafplaats worden gemaakt ter herdenking van de oorlogs slachtoffers. De tocht vangt aan om half 8 n.m. vanaf het gemeentehuis. Men lope twee aan twee in vol komen stilzwijgen. Gedurende de tocht wordt de klok geluid. Deze houdt op om twee minuten voor acht. Alsdan worden op de begraafplaats twee minuten volkomen stilte in acht genomen. De klokslag van acht uur is het teken dat de stilte ten einde is. Op de begraafplaats kunnen bloemen worden gelegd op de graven van de gevallenen. De schoolkinderen worden ver zocht te verzamelen bij de open bare lagere school (zoveel moge lijk onder geleide van het onder wijzend personeel) en daar aan te sluiten als de stoet voorbij komt. Verzocht wordt op Dinsdag 4 Mei a.s. van 6 uur n.m. halfstoks te vlaggen en op Woensdag 5 Mei a.s., de bevrijdingsdag, op de ge wone wijze. Muziekver. „De Volharding" Het bestuur der muziekvereni ging „De Volharding" heeft be sloten deel te nemen aan het fes tival, dat Zaterdag 12 Juni te Terhole zal worden gehouden. EEN SPOOR VAN HET 4-JARIGE JONGETJE UIT HAARLEM? Bij de kinderpolitie te Haarlem is bericht binnengekomen van 'n mevrouw uit Den Helder, die meent dat zij in Oldekerk (Gro ningen) de 4-jarige Klerk uit Haarlem, die sedert Eerste Paas dag vermist wordt, heeft gezien. Zij was Woensdag 21 April in Oldekerk en zag omstreeks twee uur een auto, waarin een heer en een jongetje zaten. Dinsdag j.l. las zij in de krant het relaas van het verdwijnen van het jongetje en zij herinnerde zich het zien van de auto' tijdens haar verblijf in de provincie Groningen. Het signalement van de autobestuur der kwam, volgens haar, overeen met de beschrijving in de krant. Naast hem zat een jongetje. De mevrouw zag, dat de bestuurder trachtte het knaapje te om armen. Het ventje verweerde zich daartegen. Toen de bestuur der bemerkte, dat hij bespied werd, is hij doorgereden. Aan gezien de Haarlemse politie het niet uitgesloten acht, dat de jon gen gesignaleerd is, richt zij vol gend verzoek tot de Groningse gemeenschap: „Mogelijk heeft iemand gezien, dat een man bijv. limonade of snoep heeft gekocht. Hun, die nadere inlichtingen kunnen ver schaffen, wordt verzocht zich in verbinding te stellen met de plaatselijke politie". VIJF GEWONDEN DOOR EXPERIMENT MET CHEMICALIëN. Vijf jongelui zijn min of meer ernstig gewond, toen drie van hen, leerlingen van het St. Maar- tenscollege te Groningen, bezig waren te experimenteren met een mengsel van chemische stoffen. De jongens hadden in een siga- rettenblikje enige chemicaliën gedaan en schudden deze door el kaar. Op een zeker moment deed zich een ontploffing voor, waar bij de 18-jarige Jaap Bulwalda zo ernstig aan handen en benen werd gewond, dat hij in het R.K. ziekenhuis te Groningen moest worden opgenomen. De vier an deren kregen eveneens verwon dingen, doch konden na in het ziekenhuis verbonden te zijn, naar huis terugkeren. De recher Tl' Let op dit zijden etiket en h-it boekje Ook in MANTELS, MANTELCOSTUUMS, YERSE Y-PAKJES, JAPONNEN, en „VICTORY'-HERENCOSTUUMS weer aanvul lende zendingen ontvangen. Komt U vrijblijvend maar eens kijken. Nat. Feestdag Vrijdag 30 April zijn wij GESLOTEN. che tieef t de zaak in onderzoek. MOSSELVISSERS WEER NAAR DE WADDENZEE. De Waddenzee zal ook dit jaar weer worden opengesteld voor het vissen van mosselzaad. Bijna nagenoeg de gehele Zeeuwse mosselvloot ligt thans in de ha vens van Harlingen, Wieringen en Texel. De officiële openstelling zal geschieden op 4 Mei en eindigt 18 Juni. Zij geldt alleen voor het gedeelte van de Waddenzee Wes telijk van de dam van Ameland. Het gevangen mosselzaad of de halfwas mosselen mogen alleen op de mosselzaadpercelen- in de Waddenzee worden uitgezaaid. 2 PERSONEN OMGEKOMEN. Op de rijksstraatweg van Hol ten naar Markelo heeft zich Woensdagmorgen omstreeks half elf een ernstige botsing voorge daan tussen een militaire jeep van de Kon. Marechaussée en een bestelauto van de fa J. Bus sink te Deventer, waarbij twee personen het leven verloren. De jeep, komende uit de rich ting Hengelo, passeerde in grote vaart een aantal voor hem rijden de auto's en kon hierbij een bot sing met de uit de tegenover gestelde richting komende bestel auto niet meer vermijden. De bestuurder van deze laatste auto, de heer J. A. K. uit Twello, werd uit zijn wagen geslingerd en kwam op de berm van de weg terecht. Hij liep evenwel geen ernstige verwondingen op. De bestuurder van de jeep evenwel, de 20-jarige D„ dienstplichtig ma rechaussée derde klasse uit Em- men en de naast hem zittende pas gehuwde 26-jarige wacht meester van de Kon. Marechaus sée B. S. uit Spekholzerheide werden uit de wagen geslingerd en gedood. Een tragische bijzonderheid is, dat de heer D. een kwartier tevo ren uit een andere jeep was over gestapt in de jeep, waarmede het ongeluk gebeurde. TREKKING KONINGIN WILHELMINA- NATIONALE LOTERIJ FONDS. Donderdagochtend is, ten over staan van notaris dr mr K. L. Piccardt, in het gebouw „De brakke grond" te Amsterdam 'n begin gemaakt met de trekking van de nationale loterij ten bate van het Koningin Wilhelmina- fonds voor de kankerbestrijding. In totaal zijn 240.000 loten ver kocht 50 cent per lot). De hoofdprijs, een luxe auto merk Opel Olympia Rekord ter waarde van 6000 is gevallen op no. 132834 de winnaar is de heer J. j. de Groot Jr., Den Haag). De tweede prijs, een Vespa skooter (waarde ƒ1500) op no. 185136 (winnaar nog onbekend). De derde prijs een melkgevende koe, waarde i000 op no. 88990 (win nares is N.V. Goedewaagen (pij- penfabriek Gouda). De waarde van deze laatste prijs kan even tueel op andere wijze worden be steed. Verder zijn er nog ruim 1000 andere prijzen, waaronder .jen televisietoestel en 'n wasmachine. (De volledige trekkingslijsten kunnen a 15 cent bij het centraal bureau van de vereniging tot steun aan het „Koningin Wilhel- minafonds", Koninginneweg 28 's-Gravenhage worden besteld). DE RONDE VAN NEDERLAND Voor de tweede maal in succes sie heeft Wim van Est een étappe van de ronde van Nederland ge wonnen. Hij zal nu op de vijfde dag de oranjetrui dragen. Als eerste reed hij de sintelbaan van het sportpark op, onbereikbaar voor de grote groep renners, die vlak achter hem volgden. Die groep bestond uit 39 renners en alle azen waren daarbij. Opvallend is het gering aantal uitvallers tot nu toe. Er zijn nu na 4 dagen van de 56 gestarte renners nog 52 in de strijd, want in de vierde étappe staakte Mar cel Hendricks, de glorieuse win naar van ParijsBrussel, die tot nu toe in de ronde van Nederland niet veel had laten zien. De uitslag van de 4e étappe van de Ronde van Nederland, van Heerlen naar Tilburg over 190 km, luidt: 1. Wim van Est (Ned. C) 4.57.21 met bonificatie 4.56.21; 2. Koch (Ned. Bl 4.57.21 met bonifi catie 4.56.51; 3. Müller (Duits land) 4.57.21; 4. Schulte (Ned. A) z.t.; 5. Preiskeit (Duitsland) z.t.; 6. Gerrit Voorting (Ned. D) z.t.; 7. Stevens (Ned. B) z.t.; 8. Gelis- sen (Ned. B) z.t.; 9. Sorgeloos (België) z.t.; 10. Plantaz (Ned. A) z.t. Bij doorkomst te Eindhoven deed zich een kleine valpartij voor, waarbij de Duitser Siefert vermoedelijk een hersenschud ding heeft opgelopen. Hij moest in het ziekenhuis worden opgeno men. Het algemeen klassement Het algemeen klassement luidt na de vierde étappe: 1 Wim van Est (Ned. C) 21.00.18; 2. Gerrit Voorting (Ned. D) 21.00.56; 3. Schulte (Ned. A) 21.01.26; 4. Wagtmans (Ned B) 21.02.32; 5. Gielen (B.) 21.04.24; 6. Borghmans (B.) 21.05.01; 7. Bakker (Ned. D) 21.05.59; 8. Faanhof (Ned. Cl) 21.06.01; 9. Nico van Est (Ned. C) z.t.; 10. Lambrichs (Ned. B) z.t; 11. Haan (Ned. D) 21.07.23; 12. Sorgeloos (B.) 21.08.36; 13. Ste vens (Ned. B) 21.08.38; 14. Plas (B.) 21.10.15; 15. Van Breenen (Ned. E) z.t. Het ploegenklasBement. 1. Nederland C (Wim van Est, Faanhof, Nico van Est) 14.51.03; 2. Nederland B (Koch, Stevens, Gelissen) 14.51.33; 3. Duitsland (Müller, Preiskeit, Schwarzen- foerg) 14.52.03. Algemeen ploegenklassement. 1. Nederland C 63.12.20 2. Ne derland D 63.14.18; 3. Nederland B 63.16.41; 4. België 63.18.01; 5. Duitsland 63.50.31; 6. Nederland E 63.58.42; 7. Nederland A 63.59.118. Luxemburg 64.12.25. DE 19e PARTIJ. De 19e partij van de tweekamp om het wereldkampioenschap schaken tussen Botwinnik en Smyslov, waarin Smyslov met wit speelde, werd na 40 zetten af gebroken. De herkiezing van professor Theodor Heuss als president der Duitse bondsrepubliek schijnt te zijn verzekerd nu de Christelijke partij hem als candidaat voor de in Juli te houden verkiezing heeft voorgesteld. Sedert president Heuss de ra tificatiewetten der E.V.G. on-| dertekende, ondanks het feit dat daarover nog altijd een ge rechtelijke procedure zweeft, werd aan zijn herverkiezing niet meer getwijfeld. Men neemt aan dat geen andere candidaten zullen worden gesteld. De verkiezing zal geschieden door een uit meer dan 1000 man bestaande bondsvergadering, waarin de leden van de bonds dag en afgevaardigden van de 9 landen zitting hebben. De president kan voor eenmaal voor een ambtsperiode van vijf jaren herkozen worden. Voor de verkiezing is een een voudige meerderheid der bonds vergadering nodig, waarvan pro fessor Heuss bij voorbaat ver zekerd kan zijn. Dr Adenauer heeft zelf het initiatief tot de candidatuur van Heuss geno men. 19. Het eerste wat hierna tot het bewust zijn van Eric door dringt, is een stem, een bekende stem „FadirFadir Hij voelt hoe iemand heftig aan zijn arm schudt„Fadir, wordt toch wakker, wat is er gebeurd?" Nog half versuft richt Eric zich op en kijkt om zich heen; hij ziet de vertrouwde gezichten van zijn zoon en een paar van zijn krijgers, die hem vol spanning gade slaan. Langzaam komt de herinnering aan wat gebeurd is bij hem terug; „Ragnar, waar is de schurk," vraagt hij en ziet dan hoe zijn mannen nog half ver doofd om heen heen liggen. Orm richt zich juist op, mopperend als gewoonlijk: „Leef ik nog of zijn we allemaal dood? En waar is die verschrompelde snijboon met zijn puntmuts, de Noorman is alweer Arts ZAAMSLAG. Zaterdag 1 Mei, spreekuur van 89. Geen middagspreekuur. ZONDAG 2 MEI a.s. Grote algemene in het PAROCHIEHUIS (Korte Kerkstraat) Aanvang 7.30 uur (stipt) TE KOOP M. VAN FRAAIJENHOVE Axel - Tel. 507 34 cent per 100 gram 50 cent per 500 gram op de been en heeft zich snel her steld; „vlug, roept hij zijn man nen toe, die inmiddels ook weer overeind zijn gekrabbeld. „Gaat allen mee, we doorzoeken de burcht. Ragnar is er van door met de Witte Raaf en Ploc; daar steekt meer achter, maar wellicht vinden wij een spoor „Maar Fadir, vraagt Erwin weer, wat is er toch aan de hand, wij wachtten en wachtten en toen het zo lang duurde zijn we maar hierheen gegaan. „Dat was goed. mijn zoon, doch later zal ik U alles uitleggen; nu moeten we eerst op onderzoek uit, volg mij!" Eric gaat voor en zo wordt de burcht van boven naar beneden grondig doorzocht; tenslotte dalen zij af naar de keldergewelven, waar ook de kerkers zijn. Daar wacht hen een lugubere ontdek king: een zware eiken deur is met geweld ingetrapt en de ont zielde lichamen van twee Hoog landers liggen ernaast. Aarzelend treedt Eric nader hij ziet, hier is fel gevochten, doch elke nadere aanwijzing ontbreekt. Juist wil hi) onverrichteEzake terugkeren, als zijn pog in de hoek van de kerker iets glimmends ont waart; hij bukt zich, om te zien wat het is en houdt even later een fraie man telgesp in de hand De gesp is versierd met het em bleem van de Witte Raaf eigen fabrikaat, vol gens Belgisch recept. In 1953 te Gent be kroond. 60 cent per 100 gram Vlooswijkstraat. - - Gevraagd: 'n flinke Werk ster voor Donderdags en een flinke Dagdienstbode. Mevr. FIJN VAN DRAAT, Noordstr. 72, Terneuzen.

de Vrije Zeeuw | 1954 | | pagina 3