Uli Je v LEVEND GESCHENK VERSLAG VAN DE SCHOOLARTSENDIENST ZEEUWS-VLAANDEREN OVER 1953. Regering wijst Indonesische beschuldiging van de hand Gemeenteraad van Vogelwaarde Portoricaan bedreigde Eisenhower De Amerikaanse luchtmacht CANBERRA De „New York Times" over de Geneefse conferentie Actie voor winkelsluiting op 5 Mei Het Amerikaanse voorstel voor 'n Zuidoost-Aziatisch veiligheidsverdrag Nehroe over „incident" in Kenya Toespraak van Eisenhower De Sowjet-Unie en Australië WEST-DUITSLAND Twee nieuwe artsen aanvaardden hun functie. K§ TERNEUZEN. AARDENBURG. AXEL. BRESKENS. STOPPELDIJK. AGENDA Vermakelijkheidsbelasting afgeschaft. In het deeer dagen verschenen jaarverslag van de schoolartsen- dienst Zeeuws-Vlaanderen doet de commissie van beheer mede deling van de mutaties, welke ach in de loop van het jaar 1953 in dew* voor ons gewest zo be langrijke dienst hebben voorge daan. Per 1 Mei 1953 werd ontslag verleend als tijdelijk schoolarts aan dr J. van Heul, in wiens plaats ingaand 1 Juli voor Oos telijk Zeeuws-Vlaanderen werd benoemd dokter L. J- A- Adriaansens te St Jansteen. Vervolgens werd met ingang van 1 September eervol ontslag verleend aan dr K. Pels als schoolarts voor Terneuzen en West Zeeuws-Vlaanderen. Het heengaan van de heer Pels, aldus het verslag, was voor de boolartsendïenst een gevoelig verlies De commissie van beheer brengt dokter Pels hartelijke dank voor de opbouwende en waardevolle arbeid en voor de teer véle diensten, door hem ui dc jaren Ivan 1946 tot 1953 aan de schoolartnendienst Zeeuws-Vlaan- 'plaatsvervanger van dr Pels is sedert September opg treden dr H. Timmer te Cad Z3Tot opvolgster van mevrouw Pels werd als administratieve hulp benoemd mej. M. Lauret te Voedingstoestand goed. De schoolartsen geven in hun uitvoerige en gedocumenteerde -verslagen een ovemcht hunM •werkzaamheden m het kalen ^Vele kleuterscholen, lager en nijverheidsscholen werden pe riodiek en systematisch he werkt. Over geheel Zeeuws Vlaanderen eijn niet minde dan 5000 leerlingen Voort» werden bijna 700 kina ren gekeurd op hun geschikt- htdd voor het schoolzwemmem ne vocdlngstoestand van de Zeeuws-Vlaamse SfC['ahfe- „oemt het verslag over het alge der leerlingen meen goed. kreeg1 het predicaat „voldoende goed". De schoolartsen wijzen in dit verband op het grote nu van uitzending naar een g - zondheidskolonieNietgenoeg kunnen de gemeentebesturen doordrongen worden vaI\ noodzaak aan deze uitzending subsidie te verlenen, zo schrijft dr Pels. T. b. c.-onderxoek. Bij alle onderzochte leerlin gen werd de reactie van Von Pirquet toegepast als inleiding voor het opsporen van tuber culose. In totaal werden ruim 5100 kinderen gepirquetteerd, waarvan 379 positief reageer den, d.i. gemiddeld iets meer ^Bij7 de kinderen, die voor doorlichting in aanmerking kwamen, deden zich slechts en kele longafwijkingen van bete kenis voor, welke verdere maat regelen nodig maakten. De schoolgebouwen. Het verslag behandelt verder de huid- en haar aandoeningen; verminderde gehoorscherpte; de toestand der gebitten; asthma; bedwateren; slechte houding en spraakgebreken. Beide school artsen pleiten voor schoolruim te ten behoeve van de geeste lijk zwakkeren. Dr Pels komt tot de conclusie dat 5% der leerlingen buitenge woon onderwijs nodig heeft. Wat de toestand der school gebouwen betreft, wijst het ver slag er op, dat vele kleuterscho len in een vaak deplorabele toe stand verkeren en in generlei opzicht aan de eisen voldoen. Dit geldt ook voor het meu bilair, de slechte toestand der vloeren; onvoldoende licht; primitieve closets, enz. De schoolarts voor Oost Zeeuws- Vlaanderen vermeldt met name de Chr. kleuterschool te Hoek, waar de hygiënische toestand bedroevend isy aldus het ver slag. Besprekingen zijn gaande om hierin spoedig verbetering te brengen. De openbare lagere school te Axel werd op verzoek van het hoofd dezer school aan een hygiënische inspectie onder worpen. Aan dit gebouw bleken zoveel bezwaren te kleven, dat het dringend moest worden af gekeurd. De betrokken instan ties ontvingen hierover een uit gebreid rapport. Het onderhoud der schoolge bouwen is in sterkte mate af hankelijk van de kwaliteit der werkvrouwen. In tal van scho len is de hygiënische inrich ting zeer droevig, vooral wat de gelegenheid betreft, die de jeugd wordt geboden om per soonlijke hygiëne te betrachten. Wasgelegenheden beperken zich vaak tot één of hoogstens twee fonteintjes per school. Oioset- papier of zeep werd practisch nergens aangetroffen. De schoolartsen besluiten hun verslagen met een woord van dank voor de goede samenwer king met de commissie van be heer en alle instanties, waar mee Z)ij in het afgelopen jaar contact opnamen. De 38-jarige Portoricaanse nationalist José Rivera Colon heeft voor een New Yorkse rechter bekend gedreigd te heD- ben met een aanslag op presi dent Eisenhower. De rechter zal heden vonnis wijzen. „De Ver. Stateh zijn bezig met de bouw van een lucht macht, die zó krachtig zal zijn dat geen land ter wereld het zal wagens ons aan te vallen", al dus heeft de Amerikaanse mi nister voor de Luchtmacht, op een diner te Boston verklaard. „Onze grote hoop is dat de afschrikwekkende werking de zer luchtmacht voldoende zal zijn om het uitbreken van een oorlog te verhinderen", vervolg de hij. Hij zeide ook nog dat de Amerikaanse luchtmacht er naar streeft een staat van pa raatheid en kracht te bereiken, waarbij het mogelijk zal zijn vijandelijke bommenwerpers buiten gevecht te stellen voor zij van hun bases hebben kun nen opstijgen. Uitslag aanbesteding. Door het bestuur van de Water kering van de calamiteuze polder Nieuw-Neuzen werd aanbesteed het uitvoeren van onderhouds werken aan genoemde waterke ring. Hiervoor werd als volgt inge schreven: G. A. Sponselee, Klooster- zande, 30.200; J. F. Warrens, Ossenisse, 30,500; L. van Bo ven, Ellewoutsdijk, 31.000; J. K. de Oude, Biervliet, 31.273; L. v. Popering, Bruinisse, 31.450; K. Lucasse, Walsoorden, ƒ31.750; W. v. d. Berg, Bruinisse, 31.759; L. van der Klippe, Vlissingen, 31.875; P. Hamelink, Hoek, 31.900; M. van de Velde. Brui nisse, 32.000; Van 't Hoff Zo nen, Hoek, 32.100. Behoudens nadere goedkeuring is het werk gegund aan de laag ste inschrijver. Uitslag aanbesteding. Gister werd alhier voor reke ning van mevr. C. Nobusde Windt aanbesteed het bouwen van een woonhuis met veestalling aan de Rijksweg alhier. Hoogste inschrijving was van de firma Hermans te Oosttburg voor 35.700; laagste was firma De Roover Standaert te Eede voor 30.487, aan wie het werk werd gegund. Bazar T. B. C.-bestrijding. Door de Chr. Bestuurdersbond alhier worden voorbereidingen getroffen voor het organiseren van een bazar, waarvan de op brengst ten goede zal komen aan het t.b.c.-fonds „Draagt elkan ders lasten." Van het college van B. en W. werd reeds de vereiste vergunning verkregen, terwijl ook talrijke toezeggingen van gif ten en goederen zijn binnengeko men. Daar ook de plaatselijke afde ling van het Groene Kruis bin nenkort een bazar zal organise ren, heeft het bestuur van de Chr. Bestuurdersbond besloten haar bazar uit te stellen tot het najaar, zodat de belangen van beide verenigen niet worden ge schaad. Aanvoer vismijn. In de week van 18 t/m 24 April werden aan de vismijn alhier aangevoerd: 2584 exp. garnalen ƒ0,60ƒ1,25; 709 kg binnenland se garnalen 0,65ƒ1,22; 364 kg bot 0,160,42; 697 kg schar ƒ0,19—ƒ0,70; 101 kg tong ƒ1,36 1,86; 165 kg rog 0,54—0,81. Gidsen waren actief. Hoewel vacantie, was het voor de Gidsen-groep alhier vorige week geen rusten, zulks in ver band met de actie ,,'n Heitje voor 'n karweitje." Het zou in strijd zijn met de mentaliteit van de jeugd om geldelijke bijdragen te vragen voor de Nederl. jeugdbe weging, zonder hiervoor iets als tegen-prestatie te stellen. Er is door de jeugd dan ook gewerkt voor hun heitjes en zij deed dat met plezier, zodat beide partijen tevreden waren. Dit spontane werk, dat de meisjes veel voldoe ning heeft geschonken, mag ook dit jaar volkomen geslaagd ge noemd worden. De foto toont de Deense Koning en Koningin, Koningin Juliana en Prins Bernhard op het balcon van het paleis op de Dam, waar zij de toejuichingen van het op de Dam verzamelde publiek in ont vangst namen. Van rechts naar links: Koning Frederik, Koningin Juliana, Prins Bernhard en Ko ningin Ingrid. Foto-A.N.P. Het vertrek van de Sovjet- Russische Ambassadestat Officieel is te Canberra mee gedeeld dat de staf van de Sow jetrussische ambassade te Can berra deze week per schip naar de Sowet-Unie zal vertrekken. De waarnemende minister van Buitenlandse Zaken, Mo- bride, zeide. dat de Australische regering 2 vliegtuigen heeft ge charterd, die het personeel van Canberra naar Perth zullen brengen. In Perth zullen de Russen zich inschepen. 'Het schip zal geen andere passa giers vervoeren. Mobride zeide te verwachten, dat het vertrek van de Austra lische ambassadestaf uit Mos kou niet langer zal worden uit gesteld. Officieel werd vernomen, dat de Australische regering oak reis-faciliteiten heeft verleend aan de Tass-vertegenwoordiger in Australië, Antonof. Eerder was gemeld, dat Antonof mis schien zou willen getuigen voor de koninklijke commissie die een onderzoek naar spionnage in Australië zal instellen. HEDEN: TERNEUZEN: Luxor Theater 8 uur: Meisjes in het wit. Hotel Centraal, 4 uur: Vergadering stembevoegde ingelanden waterschap Z.- Kats, 6t.-Anna en Sparks. AXEL: Het Centrum, 8 uur: Achter kloostermuren. MORGEN KLOOSTERZANDEHotel Van Leuven, 1 uur: Jaarl. algem. vergadering van leden der Eerste Ned. Coöp. Beet wortelsuikerfabriek. PHILIPPINEMosselpolder D 19, 2 uur: Openbare verko ping van een inboedel, daar na in café G. Wiskerke, het hoefje enz. Van Indonesische zijde zijn de laatste tijd beschuldigingen ge uit omtrent bepaalde activiteiten in het Oostelijk deel van Indone sië, waarbij de indruk wordt ge vestigd, alsof van Nederlandse zijde gelegenheid wordt gegeven van Nieuw-Guinea uit samen te spannen tegen de staat Indone sië. Een hooggeplaatst ambte naar van de provincie Maluku (Molukken) releveerde Maandag nog deze z.g. berichten en voeg de er aan toe, dat onbekende on derzeeboten ter plaatse ageren en dat er geen twijfel bestaat om trent hun nationaliteit, aldus een woordvoerder van de Nederland se regering in Den Haag. Deze woordvoerder verklaarde in verband met bovenstaande met de grootste nadruk „dat de regering deze lasterlijke aantijgingen met verontwaardi ging van de hand wijst". Boven dien werd categorisch tegenge sproken, ,,dat enige Nederlandse onderzeeboot in dat deel van de wereld vertoeft of de laatste jaren vertoeft heeft." De woordvoerder zei voorts, dat „momenteel blijkbaar van bepaalde zijde bewust verdacht makingen worden geuit om een zekere stemming tegen Neder land te wekken. Hiertoe bestaat evenwel geen enkele aanleiding. Nog zeer onlangs heeft de Nederlandse regering aan de regering van Indonesië meege deeld, dat Nederland niet bereid is met Indonesië overleg te ple gen over de souvereiniteit van Nederlands Nieuw-Guinea, doch daarbij herhaald, dat de Neder landse regering er desgewenst gaarne toe wil medewerken om eventuële misvattingen en daar uit voortvloeiende verontrusting zijdens de Indonesische regering omtrent de Nederlandse oogmer ken ten aanzien van Nieuw- Guinea weg te nemen." In een telegram uit Genève in de „New York Times'' wordt ge zegd, dat de Amerikaanse rege ring bereid is elke Franse po ging om de strijd in Indo-Chi- na tot een einde te brengen, te steunen, indien zij niet in strijd is met Amerikaanse belangen in het Westelijke deel van de Stil le Oceaan. De regering te Was hington had aan de vooravond van de Geneefse conferentie te kennen gegeven, dat Amerika zekere levensbelangen in het Westelijke deel van het Stille- Oceaangebied heeft. In Utrecht is een uit de mid denstand gevormd actie-comité doende om de winkeliers te be wegen om op 5 Mei na 13 uur te sluiten. Het streven is ge richt op sluiting van alle zaken en bedrijven. Het comité heeft zich tot de bevolking en spe ciaal de huisvrouwen gewend met het verzoek, op 5 Mei na 13 uur niet te kopen. Het gemeen tebestuur had al eerder beslo ten het personeel voor zover mogelijk na 13 uur vrijaf te geven. Volgens een telegram van de correspondent van de New York Times te Genève aan zijn blad heeft Engeland het Amerikaan se voorstel voor het onverwijld te Washington doen beginnen van besprekingen door verte genwoordigers van 10 landen over een verdrag tot weder zijde beveiliging voor Zuidoost- Azië als „voorbarig en over haast" verworpen. De correspondent, die meldt dit van „gezaghebbende diplo matieke zijde7' vernomen te hebben, voegt hieraan toe dat Engeland zich wel bereid heeft verklaard met de Ver. Staten te spreken over „maatregelen om de communistische agressie in Indo-China tot staan te bren gen" indien de besprekingen te Genève geen resultaat zouden opleveren. De premier van Inda, Nehroe heeft Maandag in het Indiase Lagerhuis gezegd, dat het bin nendringen van Britse militai ren in het kantoor van de In diase hoge commissaris te Nai robi Zaterdag om inheemsen te arresteren een incident van ,zeer ernstige aard" was. De waarnemende gouverneur van Kenya, sir Frederick Craw ford, had zijn „diepstgevoelde verontschuldigingen" aangebo den, aldus Nehroe. De militairen hadden inheemsen bijeengedre ven in een jacht op verdachte Mau Mau-rebellen. „Hod meer wij ons met an dere landen verbinden, des te groter wordt onze nationale vei ligheid", aldus heeft president Eisenhower o.m. in een toe spraak te Denver, in de Ameri kaanse staat Colorado, tot der „Bond van vrouwelijke kiezers", verklaard. Op verzoek van de Russische ambassade te Canberra heeft de Australische regering vijf plaatsen geboekt in 'n Constel lation van de Boac, die op 10 Mei uit Sydney naar Europa vertrekt, aldus is van .gezagheb bende zijde te Canberra verno men. Deze 5 plaatsen zijn waar schijnlijk bestemd voor de hoogste functionarissen van de Russische ambassade, met inbe grip van Generalof, de ambas sadeur. Men verwacht, dat het grootste deel van de 48 Russi sche mannen, vrouwen en kin deren per schip zullen vertrek ken. De Australische regering heeft, naar werd gemeld, geen directe inlichtingen van haar zaakge lastigde te Moskou, Hill, ont vangen over Russische schik kingen voor het vertrek van het personeel van de Australische ambassade te Moskou. Engeland heeft zich bereid verklaard de Australische be langen in de Sowjet-Unie te be hartigen, aldus maakte het Britse departement van Buiten landse Zaken Maandag bekend. Eerder had Zweden er reeds in toegestemd voor de Sowjet-Unie in Australië op te treden. De Amerikaanse hoge com missaris in West-Duitsland, Ja mes Conant, die thans in de Ver. Staten vertoeft, waar hij rapport aan. de president uit brengt, verklaarde tegenover journalisten dat W.-Duitsland gezond is en dat er een stabiele politieke toestand heerst. In antwoord op vragen zeide hij nog dat het aantal West- Duitse werklozen sterk is ge daald en dat er naar gestreefd wordt het getal nog geringer te maken. De raad van Vogelwaarde kreeg in zijn laatstgehouden vergadering te beslissen over een voorstel van B. W. tot af schaffing van de vermakelijk heidsbelasting. In het voorstel werd gewezen op de moeilijk heden, die de toepassing van de thans van kracht zijnde belas tingverordening teweegbrengt, speciaal met het oog op de plaatselijke verenigingen. Naar het oordeel van B. W. betekenen deze verenigingen voor de bevolking dezer ge meente practisch de enige bron nen van kunstgenot en ont spanning, zodat ai het mogelij ke dient te worden gedaan om 'hun bestaan te verzekeren. Opgemerkt werd, dat slechts zeer sporadisch vermakelijkhe den worden georganiseerd, uit gaande van buiten-plaatselijke verenigingen, zodat het geen zin had om voor deze inciden tele gevallen een belastingver ordening te handhaven. De raad besloot tot afschaf fing van de vermakelijkheids belasting. Eerst na goedkeuring door de Kroon kan dit besluit in werking treden, zodat voor lopig de toestand nog bij het oude blijft. Ook de vuilophaaldienst kwam weer ter sprake. Verondersteld werd, dat de goedkeuring van de betreffende verordening niet lang meer op zich zou doen wachten, zodat zeer waarschijn lijk de dienst begin Mei in wer king zal treden. De subsidie aan de vereniging voor de kankerbestrijding „Ko door BRUNO j. VAN LHEENKE 35) Nadruk verboden. „Wel dan: in de eerste plaats zijn wij er nu wel zeker van, dat hier een organisatie aan het werk is. Ik ben er voor mijzelf van overtuigd, dat de topfiguur van deze organisatie laten wij het maar bij Kareltje houden een waanzinnig plan koestert om een wereldmacht te krijgen. Als mid del om deze macht te verkrijgen, gebruikt hij alles wat hem gun stig toeschijnt. Zeker is, dat hij invloedrijke mensen in zijn macht heeft door verdovende middelen. Wellicht heeft hij ook nog andere pijlen op zijn boog, maar daar zijn wij niet zeker van. Wij weten nu ook, dat professor en mevrouw Renton vermoord zijn, en we] door Diston, in op dracht van Hilton. Ook weten wij, dat Renton een belangrijke uitvinding op oorlogsgebied heeft gedaan. Waarschijnlijk is het, dat Hilton deze uitvinding gedeeltelijk in handen heeft ge kregen. Ik vermoed, dat de eigen lijke gegevens tijdig door Renton vernietigd zijn, maar dat Hilton genoeg had aan hetgeen Renton over zijn uitvinding in zijn dag boek schreef. Hilton zal door die gegevens op een goed spoor zijn gebracht en de uitvinding verder gereconstrueerd en uitgewerkt hebben in het laboratorium waarin ik hem dood aantrof. Ook weten wij, dat er een ge vecht in de organisatie gaande was om de topplaats, en dat Hil ton hierbij het onderspit heeft gedolven. Van de belangrijke uit voerende figuren, Luigorro en Flaneur, is er ook één om Zeep: vannacht werd Flaneur, zoals ik je vertelde, door zijn eigen baas hoogst waarschijnlijk tenmin ste neergeschoten, hetgeen gebeurd moet zijn op het mo ment, dat Flaneur op het muur tje van de tuin lag en ik van dat muurtje afsprong. Van Hiltons werk heb ik niets teruggevonden, noch in het labo ratorium, noch in de werkkamer van Chambricks, noch in de zak ken van het costuum, dat Cham bricks droeg toen hij Hilton ver moordde. Het lijkt mij evenwel onwaarschijnlijk, dat er geen en kel gegeven zou zijn, en ik trek uit een en ander de conclusie, dat Chambricks de gegevens er gens anders heeft gebracht. Waar dat is? Wij zullen het moeten nagaan. Het oprollen van de organisa tie is kinderspel, als wij de top opgeruimd hebben, hetgeen wij echter niet zo zonder meer kun nen doen, omdat anders Ge schenk niet levend uit hun han- éfen komt. Wij moeten nu nog het volgende weten: Waar is het hoofdkwartier van de orga nisatie? Is Chambricks Kareltje? en zo niet: wie is Kareltje dan? Is de uitvinding van professor Renton inderdaad door Hilton gereconstrueerd en verder uitge werkt? Zo ja: wie is er dusdanig met de resultaten bekend, dat hij hiermede kan werken? En uiter aard: leeft Geschenk nog en zo ja: waar wordt zij gevangen ge houden? Wat dat laatste betreft: zo waar als ik hier sta, Harrolds: ik vermoord ieder lid van die or ganisatie eigenkundig, wanneer Geschenk vermoord is. En de rest van mijn leven zal ik er dan aan geven, om alles wat misdadi ger is in dien zin, dat ze tot moord op onschuldigen in staat zijn, radicaal uit te roeien!" John had op een voor zijn doen ongewOon ernstige toon gespro ken en Harrolds begreep hieruit, dat het de baas nog nooit zo'n ernst was geweest als juist nu. De laatste woorden hadden zelfs Harrolds, die heus wel iets ge wend was, zeer onheilspellend in de oren geklonken; hij wist maar al te goed, dat er geen woord bluf bij was. „De adressen, die je van die twee kerels beneden hebt losge peuterd, zijn niets nieuws"7" vroeg John. „Absoluut niets waardevols, meneer," verklaarde Harrolds. Zwijgend staarde John enige tijd naar buiten. Dan rekte hij zich en zei, met iets minder ern stige stem: „Kom, Harrolds, ik zal mij eens kleden. En dan gaan wij maar weer eens aan het werk." „Als ik zo vrij mag zijn: wat denkt u te gaan doen?" vroeg de butler, die de koffiekopjes in elkaar zette. „Weer eens babbelen met onze lord Chambricks, denk ik," zei John. „En ik denk er niet aan terug te komen zonder Ge schenk." o Uren van wachten, schijnen dagen van wachten voor de wachter. John ondervond dat, toen hij de gangen van Cham bricks naging. Hij was Cham bricks haast tegen het lijf ge lopen toen deze zijn club uit kwam en had zijn prooi niet meer los gelaten. Uren hield hij Cham bricks kantoor nu al in de gaten. Het liep tegen vijven, toen einde- delijk zijn geduld werd beloond: Chambricks' auto reed voor en even later stapte Mylord in die auto. Op enige afstand van John stond een taxi te wachten. De chauffeur van deze taxi knapte meerdere malen karweitjes voor John op en vond de opdrachten, die hij van deze heer kreeg dan ook al niet gek meer, wat het ook voor opdrachten waren. „Wagen volgen," luidde dit maal de opdracht. „All right," mompelde de chauffeur en hij ging achter de wagen van Chambricks aan. Chambricks reed regelrecht naar huis. ,,'t Belooft een verduiveld tam me geschiedenis te worden," mopperde John en zuchtend gaf hij de chauffeur opdracht maar weer rustig te wachten. (Wordt vervolgd.) ningin Wilhelminafonds" werd verhoogd] van 25 per jaar tot 1 cent per inwoner per jaar. Het bestuur van de kringen Hulst en Oostburg van de N.C.B. ontvangen een subsidie van 25, als bijdrage in de kos ten van de te organiseren land- bouwdagen. De raad achtte het nog niet wenselijk om de woonruimtewet voor deze gemeente geheel of gedeeltelijk buiten werking te stellen. Op voorstel van B. W. werd besloten deze wet in zijn geheel van toepassing te laten. Met de door Ged. Staten voor gestelde wijzigingen van de re gelingen jaarwedden ontvan gers en jaarwedden wethouders verklaarde de raad zich ac- coord. Een verzoek van het water schap Lamswaarde c.a. om een bijdrage in de kosten van as faltering van de Oostdijk Werd op voorstel van B. W. aange houden. Vervolgens werd een oude be kende onder de loupe genomen, n.l. de Bossestraat. Aangezien men thans de beslissing van de Stoppeldijkpolder dient af te wachten, was de voorzitter van mening, dat over deze kwestie niet veel te zeggen valt. Op een desbetreffende vraag van de heer De Poorter ant woordde de voorzitter, dat deze aangelegenheid door de ge meente zeker opnieuw zal wor den bekeken, indien de beslis sing van de polder onverhoopt ongunstig zou uitvallen. De heer De Poorter zou de uitvoering van het werk graag zien geschieden in 3 gedeelten. Het zou dan steeds mogelijk zijn om het dorp Boschkapelle van de een of andere kant te berei ken, waardoor isolement wordt voorkomen. De voorschotten voor de bij zondere lagere scholen werden berekend naar een bedrag per leerling van 38,40. De heer De Booij maakte van de rondvraag gebruik om te wij zen op enkele rioleringskwes ties te Ossenisse en op de slech te toestand van de klinkerweg aldaar. De voorzitter antwoordde, dat deze zaken de aandacht van B. W. hebben. De heer J. van Bellen vroeg inlichtingen omtrent de electri- ficatie van de Plattedijk en een gedeelte van de Koningsdijk. Uit het antwoord van de voor zitter bleek, dat de bestaande plannen niet uitvoerbaar eijn wegens de daaraan verbonden hoge kosten. De heer Van Hove drong aan stappen te ondernemen om meer bouwvolume te verkrijgen. Er wordt druk over krotoprui ming geschreven. Er bestaat 'n subsidieregeling op dit terrein, maar er is geen bouwvolume. De vele krotwoningen die Vo gelwaarde telt, kunnen op deze wijze nooit opgeruimd worden. Ook de voorzitter wees er op, dat met een toewijzing van 2 woningen voor een periode van 3 jaar aan krotopruiming niet te denken valt. Een verzoek om extra bouwvolume is reeds in gediend. Hierna werd de vergadering met gebed gesloten.

de Vrije Zeeuw | 1954 | | pagina 2