Geneefse conferentie begonnen Staatsiebezoek Deens Koningspaar Bespreking tussen Eden en Molotof Toespraak van Malenkof DE VERKIEZINGEN IN ARGENTINIË Radford onverwacht naar Amerika terug WEERSVERWACHTING HOOGWATER ZON- en MAANSTANDEN Eerste vergadering duurde 20 minuten Nederlandse volk bereidde ongeveinsd hartelijk welkom Ik ga nu met plezier mijn was doen CONCERT VAN NEDERLANDS EERSTE ORKEST. op onder op onder Mei. rrankerlng bi) Abonnement: Temeuzen Krecteur-Hoofdredacteur I. van de San-Vs Noordstraat 55 5? - Redactie-adres Telefoon 2073 en 2510 Nè 5 uur uitsluitend 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: 5,35 per kwartaal: per maand 1,80; per week 43 cent. Losse nrs 8 c DE VRIJE ZEEUW DINSDAG 27 APRIL 1954. 9e Jaargang No. 3134. Verschijnt dagelijks Uitgeefster N.V. v/h Firw c. J. van de Sande, Temeuzen Advertentieprijs: pv mm 15 ct.; minimum paa: advertentie 2.25 Rubriek Kleine Advertenties: 5 regels 1,-1 tedere regei meer 20 cent. Vermelding Brieven onder nummer, of. Adres Bureau van dit Blad 20 cent meer. Inzending advertenties tot 's namiddags S Voor het Maandagnummer: Zaterdags 19.3» sar. De eerste bijeenkomst van de Geneefse conferentie is Maandag om 15.10 uur begonnen onder voorzitterschap van prins Wan Waithajakon, minister van Bui tenlandse Zaken van Thailand. De eerste vergadering heeft slechts 20 ifiinuten geduurd. Daarna werd zij verdaagd tot hedenmiddag 15 uur. Prins Wan zal afwisselend met Molotof en Eden als voorzitter optreden, Molotof zal vandaag voorzitter zijn; Eden Woensdag enz. Dit is op een bijeenkomst van Eden en Molotof, welke aan de vergadering voorafging, be sloten. Deze regeling, welke onver wacht snel werd getroffen, geldt slechts voor het eerste deel van de conferentie, waarop de Ko reaanse kwestie wordt bespro ken. Het tweede deel van de con ferentie, over Indo-China, zal mede door andere landen, doch niet door Thailand, worden bijge woond. In Westelijke kringen was men aangenaam getroffen door de snelle regeling van het voor zitterschap. Prins Wan arriveerde als eer ste aan het Volkenbondspaleis, waar de vergaderingen worden gehouden. Daarna kwamen kort na elkaar Tsjoe en Lai (commu nistisch China), Foster Dulles (Ver. Staten), Molotof en Gromy- ko (Sowjet-unie), Eden (Groot- Brittannië) en Bidault (Frank rijk). Tsjoe en Lai wandelde zonder op of om te zien het gebouw bin nen. Dulles poseerde even voor de persfotografen, doch ook Mo lotof liep recht door naar binnen. De persfotografen werden pas in de conferentiezaal toegelaten, toen alle afgevaardigden hun plaatsen hadden ingenomen. Men gelooft, dat deze regeling was getroffen om te voorkomen, dat foto's werden gemaakt van de afgevaardigden terwijl zij elkaar de hand schudden. Nadat de fotografen, na een kwartier, de zaal hadden ver laten, opende prins Wan met een tik met de voorzittershamer om 15.25 uur de vergadering. Na 20 minuten werd de verga dering verdaagd tot Dinsdag 15 uur. Minister Eden verklaarde na afloop, dat de eerste vergadering, geheel gewijd aan procedure kwesties. „zeer bevredigend" ver liep. Over alle procedureregelin gen werd overeenstemming be reikt, zo zei hij. Uit gezaghebbende Franse bron is vernomen, dat hedenmiddag de Zuidkoreaanse minister van Bui tenlandse Zaken, Pjoeng Joeng Taj, als eerste een verklaring zal afleggen. De delegatie van communis tisch China arriveerde in vier zwarte auto's van Amerikaanse makelij, de Noord-Koreanen in een Amerikaanse auto, de Rus sen in een stoet van vijf Russi sche „Zis"-limousines, Foster Dulles in een Amerikaanse auto. Eden reed in een „Daimler" en ook Bidault kwam in een zwarte wagen. De wagens van de Chinese en de Russische delegatie werden gevolgd door een auto van de Zwitserse politie. Aan beide zijden van de hoofd ingang van het Volkenbondspa leis stond een detachement van 20 Zwitserse politiemanen opge steld. Delegatieleden, die voor de ministers arriveerden, moesten bij de ingang hun papieren tonen, die nauwkeurig werden onder zocht door Zwitserse detectives. Kort vóór de vergadering be gon arriveerde een detachement van de Zwitserse politie in cere monieel donkerblauw uniform, dat in de vergaderzaal de wacht betrok gedurende de tijd, dat fotografen daar aan het werk waren. Na de afgevaardigde welkom te hebben geheten, gaf prins Wan het woord aan Foster Dulles, die sprak over de regeling der proce durekwesties. De door Eden en Molotof overeengekomen rege lingen werden goedgekeurd. Deze behelzen, behalve het dagelijks wisselende voorzitter schap tussen Thailand, de Sow- jet-unie en Groot-Brittannië, dagelijkse vergaderingen, uitge zonderd op Zondag, welke om 15 uur zullen beginnen en om 19 uur eindigen, met een korte on derbreking om 17 uur. Naar een Russische woord voerder verklaarde, had Eden op de voorbespreking met Molotof voorgesteld de leiders van de delegaties der grote mogend heden bij toerbeurt te laten op treden als voorzitter. Daarop was Molotof met het tegenvoor stel gekomen, om afwisselend een afgevaardigde van de grote mogendheden en een van de klei nere landen ter conferentie het voorzitterschap te laden bekle- den 'Eden had, nadat Molotof zich eens had verklaard met diens suggestie om de delegatieleider van Canada of Thailand als mede voorzitter aan te wijzen, uitein delijk zijn keuze laten vallen op Thailand. De Russische woordvoerder voegde hieraan toe, dat dusdoen de een kwestie, die volgens de gehele wereldpers zeer moeilijk te regelen zou zijn, was opgelost door het voorstel van de Sowjet- delegatie. Voorts werd overeengekomen, dat de twee eerste sprekers op de vergadering van Dinsdag de Zuidkoreaanse en de Noordko- reaanse delegatieleiders zouden zijn. Naar afgevaardigden verklaar den, heerste er op de openings bijeenkomst een rustige, kalme, bijna onnatuurlijke sfeer. Er bleek niet de geringste onenig heid te bestaan over de kwesties die ter sprake kwamen. Een afgevaardigde zei, dat slechts één voorval was opgeval len, n.l. dat de jongere Russische en Chinese delegatieleden op sprongen en stram in de houding gingen staan, toen hun delegatie leiders binnenkwamen. Er was weinig of geen ver broedering tussen de afgevaar digden voor de conferentie begon alle 19 delegaties begaven zich onmiddellijk naar de voor haar bestemde plaatsen. Bij de aankomst van de delega ties aan het Volkenbondspaleis was de belangstelling matig, doch bij het vertrek verbraken de toe schouwers het politiecordon, waardoor de delegatieleden slechts met moeite hun auto's konden bereiken. Ook Molotof moest zich, omgeven door zijn lijfwacht, door de menigte nieuwsgierigen en fotografen dringen. Waarnemers achten het groot ste succes van de conferentie het feit, dat de vergadering Maandag kon beginnen, compleet met een voorzitter, een werkschema en een agenda, hoewel er enige da gen geleden nog een complete chaos in het administratieve ap paraat heerste. Het eerste deel van de confe rentie, over Korea, Wordt bijge woond door de Ver. Staten, de Sowjet-Unie, Frankrijk, Groot- Brittannië, communistisch China, Australië, België, Canada, Co lumbia, Ethiopië, Griekenland, Luxemburg, Nederland, Nieuw- Zeeland, Philippijnen, Thailand en Turkije. Russische, Chinese en Noord- koreaanse geheime politie heeft Maandag nauwgezet alle veilig heidsmaatregelen van de Zwit serse politie voor de Geneefse conferentie gecontroleerd. In de conferentiezaal keken zij onder de blauwleren stoelen, hie ven de microfonen op en openden alle bureaux, om te zien of er zich iets verdacht in bevond. Ook keken zij achter gordijnen en controleerden, of de binnen deuren we] goed op slot waren. Het was de eerste maal bij de Argentijnse verkiezingen dat de kiezers vóórdat zij de stemlo kalen mochten binnengaan, niet op wapenbezit werden on derzocht. Van de Argentijnse provincie Tucuman zijn -thans de volledi ge uitslagen bekend. Zij luiden: Volgelingen van staatsleider Peron 81.173 Radicalen 32.458 Conservatieven 1.040 Communisten 793 Socialisten 424 Op de voorpagina's der dag bladen worden de tot nu toe bekende verkiezingsuitslagen onder zeer opvallende koppen, o.m. luidend „zege van het Per ronisme" en „Peron winti', ge publiceerd. (Advertentie). landers, die tijdens de laatste oor log waar ook ter wereld hun le ven hebben geofferd voor de vrij heid. i Uitermate plechtig weerklon ken, nadat één minuut absolute stilte was betracht, de tonen van Het Nederlandse volk heeft Maandagochtend een bevriend vors- gacjis ..Quatre chants réligieux." tenpaar een ongeveinsd hartelijk welkom bereid. terwijl de Koning de reusachtige Koning Frederik IX en koningin Ingrid van Denemarken liet j^rans van rocje en vritte anjers, eerste regerende koningspaar, dat Sedert de bevrijding een bezoek ^jhaast tot zijn schouders brengt aan onze Koningin en Prins hebben dit welkom gehooi cl rej^e> neerlegde aan de voet van in het hart van de hoofdstad, waar het gejuich van de duizenden, provisorische Nationale mo- minstens zo duidelijk als de versieringen en de vlaggen, uitdruk- nument tegenover het paleis. king gaf aan de vreugde om dit staatsiebezoek. IK heb een proef genomen met Castella Parels en het resultaat was ENORM. Mijn mening isvoortaan altijd Castella Parels. Ik ga nu werkelijk met plezier mijn was doen. De vlekken zie je eruit trekken en je be hoeft gelukkig maar een maal het goed te spoelen. Dat betekent zo'n tijdsbe sparing, dat een pak Cas tella Parels mij dubbel zoveel waard is. Zo schrijft ons één van de vele tienduizenden huisvrou wen die opgetogen zijn over de snelle en fantastische resultaten, die zij bereiken met Castella Parels, het was middel van de nieuwe tijd. Castella Parels strooit men zo in het water en direct ont staat verrukkelijk schuim. Geen papje vooraf te maken! Alle vuil trekt enorm snel uit het goed: in paniek vluchten de vuilste vlekken. Eén maal spoelen is genoeg. Al met al betekent dit een geweldige tijdsbesparing. U vliegt nu door de was heen. En U staat versteld van de blankheid, de helderheid en de zachtheid van alle goed, dat U behan delt met dit wonderwasmid- del. Bovendien vindt U in Castella Parels (47 ct.) een uiterst veilig was middel, waaraan U alle tex- tielweefsels met een gerust hart kunt toevertrouwen Volg de beste raad die U ooit werd gegeven: haal nog van daag Castella Parels in huis! Dit welkom in de hoofdstad be gon op het moment dat de vor stelijke gasten uit het Centraal Station naar buiten kwamen en duurde tot zij van het balcon van het koninklijk paleis weer binnen gingen. Te circa tien uur was de Deen se koninklijke trein waaraan in Oldenzaal de Nederlandse ko ninklijke rijtuigen waren gehaakt, waarin de gezant van Denemar ken Fin Lund en de aan het Deense koningspaar toegevoegde erediensten waren gezeten voor het eerste perron, vóór de koninklijke wachtkamer in Neer- lands hoofdstad aangekomen. DE BEGROETING. Het perrongedeelte vóór de ko ninklijke wachtkamer was als een antichambre van deze met lopers, vlaggen, groen en bloe men versierd. Vóór een terzijde opgericht podium had een aantal leden van de Deense legatie en de Deense kolonie een goede plaats gekregen om de aankomst en begroeting van hun konings paar gade te slaan Aan de andere zijde stond de erewacht, gevormd uit het corps mariniers met vaandel en ook de De Britse minister van Bui tenlandse Zaken, Anthony Eden, heeft Maandagmorgen een on derhoud gehad met zijn Russi sche collega Molotof in het hoofdkwartier van de Russische delegatie te Genève, die 20 mi nuten duurde. Naar men aanneemt stelde Eden, die de andere Westelijke ministers van Buitenlandse Za ken vertegenwoordigde, aan Georgi Malenkof heeft Maan dagmorgen te Moskou een toe spraak gehouden voor de Kamer der Nationaliteiten (een van de twee Kamers van de opperste sowjet). Malenkof verklaarde, dat de Sowjet-Unie nog steeds bereid is zich onder bepaalde voorwaarden aan te sluiten bij het Atlantisch Pact. Het kapitalisme en het socialis me kunnen geheel en al naast elkaar bestaan, terwijl zij toch op economisch gebied concurreren zei Malenkof met nadruk. Hij verklaarde dat het Frans- Russische en het Brits-Russische verbond met bloed getekend wa ren en niet verbroken kunnen worden. Malenkof zei verder, dat de Sowjet-Unie uitbreiding van de handel tussen de communistische en kapitalistische landen wenst. Er was een zekere verminde ring van de spanning in de we reld opgetreden „als gevolg van de inspanningen van de vredelie vende mensen". Malenkof viel in zijn onaange kondigde rede de Europese ver dedigingsgemeenschap aan, die, zei hij, gericht is op een herleving van het Duitse militarisme. Hij drong aan op aanneming van het Sowjet-voorstel voor Europese collectieve veiligheid. Over binnenlandse aangelegen heden zei hij, dat het huidige vijf jarenplan in vier jaar voltooid zal zijn, maar hij critiseerde te kortkomingen in de industrie, o.m. wat betreft de productiekos ten en de arbeidsdiscipline. Gebruik van atoomwapens zou worden beantwoord. Over de Sowjet-wetenschap zei Malenkof o.m.: „De grote ver dienste van de Sowjet-geleerden ligt in het steeds toenemend ge bruik van atoomenergie zowel voor het behoud van onze veilig heid als voor de productie voor vreedzame doelen". Deze verkla ring werd met donderend ap plaus begroet, aldus Tass. Malenkof zeide nog, dat, „in dien de agressieve kringen atoomwapens tegen de Sowjet Unie gebruiken, er geen twijfel over kan bestaan, dat de aanval Ier met hetzelfde wapen zou wor den vernietigd en dat een derge lijk avontuur onvermijdelijk tot de vernietiging van het kapitalis tische maatschappelijke stelsel zou leiden". De raad der nationaliteiten keurde de landsbegroting goed en besloot vandaag samen met de raad van de unie te vergaderen. Men gelooft, dat dit de laatste bijeenkomst van de opperste sow jet zal zijn. In een bericht van het Sowjet- persbureau „Tass", dat de toe spraak van Malenkof een „be langrijke rede" noemt, wordt ge zegd. dat de premier met een „donderend applaus" werd ont vangen. „De afgevaardigden en vele gasten luisterden met grote aandacht naar de toespraak. De premier werd herhaaldelijk door applaus onderbroken", aldus Tass. Molotof voor, dat het voorzit terschap van de conferentie bij toerbeurt bekleed zal worden door de vier ministers van Bui tenlandse Zaken. Na het onderhoud met Molo tof woonde Eden een vergade ring bij van de V. N.-landen, die in Korea hebben gestreden. John Foster Dulles, de Ameri kaanse minister van Buiten landse Zaken, had de vergade ring belegd in het hoofdkwar tier0 van de Amerikaanse dele gatie te Genève. Vijftien van de 16 landen, die in Korea hebben gestreden, woonden de vergadering bij. Alleen Z.-Afrika, dat de uitno diging om de Geneefse confe rentie bij te wonen, heeft afge slagen, ontbrak. Ook leden van de Zuidkoreaanse afvaardiging waren tegenwoordig. Eden kwam 20 minuten na dat de vergadering begonnen was. Ook Georges Bidault, de Franse minister van Buiten landse Zaken, was aanwezig; Dulles belegde de vergadering om het Amerikaanse standpunt over Koreaanse kwesties naar voren te brengen en politieke samenwerking te bewerkstelli gen. Overeenstemming. Eden en Molotof zijn overeen gekomen, dat Louis de Schey- ven, tijdelijk hoofd van de Bel gische delegatie, voorzitter zal zijn van de openingszitting van de Geneefse conferentie. De Scheyven is hoofd van de Belgische delegatie in afwach ting van de komst van de mi nister van Buitenlandse Zaken, Paul Henri Spaak. vriendelijk de opgetogen menigte. Daarna volgde het rijtuig met Ko ningin Ingrid, die aan de rechter zijde van Prins Bernhard was ge zeten Daverend gejuich begeleid de dé stoet langs de feestweg naar het koninklijk paleis. Op het Damplein, het hart van Nederland, hadden enige duizen den Amsterdammers langs de randen van het middendamplein voor het Nationaal-monument en op de omringende trottoirs een goed plaatsje weten te veroveren om de aankomst van dichtbij gade te slaan. Ook hier wapperden van alle gebouwen de Nederlandse en Deense vlaggen vrolijk in de straffe wind. De jeugd had zich overal vooraan weten te dringen. Het juichen der mensen nam de vorm van een ovatie aan toen de glanzend bruin gelakte eerste calèche, bespannen met zes zwar te paarden, de Dam opreed en voor het paleis tot stilstand werd gebracht. Een lakei opende het portier en de kapél zette het Deense volks lied in. Koningin Juliana en Koning Frederik, die het lichtgrijze uni form van de Deense luchtmacht De koninklijke gasten namen afscheid van de minister-presi dent dr W. Drees en burgemees ter d'Ailly, die tezamen met de Deense gezant Fin Lund ook de hoge gasten ter plaatse hadden verwelkomd. Vriendelijk groetend en salue rend begaven de Koning en Ko ningin zich tussen de wuivende witte pluimen van de uniformen der leden van de studentenweer- baarheidsverenigingen uit Am sterdam, Utrecht en Leiden, die een erehaag hadden gevormd, naar het paleis terug. Enthousiast zwaaide ook nu weer de menigte op de Dam naar de hoge gasten, daarmee als het ware dankend voor het eresaluut, dat de vorst en zijn gemalin aan de Nederlandse gevallenen had den gebracht. marinierskapel opgesteld. Achter droeg, stapten uit. Onmiddellijk het Centraal Station was een ere wacht saluutbatterij in stelling gebracht. Op hetzelfde ogenblik, dat de koning van Denemarken op het perron stapte, loste de batterij 't eerste van 21 saluutschoten. Op datzelfde ogenblik traden Koningin Juliana en Prins Bern hard uit de wachtkamer hun gas ten, het Deense koningspaar, te gemoet en verwelkomden hen met grote hartelijkheid. Tijdens de begroeting speelde de marinierskapel het Deense volks lied. Koningin Ingrid droeg een rode japon waarover een halflange lichtbruine bontjas. Haar hoofd was bedekt met een rood veren hoed. Koningin Juliana was ge kleed in een crème-kleurige ja pon, daarover een lichtbruine bontstola. Zij droeg verder een lichtbruin hoedje met veren. Terwijl Prins Bernhard zich vervolgens enkele ogenblikken onderhield met Koningin Ingrid inspecteerde Koning Frederik sa men met Koningin Juliana de erewacht. Na deze inspectie voegden zich de overige hoge Deense gasten, die het Deense vorstenpaar bege leiden, bij het gezelschap op het perron. De begroeting op het perron duurde ongeveer vijf minuten. Over de uitgelegde loper schre den de koninklijke gasten met het Nederlandse koningspaar en met hun gezelschap vervolgens naar de speciaal voor deze gelegenheid in gereedheid gebrachte konink lijke wachtkamer, waar zich de volledige ministerraad en een aantal hooggeplaatste genodig den bevonden. Tijdens het noenmaal ten palei- ze concerteerde aan de achterzij de van het koninklijk paleis de marinierskapel van de koninklij ke marine. Van kwart vóór,drie af ontving het Deense koningspaar het corps diplomatique. BEZOEK AAN HET RIJKS MUSEUM. Te kwart vóór vier waren inmid dels de rijtuigen weer voor de paleisingang voorgereden. De eerste rijtoer door Amster dam bracht de vorsten en hun ge volg naar het Rijksmuseum. Na een gezamenlijke bezichti ging van de schilderijen der Hol landse school, in 't bijzonder Rem- brandts Nachtwacht en de Staal meesters, brachten de beide Ko ninginnen nog een apart bezoek aan de stijlkamers en Koning Fre derik en Prins Bernhard aan de marine-afdeling. Langs een andere, langere route werd naar het paleis op de Dam I teruggereden, waar de stoet te VAN CENTRAAL STATION NAAR KONINKLIJK PALEIS. Het immer zo zakelijk drukke Stationsplein in Amsterdam met de hollende reizigers en voorbij schietende trams was overvol met een enorme menigte mensen, die ter verwelkoming van de Deense vorstelijke gasten waren samengestroomd. Onder donderende saluutscho ten verlieten om kwart over tien de koninklijke personen en hun gevolgen het Centraal Station op weg naar het koninklijk paleis. Het feestelijk gewapper der tien tallen Deense en Nederlandse vlaggen wedijverden met het ge juich der duizenden, die op het plein en het Damrak, in dichte Washington vertrokken. Er hagen een plaats hadden gevon- reed de tweede calèche voor met Koningin Ingrid en Prins Bern hard. De commandant van de ere wacht meldde zich bij Koning Fre derik en verzocht hem de wacht te willen inspecteren. Tezamen met Koningin Juliana, die in de straffe wind haar hoed met de hand vast hield, wandelden zij langs de rijen. Voor het vaandel salueerde Koning, onze Lands vrouwe neeg haar hoofd. Op het moment dat de vorsten het paleis 'betraden gingen aan twee vlaggemasten op het dak terzijde van de koepel de konink-1 half zes arriveerde, lijke standaarden in top. Weinige ogenblikken nadat zij het paleis hadden betreden verscheen het koninklijk gezelschap op het bal con. Het gejuich zwol aan tot een ovatie. Lachend wuifden Koning Frederik en Koningin Ingrid naar de saamgestroomde menigte. Ko ningin Juliana en Prins Bernhard, die in 't midden ietwat naar ach teren stonden, trokken zich terug en ook 't Deense koninklijk paar maakte een beweging om naar binnen te treden. Doch ineens wendde Koning Frederik zich op nieuw tot het publiek. De Konin gin volgde zijn voorbeeld. Hier had men op gewacht. Dit sponta ne gebaar van de vorstelijke gas- j ten had een korte maar krachtige speeld. enthousiaste reactie van het pu bliek tot gevolg. Nog een laatste armzwaai en de balcondeuren sloten zich. KRANSLEGGING BIJ HET NATIONAAL MONUMENT. Het was een treffend moment toen de Deense gasten gisteroch tend precies om half twaalf, als hun eerste officiële daad. een ere saluut brachten aan alle Neder- GALADINER. Honderdtachtig gasten zaten aan het diner aan. Namelijk de vorstelijke personen met hun ge volg. de Deense hofhouding, le den van het corps diplomatique, personeel van de Deense legatie, de voorzitters van de Eerste en Tweede Kamer, de ministers en staatssecretarissen en enige an dere Nederlandse, autoriteiten, al len met echtgenoten. Na het eerste gerecht hield Ko ningin Juliana 'n korte toespraak, waarop de marinierskapel het Deense volkslied speelde. Koning Frederik hie) 1 d dellijk daarop 'n korre waarna het Wilhelmus \»l,„ De voorzitter van het Ameri kaanse college van stafchefs, admiraal Radford, is Maandag- onverwacht uit Parijs n&ar werd geen officiële reden van het vertrek gegeven, maar van gezaghebbende zijde werd ver nomen, dat het noodzakelijk is geworden door de verslechting van de Franse militaire positie in Indo-China. Radford was Zaterdag te Pa rijs aangekomen om een be langrijke stafoefening voor de hooggeplaatste Navo-officieren bij te wonen. den. Voorafgegaan door politieman nen en een rijtuig met twee ka merheren en een commando van de rijkspolitie te paard, voor de eerste maal uitgedost in het nieu we gala-uniform, reed het konink lijk rijtuig, bespannen met zes paarden, waarin gezeten waren de Koning van Denemarken met aan zijn linkerzijde Koningin Juli ana. Beiden lachten en groetten medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van Dinsdagoch tend tot Dinsdagavond. Iets minder wind. Droog weer met over het alge meen weinig bewolking, maar in het noorden van het land kans op overdrijvende wolkenvelden. Overwegend matige wind tussen noord en noordoost. Ongeveer de zelfde middagtemperaturen. Om negen uur begon het aanrij den der meer dan 90 auto's voor de paleisingang om de vorsten en gasten naar het Concertgebouw te brengen, waar het Concertge bouworkest, onder leiding van Eduard van Beinum, een door het gemeentebestuur van Amsterdam aangeboden concert uitvoerde. Ten gehore werden gebracht „Ricereare" van Hendrik Andries- sen, Haydns Symphonie in d. gr. t. en ,,L' Oiseau de Feu" van Stra- winsky. WOENSDAG 28 APRIL. Breskens Terneuzen Hansweert Walsoorden v.m. 9.46 10.21 11.01 11.11 ZON MAAN 1 5;12 20.03 4.01 18.44 2 5.10 20.05 4.24 20.16 3 5.08 20.06 4.53 21,46 AANKOMST KONINKLIJK PALEIS. Voor de laatste maal op deze dag van het feestelijk bezoek der Deense koninklijke gasten heeft de wacht om vijf minuten over half twaalf gisteravond het ge weer gepresenteerd, toen de ko ningsparen na het bezoek aan het Concertgebouw in het koninklijk paleis arriveerden. Zelfs op dit late avonduur ston den nog enige honderden belang- n.m. I stellenden de aankomst gade te 10.19 slaan. Er steeg dan ook opnieuw een juichkreet op, toen Koningin Juliana, gevolgd door de Deense Koning, de hofauto verliet. De vorstin bleef een moment in de verlichte hal van het paleis staan, draaide zich om en knikte vriendelijk in de richting van het publiek. Daarna betrad zij het pa leis, gevolgd door Koningin In grid, Prins Bernhard en de leden van de Deense en Nederlandse hofhouding. 10.54 11.34 11.44

de Vrije Zeeuw | 1954 | | pagina 1