HET ONDERWIJSBELEID De oorlog in Indo-China Verklaring van premier Menzies de kwestie-Petrol over Amerika en Indo-China De komende Geneefse conferentie STAATSLOTERIJ WEERSVERWACHTING HOOGWATER ZON- en MAANSTANDEN Kostwinnersvergoe- voor militairen ding Wettelijke regeling van het cadeau-stelsel Nieuw protest in Indonesië Russische koeriers werden ontwapend Van Acker formateur Vredesonderhandelingen tussen Frankrijk en de Vietminch? HET BELEG VAN DIEN BIEN PHOE. frank erin g hij Abonnement: Temeuzer. Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande Noordstraat 55-57 Temeuzen Redactie-adres: Telefoon 2073 en 2510 Net 5 uur uitsluitend 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: 5,35 per kwartaal: por maand 1,80; per week 43 cent. Losse nrs 8 ct. ♦•V WOENSDAG 21 APRIL 1954. 9e Jaargang No. 3129. Verschijnt dngeUjkn Uitgeefster N.V. v/h Firma P. J. van de Sande, Temeuzen Advertentieprijs: per mm 15 ct.; minimum pee advertentie 2,25. Rubriek Kleine Advertenties: 5 regels 1.1 iedere regel meer 20 cent Vermelding: Brieven onder nummer, of: Adres Bureau van dit Blad 20 cent meer. Inzending advertenties tot 's namiddags 8 Voor het Maandagnummer: Zaterdags 19.S9 i De Australische premier, Menzies, heeft Maandag, na een kabi netsvergadering, een officiële verklaring uitgegeven over het ver trek van mevr. Petrof van het vliegveld bij Sydney en haar aan komst op het vliegveld van Darwin, waar zij om asyl vroeg. Het hoofd van de Australische veiligheidsdienst, die op het vlieg veld van Sydney het vertrek bij woonde, heeft verklaard, aldus deze mededeling, dat hij mevr. Petrof niet om hulp heeft horen roepen, zoals in sommige berich ten was gezegd. Er was een luid ruchtige demonstratie tegen de koeriers, die mevr. Petrof bege leidden, en er heerste verwarring, doch kennelijk hadden de gezag voerder van het vliegtuig en func tionarissen van de luchtvaart maatschappij niets opgemerkt dat duidde op een gedwongen ver trek, aangezien zij anders het ge zelschap niet tot het vliegtuig zouden hebben toegelaten. Gezien de elkaar tegenspreken de berichten over de houding van mevr. Petrof op het vliegveld van Sydney had het hoofd van de veiligheidsdienst, op verzoek van premier Menzies, de gezagvoer der later telegrafisch opgedragen mevr. Petrof te vragen of zij bang was en of zij in Australië wilde blijven. Bovendien kreeg de administrateur van Nrd-Austra- lië, Leydin, opdracht mevr. Pe trof bij aankomst in Darwin op nieuw asyl aan te bieden. Hij Het lid van de Tweede Kamer de heer Haken heeft aan de mi nister van Oorlog de volgende vragen schriftelijk gesteld: 1. Is het juist, dat oorspronke lijk met ingang van 1 April j.l. een nieuwe regeling kostwin nersvergoeding voor dienstplich tige militairen zou worden inge voerd en dat de invoering van deze nieuwe regeling enkele we ken is uitgesteld? 2. Is het eveneens juist, dat deze nieuwe regeling voor de dienstplichtige militairen, in het bijzonder voor de dienstplichtige mariniers, een belangrijke verla ging van hun inkomsten, in som mige gevallen zelfs van f 80 per maand, tengevolge heeft? 3. Is de minister niet van me ning, dat een verlaging van de inkomsten van de gezinnen der militairen, gezien de nog steeds plaats hebbende prijsstijgingen, ontoelaatbaar moet worden ge acht? 4. Indien vraag 3 bevestigend moet worden beantwoord, is de minister dan bereid die maatre gelen te treffen, welke er toe leiden, dat geen enkele dienst plichtige militair van de invoe ring van deze nieuwe regeling financieel nadeel zal ondervin den? kreeg machtiging haar door de politie te laten beschermen, als de koeriers zouden trachten haar met geweld tot vertrek te dwin gen. Na aankomst in Darwin sprak Leydin mevr. Petrof aan zodra zij het vliegtuig verliet, terwijl de koeriers aan de praat werden ge houden. Toen de koeriers! zagen, dat de administrateur met mevr. Petrof sprak, trachten zij de po litie opzij te dringen. Eén van hen stak zijn hand in zijn zak, waarop een dicht bij hem staande (tolitieman zijn pols greep. In zijn zak bleek de koerier een geladen pistool te hebben. De tweede koe rier, die ook een agressieve hou ding aannam, bleek een geladen pistool in een schouderholster te dragen. Beiden werden ontwa pend. Functionarissen van het Austra lische ministerie van Buitenland se Zaken verklaarden, dat passa giers niet zonder vergunning vuurwapens bij zich mogen dra gen tijdens vluchten met passa giersvliegtuigen. De voorrechten, die diplomaten genieten, gelden niet voor koeriers. Mevr. Petrof deelde de admini strateur mede, aldus de officiële verklaring, dat zij in Australië wilde blijven, doch dat zij niet ge loofde, dat haar echtgenoot nog in leven was. Daarop liet men haar over de telefoon met Petrof spreken en na een lang gesprek met haar man herhaalde zij haar verzoek om in Australië te mo gen blijven. Zij is nu de gast van de administrateur. De Russische ambassadeur in Australië, Generalof, heeft bij de Autralische waarnemende minis ter van Buitenlandse Zaken sir Philips McBride geprotesteerd tegen het aanvallen van Russi sche diplomatieke koeriers en het aanhouden van de „Sowjet diplo mate" mevr. Petrof. Sir Philips antwoordde hierop, dat de beide koeriers als eerste een agressieve houding hadden aangenomen en dat mevr. Petrof zelf om asyl had gevraagd, zodat er geen sprake was van aanhou ding. De tweede secretaris van de Russische ambassade in Austra lië, Kislitsin, die eveneens mevr. Petrof begeleidde, verklaarde in Darwin: „Wat is jullie vrijheid een aantal politiemannen met revolvers". Toen een functionaris hem meedeelde, dat de koeriers hun pistolen aan het einde van de reis zouden terug krijgen, aangezien volgens Australische bepalingen het dragen van vuurwapens aan boord van burgervliegtuigen ver boden is, zei hij: „Wij zijn be vreesd voor bandieten aan boord van het vliegtuig". De functionaris zei: „De gezag voerder zal daarop letten", doch Kislitsin hield vol: „Wij zijn be vreesd voor bandieten in Singa pore". Volgens geruchten die in Can berra de ronde doen, zouden wel licht Kislitsin en de beide koe riers op een van de landingsplaat sen op hun reis naar Rusland mogelijk ook politiek asyl vragen. In Canberra gelooft men, dat de Australische regering zich enige zorgen maakt over de staf van haar ambassade in Moskou die een klein aantal diplomaten onder leiding van een zaakgelas tigde telt. De gehele huishoude lijke staf bestaat uit Russisch per soneel, waaronder zich, naar men gelooft, mensen van de Russische geheime dienst bevinden. Tijdens de tussenlanding te Djakarta wilde Kislitsin, die sa men met de twee koeriers de reis naar Rusland voortzet, geen ant woord geven op vragen van ver slaggevers naar aanleiding van de berichten uit Canberra, vol gens welke hij misschien ook asyl zou vragen. Hij scheen erg over stuur te zijn. Een medepassagier, de heer Janssens (een Australiër van Ne derlandse afkomst), verklaarde tegenover verslaggevers, dat mevr. Petrof bijna het gehele tra ject van Sydney naar Darwin had zitten huilen. Kislitsin en zijn beide metgezellen waren „erg zwijgzaam" geweest, zo zei hij. Bij aankomst in Singapore wil de de Russen niets zeggen. Zij vertrokken onmiddellijk naar het hotel waar zij de nacht doorbrach ten. Koning Boudewijn van België heeft de 56-jarige socialist Achil- le van Acker als kabinetsforma teur aangewezen. Van Acker heeft de opdracht aanvaard. Men verwacht, dat een op libe ralen en socialisten steunende coalitie-regering zal worden ge vormd. De leiders van beide par tijen hebben Zondag j.l. in be ginsel overeenstemming bereikt, doch deze moet nog door de Donderdag bijeenkomende alge mene partijraden worden beves tigd. Socialisten zullen de sleutelpos- ten van Buitenlandse Zaken en Defensie bezetten in het nieuwe coalitiekabinet, dat Achille van Acker, de Belgische kabinetsfor mateur wil vormen. Dit is Dins dag uit kringen van de forma teur vernomen. In het kabinet Van Acker zou Paul Henri Spaak minister van Buitenlandse Za ken zijn. Volgens een Maandag bereik te overeenkomst tussen afge vaardigden van de socialistische en de liberale partij zouden de 16 ministersfuncties gelijk tussen beide partijen verdeeld worden. Een socialist zou de portefeuil le van Onderwijs krijgen. Aan de liberalen zouden onder meer de portefeuilles van Financiën, Ko loniën en Justitie toevallen, ook het ministerie voor de Midden stand, een nieuwe post, zou on der een liberaal komen. Volgens 'n socialistische woord voerder zijn de onderhandelaars van beide partijen het eens ge- Worden over een gemeenschap pelijk beleidsprogram. Dit pro gram zou Donderdag aan de na tionale raden van de-twee par tijen ter goedkeuring voorgelegd worden. De Katholieken vormen welis waar nog de grootste partij na de algemene verkiezingen, maar een socialistisch-liberale coalitie zou een voldoende meerderheid hebben. Het onderwijsbeleid, dat de laat ste jaren in Nederland reeds veel kritiek heeft ondervonden, is deze week in de Eerste Kamer ter sprake gekomen. De reeds in December van het vorige jaar aangekondigde af schaffing van schoolgelden voor bepaalde takken van het onder wijs bleef hier buiten beschou wing, te meer, omdat thans spe ciaal het hoger onderwijs en het onderwijs op de kleuterscholen naar voren werd gebracht, omdat voor dit soort onderwijs destijds speciale regelingen werden aan gekondigd. Hoewel van vele zijden nogal enige kritiek op het beleid van minister Cals werd gehoord, had men toch anderzijds weer waar dering voor het tot dusver ge voerde beleid. Prof. Diepenhorst A.R.) kantte zich heftig tegen het universitaire onderwijs. Hij verklaarde, dat dit rapport vele tekortkomingen had en in het ge heel niet volledig was, daar ver schillende aspecten van het ho- geronderwijs niet vermeld waren. De universiteit mag niet uitgroei en tot een specialistènschool en daardoor meer overeenkomst ver tonen met 'n vakschool, dan met een school, waar algemeen onder wijs wordt gegeven. Het anti-re- volutionnaire Kamerlid verklaar de zich voorstander van een uit breiding van de studiebeurzen, waardoor ook hoogbegaafden, die wegens financiële omstandighe den niet verder kunnen studeren, een kans krijgen zich verder te bekwamen, al verloor hij niet uit het oog, dat de uitvoering van deze wens, wanneer ze konse- kwent doorgevoerd zou worden, een mogelijkheid tot daling van het algemeen cultureel peil ten gevolge kan hebben. EEN ERNSTIG PROBLEEM. Het tekort aan onderwijzend personeel kwam ook weer eens ter sprake. Er zijn reeds vele stemmen opgegaan om een eind te maken aan dit tekort, dat voor Nederland een zeer ernstig pro bleem begint te worden. Van ver schillende zijden werd er op aan gedrongen, dat de regering in deze een zeer soepele houding zal moeten aannemen, wil dit pro bleem niet verergerd worden. Mogelijkheden zijn er voldoende genoemd; het tijdelijk bevoegd verklaren van kleuteronderwijze ressen, het opnieuw bevoegd ver klaren van het onderwijzend per soneel, waarvoor reeds een be roep op medewerking werd ge daan om ten behoeve van de cul tuur en de ontwikkeling van het Nederlandse volk hun oude taak nogmaals op te vatten, en ten slotte het vrijstellen van militaire dienstplicht voor de kwekelingen, die nu meestal nadat zij hun op leiding aan de kweekschool heb ben ontvangen, eerst nog min stens twee jaar hun dienstplicht moeten vervullen en dan pas on derwijs kunnen gaan geven. GEEN HORLOGE MEER BIJ EEN COSTUUM. De voorzitter van de Ameri kaanse senaatscommissie voor de strijdkrachten, Leverett Sal- stonstall, heeft in de senaat verklaard, dat er geen veran dering is gekomen in de poli tiek van het ministerie van Buitenlandse Zaken en het mi nisterie van Defensie, om Ame rikaanse troepen buiten Indo- China te houden. Hij zeide dit rechtstreeks van het secretariaat van de minis ter van Defensie, van de onder minister, Thruston Morton, te hebben vernomen. Twee republikeinse leden van de Amerikaanse senaat, Fergu son en Bridges, hebben Dinsdag te Washington verklaard, dat de Amerikaanse regering niet over weegt strijdkrachten naar Indo- China te zenden. De senatoren zeiden dit, nadat de Amerikaan se minister van Buitenlandse Zaken, Dulles, een vijftien leden tellende afvaardiging van het Amerikaanse congres inlichtin gen had verstrekt over de ont wikkeling in Indo-China en de Geneefse conferentie. Ferguson zeide, dat Dulles de toestand goed in de hand heeft. De minister zal met de zegen van de congresleiders naar Ge- nève vertrekken. De democratische senator Gil lette stelde Dinsdag voor, dat de Verenigde Staten de Indochine- se oorlog voor de Verenigde Na ties brengen. „Laat de wereld er over oordelen wie verant woordelijk is voor deze jongste poging tot uitbreiding van de communistische overheersing", aldus Gillette. Later werd gemeld, dat Dulles er zijn bezorgdheid over heeft uitgesproken, dat de Verenigde Staten hun plannen voor stappen in het Verre Oosten aan de Sow- jet-Unie kenbaar maken. Dulles had gezegd, dat de Amerikaanse regering de Sowjet-Unie in het onzekere wil laten over de Ame rikaanse plannen ten opzichte van Indo-China. Dulles zei. aldus zegslieden, dat het gebruik van Amerikaan se troepen in Indo-China „on waarschijnlijk" is. Hij wilde zich niet concreter uitdrukken, aldus deze zegslieden. Een aantal congresleden zeide, dat Dulles vastbesloten was de pogingen om tot „een vereende actie" tegen communistische agressie in het Stille Oceaange- bied te komen met kracht voort te zetten. In de eerste klasse van de 523e Staatsloterij is de prijs van 25.000 gevallen op lot 17741. De Amerikaanse radio-omroep „National Broadcasting Compa ny" heeft Dinsdag gemeld, dat zijn correspondent te Tokio ver nomen heeft, dat er te Saigon zeer geheime besprekingen wor den gevoerd tussen Franse auto riteiten en Ho Tsji Minh om te trachten tot vrede in Indo-China te komen. De correspondent had dit bericht vernomen van een lid van de Vietnamese regering. An dere functionarissen hadden de Correspondent verteld, dat de Franse minister van Landverde- diging, Pleven, twee maanden geleden communistische verte genwoordigers op 'n vliegkamp schip ter hoogtte van Saigon een vredesaanbod had gedaan. Volgens Robinson, de corres pondent, dient Ho Tsji Minh vol gens dit plan het vice-president- schap te aanvaarden onder Bao Dai. Het Franse departement van Defensie en dat van Buitenland se Zaken hebben Dinsdagavond de berichten over onderhandelin gen tussen Frankrijk en de Viet- minh categorisch tegen gespro ken. Generaal De Castries, de be velhebber van de belegerde ves ting Dien Bien Phoe, had Dins dagavond zijn verdedigingswer ken in een gebied met een om trek van nog geen drieduizend meter geconsolideerd. De kern van de vesting bestaat uit een terrein met loopgraven, ge- schutsopstellingen, ondergrondse onderkomens en werkplaatsen, omringd door mijnenvelden en prikkeldraad. De noordelijke rand van de vesting werd Maandag avond afgegrendeld met een sterke linie van loopgraven en andere versterkingen, die over het vliegveld loopt. Franse militaire waarnemers te Hanoi geloven thans, dat de Viet- minh-generaal Vo Nguyen Giap zijn derde grote aanval op Dien Bien Phoe niet vóór 't begin van de Geneefse conferentie zal ont ketenen. Zij verwachten, dat de activi teit van de Vietminh deze week beperkt zal blijven tot operaties van patrouilles en beschietingen met mortieren. In Dien Bien Phoe heerst een ernstig gebrek aan drinkwater, daar het water uit de hoofdwa terleiding onbruikbaar is gewor den door lijken, die bij deze lei ding liggen. De ruim drie kilometer ten Z. van Dien Bien Phoe gelegen stel ling „Isabella" is Maandag het toneel geweest van hevige ge vechten. De Franse legerleiding heeft meegedeeld dat het in de nacht van Maandag op Dinsdag ron dom Dien Bien Phoe betrekke lijk rustig was. De Vietminh gal artillerie- en mortierenvuur af doch er hebben zich, in tegen stelling tot vorige nachten, géén gevechten van man tegen man voorgedaan. Franse uniestrijdkrachten, die Dinsdag een uitval deden uit het Zuidelijke steunpunt, vielen Viet- minh-troepen aan, die zich op driekwart km van de Franse stel lingen hadden ingegraven. Ondanks slechte weersomstan digheden hebben transportvlieg tuigen Dinsdag grote hoeveelhe den voedsel en munitie boven Dien Bien Phoe uitgeworpen, al dus een Frans communiqué. DE STRIJD IN CAMBODJA. Een Franse kolonne van 400 man, die onder leiding van de gouverneur van de provincie Battambang, kolonel Lonnel, op weg was om de post Pailinh na bij de Thailandse grens te ontzet ten, is Zondag in hèt oerwoud op enige kilometers afstand van deze post door Vietminh-opstan- delingen omsingeld. De post Pailinh, 100 km ten Z.-W. van Battambang, meldde Zaterdag omsingeld te zijn door opstandelingen. Twee Franse jachtbommenwerpers hebben de belegeraars, die de post met mortieren beschoten, bestookt met napalm, terwij] uit Battam bang onmiddellijk versterkingen vertrokken. Volgens de laatste berichten is Maandag al het contact met de ingesloten kolonne verbroken. Uit Battambang zouden op nieuw versterkingen vertrekken. Franse en Cambodjaanse strijd krachten hebben drie zware Viet- minh-compagnieën teruggedre ven, die Zondag hadden getracht de stad Siem Pang in N.-O.-Cam bodja te veroveren, aldus deelde het Franse opperbevel Dinsdag avond mede. Volgens berichten van Zater dag in de Parijse pers zijn Maan dag 1.1. meer dan 100 mannen, vrouwen en kinderen om het leven gebracht door de Vietminh nadat de trein waarin zij zaten tot ontsporing was gebracht. Het was een trein van het traject Pnom Penh-Battambang in Cam bodja. De locomotief en veertig wa gons vlogen uit de rails nadat mijnen er onder tot ontploffing waren gekomen. Daarop stort ten 500 opstandelingen van de Vietminh, gewapend met gewe ren, handgranaten en machine geweren zich op de wrakstukken en doodden systematisch de over levenden. De vernielde wagons werden met benzine overgoten en in brand gestoken. De ge wonden in de wagons verbrand den levend. Sommige passagiers werden gefolterd. Oude mannen en vrouwen en ook kinderen zou den in stukken zijn gehakt. Pnompenh is de hoofdstad van Cambodja. Battambang, in het Noord-Westelijke gedeelte van deze staat, ligt dicht bij de grens met Thailand. De trein was uit de haven Haiphong naar de hoofdstad van Tonking, vertrokken. 22 der wa gons waren beladen met kortge leden door de Verenigde Staten geleverde wapens en ammunitie. Volgens radio-Vietminh zijn bij deze treinaanslag grote hoeveel heden wapens en munitie vernie tigd. Volgens de radio-omroep der rebellen is dit de zevende trein die de Vietminh sinds elf Maart j.l. heeft doen veronge lukken. RADIO VIETMINH OVER DE OORLOG. Radio-Vietminh heeft Dinsdag avond gemeld, dat communisti sche guerrilleros bij 'n afleidings- aanval op Danang in de omge ving van de belangrijke Franse vloot- en luchtbases Tourane 2 Franse stellingen en de brug die beide stellingen met de stad ver bond, hebben vernield. Er wer den 105 man van de Franse-unie strijdkrachten gevangen geno men of buiten gevecht gesteld, aldus radio-Vietminh. ZUIVERINGSACTIE IN LAOS. Een militaire woordvoerder heeft te Vientiane bekend ge maakt, dat de 200 kilometer lan ge weg van Savannakhet naar Tsjepone in West-Laos, van op standelingen is gezuiverd en weer door convooien kan worden gebruikt. Plierdoor wordt het op treden tegen de Vietminh in de provincie Savannakhet, één der dichtbevolkste en rijkste delen van Laos, gemakkelijker ge maakt. Om uitwassen van het reeds zo dikwijls gewFaakte cadeaustelsel tegen te gaan, is door de minis ter van Economische Zaken bij de Tweede Kamer een wetsontwerp ingediend, dat inhoudt, dat het ten geschenke geven van artike len, die niet tot dezelfde branche behoren, voortaan verboden is. Dit verbod geldt voor bedrijven van elke aard. Uitgaande van de stelling, dat de overheid zich niet kan bemoeien met de concurren tie van dezelfde soort bedrijven onderling, acht de minister het toch noodzakelijk, dat het in de toekomst niet meer voor mag ko men, dat om maar een voorbeeld te noemen, geen horloge meer bij de aankoop van een costuum ca deau gegeven mag worden en dit speciaal om een ongezonde ver houding in het Nederlands econo misch verkeer tegen te gaan. Het blijft evenwel geoorloofd dat fa brikanten geschenken geven aan groothandelaren en détaillisten en dat geschenken worden ver strekt aan afnemers en niet af nemers. In 't wetsontwerp worden voor beelden gegeven van wat wel en wat niet geoorloofd is, maar te vens wordt vermeld, dat in bij zondere gevallen ontheffing van het verbod kan worden verleend, waarvoor echter geen „bijzonder geval" genoemd wordt. Men ver trouwt, dat er thans een einde zal komen aan de onaangename situatie, maar de vraag van het „bijzondere geval" laat nog wel enige mogelijkheden open, waar door misschien nieuwe moeilijk heden kunnen ontstaan. TWEEDE REGERINGS PROTEST. Nadat het eerste prptest van de Nederlandse regering tegen de Indonesische arrestaties door de regering in Indonesië van de hand is gewezen, heeft de rege ring in Den Haag opnieuw door middel van haar Hoge commissa ris een protest ingediend tegen de gang van zaken van de gearres teerde Nederlanders in Indonesië. Men protesteert met klem tegen het weigeren van rechtskundige bijstand aan de arrestanten, tegen de manier, waarop men be kentenissen van hen tracht te verkrijgen, door ze vier- of vijf maal te laten verhoren. Hoewel de eerste (officieuze) reactie uit Djakarta op dit twee de protest slechts bestond uit „belachelijk", doet het toch goed, te weten, dat de Nederlandse re gering in zaken, die haar onder danen betreffen, niet met zich laat spotten. DE VAC ANTIE VAN HET KONINKLIJK GEZIN, Uit Obergurgl, waar de konink lijke familie verblijft, wordt aan de rijksvoorlichtingsdienst be richt, naar deze dienst mededeelt, dat de weersomstandigheden be langrijk verbeterd zijn. Er is veel sneeuw gevallen, doch Dins dag scheen de zon. Er is geen lawinegevaar. De prins en Prinsessen hebben tochten gemaakt naar de Hoch- wild Hütte en de Samoar Hütte. De Koningin heeft Eerste Paas dag een Protestantse kerkdienst bijgewoond in een studentenhuis in Obergurgl. In het Paasweekeinde zijn 53 leden van de Oost-Duitse volks- politie, o.w. vier commissarissen, naar West-Berlijn uitgeweken. 72 Moeders en vrouwen van in Korea vermiste Amerikaanse militairen hebben het hoofd kwartier der Ver. Naties be zocht, waarbij zij het verzoek hebben gedaan om als eerste agendapunt voor de komende Geneefse besprekingen te ver melden „het lot der krijgsge vangenen". Het officiële Sowjetrussische dagblad „Izvestia'' schrijft dat het plan van de Amerikaanse minister van Buitenlandse Za ken, Foster Dulles, om te komen tot een bondgenootschap van Zuid-Oost-Aziatische landen, ter verzekering van de veilig heid in dit gedeelte de wereld, niets anders is dan „een poging om de nationale bevrijdingsbe weging der Aziatische volken te onderdrukken", welke volgens het blad ten doel heeft „de ko loniale overheersing door de imperialistische mogendheden te bestendigen". Westerse waarnemers te Mos kou beschouwen dit artikel in dit blad als een aanwijzing voor de Sowjetrussische gedragslijn op de komende Geneefse bespre kingen. De Amerikaanse delegatie naar Genève. Het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken heeft Dinsdag een delegatie van der tig leden samengesteld onder leiding van de minister van Bui tenlandse Zaken, Foster Dulles, voor de aanstaande conferentie van Genève. Tshou en Lai naar Genève vertrokken. De premier en minister van Buitenlandse Zaken van commit nistisch-China, Tsjou en Lai, is Dinsdag met een groep deskundi gen in de buitenlandse politiek per vliegtuig uit Peking naar Ge nève vertrokken Na een „werk en studie-reis" van drie jaar in Engeland, Frank rijk en Duitsland, die hij in 1924 beëindigde, is de Chinese premier, die vloeiend Engels en Frans spreekt, niet meer in West-Euro pa geweest. In 1946 had hij als vertegen woordiger van de Chinese com munistische partij besprekingen met .generaal George Marshall, speciaal Amerikaans gezant in China, over beëindiging van de Chinese burgeroorlog. Deze be sprekingen mislukten echter. medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van Woensdag ochtend tot Woensdagavond. RUSTIG WEER. Overwegend droog weer met overdrijvende wolkenvelden. Zwakke tot matige wind tussen Noordoost en Noord. Weinig ver andering in temperatuur. DONDERDAG 22 APRIL. v.m. n.m. Breskens 3.58 4.27 Terneuzen 4.33 5.02 Hansweert 5.13 5.42 Walsoorden 5.23 5.52 ZON MAAN op onder op onder April. 21 5.32 19.46 23.52 6.26 22 5.30 19.48 7.08 23 5.28 19.50 0.45 8.02 24 5.26 19.51 1.28 9.07

de Vrije Zeeuw | 1954 | | pagina 1