ENGELAND EN DE E. V. G. DE ZAAK-PETROF DE STRIJD OM DIEN BIEN PHOE Nauwere betrekkingen tussen EDEN ZEGT PANTSERDIVISIE TOE Nederlands antwoord op Russische nota •p. DE ZAAK-FABER ONTVOERD? Twee vliegtuigen boven Hiüegom in botsing WEERSVERWACHTING HOOGWATER ZON- en MAANSTANDEN NA DE VERKIEZINGEN IN BELGIE FRANSE INSTEMMING -Cs IJslandse kustwacht beschoot Belgische treiler Communistische activiteit in de haven van Sydney? rm<xc_T> PLAIN BEIDE BESTUURDERS GEDOOD OXO Neêrlands beste TOMATENSOEP JTa Een verrukkelijke lichtgebonaen soep van zonrijpe tomaten Mr W ilit - --I op onder op onder De oorlog in Indo-China Nederlands antwoord op Indonesische nota Koninklijk gezin in Obergurgl aange komen ITanXerlng bij Abonnement: Temeuzen Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande Noordstraat 55-57 Temeuzen Bedactle-adres: Telefoon 2073 en 2510 Nè 5 uur uitsluitend 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: 5,35 per kwartaal; per maand 1,80; per week 43 cent. Losse nrs 8 ct. DE VRIJE ZEEUW DONDERDAG 15 APRIL 1954. 9e Jaargang No. 3125. Verschijnt dagelijks Uitgeefster N.V. v/h Firma P. J. van de Sande, Temeuzen Advertentieprijs: per mm 15 ct.; minimum p« advertentie 2,25. Rubriek Kleine Advertenties: 5 regels X3 iedere regel meer 20 cent Vermelding: Brieven onder nummer, of: Adres Bureau van dit Blad 20 cent meer. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 ik. Voor het Maandagnummer: Zaterdags 10.34 nar. Woensdag zijn drie documen ten betreffende de Britse deelne ming aan de E.V.G. gepubliceerd, namelijk 1. Verklaring van de Britse regering voor het Lagerhuis van 14 April. 2. De overeenkomst betreffen de de samenwerking tussen het Verenigd Koninkrijk en de Euro pese verdedigingsgemeenschap. 3. Een verklaring van ge meenschappelijke politiek ten aanzien van de militaire verbin ding tussen de strijdkrachten van het Verenigd Koninkrijk en van de E.V.G. Ad punt 1: In de verklaring van de Britse regering wordt een overzicht gegeven van de verbin tenissen, die Groot-Brittannië reeds met de E.V.G. is aangegaan. Ten aanzien van de overeen komst over de samenwerking van het Verenigd Koninkrijk met de E.V.G., die Dinsdag te Parijs is getekend, wordt in de regerings verklaring gezegd, dat Engeland zijn strijdkrachten niet van het Europese vasteland wil terug trekken zolang de bedreiging van de veiligheid van West-Europa en van de E.V.G voortduurt en dat met de E.V.G.' overleg zal worden gepleegd over elke wijziging van belang van de sterkte der Britse strijdkrachten. De onder twee genoemde over eenkomst houdt het volgende in: 1. Zolang Groot-Brittannië deel blijft uitmaken van de N.A.V.O,, zal er een nauwe samenwerking tussen dit land en de Europese verdedigingsgemeenschap be staan. 2. De strijdkrachten van het Verenigd Koninkrijk in Europa en die van de E.V.G. zullen sa menwerken, waarbij deze militai re eenheden gezamenlijk onder het geallieerde opperbevel in Europa zullen worden geplaatst. 3. Groot-Brittannië zal door een afgevaardigde met de rang van minister worden vertegen woordigd op alle bijeenkomsten van de raad van E.V.G.-ministers, waarop aangelegenheden van ge meenschappelijk belang worden besproken. Ook zal het Verenigd Koninkrijk vertegenwoordigd zijn in het E.V.G.-commissariaat. 4. De overeenkomst tussen de E.V:G en Groot-Brittannië wordt van kracht, wanneer de bekrach tigingsdocumenten door de zes leden-staten der Europese verde digingsgemeenschap bij de Britse regering zijn gedeponeerd en de E.V.G. zelf in werking is getre den. De Britse minister van Buiten landse Zaken Eden, heeft Woens dagmiddag in het Lagerhuis) aan gekondigd, dat Groot-Brittannië een Britse pantser-divisie wil plaatsen in een corps van het Europese leger. Het zal een der thans in Duitsland gelegerde di visies zijn. Aan generaal Gruen- ther, de N.A.V.O.-bevelhebber in Europa is medegedeeld, dat deze divisie ter beschikking zal wor den gesteld zodra het liedoelde legercorps haar zal kunnen opne- beschikking van het Europese op perbevel zal worden gesteld. In antwoord op een vraag van het sociaal-democratische Lager huislid Paget verklaarde de mi nister, dat de nieuwe overeen komst eerst van kracht zal wor den, wanneer de E.V.G. in wer king is getreden. ,,Doch", voegde hij hieraan toe, „ik wil niet, dat men mij vraagt een andere oplossing voor de Europese verdediging dan de E. V.G. te zoeken". N.a.v. een verzoek van het con servatieve Lagerhuislid sir Ro bert Boothby „om zijn geestdrift voor de E.V.G. te matigen", ver klaarde Eden: „Ik weet, dat er in Frankrijk en in Groot-Brittannië tegenstanders van de E.V.G. zijn. De Britse regering heeft echter haar medewerking verleend bij het opzetten der Europese verde digingsgemeenschap en zij wenst derhalve te blijven bijdragen tot het welslagen hiervan". De leider der Britse liberale partij, Clement Davies, verzeker de tenslotte namens zijn fractie, dat „alles, wat de samenwerking tussen Groot-Brittannië en de vrije Europese landen op het ge bied ener gemeenschappelijke verdediging van de vrijheid kan bevorderen, door ons hartelijk zal worden verwelkomd". HET RUSSISCHE AANBOD TOT DEELNEMING AAN DE N.A.V.O. Eden heeft gistermiddag in het Lagerhuis, n.a.v. een vraag van hel links-socialistische Lager huislid, Sydeny Silverman, ver klaard, dat de 14 ledenstaten van de N.A.V.O. thans beraadslagen over het opstellen van een ge meenschappelijk antwoord op de Sowjet-Russische nota van 31 Maart j.l„ waarin de Sowjet-Unie aanbood toe te treden tot de Noordatlantische verdedigingsor ganisatie. Aangenomen wordt, dat deze beraadslagingen te Parijs ge schieden door de veertien leden van de permanente N.A.V.O.- raad, die ook in eerste aanleg de S'owjet-nota hebben bestudeerd. Volgens de Westberlijnse poli tie is een vooraanstaande Russi sche emigratie-beambte, zekere dr. A. R. Troetsjnovitsj, van wie door Oostduitse autoriteiten werd beweerd dat 'hij naar Oostduits- land was uitgeweken, Dinsdag uit West-Berlijn ontvoerd. Van Oostduitse zijde is gezegd, dat Troetsjovitsj zichzelf bij de Oostduitse geheime politie is ko men aanmelden en dat hij docu menten over anti-communistische spionnage en ondermijnende ac tiviteit heeft meegenomen. Hij zou vergezeld geweest zijn van een andere „spionnage-agent". Troetsjnovitsj is zestig jaar oud en heeft zich in de jaren dertig in Duitsland gevestigd. De minister zonder portefeuil le, mr J. M. A. H. Luns, heeft gistermiddag om 17.00 uur aan de Sovjetrussische ambassadeur te 's-Gravenhage, S. P. Kirsanov, een aide-mémoire overhandigd in antwoord op het Sovjet-Russische memorandum, dat door de am bassadeur op 18 Maart j.l. aan minister Luns werd aangeboden. Eden zeide verder, dat het twee de geallieerde tactische lucht- leger in Duitsland op het ogen blik Britse, Belgische en Neder landse formaties omvat. Wan neer de Europese luchtstrijd krachten gevormd zullen zijn, zul len eenheden van de Royal Air Force met Europese eenheden deelnemen in alle luchtmacht- groepen van de N.A.V.O. Deze eenheden zullen staan onder een geïntegreerd algemeen hoofd kwartier. Een woordvoerder van het mi nisterie van Buitenlandse Zaken verklaarde desgevraagd deze nau we Britse associatie met de E. D. G.-landen zeer toe te juichen. Hij achtte het van zeer grote beteke nis dat het Verenigd Koninkrijk aldus ook in vredestijd zijn lot met dat van de E.V.G.-landen ver bindt. Nadat minister Eden was uit gesproken, stelde de leider der socialistische oppositie, Attlee, de vraag of ook de Amerikaanse re gering een overeenkomstige ver klaring zal afleggen betreffende het handhaven van haar troepen Sn Europa. Eden antwoordde: „Vanzelf sprekend hebben de Verenigde Staten deel aan alle N.A.V.O. - overeenkomsten, zoals wij dat ook hebben. Wij hebben geduren de de onderhandelingen met de Fransen rechtstreeks contact met Washington onderhouden en ik meen te weten, dat een verkla ring betreffende de Amerikaanse positie ten deze binnen enige tijd kan worden verwacht." „Bovendien hebben de Verenig de Staten en Groat-Brittannië de E.V.G. twee jaar geleden waar borgen verstrekt", aldus Eden. Eden zette nog nader uiteen, dat deze divisie als eenheid ter Zeven bemanningsleden van het Britse schip „Radnor", dat in de haven van Sydney wordt geladen met wapens voor de Fransen in Indo-China, zijn met hun uitrus ting verdwenen. Eerder werd gemeld, dat com munistische agenten trachtten de bemanning er toe te bewegen het schip te verlaten. De agenten zou den de schepelingen een werk kring in Australië hebben aange boden. De Australische veilig heidspolitie stelt een onderzoek in. De zeven verdwenen zeelieden zuilen als deserteurs worden aan gemerkt als zij Zaterdag op het tijdstip van vertrek van de „Rad nor" niet op het schip terug zijn. De „Radnor" wordt door militaï ren geladen, omdat de Australi sche havenarbeiders zulks gewei gerd hebben. Onder de stukken die Petrof uit de Russische ambassade heeft meegenomen, zijn er, waaruit blijkt hoe instructies uit Moskou die bestemd zijn voor bij indu striële sabotage betrokken Australiërs, worden overgeseind. Deze instructies zouden zeer nauwkeurig omschreven zijn. Naar verluidt, deelde Petrof Australische ambtenaren mede, dat de Russen in Australië over bijna onbeperkte geldmiddelen beschikken. Eerste-minister Menzies zeide bij het indienen van het wetsont werp, dat voorziet in de benoe ming van ëen koninklijke com missie, dat de bevoegdheid van de commissie in geen enkel opzicht beperkt mag worden. Parlement keurt regerings voorstellen goed. Beide Kamers van het Austra- ische parlement hebben Woens dag de wettelijke maatregelen die een diepgaand onderzoek naar communistische spionnage moge lijk maken, goedgekeurd. De tekst van deze aide-mémoi re luidt als volgt: Naar aanleiding van de stap door de ambassadeur van de U.S.S.R. op 18 Maart 1954 moge het volgende worden opgemerkt. De Nederlandse regering stelt er prijs op te verklaren, zoals zij dit reeds menigmaal in het ver leden heeft gedaan, dat zij, even zeer als de regering van de Unie van socialistische Sowjet repu blieken, de zaak van de consolide ring van de vrede en de handha ving van de collectieve veiligheid in de wereld, is toegedaan. De regeling waarop het memo randum, dat op 18 Maart 1954 werd overhandigd doelt, is haars inziens in geen enkel opzicht in strijd met de hierboven genoem de beginselen. Allereerst dient de aandacht te worden gevestigd op het feit, dat het in het onderhavige geval niet betreft het afstaan van een basis aan de militaire luchtvaart der Verenigde Staten, dóch het lege ren op Nederlandse bases van Amerikaanse eenheden, welke onder N.A.T.O.-bevel staan. De legering van vreemde troe pen vormt tegenwoordig een nor male gang van zaken, in geval staten zich verplicht hebben om de veiligheid gemeenschappelijk te verzekeren. De Noordatlanti sche verdragsorganisatie, welke een systeem is voor collectieve veiligheid in overeenstemming met de algemene beginselen van het handvest van de Verenigde Naties, voorziet in een nauwe sa menwerking tussen zijn leden, in het kader waarvan bovengenoem de regeling is getroffen. Het feit. waarover het memo randum handelt, vormt derhalve geen nieuwe ontwikkeling, doch vloeit voort uit de toepassing van het Noordatlantisch verdrag, waarvan het defensief karakter algemeen bekend is. Deze toepas sing kan dus ook onmogelijk de Consolidering van de vrede of de vredelievende betrekkingen tus sen de landen in gevaar brengen. De luelitmachtvoorlichtings- dienst deelt mede dat Woensdag middag omstreeks half drie een „Seafury" van de marinelucht- vaartdienst en een F 84 „Thun- der.jet" van de koninklijke land macht bij Hillegom met elkaar in botsing zijn gekomen. Beide toe stellen stortten neer. De vlie- werden gedood. De Thunderjet van de vliegba sis Eindhoven werd bestuurd door de 24-jarige reserve tweede luitenant-vlieger J. Baurdoux uit Dordrecht. Hij was ongehuwd. De Seafury werd gevlogen door de luitenant ter zee vlieger der derde klasse L. B. Tjebbes uit Den Haag. Deze laat een vrouw en een kind achter. Volgens ooggetuigen was een formatie van zes „Seafuries" aan het oefenen, toen uit tegenover gestelde richting een „Thunder jet" over deze vliegtuigen heen vloog, waarbij de straaljager in botsing is gekomen met een der oefenende vliegtuigen. De „Thunderjet" stortte vrijwel loodrecht neer en kwam in de ringvaart op de grens van de ge meente Hillegom terecht. Even Twee Westduitse bladen heb ben Woensdag hun voldoening uitgesproken over het feit, dat de hernieuwde inhechtenisneming van de Bredase vluchteling Faber in Düsseldorf zou voorkomen, dat de geallieerde bezetting de oorlogsmisdadiger over de grens zou zetten. De Düsseldorfse rechtbank heeft besloten, dat Faber voor eerst in hechtenis zal blijven han gende het onderzoek naar de vraag of hij naar Westduits recht veroordeeld zal kunnen worden voor de in Nederland gepleegde misdaden. De „General-Anzeiger" in Bonn afgewend" dat de geallieerden .zouden kunnen ingrijpen. Het weekblad der liberale par tij, „Die Deutsche Zukunft", schreef Woensdagochtend: „Op de rechtvaardige beslissing van de rechtbank viel slechts één schaduw, doordat de rechtbank zich gedwongen zag maatregelen te treffen om de arrestatie van de Bredase vluchteling door de bezetting te verhinderen". Overigens beschouwt dit offi ciële orgaan van één der rege ringspartijen de uitspraak, waar bij Faber op grond van de bij S. S. gangbare praktijken tot Duitser werd bestempeld, als „een geval fy n' - v" ■AzSn'ï t g" C Mar WX- iï zegt, dat hierdoor „het gevaar is van menselijkheid en moedig op treden voor het recht", dat de li berale schrijver „met een bij de Paasstemming behorend vertrou wen vervult". Van geallieerde zijde wordt ver klaard, dat de argumentering van het oordeel van de Düssel dorfse rechtbank nog wordt be studeerd. Men acht het niet waar schijnlijk, dat de geallieerden zul len ingrijpen zolang de zaak-Fa- ber nog voor een Duitse recht bank aanhangig is. medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van Donderdag ochtend tot Donderdagavond, Vrij veel wind. Overwegend droog weer met enkele opklaringen. Matige tot krachtige wind tussen west en noordwest. Ongeveer dezelfde temperaturen als gisteren. VRIJDAG 16 APRIL. Breskens Terneuzen Hansweert Walsoorden v.m. 1.01 1.36 2.16 2.26 n.m. 1.26 2.01 2.41 2.51 ZON MAAN April. 17.06 4.26 15 5.45 19.36 16 5.43 19.38 18.15 4.39 17 5.41 19.40 19.24 4.53 18 5.39 19.41 20.34 5.00 19 5.36 19.43 21.43 5.28 20 5.34 19.45 22.50 5.53 De Vietminh-opstandelingen hebben Dinsdag de gehele dag de stellingen van de Fransen rondom de belegerde vesting Dien Bien Phoe beschoten. Franse patrouilles, die in Westelijke en Zuidwestelijke richting waren uitgezonden, maakten slechts vluchtig con tact met de belegeraars. Een vaartuig van de IJslandse kustwacht heeft Dinsdag gescho ten op een Belgische treiler en dit schip geraakt, omdat het zou hebben geweigerd bij te draaien, aldus is in Reykjavik bekendge maakt. De treiler is aangehouden wegens vissen binnen IJslandse territoriale wateren. Voorzover bekend viste het Bel gische schip ten Z.O. van IJsland. Het haalde zijn net in en stoomde weg, toen het door een vliegtuig van de IJslandse kustwacht werd waargenomen. Het vliegtuig waarschuwde een vaartuig van de kustwacht, dat de treiler in haalde en bevel gaf om bij te draaien. Dit bevel zou niet zijn opge volgd, waarop het vaartuig van de kustwacht het vuur opende en de treiler .achter de brug raakte. Het is niet bekend welke schade is aangericht. Een aantal bemanningsleden van het IJslandse schip is aan boord van de treiler gegaan en heeft het commando overgeno men. Men meent, dat de bevelheb ber der opstandelingen, gene raal Vo Nguyn Giap, 20.000 tot 30.000 man, w.o. verse troepen, beschikbaar heeft voor de derde aanval op het fort, die naar 'n Franse woordvoerder in Hanoi verklaarde, op het ogenblik ver wacht wordt. Waarnemers menen, dat de verliezen der opstandelingen bij de twee voorgaande aanvallen kleiner zijn dan het totaal van 22.000 man, waarvan in vroeger berichten melding was ge maakt. Zij ramen de verliezen der Vietminh op hoogstens 8000 doden en 5000 gewonden. De Vietminh heeft Dien Bien Phoe in de nacht van Dinsdag op Woensdag hevig beschoten, aldus deelde het Franse opperbevel te Hanoi mede. Woensdagavond is te Hanoi bekend gemaakt, dat Vietminh- eenheden een aanvalspositie gaan innemen ter hoogte van de noord westelijke verdedigingsstellingen van Dien Bien Phoe. Een groot scheepse aanval kan thans elk uur worden verwacht. De communisten hebben hun aanvalsloopgraven veel verder naar voren weten te schuiven dan tot nu toe het geval is geweest. Tussen twee Franse stellingen in het westen zijn mijnen gelegd. In de nacht van Dinsdag op Woensdag heeft het noordelijke gedeelte van het grootste vlieg veld der belegerde vesting te lij den gehad van beschieting door het Vietminh-geschut. Ook het fort zelf werd beschoten. Franse vliegtuigen hebben een hevige aanval uitgevoerd op een vijandelijke batterij ten zuid-oos ten van Dien Bien Phoe. De weersomstandigheden be lemmerden Woensdag aanvanke lijk de bevoorrading. Later waren Franse transportvliegtuigen ech ter in staat grote hoeveelheden voorraden voor het garnizoen der vesting af te werpen. De Vietminh over Franse verliezen. Radio-Vietminh heeft Woensdag gemeld, dat de Vietminh bij haar twee offensieven tegen Dien Bien Phoe vijfduizend man Franse- uniestrijdkrachten buiten ge vecht hebben gesteld. vóór het vliegtuig in het water zonk, volgde er een ontploffing. Vermoedelijk heeft de piloot nog getracht gebruik te maken van de schietstoel. Deze hing tenmin ste buiten de cabine. De „Seafury" vlóóg na de bot sing nog even door en stortte daarna onder Nieuw-Vennep zig zaggend naar beneden. Toen de machine de grond raakte sprong de doorzichtige kap van de cabine er af en werd de bestuurder er uit geslingerd. Meerdere brok stukken vlogen alle kanten uit. Een ervan beschadigde het dak van de boerderij van de landbou wer Bos, waarin later, behalve kapotte dakpannen, een gat werd geconstateerd. De zware motor werd honderden meters van het wrak diep in de grond terugge vonden. Het ongeluk heeft zich o.m. af gespeeld voor de ogen van de landarbeider Gerrit Degenaar, die werkzaam is bij de landbouwer Bos. Hij was Woensdagmiddag, toen het ongeluk gebeurde, op het land aan het werk. Hij had de formatie van de 6 schroefvliegtui- gen gevolgd en had toen opeens de „Thunderjet" gezien. Hij vond deze combinatie van schroefvljeg- tuigen en een straalvliegtuig wel wat vreemd. De toestellen draai den enige randjes tussen Lisse en Hillegorn. De heer Degenaar hoor- Ide toen enige klappen en zag de „Thunderjet" loodrecht naar be neden storten. Het schroefvlieg-1 zin door tuig gleed langzaam naar bene-begroet, den en stortte neer op het land 1 van de heer Bos, slechts op korte afstand van de plaats waar hij aan de arbeid was. Het vliegtuig vloog niet in brand. Wrakstukken van het toestel ver spreidden zich tot ver in de om trek. Onmiddellijk begaf de heer Degenaar zich naar het wrak om te trachten de piloot te redden. Deze bleek echter reeds overleden te zijn. De bewoners van de boerderij van de landbouwer Bos vertelden „We zagen de vliegmachine cir kelend naar beneden komen." De machine kwam met een he vige slag, schuin naar beneden vliegend, op het land terecht, cir ca 75 meter van deze boerderij, die dichtbij de kruising Y-weg Lisserweg in de Haarlemmermeer is gelegen. De schroef plus een gedeelte van de motor vond men 50 meter van het zwaar bescha digde toestel terug. De vlieger trof men 7 meter van de romp dood aan. De minister zonder portefeuil le, mr J. M. A. H. Luns, heeft gistermiddag aan de plaatsver vangend hoge commissaris van de Republik Indonesia het ant woord van de Nederlandse rege ring overhandigd op de Indone sische nota van 22 Maart j.l„ in zake te voeren besprekingen over de Nederlands-Indonesische be trekkingen. In deze antwoord-nota ver klaart de Nederlandse regering zich bereid tot besprekingen in de tweede helft van Juni a.s. over het unie-statuut en het in de overige R.T.C.-overeenkomsten verwerkte complex van voorzie ningen. De Nederlandse regering ver klaart zich niet bereid de status van Nederlands Nieuw-Guinea ib de besprekingen te betrekken. De Nederlandse regering stemi in met het voorstel van de Indo nesische regering om de bespre kingen te doen plaatsvinden door delegaties die zullen worden ge vormd door enkele ministers en zullen worden geleid door de res pectieve ministers van Buiten landse Zaken. Binnen een uur na de botsing landde bij de boerderij van de heer Bos een helicopter van de M. L. D. uit Valkenburg. Het stoffelijk overschot van de om het leven gekomen bestuurder van de „Seafury" werd aan boord genomen, waarna de helicopter het luchtruim koos. Na een uur keerde de helicopter terug op het erf van de boerderij met ëen viertal officieren. Zij be gonnen onmiddellijk aan een in spectie van het wrak. Uitgeleide gedaan door de jong ste twee prinsesjes zijn H.M. de Koningin, Z.K.H. Prins Bernhard. de prinsessen Beatrix en Irene en jkvr. Renée Roëll Woensdagmid dag 2 uur, naar Innsbruck ver trokken. Vandaar begaven zij zich naar Obergurgl om er enige tijd van de wintersport te genieten. Op 24 April hoopt het koninklijk gezelschap in Nederland terug te keren. Koninklijk gezin in Oosten rijk aangekomen. De koninklijke familie ïs gister middag op het vliegveld Inns bruck-Kranebitten aangf k men. De luchtreis Soesterberg-Inns- bruck heeft twee uur en 45 mi nuten geduurd. Prins Bernhard bestuurde zelf het vliegtuig. Op uitdrukkelijk verzoek van H.M. de Koningin was er op het vliegveld geen officiële begroe ting. Wel werd het koninklijk ge- persoonlijke vrienden Na een voorspoedige reis is de koninklijke familie gisteravond te 7 uur in Obergurgi (Zuid-Tirol) aangekomen. Volgens officiële uitslagen uit alle 30 kiesdistricten in België hebben de Katholieken in het geheel 95 zetels in de Kamer gekregen, de Socialisien 86. de Liberalen 25. de Communisten 4 en 2 Katholieke splimei par tij en ieder 1. De Katholieken verloren 13 zetels, de Socialisten wonnen er 9. De Liberalen krijgen 5 zetels meer en de communisten 3 minder dan in de vorige Ka mer. De Belgische Kamei telt 212 afgevaardigden. De Socialistische partij heeft zich bereid verklaard een nieu we regering samen te stellen, aldus is te Brussel vernomen. Max Buset. de voorzitter van de Socialistische partij, had een audiëntie met de Koning, maar stelde naar verluidt niemand voor het premierschap voor. Volgens welingelichte Franse kringen heeft Frankrijk er giste ren in beginsel mee ingestemd, zich met de Ver. Staten en Enge land aan te sluiten bij een bevei- ligingspunt voor Zuid-Oost-Azië.

de Vrije Zeeuw | 1954 | | pagina 1