VLOOTPLAN VAN 10 JAAR Nog twee jaar dure Binnenlands Nieuws Wat brengt de Radio? ©0 witte cJtaaf Minnelijke regeling in grensaflaire f Is clandestiene vervaar diging van atoomwapens mogelijk? Incident aan officiële maaltijd in Washington gesprekken in de V. S. TWEEDE BLAD Zaterdag 10 April 1954 9e Jaargang No. 3121 Triomf voor Rijkswegenbouw ,,Zeearmenafsluifing" in Eerste Kamer Vorst, droogte en speculatie voor prijsstijgingen verantwoordelijk deDboeren eeebn?o7e ^ngs^en cllurc,liM oyer de geheime overeenkomst van Quebec VRIJE De huidige toestanden in de Nederlandse zeevisserij zijn van dien aard, dat dringende maat regelen ter verbetering noodza kelijk worden geacht. Gebaseerd op een rapport, in 1952 uitge bracht door de commissie Sane ring Zeevisserij, hebben de minis ters van Landbouw, Visserij en Voedselvoorziening en Financiën thans in een nota aan de Staten Generaal mededelingen gedaan omtrent enkele plannen, die een verbetering van de visserij-toe standen beogen. Het ligt in de bedoeling van de regering om ten behoeve van het uitgestippelde vlootplan voor tien jaar een rijksbijdrage van 17 V2 millioen gulden te verlenen, waarbij naast de particuliere bank instellingen ook de Herstel- bank zal worden ingeschakeld. Dit vlootplan houdt in, dat er voor de verschillende takken van visserij nieuwe schepen zullen worden gebouwd, deels voor de uitbreiding van de vissersvloot deels ter vervanging van vissers schepen, die thans verouderd en niet meer rendabel zijn. Zo zul len ten behoeve van de logger- vloot 40 van de 230 in de vaart zijnde schepen door modern uit geruste schepen worden vervan gen. Ditzelfde zal geschieden voor de grote trawlervloot, de kottervloot en de vloot van gar nalen- en ansjovisvissers, hoewel voor deze laatste taak van visse rij een vervanging van de ver ouderde schepen -door tweede hands schepen, die op gemakke lijke wijze kunnen worden aange kocht, reeds voldoende zal zijn. Wanneer deze financierings besluiten door de Staten-Gene- raal zullen worden aanvaard, zal dit alles binnen tien jaar ten uit voer kunnen worden gebracht, mits de nieuw te bouwen schepen zullen worden gebouwd op Ne derlandse scheepswerven. SPECIALE KEGELING VOOR IJSELMEER- VTSSERS. Toen reeds in November van het vorig jaar stemmen opgin gen, om de geleidelijk achteruit gaande IJselmeervisserij te hulp te komen, heeft de commissie ook hieraan haar speciale aan dacht besteed. Thans zijn de plannen ter tafel gekomen, die voor het behoud van deze visserij van zeer groot belang zijn. Eers tens zullen voor de vissers, die mede door de droogmaking van gedeelten van het IJselmeer ge dwongen zijn, van hun beroep af te zien, mogelijkheden worden opengesteld, om een nieuw ar beidsveld te zoeken in de Noord- zee-visserij. Aan hen zullen spe ciale credieten worden verleend om hen in staat te stellen, een nieuw bedrijf op te bouwen. Voorts zullen voor de vissers, die hun beroep op het IJselmeer blijven uitoefenen, speciale maat regelen worden getroffen, zodat hen een extra-tegemoetkoming kan worden uitgekeerd Voor de financiering van hun bedrijf, waardoor een lonende visserij zal zijn gewaarborgd. mede een eind gekomen aan het zogenaamde „vertraagde mil- lioenenproject", want reeds voor de oorlog werd aan de bouw van deze snel verkeersweg begonnen. Deze nieuwe weg, die de beruch te weg van de duizend bochten vervangt en door de speciale bouw op de zachte bodem tussen Vecht en Amstel meer dan een millioen gulden per kilometer kosttte, opent voor de indu strieën, zowel uit het noorden als uit het zuiden van het land, nieuwe perspectieven. Thans is er een uiterst snelle verbinding gekomen naar de hoofdstad van ons land en dit is ook van zeer groot belang voor het uit het bui tenland komende verkeer. Vol gens de statistiek vormt deze nieuwe weg een tijdsbesparing van 3500,per dag en een ver- bruiksbesparing van 7000,per dag, waardoor de kosten van deze weg binnen tien jaar vol komen zullen zijn gedekt. Hier uit blijkt wel, dat men tevreden kan zijn over de aanleg van deze nieuwe verkeersweg en dat het nieuwe wegenbouwplan, waar van deze weg slechts een onder deel was, volkomen is aangepast aan de eisen van de moderne tijd. BEROEP LANDSE OP NEDER- IN GENIEURS. Bij de behandeling van de be groting van het ministerie van Verkeer en Waterstaat in de Eerste Kamer is ook het delta advies tot afsluiting van de zee armen ter sprake gekomen. Hoe wel van regeringszijde nog geen beslissing is genomen aangaande dit advies, verklaarde minister Algera een spoedige beslissing zeer gewenst te achten. De mi nister deed een beroep op de Ne derlandse ingenieurs om zich, wanneer belangrijke waterbouw kundige werken moeten worden uitgevoerd, ter beschikking van de rijkswaterstaat te stellen, op dat de uitvoering van deze wer ken niet gestagneerd zal worden door tekort aan deskundig per soneel. Op de, van de zijde van de Ka merleden gesuggereerde ver onderstelling, dat het plan tot de afsluiting der zeearmen afhan kelijk zou worden gesteld van het graven van het zogenaamde Moerdijkkanaal, werd door de minister niet ingegaan, daar hij verklaarde, dat de regering het recht was voorbehouden om over het advies te beslissen, zonder dit afhankelijk te stellen van het graven van een of ander kanaal. Hoe het ook zij, een duidelüke uitspraak omtrent de afsluiting is dringend gewenst en het is zaak, dat dit zo spoedig mogelijk gebeurt. In een circulaire van de Ame rikaanse marine is verklaard, dat iemand, die geen vakman is op het gebied van atoomwa pens, in korte tijd onderdelen van een atoombom, welke af zonderlijk het land binnenge smokkeld kunnen zijn, kan sa menstellen. Zelfs atoomwapens met een gewicht van 5 ton zouden in een ruimte van ongeveer 20 vier kante meter kunnen worden gemonteerd. Daarbij zou men, behalve gewone werktuigen, slechts een licht hijstoestel no dig hebben. De grondstoffen voor alle on derdelen zouden, behalve het splijtbare materiaal, in de Ver. Staten kunnen worden verkre gen. Zonder achterdocht te wekken kan men elke hoeveel heid stalen of aluminium-voor- werpen laten vervaardigen, doch verwerking van ongewone materialen, zoals beryllium, nikkel, uranium of wolfram, zou bijna zeker argwaan wekken. Daarom zou men geen rekening hoeven te houden met de mo gelijkheid van een clandestiene werkplaats voor dit doel en voor het vervaardigen van krachtige ontplofbare stoffen, aldus de circulaire. De Nederlander, die zich be klaagt over zijn dure kopje kof fie, kan niet de troost worden geboden van een prijsverlaging op korte termijn. Integendeel, er is reden voor de verwachting, dat de prijs van de koffie in het lo pende en in het komende jaar nog meer zal stijgen. Voor de wat verdere toekomst echter is er hoop. De Brazilia nen, de grootste koffieleveran- ciers van de wereld, zijn, met be hulp van deskundigen uit de Ver enigde Staten, druk bezig met de ontginning van nieuwe plantages en met de ontwikkeling van nieuwe soorten koffiebomen, die sneller groeien en een grotere oogst opleveren dan de oude variëteiten. Maar zelfs met toe passing van de modernste metho den van kweken heeft men toch nog drie jaar nodig, om de kof- fieboom tot volle wasdom te brengen. De prijsstijging van de koffie, die, wonderlijk genoeg, nergens tot zoveel protesten aanleiding heeft gegeven als in de rijke Ver enigde Staten, bracht onlangs een stroom van Noord-Amerikaanse onderzoekers journalisten, vertegenwoordigers van vereni gingen van huisvrouwen, inko pers van bonden van restaura teurs naar Sao Paulo, de hoofdstad van de gelijknamige Braziliaanse staat, waaruit 60 procent van alle in Brazilië voortgebrachte koffie komt. Bij zonder ingenomen met deze van wantrouwen getuigende nieuws gierigheid waren de Brazilianen niet. Aan de andere kant echter was men verheugd een gelegen heid te hebben, om de potten kijkers er van te overtuigen, dat de koffieschaarste, die tot de prijsstijgingen heeft geleid, niet aan de Brazilianen te wijten is. Tijdens door de autoriteiten ge organiseerde excursies naar de EEN ZWAAR VERGIF ZOEK. De commissaris van politie te Leeuwarden deelt mede dat Donderdag van een driewielige vrachtauto staande op de Dok- kummertrekweg te Leeuwarden 2 grijze papieren zakken zijn weggenomen inhoudende een halve kilo van een organische kwik verbinding in poedervorm. Deze kwikverbinding is zeer vergiftig. De kleur van de poe der is bruin. Ieder die inlich tingen kan verschaffen omtrent het vermiste wordt verzocht zich in verbinding te stellen met de gemeentepolitie te Leeuwarden. PYROMAAN BEKENT. doch men acht kwajongens- werk niet uitgesloten. SPOORWEGONGEVAL TE ROTTERDAM. Er heeft zich Vrijdagmiddag te Rotterdam een spoorwegongeval doorgereden in de richting Rot terdam; de derde en volgende wagens zwenkten echter af de Ceintuurbaan op, in de richting van station Noord. Ze kwamen echter niet ver, want al spoedig ontspoorden de voorgedaan, n.l. op de plaats eerste drie wagons, waarvan er waar de Ceintuurbaan die naar twee omvielen. Aan de bovenlei- het station Rotterdam-Noord dingen van de Ceintuurbaan is leidt, zich afscheidt van de lijn nog al wat schade aangebracht. Er hebben zich geen persoonlijke RIJKSWEG No. 2 GEOPEND. Mr. Algera, de minister van Verkeer en Waterstaat heeft deze week de nieuwe rijksweg, een auto-snelverkeersweg tussen Am sterdam en Utrecht, op feeste lijke wijze geopend. Opnieuw heeft de rijkswegenbouw een parel aan het Nederlandse we"en net toegevoegd, en tevens is hier- De diplomatieke vertegen woordigers van 5 Arabische lan den hebben ostentatief een noenmaal, aangeboden door het ministerie van Buitenlandse Zaken in Washington, verlaten, toen een Amerikaanse Joodse leider in een rede Israël de eni ge democratische natie van het Nabije Oosten noemde. Op het noenmaal, ter gele genheid van de uitgifte van een nieuwe Amerikaanse postzegel, de „vrijheidsstrijd", die is be doeld om naar alle delen van de wereld een boodschap over te brengen betreffende de Ame rikaanse leefwijze, zaten de meeste leden van het diploma tieke korps in Washington en vele autoriteiten aan. De diplomatieke vertegen woordigers van Syrië, Saoedi- Arabië, Perzië, Egypte en Liba non wierpen hun stoelen om ver en verlieten de zaal, toen de spreker, dr Salit, voorzitter van de raad van Amerikaanse synagogen, klaagde over het feit, dat de Ver. Naties hadden geprotesteerd tegen Israëlische bestandsschendingen, doch niet tegen het doden van Israëliërs. Later verklaarde dr Salit het incident te betreuren. Hij zei niemand te hebben willen be ledigen of kwetsen. Ook de mi nister van P.T.T., Summerfield, sprak zijn leedwezen over het misverstand uit. SchiedamRotterdam. Uit de richting Schiedam kwam omstreeks 10 minuten over half één een treinstel aangereden, be staande uit een locomotief met een aantal wagons, geladen met kolen. De trein kwam uit Schie dam en was bestemd voor het station Rotterdam-Noord. Op de splitsing van de spoorbaan, waar de trein dus af moest zwenken naar Rotterdam-Noord, zijn ech ter door onbekende oorzaak de locomotief en twee der wagons ongevallen voorgedaan. De Ceintuurbaan is door dit ongeval volledig afgesloten. Maar alle pogingen zullen in het werk worden gesteld om de rails zo spoedig mogelijk vrij te maken. De spoorbaan Rotterdam- Schiedam bestaat uit vier rijba nen, waarvan er een beschadigd is. Het verkeer over deze spoor lijn zou geen noemenswaardige hinder van het ongeval ondervin den. Tussen de gemeente Bergen en de Duitse grensboer J. Scha- brücker is een minnelijke rege ling getroffen inzake het gébruik van bepaalde landerijen, waar over zoals bekend is vorige week twist is ontstaan. Er is toen een woordenwisseling ontstaan tus sen S. en de Nederlandse land bouwer K. uit Bergen, waarbij de rijkspolitie tussenbeide moest ko men. De Duitser alsmede diens 73-jarige vader werden door de politieman W. met een gummi stok geslagen, toen ze het bevel tot ontruiming van het perceel naar zijn mening niet snel genoeg opvolgden. Gebleken is echter, dat het op z'n minst twijfelachtig is, wie hier het recht aan zijn zij de heeft. Sch. heeft bij vonnis 27 ha zogenaamd tractaatland van de raad voor rechtsherstel in eigendom teruggekregen. De exe cutie van dit vonnis werd echter opgeschort totdat uitspraak zou zijn gedaan over een schadever- goedingseis, die de gemeente Bergen had ingediend voor de verbetering van deze grond. Hier door konden de landbouwers die ontstond het conflict. Om de zaak niet verder op de spits te drijven zijn beide partijen nu tot een overeenstemming gekomen. Van de 5 ha gaat Sch. er twee bewer ken, de overige 3 ha zullen nog drie jaar ter beschikking van een Siebengewaldse pachter worden gesteld. Voorts vernamen wij, dat tegen de politieman W. geen aanklacht wegens mishandeling zal worden ingediend. Sch. is in het bezit van de nodige papieren, die hem machtigen in Nederland gelegen land te bewerken, zodat hij zich op legale wijze in Neder land ophield. uitgestrekte plantages konden de bezoekers er zich van vergewis sen, dat de vorst van Juli van het vorige jaar (Brazilië ligt op het zuidelijk halfrond) en de daarop gevolgde langdurige droogte enorme verwoestingen in de aanplant hadden aangericht. In Parana, één van de rijkste kof- fiedistricten van Brazilië, zien over honderden kilometers leng te de plantages er nu nog uit, alsof zij door een bosbrand zijn getroffen. Volgens de experts zal dit geteisterde gebied vijf jaar lang geen koffie meer voortbrengen! EEN VIJFDE. Natuurlijk is niet de gehele Braziliaanse koffie-oogst vernie tigd het verlies wordt op 20 geschat. Maar voor een land, dat voor zijn export voor 65 op koffie is aangewezen, is dat een harde slag. Wel verre van te profiteren van een grote prijsstijging, is Brazilië zwaar getroffen. Van belangrijke importen, die het nodig heeft ter uitvoering van zijn programma van industriali sering en verbetering van de landbouw, heeft het, uit gebrek aan buitenlandse betalingsmidde len, moeten afzien. De Brazilianen ontkennen niet, dat bepaalde speculatieve acties mede verantwoordelijk zijn voor de prijsstijgingen. Maar, zo be weren zij, het zijn de buitenland se kopers, die daarvan de profij ten trekken. Door hen zouden grote hoeveelheden koffie zijn op geslagen, om de schaarste en daarmede de prijs! nog aan zienlijker te maken. Volgend jaar, wanneer de oogst ook nog klein zal zijn, kunnen deze lieden het achtergehoudene op de markt gooien, zonder vrees, dat de prijs daardoor zal worden gedrukt. Om het dus te herhalen: kans op een goedkopere kop koffie is er wel, maar die kans zal zich zeker nog niet morgen of over morgen voordoen. ZONDAG 11. APRIL Een zekere J. L. uit Oud-Gastel heeft voor de officier van Ju stitie te Breda bekend in de af gelopen maanden in Oud-Gastel in totaal 12 branden te hebben gesticht. ontsteltenis ontstaan, die stuk voor stuk hun stro-klampen in vlammen zagen opgaan. Hoe de pyromaan de branden heeft ge- HILVERSUM I: 7.45 Nieuws; 8.00 Palmwijding en Hoogmis; 9.30 Nieuws; 9.45 Orgel; 10.00 de gronden van de gemeente Ber-1 Causerie; 10.30 Kerkdienst; 12.00 gen hadden gepacht, hun werk Kwartet; 12.15 Gram.12.20 sticht is niet bekend. TIMMERFABRIEK UITGEBRAND. Donderdagmiddag is in de gemeente Velsen de timmerfa briek van de aannemer J Loots- ma aan de Vondellaan in Drie huis volledig afgebrand. Men heeft de restanten later moe ten omhalen omdat er gevaar voor instorten bestond. De scha de wordt geraamd op 50.000. Het vuur vond volop voedsel in een grote voorraad bewerkt en onbewerkt hout. Een aantal machines ging eveneens verlo ren. Het pand zou binnenkort gesloopt worden in verband met een wegomlegging. De oorzaak is nog onbekend, Sir Winston Churchill heeft in het Lagerhuis verklaard, dat hij van de Ver. Staten inlich tingen over de waterstofbom zou hebben verwacht, als de atoom- overeenkomst, welke hij in 1943 in Quebec met president Roo sevelt sloot, nog van kracht was geweest. Een Labourlid had hem ge vraagd, of de bepalingen van deze overeenkomst voorzagen in het toekomstig gebruik van de waterstofbom. De premier ant woordde dat, als de overeen komst van Quebec van kracht was gebleven tot de waterstof bom practisch werkelijkheid werd met de ontploffing in No vember 1952, hij gemeend zou hebben, dat de bepalingen van de overeenkomst op deze bom van toepassing waren. De voormalige Labour-minis ter van Buitenlandse Zaken, voorzetten. De pachter Jacobs zag echter af van zijn rechten op de pacht van 5 ha en deed hier van aan Sch. en aan de gemeen te mededeling. Sch. stelde zich 01 het standpunt, dat hij nu in zijn volledige eigendomsrechten kon treden. De gemeente beschouwde zich echter gerechtigd de grond opnieuw te verpachten en deed zulks aan de landbouwer K. Zo enige opschudding. Hij deelde mee, dat hij zich vergist had toen hij Maandag verklaarde, dat hij als lid van het oorlogs- i kabinet op de hoogte was ge weest van de overeenkomst van Jfcj aftappen yan telefoOIl- Quebec. Ik heb nadere inlich tingen ingewonnen, zo zei hij, en bemerkt, dat deze overeen komst een persoonlijke was. Kreten van verwondering van Labourleden klonken, toen Mor rison verklaarde, dat „noch voor, gedurende, of na deze be sprekingen (te Quebec) het oorlogskabinet op de hoogte werd gebracht of zijn machti ging voor de overeenkomst ge zocht". Op de vraag of hij nu alle ge heime overeenkomsten, welke gedurende de oorlog met an dere landen zijn gesloten, zou publiceren, antwoordde Chur chill, dat hij dat niet zou doen, tenzij hij geloofde, dat het in Morrison, zorgde daarna voor het algemeen belang zou zijn. Het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden heeft met 221 tegen 166 stemmen een wetsont werp aangenomen, waarbij de minister van Justitie de be voegdheid krijgt telefoonge sprekken te doen aftappen en het verkregen materiaal even tueel te gebruiken als bewijs te gen personen, die van spionna- ge of sabotage zijn beschuldigd. De rechtbank zou echter moe ten uitmaken, of dergelijke be- wijzenrechtsgeldig zijn. De mi nister van Justitie, Herbert Brownell had deze restrictie niet gesteld in het door hem in gediende wetsontwerp. Apologie; 12.40 Orgel; 13.00 Nieuws; 13.10 Een levend monu ment; 13.15 Orkest; 13.40 Boek- oespreking; 13.55 Gram.; 14.00 Voor de jeugd; 14.40 Piano; 14.55 Causerie; 15.15 Orkest; 15.55 Gram.; 16.10 Causerie; 16.15 Sport; 16.30 Vespers; 17.00 Kerkdienst; 18.30 Gew. muziek; 18.50 Kerkel. nieuws; 18.55 En semble; 19.30 Causerie; 19.45 Nws.; 20.00 Lijdens-oratorium 20.40 Hoorspel; 22.45 Gebed. 23.00 Nieuws; 23.15 Kamerver kiezingen in België; 23.20 Gr. HILVERSUM n: 8.00 Nieuws; 8.18 Gram.; 8.55 Sport; 9.00 Causerie; 9.15 Gram.; 9.25 Cau serie; 9.40 Met en zonder om slag; 10.10 Orkest; 10.50 Eén- acter; 11.15 Orkest; 12.00 Mat- thaus-passion; 13.35 Nieuws; 13.40 Boekbespreking; 14.00 Matthaus Passion; 16.05 Film praatje; 16.20 Gram.; 16.30 Sport; 17.00 Sextet; 17.30 Voor de jeugd; 17.50 Sport; 18.15 Nieuws; 18.30 Kerkdienst; 19.00 Voor de jeugd; 19.35 Bijbelle zing; 20.00 Nieuws; 20.05 Lichte muziek; 20.25 Mededelingen; 20.30 Act.; 20.45 Orkest; 21.25 Voor de heren; 21.35 Orkest; 3. Zonder dat Eric het bemerkt heeft, staat plotseling een van de mannen naast hem. De wapenrusting, die h(j draagt, is Eric ge heel onbekend en zijn gezicht is slechts een vage vlek. Ook de fi guren op de boot lij ken welhaast silhou etten. En de witte raaf?" Eric kijkt naar de plek waar het dier een ogenblik geleden is neergestreken, doch van de vogel is geen spoor meer te beken nen. Eensklaps voelt Eric een hand van de krijger naast hem op zijn schou der. Vaag en van heel uit de verte lijkt de stem te komen, die vraagt: „Wilt ge de Witte Raaf?" „Fadir, Fadir!" roept Erwin, ter wijl hij heftig de arm van zijn va der schudt. „Wordt toch eens wak ker, Fadir!" Verbaasd kijkt Eric om zich heen en beseft dan pas, dat zijn zoon naast hem staat. „Je zat gewoon te slapen, Fadir!" Erwin werpt het hoofd achter over en lacht luid. „En dat midden op de dag!" Glimlachend slaat Axe de Noor man gade, die nog steeds een beet je versuft de beide jongens aan kijkt. „We hebben zo fijn gespeeld, Fa dir! En Axe zegt, dat ik steeds beter ga schieten. Ik heb vanmid dag vijf keer achter elkaar een pijl midden in de roos geschoten en dat was heel moeilijk. Hü zegt, dat, als ik sneller afschiet ik er veel meer kan raken... Is het niet zo, Axe?" „Je kan geen betere leermeester hebben," vindt Eric lachend. „Ik kan óók nog van hem leren, mijn zoon". Wat verlegen kijkt Axe van va der naar zoon. „O, neen, dat geloof ik niet. Weet ge nog toen we laatst die wedstrijd hielden?" „Toen hebt gij gewonnen," zegt Erwin opgewonden, maar met een dankbare blik naar de Noorman zegt Axe: „Dat was maar toeval!" Lachend kijkt Eric van zijn zoon naar de jonge boogschutter. „Ga maar weer spelen," zegt de Noorman. Erwin knijpt zijn vader speels in een arm en vraagt: „Kom je straks even kijken?" vraagt Erwin aan zijn vader en zonder antwoord af te wachten verlaten de jongens de werkkamer van de Noorman. De jongens hebben de deur nog niet achter zich gesloten of onmid dellijk dwalen Ei*s gedachten naar de droom, de vreemde droom... Een witte raaf? Merkwaardig, zeer duidelijk ziet hij alles weer voor zich. En die vreemde krijger met die verre stem...! Wilt ge de witte raaf?" Wat zou dit te betekenen hebben? Het was allemaal zo eigenaardig en zo... nadrukkelijk. Dan schudt Eric even met het hoofd. „Ach een gewone droom... Niet meer aan denken..." Peinzend glijdt zijn blik langs het venster en dan verstart zijn blik, want daar... onder het raam op zijn werktafel ligt een kleine wit te veer... 22.05 Mededelingen; 22.10 Pia no; 22.20 Gram.; 23.00 Nieuws; 23.15 Gram. BRUSSEL VI.: 12.00 Zang; 12.30 Weerbericht; 12.34 Lichte muziek; 13.00 Nieuws; 13.15 Gr.; 13.30 Voor de soldaten; 14.00 Opera; 15.30 Gram.; 16.00 Sport; 16.45 Gram.; 17.00 Orkest; 17.40 Gram.; 17.45 Sport; 17.50 Gram.; 18.30 Causerie; 19.00 Nieuws; 19.30 Gev. muziek; 20.00 Dans muziek. MAANDAG 12 APRIL HILVERSUM I: 7.00 Nieuws; 713 Gram.; 7.30 Gew. muziek- 7.45 Dagopening; 8.00 Nieuws; I.15 Sport; 8.20 Gram.; 8.30 Tot uw dienst; 8.35 Gram.9.00 Voor ae vrouw; 9.35 Waterstanden; '•40 Gram.; 10.30 Morgendienst; II.00 Gram.; 11.15 Gev. muziek; 12.30 Mededelingen; 12.33 Orgel; 13.00 Nieuws; 1315 Gev. muz.; 13.35 Gram.; 14.00 Schoolradio; 14.30 Gram.; 14.45 Voor de vr. 15.15 Gram.; 15.25 Piano; 16.00 toezing; 16.30 Orkest; 17.00 Voor de jeugd; 17.15 Koor; 17.30 Voor de jeugd; 17.45 Regeringsuit zending; 18.00 Orkest; 18.20 Sport; 18.30 Gram.; 18.45 Eng. les; 19.00 Nieuws; 19.10 Ensem ble; 19.30 Causerie; 19.45 Huis muziek; 20.00 Radiokrant; 20.20 Orkest; 20.50 Hoorspel; 21.40 Gram.; 21.55 Causerie; 22.00 Piano; 22.30 Gram.; 22.45 Ge bed; 23.00 Nieuws; 23.15 Evan gelische uitzending; 23.30 Gr. HILVERSUM H: 7.00 Nieuws- 7.15 Gymn.; 7.30 Gram.; 7.50 Quatre Mains; 8.00 Nieuws; 8.18 Dram.; 8.35 Lichte muziek; 9 00 Gymn.; 9.10 Hoorspel; 9.30 Gr.; 1P.00 Causerie; 10.05 Morgenwij ding; 10 20 Piano; 10.45 Voor de zieken; 11.40 Voordracht; 12 00 Gram.; 12.07 Dansmuziek; 12 30 Mededelingen; 12.38 Dansmuz.; 13 00 Nieuws; 13.15 Voor de middenstand; 13 20 Orkest; 13.45 Gram.; 14.00 Voor de vrouw- 14.15 Piano; 14 45 Gram.; 15.15 Hoorspel; 16 15 Orkest; 16.45 Vragenbeantwoording 17 15 Gram.; 17.30 Orgel: 17.50 Mil commentaar; 18.00 Nieuws; 18 20 Gram.; 18.45 Pari. overzicht; 19 00 Voor de kinderen; 19.10 Kanttekeningen; 19.25 Zang; 19.45 Regeringsuitzending; 20 00 Nieuws; 20.05 Hoorspel; 20 35 Aetherforum; 21.15 Dansmuz.; 21.45 Causerie; 22.00 Orkest- 22.55 Schaken; 23.00 Nieuws; 23.15 Gram.; 23.40 Orgel. BRUSSEL VI.: 12.00 Gram.; 12.30 Weerbericht; 12.42 Gram 13.00 Nieuws; 13.15 Gram.; 15.00 Voor de zieken; 16.00 Kamer muziek; 16.40 Gram.; 17.00 Nws.- 17.10 Lichte muziek; 18.00 Fran se les; 18.15 Gram.; 18.30 Gr.; 19.00 Nieuws; 19.40 Gram.; 20.00 Orkest; 20.30 Gram.; 21.00 Kunst; 21.15 Orkest; 22.00 Nws 22.15 Gram.; 23.00 Nieuws.

de Vrije Zeeuw | 1954 | | pagina 5