Britse „Cornet" verongelukt De strijd om Dien Bien Phoe KOUSEN VAN DEN BRUELE 13,95,14,45 WEERSVERWACHTING HOOGWATER Minister Mansholt bezocht rampgebied SPIONNAGE-PROCES IN OOST-BERLIJN Maarschalk Juin naar Fontainebleau ZON- en MAANSTANDEN In het rijk van de Radio-actieve sneeuw op Hokkaido VELE LIJKEN OPGEVIST Het toeristenverkeer van Nederland naar België Israëlisch-Egyptisch incident De Nederlandse arrestanten in Indonesië Vergrote communistisch-Chinese steun aan de Vietminh President Coiy ontvangt Juin v.m. n.m. Breskens Breskens onder onder April. PAAS-RECLAME ELVEA-NYLONS, 5.95 t/m 6.95 WOL- EN KOUSEN H LIS Nieuwe nota van de Nederlandse Hoge Commissaris Verklaring van Laniei De ontwapeningscommissie der Verenigde Naties Frankerlng bt) Abonnement: Terneuzen Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande Noordstraat 55-57 Terneuzen Eedactie-adres: Telefoon 2073 en 2510 Nè. 5 uur uitsluitend 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: 5,35 per kwartaal; per maand 1,80; per week 43 cent. Losse nrs 8 ct. DE VRIJE ZEEUW ZATERDAG 10 APRIL 1954. 9e Jaargang Nr. 3121. Verschijnt dagelijks Uitgeefster N.V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen Advertentieprijs: per mm 15 ct.; minimum pe* advertentie 2,25. Rubriek Kleine Advertenties: 5 regels 1*S iedere regel meer 20 cent. Vermelding: Brieven onder nummer, of: Adrea Bureau van dit Blad 20 cent meer. Inzending advertenties tot 's namiddags 8 ««r. Voor het Maandagnummer: Zaterdags 10,30 ni< De „BHtsh Airways Corpora tion" deelt mee, dat één van haar „Comef'-passagiersvlieg- tuigen met straalaandrijving drie-en-een half uur over tijd is op een vlucht van Rome naar Cairo. Officieel wordt meegedeeld dat de president van de Boac, sir Milles Thomas, opdracht ge geven heeft alle diensten van zijn maatschappij met Cornets te staken in afwachting van nadere mededelingen omtrent het vermiste toestel. De Boac heeft haar Cornet- diensten al eens eerder gestaakt, namelijk op 10 Januari van dit jaar, toen een toestel bij Elba in zee stortte, wat aan alle 35 inzittenden het leven kostte. De diensten werden op 23 Maart hervat. Het thans vermiste toer*el is Woensdagmiddag uit Londen naar Johannesburg vertrokken. Het had te Rome 25 uur vertra ging doordat herstellingen moesten worden verricht. Vliegtuigen en schepen zijn aan het zoeken gegaan. Men onderzoekt ook de melding van een vliegtuig, dat lichten op zee had gezien tussen Ponza en Capri. Te Londen is meegedeeld, dat zich, behalve de Zuid-Afrikaan se bemanning van 7 leden, drie Amerikanen, 1 Egyptenaar, 1 Zwitser, 2 Zuid-Afrikanen en 7 Britten aan boord van de „Yoke Yoke" bevonden. Op de plaats waar de „Ibis" een olievelek had waargenomen, heeft men geen wrak gevonden Het is mogelijk, dat de olie af- kömstig is van een passerend schip. Overigens is te Malta een bericht van een Amerikaans marinevliegtuig ontvangen, waarin een grote olievlek op 90 mijl ten Zuiden van Napels wordt gemeld. De president-directeur van de Boac, sir Milles Thomas, noem de de verdwijning van de Co- met een „verbijsterende schok". Hij zeide, dat men pas na een uiterst zorgvuldig onderzoek, naar aanleiding van het veron gelukken van de „Yoke Peter" op 10 Januari en na het treffen van de uitgebreidste voorzorgs maatregelen besloten had om op 23 Maart de dienst met de Comets te hervatten, zulks met volledige goedkeuring van de Britse regering. „Wij moeten eens grondig over de Cornet als geheel na denken", aldus sir Miles, die de verdwijning van de „Yoko Yo- ko" een „grote terugslag voor de burgerluchtvaart" noemde. Hij deelde mee, dat het on derzoek naar de wrakstukken van het op 10 Januari veron gelukte toestel zal worden ver sneld. De oorzaak van dit on geluk is nog niet bekend. Het besluit om de 6 overge bleven Cornets op de grond te houden, betekent voor de Boac een schadepost van ongeveer een half millioen gulden per week. Aan Lennox-Boyd, de Britse minister van Vervoer en Bur gervoorlichting, heeft zijn be zoek aan Canada voor minstens 24 uur uitgesteld naar aanlei- medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van Zaterdag ochtend tot Zaterdagavond. DROOG WEER. Droog weer met over het alge meen weinig bewolking. Onge veer dezelfde temperaturen als gisteren. Overwegend matige wind uit Oostelijke richtingen. ZONDAG 11 APRIL. ding van het verdwijnen van de Comet. Men verwacht, dat hij in het Lagerhuis een ver klaring over het gebeurde zal afleggen. „Zolang de bouwers van de Cornet ons niet kunnen meedelen, dat zij de oorzaak van de onge lukken hebben gevonden en de nodige verbeteringen hebben aangebracht, zullen we zeker geen passagiers met deze vlieg tuigen meer kunnen vervoeren," aldus sir Miles Thomas. De Britse minister van vervoer en burgerluchtvaart, Lennox- Boyd, heeft Vrijdagmiddag in het Lagerhuis verklaard, dat de chef van het bureau voor onderzoek van zijn ministerie, Newton, zich op het ogenblik in Italië bevindt en dat deze zich onmiddellijk naar Rome zal begeven. Hij verklaarde zich geheel eens met het besluit van sir Miles Thomas om tot nader order de „Cornets" buiten dienst te stellen. Als gevolg van de schijnbaar gelijke omstandigheden bij de verdwijning van „Yoke Yoke" en de „Yoke Peter" wint in Britse luchtvaartkringen de veronder stelling terrein, dat er sabotage in het spel is. In deze kringen merkte men Vrijdagochtend op, dat de beide vliegtuigen, voor zij verongeluk ten, zojuist het vliegveld van Rome hadden verlaten, dat er bijna een zelfde tijdsverloop was tussen het uur van vertrek en de verdwijning, dat beide vliegtui gen zich op bijna dezelfde hoogte bevonden en nog stijgende waren naar 13.000 meter, de hoogte waarop zij normaal vliegen, en dat geen van beide vliegtuigen een noodsein heeft uitgezonden, waaruit af te leiden zou zijn, dat het ongeluk plotseling gebeurde. Het enige verschil was, dat de „Joke Peter" in noordelijke rich ting vloog en de „Yoke Yoke" in zuidelijke richting. Later meldde het korvet „Ibis", dat de Cornet 70 km ten zuiden van het eiland Ponta Licosa, ter hoogte van Sorrento, in zee zou zijn gestort. Na de ontvangst van dit be richt zijn onmiddellijk schepen en vliegtuigen naar het betrokken gebied gezonden om een nader onderzoek in te stellen. De Zuid-Afrikaanse minister van vervoer, Paul Sauer, ver klaarde Vrijdagmiddag in het Zuid-Afrikaanse parlement, dat men, aangezien geen nadere in lichtingen zijn binnengekomen, helaas moet aannemen, dat de vermiste Comet is neergestort en de inzittenden om het leven zijn gekojnen. Een vliegtuig heeft gemeld, even ten Zuiden van de Golf van Salerno voorwerpen te hebben waargenomen, die op lijken en wrakstukken leken. In dit ge bied was eerder op de dag een grote olievlek waargenomen. Ook het bericht van het korvet „Ibis" had betrekking op dit zeegebied. Lijken opgevist. Het Britse vliegdekschip Eagle" heeft ter hoogte van Na pels zes lijken uit zee opgevist. Het schip neemt deel aan de op sporing van de vermiste Britse Cornet. De lijken werden ongeveer 30 mijl uit de Italiaanse kust aange troffen. Ook wrakstukken zijn opgehaald. Volgens latere berichten wer den drie van de lijken door de Eagle" en de drie andere door een torpedobootjager opgepikt. De gezagvoerder van de Cornet was de 38-jarige Zuid-Afrikaan Mostert. Italiaanse vissersvaartuigen hebben Vrijdagavond meer lijken gevonden, aldus de Italiaanse ma rine. Het aantal is nog niet be kend. Vliegverbod voor Franse Cornets. De Franse minister van bur gerluchtvaart, Devinat. heeft de Franse luchtvaartmaatschappij „Union Aeromaritime des Trans ports" gelast haar twee Cornet- straalvliegtuigen met ingang van Vrijdagavond niet meer te laten opstijgen. Bewijs van luchtwaardigheid van de „Cornets" ingetrokken Het Britse departement van Vervoer heeft Vrijdag het bewijs van 'luchtwaardigheid van alle „Cornets" ingetrokken hangende het onderzoek naar de oorzaak van de ongelukken met deze toe stellen. Vrijdagmorgen heeft de mi nister van Landbouw, Visserij en Voedselvoorziening, de heer L. Mansholt, een werkbezoek gebracht aan de polder Waarde, waar men op het ogenblik b<;- zig is met de herverkaveling De minister was een ogenblik aan wezig bij taxatie van de gron den en voerde een bespreking over de sanering van de gron den. Hij toonde zich zeer vol daan over de vordering van de werkzaamheden. Omstreeks half twaalf ver trok minister Mansholt, die werd vergezeld door Ir. S. A. Herwijer, naar Schouwen. Nederlander zou ter dood veroordeeld zijn. Volgens het Westberlijnse anti-communistische inlichtin genbureau „West" is een Neder lander, tezamen met 2 Oost- Berlijners, 'vdrscheiden, weken geleden door een Sowjetrus- sisch militair gerechtshof te O. Berlijn, op besehuldiging van spionnage en sabotage, ter dood veroordeeld. De Nederlander, wiens naam nog niet bekend is, zou na zijn veroordeling naar de Sow,jet-Unie zijn overge bracht De 2 ter dood veroordeelde Duitsers heetten Karl Wolter en Johan Drews. Verscheidene andere beklaag den werden, op dezelfde be schuldiging, veroordeeld tot ge vangenisstraffen van 20 tot 25 jaar. Het bureau „West" heeft zijn inlichtingen verkregen van een man, die gevangen heeft geze ten in de gevangenis van de Russische geheime dienst te Karlhorst, in Oost-Berlijn. President Coty heeft maar schalk Juin Vrijdag voor de eerste maal sedert deze uit alle nationa le functies ontslag werd verleend, ontvangen. Er zijn geen bijzonderheden over het onderhoud bekend. Maarschalk Juin heeftt zich Vrijdagochtend naar het hoofd kwartier van de Navo-strijd- krachten in de Centraal-Euro- pese sector, waarvan hij opper bevelhebber is, te Fontaine bleau begeven. Het artillerievuur van de Viet minh om Dien Bien Phoe is toegenomen. Dit kan betekenen, dat de volgende actieve fase in de strijd om de vesting aan staande is. De Vietminh treft boivendien in versneld tempo voorbereidingen aan de Weste lijke zijde van de Zuidelijke stelling van het fort, waartegen tot nu toe weinig aanvallen zijn gericht. Hoewel de weersomstandig heden minder goed worden met toenemende regenbuien, trad de Franse luchtmacht actief op tegen Vie'tminh-vrachtwagens op weg no. 41 en parkeercentra in het gebied Sonla. Op de weg tussen Haipong en Hanoi werd een Frans bataljon aangevallen op 45 km ten Zuid westen van Hanoi. De Viet- minh-verliezen waren bijna 15 doden en ongeveer 200 gewon den. Indo-Chinese communistische guerilla-strijders hebben Don derdagnacht een aanval gedaan op het vliegveld van Viëntiane, de administratieve hoofdstad van Laos. Het gevecht duurde 3 uren, vele gebouwen vlogen in brand, aldus wordt uit poli- tie-kringen vernomen. Volgens de berichten heeft men na de aanval, die werd af geslagen, geen vliegtuigen meer zien dalen of opstijgen. Anders is het gemiddelde verkeer op het vliegveld 10 vliegtuigen per dag. Volgens de jongste berichten uit Parijs hebben de opstande-beheerst, aldus een woordvoer worp afstand genaderd. Zij zijn nu vlakbij de Franse mijnenvel den en prikkeldraadversperrin gen. Er valt zware regen in het ge bied van Dien Bien Phoe, een te ken, dat de zomermoesson, die het landschap in een modderpoel zal veranderen, niet ver af is. De Franse vliegtuigen blijven de convooien der opstandelingen, die voorraden aanvoeren, met bommen bestoken. Zij werpen o.m. tijdbommen uit om herstel werkzaamheden aan de aanvoer- wegen der Vietminh te belemme ren. Ondanks alle luchtaanvallen zijn de Fransen er echter niet in geslaagd de aanvoer der Viet minh te onderbreken. In het gebied van de delta van de Rode-rivier hebben de opstan delingen hun aanvallen op de be langrijke spoorwegverbinding tussen Hanoi en de aanvoerha- ven Haiphong versterkt. Een woordvoerder van het Franse opperbevel verklaarde Vrijdagavond in Hanoi, dat bin nen vijf of zes dagen de derde grote Vietminh-aanval op Dien Bien Phoe wordt verwacht. Mo gelijk zal deze uit het Westen komen, eventueel tegelijk met aanvallen van het Oosten uit. De tweede grote aanval der Viet minh, die in het afgelopen week einde verliep, was op de Oostelij ke kant van Dien Bien Phoe ge richt geweest. Het garnizoen van de vesting werkt koortsachtig aan het ver sterken van de verdediging. Vergrote communistisch-Chi nese steun aan de Vietminh. „De hulp, die de communistisch- Chinese regering de Vietminh verleent, is toegenomen. De aan de Vietminh-opperbevelhebber, generaal Vo Nguyen Giap, toege voegde Chinese militaire missie, heeft een grotere sterkte gekre gen. De leiding der Vietminh, zo wel over de grote als de kleinere legereenheden, beschikt over Chinese militaire raadgevers", verklaarde Laniel voorts. GEEN JAPANSE DEEL NEMING AAN DE OOR LOG IN INDO CHINA. Japan zal in geen geval een verzoek kunnen inwilligen om eenheden van zijn nationale vei ligheidstroepen naar Indo-China te zenden. Dit heeft Kimoera, de directeur van het bureau voor nationale veiligheid, voor een rijksdagcommissie verklaard naar aanleiding van vragen van een socialistisch parlementslid. lingen de kracht van de artille riebeschietingen op de belegerde Franse vesting Dien Bien Phoe verdubbeld. De koelie-arbeiders van de opstandelingen, die aan de westzijde van de vesting aan- valsloopgraven aanleggen, zijn Dien Bien Phoe tot op een steen De Sowjetrussische ambassa deur Jacob Malik, heeft Vrijdag middag onverwacht verzocht om een onderhoud met de Britse mi nister van Buitenlandse Zaken, Eden. Malik is twee dagen gele den uit Moskou in Londen terug gekeerd. 8.22 9.01 Terneuzen 8.57 9.36 Hansweert 9.37 10.16 Walsoorden 9.47 10.26 MAANDAG 12 APRIL 9.50 10.31 Terneuzen 10.25 11.06 Hansweert 11.05 11.46 Walsoorden 11.15 11.56 ZON MAAN op op 10 5.56 19.28 11.07 2.54 11 5.54 19.29 12.23 3.21 12 5.52 19.31 13.37 3.42 13 5.50 19.33 14.48 3.58 14 5.47 19.34 15.58 4.13 15 5.45 19.36 17.06 4.26 FANTASIE-NYLON extra fijn VOORMIDDAG-NYLON 2.25 WANDEL-NYLON met zw. nad ƒ3.45 KRISTAL-NYLON met zw. naad ƒ3.75 ENKALON met zw. naad 3.75 PARLON zonder zw. naad 3.95 ONZE FIJNSTE NYLONKOUS ƒ4.95 66 gge 12 den. Wenst U een EXTRA fijne kous NYLONHANDSCHOENEN vanaf 3.95 GLACÉ-HANDSCHOENEN vanaf 9.95 ZUIVER ZIJDEN SJAALS vanaf 4.75 LEUKE POCHETTES Speciaal voor Pasen: HERENSOKKEN moderne dessins SPORTKOUSEN VOOR JONGENS EN MEISJES NOCRDSTRAAT 45 Telefoon 2546 TERNEUZEN Op een door het Belgisch ver- Nederlanders betreft, nog niet keersbureau in Amsterdam be- bereikt, maar toch vormen de legde bijeenkomst heeft de heer Nederlanders al weer het groot- E. Struyf, adjunct-commissaris- ste contingent van de toeristen, generaal voor toerisme uit Brus- ln 1953 bijv. kwamen 200.000 En- sel enige cijfers gegeven over gelsen en 150.000 Fransen naar het toeristenverkeer van Neder- België. land naar België. Als een vermoeden van het ge- Spreker noemde 1953 toeris - ringere bezoek van Nederlanders tisch gezien een goed jaar voor aan België noemde de heer België. Het gehele toeristenver keer naar België steeg in verge lijking met 1952 met 10 pet. In totaal brachten in 1953 ruim 300.000 Nederlanders een bezoek aan België. De gemiddelde duur van deze bezoeken zijn thans echter nog maar twee dagen, wat de heer Struyf wijt aan het toenemen van de motorisering van het verkeer. De meesten gaan door naar zuidelijker stre ken. Opmerkelijk is ook, aldus spreker, dat de Nederlanders thans meer de grote steden op zoeken, terwijl vóór de oorlog de Ardennen het grootste aantal be zoekers uit Nederland trokken. De cijfers uit vooroorlogse ja ren zijn, wat het bezoek van Struyf ook het vooroordeel van Nederlanders inzake de prijzen in België. De heer Struyf zeide, dat de prijzen in België voor de toerist in geen geval hoger zijn dan in de andere landen van Europa Om het bezoek en vooral een langduriger bezoek aan België te stimuleren zijn nu diverse maatregelen genomen. Zo zal de toerist, die minstens drie dagen met zijn auto e.d. in België verblijft van de prijs van elke gekochte liter benzine 2 Belgische fr. terugkrijgen. Intussen verwacht de heer Struyf, dat de opgaande lijn in het toeristenverkeer van Neder land naar België zich ook in 1954 zal voortzetten. Vijf Israëlische soldaten wer- loor het leven en 4 werden den gewond bij 3 aanvallen op ernstig gewond bij de inciden- Israëlische patrouilles bij het ten van Donderdagnacht, aldus gebied van Gaza, dat Egypte wordt uit Israëlische militaire kringen vernomen. De aanvallen maken, aldus Israëlische woordvoerders, deel uit van een reeks incidenten na de weigering van Egypte om een gevangengenomen Israëli sche soldaat vrij te laten. Als repressaille deden de Israëliërs een overval op Egyptische grensposten, waarbij 3 Egypte- naren werden gedood. der van het Israëlische leger. Men zou in de aanvallers Egyp tische militairen hebben her kend. Bij een incident openden de aanvallers het vuur op een Is raëlische auto met automati sche wapens bij de nederzetting Saad. Bij de schermutseling die volgde, werden 2 Israëlische sol daten gewond, waarvan één ernstig, aldus de woordvoerder. Bij de nederzetting Beeri viel een Egyptische eenheid een pa- patrouille uit een hinderlaag aan met automatische wapens en handgranaten. Hierbij wer den 3 Israëliërs gewond Bij een derde aanval op een vrachtwagens in de buurt van de nederzetting Zikim vielen geen slachtoffers. Men had in het licht der koplampen „dui delijk gezien, dat de aanvallers Egyptische uniformen en ken tekens droegen", aldus de woordvoerder. Een Israëlische soldaat ver- Er is op 2 April radio-aetieve sneeuw te Sapporo op Hokkaido, het Noordelijkste Japanse eiland gevallen, aldus deelde een groep onderzoekers van de universi teit van Hokkaido mede. Zoals bekend zijn er op 1 en 26 Maart Amerikaanse water stofbommen in het gebied van de Stille Oceaan tot ontploffing gebracht. „Frankrijk zal op de Geneefse besprekingen niets achterwege laten, om een vreedzame oplos sing voor de Indochinese oorlog te verkrijgen", aldus premier La niel in een gehouden bijeenkomst van de Franse nationale vergade ring. Hij vervolgde: „Frankrijk heeft zijn bondgenoten immer duidelijk gemaakt dat het zoeken naar een vreedzame oplossing voor het In dochinese vraagstuk niet 'n prijs geven van Zuid-Oost-Azië aan de communisten inhoudt. „De regering doet alles, wat in haar vermogen is, om een over winning te Dien Bien Phoe te ver zekeren en de Franse militaire krachtinspanning, met de mate riële hulp der Verenigde Staten, op peil te houden", zo zei de pre mier. Het ministerie van Buitenland se Zaken deelt mede: De Hoge Commissaris der Ne derlanden te Djakarta heeft op 13 Februari j.l. bij de Indonesi sche regering protest aange tekend tegen het feit, dat aan de Nederlandse arrestanten, die bij de z.g. zaak-Schmidt betrokken zijn, belet wordt, dat zij geduren de het vooronderzoek de normale consulaire en rechtskundige bij stand verkrijgen. De Indonesische regering heeft echter op 3 Maart in een ant woordnota dit protest verworpen. Aangezien sindsdien nog steeds geen recht is verkregen in de con sulaire en rechtskundige bijstand der arrestanten heeft de Neder landse Hoge Commissaris thans wederom een nota bij de Indone sische regering ingediend, waar in wordt gesteld: 1. Dat de Nederlandse rege ring het betreurt, dat haar ver zoek om aan de sinds 18 Decem ber gearresteerde Nederlanders consulaire en rechtskundige bij stand te verlenen is geweigerd; 2. dat zij moet constateren, dat aan de Nederlandse consulaire vertegenwoordigers daardoor, in strijd met het in democratische landen aanvaarde internationale gebruik, belet wordt hun essen tiële t^ak uit te voeren 3. dat deze consulaire taak in de eerste plaats bestaat in het zich ervan overtuigen, dat de be handeling en verzorging der ge detineerden bevredigend is, en zo dit niet het geval mocht zijn, voor hunne belangen bij de auto riteiten op te komen. Voorts be horen de consulaire ambtenaren zich er van te kunnen vergewis sen dat de met 't vooronderzoek belaste instanties zich onthouden van onwettige middelen teneinde bekentenissen af te dwingen. En eindelijk zullen de consulaire ambtenaren de gelegenheid moe ten hebben de preventief gestel den voor te lichten omtrent de rechten, welke het strafproces recht hun toekent, en er op toe te zien dat hun geen belemmerin gen in de weg worden gelegd om zich van de hun toekomende rechtsmiddelen te bedienen; 4. dat het in het nieuwsbulle tin van een Indonesisch persbu reau van 22 Maart 1954 opgeno men bericht, als zou het politie onderzoek van de Nederlandse arrestanten nog niet zijn afgelo-1 pen, „omdat het niet zelden ge beurt, dat iemand 4 a 5 maal ver hoord moet worden om voldoen de gegevens te verkrijgen, te meer waar enkelen onder hen nog niet of niet dadelijk een be kentenis hebben afgelegd", er zeker niet toe kan bijdragen om de bij de Nederlandse regering bestaande bezorgdheid omtrent de behandeling, welke een aantal van de Nederlandse arrestanten sedert hun aanhouding onder gaat, alsmede de wijze, waarop deze aangelegenheid wordt afge daan weg te nemen; 5. dat op grond van het voor gaande de Nederlandse regering haar verzoek om consulaire en rechtskundige bijstand te kunnen doen verlenen inzonderheid aan de met betrekking tot de zoge naamde zaak-Schmidt gearres teerde Nederlanders mits deze met klem wenst te herhalen, mede teneinde in de gelegenheid te worden gesteld te doen na gaan, in welke physieke en gees telijke toestand deze Nederlan ders thans verkeren. Engeland heeft in de ontwape ningscommissie der Verenigde Naties, die op verzoek van de drie Westelijke grote mogendheden is bijeengekomen, de vorming van een subcommissie voorgesteld, welke zou moeten bestaan uit vertegenwoordigers van Canada,. Engeland, Frankrijk, de Sowjet- Unie en de Verenigde Staten en opnieuw zou moeten trachten 'n regeling te bereiken over contro le op atoomwapens en beperking der bewapening. MAKIXEVLIEGTUIG MOEST NOODLANDING MAKEN. In de buurtschap Dijkerhoek onder de gemeente Holten heeft een tweemotorige Beechcraft van het vliegkamp Valkenburg Vrij dagmiddag omstreeks half vijf wegens motorstoring een nood landing moeten maken. Bij het neerkomen op een weide, kwam het toestel in aanraking met ver scheidene afrasteringspaaltjes, waardoor het werd beschadigd. Beide propellers werden vernield. De korporaal-vlieger van de Kon. marine, Ph. K. M. Klasing, die de Beechcraft bestuurde, liep geen letsel op. Naar van bevoegde zijde is vernomen, heeft president Syng- man Rhee van Zuid-Korea beslo ten, een Zuidkoreaanse delegatie te zenden naar de conferentie van Genève

de Vrije Zeeuw | 1954 | | pagina 1