ss RADIO? witte cRaaf Binnenlands nieuws m Is DE UTRECHTSE JAARBEURS De zaak der verdwenen Joodse kinderen Canadezen te gast m Hilversum DE UNIE-COLLECTE Wat brengt de Spoorwegongeluk in Canada Nieuwe regering in Cambodja De voorjaarsbeurs druk bezocht Griekenland antwoordt de Sowjet-Unie DUIVENSPORT SPIONNAGE-PROCES TE TURIJN LUXE BUS LEVEN VOORAL BIJ DE SCHOONMAAK! 5rdeb5h"p"ianihe°cl,W betoond li JONGETJE VERDRONKEN TE UTRECHT. Het ging toch niet goed V- Een fraai gedecoreerde met de echte ZAANSE KOEKEN Hawaiian Ananas, stukjes per blik 79 Hawaiian Ananas, schijven per blik 79 Calif. Perziken, „sunpead per biik 120 Sardines, m otiWie per uw v a Calif. Perziken, ,w «1 «180 R GeWerse Ham m 45 Kersen op Sap, zonder pit. per blik brAe_..4. IQ Zalm, „Fancy Pink"-moot Zalm, „Fancy Pink "-moot hall blik 89 héél blik 1 69 36 Advocaat, prima «r -Advocaat, goudmerk VinoJia Vruchtenwijn Fiësta, apéritiel - Limonadesiroop grote fles vanaf Fijne Snijworst Paaseitjes Nougateitjes Paasfondant VOOR KWALITEIT Schoonmaaktijd. Alles moet schoon' Hout, lak, tegels, sanitair, deuren, plin ten, ruiten... Wat 'n enorm gemak hebt U nu van zo'n handige fles Lodaline. Rap-rap - in 'n ommezien blinkt en glimt alles van jewelste. LODALIENTJE GEEFT RAAD "TH?-*» Nog altijd 't gemakkelijkste, 't beste, 't voordeligste! GerucMen volgens welke de Nederlandse justitie en politie zich zouden hebben uitgespro ken over een tekort aan mee werking van Belgische zy<de in de zaak Anneke Beekman wor den door het Openbaar Mini sterie tegengesproken. De werkelijkheid is, zo deelt kelde gerechtelijke politie op het eerste van Nederlandse zijde ge dane verzoek. Een en.j heeft er dan ook toe geieid da de officier van justitie te Am sterdam, reeds enige weken ge leden de procureurs des koning te Tongeren, Hasselt en Luik dank heeft gezegd en d^t de proc.-generaal te Amsterdam, zulks heeft herhaald in een re cent persoonlijk schrijven aan zijn ambtgenoot te Luik. Op uitnodiging van het ge meentebestuur van Hi yersum zullen 2 Canadese militairen van het bezettingsleger uit Duitsland heden naar Hilver sum komen en een week in on land vertoeven, waar zij alle aantrekkelijkheden van Neder land in het voorjaar te genieten zullen krijgen. Als uiting van dank ten op zichte van het Canadese leger dat Hilversum heeft bevrijd in de Meidagen van 1945 heett men de Canadese autoriteiten verzocht 2 militairen van lagere rang als gast te zenden. Heden avond zullen corporal V. G Eagle en private R. B. Howlett arriveren. Zij zullen logeren in de kamers van een hotel, waar destijds de generaals van het bevrijdende leger, generaal Crearer en generaal Foulkes oak hebben gewoond. De burgemeester zal hen or- ficieel in het gemeentehuis be groeten. Voorts zullen de gasten in de Canadese ambassade aan de lunch aanzitten. De unie „Een school met den Bijbel", die geboren is uit het bekende yolkspetitionnement, viert in de Paasweek te Utrecht haar 75-jarig bestaan. Het pe titionnement werd indertijd ge tekend door 305.000 Nederlan ders Het unie-bestuur stelde Zich' tot taak, dat de unie-col lecte dit jaar boven de 305.000 gulden zou stijgen. Van 725 lo cale comité's is thans de opga ve binnen tot een totaal bedrag van 303.837,31, welk bedrag inmiddels boven de S 305.000 is gestegen. VRIJDAG 9 APRIL HILVERSUM I: 7.00 Nieuws; 7.10 Gram.; 7.45 Dagopening; S.»0 Nieuws; 8.15 Graan.; 9.00 Voor de vrouw; 9.35 Waterstan den 9 40 Schoolradio; 10.00 Ka jngrmueiek; 10.15 Gram.; 10.25 Amus. muziek; 11.00 Voor de zieken; 11.40 Koor; 12.03 Lichte muziek; 12.30 Mededelingen; 18 33 Piano; 13.00 Nieuws; 13.20 ©rgel; 13.45 Voor de vrouw; 14 00 Voordracht; 14.15 Lichte muziek; 14.55 Hier vrij Europa: 1S.25 Kamermuziek; 16.00 Voor de zieken; 17.00 Voor de jeugd. 17.15 Koor; 17.40 Zigeunermuz.; 18.00 Vraaggesprek; 18.10 Lichte muziek- 18.40 Vragenbeantwoor- ding- 18.52 Actualiteiten; 19 00 Nieuws; 19.10 Regeringsuitzen ding; 19.30 Verzoekprogramma; 20 25 De gewone man; 20.30 Pol. forum; 21.00 Opera; 21.50 Cau serie; 21.50 Luchtmachtkapel; 22.35'Schaken22.40 Gr.; 82.45 Causerie; 23.00 Nieuws; 23.15 Weense kleinkunst. EEN NIEUW VERHAAL VAN ERIC DE NOORMAN. 1. „Pum Pum lachen om kleine Hrulf." Ge animeerd kijkt het dwergje naar de peu ter op de grond. Wolf, die languit op de berenvacht ligt te slapen stoort zich niet aan het kind, dat hem speels over neus en oren blaast. Alleen knipperen zijn ogen af en toe en slaakt hij 'n tevreden zucht. Erics ogen ontmoe ten even die van Wi- nonah en dan weet hij, dat ook haar gedach ten weer een ogenblik bij Svitjold toeven, die voor het behoud van dit kinderleven het zijne zo moedig offerde. Dan verlaat hij de kamer en begeeft zich naar zijn werk vertrek. Onder zijn raam hoort hij Erwin en Axe vrolijk lachen en met een glimlach om zijn lippen slaat hij het tweetal vanuit zijn venster gade Sinds enkele maanden is de rust op Wograms burcht weerge 'Axe het droeve beeld van de Joms- vikings en Sverres dood wat naar de achtergrond gedrongen. „Het was goed de knaap in de burcht op te nemen," denkt de Noorman, wanneer hij nogmaals Axes luide lach hoort opklinken om een schot van Erwin, dat juist het doel miste. Axe, die een meester op de boog is. probeert ook nu weer om van Erwin een even goede boogschut ter te maken als hijzelf is. Met enige weemoed wendt Eric zich van het venster af en zet zich aan zijn werktafel. Nadenkend staart hij voor zich uit; het vrolijk spel van de beide jongens dringt nauwelijks tot hem door. Buiten speelt de zon haar spel van licht en schaduw en de bladeren aan de bomen bewegen zich zachtjes in de milde wind. Ongemerkt dwalen Erics gedach ten naar de edele Sverre. In de nu welhaast ijle stilte ver mengt zich tussen de steeds vager wordende stemmen van de jongens plotseling een schorre, doch door dringende kreet. Nogeens... en nog- eens dringt de kreet tot hem door en eensklaps is het of een vreem de macht Eric dwingt tot luisteren. Zijn ogen zoeken de plaats waar het geluid vandaan komt en dan blijven zijn ogen gefascineerd ge vestigd op de beuk, waarin met één opgetrokken vleugel een grote vogel hem nieuwsgierig zit op te nemen. Het is een raaf... een witte raaf. Bij Montmagny, op een af stand van 100 km ten Oosten van Quebec gelegen, is een per sonentrein ontspoord. Drie spoorwegmannen zijn omgeko men. De trein had een snelheid van ongeveer 100 km per uur toen het ongeluk gebeurde. De nieuwe regering in Cam bodja is thans samengesteld. Koning Norodom Sjianoek heeft zich zelf aan het hoofd van de ze regering gesteld, doch oud premier Pennoeth als degene aangewezen, die namens hem de leiding moet nemen. De regering bestaat uit 11 mi nisters, die merendeels ook in het vorige kabinet-Tsjannak zitting hebben gehad. Buitenlandse Zaken is toever trouwd aan Tioe Long en de Nationale Defensie aan kolonel Tepphan, chef van de generale staf. .-•I ';r£ VIJF EN ZESTIG JAAR GETROUWD. Het echtpaar G. W. Fransen J. Hietbrink te Beekbergen hoopt op 11 April a.s. de dag te her denken, waarop het vijf en zes tig jaar is getrouwd. Man en vrouw, die resp. 89 en 88 jaar oud zijn, verblijven thans in het rusthuis „Soeka-Sepi". EEN BODE EN DRIE GEWON DEN BIJ AUTO-ONGEVAL. Doordat de bestuurder onder invloed van sterke drank ver keerde, is een personenauto, af komstig uit Amsterdam, gister morgen omstreeks half vijf in de Alexanderstraat te 's-Gravenha- ge tegen een trammast gereden. Eén der inzittenden, de 25-jarige beeldhouwer L. van der B. uit Den Haag, overleed ter plaatse De 28-jarige J. B. G. en de 29- jarige P. van L., beiden even eens uit Den Haag, liepen resp. een zware hersenschudding en een hersenschudding op. De be stuurder, de 29-jarige T. G. uit Amsterdam, kreeg 'n hoofdwond HILVERSUM II: 7.00 Nieuws; 7.15 Gymn.; 7.30 Gram.; 8.00 Nieuws; 8.18 Orgel; 8.45 Voor de vrouw; 9.00 Gymn.; 9.10 Gram.; 9.35 Schoolradio; 10.00 Causerie 10.05 Morgenwijding; 10.20 Voor de jeugd; 10.40 Piano; 11.05 Causerie; 11.25 Gram.; 12.00 Or kest- 12.30 Mededelingen; 12.33 Sport; 12.48 Gram.; 13.00 Nws.; 13.15 Gram.; 13.30 Lichte muz.; 14.00 Kookpraatje-, 14.20 Kwar tet; 14.50 Voordracht; 15.10 Pia no; 15.30 Orgel; 16.00 Orgel; 16.30 Causerie; 17.10 Voor de kinderen; 17.45 Herinneringen aan Willy Derby; 18.00 Nieuws; 18.15 Verzoekprogramma-, 18.45 Hoorspel; 19.00 Voor de kinde- ien; 19.10 Koor; 19.30 Hoorspel; 19.50 Berichten; 20.00 Nieuws; 20.05 Boekbespreking; 20.15 Voordracht; 20.30 Benelux; 20.40 Causerie; 21.00 Voor de jeugd; 21.35 Lichte muziek; 21.55 Over zicht; 22.10 Orkest; 22.40 Cau serie; 22.45 Gebed; 23.00 Nws 23.15 Gram. BRUSSEL VI.: 12.00 Gram.; 12.30 Weerbericht; 12.34 Gram.; 13.00 Nieuws; 13.15 Orgel; 14.00 Schoolradio; 15.00 Voor de kin deren; 15.30 Orkest; 16.30 Ork.; 17.00 Nieuws; 17.10 Lichte mu ziek; 18.00 Gram.; 18.10 Voor dracht; 18.20 Gram.; 18.30 Voor de soldaten; 19.00 Nieuws; 19.30 Zang; 19.50 Causerie; 20.00 Or kest; 20.55 Kunst; 21.10 Ork.; 21.45 Gram.; 22.00 Nws.; 22.15 •Causerie; 22.30 Zang; 23.00 Nws. AMERIKAANSE WAARDERING. De Nederlandse markt biedt goede mogelijkheden voor Ame rikaanse ■pneumatische werktui gen, in het bijzonder nu de dol larpositie van Nederland sterk is verbeterd, zo vertelde George D. Florsheim, general manager van het Europese kantoor van de Thor Tool Continental Inc. George Florsheim, afkomstig uit Spokane (Wash.), was ver scheiden jaren werkzaam als mijningenieur in de Noordwes telijke staten van Amerika. Als manager van de Europese ves tiging van Thor Tool Cont. Inc. bezoekt hij alle Europese jaar beurzen, waar distributors zijn Amerikaanse werktuigen verko pen. „Competition is always rough", in het bijzonder van Duitse zij de is de concurrentie zwaar, om dat hierbij vaak van „pricecut- ting" sprake is. De kwaliteit van het Duitse product is echter minder, zo beweerde mr Flors heim. Ook in Nederland worden pneumatische werktuigen ver vaardigd. De kwaliteit is niet zo groot als de onze, zo zeide de Amerikaan. Deze bevat wel 300 artikelen, zo voegde hij er bij. In 1953 was onze omzet circa 10 procent hoger dan in 1952 en ook voor 1954 zijn de vooruit zichten zeer gunstig, vooral nu de dollarpositie .zozeer is ver beterd. Mr Florsheim was zeer en thousiast over het aanbod en de organisatie van de Utrechtse jaarbeurs, waar zijn artikelen door een Nederlandse agent worden geëxposeerd. De beurs is vooral wat „design" en inde ling betreft met de beste Ame rikaanse shows te vergelijken en zeer zeker beter te noemen dan vele Europese beurzen. Dinsdagmiddag aan het einde van de zevende dag van de Utrechtse voorjaarsbeurs, die heden sluit, waren er ongeveer 12.500 bezoekers meer geweest, dan op de eerste 7 dagen van de voorjaarsbeurs 1953. en vermoedelijk een shock. Alle gewonden zijn in het ziekenhuis Zuidwal opgenomen. De auto is totaal vernield en de trammast werd ontzet. Om kwart over vier Dinsdag middag is de zevenjarige P. H., wonende te Utrecht, terwijl hij aan het krijgertje spelen was in het water van de Vaartserijn terecht gekomen en verdronken. Verscheidene personen zijn nog in het water gedoken, doch zon der resultaat, omdat de plaats van het ongeval niet precies be kend was. De Utrechtse politie heeft gedregd en slaagde na een kwartier er in het jongetje bo ven te halen. Er is kunstmatige ademhaling toegepast, masr dit baatte niet. WINKELENDE HUISVROUW NAM GOEDEREN WEG. De 37-jarige huisvrouw N. B. uit Dordrecht is Dinsdag door de politie te Rotterdam gearres teerd. Zij zou telkens in grote magazijnen goederen hebben weggenomen zonder te betalen. Toen zij Dinsdagmiddag vier kinderbroeken in haar tas liet glijden, werd ze op heterdaad betrapt. Zij had nog enkele kin derjurkjes bij zich, die uit ande re magazijnen meegenomen wa ren en bovendien droeg ze een bontjasje van ƒ345 dat in Jan. ontvreemd was. STUURMAN DODELIJK VERONGELUKT. De 38-jarige P. J. S. uit Via- nen is Woensdagnacht te Rotter dam tengevolge van brandwon den overleden. Hij wjas stuur man van de sleepboot „Wolga", die in de Nassauhaven te Rot terdam ligt. In het achterondei van de boot ontdekte 'men de brand en S. werd met gedeelte lijk verbrande armen levenloos in zijn kooi aangetroffen. Vermoed wordt, dat het slacht offer heeft liggen roken. Het stoffelijk overschot is naar het Zuiderziekenhuis vervoerd. KLEIGIETERIJ UITGEBRAND. Dinsdagavond omstreeks tien uur is brand uitgebroken in de ceramische industrie Fris te Edam, waardoor de kleigieterij geheel is verwoest. De schade, door verzekering gedekt, wordt geschat op enige tienduizenden guldens. Daar een groot aantal vormen verloren is gegaan zal de productie zeker enige weken stagneren. De oorzaak van de brand is nog niet bekend. TWEE AMSTERDAMMERS GEARRESTEERD. Na de arrestatie van de Amster damse inbreker, die door een echtpaar werd overmeesterd, waardoor verschillende Gooise in braken tot klaarheid zijn ge bracht, zijn thans weer twee Am- sterdamers gearresteerd, ditmaal in samenwerking met de hoofd stedelijke politie. Het zijn de 24- jarige bankwerker F. W. uit Am sterdam en de 26-jarige Ch. K., eveneens uit Amsterdam, die o.a verdacht worden van de inbraak aan de Nieuwe 's-Gravelandse- weg te Bussum. Hier werden eni ge sieraden en een horlóge, ter waarde van 1200 gulden gestolen. Een deel van de sieraden is bij huiszoeking in de woning van de gearresteerde Amsterdammers gevonden. Zij ontkennen evenwel iets met de inbraak te maken te hebben. Het horloge is nog niet opgespoord. Dezer dagen kwamen de kin deren van de familie Van de Ham te Nijkerk thuis met twee eendagskuikens. Ter verzorging van dit tweetal werd een doosje gemaakt met een lampje er in, om de diertjes warm te hou den. Toen het hondje van de fa milie het piepen van de kuikens hoorde, kroop hij ook in de doos, vleide zich neer bij de kuikens en nam van dat ogen blik de zorg voor de diertjes op zich. Het lampje werd verwij derd en de hond verwarmt de kuikens thans even goed als de beste kunstmoeder. Hoewel de hond altijd zeer lief is voor de kinderen, begint hij nu te brommen als ze bij de doos ko men. Hij is zeer trouw en ver laat zijn pleegkinderen geen ogenblik. De Griekse regering heeft geantwoord op het Russische protest van 20 Maart over fa ciliteiten voor Amerikaanse strijdkrachten in Griekenland. Hoewel de inhoud van het Griekse antwoord nog niet is bekendgemaakt, vermoedt men, dat het een verwerping inhoudt van het Russische protest. TWEE KINDEREN GEDOOD BIJ TRAGISCH ONGEVAL. Twee meisjes van 9 jaar zijn gistermiddag op tragische wijze om het leven gekomen toen zij aan het spelen waren bij een sta pel bomen die langs de straat in Drunen lagen. Vóór een houtverwerkende fa briek te Drunen lag langs de straat een stapel bomen, waarvan de bovenste boom. die 1300 kg zwaar was, los lag. Spelende kin deren gebruikten deze boom als wip. Plotseling raakte de boom aan het rollen. Twee meisjes kwamen eronder terecht. Zij wer den vrijwel onherkenbaar ver minkt. De slachtoffertjes waren M. van R. en M. van der Z. Zi; woonden vlak bij de plaats waar het ongeval geschiedde. Een derde meisje liep vermoe del ijk een hersenschudding en schrammen op. De moeder van dit meisje zag het ongeluk gebeu ren. De andere kinderen, die nog bij tijds konden vluchten, kwamen met de schrik vrij. Engelse student kreeg moei lijkheden met zijn Duitse vriend. Het was een zware gang voor de 19-jarige Engelse student John B. uit Londen, die zich de zer dagen bij de Amsterdamse vreemdelingendienst meldde, zijn zakken binnendste buiten keerde en verklaarde, dat hij de dupe was geworden van zijn eveneens 19-jarige Duitse studievriend Paul Z. uit Remscheid. Het twee tal kende elkaar van de univer siteit te Heidelberg. Zij werden boezemvrienden en toen John terug moest naar Londen be sloot Paul hem te vergezellen In de Nederlandse hoofdstad zetten zij samen gezellig de bloe metjes buiten, maar Paul s geld was al heel spoedig op en voor de wat zuinigere John het wist, werd hij gedwongen enkele door Paul gemaakte schulden te ver effenen. Toen bovendien Paul nog m grote moeilijkheden kwam, om dat hij ook daar de rekening had laten oplopen, besloot John zien van hem te distanciëren en hij meldde zich beleefd bij de vreemdelingendienst. Ongeveer gelijktijdig ontving men daar een brief uit Duits land, afkomstig van Paul s ouders. Uit die brief bleek, dat vader weinig te spreken was over het plotselinge en onge merkte verdwijnen van Paul. Op de universiteit had hij verno men, dat het tweetal vermoede lijk naar Amsterdam was getrok ken. Hij verzocht de Nederland se recherche Paul op te sporen en hem terug te zenden naar Duitsland. De vreemdelingendienst haalde hem in zijn pension op en gaf hem enkele dagen gratis kost en inwoning aan het hoofdbureau. Intussen werd John als „onge wenst vreemdeling zonder mid delen van bestaan" volgens de regelen der wet uitgeleide ge daan. Hij heeft Dinsdag de reis naar Londen aanvaard per boot van Hoek van Holland naar Har wich. Aan Paul's ouders stuurde de vreemdelingendienst een brief, waarin verzocht werd Paul te komen halen. Woensdag is inderdaad Pauls moeder in Amsterdam aangeko men. Zij heeft haar plan met zoonlief „den weg zurueck" per trein te maken, laten varen, om dat Paul zich recalcitrant ge draagt en zij bang is, dat hij haar dan onderweg nog zal ontglip pen. Thans zijn twee vliegbiljet ten aangevraagd en verwacht wordt, dat móeder err zoon van daag van Schiphol zullen ver trekken. Voor alle zekerheid stuurt de chef van de vreemde- delingendienst, commissaris H. H. Stoett, één of twee rechercheurs mee naar Schiphol, die er voor zullen zorgen, dat Paul noodge dwongen zijn moeder vreedzaam zal volgen. Zit hij eenmaal in het vliegtuig, dan kan hij bezwaar lijk de benen nemen. „De Eendracht" - Terneuzen Priisvlucht uit Geeraardsber- gén op Zondag 4 April. Snelheid le duif 1204.7 m. 1. en 4. Jac. Hamelink; 22. L. Balnikker; 3. Gebr. Bakker; 5. F. Faas; 6. A. Dieleman Pzn; 7. J. Dieleman, Stat. 8. en 9. C. v. d. Klooster; 10. J. F. v. d. Veen. Te Turijn is een proces be gonnen tegen 7 jonge Italianen, die er van worden beschuldigd militaire gegevens aan een Tsjechoslowaakse geheime ager.t te hebben doorgegeven. De lei der, de 26-,jarige arbeider, Eugenio Doria, heeft volgens de openbare aanklager 2 jaar op een Tsjechoslowaakse „school voor spionnen" doorgebracht. Volgens de ten laste legging brachten de beklaagden gege vens betreffende de Italiaanse defensie in een tas naar Oosten rijk. Zij gaven op een station de tas in bewaring en verstopten vervolgens de sleutel en het ontvangstbewijs in een nabijge legen kerk, waar de Tsjecho slowaakse geheime agent deze ophaalde, de geheime stukken uit de tas haalde en vervolgens de sleutel van de tas, het ont vangstbewijs en nieuwe instruc ties op de vastgestelde plaats in de kerk achterliet. De groep zou zich reeds meer dan 2 jaar met dit werk bezig hebben gehou den. Men verwacht, dat het proces, dat gedeeltelijk met gesloten deuren zal worden gevoerd, drie dagen zal duren. voor slechts Een blijvend Sieraad^ tot en met Zaterdag 1 7 Apri Profiteert van onze voordelige Paas-aanbiedingen Grote sortering Wijnen-Linsonade 100 gram grote (les 250 grote (les 42*5 per lies 1 00 per fles 1 90 69 Appelmoes p« pot Appelmoes9'°°* blil1 32 72 Sperciebonen Doperwten «in Doperwten'!-. Tuinbouw-Doperwten per blik 89-79 per 2 blik 73 per blik 7 30 prr 't'i blik 85 100 gram v.a. 100 gram 100 gram Zelfrijzend Bakmeel pak 500 gram 42-34 Sultana Rozijnen 100 gwm 12 Krentenioo gra. 12 SITRO-SPRITS nieuw koekje 250gram 59 roc«ST. ovaal en vierkant per pak 34"26 Choc. Repen, melk en puur Choc. Croquantjes Toffeeplakken Rollen Drups Ananas blokjes 2 voor 25 100 gram 49 per blikje 25 3 voor 25 200 gram 29 Reinig wollen dekens, schoorsteen- lopers en tafelkleden ook in een veilig alkalivrij Lodalinesopje. Ze knappen er geweldig van op! Gebruik vooral niet te veel. Profiteer op de juiste manier van de sprenkelcapsule. hele liter voor cent.' I I 1 I 1 Vlekken in vloerbedekking of meubelbekleding kunt U prima verwijderen met Lodaline-schuim. Hebt U een vraag omtrent an dere schoonmaak - karweitjes, dan geeft Lodalientje U gaarne raad. Stuur Uw vragen naar Lodalientje, Postbox 269-Breda. SEbRumsA»N»tu»*®

de Vrije Zeeuw | 1954 | | pagina 3