v Eisenhower ©ver de waterstofbom Zwitsaletten""5* Dulles pleegt ©verleg ©ver Indo-China met bevriende Naties Tweeduizend extra visa voor emigratie naar de Ver. Staten McCarthy meer en meer impopulair De toestand in Indo-China ZEEPOSTVERZENDING WEERSVERWACHTING HOOGWATER ZON- en MAANSTANDEN Minister Algera onderscheiden DE BOTERINVOER IN ENGELAND De vervolging van de Christenen in Zuid-Celebes Tito iaar Turkije Jordanië meldt Israëlische aanvallen Het reizigersverkeer met West-Duitsland Smaken verschillen Klokken voor Amerika v.m. n.m. op onder op onder Vliegtuig in zee De Amerikaanse hulp aan de Fransen De kwestie-Juin rrankerlng bi] Abonnement: Temeuzen Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande Noordstraat 55-57 Temeuzen Reaaetie-adres: Telefoon 2073 en 2510 N& 5 uur uitsluitend 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: 5,35 per kwartaal; per maand 1,80; per week 43 cent. Losse nrs 8 ct. DE VRIJE ZEEUW DONDERDAG 8 APRIL 1954. 9e Jaargang No. 3119. Verscbflnt dagelijks Uitgeefster N.V. v/h Firma P. J. van de Sande, Temeuzen Advertentieprijs: per mm 15 ct.; minimum pee advertentie 2,25. Rubriek Kleine Advertenties: 5 regels 1,J iedere regel meer 20 cent Vermelding: Brieven onder nummer, of: Adrea Bureau van dit Blad 20 cent meer. Inzending advertenties tot 's namiddags 8 Voor het Maandagnummer: Zaterdags lOJt i President Eisenhower heeft Woensdag te Washington ver klaard dat de Verenigde Staten niet voornemens zijn te pogen krachtiger waterstofÏKunmen te maken dan de exemplaren, waar over zij thans reeds beschikken. Eisenhower legde deze verkla ring af op zijn wekelijkse pers conferentie. De president zeide ook niets te weten omtrent een uitstel van IV2 jaar, waarmede het vervaardigen van de atoombom door de Ver enigde Staten volgens senator McCarthy gepaard zou zijn ge gaan. „Ik sta in zeer nauw con tact met de voorzitter van de Amerikaanse congrescommissie voor de atoomkracht. Lewis Strauss", zeide hij, „en die heeft mij nooit zo iets verteld". In antwoord op een vraag, of hij niet vreesde, dat de Sowjet- Unie krachtiger waterstofbom men zou gaan vervaardigen dan de Verenigde Staten thans beza ten, antwoordde hij: „Neen, daar ben ik niet bang voor. Ik ken geen enkele reden waarom welk iand ook ter wereld nog krachti ger waterstofbommen zou willen vervaardigen dan die wij thans bezitten". Sprekend over de mogelijkheid van aanwending van door kern splijting verkregen energie voor vreedzartie doeleinden zeide de president niet te kunnen voor spellen hoe de ontwikkeling op dit gebied zou zijn. Hij zag thans geen rechtstreeks verband tus sen deze kracht en haar gebruik voor niet-militaire doelen. Naar aanleiding van de vraag, of hij een hervatten van het deelgenootschap op het gebied der atoomgeheimen, dat tussen de Verenigde Staten en bevrien de landen heeft bestaan, mogelijk of verstandig zou achten, wees Eisenhower op de beperkingen, welke door de „wet op de atoom kracht" bestaan. ..Deze beperkende bepalingen zijn destijds uitgevaardigd, om dat men toen nog meende dat de Verenigde Staten hun geheimen betreffende de vervaardiging van atoomwapens konden bewaren. Vanzelfsprekend is deze mening door de latere ontwikkelingen doorkruist, doch ik ben er niet zeker van welk gedeelte van on ze gegevens op dit gebied thans ter beschikking van onze bond genoten zou kunnen worden ge steld", verklaarde hij. De president wees er in dit ver band op reeds amendementen op de „wet op de atoomkracht" te hebben voorgesteld, om een uit wisseling van inlichtingen moge lijk te maken, „nodig voor het op stellen der strategische plannen van de Westerse verbondenen of voor het voeren van een oorlog, indien deze zou uitbreken". INDOCHINA. „De kansen, dat op de komen de Geneefse conferentie over het Verre Oosten door onderhande lingen een regeling zou kunnen worden verkregen van liet Indo- chinese vraagstuk, zijn niet goed", aldus president Eisenho wer. Eisenhower heeft het grootste gedeelte van zijn persconferentie gebruikt voor een uiteenzetting wat een verloren gaan van Indo- China voor de Verenigde Staten en de andere niet-communistische landen, zou betekenen. Zijn argumenten kracht bijzet tend door met de handen op de voor hem staande lessenaar te slaan, verklaarde de Amerikaan se president: „De Verenigde Sta ten zullen juist zó ver gaan als verenigbaar is met het voeren van een omzichtig beleid, om te pogen een oplossing, of een door onderhandelingen verkregen re geling der wereldvraagstukken te verkrijgen. Zij zullen niet verder gaan en het moet zó zijn dat bij elke te sluiten overeenkomst tevens wordt bepaald op welke wijze zo nodig kracht aan de naleving kan worden bijgezet. De Verenigde Staten zullen niet slechts op woorden vertrouwen". Omtrent Indo-China zeide Eisenhower: „Indien de commu nisten de hand op dit gebied zou den kunnen leggen, zou dat het begin inhouden van een ontbin dingsproces, dat voor alle vrije staten de ernstigste gevolgen zou hebben. Reeds zijn ongeveer 450.000.000 Aziaten onder communistisch be wind gekomen. De vrije landen kunnen zich eenvoudig geen voortgang van dit proces veroor loven. Een verloren gaan van Indo- China zou invloed hebben op het z.g. „eilanden-verdedigingsstel sel", waaronder Japan, Formosa en de Philippijnen vallen. Het zou voorts een bedreiging beteke nen voor landen als Nieuw-Zee- land en Australië", aldus de pre sident. De mening van Eisenhower werd gevraagd over de berichten volgens welke de Verenigde Sta ten stappen bij andere landen hebben gedaan om te komen tot een gemeenschappelijke verkla ring, waarin de Chinese commu nisten worden gewaarschuwd voor een ingrijpen in de Indochi- nese oorlog. Eisenhower antwoordde: „Men kan de aandacht vestigen op een vraagstuk, waar allen op de een of andere wijze belang bij heb ben en dan proberen de zaak uit te praten". Hij ontkende niet, dat te dien aanzien onderhandelingen wor den gevoerd. Later verklaarde de president dat er nog geen positieve reactie was geweest op Foster Dulles' denkbeeld van een „gezamenlijke actie", om te voorkomen dat Zuid-Oost-Azië onder communis tisch bewind zou komen. De Amerikaanse president be sloot met te zeggen dat Foster Dulles zijn verklaringen en waar schuwingen over de gevaren van de Indochinese oorlog woord voor woord met hem had doorge nomen, alvorens ze uit te spre ken. Met de volgende schepen kan zeepost worden verzonden. De data, waarop de corresponden tie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd, staan achter de naam van het schip vermefd: Indonesië: m.s. Willem Ruijs, 12 April; Nw.-Guinea: m.s. Wil lem Ruijs, 12 April; Ned. Antil len: m.s. Oranjestad, 13 April; Suriname: m.s. Bonaire, 10 April; Australië: via Engeland, 10 April; Canada: s.s. Zuider kruis, 10 April; s.s. Rijndam, 14 April; Nw.-Zeeland: via Enge land, 10 April; Z.-Afrika: m.s. Carnazvon Castle, 10 April; Z. Amerika; Argentinië en Chili: s.s. Andes, 19 April; Brazilië en Uruguay: m.s. Aldabi, 14 April. Inlichtingen betreffende de verzendingsdata van postpak ketten geven de postkantoren. Het aantal reizigers, dat in Maart door de paspoortencontró- le te Aken is gegaan, is driemaal zo groot als verleden jaar. Men neemt aan dat dit samen hangt met het feit dat Nederlan ders en Belgen geen visum voor West-Duitsland nodig hebben. Naar verwachting zal het aan tal reizigers in het reisseizoen nog toenemen. Tegen KIESPIJN, ZENUWPIJN Op verzoek van het Amerikaan se consulaat te Rotterdam deelt de commissaris voor de emigra tie het volgende mede: Krachtens een nieuwe wet op de immigratie zal het Amerikaan se consulaat te Rotterdam buiten het gewone quotum om, geduren de een beperkte periode 2000 visa uitreiken voor emigratie naar de Verenigde Staten. In aanmerking komen: le. Ouders alsmede kinderen boven de leeftijd van 21 jaar en broers en zusters van personen, die het Amerikaanse burgerschap hebben verworven. 2e. Echtgenoten en ongehuw de minderjarige kinderen van personen, die het Amerikaanse burgerschap nog niet bezitten, maar alles smaakt beter met REMIA MARGARINE. Een woordvoerder van het Ame rikaanse ministerie van Buiten landse Zaken heeft te Washing ton bekend gemaakt, dat minister Foster Dulles in de afgelopen da gen met diplomatieke vertegen woordigers van enige bevriende mogendheden heeft beraadslaagd over de crisis in Zuid-Oost-Azië. Eerder op de dag was uit Parijs gemeld, dat de Verenigde Staten hadden voorgesteld, dat Groot- Brittannië, Frankrijk, Australië Het carillon, dat ons land aan Amerika aanbiedt, zal op de be vrijdingsdag, 5 Mei, worden over gedragen. Mevrouw J. A. Baretta, lid van het comité „klokken voor Ameri ka" zal met het oog op deze over dracht a.s. Zaterdag met de „Noordam" naar Amerika ver trekken. Op 16 April zal de beiaardier F. Timmerman met de „Maasdam" naar de nieuwe wereld vertrek ken. De voorzitter van het comi té en mevrouw Kortenhorst, gaan de 24ste April met de „Wes- terdam" naar Amerika. en Nieuw-Zeeland samen met de Verenigde Staten een ernstige waarschuwing zouden richten aan de „communistische agres sors" in dat gebied. Mfriister Dulles heeft zijn we kelijkse persconferentie laten ver vallen, omdat hij het te druk heeft met andere zaken. De woordvoerder zei niet te kunnen zeggen, of deze andere zaken verband hielden met de toe stand in Indo-China. Functionarissen in Parijs ver klaarden, dat de Franse regering in het algemeen instemt met het denkbeeld van een waarschuwing aan communistisch China om zich niet in de Indochinese oorlog te mengen. Zij waren echter eenstemmig van mening, dat Dulles' rede van Maandag de kansen op beëindi ging van de Indochinese oorlog door middel van onderhandelin gen op de a.s. conferentie te Ge- nève zou schaden. Er schijnt een steeds wijder wordende kloof te bestaan tussen de belofte van de Franse regering aan de nationale vergadering om te onderhandelen over beëindi ging van de oorlog en de schijn bare Amerikaanse bedoeling om de oorlog te beëindigen met een medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van Donderdag ochtend tot Donderdagavond. Droog. Wisselend bewolkt en droog weer. Dezelfde temperaturen als gisteren. Matige tot zwakke wind uit uiteenlopende richtingen. VRIJDAG 9 APRIL. Breskens Terneuzen Hansweert Walsoorden ZON MAAN 8 9 10 11 12 13 14 15 5.58 6.28 6.33 7.03 7.13 7.43 7.23 7.53 6.01 19.24 8.43 1.24 5.59 19.26 9.52 2.16 5.56 19.28 11.07 2.54 5.54 19.29 12.23 3.21 5.52 19.31 13.37 3.42 5.50 19.33 14.48 3.58 5.47 19.34 15.58 4.13 5.45 19.36 17.06 4.26 Senator McCarthy heeft in een televisie-uitzending de bekende commentator Edward Murrow van repliek gediend, die op 9 Maart had verklaard, dat de se nator de grens tussen onderzoek en vervolging had overschreden. McCarthy beschuldigde Mur row er op zijn beurt van, dat hij sinds 20 jaar propagandist voor het communisme is. De film van McCarthy's verkla ring was vorige week te New York opgenomen vóór het vertrek van de senator naar Arizona, waar hij nu rust houdt. Onmiddellijk na de uitzending verwierp Murrow in een verkla ring de beschuldiging en hij zeide, dat McCarthy steeds allen, die zich tegen zijn opvattingen ver zetten, met het communisme ver eenzelvigt. Ook de directie van de „Colum bia Broadcasting System", in dienst waarvan Murrow staat, liet weten dat zij in talrijke ge vallen bewijzen van de vader landslievendheid van de commen tator had gekregen. „De directie kent ook zijn hartstochtelijke op positie tegen hen, die binnen of buiten onze grenzen pogen de be ginselen, waardoor het land wordt geleid, te ondermijnen", aldus de C.B.S. Van de toeschouwers, die na de uitzending aan de C.B.S. telefo nisch hun oordeel over de kwestie lieten horen, stond de overgrote meerderheid aan de kant van Murrow. In McCarthy's verklaring kwam ook 'n passage over de waterstof bom voor. De senator zeide n.l. „Als er geen communisten in on ze regering zaten, waarom stel den wij dan ons onderzoek op 't gebied van de waterstofbom 18 maanden uit, zelfs hoewel de or ganen van onze geheime dienst dag in dag uit meldden, dat de Russen met kracht hun onder zoek voortzetten?". Meivin Price, democratisch lid van de commissie voor atoom energie uit het congres, noemde deze beschuldiging echter „abso luut belachelijk". Hij voegde hier aan toe, dat er mogelijk enige vertraging bij het onderzoek is geweest, „maar zeker niet om de reden, die McCarthy noemde". militaire overwinning, aldus di plomatieke kringen. Onafhankelijke waarnemers me nen, dat de Franse regering ge vaar loopt tussen „twee stoelen te gaan zitten" door aan de ene kant tegen verlenging van de oorlog te zijn en tegelijkertijd aan te dringen op meer Amerikaanse hulp, in het bijzonder voor de strijd om Dien Bien Phoe. Franse ministers hebben Dins dag onder voorzitterschap van premier Laniel met de stafchefs van de Franse strijdkrachten ge sproken over voorstellen voor grotere Amerikaanse hulp. Uit betrouwbare Franse bron is ver nomen, dat de regering besloot op korte termijn de Ver. Staten om 50 vier-motorige bommenwer pers te vragen voor het afslaan van de aanvallen op Dien Bien Phoe. Ook zouden de Fransen meer artillerie en radar willen ontvangen. Een officiële Franse woordvoer der verklaarde, dat de regering niet is teruggekomen van haar tegenstand tegen internationali satie van de oorlog in Indo-China zulks als commentaar op berich ten in de Franse pers, volgens welke de Ver. Staten overwegen vliegtuigen van Amerikaanse vliegdekschepen of Zuidkoreaan- se en Chinees-nationalistische troepen aan de strijd te laten deel nemen. Voorstellen voor Zuid- koraanse hulp waren in het ver leden reeds afgeslagen op grond van de overweging, dat een der gelijke inmenging zou kunnen leiden tot tegenmaatregelen van communistisch China en zelfs tot een wereldconflict. De socialisten in de Franse na tionale vergadering hebben naar aanleiding van de rede van Dul les om een debat in geheime zit ting gevraagd. Dit verzoek werd door de regeringspartijen afge wezen, nadat men te verstaan had gegeven, dat een debat ongelegen zou komen, zolang de strijd om Dien Bien Phoe nog in volle gang is COMMENTAAR VAN RADIO MOSKOU. Een commentator van radio- Moskou verklaarde dat Dulles' oproep voor gemeenschappelijk optreden in Indo-China „onge twijfeld" betekent, dat de Ver. Staten „de andere landen willen verplichten onder Amerikaans bevel in Indo-China te vechten". Het is duidelijk, dat de politiek van de Ver Staten, gericht op uitbreiding van de oorlog in Indo- China, niet slechts in het geheel niet bijdraagt aan het vinden van een vreedzame oplossing voor het Indochinese vraagstuk, doch dat hierdoor de kwestie nog ingewik kelder wordt en de internationale spanning groter dreigt te worden, aldus de commentator. De Belgische minister van Verkeerswezen, de heer P. W. Segers, heeft Woensdag in het ministerie van Verkeer en Wa terstaat aan zijn Nederlandse collega, mr J. Algera, het Groot kruis in de Kroonorde van Bel gië overhandigd, welke onder scheiding de Belgische koning heeft willen verlenen. Be Belgische minister Segers en zijn chef van het kabinet, de heer H. Kuijpers, arriveerden Woensdagmorgen per auto met hun dames uit België. Om half elf hielden de beide ministers een bespreking, waar bij aanwezig waren de heren Kuijpers, mr D. G. W. Spitzen, secr.-generaal van het mini sterie van Verkeer en Water staat en de heer W. L. de Vries, dir.-generaal van de scheep vaart. Het Engelse ministerie voor de Voedselvoorziening heeft aangekondigd, dat de particu liere invoer van boter en ge rantsoeneerde kaas op 9 Mei zal worden hervat. De rantsoenering van beide genoemde producten eindigt de dag tevoren. Het ministerie zal boter en kaas blijven invoeren, welke volgens de bepalingen van langlopende contracten met Australië, Nieuw-Zeeland en Denemarken wordt gekocht. De ze aanvoer zal tezamen met die uit andere bronnen op de markt worden verkocht. maar op wettige wijze naar de Verenigde Staten zijn geëmi greerd. Personen, die deze graad van bloedverwantschap bezitten moeten bovendien op 7 Augustus 1953 in Nederland gevestigd zijn geweest en Nederlander naar den bloede zijn. De bijzondere voordelen aan deze regeling verbonden zijn: 1. Er worden geen visakosten geheven. 2. Broers, zusters en zonen en dochters (boven de leeftijd van 21 jaar) van personen, die het Amerikaanse burgerschap bezit ten, kunnen indien zij dit wensen hun echtgenoot(e) en/of onge huwde minderjarige kinderen medenemen. 3. Zij, die volgens de bijzonde re regeling emigreren, kunnen het mogelijk maken voor een ge lijk aantal Nederlanders naar den bloede om onder het quotum naar de Verenigde Staten te emigre ren. 4. Het visum wordt aan ge noemde categorieën verstrekt bij voorrang. Daarmede vervalt de wachttijd, die nodig is voor hen, die volgens het normale quotum stelsel naar de Verenigde Staten emigreren. Adspirant-emigranten, die naas te bloedverwanten zijn van Ame rikaanse staatsburgers of van buitenlanders, die naar de Ver enigde Staten zijn geëmigreerd, hetgeen inhoudt, dat zij volgens de wet zijn toegelaten, wordt aan geraden zich in verbinding te stellen met het consulaat van de Verenigde Staten te Rotterdam, teneinde zich ervan te vergewis sen of zij inderdaad voor emigra tie onder de speciale wet in aan merking komen. Personen, die reeds een aanvrage voor een vi sum hebben ingediend en onder de nieuwe wet wensen te emigre ren, dienen zich eveneens met het Amerikaanse consulaat in verbin ding te stellen. In aansluiting op het boven staande deelt de commissaris voor de emigratie mede, dat de Nederlandse regering bereid is emigranten, die niet over de mid delen beschikken om hun passa ge te betalen subsidie te verlenen op dezelfde basis als aan emi granten naar andere immigratie landen. Belanghebbenden wordt aange raden bij het indienen van hun emigratie-aanvraag de bijstand van de bekende particuliere of openbare aanmeldingsorganen in te roepen. Voor personen, die een subsidie ter tegemoetkoming in de kosten van hun passage wen sen te ontvangen is het noodza kelijk zich van deze medewerking te verzekeren. Als afgevaardigde van de chris telijke kerkenraad heeft oud-mi nister dr Leimena een bezoek ge bracht aan vice-premier Wongso- negoro, in verband met de ter reur, die door benden jegens de christenen in Zuid-Celebes wordt uitgeoefend. Dr Leimena bracht onder de aandacht van mr Wongsonegoro, dat deze kwestie de kerken in 't buitenland in opschudding kan brengen. Naar het A.N.P. verneemt is een vliegtuig in zee neergestort ongeveer vijf mijl ten N. en een halve mijl ten O. van Lossie mouth. De vissersboot „Star light" bevindt zich op de plaats van het ongeluk. De Britse vis sersboot „Norma" zet op volle kracht koers naar de plaats van het ongeluk, waar ook reeds twee helicopters rondcirkelen. Volgens het opperbevel van de Franse strijdkrachten in Indo-China is het Woensdag nacht voor de tweede maal nn- dom Dien Bien Phoe rustig ge weest. De Fransen maakten van deze rust gebruik om de schade, welke bij de hevige gevechten van de laatste dagen aan hun stellingen was aangericht, te herstellen en om patrouilles uit te zenden. Het Franse opperbevel heeft besloten de verklaring van mi nister Dulles inzake inmenging van Chinese communisten in de strijd om Dien Bien Phoe niet te laten verspreiden. Ook com mentaren op deze verklaring in de wereldpers mogen niet door Vietnamese bladen worden ge publiceerd. Intussen neemt de activiteit van de opstandelingen in de delta van de Rode Rivier toe, waarbij vooral druk wordt uit geoefend in het gebied van de belangrijke aanvoerweg van de havenstad Haipong naar Hanoi. In de afgelopen 2 nachten de den de opstandelingen verras sende aanvallen op de posten nabij laatstgenoemde stad. Bij zuiveringsoperaties in dit ge bied werden 136 Vietminh-mili- tairen gedood en 107 gevangen genomen. Generaal Navarre, de Franse opperbevelhebber en de Franse hoge commissaris, Maurice De- jean, hebben met koning Noro dom Sihanoek van Cambodja in diens hoofdstad Pnom Penh de toestand besproken, welke is ontstaan door de communisti sche inval in Noord-Cambodja. Pantsereenheden van de Fran se unie wisten later de opstande lingen uit hun zo juist verworven stellingen aan de weg van Hai phong naar Hanoi te verdrijven, waardoor het verkeer kon wor den hervat. Tot dusverre kon de weg alleen 's nachts niet worden gebruikt, maar thans is het ook overdag niet veilig, nu de opstan delingen tienduizend man gere gelde troepen en enige duizenden guerillero's in de omgeving heb ben samengetrokken. In de nacht van Dinsdag op Woensdag zijn versterkingen met valschermen boven Dien Bien Phoe neergelaten, zo wordt te Parijs bericht. Door de Verenigde Staten ge leverde bommenwerpers van het type B-26 zijn Woensdag op een vliegveld „ergens in Indo-China" aangekomen, aldus werd in ge woonlijk welingelichte kringen te Saigon vernomen. Volgens ambtenaren te Parijs heeft Frankrijk de Verenigde Staten om meer bommenwerpers voor de bevoorrading van Dien Bien Phoe verzocht. Deze bom menwerpers dienden van een zwaarder type te zijn dan de B-26. Volgens het Turkse blad Cum- hoerijet, zal maarschalk Tito heden aan boord van een oor logsbodem naar Turkije ver trekken, waar hij een week zal blijven. De vice-premier zei, dat de re gering het zeer betreurt, wat de christenen in Zuid-Celebes is overkomen. Hij kette uiteen, dat de terreur plaats had binnen „het machtsgebied" van de benden. Door een algemene operatie op grote schaal -kan slechts radicaal opgetreden worden. Hij zei, dat de regering dit zo goed als mo gelijk is, zal doen. Hij voegde hieraan toe dat de regering de kwestie beziet uit 'n oogpunt van algemene veiligheid. „De regering zal bij de uitvoering van het veiligheidsprogramma niet gierig zijn. Wij zullen de no dige fondsen ter beschikking stel len, zelfs al moeten wij daardoor vasten", aldus mr Wongsonegoro. Voorts zei hij, dat de regering '1 lijden van de christenen geens zins als een onbelangrijke zaak beschouwt. Hij verzocht tenslotte begrip voor de moeilijkheden, waarmee de jonge staat wordt ge confronteerd. Een goedingelichte militaire zegsmans heeft te Parijs ver klaard niet te kunnen inzien, hoe maarschalk Juin iets anders zou kunnen doen dan aftreden als op perbevelhebber van de Atlanti sche landstrijdkrachten in Mid- den;Europa na de berisping van de NAVO-raad, hem Dinsdagoch tend meegedeeld, naar aanleiding van zijn aanval op het EJ.V.G.-ver- drag. Een hooggeplaatste adjudant van de 65-jarige maarschalk ver klaarde, dat Juin voor het ogen blik niet van plan is „iets te doen of te zeggen". In de resolutie van de NAVO-raad, waarin de beris ping was vervat, werd niet om aftreden van de maarschalk ge vraagd, doch in welingelichte kringen is men ervan overtuigd, dat Juin zijn bevel zal opgeven, al weet men nog niet wanneer. Het Jordaanse Arabische le gioen heeft bekendgemaakt, dat het 2 aanvallen heeft afgesla gen van 100 Israëliërs op het dorp Hoesanaboet, 24 km ten Zuidwesten van Jeruzalem, niet ver van de Israëlisch-Jordaan- se grens. Volgens het legioen leden de Jordaanse troepen en leden van de nationale garde geen verlie zen, nadat de aanvallers zich hadden teruggetrokken werden bloedsporen aangetroffen, aldus de Jordaanse bekendmaking. In een officiële Israëlische ver klaring zijn de berichten uit de Jordaanse hoofdstad, Amman, waarin werd gesproken over een Israëlische aanval op het Jor daanse grensdorp Hoesan ten Z.- W. van Jeruzalem) „ongegrond" genoemd.

de Vrije Zeeuw | 1954 | | pagina 1