U.« Je Srcvancie LEVEND GESCHENK Wat brengt de Radio? Algemene Kringvergadering Oost Zeeuws- Vlaanderen der Melkfederatie Zeeland De verdediging van Vietnam Berichten over Churchis aftreden DE WATERSTOFBOM Jagan vrijgelaten en opnieuw gearresteerd Varkensstapel eist nog steeds waakzaamheid Geen democratische steun voor James Roosevelt OOST-BENGALEN Engeland zendt televisie-apparatuur Kantongerecht te Terneuzen Verwerping van Russische nota inzake NAVO-deelneming verwacht TERNEUZEN. Leegstaande woning n prooi der Koewachtse jeugd. Verkeersdelicten. Hei E. D, G.-verdrag CLINGE. IJZENDIJKE. AGENDA Gisternamiddag vond in de foyer van „Het Centrum" te Axel de jaarlijkse alg. kringvergadering plaats van bovengenoemde orga nisatie, onder voorzitterschap van de heer R. J. Scheele te Hóek, die in zijn openingswoord wees op punt 3 van de agenda hetwelk van ingrijpende beteke nis is. Spr. verwelkomde in het bijzonder de heer C. Zee in zijn kwalitiet van voorzitter der kring 0. Z.-Vlaanderen. Bij de opening bleken een 40- tal leden aanwezig te zijn. Na de voorlezing en goedkeuring der notulen der vorige alg. vergade ring werd het woord verleend aan de heer C. Zee, die wees op de positie van melkproducerend Nederland met betrekking tot de export, die mede tengevolge van de ramp met 7 li» verminderde in 1953. De garantieprijs der melk verlaagde met cent. Verder bleek uit de mededelingen van de voorzitter dat de afzet in eigen land verschoven is van de sector losse melk naar die van de flessenproducten. Verder werd medegedeeld, dat de 4% millioen gulden die bin nenkomen van de leden vrijwel geheel en al aan de propaganda worden besteed. De margarine-verkoop is verdrievoudigd. Wel blijkt dat de boter een ge weldige concurrent heeft gekre gen aan de margarine-omzet, ■doch een scherpe daling van het melkprijsvlak is naar spr. meent In 1954 niet te verwachten en t.o.v. de melksanering en de ac tie in verband daarmede in de grote pers kan hij voor Zeeland geruststellende mededelingen doen, er zijn in deze provincie geen klachten gerezen. Hierna werd overgegaan tot het wel belangrijkste punt der agenda, n.l. dat neerkwam op het volgende: Opheffingen van de afdelin gen; B. uitbreiding van de kringbe- sturen; c. grotere bevoegdheden aan de kringen en hun bestuur; 1. opneming van vertegenwoor digers der melkverwerkende fabrieken en melkcombina- ties in de kringbesturen én besturen; e. uitbreiding van het bestuur door opneming van een ge lijk aantal vertegenwoordi gers der melkveehouders, melkslijters, boerslijters en fabrieken; f. het stichten van één Zeeuw se Melkfederatie. Zoals te begrijpen is vormden al deze maatregelen vervat in de 38 artikelen der nieuwe ontwerp statuten die aan de afd.-voorzit- ters en secretarissen waren toe gezonden en inmiddels door het dagelijks bestuur, het bestuur en de kringbesturen waren goedge keurd, heel wat stof tot bespre king en was de heer Zee ver plicht deze artikelsgewijs te doen behandelen. Hoewel deze behandeling wei nig stof tot bespreking meer op leverde, verliep hiermede gerui me tijd en gaf de voorzitter daar omtrent een zeer ruime uiteen zetting waarna de nieuwe statu ten werden vastgesteld zonder één enkele wijziging. Bij de bestuursverkiezing die na een korte pauze daarop volg de, werd als nieuw bestuurslid (vertegenwoordiger namens de melkslijters) hieraan bij eerste stemming uit een 4-tal genoemde Candida ten gekozen de heer Jac. Wolfert te Axel.. Omtrent punt 5 de behande ling van de huidige consumen tenprijzen van losse melk en consumptiemelkproducten voor het werkgebied van de kring, de marges voor de melkslijters, de toeslagen op consumptiemelk en de melkprijs voor de veehouders, kon het vertrouwen der leden wegdragen. De verwachting ontspruitend uit de gedachtengang dat de thans vigerende toeslagen eer lang zullen verminderen achtte de voorzitter, gezien de 8 millioen gulden die voor de subsidie van de melk nog in de begroting is verwerkt niet gewettigd. Stimulatie vooral van het winterverbruik. Ook bleek sterk de noodzake lijkheid daar de winterperiode veel geld kost het gebruik in die periode zoveel mogelijk te stimu leren. De zomer compenseert deze nadelige tijd voor de melk productie, het prijsverschil tus sen zomer en wintér bedraagt (vanwege het vetgehalte) 11 ct. Aangezien de mogelijkheid door daling van de export aanwezig blijven, heeft de regering zich garant gesteld indien de prijs zich eventueel tot beneden een bepaald gemiddelde (n.l. 20,6 ct.) zou bewegen. Overigens kenmerkte het slot der vergadering zich tot het stel len van vragen door de leden die in algemene zin, op zeer deskun dige wijze door de kringvoorzit ter werden beantwoord. Aan het slot der langdurige vergadering bracht de voorzitter de heer Scheele dank aan al de aanwezigen voor de door de leden betoonde belangstelling en sprak hij voor de toekomst de beste wensen uit t.o.v. de vereis te geest van begrip en samen werking met kring- en hoofdbe stuur. Het Labour-lid, Mallalieu, heeft op een vergadering te Huddersfield verklaard, dat on langs op een vergadering van de conservatieve partij is be sloten, dat sir Winston Chur chill, kort na de terugkeer van het Britse koninklijke paar in Engeland zal aftreden. Hij zou Eden hebben aangewezen als opvolger. In October zouden parle mentsverkiezingen gehouden worden, aldus Mallalieu. William Laurence, wetenschap pelijk medewerker van de New York Times, schrijft: „Elk land, dat over gewone atoombommen beschikt, kan zich in het bezit stellen van waterstofbommen. Het toevoegen van een be trekkelijk eenvoudige en over vloedig te verkrijgen scheikun dige verbinding aan een reeds vervaardigde atoombom zet de ze om in een waterstofbom. Het verschil is dat, waar de kracht der atoombom in duizenden tonnen T.N.T. wordt gemeten, de energie-ontwikkeling bij het tot ontploffing brengen van een waterstofbom in de millioenen tonnen z.g. „megatons" van dit zeer ontplofbare middel wordt uitgedrukt. Gezien deze verhouding in de uitwerking is het zonder meer duidelijk dat bestaande voorra den gewone atoombommen nu reeds als wapens verouderd zijn. Engeland bijv. beschikt over een kleine voorraad atoombom men. In betrekkelijk korte tijd kan deze worden omgezet in waterstofbommen, zodat Enge land dan de beschikking zou krijgen over reusachtige ver nietigingswapens die, indien gebruikt, met de uitwerking van milliarden tonnen T.N.T. gelijk zou staan. Vanzelfspreken is de Sowjet- ünie hier ook toe in staat en zij zal dat eventueel ook doen. In feite is het zelfs zeer onwaar schijnlijk, dat zij hier niet mee reeds doende is". Dr Cheddi Jagan, de afgezet te premier van Brits-Guyana, is bij een overval van de politie op het hoofdkwartier van zijn progressieve volkspartij in Georgetown gearresteerd, enige uren nadat hij onder borgstor- ting was vrijgelaten. Dr Jagan was Zaterdag gearresteerd en Maandag voor de rechter ge leid wegens overtreding van een bevel om ihde stad Georgetown niet zohder speciale vergunning te verlaten. De behandeling van zijn zaak werd uitgesteld tot 12 April. Op het hoofdkwartier werd hij samen met 5 andere partijleiders aangehouden we gens overtreding van de bepa lingen der noodwet. Twee van Het Vietnamese staatshoofd, Bao Dai, heeft de oprichting ge last van regionale en provincia le „oorlogscommissies" ter ver groting van de oorlogsinspan ning van Vietnam tegen de communistische rebellen, aldus is te Saigon bekendgemaakt. De commissies krijgen tot taak be sluiten van het kabinet-Buu Loc uit te voeren. Het opperbevel van het leger van de godsdienstige secte Cao Dai en dat van het Hoa-Hao- ieger hebben er in toegestemd, dat deze beide legers worden opgenomen in het Vietnamese nationale leger. Beide legers be streden de Vietminh reeds als hulpstrijdkrachten van de Franse uniestrijdkrachten. Het bestuur van de Ameri kaanse democratische partij heeft besloten James Roosevelt, zoon van wijlen president Roo sevelt, niet te steunen bij de congresverkiezingen in Novem ber, aangezien hij door zijn vrouw van ontrouw is beschul digd. Voorts besloot het partijbe stuur zijn steun te onthouden aan de afgevaardigde Condon, uit Californië, die in Mei 1953 niet de atoomproeven in Neva da mocht bijwonen, nadat niet met name genoemde personen hem hadden beschuldigd van 't onderhouden van betrekkingen met communisten. Condon had deze beschuldigingen tegenge sproken. Op een massabetoging te Dak- ka in O.-Bengalen, georgani seerd door het verenigd front, dat onlangs bij de verkiezingen een grote overwinning behaalde op de Mohammedaanse Liga, is onmiddellijke ontbinding van de Pakistaanse grondwetgeven de vergadering geëist. In een resolutie werd ver klaard, dat de bevolking van Oost-Bengalen waar meer dan de helft van de 76 millioen inwoners van Pakistan leven hij de verkiezingen haar gebrek aan vertouwen heeft uitgespo- ien in de afgevaardigden van de Mohammedaanse Liga in de grondwetgevende vergadering, waarin deze de meerderheid hebben. Naar aanleiding van de uit breiding van de varkenspest in ons land, die de laatste weken is geconstateerd, acht de direc teur van de veeartsenij kundige dienst het raadzaam, dat var kenshouders alles in het werk stellen om besmetting van hun bedrijf te voorkomen en de weerstand van him varkenssta pel te verhogen. De smetstof in uiterst geringe hoeveelheden vis in de staat de ziekte op de be drijven te doen uitbreken. Groot-Brittannië zal zeer bin nenkort televisie-apparatuur ter waarde van meer dan 10 millioen gulden naar het continent sturen, die zal worden gebruikt om de televisie-verbinding tussen de acht Europese landen tot stand te brengen, die in Juni hun pro gramma's gaan uitwisselen. Ver schillende Britse firma's 'dragen apparatuur bij. De voornaamste bijdrage is wel een relayeer- station, waarmede Italië en Zwit serland met elkaar zullen wor den verbonden. Dit station zal op 3000 meter hoogte op de Jung- frau worden opgericht. De Brit se industrie en de British Broad casting Corporation zullen ook technici naar het continent zen den om de omroeporganisaties in de beginperiode van het plan te helpen. De eerste programma's die ge lijktijdig op de televisie-ontvan gers in de acht landen zullen ver schijnen, zullen op 6 Juni worden uitgezonden. Eén hiervan is de beroemde bloemenslag uit het Zwitserse narcissen-festival te Montreaux. De uitwisseling wordt op 4 Juli besloten met de laatste wedstrijd om het wereldkampioenschap voetballen. De televisie-camera's brengen een bezoek aan het Vati- caan op 6 of 13 Juni. Ook wor den een kinderfeest uit Neder land en een rondgang door het paleis van Versailles uitgezonden. Groot-Brittannië's bijdrage be staat onder meer uit een inter nationale athletiekwedstrijd uit Glasgow op 12 Juni, welke later op diezelfde dag zal worden ge volgd door een parade van de Royal Naval Volunteer reserve voor de koningin. Besmetting kan o.a. voorko men worden door aankoop op markten te vermijden, maar aankopen zelf, of door tussen komst van een betrouwbaar handelaar te doen uit gezonde bedrijven. Door zijn varkens door een dierenarts te laten vaccineren verhoogt men de weerstand van zijn varkensstapel. Men kope voorts slechts varkens, welke minstens 3 weken en hoogstens 6 maanden geleden tegen var kenspest zijn geënt. Bij zeer jonge dieren is een tweede en ting na ontvangst zeer aan te bevelen. Na aankoop of enting dient men de dieren de eerste dagen matig te voeren en steeds plotselinge overgangen in de voeding te vermijden. Tenslotte kan men aan de be strijding van de ziekte meehel pen, door bij twijfel omtrent de aard van ziekteverschijnselen, welke waargenomen worden, terstond de dierenarts te raad plegen, opdat tijdig maatrege len kunnen worden genomen, welke de wet eist ter beteuge ling van smetstofverspreiding. hen, Carter en Westmaas, wa ren eveneens onder borgstorting vrijgelaten, evenals mevr. Ja gan en enige anderen, die Zon dag waren gearresteerd wegens het organiseren van een beto ging uit protest tegen Jagans arrestatie. Bij de inval in het partij- hoofdkwartier werd de uniform van een politieman, die door 3 vrouwen werd aangevallen, in flarden gescheurd. De politie heeft 12 personen aangehouden en naar het politiebureau over gebracht. De gehele politie macht van Georgetown was ge alarmeerd. In berichten afkomstig van de suikerplantages in het land wordt melding gemaakt van grote spanning onder de bevol king. Er hebben zich echter geen incidenten voorgedaan. Een aantal arbeiders op 4 sui kerplantages in het district Ber- bice is in staking gegaan. Vooraanstaande diplomaten der „Westerse grote drie" zijn Dins dag te Parijs begonnen met het opstellen van een antwoord op de Russische nota, waarin toe treding der Sow jet-Unie tot het Noordatlantische verdrag werd voorgesteld. Men voorspelt in Parijse diplo matieke kringen dat Groot-Brit tannië, Frankrijk en de Verenig de Staten het Russische denk beeld in hoofse bewoordingen van de hand zullen wijzen. Doch men meent in dezelfde kringen tevens dat de Westerse mogendheden moeten vermijden een te halsstarrige houding aan te nemen, daar dit zou kunnen leiden tot verscherping van het verzet in de Franse volksverte genwoordiging tegen bekrachti ging door Frankrijk van de voor gestelde Europese verdedigings gemeenschap. ITALIAANS SCHIP OP DE SCHELDE AAN DE GROND. Het Italiaanse s.s. „Francescu" groot 6440 b.r.t., is Dinsdagoch tend op de Schelde ter hoogte van Bath, aan de grond gelopen. Sleepboten uit Antwerpen heb ben getracht het schip vlot te brengen, maar dit is nog niet ge lukt. De „Francescu" was onder weg van Boma naar Antwerpen. Verzoek uit middenstands kringen om openstelling winkels op Zon. en Feest dagen. Bijna 200 exploitanten van mid- denstandsbedrijven ter plaatse (w.o. Sluiskil) hebben zich met een adres tot de gemeenteraad gewend met het verzoek mede werking te willen verlenen tot algehele openstelling van win kels in de gemeente Terneuzen op Zon- en feestdagen, zo moge lijk van des voormiddags 10 uur tot des namiddags 6 uur. Als redenen hiervoor wordt in het adres aangevoerd, dat Ter- neuzen zich gedurende de laat ste jaren steeds meer ontwik keld heeft tot toeristisch centrum en dat de gemeente, zowel tij dens de zomer- als de winter maanden, vooral des Zondags, door zeer vele in hoofdzaak Belgische toeristen wordt be zocht. Op velerlei wijze aldus luidt het adres worden pogin gen in het werk gesteld om de gemeente voor toeristen aantrek kelijk te maken. In dit verband wordt o.m. gewezen op de jacht haven, het organiseren van boot tochten op de Westerschelde en de toekomstige aanleg van een zwembad met recreatieoord. De ondertekenaars van het ver zoek menen dan ook, dat open stelling van de winkels op Zon dag voor de bezoekers der ge meente een attractie te meer zal betekenen en betogen dat met een dergelijke openstelling ook de plaatselijke middenstand ten zeerste gebaat zal kunnen zijn. Ter informatie wordt in het adres verder aangevoerd, dat reeds in verscheidene Zeeuws- Vlaamse gemeenten, als Oost burg en Philipinne, voor wat be- door BRUNO J. VAN LHEENKE 18) Nadruk verboden. Naar het A.N.P. verneemt be staan er plannen om binnenkort een bijeenkomst te beleggen van Franse parlementsleden, die nog twijfelen aan de wenselijkheid van aanvaarding van het E.D.G.- verdrag, met voorstanders van dit verdrag in Nederland en an dere landen. De kans bestaat, dat deze bijeenkomst in ons land zal worden gehouden. De gevangene zelf echter liet niet alle hoop varen. Hij merkte namelijk, dat men hem zijn bezit tingen had laten houden, waar schijnlijk omdat men er zeker van was, dat hij met die bezittingen toch niets kon doen, omdat hij ge bonden was. De Weger nam zich voor, om als hij zelf ooit weer eens gevangenen maakte, deze alle bezittingen af te nemen. Je kon immers nooit weten? Stel je voor, dat zij óók eens zo'n rolle tje zijde met inhoud bij zich droe gen! En stel je voor, dat zij óók eens handig met hun mond kon den manoeuvreren! Dan kon hun hetzelfde gebeuren als de man nen, die John ontvoerden en dat was niet zo prettig. Want die mannen kregen, ongeveer een kwartier nadat John bij was ge komen, de schrik van hun leven. En dat is, zoals bekend, een ver schrikkelijke schrik! Buston voelde de klap, die de chauffeur hoorde. De chauffeur voelde daarop twee handen om zijn keel en twee duimen gedrukt op een plekje achter de oren, dat tegen niet zo heel erg veel druk bestand was. Buston was inmid dels onderuit gezakt, zo bewuste loos als de man Buston maar be wusteloos kon zijn. De chauffeur zou nu wel graag iets gedaan heb ben, maar „iets" waarschuwde hem, dat hij fnaar gevolg moest geVen aan het commando van De Weger, een commando dat luidde: „Stoppen, en geen geintjes." Een hand van De Weger verdween in de zak van de chauffeur en kwam er uit met een revolver. „Compleet het Wilde Westen van 75 jaar geleden," grinnikte De Weger, „alles sjouwt met grote kanonnen rond." De chauffeur voelde nu ook nog het staal van zijn eigen revolver tegen zijn slaap en hij had de wagen netjes aan de kant staan eer er een minuut verstreken was. Zij stonden op een brug en John had er geen idee van welke brug het was. Hij maakte zich daar echter nog geen zorg over en ver zorgde eerst zijn ontvoerders. De chauffeur stapte gewillig uit, ge volgd door John, die hem fouil leerde en die al wat de man bij zich had van eigenaar deed ver wisselen. Toen hij daarmee klaar was, liep hij naar achteren, om het touw, waarmee hij zelf vast ge bonden was geweest en dat hij had weten door te snijden, uit de wagen te pakken. Op het mo ment, dat hij de eerste stap ach teruit deed, klonk er een schot M. P. V., handelaar te Terneu- zèn, nam met zijn vrachtwagen de bocht naar de Goesedijk aan de verkeersweg TerneuzenSas van Gent zó ruim dat hij met zijn laadbak een passerende wielrijd- ster onderste boven reed, waar door de schade aan haar rijwiel 80 bedroeg. Eis en vonnis luid de 20 of 10 dagen. W. K., chauffeur te Terneuzen, verleende met zijn taxi geen voor rang toen hij te Sluiskil uit de Bovenweg kwam en de grote verkeersweg wilde oversteken. Hierdoor veroorzaakte hij een aanrijding met een andere auto. Eis 50 of 25 dagen. Vonnis 40 of 20 dagen. Aa. An. v. d. W., zonder beroep te Goes, haalde met haar auto op de verkeersweg AxelTerneu zen op het verkeerde moment 'n voor haar rijdende vrachtwagen in. De uit de tegenovergestelde richting komende lijkauto kon 'n aanrijding voorkomen door zó ver naar rechts uit te wijken dat deze zélf tegen een boom botste. Eis en vonnis 65 of 30 dagen. R. D. v. W., vlasbewerker te Koewacht, was de gelukkige be zitter van een tweede huis nabij de grens gelegen. Doordat de ge meente Koewacht blijkbaar geen haast maakte om in deze woning een gezin onderdak te verlenen, stond dit pand lange tijd leeg met gevolg dat het interieur door baldadige jeugd beschadigd werd. Op een gegeven moment begon dit v. W. genoeg te vinden en gaf uit eigen beweging aan enkele personen toestemming dit pand te bewonen. Daar hiervoor door de gemeente geen toestemming was verleend maakte v. W. zich schuldig aan een strafbaar feit. Eis 3 of 1 dag. De kantonrech ter, die inzag dat v. W. tot het uiterste was gedreven, veroor deelde hem tot 0,50 of 1 dag. D. B., chauffeur te Vlissingen, parkeerde zijn auto te Axel bin nen de 10 metergrens van een kruispunt waardoor hij het ver keer danig het zicht ontnam. Eis en vonnis 10 of 6 dagen. A. P. S., vlashandelaar te Koe wacht, had een zeer vlijtige knecht, want zonder medeweten van S., werkte deze na zijn dag taak te hebben verricht, nog en- vanuit de auto. „Als dat onze schone slaper niet is...", mompelde John en hij zocht dekking achter de wagen, Buston waarschuwende, dat de chauffeur een kort leven bescho ren zou zijn als er niet gauw ver andering in de situatie kwam, verandering in dien zin, dat Bus ton met opgestoken armen de wagen uit diende te kruipen ten einde zich bij de chauffeur te voe gen. „Ik heb hem onder schot, schut tertje, en er is mij niets aan hem gelegen," waarschuwde John. Dit was nu een pertinente leu gen voor wat betreft het eerste. De chauffeur namelijk was niet zo heel erg gek en hij had zich in middels al in veiligheid gesteld. De Weger keek door het ach terraam. Buston stond voor de auto, een revolver in zijn hand. De chauffeur was niet te zien en De Weger vermoedde, dat deze gebukt sluipende naar achteren kwam. Naar rechts kon De We ger niet, want daar was de brug leuning. Links zou hij de chauf feur in de armen lopen en de chauffeur zou onmiddellijk hulp krijgen van de man vóór de wa gen, zodat er alle kans was, dat de chauffeur het weliswaar niet zou redden, maar dat ook John daarna het loodje zou moeten leggen. „En wat", mompelde John, „als ik het eens van onderen pro beer?" Hij bukte zich, keek onder de wagen door, mikte en schoot. Woedend gebrul van voren, een gemompel „Eureka" van achteren en een verschrikt-woedende brul van opzij. Vlak na het schot n.l. besprong de chauffeur John. De laatste echter had jiu jitsu-lessen kele uren door. Eis 6 of 3 da gen. Daar de kantonrechter over tuigd was dat hier sprake was van één enkele keer en tevens dat v. S. die dag niet thuis was, ver oordeelde hij verdachte tot schul digverklaring zonder toepassing van straf. A. E. H., bakker te Koewacht, reed 's avonds te Axel op zijn mo torfiets zonder dat zijn achter licht brandde. Eis en vonnis 10' of 5 dagen. Ra K„ zonder beroep te Sas van Gent, werd op een avond per fiets op de Kanaalweg nabij het woonwagenkamp te Terneuzen aangehouden daar haar achter licht niet brandde. Eis en vonnis 4 of 2 dagen. J. B. P., inspecteur ener ver voersonderneming werd ter ver antwoording geroepen daar één zijner chauffeurs zijn rijtijden boekje niet had ingevuld. Eis 35 of 15 dagen. Daar de kantonrech ter, na betreffende chauffeur ge hoord te hebben, overtuigd was dat de heer P. en zijn diverse con troleurs voldoende toezicht op deze boekjes uitoefenden, achtte hij vrijspraak op zijn plaats. Pastoor F. uit Roosendaal ver oorzaakte te Sluiskil ter hoogte van de Cokesfabriek met zijn wa gen een aanrijding met een voor hem stilstaande auto. Eis en von nis 40 of 20 dagen. treft de openstelling der winkels op Zondag in verband met het vreemdelingenbezoek, door de ra den dier gemeenten aan de mid denstand grote faciliteiten wer den verleend. Zowel de Vereniging voor Vreemdelingenverkeer ter plaat se als de Vlaamse Toeristenbond hebben aan het ingediende adres adhaesie betuigd. Examen E. H. B. O. Bij het door de doktoren Van Breda Vriesman en Ramselaar afgenomen examen slaagden voor het diploma E. H. B. O. de dames A. Bareman, mevr. Bosscher-Is- raëls, Kr. Klaassen, mevr. Prins- de Zeeuw, P. Riemens, mevr. Sol- v. d. Broek, J. van der Straaten en M. C. van der Straaten en de heren L. Hamelink en Adr. Sor- ber. Voor het toelatingsexamen zijn geslaagd de dames A. Jansen, mevr. KreugeKleinveld, L. Rie mens, A. van Tatenhove, T. Tol lenaar en J. de Vos en de heer P. Breur. Tegen de lamp gelopen. Een 56-jarige makelaar uit Ant werpen, die, verborgen in zijn auto, een cassette (84-delig), ter waarde van 170,heimelijk naar België trachtte uit te voe ren, liep te Clinge tegen de lamp. De douane nam de cassette in beslag en de Belg kon bovendien .eerst na betaling van een boete zijn weg vervolgen. Uitslag schieting. Door de handboogschuttersver. „Kunst en Genot" werd op de lig gende wip een palingschieting gehouden. De uitslag was: Hoogvogel: Aug. Jansen, Bier vliet; zijvogels: Alb. Groosman, IJzendijke, en Em. de Boevere, Biervliet; Kalvogels: Luc. Groos man, IJzendijke en P. v. d. Amee- le, Hoofdplaat. De meeste vogels (4 st.) werden geschoten door Aug. Jansen, Biervliet. Biljartwedstrijd. De door de biljartclubs E. N. Z. K. te Hoofdplaat en Krijt op Tijd té IJzendijke gespeelde wedstrijd waarvoor een beker was uitge loofd, werd door K. O. T. te IJzen dijke gewonnen. De uitslag was: IJzendijke Hoofdplaat J. Hesseling-Ch. Rijckaert 124-68 J. v. d. Bunder-Temmerman 110-64 J. van Haele-R. Recluijze 41-33 J. Dellaert-J. Martens 55-31 J. den Hamer-P. Coequit 67-39 P. v. d. Broeke-P. Cornelis 48-91 Th. Neve-Th. Scherbeü 63-36 E. v. d. Vlies-P. Vervaet 42-29 W. Hubregtse-Alf. Cornelis 36-29 N. v. d. Bunder-C. Sijnesael 49-40 635-460 De eerder te Hoofdplaat gespeel de wedstrijd werd door E. N. Z. K. gewonnen met 836708. DONDERDAG 8 APRIL HILVERSUM I: 7.00 Nieuws; 7.10 Gram.; 7.45 Gebed; 8.00 Nieuws; 8.15 Gram.; 9.00 Voor de vrouw; 9.35 Waterstanden; 9.40 Schoolradio; 10.00 Gram.; 10.30 Morgendienst; 11.00 Voor de zieken; 11.45 Schoolradio; 12.03 Lunchconcert; 12.30 Mede delingen; 13.00 Nieuws; 13.20 Piano; 13.45 Gr.; 14.15 Kwar tet; 14.45 Voor de vrouw; 15.15 Gram.; 15.40 Ensemble; 16.0Q Lezing; 16.30 Piano; 17.00 Hoor spel; 17.30 Gram.; 17.30 Gram.; 17.40 Declamatie; 18.00 Politie- kapel; 18.35 Raadhuispraat; gehad, iets, dat de chauffeur ken nelijk niet van zich zelf kon be weren. En dat was weer iets, waar hij ongetwijfeld spijt van had. Want ware het, dat ook hij goed jiu jitsu had gekend, de mo gelijkheid zou niet uitgesloten zijn geweest, dat hij het even tegen De Weger zou hebben uitgehou den. Nu echter lag hij in het water nog eer hij behoorlijk om zijn mama had kunnen brullen. John besloot, zich om de chauf feur niet verder te bekommeren en liever eens naar zijn revolver heid te gaan kijken. Deze held was verdacht stil en John ver trouwde het zaakje niet. Hij had de man in zijn been geschoten en dat pleegt men te overleven. Liefde met kapitale letters of helemaal geen liefde, het had op De Weger's reactievermogen en op zijn intuïtie geen invloed meer. Hoe gelukkig dit was, bleek een halve seconde nadat hij, gehoor gevend aan zijn stem intuïtie, zich na een fikse afzet op de wa gen zwaaide. Na die halve secon de kwamen er twee kogels, vlak na elkaar, onder de auto door jagen, kennelijk op zoek naar De Wegers benen. Buston was een goed leerling, maar net niet ge noeg. Nu bleek zijn bukken zijn onge luk; voordat hij overeind geko men was of zich om had kunnen draaien, zat John, die van de wagen sprong, al boven op hem. Het was teveel voor Buston en voor de tweede keer die avond ging hij buiten westen. Toen hij dit maal bijkwam, lag hij in de auto, op de plaats waar eerst John had gelegen. En Buston had niets meer in zijn zakken (Wordt vervolgd). 18.45 Gram.; 19.00 Nieuws; 19.10 Voor de jeugd; 19.30 Gr.; 19.55 Causerie; 20.00 Radiokrant; 20.20 Gev. programma; 21.45 Gram.; 21.50 Discussie; 22.00 Reportage; 22.10 Orgel; 22.45 Gebed; 23.00 Nieuws; 23.15 Gr. HILVERSUM n: 7.00 Nieuws; 7.15 Gymn.; 7.30 Gram.; 7.50 Dagopening; 8.00 Nieuws; 8.15 Gram.; 9.00 Morgenwijding; 9.30 De groenteman; 9.35 Gr.; 10.50 Voor de jeugd; 11.00 Uitwisse lingsprogramma; 12.00 Orgel; 12.30 Mededelingen; 12.33 Gr.; 12.50 Causerie; 13.00 Nieuws; 13.15 Gram.; 13.25 Orkest; 14.05 Cabaret; 14.30 Kwartet; 15.00 Voor de zieken; 15.45 Gram.; 16.00 Voor de jeugd; 17.45 Re geringsuitzending; 18.00 Nieuws; 18.15 Sport; 18.25 Voor de kin deren; 18.40 Reportage; 18.45 Oude liedjes; 19.00 Voor de kin deren; 19.05 Gesproken brief; 19.10 Amus. muziek; 19.45 Cau serie; 20.00 Nieuws; 20.05 Ork.; 21.20 Causerie; 22.00 Orkest; 22.45 Sport; 23.00 Nieuws; 23.15 Dansmuziek; 23.45 Gram. BRUSSEL VI.: 12.00 Orkest; 12.30 Weerbericht; 12.43 Zang; 12.50 Koersen; 13.00 Nws.; 13.15 Gram.; 14.00 Eng. les; 14.15 Gr.; 14.30 Franse les; 14.45 Gr.; 16.00 Opera; 17.00 Nieuws; 17.10 Gr.; 17.15 Voor de kinderen; 18.15 Gram.; 18.30 Voor de soldaten; 19.00 Nieuws; 19.40 Gram.; 19.50 Causerie; 20.00 Verzoekprogr.; 20.35 Raadselprogramma; 20.50 Verzoekprogramma; 21.30 Gr.; 22.15 Piano; 23.00 Nieuws. HEDEN: TERNEUZEN: Luxor Thea ter, 8 uur: De onzichtbare te genstander; Hotel Des Pays Bas, 2.30 4 en 7.309 uur: Demon stratie met de snelkookpan „Prestige". AXEL: Het Centrum, 8 uur: Spel met de duivel. MORGEN TERJNEUZEN: Concertgeb.; 7.30 uur: Bonte-Avond. Gebouw Bethel, spreker ds H. van Leeuwen.

de Vrije Zeeuw | 1954 | | pagina 2