Eisenhower over de toestand De slag om Dien Bien Phoe De Verenigde Staten en Indo-China NeemnAKKERTJE DE KOFFIEPRIJZEN DE SAARKWESTIE BRITS WITBOEK WEERSVERWACHTING HOOGWATER ZON- en MAANSTANDEN Borgtocht voor Marie Besnard Keizer Haile Selassie naar Amerika INDIRECTE CRITIEK OP McCARTHY n Belgische secretaris-generaal over de Benelux Stassen over het nieuwe Amerikaanse hulpprogram Vijfmogendhedenverklaring over Indo-China? Spit in de Mg? fêhei/maTfek Lendenpijn DE SITUATIE INDO-CHIna INDIA Chilli. fa Plechtigheid in de Fokkerfabriek Een week halve rouw bij het Nederlandse Hof Plechtige herdenking op 4 Mei in de Ridderzaal Amerikaanse soldaten door Russen gevangen genomen Zuid-Korea en Genève Frankering bij Abonnement: Terneuzen Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande Noordstraat 55-57 Temeuzen Eedactie-adres: Telefoon 2073 en 2510 Nè 5 uur uitsluitend 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: 5,35 per kwartaal; per maand 1,80; per week 43 cent. Losse nrs 8 ct. WOENSDAG 7 APRIL 1954. 9e Jaargang No. 3118. Verschijnt riageUjka Uitgeefster N.V. v/h Firma P. J. van de Sande, Temeuzen Advertentieprijs: per mm 15 ct.; minimum per advertentie 2,25. Rubriek Kleine Advertenties: 5 regels 1,-1 iedere regel meer 20 cent Vermelding: Brieven onder nummer, of: Adrea Bureau van dit Blad 20 cent meer. Inzending advertenties tot 's namiddags 8 Voor het Maandagnummer: Zaterdags 10.30t President Eisenhower heeft Maandagavond het volk 'n samen vatting gegeven van 's lands mi litaire kracht, zijn. problemen en zijn toekomst. Hij sprak in een uitzending voor radio en televisie. De president zei, dat de geest kracht van het volk even groot is ais aan het begin van de ge schiedenis der Verenigde Staten. ,,Wij moeten sterk zijn in onze toewijding jegens Amerika", zei hij. Het Amerikaanse volk heeft zonder paniek en vrees het hoofd geboden aan zijn gewone binnen landse problemen en er is geen reden, waarom het niet alles wat de waterstofbom meebrengt zon der paniek en vrees onder de ogen zou zien. Iedereen maakt zich zorgen over „de mensen in het Kremlin", „het atoomtijdperk" en over de mogelijkheid van een economi sche crisis", aldus de president, maar al die problemen moeten bedaard worden bezien. ,,Wij zien van alle kanten ge varen en vragen ons af, wat er met ons persoonlijk en als natie gaat gebeuren. De toeneming van de kracht die ontwikkeld kan worden, laat zien hoezeer de vorderingen van de wetenschap ons sociaal bewustzijn achter zich hebben gelaten. Geen van de vraagstukken die ons verontrus ten kan gemakkelijk opgelost worden en op vele er van is helemaal geen antwoord." „De grondslag van al die ge varen is het communisme", aldus de president. „De H-bom en de NIEUWE STIJGING IN DE VER. STATEN. De koffieprijzen in de Ver. Staten zijn opnieuw verhoogd en volgens een koffiebrander zal het waarschijnlijk niet lang meer duren, of de kleinhandels prijs zal 1.50 dollar per lb. (on geveer 450 gram) bedragen. De groothandelsprijs van één van de voornaamste koffie- markten is met 6 cent per lb. verhoogd tot 1.22 dollar. Volgens een functionaris van de General Foods Corporation is het koffieverbruïk in de Ver. Staten als gevolg van verzet van de verbruikers tegen de prijzen gedaald. In Februari j.l. tvcts het koffieverbruïk in de Ver. Staten 12 procent kleiner dan in Februari 1953. Een woordvoerder van de Na tional Coffee Association, deel de dezer dagen mede, dat vol gens de laatste berichten uit Brazilië de vorstschade, die de Braziliaanse koffie-oogst in 1953 heeft geleden, veel groter was dan aanvankelijk werd gemeld. atoomenergie zijn op zichzelf geen gevaar voor ons. Zij kunnen dat echter worden als een aan valler ze tegen ons gebruikt. Daartegen moeten wij voorzienin gen treffen. Het feit dat de mannen in het Kremlin er zijn, betekent, dat zij macht willen. Als zij een oorlog beginnen, nemen zij het grote ri sico die macht te verliezen. Als zij naar Hitler en Mussolini, en zelfs naar Napoleon kijken, ken nen zij dat risico en ook het ge vaar, dat verbonden is aan het stelsel van satellietstaten. Die van Napoleon zijn hem de een na de ander ontrouw geworden". Het stelsel van satellietstaten kan een bron van zwakte zijn, economisch. Ook zijn er andere omstandigheden die een oorlog minder waarschijnlijk maken. Zo lang zij weten dat wij hard kun nen terugslaan, zullen zij niet licht tot oorlog besluiten. Alleen in een aanval van krankzinnig heid zouden zij dat misschien kun nen doen". „Wij beginnen geen oorlog met de waterstofbom", zei de presi dent. De Sow jet-Unie weet echter, dat wij snel zullen terugslaan als één van Amerika's bondgenoten of zijn levensbelangen worden aangevallen". De president oefende indirect critiek op senator McCarthy door te zeggen, dat er wel communis tische infiltratie in de regering, bij het onderwijs en op ander ge bieden bestaat en dat het onjuist zou zijn dat gevaar te onderschat ten, maar dat het gevaar sterk wordt overdreven. Hij zei dat het federaal bureau voor onderzoek hier uitstekend werk heeft ge daan. Er zal worden gewaakt tegen onbillijkheid. Tenslotte Des iaat volgens de president nog de vrees dat andere delen van de wereld, die voor Amerika van groot belang zijn, aan het communisme ten prooi zullen vallen. „Er is geen land ter wereld dat vrijwillig tot het communisme is overgegaan", zei hij. Er was evenwel geen reden tot vrees. Natuurlijk waren er ri sico's, maar reden om hysterisch te worden was er niet. Het Amerikaanse geloof in „per soonlijke vrijheid" zou het land door de huidige gevaarlijke tijd heen helpen. „Amerika is de grootste macht waaraan God ooit neeft toegestaan op Zijn voeten- bank te vertoeven", zo besloot de president. Op verzoek van Maurice Schu- man, de Franse staatssecreta ris van Buitenlandse Zaken heeft jhr mr M. van der Goes van Naters, rapporteur voor de Saarkwestie van de Raad van Europa met hem en zijn mede werkers geconfereerd op de Quai d'Orsay te Parijs om tot een meer concrete uitwerking te komen van een tussen Frankrijk en Duitsland te sluiten accoord, dat nog niet een volledige Saar- regeling bevat, doch de om schrijving van een Saar-sta- tuut. Over deze omschrijving zou overeenstemming moeten worden bereikt vóór de stem ming over de E.D.G. in Frank rijk aan de orde wordt gesteld. Jhr mr Van der Goes van Na ters ontving eenzelfde verzoek van de zijde van prof. Hall- stein, staatssecretaris in het Westduitse kabinet te Bonn, om binnenkort over hetzelfde pro bleem aldaar te confereren. OVER CHURCHILLS GE HEIME OVEREENKOMST MET ROOSEVELT. In Londen is de tekst van 't verdrag, dat tussen de Ver. Sta ten en Engeland naar aanlei ding van de onderzoekingen op het gebied van de atoombom was gesloten en dat in Augustus 1943 in de citadel van Quebec door Churchill en Roosevelt werd ondertekend, in de vorm van een witboek gepubliceerd. De overeenkomst voorzag voornamelijk er in, dat de atoombom niet door een der on dertekenende landen tegen der den zou wórden gebruikt zon der toestemming van de andere, dat geen inlichtingen over het atoomonderzoek zouden worden verstrekt en dat maatregelen zouden moeten worden geno men om algehele en doelmatige samenwerking tussen de 2 lan den te verzekeren, teneinde de onderzoekingen op atoomgebied tot een goed einde te brengen. Op het gebied van weten schappelijk onderzoek voorzag het accoord voorts in algehele en doelmatige uitwisseling van inlichtingen en denkbeelden tussen personen in beide landen die werkten aan dezelfde pro jecten. Wat betreft piannen, bouw en werking van grote fa brieken moest uitwisseling van denkbeelden en inlichtingén ge regeld worden door maatrege len, die nodig en wenselijk zou den worden geacht. STRIJDGEBIED IN INDO-CHINA DE SLEUTELPOSITIE INDOCHINA COMM. STERKTE (tfjAPAN CHINA ENB it N. NA DE VAL VAN INDO CHINA LIGGEN DE OMLIGGENDE LANDEN VOOR DE COMMUNIS TEN OPEN ATS/Ui i PAK.' FRANSE STERKTE 4SOOO Man INDO CHINA ALAKIC mDodjQ DAIAT ITOONESIE STFftK COMMUNIS- l iSCf BlOK NABIJ INDIA PENH NIEUWE ACTIE VAN OE VIET MIN In deze tweedelige kaart geven wij u eerstens een overzicht van de strategische positie, die Indo- China inneemt in Zuid-Oost-Azië. Indien de communisten erin slagen het gehele land in hun macht te krijgen, zal hier een ge vaarlijke springplank ontstaan voor een communistische storm vloed over Zuid-Oost-Azië. De in een krans omliggende landen van Birma tot en met de Philippijnen lopen dan allen di rect gevaar, terwijl ook India dat zich nu nog beschermd weet door het ontoegankelijke Himmalaya- gebergte aan de Westflank open ligt voor een rode invasie. In de tweede kaart geven wij 'n overzicht van de beide strijdtone len t.w. het gebied bij Dien Bien Phoe, waarbij de legersterkte van beide partijen zijn benaderd, terwijl tevens is aangegeven op welke wijze de Vietmin trachten van Midden-Vietnam, via Cam bodja, Saigon te bereiken Naar te Washington ver luidt, zou de Amerikaanse re gering een gemeenschappelijk optreden voorbereiden met haar bondgenoten in het gebied van de Stille Oceaan als waarschu wing aan het adres van de communisten in Indo-China. John Foster Dulles, de Ame rikaanse minister van Buiten landse Zaken, zou in zijn rede van Maandag hiervoor de grondslag leggen. Hij zeide, dat het luchtdoelgeschut rondom de belegerde Franse vesting Dien Bien Phoe door manschap pen uit communistisch China De Belgisch-Nederlands-Luxem burgse samenwerking mag niet alleen ten doel hebben de tot standbrenging van een soort winstgevend bedrijf, maar zal haar waarde en betekenis ook moeten vinden in eenstemmig heid op ideële gebieden. Dit heeft de heer L. Scheyven, secretaris-generaal van het Bel gische departement van Buiten landse Zaken en van de buiten- medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van Woensdag ochtend tot Woensdagavond. WISSELEND BEWOLKT. Wisselend bewolkt met slechts hier en daar een enkel buitje. Zwakke tot matige Noordelijke wind. Weinig verandering in tem peratuur. DONDERDAG 8 Breskens Terneuzen Hansweert Walsoorden ZON MAAN APRIL. v.m. n.m. 5.05 5.33 5.40 6.08 6.20 6.48 6.30 6.58 op onder op onder April. 7 6.03 19.22 7.45 0.15 8 6.01 19.24 8.43 1.24 9 5.59 19.26 9.52 2.16 10 5.56 19.28 11.07 2.54 11 5.54 19.29 12.23 3.21 12 5.52 19.31 13.37 3.42 13 5.50 19.33 14.48 3.58 landse handel Dinsdag aan een lunch van het comité van Bel gisch-Nederlands-Luxemburgse samenwerking, afdeling Amster dam, verklaard in 'n voordracht gewijd aan de jongste ontwikke lingen in het Benelux-program- ma en aan enige aspecten daar van. Na zich over de toenadering en economisch en sociaal opzicht op timistisch te hebben uitgelaten waarbij met name de Belgische Kamer-president Frans van Cau- welaert en de Nederlandse oud minister M. P. L. Steenberghe als onderhandelaars werden ge noemd) herinnerde de heer Scheyven voor wat de eenstem migheid op ideële gebieden be treft aan de permanente commis sie voor wederzijdse raadpleging in politieke aangelegenheden (dank zij o.a. oud-minister Stik ker ingesteld), een commisise bestaande uit ambtenaren dei- ministeries van Buitenlandse Za ken, die sinds 1952 ten minste een maal per maand in een der drie Benelux-hoofdsteden bijeen komen. Daaruit is aldus spreker een eenheid voortgevloeid die haar gewicht o.a. heeft bewezen bij de aanbeveling van een West europees land als nieuw lid van de veiligheidsraad na het aftre den van Denemarken op 31 Dec. a.s., en niet minder bij de voor dracht van de Nederlandse ge zant te Lissabon, mr. E. N. van Kleffens als voorzitter van de asemblee der V. N. Vertrouwen in de mogelijkheid van toenemende samenwerking, zo besloot de heer Scheyven, moet ons sterken in ons streven, dat niet alleen van belang is voor onze drie landen maar ook voor hee] West-Europa. bediend werd. Voorts waar schuwde hij, dat communistisch China „akelig dicht" bij deel neming aan de Indo-Chinese oorlog kwam. Dulles verklaarde voor de commissie voor Buiten landse Zaken van liet Huis van afgevaardigden, dat de „vrije wereld", in het bijzonder de landen, die rechtstreeks met Indo-China te maken hadden, „eenheid van wil'' en indien nodig „eenheid van actie" aan de dag dienden te leggen. Dulles heeft onlangs bespre kingen gevoerd met de diploma tieke vertegenwoordigers van Engeland, Australië, Nw.-Zee land en de Philippijnen. Deze landen werden door Dulles in zijn rede genoemd en eveneens 8 dagen geleden, toen hij voor het eerst sprak over „verenigd optreden" om te verhinderen dat Indo-China in communis tische handen zal vallen. (Het rechtse blad „Aurore" dringt er op aan, dat de Ver. Staten geen „vergeldingsmaat regelen" nemen in Indo-China zonder voorafgaand overleg met hun Franse en Britse bondge noten. „De mogelijke gevolgen van het overgaan tot zware vergelding zou dan zeer ernstig overwogen moeten worden", al dus het blad). De verklaring van minister Dulles heeft in Indo-Chinese re geringskringen en politieke krin gen in het algemeen een diepe indruk gemaakt. Officieel is ech ter nog geen commentaar ge leverd, aldus seint A.F.P. uit Saigon. Politieke waarnemers verkla ren, dat de openbare mening in Indo-China naar vrede neigt. Men toont zich thans ongerust over de mogelijkheid, dat het Indo- chinese conflict zal uitgroeien tot Laatste Meteor-straaljagers- ttf geleverd.. Op de dag, waarop Anthony Fokker zijn 64ste verjaardag zou hebben gevierd, indien hij nog in leven zou zijn, hebben de Fokker fabrieken in de grootste hal van het bedrijf op Schiphol-Zuid in tegenwoordigheid van Z. K. H. Prins Bernhard. ten overstaan van talloze Nederlandse en Bel gische autoriteiten, Dinsdagoch. tend de laatste twee Gloster Meteor MK 8 straaljager, waar van er sedert 1948 330 in licentie zijn gebouwd, officieel overgedra gen aan de luchtmachten van Nederland en België. een totale, internationale oorlog, welke het land tot een ruïne zou maken, zoals dat het geval is ge weest met Korea. „Men" zou de voorkeur aan rechtstreekse onderhandelingen geven. De vrees voor een moge lijke „internationalisering" van het conflict, zo vervolgt A.F.P„ neemt dan ook zelfs bij de „ultra nationalisten" toe, hoewel zij voorstanders van een internatio nalisering van de hulp zijn. Inmiddels meldt A.F.P. uit Hongkong, dat waarnemers al daar de naam van de door minis ter Dulles genoemde Chinese ge- neraad, Li Tsjen Tsjoe, niet ken nen. Men neemt dan ook aan, dat deze generaal, die volgens Dulles bij de Vietminh geaccrediteerd is, niet tot de belangrijkste behoort. A.F.P. tekent hierbij echter aan, dat tot nu toe nog geen volledige lijst gepubliceerd is van de Chi nese (communistische) officieren met de rang van generaal. De verdedigers van Dien Bien Phoe hebben een „betrekkelijk rustige nacht" gehad na de zwa re gevechten van de daaraan voorafgegane 24 uur. Het ziet ernaar uit, dat de op standelingen op de aankomst van de versterkingen (20.000 man) wachten. Op een afstand van ongeveer 60 km van Hanoi is een vractrt- auto, welke personen en post ver voerde, op een mijn van de Viet minh gereden, twaalf passagiers zijn omgekomen. Een aantal is gewond. Twee dagen tevoren was op De bekende zanger Charles Trenet heeft de vereiste borg tocht ten bedrage van 1.200.000 fr. aangeboden, die Marie Bes nard nodig heeft om in vrij heid te worden gesteld. Het proces tegen Marie Bes nard, die van vergiftiging van 6 personen wordt beschuldigd, is opgeschort, hangende een verder onderzoek. Keizer Haile Selassie van Ethiopië zal 27 Mei voor een be zoek in Amerika aankomen. De keizer is uitgenodigd door president Eisenhower. Hij zal Washington en New York be zoeken. De keizer, die ongeveer 1 maand in Amerika zal ver blijven, zal ook Canada en Me xico bezoeken. een afstand van 100 km ten Z. van Hanoi een trein op een mijn gereden. Toen werd één persoon gedood. Doch in Parijse militaire krin gen wordt verklaard dat meer vliegtuigen nodig zullen zijn om de opmars der rebellen tegen te houden. Er is Dinsdag een stilstand in de strijd ingetreden, die slechts werd verbroken door 'het vuren der Vietminh-artillerie op het grootste der twee kleine vliegvel den van Dien Bien Phoe. Dit is thans zodanig beschadigd, dat er dagen van herstellingwerkzaam heden nodig zullen zijn voor het weer gebruikt kan worden. De bevelhebber van het garni zoen van Dien Bien Phoe, de „on verzettelijke kolonel" Christan de Castries, heeft zijn mannen op dracht gegeven nieuwe loopgra ven aan te leggen en de prikkel draadversperringen en door gra naten beschadigde bunkers te her stellen. Hij liet voorts de vermoeide be zetting van de Noordoostelijke stelling der vesting, die in de nacht van Zondag op Maandag de volle kracht der Vietminh-aan- vallen had moeten doorstaan, af lossen. Men meent te Parijs dat de 20.000 man versterkingen, die naar Dien Bien Phoe onderweg zijn, de laatste reserve's van gene raal'Vongyuen Giap vormen. De Vietminh heeft voor Dien Bien Phoe naar schatting vijftien a twintig duizend man verloren. Volgens in Parijs ontvangen be richten duren de zuiveringsopera ties der Franse-uniestrijdkrachten in de Tonkinese delta voort. Onder communistische leiding staande verzetsstrijders bedrei gen hier de belangrijke verbin dingsweg tussen Hanoi en Hai phong. De grootmeester van het Huis van H. M. de Koningin deelt mede, dat het Hof ingevolge de bevelen van H. M. de Koningin wegens het overlijden van H.K.H. de Kroonprinses van Noorwegen één week halve rouw zal aan nemen, ingaande 7 April. Harold Stassen, directeur van Europa 947.700.000 dollar; Nabije het Amerikaanse bureau voor werkzaamheden in 't buitenland heeft Dinsdag voor de commissie voor buitenlandse betrekkingen van het Amerikaanse huis van af gevaardigden verklaard, dat de afloop van de oorlog in Indo-Chi na van het „grootste belang" zou zijn voor de veiligheid van de Verenigde Staten in de eerstko mende jaren. Daarom diende vol gens hem ongeveer een derde van de 3.497 millioen dollar voor hulp aan het buitenland in het komen de belastingjaar, dat op 1 Juli a.s. begint, voor de oorlogvoering in Indo-China bestemd te worden. De verdeling van de gelden'van het voorgestelde nieuwe program zou zijn: Volgens welingelichte kringen te Parijs hebben de Verenigde Staten een verklaring van vijf landen over de oorlog in Indo- China voorgesteld. De Franse regering beraad slaagt over een gemeenschappe lijke verklaring, die naar men ge looft communistisch China zou waarschuwen voor de gevolgen van een ingrijpen in Indo-China, de ondertekenaars van de verkla ring zouden zijn: Frankrijk, En geland en de landen van het An- zuspact: de Verenigde Staten, Australië en Nieuw-Zeeland. Het wordt mogelijk geacht, dat enkele Aziatische landen die dicht bij Indo-China liggen, ook ge vraagd zal worden, de verklaring te tekenen. Functionarissen van het Fran se ministerie van Buitenlandse Zaken hebben geweigerd de in houd van de verklaring te ont hullen. Zij zeiden alleen, dat zij in dezelfde geest zou zijn als de op 7 Augustus uitgegeven ver klaring door de 16 landen die in Korea hebben gestreden. Hierin werd gewaarschuwd, dat indien de communisten het Koreaanse bestand zouden schenden, ge noemde landen tot vergelding zouden overgaan, waarbij het „naar aTle waarschijnlijkheid on mogelijk zou zijn de vijandelijk heden binnen de grenzen van Ko rea te houden." De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken, Dulles, zou het ontwerp van de onderhavige verklaring Zaterdag aan de Fran se ambassadeur in Washington overhandigd hebben. Oosten, Afrika en Zuid-Azië 569.100.000dollarVerre Oosten en Stille-Oceaangebied 1.768.900.000 dollar. Voor Latijns Amerika 47.000.000 dollar en voor niet-re- gionale programma's 165.000.000 dollar. De Ver Staten betalen 65 pro cent van wat de Indochinese oor log aan dollars kost. Frankrijk betaalt de rest en bovendien de zware kosten van het bloed van zijn zonen, aldus Stassen. Desgevraagd zei hij, dat onge veer 116 millioen dollar van de hulp aan Europa bestemd was voor de landen van de Europese verdedigingsgemeenschap, Frank rijk, België. Nederland, Italië, W. Duitsland en Luxemburg. Op de vraag wat met deze hulp zou gebeuren als het E.V.G.-ver- drag nog niet geheel geratifi ceerd zou zijn, antwoordde Stas sen: „Het is dudelijk het in be lang van de Verenigde Staten om voort te gaan op de basis, dat de Europese verdedigingsgemeen schap zal ontstaan, aangezien zij van beslissende betekenis is voor de veiligheid van de vrije wereld". Sommige leden van de commis sie vroegen naar de mate van de vriendschap van India voor de Verenigde Staten, zulks in ver band met de voorgestelde 85 mil lioen dollar aan economische en technische hulp voor dat land. Stassen zei, dat er een „groeien de vriendschappelijke gezind heid" van de zijde van het Indi sche volk en de regering bestaat, niettegenstaande enige scherpe meningsverschillen over politieke vraagstukken. Voorts verklaarde hij, dat se dert president Eisenhower in Jan uari om een totaal bedrag van 3.510 millioen dollar voor hulp aan het buitenland vroeg, dit be drag was verminderd door het program „bij te schaven". De commissie nationale herden king deelt mede, dat evenals vorige jaren op 4 Mei a.s. een plechtige herdenking zal worden gehouden in de Ridderzaal, waar bij de gevallenen van zee-, land en luchtmacht benevens diege nen, die tengevolge van oorlogs geweld om het leven zijn geko men, worden herdacht- Het Amerikaanse hoofdkwar tier in Heidelberg heeft Dinsdag bekendgemaakt, dat Maandag twee Amerikaanse soldaten van het 14de regiment cavallerie, die in de huurt van de demarcatie lijn, vijftig km ten O. van Fulda. in een jeep patrouilleerden, door Sowjet-militairen zijn gevangen genomen. De Amerikaanse militaire mis sie te Potsdam heeft stappen on dernomen bij het Sowj et-hoofd kwartier om de onmiddellijke in- vrijheidsteling van de soldaten en teruggave van de jeep te bewer ken. De Russen hebben de 2 Ameri kanen Dinsdag weer op vrije voe ten gesteld, aldus deelde het hoofdkwartier van het Ameri kaanse leger Dinsdagavond te Heidelberg mede. De Zuidkoreaanse minister van Buitenlandse Zaken heeft op een persconferentie medege deeld, dat Zuid-Korea de confe rentie van Genève zal bijwonen indien de Verenigde Staten gelo ven. dat de troepen der Verenig de Naties in Zuid-Korea blijven of als zij garanderen, dat iedere Amerikaanse divisie, die uit Zuid- Korea teruggetrokken wordt, vervangen zal worden door drie Zuidkoreaanse.

de Vrije Zeeuw | 1954 | | pagina 1