Het teken der Joms m \Jaat cU \Jtouw GRATIS r ALBERT HEIJN J J.VAN LEEUWE-DE VRIEND Nieuwe aanval op Dien Bien Phoe r Zeer geliefd blouse-model Kwaliteit Albert Heijn BOVENAAN N.V. Fa P. J. VAN DE SANDE 107. 93 87.50 73. Van Leeuwe-De Vriend De noodwet kinderbijslag kleine zelfstandigen m Goed geboekt'' 69-53-41 THoakt C{ ket feeen goed/co/bet, 52 S ÓuSrt Accijnsverlaging in de Verenigde Stalen Dader van diefstallen uit kerken gearresteerd De beiers staken te Rotterdam Tijdens de bij 500 gram 2 1 Choc. Repen melk en puur 2 stuks voor 25 PaasFondant 100 gram 25 Fijne Snijworst. Grote Snijkoek Chocohagel Heerlijke Jams Gebroken Rijst Havermout 00 00 00 59, Niets vermoe dend trekt de ruiter door het bos. De man heeft kennelijk geen haast. Losjes liggen de teugels in zijn han den en af en toe ademt hij diep de kla re boslucht in. Vrolijk kwetteren de vogels rondom hem en de zon tovert lichtplek- jes op het gevest van zijn zwaard. Wanneer hij onder de overhangende tak doorrijdt, hoort hij plotseling een licht gerucht boven zich, doch voor hij kan op kijken, is het reeds te laat; want in dezelfde seconde komt een zwaar lichaam als een blok op hem terecht. De man voelt een arm, die zich als een stalen klem om zijn hals sluit en onder het gewicht van zijn aanvaller stort hij van zijn paard. Hij komt ruggelings op de grond terecht, en met een bliksemsnelle beweging trekt hij zijn zwaard. Doch zijn aanvaller is alweer op de been en vóór de ruiter van het wapen ge bruik kan maken, heeft de ander het hem met een forse trap uit de handen geschopt. Als een havik stort de man met de lange, woeste baard zich op het wapen en vóór dat de ruiter zich van de onver hoedse aanval heeft kunnen her stellen, heeft de ander hem de punt van het zwaard op de borst gezet. „Zo, en nu uw dolkmes en pijl koker", gromt de aanvaller, die niemand anders dan Wulfstan is. „En tracht geen poging tot vluch ten te wagen, want het zou u slecht bekomen!" Met een gebaar van machteloze woede werpt de ruiter zijn wapens in het gras en Wulfstan, die inmid dels het paard bij de teugel heeft gegrepen, gaat spottend verder: „Ge komt mij goed van pas, vriend! Ik heb een boodschap voor koning Eric en gij zult die overbrengen! En als ge weigert, hebt ge de lang ste tijd geleefd! Denk eraan!" „Weigeren?", herhaalt de ruiter mokkend. „Ge zult eens zien, hoe gauw ik bij de koning ben! Vlugger dan gij u uit de voeten kunt ma ken!" De Vietminh is Dinsdag een nieuwe aanval begonnen op de Franse vesting Bien Dien Phoe in Noord-Indo-China, zo meldt het Franse opperbevel. Hierdoor is de strijd van Dien Bien Phoe in een beslis sende fase gekomen. Volgens de laatste berichten uit Parijs heeft de generale staf van de Vietminh de gehele troepenmacht in deze sector die op 40.000 man wordt geschat, in de strijd geworpen. Kolonel De Castries beschikt over 12.000 man. Generaal Wiap wil blijkbaar een beslissende slag leveren. De hardnekkig heid, waarmee de gevechten sinds Dinsdag worden gevoerd, is een bewijs van het belang dat de Vietminh, vooral in mo reel en diplomatiek opzicht, aan de slag om Dien Bien Phoe hecht. De Fransen hebben alle be- Maten 38 t/m 48. PB. 98 Een witte blouse is erg mooi, maar dient welhaast na één keer te zijn gedragen een sopje te krij gen, omdat natuurlijk slechts een smetteloos blousje mooi staat. Nylon heeft een niet zachte, maar gladde kant, zowel aan goede als aan verkeerde zijde, waardoor dit materiaal niet aanhangt. In de was is het wel zeer prettig. Nylongaren, waarvan het mate riaal is geweven, wordt in de kern nooit vuil. Een kledingstuk van nylon is daarom gauw schoon en ook gauw droog. Voegen we daar bij nog het feit, dat er niet be hoeft te worden gestreken, dan blijkt dat dit materiaal bij uitstek geschikt is om tot blouse te wor den verwerkt. Daar nylon wel vrij sterk rafelt, doen we goed, de afwerking te vinden in de „Engelse naad Eerst de naden op de goede kant dichtstikken, rafels afknippen en daarna alle naden op de verkeer- de kant overstikken, waarbij we er voor zorgen, dat dit laatste stiksel valt op de patroonlijnen. Gebruik voor nylonmateriaal ook nylongaren! In maat 38 is een patroon uit gezet, dat heel eenvoudig op ware grootte kan worden gete kend. De getallen bij de stippel lijnen duiden centimeters aan. Naden en zomen zijn nog niet in het patroon berekend, dus wor den met het knippen uit de stof bijgenomen. Bestellen. Knippatronen voor de maten 38 t/m 48 van dit model kunnen worden besteld bij Perspatronen- dienst, Postbus 35 te Utrecht. Bestellingen kunnen geschie den per postwissel of per brief met insluiting van postzegels a ƒ0,90. Na ontvangst van het bedrag en de juiste vermelding van ge wenste maat en het nummer P.B. 98 wordt het patroon U zo spoe dig mogelijk toegezonden. In de grote rij van blousevaria ties neemt de heel eenvoudige met het korte aangeknipte mouw tje een bijzondere plaats in, een plaats, die volkomen verdiend is, want hoe bekoorlijk kan zo'n, in feite dood-simpel, blousje niet staan? De hierbij afgebeelde blouse toont u een model als door ons bedoeld. Een manchet werkt de mouwtjes af, het kraagje is half liggend. De sluiting bevindt zich middenvoor. Willen we nu eens iets heel bij zonders in onze garderobe heb ben, een „duur" stuk, dan gaan we ons model maken van kant, waarvoor we ook prachtig nylon kant kunnen nemen, een mate riaal welks eigenschappen spe ciaal in dit geval zeer te pas komen. 11 5 achterpark I I voorpand manchet Vt VJ schikbare vliegtuigen in de strijd geworpen. Zij bestoken de aanvallers o.m. met napalbom- men. In de nacht van Dinsdag op Woensdag hebben duizenden soldaten van de Vietminh steun punten ten 'Oosten van Dien Bien Phoe aangevallen. Er is zwaar gevochten en zo kon het gebeuren, dat een positie zes maal van bezetter verwisselde. Het congres heeft het wetsont werp goedgekeurd en naar pre sident Eisenhower gezonden, vol gens hetwelk de accijnsheffingen met 999 millioen dollar per jaar verminderd zullen worden. Dit is de eerste algemene accijnsverla ging sedert 30 jaar. De verlaging wordt op 1 April van kracht, wanneer de president, hetgeen verwacht wordt, de wet Woens dag ondertekent. De goedgekeurde verminderin gen hebben betrekking op in 1951 verhoogde accijnsen, waarvan de opbrengst in het komende jaar 1.077 millioen dollar zou bedra gen. Deze belastingen zullen dus automatisch op 1 April worden verlaagd, tenzij de president wei gert te tekenen. Bij de opstelling van zijn begro ting voor het op 1 Juli a.s. begin nende begrotingsjaar rekende de president op verlenging van deze accijnsheffingen, maar hij ver wachtte niet, dat Dinsdag de ac- cijnsverlagingen zouden worden goedgekeurd. Het door de presi dent verwachtte begrotingstekort van 2,9 milliard dollar zal dus met 999 millioen dollar toenemen in geval de wet inderdaad door de president wordt ondertekend. Op verzoek van de commissa ris van politie te Maastricht is door de rijkspolitie te Rpthem- Meerssen aangehouden een 28- jarige meubelmaker H. H. af komstig van Maastricht, laat stelijk woonachtig te Haarlem, doch thans zwervende. Deze man heeft bekend uit kerken in Kerkrade, Kaalheide, Schaesberg, Geleen-Hof, Bunde, WijkMaastricht, Valkenburg en Heugen-Maastricht te heb ben gestolen. Door zijn inbraak in de St. Michaëlskerk te Heu gen is men hem op het spoor gekomen. Enige dagen geleden was hij daar „werkzaam" toen een voorbijganger licht in de kerk zag. De koster ging met enkele voorbijgangers de kerk in maar H. kon ontsnappen. Het signalement dat toen verschaft kon worden, heeft tot zijn aan houding geleid. In de kerken, waarin hij de laatste maand heeft ingebroken, stal hij wat hem voor de hand kwam. Voor namelijk had hij het gemunt op offerblokken. De man zal ter beschikking van de officier van justitie worden gesteld. P.B.98, Uitgezet in maat 38 Maattabel Bustewijdte Taillewijdte Heupwijdte Lengte 38 94 69 99 120 40 98 73 103 122 42 102 77 107 124 44 109 82 112 126 46 112 90 118 128 48 116 100 124 130 50 122 112 132 130 Vergeet U niet uw adres in debrief te vermelden? BARBARA. Horizontaal; 1. pracht, 4. speelgoed, 6. wapen, 10. voor zetsel, 11. zangnoot, 12. land bouwwerktuig, 14. pers. vnw., 15. het Romeinse rijk, 17. kleur, 19. zoogdier, 21. meisjesnaam, 22. ieder, 24. de lezer heil, 25. voegwoord, 26. ongedierte, 27. deel van Amerika, 29. verlaagde toon, 31. reeds, 32. onmeetbaar getal, 33. soort onderwijs, 35. huisdier, 37. bloeiwijze, 38. plot seling, 40. cylinder, 42. aan slibbing, 45. rang in het leger, 49. verlangen, 51. geestdrift, 53. bijwoord, 56. dierengeluid, 57. voegwoord, 58. maandstand, 60. pers. vnw. (Fr.), 62. bultje, 64. nummer (afk.), 65. uitroep, 67. zijrivier v. d. Donau, 69. onder het nodige voorbehoud (Lat.), 70. slot, 72. wondje, 74. bolge was, 75. de somma van, 76. rus tend predikant, 77. hetzelfde (afk.), 78. en anderen (afk.), 80. platte steen, 81. vruchtennat, 82. myth, figuur. Verticaal: 1. kleinood, 2. meis jesnaam, 3. bloeiwijze, 4. rust plaats, 5. vogeleigenschap, 7. kern, 8. maanstand, 9. afvoer buis, 11. kleur, 13. kleur, 16. pers. vnw. (Fr.), 18. geogr. aan duiding, 20. voorzetsel, 21. in houdsmaat, 23, geneeswijze, 26, telwoord, 28. te zijner plaatse (Lat.), 30. treiter, 31. voetbal vereniging, 32. rivier in Italië, 33. familielid, 34. voorzetsel, 35. naschrift, 36. dus (Eng.), 37. voorzetsel, 39. insect, 41. strik, 43. water in Friesland, 44. mod der, 45. niet door twee deelbaar, 46. sprookjesfiguur, 47. bevel, 48. vogelproduct, 49. koker, 50. bestaat, 52. water in Brabant, 54. voegwoord (Fr.), 55. visje, 57. regel, 59. deel v. h. hoofd, 61. lust, 63. goud (Fr.), 64. de on bekende, 66. uitroep, 68. bij woord, 70. pl. in Gelderland, 71. pl. in Duitsland, 72. beteuterd, 73. drank, 75. naamloze vennoot schap (Duits), 79. uitroep. De vaste commissie voor So ciale Zaken en Volksgezondheid uit de Tweede Kamer in welker handen het wetsontwerp tot verlenging van de noodwet kin derbijslag zelfstandigen is ge steld, heeft geen bezwaar tegen een verlenging van de noodwet kinderbijslag kleine zelfstandi gen tot 1 Juli 1955. Wel spreekt zij de wens uit, dat de regering zó tijdig een ontwerp voor een definitieve regeling bij de Kamer zal in dienen, dat een nieuwe wet in derdaad vóór genoemde datum het Staatsblad zal kunnen be reiken en een verdere verlen ging van de noodwet derhalve overbodig zal zijn. Zoals wij Dinsdag reeds meld den, was er die dag zo goed als een algemene staking uitgebro ken onder de heiers. Het meren deel van hen is georganiseerd in de eigen organisatie „De Eendracht" doch bij de stakers hebben zich ook de leden van E.V.C., O.V.B. en N.V.V. aange sloten Zoals bekend gaat het om een loongeschil. De heiers eisen een loon van 95 per week. l Woensdag vergaderden zij en na verschillende suggesties uit de vergadering, sprak de meer derheid zich uit voor voortzet ting van de staking. Op de ver gadering werd bekendgemaakt, dat enige werkgevers aan de heiers bericht hadden gestuurd, waarin gesommeerd werd het werk heden te hervatten op straffe van ontslag. OPBRENGST COLLECTE VOOR „DE HOOP". De collecte die Zaterdag te Am sterdam is gehouden door de Ne derlandse vereniging ten behoeve van zeelieden van elke nationali teit, heeft ten bate van het hos pitaalkerkschip „De Hoop" een bedrag van 14.648,32 opge bracht. -■ ontvangt U bij aankoop van 4,50 aan Nederlandse boeken het Boe kenweekgeschenk Men zegt BOEKHANDEL NOORDSTRAAT 55 TERNEUZEN Koffie: het woord voor de lekkerste koffie Pfl het hart van de A.H.-fabrieken ligt hét centrale laboratorium waar alles wat de fabrieken in- en uitgaat aan een zeer nauwgezet onderzoek wordt onderworpen. Want de kwaliteit van de artikelen ligt Albert Heijn zeer na aan het hart. A H. rekent het zich tot een eer tegen zeer lage prijzen.de allerbeste kwaliteit te leveren. Boodschappen doen bij Albert Heijn betekent dan ook: Voordeliger kopen en de beste voeding voor Uw gezin ontvangen. BOFFIE.KOFFIE. dat is pas koffie I Product van het beste van de wereldoogst en het zeldrame vakmanschap van Albert Heijn's koffiebranders en -proevers. Probeer gerust iedere Boffie mélange. Welk merk Boffie- Koffie U kiest U schenkt geurige, pittige, verkwikkende koffie. Altijd de beste in haar klasse en ook de voor deligste. Speciaal aanbevolen onze soor ten t Oranjemerk - Groenmerk en Delicata Koffie 1 00 gram 39 per stuk 39 250 gram 39 500 gram 33 per pot Spaar I Albert Heijn s Bolfie-Slnps en Panorama-plaaties Strip-album BOFFIE EN BUIKIE IN 0E KNOOP 1- PANORAMA-ALBUM 1.25 want zo perfect, gekleed en charmant is dat MANTELCOSTUUM van U. De ontknoping is verrassend KLEDINGMAGAZIJN TELEF. K 1150 - 2575 TERNEUZEN KORTE KERKSTRAAT 13-15 brengt deze ORIGINELE in kamgaren, wollen Ottoman en tweed Het is als altijd bij direct aan laagste prijs

de Vrije Zeeuw | 1954 | | pagina 6