Molotow propageert het plan-Molotow TOESPRAAK VAN TITO Wat brengt de Radio? ontluikt De verdwenen Joodse kinderen JAPAN EN DE ATOOMBOMPROEVEN De kieurenschat van de bollenstreek Maarschalk Siroky in de hoop op uitstel van verdedigingsmaatregelen Zenwwrust. Labourmotie over atoomwapens EINDE VAN EEN TIJDPERK Onderwijsstakmg in Frankrijk beschuldigt regeringsorganen van ondoelmatig en traag werken OPNIEUW ARRESTATIE Dynamiet voor Josjida De kosten van het paspoort Actie tegen McCarthy Brits schip op een wrak bij Harwich vastgelopen De New Yorkse havenstaking Stijging der Rijnvracht prijzen verwacht TWEEDE HL AD Donderdag 1 April 1954 9a Jaargang No. 3113 Sportnieuws DE VRIJE ZEEUW m In sommige kringen schijnt men de indruk te hebben, dat de Sovvjetregering voorbereidingen treft om de „Europese veiligheids- voorstellen", die Molotow op de conferentie te Berlijn ter tafel bracht, te herzien, althans ze zo te wijzigen, dat de Westerse mogendheden ze zouden kunnen accepteren. Deze indruk blijkt te zijn gewekt door een passage in een redevoe ring, die de Sowjet-minister van Buitenlandse Zaken gedurende de jongste Russische „verkiezingen" hield. Het is heel goed mogelijk, dat deze passage bedoeld was om deze indruk te geven; dat men wil laten geloven, dat een vier- mogendheden bespreking van het „plan-Molotow" toch nog vruch ten zal afwerpen; en dat het daarom verstandig zou zijn om alle verdere plannen ten aanzien van de Europese defensiegemeen schap nog wat uit te stellen, tot dat er nog een poging gedaan is om deze mogelijkheid te onder zoeken. Molotow sprak in zijn rede over de bezwaren, die in Berlijn tegen zijn plan geopperd waren. Zo zou het b.v. „ongewenst zijn, dat de Verenigde Staten buiten het Eu ropese Collectieve Veiligheids verdrag" zouden worden gehou den". Hierop was Molotow's com mentaar, dat er „niemand in Ber lijn was, die verhinderd had om eventuele amendementen op dit Sowjet-voorstel in overweging te nemen". Een ander bezwaar was, dat „men beweerde, dat het voor gestelde verdrag de Sowjet-Unie een ongewenst voordeel zou ople veren, daar Rusland dan zo veel sterker zou zijn in vergelijking met de andere Europese staten". Hierop luidde het antwoord, dat ,,de Sowjet-Unie geen aanspraak maakt op een speciale bevoor rechte positie in het systeem van de Europese Collectieve Veilig heid". DOORDRIJVEN Niets kon minder zeggend zijn dan zijn eerste commentaar; ter wijl het tweede antwoord hele maal nergens op sloeg, Molotow voegde er voorts nog aan toe, dat „al deze punten, evenals andere opmerkingen en amendementen, natuurlijk bekeken moeten wor den en dat hier bij een verdere bespreking van het plan rekening mede moet worden gehouden". Waar het op neer komt is, dat Molotow zijn plan, terzij in een conferentie of door onderhandelin gen, aanvaard wil zien als basis voor uitvoerige besprekingen met het idee, dat eventuele amen dementen het mogelijk zouden maken om tot overeenstemming te komen over de voorwaarden van een verdrag". Zoals wij uit ervaring weten, kunnen zulke besprekingen lang en zelfs tot in de oneindigheid du ren. Het Oostenrijkse verdrag b.v. Zwaarmoedige gedachten, tobberij en angstgevoel verdrijft U door MIJNHARDT'S ZENUWTABLETTÉN Versterken het zelfvertrouwen en stemmen U weer moedig en rustig. is nu al 17 jaar het onderwerp van besprekingen. En intussen zou er niet verder aan de E.D.G. gewerkt kunnen worden, daar Molotow uitdrukkelijk heeft laten uitkomen, dat zijn plan en het E.D.G.-plan onverenigbaar zijn. Hier komt de vraag op, of het niet waard zou zijn de E.D.G. in derdaad geheel te laten schieten als het daardoor mogelijk zou worden tot een overeenkomst met de Sowjet-Unie te komen, waarbij de veiligheid van Europa verzekerd zou zijn en alle gevaar voor 'n nieuwe oorlog afgewend. Als deze mogelijkheid werkelijk bestond, zou het waard zijn er de prijs voor te betalen. Wanneer de vrede en veiligheid van Europa verzekerd waren, zou er geen be hoefte bestaan aan 'n defensieve gemeenschap van zes Europese staten. Wanneer men echter de confe rentie van de ministers van Bui tenlandse Zaken te Berlijn heeft bijgewoond, dan weet men het antwoord hierop. GEEN NATO. Molotow heeft er geen twijfel over laten bestaan, dat een essen tieel onderdeel (in werkelijkheid ién van de eerste doelstellingen) van zijn plan de likwidatie van de gehgle NATO-organisatie zou zijn. Weliswaar ontweek hij tel kens weer een antwoord, wanneer hem rechtstreeks gevraagd werd of hij zijn plan onverenigbaar oordeelde met de NATO, doch in artikel 7 van zijn „grondbeginse len" staat, dat geen Europese staat „aan een coalitie of bondge nootschap kan deelnemen, waar van de doelstellingen tegenge steld zijn aan de doelstellingen van het verdrag". En hij liet geen gelegenheid voorbijgaan om het duidelijk te maken, dat de Sowjetregering de NATO als zo'n bondgenootschap beschouwt. Hij veroordeelde de NATO als „agressief", als „deel van een plan om een derde wereldoorlog te ontketenen", als „voorberei ding voor een aanval op de Sow jet-Unie". Hij vergeleek de orga nisatie met het nazi-fascistische anti-komintern verdrag en zei honend, dat zij hetzelfde lot zou ondergaan. En hij eiste herhaal delijk de terugtrekking van alle Amerikaanse en Britse „bases" uit Europa, hetgeen de ontwrich ting van de gehele defensieve or ganisatie van de NATO zou bete kenen. Het resultaat hiervan zou zijn, dat in Europa een ongeorgani seerde groep van betrekkelijk zwakke landen tegenover de ge weldige militaire kracht van de Sowjet-Unie zou komen te staan, die reeds Oost-Europa onder vol ledige Sowjet overheersing heeft gebracht. Dit was een voorstel, dat niet ernstig in overweging kon wor den genomen. Daarom is ook een bespreking van eventuele „amen dementen" onmogelijk. Het plan- Molotow is geen tot in details uitgewerkt ontwerp-verdrag. Het is een vaststelling van „grondbe ginselen". En deze grondbeginse len zijn onverenigbaar met de Westeuropese veiligheid. Het is dus duidelijk, dat Molo tow met wat hij zei over een ge detailleerde bespreking van het plan, slechts bedoelt de Westelij ke mogendheden er toe te verlei den, om de voltooiing van het Westeuropese veiligheidssysteem weer verder uit te stellen. Ongeveer 100 leden van de Labourfractie in het Blitse La gerhuis hebben een motie ge tekend waarin geëist wordt dat de regering stappen zal doen om de ontploffing van nieuwe waterstofbommen te verhinde ren. De motie bevat verder het voor stel om atoomwapens te verbie den en zegt, dat Engeland, de Ver. Staten, de Sowjet-Unie, Frankrijk en communistisch China voorstellen moeten in dienen voor toezicht op de atoomenergie en de geleidelijke beperking van de bewapenings uitgaven. Het besluit van het Ameri kaanse ministerie van Oorlog om het slagschip „Missouri" aan boord waarvan op 2 September 1945 de Japanners hun over gave tekenden, in de reserve te plaatsen, doet eenzelfde beslis sing ten aanzien van de 3 an dere slagschepen van dezelfde klasse, de „Wisconsin", de „Iowa" en de „New Yersey" voorzien. Dit schijnt te beteke nen, dat de dagen van de linie schepen, wat de Amerikaanse vloot betreft, geteld zijn. De vliegdekschepen zullen nu de kern van de oorlogsvloot gaan vormen, aldus luiden de com mentaren. De 45.000 metende „Missouri" zal eerst nog gebruikt worden voor de jaarlijkse tocht van de cadetten van Annapolis, welke ditmaal langs havens aan de Middellandse Zee zal voeren. Daarna gaat het schip naar het vlootarsenaal van Bremerton in de staat Washington om „ver duurzaamd" te Worden. Deze bewerking bestaat in het over dekken met; een plastic-sub stantie van de bovenbouw, ka non, bruggen, e.d. en het dicht maken van alle openingen en het invetten van stuurinrich ting en machines. Na deze be werking, die een maand of vier in beslag neemt, wordt 't schip naar een haven voor reserve schepen verhaald. „Kameraden, wij hebben aan alle kanten vijanden en tegen standers, die met de dag ster kere druk op ons uitoefenen. Het Oosten en het Westen po gen beide de Zuid-Slavische communistische partij tot ont binding te brengen. Zij willen ook de ontwikkeling van onze maatschappij veran deren", aldus president maar schalk Tito in een toespraak bij de sluiting der voltallige zitting van het centrale comité der Zuidslavische communistische partij, die 2 dagen heeft ge duurd. „Onze vijanden pogen ons hetzij een Westers stelsel, of de vazalstatus der Oosteuropese communistische landen op te leggen", vervolgde hij. „De Westerse staten willen dat Zuid-Slavië een meer-par- tijenstelsel gaat invoeren en in hun fantasie zijn zij hier reeds zelf mee bezig (dit slaat op het bericht, dat er een ondergronds werkende socialistische partij in Zuid-Slavië zou zijn gevormd). „En wat het Oosten betreft: dit verwacht dat Zuid-Slavië op zekere dag berouwvol zal ver zoeken weer deel uit te mogen maken van het Sowjet-blok. Wel, ik kan beide partijen mededelen, dat zij zich vergis sen en dat wij noch het een noch het ander zullen doen. Van ons kan slechts verwacht wor den dat wij met het Oosten overeenkomstige betrekkingen zullen onderhouden als met het Westen. In Frankrijk is Woensdag morgen een staking van onder wijzers, leraren en hoogleraren begonnen. Bijna 4 millioen scholieren en studenten zijn van onderwijs verstoken. Naar de mening van het on derwijzend personeel legt de overheid te weinig aan het on derwijs ten koste. 207.000 Onderwijskrachten van de in totaal 230.000 nemen aan de staking deel. En met het oog op de stor men, die zich aan de horizon tegen ons aftekenen, is het noodzakelijk dat wij een ge disciplineerde eenheid vormen", aldus Tito, die sprak als secr.- generaal der 700.000 leden tel lende Zuidslavische communis tische partij. Tito verklaarde tenslotte dat het één der voornaamste taken van de Zuidslavische commu nistische partij is het aantal werkers onder haar leden te vergroten. In totaal hebben 14 personen in het verloop van de zitting het woord gevoerd. Velen licht ten toe waarom de zuivering der partij-gelederen in de door hen vertegenwoordigde gebieden noodzakelijk was. In de afgelo pen 16 maanden zijn 70.000 per sonen uit de partij gezet. Andere sprekers keerden zich tegen ;,de kleinburgerlijke en vrijdenkers-invloeden" in de Zuidslavische kunst, cultuur, perswezen en uitgeverij. Zij meenden dat de partij in de toekomst hierop scherper moet letten. De staatssecretaris voor Bin nenlandse Zaken, verklaarde dat voormalige aanhangers van de Kominform werkgelegenheid moeten krijgen, opdat zij nut tige leden der maatschappij kunnen worden. Naar thans officieel van de zijde van het Openbaar Mini sterie wordt vernomen is op 22 Maart j.l. te Hilversum ge arresteerd mevr. L.-Van M., de pleegmoeder van Anneke Beek man. Zij is in de sindsdien ver lopen dagen voorgeleid aan de officier van justitie te Amster dam, mr F. Hollander, die bij de rechter-commissaris haar inbe- waarstelling heeft gevorderd. De rechter-commissaris heeft dienovereenkomstig gela„t, waarna de rechtbank op 30 Maart de gevangenhouding van verdachte voor 30 dagen heeft bevolen. Er zijn thans aanwijzingen, dat mevr. L.-Van M. mede de hand heeft gehad in de ver dwijning van Betty Melhado, te zamen trouwens met een of meer van haar familieleden. Nadat Betty enige tijd hier te Van welingelichte zijde wordt vernomen dat de Japanse mi nister van Buitenlandse Zaken zich met een verzoek tot de Amerikaanse ambassadeur te Tokio heeft gewend naar aan leiding van de jongste atoom- bomproeven in het gebied van de Stille Oceaan. Het verzoek zou het volgende inhouden: 1. Dat er gedurende het vis- Op het landhuis van premier Josjida van Japan is een pakket afgeleverd, waarin zich enkele staafjes dynamiet bevonden, zonder ontstekingsapparaat. In het begeleidend schrijven werd gezegd, dat het volgende pakket een volledige helse machine zou bevatten, als de premier de re gering niet „verbetert". De Japanse regering wordt op het ogenblik geleid door vice- premier Ogata, daar Josjida aan een ernstige aanval van rheu- matiek lijdt. De bewaking van de belang rijkste ministers en van de lei ders der liberale partij is ver dubbeld, sinds de ontdekking van enige schandalen de positie der regering aan het wankelen heeft gebracht. seizoen, van Nov, tot Maart, geen proeven worden genomen; 2. Dat Japan vóór het begin van een proef wordt gewaar schuwd 3. Dat de veiligheidszone wordt verkleind, opdat de Japanse vissers niet zoveel moeten om varen om de visgronden te be reiken 4. Dat de Japanse vissers in de periode, dat geen proeven worden genomen, in het verbo den gebied mogen vissen. lande verborgen is gehouden door verdachte is zij volgens de thans bestaande aanwijzingen in een auto tezamen met Anne ke Beekman door verdachte en haar voortvluchtige zuster Eli sabeth naar het klooster te Val- meer bij Tongeren (België), overgebracht. De thans gedetineerde mevr. L.-Van M. was de pleegmoeder van Anneke Beekman, doch heeft aldus de officier van justitie niettemin goedgevon den dat het kind jarenlang met een harer zusters in België on der valse naam ondergedoken was. Bovendien staat nu vast, dat de pleegmoeder van Betty haar pleegkind jarenlang in een Belgisch klooster, eerst te Val- meer en daarna te St. Truiden, onder valse naam heeft laten opvoeden. De officier van Justitie, die tot dusverre tegenover de pers steeds heeft volgehouden niets van een arrestatie van mevr. L.- Van M. af te weten, besluit zijn mededelingen met de opmer king: „In het belang van het on derzoek heeft het Openbaar Ministerie tot nu toe gemeend niet de toedracht, voor zover thans bekend is, te kunnen me dedelen en met name niet te kunnen doen blijken, dat het op de hoogte was van de ar restatie van mevr. L.-Van M.". Het in Joodse kringen reeds jarenlang bestaande vermoeden, dat mevr. L. van M. te Hilver sum, haar zusters en andere familieleden een rol hebben ge speeld in de ontvoering van Betty Melhado en Anneke Beek man, heeft meer grond van waarschijnlijkheid gekregen door de mededelingen in net officiële communiqué van de officier van justitie te Amster dam. In Joodse kringen was men er van overtuigd, dat me,;. M. van H. te Heerien, die van kort vóór de deportatie der ouders van Betty af tot 27 Aug. 1947 het meisje heeft verzorgd, zelf niet in staat was haar te laten onderduiken en dat zij in contact is gekomen met de da mes Van M. te Hilversum. Op grond van de mededelin gen van de justitie over de aan wijzingen waarover zij thans beschikt ten aanzien van mevr. L. van M. te Hilversum en mej. M. van H. te Heerlen, wordt het niet uitgesloten geacht, dat nog meer arrestaties worden ver richt. OPNIEUW ARRESTATIE IN DE ZAAK ANNEKE BEEKMAN. In opdracht van de officier van Justitie te Amsterdam heeft de rijksrecherche opnieuw een arres tatie verricht in verband met de zaak Anneke Beekman. Mevr. D. van M. uit Haarlem, een nicht van de op 22 Maart j.l. te Hilversum gearresteerde ex- voogdes van Anneke Beekman, werd Maandag verzocht des avonds op het hoofdbureau van politie te komen voor het geven van inlichtingen. Daar aangeko men is zij door rijksrechercheurs gearresteerd en overgebracht rihar Amsterdam. De Tsjechoslowaakse premier Siroky heeft in een door radio- Praag uitgezonden toespraak van anderhalf uur uitvoerende regeringsorganen beschuldigd van ondoelmatig en traag wer ken. Siroky, die sprak voor het centrale comité der Tsjechoslo waakse communistische partij, verklaarde dat op verschillende ministeries „bureaucratie, te grote centralisatie, gebrek aan samenwerking, en een geest van verspilling heersen, terwijl de leiding ook geen blijk geeft een vooruitziende blik te bezitten". Zijn critiek was het scherpst t.a.v. het ministerie van Land bouw, dat honderdduizend ha landbouwgrond braak heeft la ten liggen". Hij deelde voorts mede dat de Door K.N.A.C., A.N.W.B., K.N. M.V., Ned. vereniging van reis- bureaux en de Ned. reisvereni- ging is in een uitvoerig adres aan de regering gevraagd om verlaging der paspoortkosten. Onder de kiezers van zijn eigen staat, Wisconsin, is een actie begonnen voor de terug roeping van senator McCarthy Fred Zimmermain, een 71- jarige vroegere gouverneur en partijleider der republikeinen, heeft verklaard bereid te zijn zich candidaat te stellen als men er :n zou slagen McCarth terug te roepen. Deze actie werd 2 weken ge leden voorgesteld door de hoofd redacteur van het weekblad „Sauk Prairie Star". Tsjechoslowaakse industrie de voor de eerste 3 maanden van dit jaar vastgestelde productie normen niet heeft kunnen ha len. Hij beschuldigde de econo men er van bij beleggingen ver kwistend te werk te zijn ge gaan. „De prijzen, die de staat de boeren voor landbouwproducten betaalt, zullen worden verhoogd Verbruiksgoederen ter waarde van 5.600.000.000 kronen zullen op de algemene markt worden verkrijgbaar gesteld", aldus Si roky, die het comité verder meededeelde dat de koopkracht van de Tsjechoslowaakse kroon sinds de geldhervorming van Juni 1953 met een zesde in waarde is gestegen. Siroky herhaalde, dat de voortbrengingskosten lager moeten worden en wel speciaal in de bedrijven die staan onder de ministeries voor Brandstof fen- en Energievoorziening, het Mijnwezen en de Metaalgiete rijen en Land- en Bosbouw. Het zelfde gold voor de onkosten van het rijksinkoopbureau. De premier besloot met te zeggen dat meer aandacht moest worden besteed aan de handel met het buitenland. Het 424 ton metende Britse stoomschip ,:Broo,kside" is Woensdag bij Harwich op een wrak vastgelopen. Het schip maakte water. Enige uren later is het schip vlot gekomen. Het zette op eigen kracht de reis naar Harwich voort. De havenstaking te New York, die 25 dagen geleden is begon nen, duurt voort. Uit solidariteit met de sta kende havenarbeiders hebben de bemanningsleden van sleep boten zich enkele dagen gele den aan hun zijde geschaard. Dit voorbeeld is door het perso neel van de vemen gevolgd. De staking is thans, afgezien van enkele kaden, volledig. Verscheidene leiders van het onafhankelijke vakverbond I.L. A.. welks geschil met de A.F.L. ten grondslag ligt aan de sta king, moeten voor federale rechtbanken verschijnen. Zij worden er van beschul digd, de gerechtelijke beslissing genegeerd te hebben waarbij aan havenarbeiders die lid zijn van de bond een stakmgsverbod is opgelegd. VRIJDAG 2 APRIL school14.30 Officiële bijeen- HILVERSUM I: 7 00 Nieuws- van de Anti-Revolution- 7.13 Gram.; 7.30 Gew. muziek; n£Vr,e Part« t.g.v haar 75-jarig 7.45 Dagopening; 8.00 Nieuws; jUn9 15 3? Gram'15 45 8.15 Gram.; 8.30 Tot uw dienst; ^00rdracht; 16.15 Orkest; 17.00 8.45 Gram.; 9.00 Voor de zieken; ^°or; V 9^. ®s 45 Friese 9.30 Voor de vrouw; 9.35 Water- uUzending; ig qq Gram.; 18.15 standen; 9.40 Gram.; 10.30 Mor-1 °rkest; 1835 Gr-: 1845 Kwin- gendienst; 11.00 Piano; 11.25 Gram.; 12.30 Mededelingen; 13.00 Nieuws; 13.15 Lichte mu ziek; 13.45 Gram.; 14.00 Voor de Naar uit Duisburgse scheep vaartkringen verluidt rekent men daar op een stijgen der vrachtprijzen der Rijnvaart als gevolg van het opheffen der reducties op kolenprijzen, die tot dus verre ten behoeve der binnenvaart werden gegeven. Het gezagsorgaan der G.K.S. heeft deze reducties niet langer ter mishandeld en met de dood MISHANDELING VAN SCHEIDSRECHTER ZWAAR BESTRAFT. De lekenrechtbank van Tuttlin- gen (Zuid-Duitsland) heeft een voetballer, die een schei-dsrech- toelaatbaar geacht. De Duitse Rijnvaart wordt nog voor *80 procent met kolenenergie ge dreven en men neemt daarom aan, dat de sleepkosten met on geveer 10 procent zullen worden verhoogd. bedreigd had, veroordeeld tot 2 weken gevangenisstraf. In het vonnis werd met nadruk vastgesteld dat scheidsrechters onder alle omstandigheden tegen uitspattingen van voetbalfanatici beschermd moeten worden. De kleurenpracht van de bol lenstreek ontluikt. Nog staan vele velden groen en verhullen hun toekomstige rijkdom. Maar de crocussen bloeien reeds in al hun purperen, gele en oranje blijheid. Ook wat vroege nar cissen op beschutte plekken wenden hun vrolijke kopjes reeds naar het schuchtere zon netje, dat helaas nog te weinig te voorschijn wil komen. Groot zijn dit jaar de plannen cm het bollenfeest te vieren. Natuurlijk zal weer het beroem de corso, ditmaal onder de ti tel „melodie der bloemen" op 24 April worden gehouden. Reeds zijn 27 praalwagens en 6 per sonenauto's voor deze attractie ingeschreven. Twee Schotse doedelzakcorpsen, het militaire orkest van de „Seaforth High landers" en de „Queens own Cameron Highlanders" zullen in het corso meemarcheren en des avonds te Lisse concerteren. De praalwagens voor het -cor so zullen reeds op 23 April te Lisse in de H.B.G.-hallen ten toon gesteld worden. Dit om aan veel aandrang uit het pu bliek tegemoet te komen. De 7 bollengemeenten, die nauw samenwerken, zullen zich, gelijk in vorige jaren weer in feestkleed steken. Aan de bloe- menmozaïeken hoopt men bij zonder veel zorg te besteden. Tal van attracties zijn ge arrangeerd, zoals de Tulpenrally (25 April-l Mei Noordwijk), tuindemonstraties (Treslong Hillegom), een internationaal muziekconcours met 30 buiten landse corpsen (24, 25 April 1 en 2 Mei Hillegom), Hinder- corps (Hillegom, Lisse), een mo torboten-reünie (8 en 9 Mei Sassenheim) en voorts fiets- bromfietsrally's (11 April Hille gom, eveneens auto's op 8 Mei, Lisse, 19 April, Noordwijker- hout) en tochten voor Duitse automobilisten (30 April-3 Mei, Hillegom. Spoor- en busdiensten zullen weer speciale regelingen tref fen om de verwachte 100.000 bezoekers vlot aan- en af te voeren. De rijkspolitie heeft thans reeds weer speciale maatregelen in petto om met behulp van rijdende zendinstal- laties het verkeer zo glad mo gelijk te leiden. Met het vermij den van opstoppingen en wach ten heeft men de laatste jaren grote vorderingen gemaakt. Een helicopter zal tijdens het bollenfeest niet ontbreken. Men zal van 10 tot en met 16 Mei, op de weekenden en tijdens de feestdagen van Haarlem, Zand- voort en Keukenhof uit over de bloeiende velden kunnen laten vliegen. Een helicopter uit Brussel zal van 10 tot en met 28 April een maal per dag via Rotterdam naar Keukenhof en Haarlem doorvliegen. Nadien zal tot 16 Mei de gehele dienst via Keu kenhof naar Zandvoort worden doorgetrokken. Ook van Brussel uit zal men zich tussen 10 en 17 Mei over de bollenvelden kunnen laten rondvliegen. tet; 19.00 Nieuws; 19.10 Rege ringsuitzending; 19.40 Gr.; 20.00 Radiokrant; 20.20 Orkest; 22.25 Causerie; 22.45 Gebed; 23.00 Nieuws; 23.15 Gram. HILVERSUM II; 7.00 Nieuws; 7.15 Gymn.; 7.33 Gram.; 8.00 Nieuws; 8.18 Gram.; 8.45 Voor de vrouw; 9.00 Gymn.; 9.10 Gr.; Gram.; 9.35 Schoolradio; 10.80 Causerie; 10.05 Morgenwijding; 10.20 Voor de jeugd; 10.40 Pia no; 11.00 Causerie; 11.20 Gram.; 12.00 Lichte muziek; 12.30 Me dedelingen; 12.33 Sport; 12.48 Gram.; 13.00 Nieuws; 13.15 Me dedelingen; 13.20 Lichte muz.; 14.00 Kookpraatje; 14.20 Piano; 14.50 Voordracht; 15.10 Blok fluit; 15.30 Orkest; 16.00 Gram.; 16.30 Causerie; 17.10 Voor de jeugd; 17.45 Lichte muziek; 18.00 Nieuws; 18 15 Lichte muz.; 18.45 Hoorspel; 19.00 Voor de jeugd; 19.10 Koor; 19.30 Cause rie 19.50 Berichten; 20.00 Nws.; 20.05 Boekbespreking; 20.15 Koor-, 20.30 Causerie; 21.00 Voor de jeugd; 21.35 Lichte muziek; 22.00 Buitenl. weekoverz.; 22.15 Rhythm, muziek; 22.40 Cause rie; 22.45 Gebed; 23.00 Nieuws; 23.15 Orkest. BRUSSEL VI.: 12.00 Gram.; 12.30 Weerbericht; 12.34 Gram.; 13.00 Nieuws; 13.15 Orgel; 14.00 Schoolradio; 15.30 Zang; 16.00 Orkest; 17.00 Nieuws; 17.10 Gr.; 18.00 Zang; 18.10 Causerie; 18.30 Voor de soldaten; 19.00 Nieuws; 19.40 Gram.; 19.50 Causerie; 20.05 Gram.; 20.15 Orkest; 21.00 Kunst; 21.15 Hoorspel; 21.45 Gram.; 22.00 Nieuws; 22.15 Cau serie; 22.30 Gram. 23.00 Nieuws.

de Vrije Zeeuw | 1954 | | pagina 5