Strauss over de waterstofbom na« hMJI Rusland wenst toetreding tot het Atlantisch Pact De strijd om Dien Bien Phoe Persconferentie van Eisenhower De Frans-Vietnamese onderhandelingen te Parijs WEERSVERWACHTING HOOGWATER ZON- en MAANSTANDEN Sowjet-nota's over veiligheidskwesties Prins Bernhard op de Voorjaarsbeurs Nieuwe Jordaans-lsraëlische grensincidenten Uitwerking twee maal zo groot als werd verwacht Heb je 't al gehoord ,.s ,ZE ZIJN ER'" JUIN KWAM NIET Smaken verschillen oostenrijk. v.m. n.m. rrankerlng bil Abonnement: Terneuzen Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande Noordstraat 55-57 Terneuzen Redactie-adres: Telefoon 2073 en 2510 NA 5 uur uitsluitend 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: 5,35 per kwartaal; per maand 1,80; per week 43 cent. Losse nrs 8 ct. DE VRIJE ZEEUW DONDERDAG 1 APRIL 1954. 9e Jaargang Nr. 3113. Verschijnt dagelijks - Uitgeefster N.V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen Advertentieprijs: per mm 15 ct.; minimum per advertentie 2,25. Rubriek Kleine Advertenties: 5 regels 1, iedere regel meer 20 cent Vermelding: Brieven onder nummer, of: Adres Bureau van dit Blad 20 cent meer. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 bot, Voor het Maandagnummer: Zaterdags 19.30 au. De Sovvjet-minister van Buiten landse Zaken, Molotof, heeft Woensdag aan de ambassadeurs van Engeland, Frankrijk en de V.S. een nota overhandigd over de Sowjetrussische plannen voor de veiligheid in de wereld en in het bijzonder over de Europese veiligheid. De nota begint met een lang overzicht van de Sowjetrussische „vredespolitiek". De Sowjet-ver- tegenwoordigers hebben bijvoor beeld in de Verenigde Naties steeds gepleit voor ontwapening. Deze politiek wordt nog gemar keerd door het aandringen op een verbod op het gebruik van atoom, wapens. In de nota wordt voorts gewezen op de voorstellen, wel ke Molotof op de conferentie van Berlijn liet horen voor een bevei ligingsstelsel voor geheel Euro pa. hetgeen volgehs hem een ein de zou maken aan de gewapende politieke groeperingen, welke aanhoudend een bron vormen voor spanningen. Een woordvoerder van het Britse ministerie van Buitenland se Zaken heeft medegedeeld, dat in de nota gezegd wordt, dat de Sowjet-Unie bereid is de kwestie van een deelneming van de Sow jet-Unie aan het Atlantische pact tezamen met de betrokken mo gendheden Ae bestuderen. In de nota wordt voorts een aanval gedaan op de Europese verdedigingsgemeenschap en de herbewapening van Duitsland. De Sowjet-Unie zegt thans geen bezwaren meer te hebben tegen een Amerikaanse deelne ming aan het voorgestelde Euro pese beveiligingsverbond. Het Atlantische pact, aldus de nota's, is tegen de Sowjet-Unie gericht, daar zij geen deel van dit pact uitmaakt. De verklaring, dat de Sowjet- Unie geen bezwaar heeft tegen over een eventuele deelneming van Amerika aan een Europees beveiligingsverbond en dat zij be reid is deelneming aan het Atlan tische pact te bestuderen, staat aan het einde der nota's. REACTIES OP DE NOTA. Het Sowjet-aanbod, om toetre ding tot het Atlantische pact te overwegen, heeft in diplortiatieke kringen te Londen een levendig gevoel van verrassing teweeg ge bracht. In welingelichte kringen, zo seint A.F.P., is dit denkbeeld ech ter niet nieuw. Volgens deze krin. gen, die nauw in contact met Whitehall staan, zou Stalin zich reeds enkele jaren geleden in de ze zin tegenover een Britse diplo maat uitgelaten hebben. Dit was toen niet op het diplomatieke plan gekomen, doch het feit, zo zegt men, dat de opvolgers van Stalin het mogelijk en gewenst hebben geacht, om een dergelijk plan te vernieuwen, toont, dat de Sowjet-politiek een zekere vrij heid geniet en opgehouden heeft een privilege te zijn van een der leiders van het Kremlin. Van officiële zijde weigerde men commentaar te leveren. Men wenste tijd om de nota tb bestu deren. Verklaard is echter, dat onmiddellijk besprekingen begon, nen zullen worden met de andere ontvangers van de nota en de rest van de leden van het Atlan tische pact. In Londen deden ge ruchten de ronde, als zouden de drie Westelijke ministers van Buitenlandse Zaken overwegen op korte termijn een bijeenkomst te houden. Dit is echter tegenge sproken. De ministers zullen elkaar niet eerder dan 23 April ontmoeten, de bijeenkomst van de raad van het Atlantische pact te Parijs. dan ook niet in, waarom dit vraagstuk aan de Verenigde Na ties zou worden onttrokken. De ervaringen met het gebruik van het recht van veto door de Sow jet-Unie acht men geen bemoedi gend precedent. Men wijst er voorts op de Sowjet-nota aan Frankrijk van 31 Maart 1949, waarin de Sowjet-Unie verklaart, dat de Franse deelneming aan 't Atlantische pact niet te verenigen is met het Frans-Sowjetrussische verdrag. Men ziet een tegenstrij digheid tussen deze nota en de huidige. Het aanbod van de Sowjet-Unie om een toetreding tot de N.A.V. O. in overweging te nemen heeft in de Westduitse hoofdstad ver rassingen teweeg gebracht. Ver klaringen van de zijde der partij en der regeringscoalitie duiden erop, dat men ook in deze nieuwe Russische geste niets anders wenst te zien dan een poging om nieuwe moeilijkheden in de weg te leggen van de ratificatie van de Europese verdragen door het Franse parlement. De leider van de bondsdagfractie van de Chris telijke democratische unie, Von Brentano,- zeide, dat naar zijn overtuiging, het Russische aan bod geenszins ernstig was te ne men. Wat de Sowjet-Unie door een toetreding tot de N.A.V.O. van deze organisatie voor de doeleinden van de Sowjet-Unie. De Russen zouden met de N.A.V. O. volgens Brentano hetzelfde doen als met de Verenigde Na ties. De socialistische partijvoorzit ter, Ollenhauer, daarentegen zag in het voorstel een nieuw bewijs dat de Sowjet-Unie in hoge mate geïnteresseerd zou zijn in een heropening van het in Berlijn ge sloten gesprek over de wederzijd se veiligheid. Overigens moest volgens Ollenhauer de volledige tekst van de nota worden afge wacht om te kunnen beoordelen of de Russen deze keer met aan vaardbare grondslagen voor een voortzetting van de besprekingen zouden komen. Officieel commen taar werd Woensdagavond in Bonn nog niet gegeven. A.F.P. meldt uit Washington, dat ook hier uit welingelichte bron wordt vernomen, dat zonder dralen overleg zal worden ge pleegd tussen Amerika, Frank rijk en Engeland. Ambtenaren van het Ameri kaanse ministerie van Buiten landse Zaken wezen er op, dat het voorstel van Molotof tot vor ming van een Europese alliantie, met een Amerikaanse en een (communistisch-) Chinese verte genwoordiging door middel van waarnemers, op de Berlijnse con ferentie door de Westerse verte genwoordigers niet als ernstig was opgevat. Sommige waarne mers zien in het herziene plan van Molotof slechts een poging, om de Franse openbare mening te beïnvloeden, zulks met het oog Vandaag zal Z.K.H. Prins Bern hard een bezoek aan de Jaar beurs brengen. Bij deze gelegen heid zullen de officiële gasten van de Jaarbeurs uit Mexico en de Antillen aan de Prins wor den voorgesteld. In tegenwoordigheid van de ministers prof. dr. W. J. A. Kern kamp, prof. dr. J. Zijlstra en mr. F. J. F. M. van Thiel zal daar na een rondgang over de Beurs worden gemaakt. In het landen- paviljoen zal een bezoek worden gebracht aan de collectieve Mexicaanse inzending. Hier zal ter ontvangst gereed staan de gezant van Mexico, dr. Manuel A. Chavez, broer van de minis ter van Waterstaat van Mexico, Ir. E. Chavez, die gast van de Jaarbeurs is. Jordaanse nationale gardisten en leden van een Israëlische pa trouille hebben nabjj het dorp Hoesan, niet ver van Nahaleen, waar zich kortgeleden een grens incident afspeelde, schoten ge wisseld. Onder de Jordaniërs vie len geen slachtoffers. Het is niet bekend, of er Israëlische militai ren gedood of gewond werden. Van Jordaanse zijde is nog medegedeeld dat een Israëlisch vliegtuig Woensdagochtend ge ruime tijd boven het Jordaanse gedeelte van Jeruzalem heeft ge vlogen. Jordanië heeft, naar aanleiding van deze twee voorsteilen, klach- - op de aanstaande behandeling in, ,uOU1 uachtte te bereiken was volgens hei Franse parlement van de ten bij de gemengde wapenstil hom 111 telinfoy-l J T71 TT n F standscommissie ingediend De voorzitter van de Ameri kaanse commissie voor atoom energie, Lewis Strauss, heeft Woensdag op president Eisenho wers persconferentie verklaard, dat de kracht van de recente waterstofbomontploffingen dub bel zo groot was als men aanvan kelijk verwachtte, doch hij ont kende, dat men de controle over de ontploffingen verloren had. Het is onmogelijk, zo zei hij, dat een der ontploffinged van de huidige serie proefnemingen in de Stille Oceaan uit de hand loopt. Overigens waren de vergis singen bij het berekenen van de kracht der ontploffingen „niet on verenigbaar met een geheel nieuw wapen", aldus Strauss. Vragen beantwoordend ver klaarde hij, dat de aard van de waterstofbom zodanig is, dat de bom zo groot kan worden ge maakt als men wenst, of zo groot als de militaire behoeften ver eisen. De bom kan groot genoeg worden gemaakt om elke stad te vernielen, zo voegde hij hieraan toe. Op de vraag of de Ver. Staten het einde van de weg naar ont wikkeling van de volledige kracht van de waterstofbom hebben be reikt, antwoordde Strauss: de uit slag van deze proeven (in de Stil le Oceaan) heeft ons veel dichter gebracht bij de dag, waarop de militaire eisen kunnen worden r** bevredigd, zedat wij in staat zijn ons krachtiger te wijden aan de ontwikkeling van atoomenergie voor vredesdoelen in een mate, die voor deze proefnemingen niet mogelijk was. President Eisenhower ver klaarde, gevraagd naar de bete kenis die de Amerikaanse rege ring hecht aan recente Sowjet- publicaties van enige bijzonder heden over Russisch onderzoek naar atoom- en waterstofwapens, dat er enige kans bestond, dat de Sowjets zich gereedmaakten voor zakelijke besprekingen over een plan voor internationaal vredes- gebruik van atoomenergie. In het kabinet was deze kwes tie veelvuldig besproken, doch men was niet tot een slotsom ge- komen. Sommigen meenden, dat de publicaties duidden op een wij ziging in het Russische beleid en een neiging tot eerlijke en op rechte onderhandelingen. Dit zou zeker toegejuicht worden, zo meende Eisenhower. Strauss verklaarde nog met na druk, dat de Amerikaanse proe ven gericht waren op vergroting van de Amerikaanse militaire kracht en paraatheid. Bovendien waren de proeven van belang om op de hoogte te blijven van moge lijke toekomstige agressie-moge lijkheden van een vijand, aange zien de Ver. Staten niet meer het monopolie op het gebied van atoomwapens bezitten. Over de proefnemingen van 1 Maart waren volgens Strauss '.overdreven en foutieve" berich ten verspreid. Minister Wilson i Defensie) had Dinsdag in een verklaring de ontplofing van 1 Maart „ongelofelijk" genoemd, doch Strauss meende, dat de kranten meer belang hadden ge hecht aan dit woord dan de minis ter had bedoeld. Strauss gaf een beschrijving van deze radio-actieve deeltjes door de wind. Voor de proefnenaing op l Maart hadden vliegtuigen de ge hele gevaarlijke aone afgezocht en kennelijk een Japanse treiler, met 23 man aan boord, over het hoofd gezien. Deze trailer was, evenals'28 Amerikaanse meteoro logen en 236 inboorlingen op de eilanden Rongelap, Rongerik en Uterik, door radio-actief stof ge troffen en Strauss voegde hier aan toe, dat geen der Amerika nen of inboorlingen nadelige ge volgen ervan hadden ondervon de. Voorts verklaarde Strauss, dat radio-actieve deeltjes die in het proefgebied vallen, binnen een straal van enkele kilometers on schadelijk zouden worden. Men behoefde zich niet bezorgd te ma ken over een „kleine toeneming van radio-actief materiaal, dat na elke Amerikaanse proefneming en ook na Russische proeven in de lucht boven de Verenig de Staten kon worden waarge nomen". De indruk dat een gehele atol of zelfs grote eilanden bij de proe ven zijn vernietigd, noemde Strauss onjuist. Het was accura- ter om te spreken van een vernie tigd rif. Voorzover hij wist waren de verwondingen van de 23 Ja panse vissers geen gevolg van radio-activiteit doch van een che mische inwerking van door de ontploffing omgezet koraalstof. DE FILM OVER DE VVATERSTOFBOMFROEVEN. Het hoofd van de Amerikaanse organisatie voor burgerbescher ming, Peterson, heeft Woensdag bekendgemaakt, dat op 7 April een film over in 1952 gehouden waterstofbomproeven zal worden vrijgegeven voor vertoning. De film, die 28 minuten duurt, draagt de titel „Operatie Klim op de codenaam van de in 1952 gehouden proef bij de Marshall eilanden met een „wapen van het waterstofbomtype", waarbij een eiland van een kilometer lang ge- van het opzuigen en verdampen heel zou zijn vernietigd en een ontnf3fre 811 W3ler blj een at00m" diepe krater zou zijn geslagen in ontploffing en het verspreiden de bodem van de Stille Oceaan yfetminh-opstandelingen standelingen hun stellingen had v )ien in de eerste nacht van den verlaten en zich concentreer ïï,388?],e nleu,we aanval op j den voor een nieuwe aanval Hoewel, zoals A.F.P. heeft ge meld, de eerste reacties in Lon den verrassing toonden, verklaar de men later in kringen van het Foreign Office, dat het voorstel niet geheel „onverwacht" kwam In Parijse, zowel als in Londense kringen wijst men er op, dat in de préambule van het Atlantisch pact wordt gezegd, dat de leden besloten zijn de vrijheid van hun volken, hun gemeenschappelijk erfdeel en hun cultuur, gebaseerd op beginselen van democratie, de individuele vrijheden en het recht te handhaven. Deze verklaring is ook in artikel twee opgenomen De eerste vraag bij de behande ling van de toelating van een nieuw lid zou dan ook zijn, of de candidaat deze beginselen onder schrijft. Ook wijst men er op, dat net Atlantische pact door toetre ding van de Sowjet-Unie. tot een wereld-beveiligingsorganisatie uit zou groeien, naast de organisatie der Verenigde Naties In Parijse kringen, aldus A.F.P. ziet men Dien Bien Phoe volgens de eerste ramingen van het Franse opper bevel 1.500 man aan doden ver loren. Bij het aanbreken van de dag, na zes Frans-Vietnamese tegen aanvallen en zware bombarde menten uit de lucht, hadden de opstandelingen drie steunpunten aan de oostelijke rand van het Franse verdedigingsgebied in handen. De gehele dag hebben de Fran sen, gesteund door tanks, tegen aanvallen ondernomen. Zij slaag den er in enkele stellingen te her overen. Toen de bevelhebber der op standelingen, generaal Vo Nguy en Giap, Dinsdagavond na een rustpoos van 19 dagen de aanval op de belegerde Franse vesting liet hervatten, konden de Franse vliegtuigen als gevolg van slecht weer niet onmiddellijk in actie komen. Binnen enkele uren ech ter klaarde het weer op en wer den de Vietminh-opstandelingen van de lucht uit bestookt met bommen en napalm. De eerste Franse toestellen ar riveerden boven het gevechtsge- bied op het ogenblik, dat de op- De Franse maarschalk Juin is Woensdagavond niet verschenen voor een bijeenkomst met pre mier Laniel, die op 7 uur was vastgesteld ten huize van Laniel. Verwacht werd, dat Juin door Laniel berispt zou worden we gens het feit, dat de maarschalk dezer dagen het voorgestelde Europese leger heeft aangeval len. De Franse minister van Defen sie, Pleven, die aan het onder houd van Laniel en Juin zou deelnemen, kwam ongeveer half acht ten huize van Laniel aan. Onmiddellijk daarna vertrokken Laniel en Pleven naar het elysee, de ambtswoning van president Coty. Zij weigerden iets tegen de journalisten te zeggen. Het is niet bekend of Juin zijn onder houd wellicht heeft uitgesteld. Volgens officiële berichten be heersten de Fransen Woensdag avond de toestand. In Parijs verluidt, dat de Fran se regering binnenkort kolonel De Castries, de bevelhebber van het garnizoen van Dien Bien Phoe, zal bevorderen tot gene raai. AANHOUDENDE GEVECHTEN De strijd om de 3 nog in han den der Vietminh zijnde stellin gen ten óósten van Dien Bien Phoe heeft Woensdag de gehele dag voortgeduurd. De toestand is verward. TOESTAND VERBETERD. DOCH NOG CRITIEK. Te Parijs wordt uit de berich ten over het verloop van de slag om Dien Bien Phoe de conclusie getrokken dat de toestand verbe terd, doch nog steeds critiek is. De op de Vietminh heroverde stellingen kunnen slechts door een heldhaftige en hardnekkige verdediging behouden blijven. Het bevoorraden van de verde digers der belegerde vesting on dervindt moeilijkheden omdat de vliegtuigen in de eerste plaats moeten worden gebruikt om de aanvallende rebellentroepen te bombarderen. „helldiver" uit Haiphong naar let strijdtoneel. Een Franse woordvoerder heeft Woensdag te Saigon mede gedeeld dat de opstandelingen er gedurende de slag in waren ge slaagd een versterkt punt op de oostelijke flank van Dien Bien Phoe binnen te dringen. De Frans-Vietnamese infanterie was er echter, hierbij krachtig ge steund door artillerie en vliegtui gen, in geslaagd de indringers weer te verdrijven. Ook op andere punten herover den de Franse-uniestrijdkrachten, met steun van geschut, vechtwa- gens en vliegtuigen, gebied. De Fransen menen, dat de Vietminh in deze ronde van de aanval op Dien Bien Phoe alles op alles zet. De verscheidene uren volgehouden massale aanvallen der vijandelijke infanterie deden DIENT VIETMINH AANVAL IN DE EERSTE PLAATS POLITIEKE DOELEINDEN? In Saigonse politieke kringen is men van mening dat de ver overing van Dien Bien Phoe, dat geen grote strategische waarde heeft, niet het hoofddoel der re bellen is. Als zodanig wordt be schouwd: het fnuiken van het moreel der Fransen en Vietname- zen op dit critieke punt van de Indochinese oorlog. Men meent in deze kringen, dat de Vietminh-leider Ho Tsji Minh wil proberen de macht in Indo- China aan zich te trekken, vóór de drie Indochinese staten, die thans juist bezig zijn onafhanke lijk te worden, zich voldoende ge organiseerd hebben om de Viet minh voldoende te kunnen weer staan. Wat de Fransen betreft: Ho Tsji Minh hoopt hen, door een militaire tegenslag in de strijd om Dien Bien Phoe, af te schrik ken van verdere daadwerkelijke ieJITldreUnen' als0f er een deelneming aan de Indochinese grote kudde vee over voort trok. oorlog. Vietnam, de grootste der Indo Chinese staten, koestert goede hoop, dat het tegen half April volledige onafhankelijkheid bin nen de Franse unie zal krijgen Op de huidige Frans-Vietnamese besprekingen te Parijs heeft Frankrijk reeds hierin toege stemd, zij het onder twee voor waarden van minder groot be lang, aldus is Woensdag te Sai gon uit gezaghebbende bron ver nomen. De zegsman, die een deel van de Parijse besprekingen heeft bij gewoond zei, dat volgens Frank rijk het verdrag dat Vietnam zijn onafhankelijkheid geeft, tevens van het land een lid van de Fran se unie diende te maken. Hij meende, dat het dan echter zou lijken, alsof Vietnam gedwon gen was lot de unie toe te tre den om zijn onafhankelijkheid te verwerven. Premier Buu Loc was optimistisch gestemd en ver wachtte, dat Frankrijk zou in stemmen met verdeling van het verdrag in twee overeenkomsten, zo voegde hij hieraan toe. Prins Buuloc zou overigens menen, dat Vietnam op de°Ge- neefse conferentie van 26 April diende te verschijnen als een al geheel vrij land, dat vrijwillig was aangesloten bij de Franse unie. maar alles smaakt beter met REMIA MARGARINE. GEHELE INDOCHINESE LUCHTMACHT IN HE STRIJD GEWORPEN. Alle beschikbare toestellen dei- Franse luchtmacht in Indo-China zijn in de strijd geworpen tegen de Dien Bien Phoe aanvallende Vietminh-troepen. Van uit het grote, Noordtonkinese vliegveld van de haven Haphong wordt een ononderbroken „veerdienst" in de lucht onderhouden op het strijd toneel rondom Dien Bien Phoe. ..Helldivers", „Privateers", grote B-26-bommenwerpers, „Dakota's" en „Packets" zaaien dood en ver derf uit de lucht onder de aan stormende vijandelijke infanterie, die met raket en brisant, en na palmbommen wordt bestookt. De bemanningen vliegen drie keer per dag heen en weer tus sen Haiphong en het slagveld. Elke halve minuut vertrekt een Aan president Eisenhower is die zich zou kunnen voordoen Woensdag op zijn persconferen tie gevraagd commentaar te leveren op Foster Dulles' recen te uitlating dat de Westerse mogendheden zo nodig tot een „gezamenlijke actie zouden moe ten overgaan, indien dit nodig zou blijken om een communis tische beheersing van Zuid- Oost-Azië te voorkomen. De vraag werd gesteld of een der gelijke „gezamenlijke Westerse actie" ook het gebruik van Amerikaanse troepen zou kun nen omvatten. De president antwoordde in al gemene termen gekant te zijn tegen het gebruik van Ameri kaanse strijdkrachten om het hoofd te bieden aan situaties als die in Indo-China. „Ik kan mij geen groter na deel voor de Verenigde Staten voorstellen dan een verplichting om grond- of andere strijd krachten over de gehele wereld in grote getale beschikbaar te moeten houden om het hoofd te bieden aan elke noodtoestand, Het is de politiek der Verenig de Staten te pogen hun bond genoten sterk genoeg te maken om aan plaatselijke situaties, die ingrijpen vergen, het hoofd te kunnen bieden. Hiertoe verlenen zij politieke, financiële en morele steun en, wanneer er grote Amerikaanse belangen op het spel staan, militaire hulp", aldus Eisenhower, die hieraan toe voegde dat Foster Dulles be doeld had te zeggen dat de ge allieerden het vastberaden eens moesten zijn aan elke aanval het hoofd te bieden. £jj£ "y De opmerking werd gemaakt, dat men „in sommige kringen" van mening is dat de voorgestel de (West-)Europese verdedigings gemeenschap in het moeras is geraakt. Een verslaggever vroeg de pre sident of hij van mening was, dat de Verenigde Staten alles op de E.V.G.-kaart zouden moeten zetten, of dat het aanbeveling zou verdienen een ander plan op te stellen. Na even nagedacht te hebben antwoordde de president dat hij „reeds eerder voor moeilijke si tuaties had gestaan", doch dat hij nog steeds een overtuigd voorstander van het voorgestel de Europese leger was. „Ik zal niet spreken over een eventuele andere oplossing voor de Euro pese verdediging, zo lang nog de mogelijkheid bestaat de E.V.G. in werking te doen treden", al dus generaal Eisenhower. In antwoord op een vraag ver klaarde Eisenhower dat de Arae- kaanse regering attent blijft op elke gelegenheid om de onaf hankelijkheid van Oostenrijk te verkrijgen. DE NEW YORK.SE HAVEN STAKING. In antwoord op een aridere vraag zeide Eisenhower, „indien noodzakelijk", stappen te zullen nemen om de staking in de haven van New York te doen eindigen. medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van Donderdag ochtend tot Donderdagavond. Buien. Veranderlijke bewolking met op de meeste plaatsen enkele bui en. Matige tot krachtige wind tussen zuid on west. Weini0, ver- andering in temperatuur. VRIJDAG 2 APRIL. Breskens Terneuzen Hansweert Walsoorden ZON MAAN op onder op onder 0.42 1.66 1.17 1.41 1.57 2.21 2.07 2.31 April. 1 6.17 2 6.15 3 6.12 4 6.10 onder 19.21 19.14 19.16 19.17 5.05 5.22 5.40 6.01 16.50 18.19 19.50 21.22

de Vrije Zeeuw | 1954 | | pagina 1