De buitenlandse economische politiek van de Verenigde Staten De waterstofbom Het Ko reaans-Amerikaanse beveiligingsverdrag Het Britse Lagerhuis en de atoom experimenten es De strijd om Dien Bien Phoe De rede van Foster Dull WEERSVERWACHTING HOOGWATER ZON- en MAANSTANDEN Indon esie VOORPOST NABIJ TASIK OVERVALLEN. Destrijd in Indo-China PRIN3 BERNHARD UIT AMERIKA TERUGGEKEERD. Verklaring van Churchill I ÏTankering bij Abonnement: Temeuzen Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande Noordstraat 55-57 Terneuzen Eedactie-adres: Telefoon 2073 en 2510 N& 5 uur uitsluitend 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: 5,35 per kwartaal; per maand 1,80; per week 43 cent. Losse nrs 8 ct. DE VRIJE ZEEUW WOENSDAG 31 MAART 1954. 9e Jaargang Nr. 3112. Verschijnt dagelijks Uitgeefster N.V. v/h Firma P, J. van de Sande, Temeuzen Advertentieprijs: per mm 15 ct.; minimum per advertentie 2,25. Rubriek Kleinp Advertenties: 5 regels X, iedere regel meer 20 cent. Vermelding: Brieven onder nummer, of: Adrer Bureau van dit Blad 20 cent meer. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 aw. Voor het Maandagnummer: Zaterdags 10.30 nor. In een boodschap over de bui tenlandse economische politiek, welke hij Dinsdag bij het Ameri kaanse congres heeft ingediend, heeft president Eisenhower de voornaamste conclusies van het rapport der commissie-Randall tot de zijne gemaakt. De presi dent doet de volgende aanbeve lingen: 1. Verlenging voor de tijd van drie jaren van de wet op de han delsovereenkomsten op basis van wederkerigheid, met wijzigingen, die een geleidelijke en selectieve vermindering mogelijk maken van de Amerikaanse douaneta rieven. 2. Vereenvoudiging van de Amerikaanse douaneprocedures. 3. Herziening van de alge mene overeenkomst voor tarie ven en handel (G.A.T.T.), welke ten doel heeft van de G.A.T.T. een instelling te maken voor de ontwikkeling van de wereldhan del, welke belast is met het doen van aanbevelingen aan de aange sloten landen. 4. Vergroting van de particu liere Amerikaanse investeringen in het buitenland door belasting faciliteiten. 5. Wijziging van de wet ,,koop in Amerika", beogende aan bui tenlandse leveranciers van de Amerikaanse regering dezelfde behandeling te geven als die, welke aan Amerikaanse leveran ciers van buitenlandse regerin gen Wordt verleend. 6. Aanvaarding van het prin cipe, dat aan de economische Amerikaanse hulpverlening in de vorm van giften zo spoedig mo gelijk een einde dient te komen, waarbij echter rekening gehou den zal moeten worden met het nationale belang van de Verenig de Staten. Verder deelt de president in zijn boodschap mede, dat hij de aanbevelingen van de commissie- Randall heeft goedgekeurd, die betrekking hebben op de mede werking van de Ver. Staten met het doel de goud- en dollarreser ves te versterken van de landen, die bereid zijn door middel van een gezonde binnen- en buiten landse politiek te komen tot in wisselbaarheid van hun munten. Wat de handel tussen Oost en West betreft, verklaart president Eisenhower, dat hij niet gekant is tegen een vredelievende goe- derenruil met het Sowjetblok, waarbij hij zich echter het recht voorbehoud alle maatregelen te nemen, voor bescherming van de Indonesische vakcentrale geeft prijzen voor baby's, die op 1 Mei geboren worden. De Indonesische vakcentrale heeft besloten prijzen ter beschik king te stelen voor baby's, die op 1 Mei, de dag van de arbeid, ge boren zullen worden. Dit geldt alleen voor Djakarta. De prijzen zijn rp 250 voor baby's, die gebo ren worden op 00.00 uur, de twee de prijs bestaat resp. uit rp 150 en rp 100. Er zijn ook verschil lende troostprijzen. NEDERLANDER GEARRESTEERD. In Salatiga is gearresteerd de heer B. F. van der Jagt, empoyé van de suikerfabriek Panglah in het Tegalse. Hij wordt ervan ver dacht contact te onderhouden met de Darul Islam. Van der Jagt, die met vacantie in Salatiga was, is op transport gesteld naar Pekalongan, van waar het verzoek tot aanhouding afkomstig was. Dertien politiemannen van de voorpost Sindanggalih, zeven ki lometer van Tasikmalaja gelegen, hebben een dezer dagen een aan val weerstaan van een bende, be staande uit 150 sterk gewapende mannen. De politie bracht de bende aan zienlijke verliezen toe en dwong deze terug te trekken. Twee poli tiemannen sneuvelden, zeven wer den er zwaar gewond. De politie werd bijgestaan door twee man nen van de dessawaeht, van wie er één sneuvelde. De voorpost ligt in een berucht gebied, doch op een gunstig ge kozen heuvel. De post werd plot seling door de bende omsingeld, waarbij de bivak in brand werd geschoten. De gesneuvelden wer den onder grote belangstelling op het militaire ereveld begraven, waartoe door de militaire autori teiten speciale toestemming was gegeven. veiligheid van de Verenigde Sta ten. Een geleidelijke en selectieve herziening van de Amerikaanse douanetarieven door onderhande lingen met andere landen is vol gens de president een essentieel vereiste voor de verdere groei van de nationale economie. Wanneer wij onze bereidheid tot verdere onderhandelingen tot uitdrukking brengen, zal dit de weg banen naar de verlaging van de hinderpalen op het ter rein van handel en betalingen, die het afzetgebied voor onze goederen in de gehele wereld be perken", aldus de president. Naast de bevoegdheid tot ver mindering van de bestaande tarieven met 15 procent op selec tieve basis gedurende de drie jarige verlengingsperiode van de wet op de handelsovereenkom sten wenst president Eisenhower ten eerste de bevoegdheid om het tarief van die goederen, welke in geringe hoeveelheden worden in gevoerd met ten hoogste de helft te verminderen en ten tweede de bevoegdheid om die tarieven, welke hoger zijn dan 50 procent ad valorem, tot op die hoogte te verlagen. „Peril Point" en ontsnappings clausules zullen volgens de presi dent gehandhaafd blijven. Het „peril point" is het minimum tarief, dat volgens besluit van het Congres gehandhaafd moet blijven, om schade voor de bin- L. A. ALER EN Mr L. H. SLOTE- MAKER BENOEMD TOT K.L.M.-DIRECTEUR. In een Dinsdag gehouden bui tengewone algemene vergadering van aandeelhouders van de K.L.M. werden de heren L. A. Aler en mr L. H. Slotemaker be noemd tot directeur der vennoot schap, met ingang van 1 Mei a.s. In een daarop volgende verga dering van de raad van bestuur van de K.L.M. werd de heer Aler benoemd tot president-directeur, eveneens met ingang van 1 Mei a.s. t Het Franse opperbevel in In- do-China verklaart, dat bij de gevechten van Maandag ron dom Dien Bien Phoe 1400 Viet- minh-opstandelingen zijn ge-! dood. STUDENTEN IN BEIROET IN HONGERSTAKING. Dinsdag zijn 35 studenten, die na de betogingen op Zaterdag tegen de voorgestelde betrekkin gen tussen Arabische en andere landen zijn gearresteerd, in hon gerstaking gegaan. Zij zeiden de staking voort te zullen zetten tot de personen, die ervoor verantwoordelijk zijn dat er geschoten is tijdens de beto ging, zijn gestraft. De politie schoot op de studen ten, waardoor er één werd ge dood. Bij de betogingen werden verder nog 27 personen gewond, waarvan 10 politiebeambten. nenlandse industrie te voor komen en de ontsnappingsclau sule stelt een industrie in staat in verband met toegenomen in voer tariefmaatregelen te ver zoeken. Over de inwisselbaarheid van valuta merkt de president op, dat de commissie-Randall een positieve ontwikkeling in de rich ting van inwisselbaarheid van valuta een onontbeerlijke voor waarde acht voor een vrijere en gezondere internationale handel. Het verheugt de president te kunnen zeggen, dat een derge lijk initiatief genomen wordt. Het Ver. Koninkrijk en andere be langrijke Europese landen heb ben met ons hun streven bespro ken, aldus de president. Elk voor zich nemen zij constructieve maatregelen ten aanzien van hun eigen valuta. Bovendien worden hun besprekingen, die thans over een verlenging van de Europese betalingsunie worden gevoerd, zeer sterk beïnvloed door hun verlangen de weg te effenen naar inwisselbaarheid. ,,Ik heb", aldus de president, „de aanbeve ling van de commissie tot mede werking bij de versterking van de goud- en dollarreserves van landen, die zich door een gezon de politiek in binnen- en buiten land op inwisselbaarheid hebben voorbereid, goedgekeurd. Deze aanbevelingen maken geen nieu we maatregelen van het congres nodig. De daarvoor nodige be voegdheid en procedures bestaan reeds. De Ver. Staten zullen het gebruik van de hulpbronnen van het internationale monetaire fonds als middel tot versteviging van de valuta der landen, die tot inwisselbaarheid willen over gaan, steunen. Bovendien wordt, zoals door de commissie voorge steld, een onderzoek ingesteld naar de mogelijkheid, dat het federal reserve system credieten gereed houdt. MINISTER STAF EN VICE ADMIRAAL DE BODY NAAR ENGELAND. Minister Staf en vice-admiraal A. de Booy zullen op 5 April a.s. in Den Helder aan boord gaan van de kruiser „De Zeven Provin ciën". Op 7 April a.s. zullen zij aan komen in Portsmouth, waar zij aan een lunch een aantal Engel se gasten zullen ontvangen. De minister en de vice-admiraal zullen diezelfde dag met een „Beechcraft" van de marine-lucht vaart-dienst naar Nederland te rugkeren. DE ZAAK DER N.E.S.B. LEIDERDS. De Hoge Raad heeft Dinsdag behandeld het cassatieberoep van de procureur-generaal bij het ge rechtshof te Amsterdam tegen het arrest van dit hof, waarbij de leiders der Nationaal Europese Sociale Beweging, de heren Paul van Tienen te Amsterdam en mr J. A. Wolthuis te Groningen zijn vrijgesproken. Het Hof achtte niet bewezen, dat de N.E.S.B. een organisatie is, welke het streven van de vroe gere N.S.B. of van een of meer der in artikel 1 van het besluit E. 102 (ontbinding landsverrader - lijke organisaties) tracht voort te zetten. Het Hof vernietigde het vonnis der Amsterdamse recht bank, waarbij beide verdachten werden veroordeeld tot 2 maan den gevangenisstraf met aftrek der preventieve hechtenis en sprak de verdachten vrij. De pro cureur-generaal bij het Hof had bevestiging van dit vonnis ge vraagd. OLDENBARNEVELT" NAAR AUSTRALIË. Het m.s. ,,Johan van Oldenbar- nevelt" van de N. V. Stoomvaart Mij „Nederland" vertrekt Donder dag a.s. 1 April om 16.00 uur, met ca 1400 emigranten naar Austra lië. De inscheping te Amsterdam, die bijgewoond zal worden door een groot aantal emigratiefunc tionarissen uit Overijsel en Utrecht, zal om ongeveer 9.30 uur beginnen. PERSCONFERENTIE VAN WILSON. Charles Wilson, de Amerikaan se minister van Defensie, heeft een persconferentie gehouden over de proeven met de water stofbom. Hij liet zich echter zeer voorzichtig uit, aldus Reuter. De gevolgen van de recente proef waren „ongelooflijk". Op de vraag, wat hij hiermede be doelde, zeide hij, dat alles in de moderne beschaving ongelooflijk is. Vijftig jaar geleden zou men bijvoorbeeld niet aan televisie of radio gedacht hebben. Bij de tweede proefneming van de huidige reeks, was niemand van het personeel gewond, noch door radio-activiteit noch anders zins. De waterstofbom en de atoom bom zijn volgens Wilson de wa pens, waarop Amerika vertrouwt als afweer tegen oorlog. Een jaar geleden was Amerika begonnen met zijn geallieerden over deze wapens te onderhande len, voorzover de Amerikaanse wet op de atoomenergie zulks toeliet. Hij zeide echter niet waar over precies gesproken wordt. De De Zuidkoreaanse minister van Buitenl. zaken, Pjoeng Joeng Tao, heeft Dinsdag gezegd, dat het wederzijds beveiligingsver drag tussen Zuid-Korea en de Verenigde Staten „niet goed ge noeg is" om Zuid-Korea tegen een nieuwe communistische aan val te beschermen. De minister zei op een pers conferentie, dat een Zuid-Ko- reaanse poging om Korea met geweld te verenigen „geen agres sie, maar zelfverdediging" zou zijn. Omdat Amerika volgens het wederzijds verdrag elke verant woordelijkheid voor Zuidkoreaan se militaire avonturen afwijst, heeft Zuid-Korea nu aan Ame rika voorgesteld, dat de Zuid koreaanse strijdkrachten zullen worden uitgebreid tot de kracht van de gehele V. N.-strijdmacht in Zuid-Korea. Dit zou betekenen, dat het Zuid-Koreaanse leger met „veel meer" dan acht divisies zou worden uitgebreid, aldus mi nister Pjoeng Joeng Tao. Zuid-Korea deelde de Verenig de Staten mede de conferentie te Genève te zullen bijwonen als Amerika instemt met de uitbrei ding van de Zuidkoreaanse strijd krachten, aldus Pjoeng. Zuid-Korea heeft de vroegere voorwaarden voor bijwoning van de conferentie ingetrokken, zo als garanties, dat de Koreaanse kwestie het eerst besproken zou worden, dat Rusland de conferen tie als een der oorlogvoerenden zou bijwonen en dat alle vreemde troepen uit Noord-Korea zouden worden teruggetrokken. Ameri ka had slechts op één van deze voorwaarden een bevredigend antwoord gegeven, het had be loofd de conferentie te verlaten na negentig dagen, wanneer er geen voortgang was gemaakt. Zuid-Korea wilde zijn sterkte vergroten om zijn eisen te Ge nève kracht te kunnen bijzetten. Zuid-Korea is er echter van over tuigd, aldus Pjoeng, dat de con ferentie „niets zal opleveren". Pjoeng zei op een vraag naar de economische draagkracht van Zuid-Korea, dat het land deze reeds ver overschreden had. Zuid-Korea zou echter zijn man kracht tot de laatste man benut ten. maar Amerika zou materieel en uitrusting moeten leveren, al dus de Zuidkoreaanse minister van Buitenlandse zaken. wet op de atoomwapens verbiedt de regering om militaire gehei men met de geallieerden van Amerika uit te wisselen. STRAUSS BIJ EISENHOWER De voorzitter van de Ameri kaanse atoomcommissie, Lewis Strauss, heeft tegenover journa listen verklaard, dat de proef nemingen met de waterstofbom in de Stille Oceaan goed gevolg hebben gehad. Hij voegde er aan toe, niet bezorgd te zijn over de onverwachte kracht van de ont ploffing. Strauss, die zelf bij de proef aanwezig is geweest, was tevoren bij de president geweest. Hij had toen een kaart bij zich van het gebied van de Stille Oceaan, waar de eerste proeven van de lenteserie (1 en 26 Maart) gehouden werden. DEBAT OVER DE E. V. G. IN DE LUXEMBURGSE KAMER. Het Luxemburgse parlement, dat slechts één Kamer telt, zal 6 April beginnen met haar debat over de ratificatie van het ver drag inzake de Europese ver dedigingsgemeenschap, aldus heeft een regeringswoordvoerder Dinsdag medegedeeld. Men verwacht, dat het debat drie dagen zal duren. De drie voornaamste partijen katholieken, socialisten en liberalen hebben hun steun aan het wetsontwerp betreffende ratificatie van het verdrag toe gezegd. WILSON NAAR HET VERRE OOSTEN. Charles Wilson, de Amerikaan se minister van Defensie, heeft medegedeeld, dat hij in Mei een inspectiereis naar het Verre Oos ten hoopt te ondernemen. Moge lijk zal hij het strijdtoneel in Indo-China bezoeken. Naar het Franse opperbevel Dinsdag berichtte, zijn Zondag bij de uitval van Franse uit de bele gerde vesting Dien Bien Phoe 1400 man Vietminhtroépen ge dood. Aan Franse kant sneuvel den 20 man. Veertig man van de Vietminh sneuvelden bij de verrassingsaan val van de Franse infanterie. Door artillerievuur en lucht bombardementen werd de rest op de vlucht naar de bergen gedood. Naar gemeld wordt, is Kwoeang Thoea, 30 km ten Z. van Hanoi, voor de Fransen verloren gegaan. Maandagochtend om kwart over elf is Z. K. H. Prins Bernhard vergezeld door zijn particulier se cretaris dr F. A. de Graaf en reserve-majoor vlieger G. Sonderman, van zijn reis door de Verenigde Staten in Nederland teruggekeerd. H. M. de Koningin was op Schiphol aanwezig, waar zij de Prins na zijn aankomst per K.L.M.- lijntoestel uit New York verwelkomde. In de wachtkamer op Schiphol, tijdens het vraaggesprek metdebij de aankomst aanwezige verslaggevers, in het midden achter de tafel: dr De Graaf,°de Prins en H M. de Koningin. Foto A.N.P.-Gff-JBn. Sir Wimïton Churchill, de Brit se premier, heeft in het Lager huis op desbetreffende vragen geantwoord, dat Engeland niet in staat is Amerika af te houden van proeven met waterstofbom men in de Stille Oceaan. Volgens de Amerikaanse wet ten is het niet wel mogeleijk, al dus de premier, om toekomstige proeven aan internationaal over leg of controle te onderwerpen. De Amerikaanse autoriteiten hadden bij de proeven nauwkeu rig alle internationale regels voor het beproeven van conventionele wapens nageleefd. Churchill zei de er van overtuigd te zijn, dat zij ook in de toekomst de strikste veiligheidsmaatregelen in acht zouden nemen, teneinde het risi co, aan de proeven verbonden, tot een minimum terug te bren gen. Hij voegde er aan toe, dat hij, ook als de Amerikaanse wetten zulks zouden toelaten, niet bereid zou zijn, om voor te stellen, dat de proefnemingen aan internatio naal overleg of internationale controle onderworpen zouden worden. Volgens de Britse wetenschap is er geen grond voor de veron derstelling, dat waterstof-bomont ploffingen onberekenbaar zouden zijn. De premier voegde er aan toe zich niet te herinneren, dat naar aanleiding van deze veron derstelling voorstellen waren ge daan, om de Sowjet-regering hier omtrent aan te spreken, toen in de Sowjet-Unie dergelijke proe ven waren genomen. De Britse hoog ontwikkelde waarnemings instrumenten hadden de proef van Vrijdag gemeld, zodra de trillingsgolven Groot-Brittannië hadden bereikt. De Amerikaanse experimenten vormen volgens Churchill een on derdeel van de defensiepolitiek van een bevriende mogendheid, zonder welker grootse kracht en vrijgevige steun Europa zich in dodelijk gevaar zou bevinden. „Wij zouden de vrije wereld een grote ondienst bewijzen, als wij zouden pogen de vooruitgang van onze Amerikaanse geallieerden te belemmeren bij de opbouw van hun overweldigende kracht op de wapens, die de grootst mogelijke afweer tegen het uitbreken van een derde wereldoorlog vormen". „Met het oog op hetgeen wij door onze wetenschappelijke on derzoekingen hebben geleerd en de vooruitgang op dit gebied van de Sowjet-Unie ben ik er van overtuigd, dat overleg, zowel voor Groot-Brittannië als voor Ameri ka voordelig zou zijn. Ik hoop ten stelligste, dat hier niets ge zegd zal worden, dat nadelig zou zijn voor de vele hiervoor gunsti ge stromingen in de Verenigde Staten". Er zouden geen bevredigende re gelingen voor de beperking van de atoomwapens getroffen kun nen worden, tenzij deze een on derdeel zouden vormen van een internationale overeenkomst be treffende een algehele ontwape ning. In een dergelijke overeen komst zou geen veiligheid beslo ten zijn, als zij geen voorzieningen behelsde voor een effectieve con trole op de naleving. Groot-Brit tannië had herhaaldelijk aange boden dergelijke voorzieningen te aanvaarden. Het was echter duidelijk, dat er geen redelijke hoop was op naleving van een dergelijke overeenkomst zonder het toestandkomen van vertrou wen tussen de natiès. „Wij zullen geen gelegenheid voorbij laten gaan, om een ver lichting van de spanning in de wereld te bewerkstelligen. Te zelfdertijd moeten wij, tezamen met de andere landen van de vrije wereld, aan de politiek van het handhaven van onze verenigde militaire kracht op het vereiste peil vasthouden", aldus de pre mier. De oppositieleider Attlee zeide, dat mogelijk gestreefd zou kun nen worden naar overleg tussen Amerika, de Sowjet-Unie en En geland over het „gehele ernstige vraagstuk, waartegenover de we reld zich ziet geplaatst". Churchill antwoordde, dat zijn standpunt in deze bekend was. Het zou onjuist zijp het verkeer de moment te kiezen en zo even tuele mogelijkheden aan een vroegtijdig einde te laten komen. Churchill zeide niet van mening te zijn, dat een debat over de waterstofbom vóór Pasen moge lijk zou zijn. Bij de terugkeer der parlementariërs van het Paasreces zouden de proeven nog steeds voortgang vinden. Hij zei de verder nog niet over volledige gegevens over de proefnemingen te beschikken. Aandringen op meer gegevens achtte hij zeer on gewenst. Op een vraag antwoord de hij van mening te zijn, dat de Amerikanen zelf nog niet over de volledige gegevens van de eerste, laat staan van de laatste water stofbomontploffing beschikten. Noël Baker, een gewezen La bour-minister, beschuldigde de regering er van, dat zij niet „de vrijheid van de zee" gehand haafd had. Churchiil gaf terug: „Wij heb ben ook de zorg voor de vrijheid van het land". Churchills verklaring werd af gelegd in een spervuur van vra gen over de Amerikaanse proe ven. Tenslotte weigerde de Spea ker van het Huis in te stemmen met het onmiddellijk houden van een debat. Hij verbood verdere vragen. Churchill zeide nog het te be treuren, dat „derden" (Japanse vissers) gewond waren geraakt. Hij zeide echter begrepen te heb ben dat de schade „nóch ernstig, nóch van blijvende aard" was. Volgens de correspodent in Washington van de „New York Times", James Reston, zijn Frankrijk en Engeland van te vo ren op de hoogte gebracht van de voornaamste passage in de rede van de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken, John Foster Dulles, van Maandag. Volgens deze passage heeft de regering de fundamentele beleids beslissing genomen om een ver overing van Zuid-Oost-Azië door de communisten ie verhinderen, zelfs als het hiervoor tot verenig de actie met Frankrijk of andere landen moet overgaan, aldus meent Reston op „hoogst gezag" te weten. De betrokken passage luidt: „In dien het politieke stelsel van de Sowjet-Unie en haar bondgenoot communistisch China onder de huidige omstandigheden opge legd zou worden aan Zuid-Oost- Azië, op welke wijze dan ook, zou dat een ernstige bedreiging voor de gehele vrije wereld vormen. Naar de mening van Amerika zou die mogelijkheid niet passief aan vaard mogen worden. Wij zouden hiertegen verenigd moeten optre den. Wij zouden mogelijk een ernstig risico lopen, doch dit zou veel geringer zijn dan de geva ren, waar wij ons binnen enkele jaren tegenover geplaatst zou den zien, als wij nu niet beslist durven zijn". Deze uitlating van Dulles zou, volgens de correspondent, in fei te voor Frankrijk betekenen „neem een krachtige houding aan bij de aanstaande conferentie van Genève. Wanneer ge geen veilige vrede in Indo-China kunt krijgen, zal Amerika bereid zijn 'n gezamenlijke actie met Frank rijk en andere landen te onder nemen tegen de aanvallers". De correspondent merkte op, dat Foster Dulles het begrip „ge zamenlijke actie" niet nader gede finieerd heeft. Dulles heeft het grondprincipe van de Amerikaanse regering nu ook op de Indochinese kwestie toegepast, n.l. het principe om van te voren bekend te maken, tot hoever het Amerikaanse ge duld gaat, zodat de bondgenoten weten, waarop zij kunnen reke nen en de vijanden, wat zij moe ten vermijden, aldus James Res ton in de „New York Times". medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van Woensdag ochtend tot Woensdagavond. WISSELENDE BEWOLKING. Wisselende bewolking met en kele verspreid optredende buien. Matige tot vrij krachtige Z.W. wind. Ongeveer dezelfde tempe raturen als gisteren. DONDERDAG 1 APRIL. v.m. n.m. Breskens 12.26 Terneuzen 0.35 1.01 Hansweert 1.15 1.41 Walsoorden 1.25 1.51 ZON MAAN op onder op onder April 1 6.17 19.21 5.05 16.50 2 6.15 19.14 5.22 18.19 3 6.12 19.16 5.40 19.50 4 6.10 19.17 6.01 21.22

de Vrije Zeeuw | 1954 | | pagina 1