MISTERX 60 Sportnieuws Het teken der Joms DE GROTE BEKENDE? Mild en geurig ct. OOSTBURG. SLUIS. STAVENISSE. - VLISSINGEN. ZAAMSLAG. ZIERIKZEE What HOCKEY. Indien er voldoende belangstel ling voor blijkt te bestaan, werd in overweging gegeven ook te Boeregat een muziekcursus te or ganiseren. Gewezen werd nog op de mini mum leeftijd van 14 jaar voor het bijwonen der jaarlijkse uitvoerin gen. Nadat uit de vergadering de voorzitter dank was gebracht voor zijn krachtig volharden in de tijd van de depressie sloot de heer Kotvis met een opwekkend woord deze zeer geanimeerde ver gadering. Contactavond toneelbond. Zaterdagavond werd in hotel De Vuijst de gebruikelijke con tactavond gehouden, welke door de toneelbond West Z. Vlaande ren elk jaar na het toneelcon cours wordt georganiseerd. De voorzitter van de bond. de heer Walter Hoffman uit Bres- kens opende de avond met een hartelijk welkom tot de vele aan wezigen der aangesloten toneel1 verenigingen. Een bijzonder wel komstwoord viel de jury, be staande uit de dames E. J. v. d. Broecke-de Man en A. Scheen- Bleeker, ten deel, die trouw elke uitvoering der aan het concours deelnemende toneelvereningen bezochten en beoordeeld hadden. Na een korte inleiding ging mevr. v. d. Broecke-de Man er toe over de bevindingen der jury uit een te zetten met betrekking tot de beoordelingsrubrieken, waar na de door de verenigingen in de eerste of tweede afdeling behaal de prijs werd bekend gemaakt. Het bleek, dat de Breskense to neelvereniging Thalia" voor de tweede maal als eerste in de eer ste afdeling de wisselbeker had gewonnen, thans met het stuk „Scrooge en Marley". Dit is de tweede maal, dat deze vereniging een wisselbeker definitief in be zit kreeg, die door burgemeester K. Hoekzema van Oostburg werd uitgereikt. In de tweede afdeling was het „Oranjebloem uit Sluis, die de wisselbeker won met de opvoe ring van Pinky". Ook deze ver eniging werd definitief eigenares van de wisselbeker, omdat ook zij voor de tweede maal in opeenvol ging in de tweede afdeling de eerste prijs behaalde. Burgemees ter J. A. Leenhouts van Cadzand overhandigde de beker aan „De Oranjebloem". De andere prijzen werden resp. uitgereikt door bur gemeester P. F. van Hootegem uit Sluis, burgemeester M. J. Verbrugge uit Waterlandkerkje en de voorzitter van de bond, de heer W. Hoffman. Burgemeester mr K. Hoekzema van Oostburg reikte ten slotte nog aan „De Oranjebloem" de re- gieprijs uit, bestaande uit een door de gemeente Oostburg be schikbaar gestelde medaille uit. De uitslagen waren als volgt: Eerste afdeling: le pr. Toneelver. Thalia" te Breskens met „Scrooge en Mar ly"; 2e pr. Rederijkerskamer „Oefening en Vermaak" te Oost burg met „Westerman en Zoon"; 2e pr. Toneelver. „Groede" te Groede met „De Heilige Vlam"; 2e pr. Toneelver. „De Schelde" te Breskens met „Verloren Dorp". De regieprijs werd gewonnen door „Thalia" en de décorprijs door „De Schelde", beide te Bres kens. Tweede afdeling: le pr. Toneelver. „Oranje bloem" te Sluis met „Pinky"; 2e pr. Toneelver. „Cadzandria" te Cadzand met „Onder één dak"; 2e pr Toneelver. „Nut en Genoe gen" 'te Schoondijke met „De Ro zenkrans"; 3e pr. Toneelver. „Concordia" te Waterlandkerkje met „Springtij". De regie- en de décorprijs be haalde „De Oranjebloem" fc Sluis. INDIVIDUELE PRIJZEN. Tatenhove te Waterlandkerkje als Lewies in „Springtij". 2e pr. heren: P. v. d. Bussche te Sluis als Jake Waters In „Pin ky"; J. van Hee te Cadzand als vader in „Onder één dak"; J. van Rosevelt te Schoondijke als Garth Dalmain in „De Rozenkrans"; C. de Schoolmeester te Waterland kerkje als Prudent in „Spring tij". Gevonden munitie. Sedert de bevrijding van Sluis in 1944 wordt alhier nog regelma tig munitie en ander oorlogstuig in deze omgeving gevonden. Ook in het nu aangebroken voorjaar zal weer wel het een en ander worden opgegraven. De laatste 3 jaren werd van deze uiterst ge vaarlijke oorlogs-„souvenirs" op geruimd: 1951 27 granaten handgranaten mijnen geweermunitie (kisten) vliegtuigbommen 1952 11 8 1 1953 22 10 1 9 2 te Eenrte afdeling: le pr. voor bijzondere prestatie W. Hoffman te Breskens met de vertolking van Boche, de dorps eek in „Verloren Dorp"; le pr. met lof mevr. Bruggeman te Oostburg voor de vertolking van Martha Westerman in „Wester man en Zoon"; le pr. met lof de heer I de Hulster als Scrooge in „Scrooge en Marley"; le pr. met lof de heer M. van Meenen te Breskens als Bob Cratchitt m „Scrooge en Marley". le pr. dames: Mevr. M. Rie mens-Séhijve te Groede als Stel la in „De Heilige Vlam" en mevr. M Ghijsels-v. d. Wege te Bres kens als mevr. Cratchit m Scrooge en Marley". le pr. heren: A. de Koning te Oostburg als Jos Westerman in „Westerman en Zoon", en Z. Ris- seeuw te Breskens als de Kerst man uit het verleden in „Scrooge en Marley". 2e pr. dames: Mej. A. Risseeuw te Groede als zuster Wayland in „De Heilige Vlam" en mevr. S. Hovestadt te Breskens als mad. Moineau in „Verloren dorp". 2e pr. heren: L. de Vlieger te Breskens als Pierre Maturin in „Verloren dorp". Extra vermelding, voor kleine rollen: Mej. M. de Visser te Bres kens als Belinda; mej. L. Vei- straaten te Breskens als Martha en mej. M. Versprille als Fan, al le rollen uit „Scrooge en Marley' Eervolle vermelding: Abraham de Hulster (11 jaar) te Breskens als Tiny Tin in „Scrooge en Mar ley". Tweede afdeling: le pr. met lof mej. A. Scheen- jes te Sluis als Miss Em in „Pin ky". le pr. dames: Mej. M. Sonne- vijlle te Schoondijke als Jane Champion in „De Rozenkrans" en mej. M. de Feijter te Water landkerkje als Anneke in „Springtij". le pr. heren: W. Blaeke te Sluis als dokter Joe in „Pinky". 2e pr. dames: Mej. A. Hoegen .te Sluis als Pinky; mej. C. van Toneelver. Jantje van Sluis. Door de toneelvereniging Jan tje van Sluis alhier werd op de Vrijdag gehouden vergadering besloten om evenals in de jaren 19451949 op tournee te gaan in West Zeeuws Vlaanderen met het door hen ingestudeerde toneel stuk „De Rozenkrans". De toneel vereniging heeft met de keuze van dit stuk een goede greep ge daan. Het houdt de spanning er gedurende de gehele opvoering in en het heeft een sterke moralise rende tendens. Het strekt de toneelvereniging tot eer dat deze de uitvoeringen niet beperkt tot Sluis doch ook de vele andere bewo ners zullen kunnen genieten van het uitermate boeiende stuk en verwacht mag dan ook worden dat het ook elders met evenveel enthousiasme zal worden ontvan gen als te Sluis. Minister Witte bezocht Stave nisse. Zaterdagmorgen heeft de mi nister van Wederopbouw en Volkshuisvesting, ir H. B. J. Wit te, in gezelschap van enige hoofd ambtenaren van zijn ministerie, de Commissaris der Koningin in Zeeland, jhr mr A. F. C. de Ca- sembroot, enkele leden van Ge deputeerde Staten van Zeeland en de hoofdingenieur-directeur van de provinciale directie van de Wederopbouw en Volkshuisves ting in Zeeland, M. A. Glerum een bezoek gebracht aan de ge meente Stavenisse. Het gezel schap arriveerde aldaar om half tien. In het gemeentehuis is een bespreking gehouden over de stand van zaken van de wederop bouw van Stavenisse. Burgemees ter L. A. Verburg vertelde enke le bijzonderheden over de ramp van vorig jaar, alsmede over de vorderingen met betrekking tot de wederopbouw. O.a. werd ook ter sprake gebracht de financie ring van de uitvoering van het herbouwplan en het verschil in grondkosten voor gedupeerden, die niet op de oude plaats mogen herbouwen. Na deze bespreking, waarbij de beide wethouders van Stavenisse, de heren J. Hage en C. J. Moerland aanwezig waren, volgde een rondgang door de ge meente. Een bezoek werd ge bracht aan de in aanbouw zijnde gemeentewoningen en de door Noorwegen geschonken huizen. Te omstreeks kwart over tien vertrok het gezelschap naar Schouwen en Duiveland. M.s. „Yenisei" te water gelaten. Zaterdagmiddag is op de werf van de Kon. Mij „De Schelde" met succes te water gelaten het voor Russische rekening gebouwde 7500 ton metende m.s. „Yenisei". Dit schip is het derde in een serie van drie, die gebouwd zijn voor Russische rekening ingevol ge een enige jaren geleden afge sloten handelsverdrag. De tewa terlating werd verricht door me vrouw Klymenko. Na de tewaterlating werd op dezelfde helling de kiel gelegd voor een tanker, die gebouwd wordt voor de N. V. Scheepvaart maatschappij Oisterwljk. In het Strandhotel recipeerde daarna de directeur, de heer J. W Hupkes, die hartelijke woor den sprak tot mevr. Klymenko. Hij bood haar als aandenken be halve de bijl, waarmee de tewa terlating was verricht, een sou venir aan in de vorm van een diamanten broche. Mevr. Klymen ko sprak woorden van dank. Zomerprogramma „De Volliar. ding". In de Zaterdagavond gehouden bestuursvergadering van de mu- ziekver. „De Volharding" werd het programma vastgesteld, dat zij voornemens is deze zomer uit te voeren. Openbare concerten zullen wor den gegeven op de Zaterdagen 1 Mei, 12 Juni, 10 Juli, 14 Augus tus en 4 September. Vermoedelijk zal op Zaterdag 10 Juli de nieuwe muziektent in gebruik kunnen worden geno men, terwijl op Zaterdag 4 Sept. het zomerfeest zal worden geor ganiseerd. Vrijdag 2 Juli zal een reis wor den gemaakt met leden en dona teurs naar Arnhem en omgeving, terwijl op Zaterdag 17 Juli het internationaal festival, dat te Ostende wordt gehouden, zal worden bezocht. Ter gedeeltelijke financiering hiervan zal een grootscheepse verloting worden gehouden met als hoofdprijs een electrische wasmachine en prijzen. Indien een uitnodiging mocht worden ontvangen tot deelne ming aan 't festival te Temsche, zo zal hieraan gevolg worden ge geven. Zo men ziet staat „De Volhar ding" een druk bezet zomersei zoen te wachten. Ouderavond Christelijk Volks onderwijs. Nadat Vrijdag j.l. des middags en 's avonds gelegenheid was ge geven in het schoolgebouw van het C. V. O. het werk te bezichti gen dat door de leerlingen in het afgelopen jaar was vervaardigd, werd des avonds in het Vereni gingsgebouw de ouderavond ge houden, die op de gebruikelijke wijze, bij ontstentenis van de voorzitter en vice-voorzitter dei- vereniging, door de heer Heij- boer werd geopend. Hierna gaf het hoofd der school, de heer P. de Leeuw, een alge meen overzicht over het jaar '53, waarin hij niet alleen het gedrag en de vorderingen der leerlingen besprak, maar ook de goede ver standhouding tussen het onder wijzend personeel en de kinderen, hetgeen het onderwijs ten goede komt. Onder grote bijval reciteerde de onderwijzeres mej. Reijnhout in Zeeuws dialect een verhaal. Na afloop hiervan werden de door de leerlingen vervaardigde handwerken onder de aanwezi gen verloot. Hierna hield de heer Van der Lee, tandarts te Axel, een cause rie over het nut der tandverzor- ging op de school, hetwelk door hem met het vertonen van film plaatjes nader werd toegelicht. Het hoofd der school dankte de heer Van der Lee voor zijn inte ressante en leerzame inleiding, waarop als slotzang werd gezon gen „Op bergen en in dalen", en de heer De Leeuw de avond be sloot met het uitspreken van een dankgebed. Uitslag tekenwedstrijd voor de leerlingen. In de ochtendles vond Vrijdag te 11 uur de uitreiking plaats van de prijsjes, die door de jury, be staande uit de heren J. van Cad sand, C. H. Heijboer en F. C. Wis se, aan de leerlingen waren toege kend voor de door de kinderen gemaakte copieer- en vrije teke ning. De uitslag hiervan was: Klasse 1: Jongens: 1. Frans Mat- thijs, 2. Piet de Meijer, 3. Krijn de Kraker, 4. Hans Nouse; Meis jes: 1. Nellie Verpoorte, 2. Tannie Slotema, 3. Liesje Lensen, 4. Ine ke van Cadsand. Klasse 2: Jongens: 1. Adri Mechielsen, 2. Mart Wieland, 3. Jaap Lensen, 4. Geert de Pooter; Meisjes: 1. Ineke van Cadsand, 2. Nellie Hamelink. Klasse 3 Jongens: 1. Rinus Flo- russen, 2. Jan Bakker; Meisjes: 1. Addie de Vos, 2. Hendriek Heij boer. Klasse 4: Jongens: 1. Piet Ris seeuw, 2. Krijn Florussen, 3. Kees Schoonakker; Meisjes: 1. Rina Dieleman, 2. 'Truus de Feijter. Klasse 5: Jongens: 1. Piet Goos- sen, 2. Joop Kusee, 3. Joop den Beer; Meisjes: l.CorrieRisseeuw, 2. Lena Verhélst, 3. Aagje van Tatenhove. Klasse 6: Jongens: 1. Wim den Beer, 2. Ko de Regt, 3. Dolf van Arenthals, 4. Wim Kusee; Meis jes: 1. Corrie de Jonge, 2. Maatje Jansen. Ouden van dagen terug. Meer dan een jaar zijn de ouden tal van mooie]van dagen van het Ned. Herv. verplegingshuis uit Zierikzee ge- evacueerd geweest, in het rijks opvoedingsgesticht te Amers foort. Allen zijn ze vol lof over de aldaar genoten gastvrijheid, doch lang heeft men uitgezien naar het ogenblik van terugkeer naar de oude vertrouwde omge ving. De terugkeer is thans wer kelijkheid geworden en groot was de verrassing van de oudjes bij aankomst te Zierikzee waar men het oude gebouw in gemoderni seerde vorm terugvond. Boomplautactie loopt succesvol De boomplantactie van de stich ting Nieuw Schouwen en Duive land verloopt succesvol. Als re sultaat van de tot dusver gevoer de actie kan worden gemeld, dat thans ongeveer 25% van het voor de herbeplanting van de diverse gemeenten benodigde kapitaal binnen is. Dit bestaat niet alleen uit de opbrengst van de verkoch te boomplantcertificaten doch ook uit een aantal van meer dan 10.000 bomen in natura, welke merendeels beschikbaar worden gesteld door de verschillende ge meenten over het gehele land verspreid, onder meer Apeldoorn, Gaasterland, Lichtervoorde, Wou denberg en vele andere plaatsen. Ook een hoveniersbedrijf op Wal cheren en het prov. waterleiding bedrijf Noord-Holland deden ro yale toezeggingen. Het Ned. pad- vindstergilde kon dezer dagen een bedrag van 2500 gulden aan de stichting overmaken, als resul taat van de door de padvinsters met succes gevoerde verkoopac ties van certificaten. In verschillende plaatsen wer ken actie-comité's plannen uit, onder meer in Rotterdam, Am sterdam en Den Haag, terwijl on langs ook in Deventer en Leiden nieuwe eomité's voor hetzelfde doel werden gevormd. Het Am sterdamse comité heeft een stand op de bloemententoonstelling „Flora" te Amsterdam, waar cer tificaten te koop worden aange boden. De propagandacommissie te Zierikzee ondervindt van alle kanten bijzondere medewerking en is hoopvol gestemd dat men uiteindelijk de volle 100% zal bin nenkrijgen om het gestelde doel, de herbeplanting in de gemeen ten vallende buiten de herverka veling, mogelijk te maken. Uitslagen 28 Maart 1954. EERSTE KLASSE A. WageningenZwolse B. 11; ElinkwijkDWS 05; RCH Haarlem 13; HeraclesBe Quick 40; NECOosterparkers 30; AjaxEnsch. Boys 22; LeeuwardenStormvogels 02. EERSTE KLASSE B. GVAVRigtersbleek 23; VSV—Blauw Wit 0—2; 't Gooi— Vitesse 01Heerenveen AGOVV 23; EnschedeSneek 11; De VolewijckersGo Ahead 2—1; EDO—DÓS 2—3. EERSTE KLASSE C. BWLONGA 01; Bleijerhei- deEmma 22; VVVPSV 32; XerxesSittardia 11; HBS—Sparta 1—2; SVV—NAC 03; BrabantiaWH '16 51. EERSTE KLASSE D. MauritsDHC 21Limbur- giaHermes DVS 21; Eindho ven—ADO 2—0; Feijenoord— MVV 32; Willem IIExcelsior 3—0; EBOH—NO AD 1—2; RBC Juliana 24. ZUID I. TWEEDE KLASSE B. De BaronieAlliance 22; Rood Wit—MOC 3—0; RAC— Vlissingen 1—2; TerneuzenTSC 2—2; DOSKO—Goes 5—3; Mid delburgInternos 1—J). DERDE KLASSE D. ODIO—Zeelandia 0—1; Nieuw Borgvliet—RKFC 2—1; Hulst— Corn Boys 21De Zeeuwen Axel 3—2; RCS—Meto 2—0; BreskensBiervliet 02. VIERDE KLASSE II, KoewachtOostburg 21; IJzendijkeSluiskil 22; RIA Hontenisse 01; EMMSteen 11; AardenburgLuctor 02. TerneuzenTSC 22. In een spannende en aantrek kelijke wedstrijd is het de thuis club gelukt een puntje te verove ren op TSC. Ware het niet dat in de 25e minuut na de rust spil M. Klouwers per ongeluk een hands, bal in het beruchte gebied veroor. zaakte, zeker hadden de Terneu- zense rood-zwarten deze ontmoe ting verdiend gewonnen, daar over het geheel genomen Terneu zen het beste spel ontplooide. Direct na de aftrap togen de Brabanders ten aanval, maar bij het verstrijken van de tijd der eerste helft veroverden de Ter- neuzenaren steeds meer terrein en werden de TSC-ers meer in de verdediging gedrukt. Opvallend was het goede spel van linksbui ten Dicky van Langevelde. Na een weifelend begin kwam deze jeugdige speler er steeds beter in én hij was het, die na 35 minuten door de TSC-verdediging brak en met een schitterende boogbal de doelman het nakijken gaf (10). Tot aan de rust behield Ter neuzen het beste van het spel, maar tot doelpunten kwam de thuisclub echter niet meer. Na de hervatting pakte Terneu zen nog fanatieker aan en reeds na 11 minuten kwam het tweede Terneuzense doelpunt. Midvoor Koch stapte tactisch over een pass, hierdoor Jansen in staat stellend vrij voor doel te komen. De rappe Terneuzen-rechtsbinnen loste een hard schot in de uiter ste rechterbenedenhoek, onhoud baar voor de TSC-doelman (2-0). Hoewel TSC nu verwoed kwam opdringen was haar spel te kort VIJF DAGEN ZONDER ETEN EN DRINKEN. Omwonenden van 't perceel Wes- tenenkerweg 5 te Apeldoorn had den sinds Zaterdag 20 Maart geen levensteken ontvangen van de al daar wonende 50-jarige weduwe K. Daar zij een ongeval vreesden verwittigenden zij hiervan de po litie, die zich toegang tot de wo ning verschafte. De vrouw werd op bed gevonden. Zij deelde mee, dat zij Zaterdag een verlamming in de benen had gekregen en daardoor niet kon opstaan. Ten gevolge hiervan had zij het reeds vijf dagen zonder eten en drinken moeten stellen. De buren hebben thans de verzorging van de vrouw op zich genomen. om de Terneuzense achterhoede uit haar verband te trekken. Toch glipte na 20 minuten linksbinn- nen De Wit langs De Bock en van dichtbij scoorde hij TSC's eerste doelpunt (21). Nu kwamen de Brabanders geducht opzetten en in de 25e minuut ontstond het on gelukkige moment, dat Terneu zen een strafschop kostte. Links binnen De Wit maakte geen fout en de stand was weer gelijk. Wie gedacht zou hebben dat de rood zwarten na dit ontmoedigende doelpunt de moed zouden laten zakken, kwam bedrogen uit. Nog feller en veelvuldiger onderna men zij diverse aanvallen op het HulstCorn Boys 21. De bezoekers wonnen de toss en kozen de wind in de rug. Het spel werd in een snel tempo inge zet en reeds na 15 min. werd het eerste doelpunt gescoord. De r.- buiten van de bezoekers brak door, ging in een snelle ren langs de lijn, dribbelde enkele spelers voorbij en schoot van 10 m op 't Hulsterse doel (01). De bal werd in het midden gelegd. Hulst trapte af, de midvoor centerde naar de spil, die na een paar pas ses de bal naar Voet retourneerde en deze vereffende de stand (11). Het spel golfde met beur- telingse aanvallen op en neer tot de rust. Van overwicht van een der ploegen was geen sprake. Na de rust kwam Hulst meer in de aanval. Na 10 min. scoorde Neefs met een fraaie kopbal een TSC-doel en met kunst- en vlieg- doelpunt, dat wegens buitenspel werk hebben de gasten tot het werd afgekeurd. Hulst liet de eindsignaal kunnen standhouden Tweede Klasse B DOSKO 17 12 4 1 Baronie 17 10 4 3 Internos 18 10 4 4 TSC 18 9 6 3 RAC 18 7 4 7 Vlissingen 18 8 1 9 Rood Wit 18 6 3 9 Alliance 17 6 2 9 Goes 18 6 2 10 MOC 17 4 4 9 Middelb. 18 4 3 11 Terneuzen 18 4 2 12 moed niet zakken en vocht hard voor de overwinning. Na 15 min. spelens moest Voet wegens een 5932 28 blessure aan zijn voet het terrein 3521 24verlaten. Remortel kwam hem 5134 24 vervangen. Nauwelijks 2 min. 25—16 24 41—36 18 35—29 17 35—33 15 29—34 14 36—38 14 20—35 12 2249 11 34—65 10 De ZeeuwenAxel 32. In een vlotte, op 3e klasse ni veau staande, wedstrijd heeft Axel gisteren getoond, niettegen staande de nederlaag, nog wel wat in haar mars te hebben. Het elftal was aan een grondige revi sie onderworpen en op de mid- voorplaats debuteerde Steel, een doortastend spelertje, zo uit de juniores naar het eerste elftal ge dirigeerd, die behoort tot de be loften voor de toekomst. Aldra ontwikkelde zich een in vlot tempo gespeeld aantrekkelijk partijtje. Bijna de gehele eerste helft gaven de Axelaars de toon aan, nadat binnen een kwartier spelens Wesepoel reeds op zeer fraaie wijze gereageerd had op een hem toegespeelde afgemeten voorzet, die hij feilloos in het net had gedeponeerd (01). De Axe laars bleven fel aanvallend optre den, maar ook De Zeeuwen bleek niet voornemens de punten zo maar cadeau te doen, want lang zamerhand werd het een afwisse lende en zeer gelijkwaardige kamp. Toen Dieleman in de half- linie zich bezondigd had aan een freekick wist De Danschutter niet voldoende weg te werken en via het lichaam van een zijner medeverdedigers maakte de Z.- rechtsbinnen zich meester van het leer en vereffende de score (11). Tot aan de rust bleef de stand ongewijzigd. Nauwelijks was de tweede helft ingezet of het opnieuw fel* van stapel lopende Axel boekte ander maal succes. Deij en Jonkman zigzagden door de Zeeuwen de fensie heen en laatstgenoemde wist op schitterende wijze de sco re opnieuw in Axels voordeel te brengen (12). De wedstrijd bleef op hoog niveau. Toen de in de achterhoede debuterende Schelleman na een klein half uur spelens een misverstand veroor zaakte, werden de oranjehemden hiervan de dupe en opnieuw kwa men de partijen op gelijke voet (22). In het resterende kwar tier waren De Zeeuwen fortuin lijk, want toen ruim 5 minuten voor het einde de achterhoede in de vaste overtuiging dat de thuis club in buitenspelpositie verkeer de (wat inderdaad het geval was) waren de Zeeuwen er als de kip pen bij om de leiding te nemen en hoe de Axelaars nadien ook hun best deden de stand andermaal te vereffenen, dit lukte niet meer. was Remortel in het veld, of hij wist met een fraaie kopbal uit een voorzet van links zijn club de leiding te geven, die zij ook ver diende. Met aan beide zijden en kele gemiste kansen kwam het einde. BreskensBiervliet 02. Hoewel Breskens zich direct hevig op de aanval instelde wist zij tot driemaal toe een „opgeleg de" kans niet te benutten. Na 'n kwartier spelens kon Biervliet zich aan de druk ontworstelen en twee minuten later bouwde zij een aanval op waaryit haar links binnen Kramer wist te doelpun ten (01). Nauwelijks was de bal weer aan het rollen toen de Bres kense doelman Provoost een kop bal verkéerd beoordeelde en het leder in het net verdween (02). Hoe beide ploegen zich ook in spanden tot doelpunten kwam het niet en de rust ging in met een voor Biervliet mooie voor sprong. Ook in de tweede helft wisten, mede door het slecht schieten van beide vocfrhoeden, de verde digers steeds hun terrein te zui veren, en toen het spelbeeld een merkbare inzinking te zien gaf was het duidelijk dat deze helft zonder doelpunten zou verlopen, waardoor de thuisclub weer twee kostbare puntjes verloren zag gaan. Derde Klasse D: Hulst 17 12 4 1 47—24 28 RCS 18 10 2 6 49—30 22 ODIO 18 8 5 5 41—28 21 Axel 18 8 3 7 42—32 19 RKFC 17 7 4 6 43—29 18 Zeeuwen 17 8 1 8 34—29 17 Biervliet 16 6 3 7 20—36 15 Zeelandia 18 5 5 8 17—32 15 Nw Borgv. 17 5 4 8 23—35 14 Corn Boys 17 5 3 9 23—34 13 METO 16 3 5 8 16—31 11 Breskens 17 3 5 9 20—36 11 RIAHontenisse 01. Hontenisse heeft het in West- dorpe niet onder de markt gehad. De gehele wedstrijd hebben de gasten hard moeten zwoegen om de overwinning mee naar Kloos- terzande te nemen. RIA was zo wel vóór als na de rust beduidend sterker, maar vond op haar weg naar het doel een uitstekende Hontenisse-verdediging, die van geen wijken wist. De rust ging in met Cl0. Nauwelijks was het spel hervet of de reserve-doelman van RIA liet bij een der uitvallen van Hon tenisse de bal uit de handen vei len, welke fout door een der H.- voorwaartsen werd afgestraft met het enige doelpunt in deze wedstrijd (01). RIA bleef de rest van de tijd het Hontenisse- doel belagen, zonder dat de gast heren kans zagen de doelman van Hontenisse te verschalken. Vierde Klasse II: Luctor 16 12 1 3 48—21 25 Hontenisse 15 10 3 2 42—13 23 Koewacht 17 9 3 5 42—41 21 Steen 16 8 4 4 43—29 20 Aardenb. 17 8 4 5 49—34 20 Oostburg 16 7 4 5 30—33 18 Clinge 17 6 O 9 37—31 14 Sluiskil 15 3 3 9 25—38 9 RIA 15 4 1 10 28—41 9 EMM 15 3 3 9 21—45 9 IJzendijke 16 0 3 13 13—52 3 56. „Balor!" roept Wulfstan verbijsterd, terwijl zijn gelaat plotseling 'n asgrau we kleur krijgt. Zonder hem zelfs maar een blik waar dig te keuren, treedt het tweetal tot vlak voor de koning. Dan zegt Sverre: „Zoals U ziet, heer koning, heb ik mijn woord gehouden! En tevens heb ik het bewijs, dat deze man," hij wijst met zijn vinger be schuldigend op Wulf stan, „van het begin tot het einde gelogen heeft! Laat zijn ka meraad Balor spreken!" „Maar dat is bedrog!" stuift Wulfstan Woedend op. „Gij spant tegen mij samen! Gij hebt mij gezegd, dat Balor dood was." De Noorman heft de hand op. „Terug!" bijt hij Wulfstan toe. „Dat Balor spreke!" De Deen heeft geen verdere aansporing nodig. „Moordenaar," snauwt hij tegen Wulfstan. „Gij hebt mij uit de weg willen ruimen. Ge hebt mjj onder valse voorwendsels hier heen gelokt! Het is nooit je be doeling geweest, de zoon van je overleden broer tot je te nemen en hem een goede opvoeding te geven, zoals ge mij en de ande ren verteld hebt! Je enig doel was de oude boogschutter en de jongen te doden! En toen je op zet mislukte en ik een gevaar voor je dreigde te worden, zijt ge er zelfs niet voor terug ge deinsd mij te willen vermoorden!" „Je liegt!" valt Wulfstan hem woedend in de rede. „Geloof hem niet, heer koning! Die schurk," hij wijst op Sverre, „heeft hem ge dwongen dit verhaal te vertellen. Wie weet welke folteringen Balor eerst heeft moeten ondergaan vóór hij bereid was, die valse beschuldi ging uit te spreken!" „Niemand heeft mij gedwongen," antwoordt Balor woedend. „Ik zeg slechts de waarheid! Deze man heeft mij met gevaar voor eigen leven uit de burcht ontvoerd om mij aan je misdadige aanslag te onttrekken! Hij heeft mij verteld wat er vijftien jaar geleden is ge beurd en als je niet het hoofd der Jomsvikings was, zou ik je op deze plaats doorsteken!" Aan de woedende gezichten rond hem ziet de Deense aanvoerder, dat hij het spel heeft verloren. Van niemand kan hij nog genade ver wachten. Sluw dwalen zijn blikken in het rond en plotseling komt een duivel se glans in zijn ogen. Vóór iemand het kan verhinde ren heeft hij Winonah, die vlak naast hem staat, om het middel gegrepen. Met een vlugge bewe ging houdt hij haar als een schild voor zich uit, terwijl hij haar met de andere hand het brede dolkmes op de keel zet. „Als één van jullie een beweging durft te maken, zal ik toestoten!" krijst hij. SCHEIDSRECHTER VOOR BELGIE—NEDERLAND. De wedstrijd België—Neder land, welke op 4 April te Ant werpen wordt gespeeld, zal wor den geleid door de Oostenrijkse scheidsrechter Steiner. Deze zal worden bijgestaan door zijn land genoten Seipelt en Romaan als grensrechters. VOETBAL IN BELGIE. Voor de competitie van de Ko ninklijke Belgische Voetbalbond zijn in de eerste nationale afde ling de volgende wedstrijden ge speeld: Lyra- RC Mechelen 0—2; Ant werp—1Tilleur FC 3 0; FC Me chelen—FC Luik 2—1; Charleroi SCLierse SK 10; La Gantoise —Daring CB 2—0; Berchem Sp. Beerschot AC 2—1Standard CL —Union St Gilloise 3—1; SC An- derlecht Ol. Charleroi 5 3. Alle clubs hebben nu 26 wed strijden gespeeld. La Gantoise heeft de leiding met 34 punten, gevolgd door SC Anderlecht met 33 en FC Mechelen met 32 pun ten. Lyra staat onderaan met 15 p. BELGIE—NEDERLAND 0—1 De landenwedstrijd tussen de beide herenploegen van België en Nederland eindigde in een 1O overwinning van onze landgeno ten, een stand, welke reeds met rust was bereikt. Kruize maakte het enige doelpunt van de strijd.

de Vrije Zeeuw | 1954 | | pagina 3