Wat brengt de Radio] Vergroting van gevarenzone in Stille Oceaan De waterstofbomontploffing in de Stille Oceaan De reis van Koningin Elizabeth WRIGLEY Oorlogsinvaliden in Nederland Derde huwelijk van ex-koning Faroek? Aanzienlijk tekort aan levensmiddelen in communistisch China Strijd tegen handel in verdovende middelen in Italië verscherpt Een koe als leermiddel Onderwijzers beoordelen naar kwaliteiten Onderzoek naar de gevol gen van melksaneringen De kleinhandelsprijzen in België Verklaring van Russische ambassadeur te Parijs Speciale legeropleiding voor Schine? Moderne windmotoren De sociale positie der burgemeesters Zeelieden van Amstelstad dreigen naar Nederland terug te keren Schorpioenen in de Belgische Ardennen De in Londen gevonden zilveren guldens De aanbestedingen in de Benelux-landen OM HET SAARGEBIED Staking in Tunesië TWEEDE BLAD Vrijdag 26 Maart 1954 9e Jaargang No. 3108 Het Amerikaanse ministerie van Marine heeft de scheep vaart er van in kennis gesteld, dat de gevaarlijke zone van het proefgebied in de Stille Oceaan van ongeveer 150.000 tot onge veer 800.000 vierkante km is vergroot, aldus Sterling Cole, voorzitter van de congrescom missie voor atoomenergie. De vergroting is berekend op elke omstandigheid, die redelij- kerwijze kan worden voorzien. Cole kon echter niet schatten, hoe groot de uitstraling, de besmettingsmogelijkheid of de afstand, waarover radio-actieve as meegevoerd zou kunnen wor den, onder abnormale omstan digheden zouden zijn. Prof. Hans Thirring, een be kend atoomgeleerde, verklaarde tegenover een Reutercorrespon- dent te Wenen, dat er geen ge vaar bestaat, dat radio-actieve as in gevaarlijke hoeveelheden van het proefgebied in de Stille Oceaan tot zover als China, Ja pan of Califomië meegevoerd zou worden. Mogelijk zouden wel spoortjes radio-activiteit in stof of stofbevattende wolken te ontdekken zijn, doch deze zouden geen gevaar opleveren, aldus de professor. De Australische atoomgeleer de prof. Marcus Oliphant zeide, dat de atoombom die de Ameri kanen in de Stille Oceaan tet ontploffing hebben gebracht ongetwijfeld een baby is verge leken bij wat de Amerikanen in petto houden". De waterstofbom is een kwaad, dat de mensheid zich zelf heeft aangedaan, maar het zou te dwaas voor de wereld zijn om in paniek te geraken door de uitwerking van de bommen, aldus Oliphant. In Frankrijk gaf dr Massard de raad in geval van een atoom- aanval witte kleren te dragen en elk lichaamsdeel, ook ge zicht en handen, te bedekken om brandwonden door straling te voorkomen. Het gemakkelijk ste was een laken te gebruiken. Men dient te gaan liggen als men vliegtuigen hoort of de magnesiumflits ziet, die aan de ontploffing voorafgaat. In huis is onder de tafel de veiligste plaats, aldus dr Massard. Een vooraanstaand Brits atoomgeleerde zeide, dat het onmogelijk is te gissen hoever radio-actief stof bij een water stofbomontploffing wordt ver spreid. De verspreiding wordt, aldus deze geleerden, beïnvloed door de plaats, het materiaal in het gebied van de ontploffing, de windrichting en het weer. Indien bijv. een waterstofbom in de grond tot ontploffing wordt gebracht in een streek met veel kobalt, zal de as bui tengewoon gevaarlijk kunnen zijn. Bij een ontploffing in de lucht zal een groot deel van de kracht van de bom worden ge absorbeerd door de atmosfeer. Deze geleerde zeide verder, dat stof van verscheidene vul kanische uitbarstingen nog twee jaar na de uitbarsting in de at mosfeer is aangetroffen. Hij zei de, dat men de verhoudingen met uit het oog moet verliezen, want bij een atoomontpioffing komt minder energie vrij dan in een zwaar onweer. Volgens de advocaat van de Italiaan Minutolo, die de „Cor- rière Delia Sera" een proces wegens smaad heeft aangedaan, zal ex-koning Faroek van Egyp te in het huwelijk treden met de jeugdige Irma Capèce Minu tolo, dochter van zijn cliënt. De jeugdige Napolitaanse vergezelt Faroek sinds enige tijd op zijn reizen. Een woordvoerder van de ex- koning heeft Woensdag offi cieel verklaard dat Faroek niet voornemens is met Irma Minu tolo in het huwelijk te treden. De Chinese communistische re gering heeftduizenden boeren die de steden binnenstromen, om dat op het platteland millioenen honger lijden, doen terugsturei. In een hierover in het officiëli dagblad „Kwang Ming" gepubl ceerde richtlijn wordt verklaar dat deze massa-uittocht van he platteland naar de steden tot ee. „maatschappelijke chaos" zo leiden en het zaaien in het voor jaar nadelig zou beïhvloeden, ii dien er geen paal en perk aa zou worden gesteld. Het officiële „Pekingse Volk dagblad" heeft kortgeleden g< meld dat ongeveer honderd m lioen Chinese plattelands'oew ners in meerdere of mindere m te honger lijden. j -fiCnx- ityep achte soep, De zaak-Montesi heeft er toe geleid, dat de strijd van de Ita liaanse politie tegen de handel in verdovende middelen is ver scherpt. Er werden reeds ver scheidene centra ontdekt, waar dergelijke middelen werden vei- handeld en gebruikt. Te Modena werd een bende Amerikaanse en Japanse ge- vangen, een „te verwaarlozen toe- ionge mdsjes^eïèwe- „rden en geneesheren hebben val" «mzfc. E,-wj. ecMer wel tot |ebrulk slg„et. SSÏSSïSr verdovende middelen Het bestuur van de christe lijke scholen voor buitenge woon lager onderwijs te Dokkum heeft een merkwaardig initia tief genomen. Het is n.l. van plan een koe te kopen, die zal worden gebruikt om de minder begaafde jongens het melken te leren. Het is het bestuur gebleken, dat indien de leerlingen kun nen melken, zij gemakkelijker werk kunnen krijgen. Als die leerlingen op latere leeftijd le ren melken is de aanpassing aan het vrije arbeidsleven moei lijker en de kans op mislukking groter. Daarom wil het bestuur een koe als leermiddel aan schaffen en vraagt hiervoor van de gemeente de nodige gel den. Het beest zou 1000 moe ten kosten. Een weiland naast de school vraagt het bestuur in gebruik te mogen hebben om de koe te laten grazen. ZAPOTOCKY: De Tsjechoslowaakse presi dent, Antonin Zapotocky, heeft t ongres van onderwijzers te Praag verklaard, dat de on derwijzers met goede onderwijs kwaliteiten niet uit hun werk mogen worden gestoten, omdat zij geen lid zijn van de commu nistische partij. De president zei, dat lidmaat schap van de communistische partij geen schild mag zijn, waarachter onderwijzers, die onbekwaam zijn, zich mogen verschuilen. leerden en geneesheren hebben Woensdag langdurig vergaderd om te spreken over het instel len van een gemengde ploeg, welke de 23 Japanse vissers, die na de op 1 Maart j.l. op de Marshall-eilanden tot ontplof fing gebrachte waterstofbom radio-actief besmet bleken te zijn, te behandelen. Besloten is een verbindings commissie in te stellen voor het uitwisselen van gegevens. Als leider der commissie is Rokoezo Kobajasji, directeur van het Japanse welzij nsinstituut, be noemd. Op een Zuid-Japans dorpje is 6 dagen na de ontploffing as neergedaald. Onderzocht wordt, of deze as wellicht een gevolg is van de waterstofbomontplof fing. Uit Washington wordt ge meld, dat de Amerikaanse ma rineleiding heeft meegedeeld, dat na de ontploffing radio actieve as is neergedaald op de 4200 ton metende Amerikaanse tankboot „Patapsco", die be hoorde tot de schepen, welke bij de waterstofbomontploffing wa ren betrokken. Verklaard wordt dat slechts een lichte radio-actieve besmet ting heeft plaats gevonden en dat, voor zover tot nu toe was ming-in het onmiddellijk proefge bied werd gevangen. In de ver klaring wordt gezegd, dat de „ex tra voorzorgsmaatregelen, die in het gebied zijn ingesteld, ruim schoots voldoende voor de vei ligheid worden geacht". President Eisenhower beloofde Woensdag met admiraal Strauss, de voorzitter van de Amerikaan se commissie voor atoomenergie, te zullen praten over de moge lijkheid, dat verslaggevers toe komstige waterstofbomproefne mingen bijwonen. Hij gaf deze be lofte nadat een verslaggever ge klaagd had over het „uranium- gordijn van geheimhouding". en cocaïne en tot deelneming aan orgieën. Te Bologna werd cocaïne verkocht voor 10.000 lire per gram. Te Genua werden grote hoeveelheden in beslag genomen. Reeds verscheidene jaren is Italië door de V. N.-commissie voor de verdovende middelen er van beschuldigd de belangrijk ste bron te zijn van de voorzie ning van de wereldhandel in verdovende middelen. Op hoog niveau worden be sprekingen gevoerd over de ge volgen van de melksaneringen in verschillende gemeenten des lands. Een reeks klachten over dit streven tot het gezond ma ken van de melkdistributie, waaruit in ernstige of minder ernstige mate monopolieposities in verschillende takken van de melkhandel zijn voortgekomen of dreigen te ontstaan, waar door een normale concurrentie soms onmogelijk wordt ge maakt, is thans onderzocht. Verwacht kan worden, dat de ministers van Landbouw en Economische Zaken en de staatssecretaris voor Midden standszaken zich op korte ter mijn over deze aangelegenheid zullen beraden. In welingelichte kringen wordt aangenomen, dat maatregelen om excessen bij vrijwillig ondernomen sane ringspogingen in de melkdistri butie te vermijden of ongedaan te maken, aanstaande zijn. Verwacht wordt dat het index cijfer der kleinhandelsprijzen voor Maart 422,3 zal bedragen tegen 423,6 in Februari. Deze dating is eensdeels toe .e schrij- „De Sowjet-Unie streeft voor alles naar het ontstaan van een tijdperk van vrede, opdat zij zich kan wijden aan een herstel van het evenwicht in het eco nomische leven van haar volk. Zij meent, dat een duurzame vrede kan samengaan met het bestaan van 2 verschillende po litieke opvattingen van het ie - ven en het wereldgebeuren", al dus een verklaring van de Sow- jet-ambassadeur te Parijs, Ser ge Vinogradof, tegenover Marcel Plaisant, voorzitter der commis sie voor buitenlandse aangele genheden van de Franse raad der republiek (is Eerste Ka mer). Vinogradof zeide dit in een particulier gesprek met Plais- sant. Laatstgenoemde is lid der radicale partij. eten hiervan nadelige gevolgen heeft ondervonden. De tankboot wordt thans in de haven van Pearl Harbour grondig nagezien. De Japanse minister van Bui tenlandse Zaken, Katsoeo Okaza- ki, heeft Woensdag meegedeeld, dat de politie een onderzoek in stelt naar een bericht, dat radio actieve as, die op een Japanse vissersboot was terechtgekomen, naar een communistisch land zou zijn overgebracht. Hij vermeldde noch de naam van het land noch de bron van het bericht. De minister beantwoordde vra gen van leden van de commissie van Buitenlandse Zaken van het Lagerhuis. Japan is niet van plan bij het internationaal gerechtshof te Den Haag in beroep te gaan te- De secretaris van dè Labour- In de oorlóg, zo voegde Cham- partij van West-Australië, F. E.berlain hieraan toe, deelde de ko- Chamberlain, die zeide namens 1 ninklijke familie de gevaren van 70.000 Australische arbeiders te het volk. Hij zeide er van over- spreken, heeft verklaard, dat hij tuigd te zijn, dat, zo de koningin de verandering van hèt reispro- en de hertog van Edinburgh hun gram van koningin Elizabeth met eigen wens zouden volgen, zij de daarvoor opgegeven reden thans nog, de oorspronkelijke (een epidemie van kinderverlam- reisroute zouden hervatten, ming) als beledigend voor de Inmiddels wordt uit Adelaide ven aan seizoensinvloeden en staat beschouwt. Het aanvoeren gemeld, dat twee meisjes, één anderdeels aan het feit, dat de van voedsel uit andere streken en van zes en één van vijf, door de regering wist te bereiken, dat de het verbod, om de koningin rui- afzetting zijn geslipt en de ko- melkprijs vroegtijdig werd ver- kers aan te bieden en haar hand ningin ieder een enveloppe in de laagd en de koffiebranders de te drukken, vestigen volgens hand hebben gedrukt met in elk verbintenis aangingen een ver- Chamberla.n de indruk, dat West- r een munt van threepenny. D.t was voor de spaarpot van prins Charles en prinses Anne bestemd, zo zeiden de meisjes. Zij vestigden met haar daad overi gens een traditie. Haar moeder de meisjes zijn zusters had 27 jaar geleden hetzelfde gedaan bij een bezoek van de koningin-moe der, toen nog hertogin van York. De munt was toen bestemd voor de spaarpot van de hu.dige ko ningin Elizabeth. gebleken, geen der 92 opvaren- dere stijging der koffieprijzen Australië een door ziekte zwaar voorlopig zelf op te vangen. bezochte gemeenschap is. Tob niet langer verhoogt Uw werklust. Verkwikt en verfrist; bevordert Uw De Washington Post meldt van een niet nader genoemde functionaris van het Ameri kaanse ministerie van Lands verdediging te hebben verno men, dat de 26-jarige dienst plichtige soldaat David Schine, een medewerker van McCarthy, die het onderwerp is geworden van-een strijd tussen de minis ter van het Leger Stevens en de senator, waarbij het er om gaat of McCarthy en zijn voornaam ste rechtskundige raadgever Cohn hebben gepoogd een voor keursbehandeling in het leger van Schine te verkrijgen, zal worden ingeschreven als leer ling aan de legerschool voor het opleiden van onderzoekers naar misdaden, die is gevestigd in kamp uordon, in Georgia. Schi ne zou volgende week de lessen aan deze school beginnen te volgen. Het blad meldt nog dat nor maal candidatjuren voor het doorlopen van deze cursus, die 10 tot 12 weken duurt, hetzij de rang van korporaal moeten hebben, hetzij 2 jaar actief in het leger moeten hebben ge diend. volgens het blad is aan Schine vrijstelling van deze er eisten verleend. In de entreehal van het hoofd gebouw der technische hoge school te Delft is, zoals gemeld, op initiatief van de nijverheids organisatie T.N.O. een maquette opgesteld. Deze geeft een indruk van verschillende methoden voor het nuttig gebruiken van de energie, die met behulp van moderne windmotoren, kan worden gewonnen, zowel voor particuliere voorziening als voor bedrijven. Gegevens over enkele types van dergelijke motoren izijn bij leze maquette aanwezig. De maquette heeft de vorm van ?en berglandschap en de 3 zich daarin bevindende electromoto- ren kunnen in werking worden .esteld. Door middel van een deine draaiende propeller en ien brandend lampje wordt de windmolen gesuggereerd. De maquette is beschikbaar gesteld door de firma Enfield Cables uit Engeland, die zich o.a. op dit gebied beweegt. De -xpositie is gedurende enige exen op werkdagen te bezich tigen. v t Voor het winnen van energie rit windkracht is binnen de or ganisatie voor Europese econo mische samenwerking een in- oernationale werkgroep ge vormd, waarvan binnenkort de rapporten en verhandelingen in druk zullen verschijnen. Volgens de Indase bladen hebben leden van de Franse gen het Amerikaanse besluit om politie van Pondichery op Indi- het proefgebied bij Bikini te ver groten, aldus Okazaki. Hij haalde andere berichten aan, volgens welke „onbekende personen" zou den hebben aangeboden kleren van de bemanning van de „Foe- koeroe Maroe" te kopen, die door radio-actieve as overdekt werd. i De Amerikaanse commissie voor atoomonderzoek schreef in een verklaring aangeboden door de Amerikaanse ambassadeur, dat de kans van radio-actieve vis buiten het proefgebied wordt ge- aas gebied de burgemeester van Mudaliarpet (India nabij Pondichery) en nog 2 Indiërs gearresteerd. De Indiase consul heeft opdracht ontvangen de terugzending der gearresteer den te bewerkstelligen. Ook wordt de bestraffing geëist voor de verantwoordelijken. De consul heeft voorts op dracht ontvangen van de Fran se autoriteiten de verzekering te eisen, dat dergelijke inciden ten niet meer zullen voorkomen. Van Maandag 3 Mei tot en vens van Amsterdam en een met Donderdag 6 Mei zullen tocht door de Zaanstreek. Zowel zoals bekend 50 Belgische, 12 te Arnhem als te Zaandam zal Franse, 12 Luxemburgse en 12 het gezelschap officieel worden Nederlandse oorlogsinvaliden ontvangen resp. door het ge- de gast zijn van de stichting Moveo („Meer ontspanning voor ernstige oorlogsgewonden"). Het gezelschap zal te Noord- wijk aan Zee logeren en van daaruit uitstapjes door ons land maken. Het programma ver meldt oun. op Dinsdag 4 Mei een bezoek aan Arnhem en een kranslegging bij het oorlogs monument op de Grcbbeberg en op Woensdag 5 Mei een rond vaart door de grachten en ha- meentebestuur en dour de „Zaanse gemeenschap". In de namiddag van Woensdag 5 Mei zijn er recepties in de Franse en Belgische ambassades en in de Luxemburgse legatie te 's-Gra- venhage. Voor Donderdag 6 Mei staaD een bezoek aan Maduro lam op het programma. In hotel „De Witte Brug" biedt die dag de World Veterans Federation de deelnemers een afscheidslunch aan. De minister van Binnenland se Zaken heeft de Eerste Ka mer, ter vertrouwelijke kennis neming door de leden, doen toe komen de samenvatting van het door prof. dr P. J. Bouman in gestelde onderzoek naar de so ciale positie van de burgemees ters. De 44-jarige mevr. W. van Terland-Van de Hoven uit Til burg is in de Koestraat te Til burg met haar rijwiel gevallen, juist toen een vrachtauto pas seerde. Hoewel de chauiieur nog trachtte een aanrijding te voorkomen, kreeg de wielrijd- ster de wielen van de vra. nt- wagen over het hoofd, waardoor zij op slag werd gedood. Twintig Nederlandse zeelie den, die naar Vancouver waren gevlogen om het vrachtschip de Amstelstad te bemannen, hebben gedreigd naar Nederlanu terug te keren, tenzij het schip wordt opgeknapt. De Amstelstad kwam Dinsdag in Vancouver aan nadat 10 of- cicieren en 6 kellners het schip van Japan over de Stille Oceaan hadden gevaren. De oorspron kelijke bemanning van 19 kop pen verliet in Japan het schip uit protest tegen het verstrek-' ken van „slecht voedsel en drinkwater" en tegen „slechtt levensomstandigheden en ee onredelijke behandeling". De nieuwe bemanning ver klaarde, dat zij niet aan boore zal gaan, tenzij het scnip wordt opgeknapt, schoon linnengoec. verstrekt en meer voedsel aan boord wordt genomen. De Amstelstad zou volgens de plannen met graan naar Japan i terugkeren. In de Belgische Ardennen le ven schorpioenen. Dit onthult de heer Charles Dubois, een archeoloog in het maandblad van de vereniging voor histori sche, archeologische en folklo ristische opsporingen. „Toen wij op een warme dag in Juli verleden jaar een platte steen omkeerden bij de Leigroeve van Wisembach (Fauvillers) vonden wij een dergelijk beest", zo ver telt hij. Het had een grijs-zwar te kleur. De heer Dubois wijst er echter op dat deze soort schor pioen niet dezelfde is als die welke in Zuid-Frankrijk voor komt. De schorpioen, die in de Ardennen werd aangetroffen, is de. zgn. Europese, die slechts 3 cm lang wordt. Zijn beet is nim mer dodelijk maar kan niette min lelijke gevolgen hebben, zo schrijft hij. Naar aanleiding van de on langs gemelde „schat" van 1000 zilveren guldens, gedateerd 1945, dip onder een Londense boom was gevonden, deelt men aan het A.N.P. van de zijde der K R.O.-televisie mee, dat de herkomst van deze guldens geenszins raadselachtig is. Dezer dagen vertoonde de heer Schulmann, juist van de munt- veiling van Faroek uit Egypte teruggekeerd, zulk een gulden in een T. V.-uitzending. Deze guldens zijn tijdens de oorlog geslagen ten behoeve van de bevrijdende Irene-brigade, maar zij zijn evenwel nimmer gebruikt. De partij guldens is later ter vereffening van schulden aan de Ver. Staten teruggegeven. ZATERDAG 27 MAART HILVERSUM I: 7.00 Nieuws; 7.13 Gram.; 8.00 Nieuws; 8.18 Gram.; 8.55 Voor de vrouw; 9.00 Gymn.; 9.10 Gram.; 9.30 Water standen; 10.00 Causerie; 10.05 Morgenwijding; 10.20 Voor de arbeiders; 11.40 Piano; 12.00 Gram.; 12.30 Mededelingen; 12.33 Gram.; 13.00 Nieuws; 13.15 Varia; 13.20 Orkest; 13.45 Sport; 14.00 Gram.; 14.25 Fries progr.; 14 50 Gram.; 15.20 Causerie; 15.35 Dansmuziek; 16.05 Orkest; 17.00 Actualiteiten17.30 Gr.; 18.00 Nieuws; 18.20 Amus. mu ziek; 18.40 Regeringsuitzending; 19.00 Art. staalkaart; 19 30 Cau serie; 20.00 Nieuws; 20.05 Gev. programma; 22.00 Soc. commen taar; 22.15 Franse muz.; 22.40 Hoorspel; 23.00 Nieuws; 23.15 V erzoekprogr amma. HILVERSUM n: 7.00 Nieuws; 7.15 Gymn.; 7.30 Koor; 7.45 Ge bed; 8.00 Nieuws; 8.15 Gram.; 9.00 Voor de vrouw; 9.40 Gram.; 10.00 Voor de jeugd; 10.15 Ope rette; 11.00 Voor de zieken; 11.45 Piano; 12.08 Orkest; 12.30 Mededelingen; 13.00 Nws.; 13.20 Orkest; 14.00 Boekbespreking; 14.10 Voor de jeugd; 14.20 Eng. les; 14.40 Orkest; 15.00 Kunst; 15.35 Koor; 16.00 Gram.; 16.30 Causerie; 17.00 Voor de jeugd; 17.55 Sport; 18.00 Gev. liedjes; 18.15 Weekoverzicht; 18.25 Or- 18.15 Weekoverzicht; 18.25 Or kest; 18.45 Buitenl. correspon denties; 19.00 Nieuws; 19.10 Gr.; 19.25 Pari. overzicht; 19.30 Gr.; 20.25 De gewone man; 20.30 Jauserie; 20.50 Gram.; 21.00 doorspel; 21.50 Orkest; 22 (k Actualiteiten; 22.30 Klankbeeld; 22.45 Gebed; 23.00 Nieuws; 23.15 Esperanto; 23.25 Piano. BRUSSEL VI.: 12.00 Gram.; 12.30 Weerbericht; 12.34 Gram.; 12.50 Koersen; 13.00 Nieuws; 13.15 Gram.; 14.15 Gram.; 15.45 Orkest; 16.00 Accordeon; 16.15 Gram.; 16.30 Accordeon; 16.45 Eng. les; 17.00 Nieuws; 17.10 Gram.; 17.30 Koor; 18.00 Gram.; 18 30 Voor de soldaten; 19.00 Nieuws; 19.40 Gram.; 19.45 Cau serie; 21.30 Opera; 22.07 Nws.; 22.22 Opera; 22.56 Nieuws; 23.00 Opera. Zoals bekend zal op 27 Maart a.s. te Brussel een Beneluxcon- ferentie worden gehouden, waar ook het probleem der aanbeste dingen ter sprake zal komen. Tijdens de conferentie van 5 Februari heeft het comité van ministers reeds van gedachten gewisseld over de opneming van een beveiligingsclausule in het ietreffende protocol en over de jublicatie van het resultaat Ier aanbestedingen. Het Belgi- che verbond van industriëlen wijst er thans nogmaals in een erscommuniqué op dat, gezien het grote verschil in de syste men van aanbesteding in Bel gië en Nederland, het onlogisch Ou zijn een volledige gelijkheid van behandeling te willen in voeren voor nationale en bui tenlandse inschrijvers in beide landen zolang de Belgische en Nederlandse procedures op el- xaar zijn afgestemd. „Bondskanselier Adenauer is niet gemachtigd om over het Saargebied te onderhandelen. Wanneer er nu een voorlopige regeling voor de Saar wordt ge troffen, kan dat morgen ook t.a.v. Aken en omgeving en de Palts geschieden", aldus ver klaarde het bondsdaglid voor de vrije Duitse partij (die deel uit maakt van Adenauers coalitie regering) Von Manteuffel in een toespraak te Bielefeld. Von Manteuffel, die het Saar- plan-Van der Goes van Naters verwierp, vervolgde: „De vrye democratische partij zal nimmer haar goedkeuring schenken aan een koehandel, waarbij het Saargebied wordt geruild voor toestemming der 'Westerse ver bondenen voor een Westduitse herbewapening. Wanneer Duits land afstand doet van de Saar, brengt het tevens op bedenke lijke wijze zijn aanspraken op de verloren Oostduitse gebieden in gevaar", verklaarde hy. In Tunesië is een algemene staking begonnen. Men eist sa larisverhoging.

de Vrije Zeeuw | 1954 | | pagina 5