Van Nelle's Koffie LEVEND GESCHENK KING Het reconstructieplan Schouwen en Duiveland li De mogelijkheid van oorlog voering met radio-actieve stof Zeeuwse Raad voor de Landbouwvoorlichting geïnstalleerd W\, fwee maal zo lang vers dus dubbel zo geurig! Leden van Amerikaanse ambassade in Moskou van Duitse oorlogsmisdadigers spionnage beschuldigd vrijgelaten Cobaltbom zoek in Australië RAAD VOOR DE SCHEEPVAART Landbouwers vormen vrijwillig broedreservaat Expositie „De Ramp" SCHAKEN. met die échtepittige smaak! AUSTRALISCHE STUDENT VOND DE COBALT. Een beroep op de natuur PEPERMUNT Het onderhoud van Zaroebin met Dulles Hijnramp in Polen GASONTPLOFFING IN GLANERBRUG. AGENDA DonderéagmuUlag heeft de di recteur-generaal vart de Land- bouw, ir A. W. van der Plassche, in hotel „Be Korenbeurs" te Goes de Zeeuwse raad voor de land bouwvoorlichting' geïnstalleerd. De taak van deze raad is hei geven van advies en leiding bij de verdere ontwikkeling van de landbouw en het bepalen van een standpunt ten opzichte van be langrijke kwesties, die zich kun nen voordoen. Ir Van der Plassche zag in deze installatie een belangrijke ge beurtenis voor landbouwend Zee land. De behoefte aan voorlich ting doet zich steeds meer gevoe len en ook de technische ontwik keling schrijdt verder, evenals het wetenschappelijk onderzoek, dat 'n steeds hoger vlucht neemt, en zich steeds meer aan de prak tijk aanpast. Het landbouwonder wijs ontwikkelde zich snel na de oorlog. Op de bedrijven komen steeds meer mensen, die ontvan kelijk zijn voor voorlichting en die gegeven adviezen zullen be grijpen. Een andere ontwikkeling is ge weest dat 'het werk van het con sulentschap zich verder uitbreid de, er moest efficiënter gewerkt worden en de arbeid kreeg een gespecialiseerder karakter. De voorzitter van de raad, de heer J. Kakabeeke uit Wol- phaarts-dijk, gaf in zijn antwoord- rede een globaal overzicht van de eventuele werkzaamheden van de raad. Namens de landbouwstandsor- ganisaties sprak de heer C. Put ter uit Axel de geïnstalleerden raad toe. Verder spraKen nog ir W. Kakebeeke namens de Vee teelt, de 'heer C. J. van Lange- raad namens de verenigingen van bedrijfsvoorlichting en tenslotte ir Van Dijk nhmens het landbouw onderwijs. Als leden van de raad zijn aan gewezen de heren: J. Kakebeeke, voorzitter; dr ir C. W. C. van Bee- kom, secretaris; G. Bom; ir W. L. Harmsen; ir J. van Hennik; A. Lorier; J. Lukaart en A. van de Voorde. ■K I Koffie is nu, meer dan ooit, de goede zorgen van de huisvrouw waardU moet er zeker van kun nen zijn dar U koffie vers van de branderij krijgt. Want daar zit alle kracht en alle geur nog in! Denkt U er aan? Door de nieuwe verpakking blijft Van Nelle's Koffie tweemaal zo lang vers! Ook in nieuwe verpakking! Roodmerk per 100 gram f 1-02 Het blad van de Sowjetrussi- sche vakbond, „Troed", heeft 4 leden van de Amerikaanse am bassade te Moskou, te weten, lui- Zij, tenant-kolonel Howard L. Felch- die'de leiding hebben van de con- lin, majoor Martin D. Manhof, sulentschappen, moeten een breed inzicht hebben in de technische, maar ook sociaal-economische vraagstukken en een tegenwicht vormen tegen de verdergaande specialisatie. Een gewichtige stap in deze ontwikkeling is de instelling ge weest van het college van consu lenten. Dit betekende een hele verbetering, maar dit college bleef een ambtelijk apparaat. Een gelukkig verschijnsel was, dat eveneens na de oorlog een streven, vooral van de georgani seerde landbouw, viel te constate ren om zo veel mogelijk alles zelf te doen. Een commissie werd ingesteld om deze gang van za ken te bestuderen en als conclu sie kwam uit de bus de wenselijk heid om raden van voorlichting te stichten. Ir v. d. Plassche wilde aan de raden een grote mate van auto nomie toeschrijven. Nodig is dat de leden een goed 'begrip hebben voor hun taak. De samenstelling van de colleges heeft dan ook wel enige moeilijkheden gegeven. Ook in Zeeland. Dit is ook de reden waarom er nog slechts drie ra den in het hele land zijn inge steld. majoor Walter A. Mackinney, al le drie assistenten van de Ame rikaanse 'militaire attaché, en sergeant Eugen Williams, spion nen genoemd. De vier militairen worden door het blad beschuldigd van het aan de dag leggen van „verdachte be langstelling" voor vliegvelden, stations, benzineopslagplaatsen, radio-stations, toen zij zich op reis bevonden in de transsiberi- sche expresse, van Moskou naar Chabarofsk, een belangrijk spoor wegknooppunt in de nabijheid van de grens van Mandsjoerije. Volgens „Troed" zijn spionnage- documenten gevonden in een cou pe van de trein, die, tezamen met de aangrenzende coupe, door de vier Amerikaanse militairen ge bruikt was. Het desbetreffende bericht wordt door de krant gebracht in de vorm van een brief over de vondst, afkomstig van de hoofd conducteur van de trein. De mi litairen worden opgevorderd de documenten, die zij blijkbaar ver geten hadden, op te halen bij het bureau van de spoorwegen te Moskou. Reuter tekent hierbij aan, dat de beschuldiging slechts in De discussies in de provinciale staten van Zeeland over het re- constructierapport Schouwen- Duiveland zijn Woensdagmiddag geëindigd met de aanvaarding van een motie, ondertekend door alle fractieleiders, welke betrek king had op het probleem der dorpskernen. Deze motie werd in gediend door de heer A. A. van Eeten (A.R.) en luidde als volgt: „De provinciale staten van Zee land, gehoord de besprekingen naar aanleiding van het aan de Gedep. Staten uitgebrachte rap port inzake de reconstructie van het eiland Schouwen-Duiveland en de in verband daarmee inge zonden adressen, spreken als hun oordeel uit: dat de door de reconstructiecom missie Sch-ouwen-Duiveland uit gesproken wenselijkheid voor de wederopbouw van de dorpen in Midden-Schouwen uit te gaan van de gedachte, dat de gemeente Se- rooskerke een hoofdkern zal moe ten worden met daarnaast de ne venkernen Kerkwerve en Scha- rendijke, niet wenselijk geacht moet worden, -dat belanghebbenden volledige vrijheid dient te worden gelaten in de bestaande kernen Eikerzee. Ellemeet, Kerkwerve, Noordwel- ie en Serooskerke onmiddellijk te doen herbouwen, dat boven Serooskerke als dorps kern de voorkeur dient te worden gegeven aan een nader in te stel len economisch-technisch onder zoek naar een eventueel nieuw te vormen kern, dat het noodzakelijk is, dat ge deputeerden terzake een deugde- iijK voorstel ontvangen, onder meer wat de financiële conse quenties betreft, waarbij het mo gelijk gemaakt zou kunnen wor den, dat ook voor hen, wier wo ningen nog herstelbaar zijn, bij zondere financiële faciliteiten ge geven zullen worden om in de nieuwe kern te herbouwen, dat de naschade aan door zout water beschadigde woningen niet onderschat moet worden en het dientengevolge hoogst raadzaam is bijzondere aandacht van de re gering te vragen voor de normen, waarnaar deze woningen op al of niet herstelbaarheid beoordeeld worden, dat het tenslotte in hoge mate wenselijk geacht moet worden de één- en tweekamerwoningen als onherstelbaar te beschou wen". De motie is getekend door de heren: ir G. P. M. Dikötter, P. V. M. Vercauteren, J. Hommes, L. P. van Ooorschot, A. Vermaire, J. L. Verhagen, A. A. van Eeten. Deze motie is aangenomen met slechts vier stemmen tegen en wel die van de gedeputeerden, de heren mr dr A. J. J. M. Mes, mr A. J. van der Weel en C. Hame link 'en die van de heer jhr mr T. A. J. M. Schorer. Voorts werd tijdens de discus sies door verscheidene sprekers aangedrongen op bestudering van de mogelijkheden voor de oester- en mosselkwekers om tijdig om te schakelen van de visserij op een ander beroep, dit in verband met het deltaplan. Hetzelfde werd verzocht ten aanzien van de Kustvisserij. Belanghebbenden moeten het veilige gevoel hebben, dat zij niet in de steek worden gelaten en dat aan hun belangen aandacht wordt geschonken, aldus redeneerde men. „Troed" is verschenen. Vele le den van buitenlandse diplomatie- Ke missies hebben reeds reizen gemaakt naar het gebied van de Zwarte Zee, de Oekraine, Cen- traal-Azië en Siberië. Volgens het krantenbericht hebben de Amerikanen foto's ge maakt. Het gevondene leek op 'n vragenlijst van de geheime dienst betreffende namen van plaatsen en spoorwegstations tussen Mos kou en Chabarofsk. De Amerika nen hadden zich kennelijk gedra gen alsof zij zich er van bewust waren geweest, dat zij iets onge oorloofds deden. De vier Amerikaanse militairen maakten de reis MoskouChaba rofsk, gedurende welke zij vol gens „Troed" de gewraakte docu menten verloren hadden, in Sep tember 1953. De Amerikaanse ambassade te Moskou heeft geweigerd eniger lei commentaar te geven. De Australische radiostation? hebben een bericht omgeroepen dat in de nabijheid van het in stituut voor medische weten schap te Adelaide (Australië) 'n cobaltbom verloren is. Dit radio actieve voorwerp kan de dood veroorzaken van een ondeskun dige vinder. De bom, die blijkbaar onge merkt uit de dikke loden houder is gevallen, is mogelijk opge raapt door een voorbijganger. Toen het verlies ontdekt werd, werd de omgeving onmiddellijk afgezocht met behulp van Gei- ger-apparaten en Scintillome ters, tevergeefs echter. Een mogelijke vinder kan het leven verliezen ten gevolge van brandwonden, als hij de cobalt bom in zijn zak zou steken. Een 18-jarige student, Clement Brian Tonkin, heeft Donderdag te Adelaide op straat een cylin der met radio-actief cobalt ge vonden. Hij zal worden onder zocht om te zien, of hij nadelige gevolgen zal ondervinden van het feit, dat hij de cylinder korte tijd in zijn borstzak heeft gedragen. Hoewel de cylinder in een be schermend omhulsel zat, wordt het niet onmogelijk geacht, dat Tonkin over een week of twee een, overigens niet ernstige, brandwond op zijn borst zal krij gen. De student, die het voorwerp vond, stak het eerst in zijn borst zak en later in zijn tas. Thuis ge komen hoorde hij pas, wat hij had gevonden. door BRUNO J. VAN LHEENKE (Nadruk verboden). 8) „Ja, inderdaad. Ik weet niet hoe het kwam, maar ik was ontzettend van streek toen ik dat las. Ik zocht in vaders dag boek dat ik natuurlijk nog nooit ingekeken had naar verdere gegevens over deze uit vinding. Zoals de meeste ge leerden, was ook vader vrij on voorzichtig met sommige din gen. Hij schreef rustig de meest geheime dingen in zijn dagboek, dat hij in een open lade van zijn bureau had liggen, zonder er een seconde aan te denken, dat die onvoorzichtigheid hem wel eens duur zou kunnen ko men te staan. Hoe ik ook zocht, ik kon geen gegevens meer vin den. Ik ontdekte, dat er kenne lijk bladzijden uit het dagboek waren gehaald". „Dat er bladzijden uit het dagboek waren gehaald?" echo de John. „Waarom denk je dat"? „Vader schreef, zoals ik al zei, prachtisch iedere dag in zijn dagboek. Iedere aantekening dateerde hij en iedere dag nam hij een nieuw vel, ook al waren er maar een paar woorden op het De gemengde Amerikaans- Duitse raad, die in 1953 is inge steld ter beoordeling van geval len van Duitse oorlogsmisdadi gers, die voor vrijlating in aan merking zouden komen, heeft, blijkens een mededeling der Amerikaanse hoge commissie in West-Duitsland, 19 dezer 84 veroordeelden op vrije voeten gesteld. Noch de namen der veroor deelden, noch de misdrijven, waarvoor zij werden veroor deeld, zullen bekend worden ge maakt. De raad telt 3 Amerikaanse en 2 Duitse leden. De vrijgelatenen bevonden zich in de gevangenis van Landsberg. In deze gevangenis zijn thans nog 199 Duitse oor logsmisdadigers. Men meent, dat zich in ande re, onder toezicht der Britse en Franse bezettingsautoritciten staande gevangenissen, respec tievelijk nog 71 en 75 veroor deelde Duitse oorlogsmisdadi gers bevinden. HET STOTEN OP EEN WRAK VAN HET S.S. „ARNEDIJK." Op 8 Februari 1953 is het s.s. „Arnedijk" in de Wielingen op weg naar Antwerpen gestoten op het wrak van de „Francis Asbu- ry". Pas op 17 Februari d.a.v. is te Hamburg ernstige schade aan de „Arnedijk" vastgesteld. Tijdens het onderzoek door de Raad voor de Scheepvaart op 19 Februari 1954 heeft de inspec teur-generaal voor de scheep vaart, de heer J. Metz, de kapi tein als een verzuim aangere kend, dat hij niet direct in Ant werpen er op heeft aangedron gen een duikeronderzoek te laten instellen of het schip in een dok te laten opnemen. De heer Metz stelde de raad voor tegen de kapi tein geen maatregelen te nemen, maar vroeg de raad de hoofd machinist te straffen door het uitspreken van een berisping, omdat deze de tank 1 niet gere geld en goed had gepeild en toch gerapporteerd heeft, dat de tanks herhaaldelijk gepeild waren. In zijn uitspraak zegt de raad, dat de kapitein en de hoofd- 'machinist fouten of slordigheden ^CVsX\\X\\X\\\\\\\\\\Vs\\\\\N>XNVvVv\\N\\\XV\\\\X\\NN\V^NN\VCC,v\\\\NN\N\\\\N\\\NNNXNN\\\VCS\\>^^ hebben gemaakt, maar dat zij hun lering uit dit geval hebben getrokken. De raad heeft mits dien beslist, dat kapitein C. Haagmans en hoofdmachinist H. J. J. Blom niet gestraft worden. Een 18-tal landbouwers, eige naren van landerijen in de Vel- digerbinnenlanden in het Stap- horsterveld onder Zwartsluis, heeft besloten vrijwillig een broedreservaat voor weidevogels te vormen. 'Zij zullen n.l. voor hun terreinen geen vergunnin gen meer verlenen tot het zoe ken van eieren. Zij zijn tot hun gezamenlijk besluit gekomen op initiatief van de heer Kronenberg uit Zwartsluis. Men had de laatste jaren geconstateerd, dat het aantal weidevogels in de streek voortdurend kleiner werd. Door de vorming van dit vrijwillige reservaat kunnen nu in een ge bied van meer dan 150 ha de weidevogels ongestoord broeden. %i0 Geen tijd, geen tijd... uitdrukking van deze eeuw! Het werk stelt hoge eisen. Ontspanning en vermaak spelen een steeds belangrijker rol Drukker en jachtigcr wordt het leven. Dat is allemaal niet erg, zolang U maar een middel hebt, dat de balans in even wicht houdt. Doe nü een beroep op de Natuur: zij zal U hdpen. Zij geert U het beste dagelijkse middel ter op wekking en verkwikking: de natuur zuivere KING-pepermunt. Het is aan U om daar iedere dag dankbaar te profiteren! het beste dagelijkse middel ter opwekking en verkwikking van vorige vel geschreven. Als hij ai eens niet schreef, dan was dat doordat hij onverwachts van huis wegbleef, en dan gaf hij de vol gende keer dat hij schreef voor zichzelf altijd de reden Op van het verzuimen om een of meer dagen niet te schrijven. Nu miste ik aantekeningen van zes en twintig dagen, zonder dat er door vader redenen van verzuim werden ge noemd." John floot even. „Opeenvolgende dagen?" vroeg hij. „Neen, soms is één week com pleet, soms twee weken, soms maar een paar dagen. Toen kreeg ik argwaan. Zouden vader en moeder zijnvermoord? Zou die gaskraan expres open zijn ge zet?" „Zoals je misschien wel weet, werden vader en moeder dood in bed gevondengasverstikking. De gaskraan stond half open. Aan zelfmoord werd niet gedacht. In zelfmoord geloofde ik trou wens ook niet. Officieel werd het „een rampzalig ongeluk" ge noemd en daar hield het mee op, ook al werden er hier en daar zinspelingen gemaakt, dat mijn vader te veel zou weten. Het was eind 1944 en we hadden nog volop oorlog, dus het zou zo gek niet zijn als vader, die per slot een vooraanstaande geleerde was, in derdaad voor een van de partijen te veel wist. Maar waarom dan moeder óók te vermoorden? Moord leek mij onlogisch en ik accepteerde dus de uitleg „onge luk". Mieke zweeg even. „Waar was jij eigenlijk toen het gebeurde? Logeerde je niet ergens?" vroeg John. „Ja," zei Mieke, „ik logeerde bij een vriendin van me. Hoe herin ner je je dat nog zo?" „Wel, ik werkte in die tijd bij de Intelligence Service en was de laatste maand van 1944 en begin 1945 in Engeland. Normaal zat ik vrij veel in Aemerika of voerde ik andere opdrachten uit. Natuur lijk wordt over zo'n geval nogal gesproken, vooral bij onze dienst. Ik weet wel, dat er iets van een onderzoek is geweest in Epsom, maar of het lang is doorgezet en wat of het resultaat was. weet ik niet; per slot stond ik er vol komen buiten." „O, juist ja. Ja, ik weet natuur lijk dat ze een onderzoek hebben ingesteld, een vrij serieus onder zoek naar ik aanneem, maar de resultaten waren nihil en daar- UP werd 'het onderzoek ook be ëindigd", zei Mieke. „Enfin, ik kan verder vrij kort zijn. Ik wilde nog niet naar Scotland Yard gaan en besloot zelf eerst eens uit te kijken. Eerst probeerde ik meer gegevens te krijgen, die mij in mijn vermoeden zouden sterken Tijdens het onderhoud van Zaroebin, de Sowjet-ambassadeur in Washington, en minister Fos ter Dulles is voornamelijk gespro ken over het lot van de in Janua ri verdwenen secretaris van de Russische diplomatieke missie in Tokio, Rastoworof, aldus heeft Donderdag een woordvoerder van het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken te Washing ton bekend gemaakt. Zaroebin vroeg om opheldering over de verdwijning, waarop Dul les beloofde, dat het Russische verzoek in overweging genomen zou worden, aldus de woordvoer der. Bij een mijnramp te Chorzow in Polen zijn 45 mijnwerkers om het leven gekomen, aldus meldde Radio-Warchau Donderdagavond. De brand die in de mijn uitbrak, is, aldus de radio, te wijten aan „afgewekenen en saboteurs". Er wordt een onderzoek inge steld onder leiding van de procu reur-generaal en de minister van openbare veiligheid, zo meldde radio-Warschau verder. Vier van de slachtoffers wer den posthuum onderscheiden met de order „banier van de arbeid eerste klasse" en zeven met het „gouden kruis van verdienste". Als onderdeel van de hoge- schooldagen te Delft zal gedu rende de maanden April en Mei in het gebouw voor weg- en wa- 'terbouwkunde derTechnische Hogeschool aldaar een tentoon stelling „De Ramp" worden ge houden. De expositie zal gewijd zijn aan de watersnood ran Fe bruari 1953. Zij geeft een histo risch overzicht toont de gevol gen van de stormvloed op var- schillende plaatsen, geeit een indruk van de werkzaamheden tot dijkherstel enz., en laat ten slotte de plannen voor de toe komst zien. Een maquette (schaal 1 25.000) geeft een overzicht van het gehele ramp gebied met aanduiding van de eventuële afsluiting van de zee gaten. De tentoonstelling, die is in gericht in samenwerking met ae permanente tentoonstellings commissie van de Rijkswater staat, de sub-afdeling der Geo- desië, de cultuurtechnische dienst en enige grote aanne mers, zal op 2 April worden ge opend. Op dezelfde dag, de eerste dag van de Technische Hogeschool- aagen, zullen verscheidene voor drachten worden gehouden en zullen verscheidene sprekers het woord voeren. of die dat vermoeden volkomen weg zouden nemen. Ik zocht con tact met een zekere doctor Geor ge Hilton, een natuurkundige, die destijds vaders eerste assistent was. Dr. Hilton was mij nooit sympathiek geweest, maar ik hoopte iets meer van hem te weten te komen. Ik werd echter niets wijzer. Toch vertrouwde ik hem niet. En mijn wantrouwen werd nog groter, toen ik Hilton hier in Amsterdam zag. Ik was hier, om een oud-tante te bezoe ken. Moeder was Hollandse vandaar mijn Hollandse voor naam en mijn kennis van de taal maar had, voor zover ik wist, geen enkel familielid meer hier wonen. Enige maanden geleden kwam er echter een brief van iemand, die beweerde een oud tante van mij te zijn. Zij noemde allerlei familieléden ep, er over vertellende en er naar vragende, was toch zo blij, dat zij, die zelf haast geen familie had, een ach ternichtje had en vroeg mij, na enige correspondentie, eens te komen logeren. Zij woont hier in de Johannes Verhulststraat. Nou, 't viel me behoorlijk tegen: ze bleek lastig en leek me soms niet goed wijs. Enfin, ik ging bij haar vandaan, alles in de beste vrede, en was werkelijk van plan naar Engeland terug te keren, totdat ik dr. Hilton hier zag. Toen maakte ik mijn pasage ongedaan en nam ik een kamer in het Vic toria Hotel, dit, omdat ik er niet voor voelde weer bij die oud tante Sophie te komen." (Wordt vervolgd.) Professor Hans Thirring van de Weense universiteit, een der grootste deskundigen in de we reld op het gebied van kernwe tenschap, heeft Donderdag in een gesprek met een correspondent van Reuter verklaard, dat als oorlogswapen „het stof des doods," verkregen door bewer king van fijn zand met radio-ac tieve. stoffen, gevaarlijker zou zijn dan de atoombom zelf. Grote gebieden zoude» met een nagenoeg onzichtbaar laagje van deze stof kunnen worden bedekt. Een verblijf van enige weken in een dergelijk gebied zou als ge volg van straling levensgevaar lijk zijn. Dusdoende zou het mo gelijk zijn de algehele ontruiming van grote industriegebieden te forceren zonder een enkel huis te vernielen of iemand te verwon den, als na de besmetting een waarschuwing en daarna ontrui ming van het gebied zou volgen. Dergelijke besmette districten zouden bovendien geen belemme ring vormen voor oprukkende troepen, die er slechts door zou den trekken, aldus prof. Thir ring. De professor wees voorts op de mogelijkheid van atomische sluipmoord, als een misdadiger in staat zou zijn een uiterst klein stukje van radio-actieve isotopen in handen te krijgen, dat hij zou kunnen bewaren in een loden huls ter grootte van een vulpen. Een dergelijk klein stukje radio actief materiaal zou, verborgen tussen kleding of beddegoed, een slachtoffer van de moordenaar binnen enkele uren noodlottige verwondingen door straling doen oplopen, zonder dat het slachtof fer zich hiervan bewust zou zijn. In de nacht van Woensdag op Donderdag heeft zich een gasont ploffing voorgedaan in het huis van de familie J. Klein Robben haar-Boers aan de Spoorbaan straat te Glanerbrug. Het hoofd van het gezin, dat een uur tevoren in de keuken had vertoefd, heeft waarschijnlijk met een stoel de gasslang weg getrokken, waardoor de keuken zich met gas vulde. Door een brandende gaskachel is het gas geëxplodeerd. Het echtpaar sliep in de aangrenzen de kamer, waar grote brokken steen op het bed van het echtpaar vielen. De man bevrijdde zich het eerst en hielp daarna zijn vrouw. Beiden hadden nagenoeg geen letsel opgelopen. Een baby die in dezelfde kamer sliep, kreeg even min letsel. Het huis werd zwaar beschadigd. HEDEN: TERNEUZEN: Luxor Theater 8 uur: Meneer Hulot met UfiPflntih AXEL: Geref. Kerk, 7.30 uur: Lezing voor de stichting Vrederust. MORGEN: TERNEUZEN: Luxor Theater 8 uur: Meneer Hulot met vacantie. -- Concertgebouw, 8 uur: De schatgravers van doods kop-eiland. AXEL: Het Centrum, 6.30 en 9 uur: De drie piraten. SLUIS: Kantoor der ven nootschap, 2 uur: Algemene verg. aandeelhouders der In dustriële onderneming Flan- dria. VIJFDE PARTIJ REMISE. De vijfde partij van de twee kamp om het wereldkampioen schap schaken tussen Botwinnik en Smyslov, waarin Smyslov met wit speelde, is bij de 41e zet re mise gegeven. De stand is thans 41 in het voordeel van Botwin nik.

de Vrije Zeeuw | 1954 | | pagina 2