Belangrijke verklaringen Naguib van Dierenvriend onderscheiden Het bezoek van het Deense koninklijke paar Wervelwinden boven Oklahama Richtlijnen Nationale Herdenkingsavond 4 Mei De zaak van het ontvoerde Joodse weesmeisje Anneke Beekman IRAK MET OVERSTROMING BEDREIGD Bijeenkomst van de Economische Commissie voor Europa WEERSVERWACHTING HOOGWATER ZON- en MAANSTANDEN Revolutionnaire raad zal verdwijnen De strijd om Dien Bien Phoe De havenstaking te New York Minister Staf over het maken van geleide projectielen in Nederland De dood van Wilma Montesi Westen keuri Duitse bewapening goed INDO-CHINA Antwoord van Joodse zijde op verklaring van aartsbisdom le De Britse televisie Egyptisch-Israëlisch incident Ontspoord Frankenng bij Abonnement: Terneuzen Dlrecteur-Hoo fdredacteur I. van de Sande Noordstraat 55-57 Terneuzen Redactie-adres: Telefoon 2073 en 2510 Nü 5 uur uitsluitend 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: 5,35 per kwartaal; per maand 1,80; per week 43 cent. Losse nrs 8 ct. VRIJDAG 26 MAART 1954. 9e Jaargang No. 3108. Verschijnt dagelijks Uitgeefster N.V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen Advertentieprijs: per mm 15 ct.; minimum pes advertentie 2,25. Rubriek Kleine Advertenties: 5 regels 1,S iedere regel meer 20 cent Vermelding: Brieven onder nummer, of: Adrea Bureau van dit Blad 20 cent meer. Inzending advertenties tot 's namiddags Z Voor het Maandagnummer: Zaterdags 10.3® but. ■Generaal Naguib van Egypte heeft bekendgemaakt, dat de Egyptische legerleiders zich uit de politiek zullen terugtrekken en dat alle politieke partijen binnenkort in het leven terug geroepen zullen worden. Het land zal een president kiezen door middel van de con stituerende vergadering en de revolutionnaire raad zal ont bonden worden. President Naguib maakte een en ander Donderdag bekend na 2 „critieke" vergaderingen van het kabinet. Volgens A.F.P. heeft de revo lutionnaire raad besloten zich op 23 Juli a.s. te ontbinden, als de grondwetgevende vergade ring bijeenkomst. Deze verga dering zal in de plaats komen van de uit 12 man bestaande revolutionnaire raad, die het, land heeft bestuurd sinds het ogenblik, dat koning Faroek, in Juli 1952, tot abdicatie werd ge dwongen. De bekendmaking van Naguib kwam in een sfeer van spanning, veroorzaakt door voortdurend verzet tegen zijn voorstellen on der zekere leiders van het leger. Een maand geleden dwongen Naguibs tegenstanders hem tijde lijk tot heengaan, omdat hij er op stond, het herstel van een demo cratisch bewind in het vooruit zicht te stellen. Luitenant-kolonel Gamal Abdel Nasser, de Egyptische vice-pre mier, heeft in een vraaggesprek mei -het Franse blad „Le Monde" ontkend, dat er sprake zou zijn van enige spanning onder de le den van de revolutionnaire raad. ,,De toestand is niet veranderd sinds de laatste éénparige beslui ten, die twee weken geleden wer den genomen en waarbij generaal De 12-jarige Hans Hoogendam uit Zoetermeer, die thans wordt verpleegd in het Groene Kruis- sanatorium te Delft, heeft van het hoofdbestuur van de Nederl. vereniging tot bescherming van dieren een onderscheiding ge kregen voor een daad van die renliefde. Op 'n koude Januari dag van dit jaar had Hans n.l. in zijn woonplaats een lamme tje, dat in een sloot was ge raakt, van de verdrinkingsdood gered. Hans kreeg een diploma met de daarbij behorende spel. Bo vendien werd hij verrast met een mooie fruitmand. Naguib in al zijn functies her steld werd". Nasser verklaarde nog, dat de angekondigde hervormingen van kracht zouden worden op de vastgestelde tijdstippen. Op 18 Juni zullen verkiezingen voor een grondwetgevende verga dering worden gehouden, die 23 Juli bijeen zal komen. De volgen de dag zal de revolutionnaire raad zichzelf ontbinden en de souve- reine bevoegheid aan de verga dering overdragen. Generaal Naguib heeft nog ver klaard, dat de verkiezingen in Juni vrij zullen zijn. Alle politie ke gevangenen zouden spoedig vrijgelaten worden, behoudens in speciale gevallen. Geen Egypte naar zou van zijn politieke rech ten worden beroofd. Omtrent het programma voor het staatsbezoek, dat het Deens koninklijk paar in April a.s. aan Nederland zal brengen, kan nog worden gemeld, dat H. M. Koningin Juliana'op Woensdag 28 April in de namiddag, verge zeld van H. M. de Koningin van Denemarken, een bezoek zal brengen aan het instituut voor enderwijs van blinden te Hui zen, Noord-Holland. Vier wervelwinden hebben boven de Amerikaanse stad Oklahama gewoed, waarbij ern stige schade is aangericht. Bo men werden ontworteld, daken van schuren woeien af en tele graafpalen stortten ter aarde. Op het naburige vliegveld van Tulsa werden 6 lichte vliegtui gen vernield. Er zijn geen do den te betreuren. De Westelijke hoge commissie De. commissie Nationale Her- i j I denking heeft de richtlijnen voor Bonn heeft Donderdag een j Nationale Herdenkingsavond amendement op de We&tduitse te j op Dinsdag 4 Mei a.s. bekend ge- grondwet goedgekeurd, waarbij maakt. Deze richtlijnen hebben, zoals bekend, de goedkeuring van de minister-president. De richtlijnen luiden als volgt: Herdacht zullen worden de mi litairen van de Nederlandse strijd krachten, de zeelieden, de ver zetsstrijders, de geallieerde mili tairen en alle overigen, die - waar ook ter wereld in de ja ren van de oorlog te land, ter zee of in de lucht voor de vrijheid bewapening en invoering van dienstplicht wordt toegestaan. De Westelijken hebben evenwel de voorwaarde gesteld, dat het amendement pas van kracht mag worden, wanneer de conventies van Bonn, die West-Duitsland na genoeg tot eensouvereine staat maken, en het E.V.G.-verdrag in werking zijn getreden. De Franse luchtmacht heeft door middel van zeer zware bom bardementen communistische voorbereidingen voor een bestor ming van Dien Bien Phoe in de war gestuurd, aldus is in militai re kringen te Parijs verklaard. Alle beschikbare Franse toestel len hebben bevel gekregen aan de bombardementen deel te ne men. „Vliegende verhuiswagens" vielen de uitgangsposities van de De permanente commissie tot de algemene zaken van het Ned. Israëliet isch kerkgenootschap heeft, tezamen met de hoofdcom missie voor de zaken van het Por tugees Israëlietisch kerkgenoot schap in Nederland, in antwoord op de verklaring van het secreta riaat van het aartsbisdom te Utrecht over het geval Anneke Beekman, de volgende verklaring uitgegeven. „Uit de pers heeft de perma nente commissie kennis moeten nemen van het standpunt van het aartsbisdom te Utrecht ten aan zien van haar telegram van 14 Maart j.l., waarin dat Nederlands Israëlietisch kerkgenootschap 'n beroep deed op de aartsbisschop coadjutor, mgr dr B. J. Aldrink. Onze kerkgenootschappen betreu ren, dat wederom door de kerke lijke overheid een standpunt wordt ingenomen, dat slechts kan dienen om alle Katholieken, die bij de verdwijning betrokken zijn, te stijven in hun gedrag. Zowel uit het advies van de commissie van oorlogspleegkinderen als de beslissingen van de rechter blijkt, Ten Noorden en ten Zuiden het jaar 659 zou hebben voorge van Bagdad, de hoofdstad van Irak, is de Tigris buiten haar oevers getreden. Ten einde de druk op de dijken in en vlakbij de stad te verminderen werden vederop de waterkeringen op enige plaatsen doorstoken. De bewoners van deze gebieden hebben hun toevlucht in de stad gezocht. In kringen, welke in nauw contact staan met de Iraakse ambassade te Cairo, twijfelt men er aan. of de bijeenkomst van de raad van de Arabische Liga, die op 31 Maart te Bagdad zou worden geopend, nu wel kan doorgaan. In de oevers' van de Tigris zijn Donderdagavond vier grote gaten gemaakt om te voorkomen, dat Bagdad onder water loopt. Deze gaten moeten bijna 4.000 ton wa ter per seconde verwerken om 'n voldoende ontlasting te verkrij gen. Dr Moh. Fadil DjamaJi, de pre mier van Irak, heeft verzocht de bijeenkomst van de Arabische Liga op 31 Maart uit te stellen, omdat, zo zei hij, het gehele land met overstroming bedreigd wordt. De directeur-generaal voor irri- gatiewerken, Hardy, heeft ver klaard: „Het heeft er nog nooit zo gevaarlijk uitgezien, afgezien van een overstroming die zich in daan' De gemaakte dijkgaten bevin den zich 70 km van Bagdad. Alle maatregelen zijn genomen om de hoofdstad te beschermen. Het ge vaar voor deze stad wordt ernstig geacht. De Iraakse regering heeft de noodtoestand afgekondigd nadat door het buiten de oevers treden van de Tigris en door zware re genval de provincie Koewit, bij Bagdad, was overstroomd. Drie mensen zijn verdronken, 50 huizen ingestort en 500 mensen dakloos geworden. Het treinverkeer is in het gehe le land tot stilstand gebracht. In het N. zijn een aantal steden geïsoleerd. Met man en macht wordt gewerkt aan de verster king van waterkeringen. dat het niet in het belang van het kind werd geacht, dat het in het pleeggezin bleef. Het is onmoge lijk om te spreken van vrije wil van een kind, dat 7 jaar was toen men haar voor het eerst liet ver dwijnen en verdwenen is gehou den, totdat het nu weer door een verblinde verzorgster meege sleept wordt van schuilplaats naar schuilplaats. Wij proteste ren tegen de onware en tenden- tieuse terminologie waarbij de woorden „opjagen", „achtervol ging" en „uitlevering" van het meisje worden gebruikt. Het zijn de schuldigen aan de verdwijning die zich, in flagrante strijd met recht en wet, aan een jonge kinderziel vergrijpen. Al leen de wettige voogd en nie mand anders dan de voogd dient te beslissen over de maatregelen in belang van de psychische rust van het meisje. Onze commissies betreuren het er op te moeten wijzen dat de aanleiding tot de telegrammen in de eerste plaats gelegen is in me dewerking van Katholieke gees telijken en instellingen bij doop en verdwijning van een kind van orthodoc Joodse ouders. Daar door werden onze vermoedens, die tot nu toe door de kerkelijke autoriteiten in twijfel werden ge trokken, bewaarheid. Wij achtten het onze taak hierop bij het hoog ste kerkelijk gezag de aandacht te vestigen. Ten slotte wijzen wij erop, dat het niet onze actie is, die een „rel" veroorzaakt, maar de ontstellende feiten. Zowel de kinderbescherming als de rechts staat zijn hierbij in het geding. Daarover kunnen en zullen wij niet zwijgen. Dit is dan ook de reden, dat, hoewel het Portugees Israëlietisch meisje Betty Melja- do, het andere verdwenen kind, inmiddels gevonden is, ook het Portugees Israëlietisch kerkge nootschap zich met het boven staande openlijk verenigt". (Zoals bekend verbleven de 13- jarige Anneke Beekman en haar verzorgster mej. E. van M. uit Hilversum in het pensionaat van het klooster „La Vierge des Pau- vres" te Banneux bij Louveigné in de provincie Luik. Toen het parket uit Luik met de Neder landse rijksrechercheurs zich daar Vrijdagavond 12 Maart j.l. vervoegden, namen Anneke met haar verzorgster, dankzij hulp van binnen uit, overhaast de vlucht uit. het paviljoentje in de tuin, waar zij zes maanden had den gewoond). Dertig vertegenwoordigers van het Britse amusementsleven hebben er bij Britse Lagerhuis leden op aangedrongen te ver hinderen, dat de commerciële televisie, die waarschijnlijk vol gend jaar zal worden ingevoerd, met Amerikaanse programma's wordt overstroomd. Volgens de vertegenwoordigers dient 80 van de programma's van de „advertentie-televisie" Brits te zijn. Zij vrezen, dat Amerikaan se televisiefilms de Britse amu sementskunst in moeilijkheden zullen brengen. In het wetsontwerp op de te levisie, dat Donderdag door het liezen. Lagerhuis zal worden behan- Zij voegden hieraan toe, dat de deld, wordt bepaald, dat het Vietnamese regering niet was ge- met de leiding van deze televisie raadpleegd over de organisatie belast orgaan er voor moet zor- van de komende conferentie te gen, dat de programma's „over- Geneve, waarop over Korea en wegend Brits in toon en stijl" Indo-China zal worden gespro- zijn. ken. opstandelingen ten N. van de stad aan met 50.000 liter napalm, waardoor gehele stroken bosge bied in brand gestoken werden, terwijl tweemotorige „Marau ders" communistische geschuts- opstellingen met zware bommen bestookten. Ook werden zware bombarde menten uitgevoerd op de weg, waarlangs voorraden, afkomstig uit communistisch-China, naar de opstandelingenleger worden ver voerd. Franse officieren geloven, dat het zeer wel mogelijk is, dat de opstandelingen, als gevolg van zware verliezen, geen aanval met volle kracht op het Franse fort zullen durven riskeren. Zij erken den overigens, dat het Franse op perbevel van zijn kant niet over de middelen beschikt voor het ontketenen van een aanval in de rug van de communistische troe pen die Dien Bien Phoe belegeren. Te Hanoi is uit gezaghebbende Vietnamese bron vernomen, dat de Vietnamese regering gekant is tegen onderhandelingen met de Vietminh-opstandelingen. Zij wil doorvechten tot de opstande lingen onderworpen zijn. Ook wil Vietnam niets weten van terug trekking van de Fransen. Zegs lieden geloofden, dat Frankrijk zich redelijkerwijs niet zou kun nen terugtrekken zonder zijn vooraanstaande plaats onder de vrije landen in de wereld te ver van het koninkrijk zijn gevallen dan wel als Nederlander of als Nederlands onderdaan ten gevol ge van tegen hen gerichte vijan delijke actie zijn omgekomen. Van des avonds 18 uren af zul len van alle openbare gebouwen, particuliere woningen en vaar tuigen de vlaggen halfstok wor den gehangen. Te 19.30 uur zal een ieder kun nen deelnemen aan „een stille tocht", welke zal aanvangen van een punt, niet verder dan onge veer 30 minuten verwijderd van die plaats in de gemeente of na burige gemeente, waar Neder landse militairen, verzetsstrijders of militairen onzer bondgenoten in de strijd de dood hebben ge vonden of zijn begraven. Van 19.45 uur af tot 30 secon den voor 20 uur zullen de klokken van alle kerken luiden. Te 20 uur precies zal, nadat 30 seconden tevoren door middel van het voor elke gemeente meest geschikte signaal dit tijd stip is aangekondigd, op de plaatsen der herdenking geduren de twee minuten volkomen stilte in acht worden genomen. Overwo gen zou kunnen worden, aan de burgerij te verzoeken, deze plech tige stilte algemeen te betrach ten. In overeenstemming met de geest, welke onze gevallen hel den, die naamloos streden, beziel, de, zullen geen toespraken wor den gehouden. De weg naar de plaats der plechtigheid zal te voet en in volkomen stilzwijgen zon der vlag of vaandel worden afge legd. Toegestaan zou kunnen worden het brengen van een eenvoudige hulde door het strooien, door elk der deelnemers, van bloemen op de plaats der herdenking. Deze „stille tocht" kenne rang noch stand. Alleen de rechts- streekse nabestaanden der geval lenen of de vertegenwoordigers der bevriende mogendheden zul len een bijzondere plaats aan het- hoofd van de stoet kunnen inne men. In aansluiting aan en in over eenstemming met vorenstaand programma zullen in de kerken of andere gebouwen van elke ge meente herdenkingsbijeenkoms ten worden belegd. Met het oog op het karakter van deze Nationale Herdenkings avond is het gewenst, dat de bur gemeesters het daarheen leiden, dat die avond van 18 uur af geen openbare vermakelijkheden wor den geboden en alle verkooploka liteiten zijn gesloten, aldus de commissie Nationale Herdenking. De „Bedrijfshoreca" heeft aan haar leden en vrije ondernemers verenigingen het volgende advies gegeven: „In overleg met de commissie Nationale Herdenking en met de besturen der vrije ondernemers verenigingen wordt de horeca-be- drijf stak verzocht, in de avond van Dinsdag 4 Mei 1954 van 19.00 tot 21.00 uur vooral het cafébe drijf of de café-afdeling tot de kleinst mogelijke omvang te be perken. Van 19.00 uur af zal de buiten verlichting, zoals neons en licht bakken gedoofd moeten zijn en wordt in de inrichting geen ande re muziek ten gehore gebracht dan die van de officiële Neder landse radioprogramma's. De „Nederlandse Bioscoop- -bond" heeft aan haar leden het volgende advies gegeven: „In verband met het karakter van deze Nationale Herdenkings avond is het ongewenst, dat open bare vermakelijkheden plaats vinden tijdens de plechtigheden. Het hoofdbestuur doet derhalve, na ter zake gepleegd overleg met de commissie Nationale Herden king te 's-Gravenhage, een beroep op u om op Dinsdag 4 Mei a.s. uw theaters van 18.00 tot 21.00 uur te sluiten en gedurende die avond, zowel tijdens als na ge noemd tijdstip, geen neon- of an dere lichtreclame te bezigen. Het hoofdbestuur vertrouwt, dat men in gemeenten, waar de herden king op andere tijdstippen plaats vindt, in voren vermelde zin daar mede rekening zal willen hou den. Alle leden zullen ongetwij feld het bijzondere karakter der herdenkingsplechtigheden willen eerbiedigen". De economische commissie voor Europa van de Verenigde Naties heeft gisteren met algemene stemmen besloten haar landbouw- ciaal voor dat doel te benoemen deskundigen, die ook gebruik zouden kunnen maken van de diensten en gegevens van andere comité, dat sedert enige jaren instellingen. Op die manier zou niet meer gefunctionneerd heeft, het landbouwcomité niet al te opnieuw bijeen te roepen. Het be- [vaak behoeven samen te komen, sluit werd genomen op de basis namelijk alleen dan, wanneer 'n van een compromis-motie, ont- beperkt aantal speciale experts staan uit gedeeltelijke samenvoe- voorbereidend werk hadden ge- ging van de Deense en Russische daan. moties, waarover Oost en West-De uitvoerende secretaris van Europa elkaar Woensdag uren de E.C.E., Gunnar Myrdal, verze- lang in de haren hebben gezeten, kerde de Amerikaanse e Neder- Vóór- de stemming legden de landse delegaties, dat zij zich niet Nederlandse en de Amerikaanse ongerust hoefden te maken over gedelegeerden verklaringen af, I de mogelijkheid van duplicatie waarin zij hun bezorgdheid uit-van het werk. Dit kon door de spraken over de mogelijkheid, dat het toekomstige werk van het 'goede relaties bestaande tussen de E.C.E. en de r .A.O. volkomen De staking van de bij het onaf- hannelijke vakverbond I.L.A. aan gesloten havenarbeiders te New York, die tot dusver onwettig en officieus was, is Donderdag offi cieel geworden, maar onwettig gebleven. Het bestuur van de I.L.A. be sloot Woensdagavond de door 3 of 4 plaatselijke bonden ontke tende staking officieel goed te keuren. Er bestaat een geschil tussen de I.L.A. en de bij het vakverbond A.F.L. aangesloten vakvereni ging van havenarbeiders. Door dit besluit is het mogelijk dat de staking zich uitbreidt tot andere havens aan de Atlantische kust en het personeel van de sleepboten te New York voorzo ver het bij de I.L.A. is aangeslo ten. De bedrijvigheid in de haven van New York is voor zeventig procent verlamd. Volgens de Ka mer van Koophandel leed New York in de drie dagen die de sta king thans duurt, een schade van ruim 275 millioen dollar. landbouwcomité in verschillend^ opzichten een duplicatie zou kun nen worden van wat er al door andere lichamen, zoals de voed sel- en landbouworganisatie van de Verenigde Naties (de F.A.O.) wordt gedaan. De Nederlandse afgevaardigde mr C. A. baron Bentinck ver klaarde. dat de Nederlandse rege ring er aan heeft getwijfeld, of er op landbouwgebied een vol doende aantal problemen bestaat, om actie door de E.C.E. noodza kelijk te maken, en dat Neder land daarom aarzelde aan het werk van de commissie op agra risch gebied deel te nemen. De Nederlandse gedelegeerde had echter begrip voor de opvat ting, dat uitbreiding van de Oost- West handel technische proble men op landbouwgebied zou kun nen meebrengen, die het best door een comité van de E.C.E. konden worden besproken. Maar hij betoogde de noodzaak van een scherp omlijnd werkprogram voor het comité, want, zei hij, „het zou voor ons heel moeilijk zijn onze toch al door zoveel werk in beslag genomen deskun digen naar vergaderingen met vaag uitgestippelde agenda's te sturen". Ook merkte baron Bentinck op, dat verschillende technische kwesties misschien het best kon den worden behandeld door spe worden vermeden. Ook zou het landbouwcomité in staat worden gesteld, zich uitslui tend met technische kwesties be zig te houden, omdat het debat duidelijk had laten uitkomen, dat Een woordvoerder van het Is raëlische leger heeft Donderdag avond te Tel Aviv medegedeeld, dat Egyptische soldaten aan de wapenstilstandsiijn bij Kisoeiim bij een aanval op een Israëlische patrouille een Israëlische soldaat hebben gewond en een ander ont voerd. Twee Israëlische soldaten en de gewonde zijn veilig op hun post teruggekeerd, aldus de woordvoerder. ideologische en theoretische be schouwingen niet tot taak vanj het comité zullen behoren. I De eerste vergadering van het tuigen landbouwcomité zal plaats heb- vaardigd, te danken, dat de ge- Twee rijtuigen van een expres- trein, waarin zich meer dan 300 personen bevonden, zijn bij Char leroi uit de rails gelopen. Er de den zich geen persoonlijke onge lukken voor. De tender geraakte los, toen de trein een snelheid van 70 km had, waardoor de twee wagons ont spoorden. z Volgens spoorwegfunetionaris- sen is het aan het feit, dat de rij- van metaal waren ver ben op 21 Juni a.s. volgen niet ernstiger waren. In een bijeenkomst van het de partement Groningen van de maatschappij voor nijverheid en handel heeft minister van Oor log, ir C. Staf, meegedeeld dat de productie van geleide projec tielen in Nederland grote moei lijkheden met zich mee zal bren gen. Andere landen zijn ons hiermee reeds voor geweest en aan de pro ductie moet veel studie en re- searchwerk vooraf gaan. Deze projectielen hebben nu 'n actie-radius van 600 tot 27000 me ter. Wij houden ons op de hoogte, aldus minister Staf, die wel een mogelijkheid zag deze projectie len in Nederland in licentie te gaan bouwen. Onze Nederlandse electronische industrie zal hierbij een belangrijke bijdrage kunnen leveren. Minister Staf twijfelde er niet aan dat de bondgenoten Neder land de beschikking zullen geven over geleide projectielen. Piero Piccioni, de zoon van de huidige Italiaanse minister van Buitenlandse Zaken, zou ten aanzien van de tegen hem door Anna Maria Caglio uitgebrach te beschuldiging van moord op Wilma Montesi kunnen beschik ken over een afdoend alibi: hij zou zich op 9 April 1953, de da tum van het overlijden van Wil ma Montesi, te Amalfi bevon den hebben in gezelschap van de filmster Alida Valli. Het tijdschrift „Europeo" weet nog te melden, dat Piero Pic cioni op 9 April, de laatste dag waarop men Wilma Montesi te Ostia heeft gezien, te twee uur des namiddags uit Amalfi te Ro me terugkwam. Daar hij toen over keelpijn klaagde, ontbood men een Romeinse dokter, die tussen 18.30 en 19.00 op bezoek kwam. Piero Piccioni was daar na gedurende drie dagen in bed gebleven. Inmiddels wordt nog gemeld, dat zekere Piero Pierotti, een ge tuige die voor het onderzoek naar de dood van Wilma Mon tesi van groot belang zou zijn, verdwenen is. Drie dagen gele den zou hij per vliegtuig uit Luxemburg te Rome zijn aange komen in gezelschap van de echtgenote van de journalist Silvano Muto, om wie het aan hangige proces begonnen Is. Anna Maria Caglio, bijgenaamd „de zwarte zwaan", die tezamen met Muto de gehele zaak van het bedwelmingsschandaal aan het rollen heeft gebracht, zou meer dan één „testament" ge schreven hebben. In één daar van, dat Zaterdag j.l. openbaar werd gemaakt, uitte zij zoals be kend haar beschuldiging tegen Piero Picconi. Een ander, geda teerd 29 October 1953, zal dezer dagen gepubliceerd worden in het tijdschrift „Epoca". medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van Vrijdagoch tend tot Vrijdagavond. Aanvankelijk regen. Aanvankelijk zwaar bewolkt met af en toe regen, later van het westen uit opklaringen. Matige ,tot vrij krachtige wind, aanvan kelijk veranderlijk later tussen west en noord. Ongeveer dezelfde temperaturen als gisteren. ZATERDAG 27 MAART. Breskens Terneuzen Hansweert Walsoorden v.m. 6.20 6.55 7.35 7.45 n.m. 6.57 7.32 8.12 8.22 ZON op onder 26 27 6.31 6.28 19.02 19.04 MAAN op onder Maart 9.10 10.09 2.00 2.50

de Vrije Zeeuw | 1954 | | pagina 1