De strijd in Indo-China Binnenlands nieuws LEVEND GESCHENK star DERMA Opruimen caissons uit de Veerhaven van Kruiningen kont U *elf IV Amerikaanse sigaret rollen American Amerikaanse vergoeding voor Japanse vissers Autovervoer Zijpe-Anna-Jacobapolder gestremd Nieuwste radaruitrusting voor „Cornets" Het bezoek van Tito aan Turkije „Prawda" over W -Duitsland en Oostenrijk T TAB IJ E R S MEMEIJER brengt iets geheel nieuws: échte Amerikaanse sigaretten-tabak, mild, geurig en verrassend van smaak Let ook op de moderne, platte verpakking, handig 0111 uit te rollen. Koop direct zo'n pakje en geniet van Uw eigengemaakte Amerikaanse sigaret EST! Voortaan geen eerste kievitsei voor de Koningin imoüjdi FLESSENTREKKER AANGEHOUDEN. DODE HAZEN GEVONDEN BIJ ZEVENBERGEN. bIY-.S Op 24 Juli 1953 werd met een Phoenix-caisson type AX het sluit gat in de veerhaven van Kruiningen gedicht. De oorspronkelijke dijk achter de veerhaven, met een lengte van ruim 400 meter was in de rampnacht weggeslagen. Nadat de caissondam in de haven was versterkt is men begonnen met het aanleggen van een nieu we dijk rondom de üi de polder uitgeschuurde kom en door de stroomgeul naar de veerhaven, het opspuiten van het nieuwe veer- plein en het maken van nieuwe oprit en naar de eveneens nieuw te bouwen aanlegihrichtingen. De nieuwe dijk is thans nage noeg gereed en binnenkort zal ook de laatste hand worden ge legd aan één der aanleginrich- tingen. De caissondam verhin dert echter het in- en uitvaren van de veerboten en moet daarom opgeruimd worden. De Rijkswaterstaat streeft er naar dat omstreeks 1 Mei de veer pont kan varen. De nieuwe dijk is door twee zandzuigers opgespoten met zand uit de Westerschelde. Bo vendien was het oude veerplein, dat oorspronkelijk boven N.A.P lag, door de enorme uitschu ring tijdens de sluitingsproce dure uitgediept tot 30 m. -- N.A.P. Hierdoor waren de taluds zo steil geworden, dat veel ver schuivingen voorkwamen. De hierdoor ontstane kom moest worden volgespoten tot circa 10 m.boven N.A.P. In totaal heeft men hiervoor en voor het opspuiten van de dijk, de toent en tot de aanleginrichtingen en het verhogen van het verkeers plein circa 2.300.000 kubieke meter zand nodig gehad. De caissondam, die de gehele winter als eerste waterkering dienst heeft moeten doen, was na de sluiting nog uiterst zwak Ter verdediging van de dam en voor het dichten van de lekken heeft men een zware steenbe- storting moeten maken. De dam zelf werd, evenals de nieuw ge bouwde dijk, afgedekt met Ru- pelleem, dat uit de buurt van Antwerpen werd gehaald. Voor het transport van deze klei- soort, waarvan 100.000 kubieke meter werd gebruikt, voeren 16 clevatorbakken en 8 sleepboten dag en nacht heen en weer tus sen Antwerpen en Kruiningen. Op 15 Maart j.l. was het werk zo ver gevorderd, dat kon wor den begonnen met het oprui men van de caissondam. De nieuwe dijk was aan de zeezijde afgedekt met klei en gedeeltelijk was een verdediging aange bracht van betonblokken en ge deeltelijk van rijsbeslag. Voorlopig zal men echter niet de gehele dam verwijderen. Het is de bedoeling allereerst een doorvaart te verkrijgen voor de scheepvaart. De twee Westelijke caissons, die zijn opgebouwd uit elementen, welke in Nederland zijn vervaardigd, behoeven vooreerst niet in hun geheel te worden verwijderd. Oorspronkelijk was als streel- datum, waarop de haven voor het scheepvaartverkeer vrij zou zijn, 1 Maart aangenomen Hier bij waren de aanleginrichtingen geprojecteerd iets achter de oorspronkelijke. Door de grote diepte was het echter met mo gelijk de aanleginrichting daar te bouwen, zodat ze aan de Oos telijke havenzijde werden ge projecteerd. Dit heeft buiten het vorstverlet veel vertra ging met zich gebracht. Had men n.l. het oorspronkelijke plan kunnen volgen, dan zou men door het verwijderen van de A. X.-caisson, die midden in de haven ligt, een voldoende doorvaart voor de scheepvaart hebben verkregen. Thans echter is het verwijderen van deze caissons alleen niet voldoende, omdat door het verplaatsen van de aanleginrichtingen de door vaart dan te riskant wordt ge acht. Behalve de A. X.-caisson moeten nu ook de Phoenix type B. X., de twee zgn. blokkendoos caissons en het gedeelte van de oude dijk, dat nog was overge bleven worden verwijderd. Te vens moet van de pijlercaisson aan de Westelijke zijde een ge deelte worden weggehaald om doorvaart te verlenen aan bag germolens e.d. Eerst werd begonnen met het weghalen van het kleidek. Daarna werden van de Weste lijke pijler 4 van de 6 manchet ten verwijderd, waardoor bij vloed het water achter de cais sondam in verbinding kwam te staan met de Westerschelde. Dit had tot gevolg, dat het water in deze kom, dat sinds de sluiting op gelijke hoogte was gebleven weer aan de getij beweging bloot kwam te staan, waardoor in de waterstand soms verschillen kunnen voorkomen van 5 m. Uit de A. X.-caisson is reeds het zand met een totale hoe veelheid van 5000 kubieke me ter verwijderd. In totaal moet uit alle caissons een hoeveelheid van 10.000 kubieke meter wor den gehaald. De A. X.-caisson staat thans vol water. Zodra het tijdstip van het lichten gekomen is, zal hij worden leeggepompt. Over de procedure, welke ge volgd moet worden bij het ver wijderen van de B. X.-caisson, is nog niets bekend. Deze ligt neg geheel onder water en men kan niet zeggen of deze caisson nog intact is. Is dit niet het ge val dan zal het gehele ruimings - werk zeer veel vertraging on dervinden. dan i •k American De Ver. Staten hebben beslo ten de 23 Japanse vissers, die als gevolg van de Amerikaanse waterstofbomontploffing door radio-actieve as zijn gewond, een onmiddellijke vergoeding te betalen, aldus is te Washington vernomen. Franse-uniestrijdkrachten zijn Dinsdag een grootscheepse am- phibie-operatie begonnen in mid- den-Vietnam. Landstrijdkrachten, gesteund door de luchtmacht en door amphibievoertuigen, rukken van het reeds eerder gevestigde bruggenhoofd bij Quinhon uit op in de richting van het 80 km noordelijker gelegen Bongsong. Bij gevechten om enige dorpen, waar de opstandelingen mijnen velden en talrijke helse machines hadden aangebracht, sneuvelden ongeveer dertig Vietminh-militai- ren. Een hefschroefvliegtuig, dat gewonden uit het belegerde bol werk Dien Bien Phoe vervoerde, is Dinsdag bij het opstijgen ver ongelukt en in vlammen opge gaan. Alle inzittenden kwamen om het leven. 149 Franse vliegtuigen bestook ten stellingen van de Vietminh op enige km van de vesting met na palmbommen. OPSTANDELINGEN IN ZUID- ANNAM OP DE VLUCHT GEDREVEN. Te Saigon is Woensdag offi cieel meegedeeld, dat 2 elite bataljons van de Vietminh-op- standelingen (1600 man) op het bergplateau in Zuid-Annam, 110 km van de Chinese Zee, een sterke strijdmacht van de Fran se unie hebben aangevallen. Na een hevige strijd van een paar uur werden de aanvallers op de vlucht gedreven. Zij lieten 33 doden en 32 gewonden achter. Drie opstandelingen werden ge vangen genomen. Men gelooft echter, dat de verliezen der Vietminh veel hoger zijn. De achtervolging wordt voortgezet. De Fransen leden „enige verlie zen". De Vietminh had in Zuid- Annam belangrijke nieuwe be wegingen uitgevoerd. Een Fran se strijdmacht werd daarom naar deze streek gezonden. De opleiding van inheemse strijdkrachten. In diplomatieke kringen te Pa rijs is Woensdag verklaard, dat er geen onderhandelingen wor den gevoerd tussen de Verenigde Staten en Frankrijk over de oplei ding van Vietnamese strijdkrach ten, zoals zou kunnen worden op gemaakt uit verklaringen, die Maandagavond door de Ameri kaanse minister van Defensie, Wilson, zijn afgelegd. Wilson verklaarde o.m., dat de grote moeilijkheid voor de Fran sen op het ogenblik was, dat man nen die aan het front gebruikt kunnen worden, met de opleiding van Vietnamese strijdkrachten belast zijn. De Verenigde Staten zouden wellicht kunnen helpen, deze mannen voor de frontdienst vrij te maken. Het autovervoer Zijpe-Anna- Jacobapolder is gestremd, door dat het roer van het stoomschip „Krammer" van de Rotterdam se Tramweg Maatschappij ten gevolge van de lage waterstand een defect kreeg. Het personen vervoer vindt normaal plaats. De R.T.M. zal trachten perso nenauto's nog zo veel mogelijk over te zetten, aldus deelde de ze maatschappij mede. Door het ontbreken van een be hoorlijke reserveboot wordt nu gevaren met de kleine veerboot „Zijpe", die slechts een zeer be perkte vervoerscapaciteit -heeft, en alleen luxe wagens en bestel wagens kan overzetten. Voor vrachtauto's is hierdoor 'n moei lijke situatie ontstaan en tevens is nu de veerdienst Zierikzee Katscheveer overbelast, waardoor op dit traject zonder onderbre king zal worden doorgevaren. Men zal trachten -bij de „Kram mer" een nood-reparatie aan te brengen, opdat de boot tijdelijk nog in de vaart kan worden ge bracht tot het moment, dat de dienst kan worden waargenomen door een andere, inmiddels ge charterde kopladingboot, name lijk de „Dordrecht". Voor defini tief herstel moet de „Krammer" daarna naar de werf. De „Cornets" van de B.O.A.C. zullen in de moesson met de nieuwste radaruitrusting het vliegveld van Calcutta binnen- geloosd worden, zo is officieel te Londen meegedeeld. In Mei van het vorige jaar is in zwaar moessonweer een „Co- met" neergestort. De nieuwe uitrusting zal de vliegtuigen waarschuwen voor cumulonimbus formaties. Deze wolkenformaties zijn voor vlieg tuigen gevaarlijk. Maarschalk Tito, de president van Zuid-Slavië, zal 12 en 13 April een bezoek aan Ankara brengen, zo is officieel in de Turkse hoofdstad meegedeeld. Woensdagochtend is te An kara, op het Turkse hoofdkwar tier, de conferentie begonnen van vertegenwoordigers van de generale staven van Turkije, Griekenland en Zuid-Slavië. De Turkse delegatie staat onder leiding van generaal Akke Tur- nagoglu. De stand van de weidevogels in de omgeving van Meppel is uit voerig besproken tijdens de jaar vergadering van de afdeling Mep pel en Omstreken van de vereni ging voor dierenbescherming. Door het vele eierenzoeken gaat het aantal weidevogels steeds meer achteruit. Door de boeren worden in het algemeen nog te veel vergunnin gen afgegeven, zo werd betoogd. De afgevaardigde naar de alge mene vergadering van dierenbe scherming zal daar het aanbie den van het eerste kievitsei aan H.M. de Koningin ter sprake brengen. Men was n.L van oor deel, dat vele vogels door de wed loop om dit eerste ei in het broe den worden gestoord. Daarom werd het wenselijk geacht, dat H.M. de Koningin op grond hier van. wordt verzocht het eerste kievitsei niet meer te accepteren. Ook werd uitvoerig van ge dachte gewisseld omtrent de ooievaarsstand. In de omgeving van Meppel waren de laatste tijd relatief de meeste ooievaarsnes ten van ons land. In het afgelo pen jaar werden evenwel in de omgeving zeven jonge ooievaars uitgebroed. VOOR HANDEN grote tube thans 95 c. Door de politie te Soest is op verzoek van de Groninger politie aangehouden de 48-jarige L. M. S., geboren te Groningen. S. wordt er van verdacht zich in Groningen, Arnhem, Haarlem, Utrecht, Amersfoort, Eindhoven, Rotterdam, Eefde en een aantal andere plaatsen van het land schuldig te hebben gemaakt aan flessentrekkerij en oplichterij. Bij het plegen hiervan legde hij een voorkeur aan de dag voor boek handelaren en zaken in lederwa ren. Hij betaalde de door hem ge kochte goederen niet en liet de rekeningen veelal zenden naar een adres, waar hij enige tijd te voren verblijf had gehouden, o.a. in Ede. Bij de boekhandel intro duceerde hij zich dikwijls als „auteur". In lederzaken kocht hij meestal de duurste diplomaten- tassen. Ook overnachtte hij in ho tels en maakte daar verteringen, evenals in café's en restaurants, zonder te betalen. In verschillen de gevallen is het hem gelukt van kellners van deze inrichtingen kleine geldsbedragen te lenen, waarvoor hij dan soms een tas of boek in ontvangst gaf. DADERS VAN INBRAAK GEARRESTEERD. Doordat zij bij hun pogingen de buit in gedeelten van de hand te doen tegen de lamp zijn gelopen bevindt een viertal Amsterdam mers, bekenden van de politie, zich te Hilversum achter slot en grendel, verdacht van de inbraak bij een Hilversumse goudsmid, waarbij zeventig horloges ter waarde van ruim drieduizend gul den werden gestolen. De arres tanten hebben tegenover de Hil versumse recherche een bekente nis afgelegd. Van de horloges zijn slechts tien achterhaald. De bekende Sowjetrussische journalist P. Efimof schrijft in het Sowjet-partijblad „Prawda", dat in Oostenrijk de propagan da voor een Oostenrijks-West- duits samengaan steeds meer toeneemt en wel met medewe ten van de Oostenrijkse autori teiten en met de stilzwijgende goedkeuring van de Westerse mogendheden. De politieke toestand in Oos tenrijk wordt gekenmerkt, zo vervolgt het artikel, door het feit, dat de „Ruhrmonopolies" hun posities in de Oostenrijkse economie herwinnen. De Westduitse industriëlen leggen volgens Efimof de hand op grote industriële onderne mingen zoals de Oostenrijkse textielfabriek in Lenzing. Zij vergroten hun invloed bij de genationaliseerde Siemens Wer- ke, verwerven aandeel in de controle van de grote kracht stations in West-Oostenrijk en zijn er op uit, om de Oostenrijk se „Land Bank" in hun macht te krijgen. De gehele gang van zaken na de conferentie van Berlijn duidt er op, zo besluit Efimof, dat de Sowet-voorstellën betreffende de Oostenrijkse kwestie de wer kelijke basis vormen voor de spoedige tot stand koming van esverdra; door BRUNO J. VAN LHEENKE 7) (Nadruk verboden). ,Ook ja. Maar die papieren heb ik afgenomen van mijn beste vriend „le Flaneur", of. zoals hij in werkelijkheid heet, Bernhard Verhoef. Die had de kamer name lijk al doorzocht." „O!" Geschenk was kennelijk blij, dat John niet zo maar, uit louter nieuwsgierigheid, haar kamer had doorzocht. „Vertel me alles, wil je?" vroeg zij. „Die beste vriend is natuur lijk helemaal geen vriend van je?" John grijnsde. „Nou, vooruit. Dan zal ik wel eerst mijn kaarten open leggen. Je bent dus al bezig met echt vrouwelijk! mij onder de duim te krijgen. Nou, meisje, dat zal je toch nooit lukken, al worden we als gelukkig getrouwd paar honderd jaar." Mieke kuchte even en deed als of zij het niet gehoord had. Ge amuseerd keek John haar aan. „Wel," zei hij dan, „er is eigen lijk niet zo erg veel te vertellen. Ik ben hier niet alleen om vlie gen te vangen, maar ook om wat zaken te regelen. Ik heb namelijk zo'n flauw vermoeden, dat er iets met vals geld aan de hand is en het kon dan nog wel 's een keer zijn, dat er nog heel wat meer loos is, iets van internationale betekenis." „Wat is je beroep eigenlijk? Detective?" interrumpeerde Ge schenk hem. 0 John was een beetje verlegen met deze vraag, die hij echter toch wel verwacht had. „Nou... detective... Ach ja, zo'n beetje eigenlijk ook wel. Ik werk niet in opdracht van ande ren, maar doe mijn werk zuiver uit belangstelling. Uit roeping misschien wel. Of misschien ben ik er aan verslaafd, of zijn er an dere min of meer duistere rede nen. Enfin, ik doe zulk soort werk." ,,'k Ben niet zo erg veel wijzer van je geworden", lachte Mieke. „Werk je samen met de politie, of ben je zelf van de politie of zo?" „Gunst nee. Nee, dat nu niet bepaald," lachte John. „Maar goed, daar hebben we het later nog wel eens over. Ik was du hier met het oog op die valsmun terij, een zaak, die uitstekend sa menviel met een andere, ietwat vuilere affaire, één, die, samen met de valsmunterij en weet ik wat misschien nog wel meer nog wel eens van politieke aard kon zijn ook. Toen ik voor deze zaak in Spanje was, nu drie weken ge leden, ontdekte ik, dat een zekere Bernhard Verhoef met die geld kwestie te maken had. Ik kende die Bernhard Verhoef, die beter bekend is onder de naam Flaneur en die een internationale figuur is in de „betere" onderwereld, al een paar jaar en ben voor hem nu ook niet bepaald een onbeken de. Deze knaap nu, volgde ik naar Parijs en acht dagen geleden van Parijs naar Amsterdam. En laat ik hem nu gisteren in jouw ka mer weer ontmoeten!" „Hoe ziet die man eruit?" „Wel: middelgroot, een vrij bleek gezicht» fletse ogen, donke re bril, vrijwel kaal4 spitse neus, vrij zwakke mond en ietsje ron de rug." „Dat is de man van de Cein tuurbaan!" riep Mieke opgewon den. „Maar ga verder!" „Voorlopig is er niet veel meer te vertellen. Flaneur en ik maak ten samen een babbeltje, stoei den wat en gingen, nadat ik wat papier van zijn borst had geplukt, als relatief goede vrienden van elkaar. Die papieren heb ik hier." John liep naar de koffer, die onder zijn bed stond, haalde er een paar papieren uit en ging er mee terug naar de zitkamer, ze Mieke liet zien. „Ja! Ja, dat zijn ze!" Geschenk zuchtte en keek De Weger een beetje beteuterd aan. Ik ben, geloof ik, niet voor detective in de wieg gelegd," zuchtte ze. „Eerst laat ik mij ont dekken als ik een vergadering on genood wil bijwonen en dan weer ben ik zo stom waardevolle pa pieren onbeheerd op mijn kamer achter te laten." Ze staken een verse sigaret op. Dan vertelde Mieke. „Ruim een half jaar geleden ontdekte ik deze papieren in de boekenkast van ons landhuisje te Epsom. Ik bladerde wat boe ken door en toen vielen deze pa pieren uit één van die boeken. Ik wist, dat vader een dagboek had bijgehouden. Het was een losbla dig klemband-systeem, dat boek, en vader schreef er haast iedere avond in. Deze bladen hoorden kennelijk in dat boek thuis. Toen ik las wat er op stond, ging er een schok door mij heen. Vader schreef over een uitvinding, die hij gedaan had toen hij naar iets heel anders zocht, een uitvinding, die zo verschrikkelijk was, dat hij deze niet bekend wilde maken. Hij schreef, dat hij alle gegevens zou vernietigen. Maar ik heb het idee, dat hij dat niet gedaan heeft. Al wat ik er uit opmaak is, dat het gaat om een tijdelijk zenuwverlammend middel, met ernstige gevolgen, en iets over mogelijke toepassing. Enfin, je hebt het zelf gelezen." „Ja," zei John. „Je vader hield een soort tweegesprek met zich zelf toen hij dit schreef." (Wordt vervolgd). HET VRIJGEZELLENCONGRES TE GREVENBICHT. Het aantal inschrijvingen voor het in September te houden twee de vrijgezellencongres loopt thans reeds in de honderden. Zaterdag 27 Maart zal Greven- bicht de dispuutgroep Vo 9 van de Katholieke studentenvereni- ging te Delft op bezoek krijgen. Deze groep zal een torenhaantje symbool van de verstokte vrij gezel meebrengen en dat over handigen aan de heer G. Greyn, gemeentesecretaris van Greven- bicht en auctor intellectualis van het vrijgezellencongres. VERNIELING VAN RICHTINGAANWIJZERS. Woensdagnacht is op het poli tiebureau aan het Leidseplein te Amsterdam een man ingesloten, die ervan wordt verdacht van een auto een richtingaanwijzer te hebben afgebroken. Getuigen zouden de man daarmee bezig hebben gezien. Aangezien de laatste tijd wel meer van auto's, staande in de omgeving van het Leidseplein, richtingaanwijzers zijn vernield, wordt verband ge zocht tussen de gesignaleerde en die vorige beschadigingen. De po litie stelt een onderzoek in. De aangehouden man doet er het zwijgen toe. In de polders rond Zevenber gen en Klundert zijn de laatste dagen op verscheidene percelen dode hazen aangetroffen zonder dat men de doodsoorzaak kon vaststellen. Dit heeft de belang stelling gewekt van de veeartse- nijkundige dienst, die thans on derzoekt, of er wellicht een of an dere ziekte onder de wildstand heerst. FIETSENDD1F LIEP TEGEN DE LAMP Woensdagnacht om half twee werd op de Houtmankade in Am sterdam een 19-jarige wielrijder aangehouden en bekeurd omdat hij op een fiets reed, die niet vol deed aan de vereiste verlichting. De agent van politie, die het niet onwaarschijnlijk achtte, dat de tocht op het onverlichte rijwiel worden voortgezet, achter volgde voor alle zekerheid de man, suikerwerker van beroep. In de Zaanstraat gekomen zag hij tot zijn verwondering, dat de oorspronkelijke fietser nu zonder rijwiel rustig verder wandelde. De fiets stond tegen het hek van de spoorweg geparkeerd. De agent sprak de man aan. Deze kon geen aannemelijke ver klaring van zijn handelwijze ge ven. Op het politiebureau geko men, waarheen, de agent hem met het rijwiel had gebracht, vertelde hij toen maar dat hij het rijwiel op de Nassaukade had weggeno men. STRAALJAGER BIJ VLIEGBASIS EINDHOVEN NEERGESTORT. Boerderij door tank in vlammen opgegaan. Een Thunderjet F 84-straalja- ger van de vliegbasis Eindhoven i9 Dinsdagavond om tien minu ten voor negenen tijdens een oefening in het nachtvliegen kort na de start even buiten.de vliegbasis Eindhoven neerge stort. De vlieger kwam hierbij om het leven. Onmiddellijk na de start op de vliegbasis Eindhoven is het toe stel omlaag gestort en neerge komen op een afstand van an derhalve kilometer buiten het vliegveld in het buurtschap Oer- le. Direct nadat het toestel de grond had geraakt is het geëx plodeerd en in brand gevlogen. Vermoedelijk heeft een zgn. tip- tank, een tank aan het uiteinde van de vleugel, de boerderij van de landbouwer Van Rosmalen te Oerle geraakt, waardoor de boer derij vlamvatte. De landbouwer en zijn vrouw, alsmede vier klei ne kinderen konden zich tijdig in veiligheid brengen. Het vliegtuig is in de onmid dellijke nabijheid van de boer derij neergekomen. De brand weer van het vliegveld vertrok onmiddellijk naar de brandende boerderij en begon direct met het blussingswerk. Zij werd later ge assisteerd door de brandweren van Veldhoven en Eindhoven. De boerderij is niettemin prac- tisch geheel uitgebrand. Twee kalveren zijn hierbij omgeko men. Het andere vee, alsmede de inboedel kon worden gered. BEJAARDE WIELRIJDER DOOR AUTO GEGREPEN EN GEDOOD. Nabij Uffelte is Dinsdagmiddag de 75-jarige wielrijder R. Tuin uit Uffelte (gemeente Havelte), door een volkswagen aangereden en op slag gedood. Het slachtoffer was met zijn echtgenote op weg naar 't door lichtingsbureau voor het bevol kingsonderzoek op t.b.c. in Ha velte. Op de wegkruising bij de tweede Uffelterbrug stapte zijn vrouw van de fiets. De man reed door, de rijksweg Meppel-Assen op en werd door een passerende auto gegrepen. De bestuurder trachtte door krachtig remmen en uitwijken een aanrijding te voorkomen, maar dat gelukte niet. De wagen reed tegen het muurtje langs de Smildervaart en sloeg over de kop. De auto bestuurder, afkomstig uit Am sterdam, liep een gebroken hand op. AAN BRANDWONDEN OVERLEDEN. In het ziekenhuis te Venray is de bijna 87-jarige E. Th. te Ayen, gemeente Bergen (L.) overleden aan de bekomen ver wondingen, die hij vorige week had opgelopen toen hij i^ij het aanleggen van een brandje op de akker viel, waardoor zijn kleren vlam vatten. H.B.S.-ER PLEEGDE INBRAAK IN SCHOOL. Als verdacht van het plegen van diefstal met braak heeft de Apeldoomse politie gearresteerd de 20-jarige H.B.S.er W. A. de H. In de nacht van 14 op 15 Febr. van dit jaar bleek iemand zich door het inslaan van een ruit toegang te hebben verschaft tot de Koningin Wilhelminaschool, waarbij uit de bestuurskamer o.m. verdwenen bleken te zijn een schrijfmachine, een projec tie-apparaat, een pick-up, een actetas en een boekje met post zegels. De politie wist aanvanke lijk geen klaarheid in deze dief stal te brengen, doch dezer da gen kreeg zij er de lucht van, dat de 20-jarige H.B.S.-er een schrijfmachine te koop had aan geboden. Bij onderzoek bleek, dat deze machine afkomstig was uit de Koningin Wilhelmina school, terwijl bij een daarna ge dane huiszoeking dé actetas en de pick-up werden gevonden. Het onderzoek wordt nog voort gezet. VERMISTE ENGELSE MACHINIST BLIJKT TE ZIJN VERDRONKEN. Zoals bekend werd de 62-jarige John Thomas Mock, uit Hartle pool, eerste machinist van het s.s. „Assimina K" vermist. Op 10 Maart verliet hij zijn schip, dat in de Maashaven te Rotterdam lag. Eerst Woensdag morgen kon de politie gaan dreggen, omdat de kade voordien nog niet vrij van schepen was. Na ongeveer een uur dreggen werd het stoffelijk overschot van de machinist gevonden. De „Assimina K" is Woensdag uit Rotterdam vertrokken. FABRIKKBRAND IN HAAKSBERGEN. In de textielfabriek van de firma D. Jordaan en Zonen te Haaksbergen is Woensdagmiddag brand uitgebroken. De viltklande- rij der fabriek is geheel uitge brand. Het vuur, dat vermoede lijk is ontstaan doordat een vat met chemicaliën explodeerde, is geblust door de eigen brandweer en die van Enschede. Het gebouw liep veel waterschade op. In de gehele fabriek werken ongeveer 1000 arbeiders, waarvan 100 in de viltklanderij. De overige afdelin gen van de fabriek kunnen nor maal doorwerken. BRAND IN PAPIERPAKHUIS, Woensdagmiddag te ongeveer half vier is brand uitgebroken in een pakhuis van de papiergroot handel M. Groen aan de Halter straat te Zutphen. Men probeerde mèt een blusapparaat het vuur te doven, maar aangezien de vlammen gretig voedsel vonden in de opgeslagen papiervoorraad lukte dit niet. Ze sloegen over naar de zolder. Inmiddels werd! de brandweer gewaarschuwd, die in drie kwartier het vuur mees ter was. Een groot deel van de opgeslagen voorraad is verloren gegaan. Het pakhuis kon behouden blij ven, al liep het veel brand- en waterschade op. De brand is waarschijnlijk ontstaan door het branden van een straalkacheltje.

de Vrije Zeeuw | 1954 | | pagina 2