De Amerikaanse hulpverlening aan Nederland Commissie ingesteld ter bestudering van het deltaplan Ministersconferentie van „Klein-Europa uitgesteld Minister Witte bezoekt Schouwen en Duiveland ISRAEL Arrestaties m Italië Amerikaanse stap bij Spanje ZON- en MAANSTANDEN WEERSVERWACHTING HOOGWATER Indonesië verzoekt hervatting van overleg over Nederlands-Indonesische verhoudingen Indonesische regering neemt alle G.I.A.aandelen van de K.L.M. over De wekelijkse persconferentie van Eisenhower HET PROCES-DE BAAT Standpunt van het aardsbisdom over Anneke Beekman MSlfllÉÉ fésssi DE BAAT VEROORDEELD TOT EEN JAAR. franke ring bij Abonnement: Temeuzen Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande Noordstraat 55-57 Terneuzen Redactie-adres: Telefoon 2073 en 2510 N& 5 uur uitsluitend 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: 5.35 per kwartaal; per maand 1,80; per week 43 cent. Losse nrs 8 ct. DONDERDAG 25 MAART 1954. 9e Jaargang No. 3107. Verschijnt dagelijks Uitgeefster N.V. v/h Firma P. J. van de Sande, Temeuzen Advertentieprijs: per mm 15 ct.; minimum per advertentie 2,25. Rubriek Kleine Advertenties: 5 regels LS iedere regel meer 20 cent Vermelding: Brieven onder nummer, of: Adres Bureau van dit Blad 20 cent meer. Inzending advertenties tot 's namiddags 8 nor. Voor het Maandagnummer: Zaterdags 10.80 nu*. In het twinstigste verslag van de Nederlandse regering inzake het economische hulp programma behandelende de periode Juli tot en met September 1953 wordt medegedeeld, dat dit verslag zich in verband met de staking van de Amerikaanse economische hulp aan ons land, beperkt tot een behandeling van de invoer onder het economische hulpprogramma, ab'mede tot het gebruik dat van de tegenwaarderekening is gemaakt. Inzake de z.g. „off-shore"- orders wordt meegedeeld, dat deze per 30 September 1953 cir ca 125 millioen dollar beliepen waarvan voor circa 36 millioen dollar in het derde kwartaal 1953 werden, geplaatst, waar van 27 millioen dollar voor vliegtuig- en wapenonderdelen. Betreffende dit laatste con tract ad 27 millioen dollar wordt opgemerkt dat dit gesio ten is met de Nederlandse aechter-mij. van Curtiss- Wright. Deze zal echter vermoe delijk een groot deel van dit dollarbedrag gebruiken voor 't plaatsen van sub-contracten in West-Europa buiten Nederland. Behoudens 3 millioen dollar uit de Moody-fondsen (waarvan de tegenwaarde voor productili- teitsdoeleinden is bestemd), is sedert 1 Juli 1952 door Neder land een nieuwe economische hulp ontvangen. De uitputting "van de ontvangen aankoop- De minister van Wederop bouw en Volkshuisvesting zal in gezelschap van enige van zijn hoofdambtenaren op Za terdag 27 Maart a.s. de gemeen te Stavenisse en een aantal plaatsen op het eiland Schou wen en Duiveland bezoeken. De Commissaris der Koningin in Zeeland zal de minister op zijn tocht vergezellen. Volgens een Israëlische mili taire woordvoerder concentreert Syrië aanzienlijke versterkin gen infanterie langs de Israëli sche grens. Woensdag is een kabi netszitting gehouden over de ontwikkeling in de Arabisch- Israëlische betrekkingen. Later op de dag werd een fel debat in het parlement verwacht over de houding der regering ten aan zien van incidenten, zoals de massamoord op de buspassa giers bij de Schorpioenpas. Men verwacht, dat de rechtse oppo sitie een „actieve repressaille- politiek" van de regering zal eisen. Diplomatieke kringen te Jeru zalem zijn van mening, dat pre mier Sjaret moeite zal hebben om de extremistische elementen in zijn uit vier partijen bestaande coalitie in bedwang te houden. De Israëlische pers is eenstem mig is haar critiek op de Ameri kaanse voorzitter van de gemeng de bestandscommissie, Hutchin son, wegens diens weigering om een Israëlische ontwerp-resolutie over de overval op de Israëlische autobus te steunen. machtigingen is echter nog niet voltooid. In verband met de lange looptijd, welke voor een aantal aankoopmachtigingen is vastgesteld, sommige zelfs tot Maart 1955, zou de afwikkeling van de resterende economische hulp nog geruime tijd kunne'", vergen. Door de onlangs door gevoerde gedeeltelijke liberali satie van dollarinvoeren is het zelfs niet uitgesloten, dat bij de afloopdatum van een aantal aankoopmachtigingen zou blij ken, dat deze wegens onderuit putting verlaagd dienen te wor den. Hiertegenover zouden dan weer nieuwe aankoopmachti gingen moeten worden aange vraagd, hetgeen de afwikke lingsperiode zou verlengen. Teneinde deze moeilijkheden te voorkomen, is aan de Fo reign Operations Administra tion voorgesteld, een groot deel der nog lopende aankoopmach tigingen tot op het huidige uit puttingsbedrag terug te bren gen en daarvoor in de plaats één grote aankoopmachtiging af te geven. Begin 1954 zullen dan de resterende aankoop machtigingen worden afgeslo ten, waarvoor een tweede grote aankoopmachtiging zal worden aangevraagd. De aard van deze aankoop machtigingen is zodanig, dat voor alle nog beschikbare fond sen vóór het eind van het lo pende fiscale jaar contracten zullen zijn afgesloten, waarop de levering defintief vóór l September 1954 zal hebben plaats gevonden. Van de F.O.A. in Washington is bericht ontvangen, dat deze in principe met het voorstel accoord gaat. Per 30 September j.l. bedroeg de onder het E.R.P./M.S.P. ge- xealiseerde invoer (inclusief zee vrachten etc.) in totaal 948 mil lioen dollar. Dit betekent, dat per die datum nagenoeg 98 pro cent van de totale directe hulp in goederen en diensten was omgezet. De Ned. Bank boekt de tegen waarde van de schenkingen op de zgn. „speciale rekening". Op 1 October 1953 bedroegen de stortingen op deze rekening 3.227,3 millioen, de afboekin gen 2.032,6 millioen en het saldo 1,194,7 millioen. De samenstelling van het be drag der afboekingen per 1 Oc tober 1953 ad 2.032,6 millioen is als volgt: Vijf procent E.C.A./M.S.A. te genwaarderekening 133.105.548 convertibele 5 procent, resp. 10 procent M.S.A. tegenwaardere kening 31.694.517; voor beste ding door de M.S.A. vrijgegeven bedragen 1.867.291.732; bin nenlandse verzendingskosten op Amerikaanse geschenkzendin- gen 539.506. De Amerikaanse regering ver leende in de verslagperiode er haar goedkeuring aan om de navolgende projecten ten laste van de speciale rekening te fi nancieren: herstelwerkzaamhe den in verband met de waters nood 400.000.000 en gedeelte lijke dekking van diverse be grotingsposten voor het jaar 1953 202.700.00 waarvan o.m. bijdragen in oorlogsschade aan onroerende goederen 84.000.000, financiering van het landbouw- herstel 10.000.000, oorlogsscha de aan roerende goederen die tot een bedrijf behoren 57 mil lioen, subsidies voor de rijks werkplaatsen voor vakontwikke ling 6 millioen, herverkave ling van Walcheren 3 mil lioen, bouw van een tunnel bij Velsen 6 millioen en aanleg, onderhoud en verbetering van wegen 14.500.000. De waarnemend hoge commis-1 saris van Indonesië in Den Haag,I mr Susanto Tirtoprodjo, heeft Woensdagmorgen op het departe ment van Buitenlandse Zaken 'n nota overhandigd, waarin de In donesische regering het verzoek doet tot hervatting van het over leg over de Nederlands-Indonesi sche verhoudingen. De nota, die in ontvangst werd genomen door de minister zonder portefeuille, mr J. M. A. H. Luns. zal door de Nederlandse regering nader worden bestudeerd. Dit verneemt het A.N.P. van officiële zijde in Den Haag. Gelijk bekend, wordt van Indo nesische zijde reeds sinds gerui me tijd aangedrongen op herzie- ning van de unie-verhouding en de in 1949 gesloten r.t.c.-accoor- den, alsmede op de regeling van de kwestie-Nieuw-Guinea in die zin, dat Nederland de souvereini- teit aan Indonesië zal overdragen. Het is te verwachten, dat deze punten onderwerp van de thans overhandigde nota zijn en dat van Indonesische zijde thans ge vraagd is binnenkort tot weder zijds overleg te geraken. De Italiaanse politie heeft te Foggia 10 Italianen, onder wie een vrouw, gearresteerd op be schuldiging van spionnage voor Tsjecho-Slowakije. Allen zijn of communisten of symphatiserenden met het com munisme. Het nieuwe contract van de Ga- ruda Indonesian Airways is gis teren in het ministerie van Ver bindingen te Djakarta onderte kend door de minister van Ver bindingen, prof. Rooseno en door de leider van de K.L.M.-delegatie, de heer Van der Ploeg. In een communiqué dat na de ondertekening door de beide de legaties is uitgegeven, wordt ge zegd, dat de besprekingen betref fende de reconstructie van de G.I.A. tot nationaal bedrijf, wel ke sinds 10 Februari zijn gehou den, thans tot een volledige over eenstemming hebben geleid, wel ke is vastgelegd in een thans on dertekend contract. Het nieuwe contract is geduren de 6 jaren geldig, hetgeen bete kent, dat het contractuele ver- De Amerikaanse regering heeft Spanje meegedeeld, dat zij het anti-Franse karakter betreurt van zekere uitingen van de Spaanse politiek ten aanzien van Marokko, zo wordt te Was hington uit welingelichte bron vernomen. Ook zou Amerika hebben ver klaard de anti-Britse agitatie in Spanje met betrekking tot Gi braltar te betreuren. De Amerikaanse ambassadeur te Madrid heeft opdracht ge kregen de Spaanse regering te herinneren aan het grote be lang, dat Amerika hecht aan de solidariteit der Westelijke bond genoten. INDOCHINA. Op zijn wekelijkse persconfe- rehtie heeft president Eisenho wer Woensdag gezegd, dat hij, als dat in zijn macht lag, kolonel De Castries, de commandant van de belegerde vesting Dien Bien Phoe, tot de rang van genei'aal zou bevorderen. Hij prees de ver dedigers ten zeerste. De strijd in Indo-China is een strijd tegen de uitbreiding van het communisme en is van kapi taal belang voor Zuid-Oost-Azië, aldus verklaarde de president met nadruk. Op vragen over de aanstaande conferentie te Genève verklaarde hij, dat het standpunt van Ameri- Teneinde de belangen van deze gebiedsdelen te bevoegder plaat se te kunnen voorstaan, zijn de gemeentebesturen uit Walcheren en West Zeeuws-Vlaanderen, me de op aandrang van particuliere zijde, overgegaan tot het instel len van een commissie tot bestu dering van de problemen, welke zullen rijzen bij de uitvoering van het drie-eilandenplan en het delta plan. De commissie, welke de naam draagt van „commissie Zuidwest Zeeland inzake het deltaplan", Op de tweede dag van het pro ces tegen de Nederlandse vracht autochauffeur Dirk de Baat, we gens de kettingbotsing van 4 Oc tober op de Wiedbachtalbrug tus sen Frankfurt en Keulen, werden tussen de verdediging en de Ne derlandse deskundigen enerzijds en de Duitse deskundigen ander zijds, meningen uitgewisseld over de toestand, waarin de betrokken vrachtauto zich bevond. Volgens de Duitse deskundigen waren er defecten geweest aan de manometer voor de remlucht- druk en was het luchtdrukappa raat zodanig vervuild, dat het niet meer naar behoren kon wer ken. Ook had het luchtdrukappa raat aan de aanhangwagen een naar Duitse voorschriften te klei ne inhoud en de mechanische handrem trok niet voldoende aan. Verder zouden de compressor ventielen niet voldoende afslui tend zijn geweest. Door foutieve veranderingen zou bij de remin- stallatie een ontoelaatbaar groot luchtdrukverlies zijn opgetreden. Een voorzichtige chauffeur zou volgens ir. Rolf Barnstedt, één der Duitse deskundigen, aan de hand van de manometer de ge breken van de reminstallatie heb ben moeten aflezen en reparaties hebben laten verrichten. De auto was, vóór de ongeluks- rit, twee weken in Nederland in de werkplaats geweest, waar de remmen oorspronkelijk veran derd waren, aldus de deskundige, maar de gebreken aan de remin stallatie waren hier niet opgehe ven. De andere Duitse deskundi ge is Martin Raede. De Baat is Woensdag veroor deeld tot een gevangenisstraf van een jaar en intrekking van zijn rijbewijs voor de tijd van vijf jaar. Ook de eis luidde een jaar ge vangenisstraf. De verdediger had om vrij spraak gevraagd. De Baat is bovendien veroor deeld tot 't betalen van 365 mark schadevergoeding aan een onder nemer in Gross-Gerau wegens beschadiging van een autoband. De rechtbank achtte De Baat schuldig aan roekeloos rijden, met als gevolg de dood van zes personen en de verwonding van zeven anderen bij de botsing van zijn vrachtauto met twee auto's, een kleine vrachtwagen en een motorfiets op de Wiedbachbrug te Neustadt-Wied op 24 October van het vorige jaar. De rechtbank volgde de open bare aanklager niet bij diens eis om de onmiddellijke gevangenne ming van De Baat te gelasten. De veroordeelde blijft voorlopig op vrije voeten. Zijn verdediger zal beroep aantekenen bij het bonds- gerechtshof. stelt zich tot taak een onderzoek in te stellen naar de plannen, zo als die thans worden ontworpen. Zij zal hiertoe contact opnemen met rijks- en provinciale autori teiten, die bij de voorbereiding zijn betrokken. Vervolgens zal zij er zich over beraden, of deze plannen in over eenstemming zijn met de belan gen van de door haar vertegen woordigde gebieden. Met name zal zij nagaan, of de wegen, die aan weerszijden op de te maken dammen aansluiten, zodanig zijn geprojecteerd, dat er goede ver bindingen ontstaan van Schou- wen-Duiveland en Noord-Beve- iand naar Walcheren en verder naar West Zeeuws-Vlaanderen. In de commissie hebben zitting genomen: Voor Middelburg de heren: mr dr N. Bolkenstein, burgemeester van Middelburg (voorzitter); L. J. van 't Westende, wethouder van Middelburg; ir J. P. Berdenis van Berlekom, directeur van de N. V. Vitrite-fabriek, Middelburg C. Bruins, directeur van de N. V. Stoomtram Walcheren, Vlissin- gen. Voor Vlissingen de heren: mr B. Kolff, burgemeester van Vlissin gen; M. A. van Popering, wethou der van Vlissingen; F. P. C. Mijs, directeur van de N. V. Haven van Vlissingen, Vlissingen; J. W. Hupkes, directeur van de N. V. Kon. Mij ,,De Schelde", Koudeker- ke. Voor overig Walcheren de heren: mr W. J. E. Prommelin, burge meester van Domburg; A. H. S. Stemerding, burgemeester van Oost- en West Souburg; W. Kwel- dam, directeur van de coöp. vei lingsvereniging Walcheren, Mid delburg; L. v. d. Hiele. gemeente secretaris van Veere. Voor West Zeeuws-Vlaanderen de heren: J. M. A. C. van Dongen, burgemeester van Aardenburg; J. A. Eekhout. burgemeester van Breskens; Joh. de Feijter, land bouwer te Schoondijke; A. J. L. Lievens, vlasser te IJzendijke. Tot secretaris is benoemd de heer J. P. Wijtenburg, ambtenaar ter gemeentesecretarie te Vlis singen. ka ten opzichte van communis- tisch-China niet veranderd is. DE H-ONTPLOFFING. President Eisenhower verklaar, de, dat er bij de jongste water- stdfbomóntplóffing in de Stille Oceaan iets moet zijn gebeurd, dat de geleerden verrast en ver baasd heeft. Hij zeide dit naar aanleiding van een opmerking van een cor respondent, dat de pers in Japan on elders grote ophef van het in cident maakt, waarbij Japanse vissers, die zich op 75 mijl af stand van de plaats van de explo sie bevonden, mogelijk radio-ac tief besmet werden. De president zeide, dat de voor zitter van de commissie voor atoom-energie, admiraal Lewis Strauss, nog niet «terug was om hem rapport uit te brengen over zijn onderzoek naar de omvang van de ontploffing. MACCARTHY. De president heeft zich uitge sproken tegen het deelnemen van McCarthy aan het senaatsonder- zoek van het geschil tussen deze senator en het leger. Hij zei dit naar aanleiding van een verzoek van McCarthy om getuigen bij dit onderzoek een kruisverhoor af te nemen. Eisenhower zei: „In Amerika spreekt iemand, die direct of in direct bij een geschil betrokken is, geen recht in zijn eigen zaak". Aan het handhaven van deze traditie zouden de leiders van geen enkele partij zich kunnen onttrekken, meende de president. Hij doelde op de uitlating van re publikeinse leiders in de senaat, dat McCarthy niet moet deelne men aan het onderzoek. Het geschil is gerezen naar aan leiding van beschuldigingen van legerleiders dat MacCarthy en Cohn gepoogd zouden hebben on gepaste druk op het leger uit te oefenen om David Schine de als gewoon soldaat opgeroepen medewerkers van MacCarthy, 'n speciale behandeling te geven. band volgens het oude G.I.A.- contract met 20 jaar is vermin derd. INDONESISCHE REGERING NEEMT ALLE G.I.A. AAN DELEN OVER. Alle aandelen, die zich in han den van de K.L.M. bevinden zul len door de Indonesische regering worden overgenomen, zodat het gehele kapitaal van de Garuda Indonesiap Airways in het bezit van de Indonesische regering zal komen. Tegelijk met de overname van de aandelen zal een passend ren dement worden betaald voor de tijd, dat de K.L.M. kapitaal heeft geïnvesteerd in de G.I.A. De fi nanciële regeling, zoals die is vastgelegd in het oude contract van de G.I.A.dat liep over een periode van 1960 tot 1980. de zo genaamde „Eén procentregeling" wordt hiermee teniet gedaan. INDONESISCHE REGERING ZAL NIEUWE DIRECTIE BE NOEMEN. De K.L.M. zal zich terugtrek ken uit de directie. De nieuwe di rectie zal benoemd worden door de enige aandeelhoudster: de In donesische regering. De benoe ming van commissarissen en on der-directeuren zal eveneens door de regering als aandeelhoudster geschieden. De hoogste leiding van de G.I.A. zal berusten bij oen raad van directeuren, die zal be staan uit een president-directeur en twee directeuren, waarnaast drie onder-directeuren zullen wor den benoemd. De K.L.M. zal tot 1960 techni sche bijstand verlenen aan het bedrijf van de G.I.A. ZON MAAN op onder op onder Maart 25 6.33 19.00 1.00 8.24 26 6.31 19.02 2.00 9.10 27 6.28 19.04 2.50 10.09 28 6.26 19.05 3.50 11.18 29 6.24 19.07 4.02 12.36 Het secretariaat van het aarts bisdom te Utrecht deelt het vol gende mede: „Vanwege de herhaalde vraag of het aartsbisdom zal antwoor den op het telegram van het Ne derlands Israelietisch kerkge nootschap betreffende het geval Anneke Beekman, deelt het aarts bisdom mede, dat een telegram, dat bijna reeds voordat de ge adresseerde er kennis van kon nemen, aan de publiciteit van de pers wordt vrijgegeven, klaar blijkelijk eerder is bedoeld om stemming te wekken dan om ant woord te verkrijgen. Het standpunt dat door het aartsbisdom in deze zaak werd aangenomen, is reeds meerdere malen uiteengezet, zodat het niet nodig schijnt nogmaals daarop te insisteren. Het is niet de taak van de kerkelijke overheid beslis singen van een burgerlijke instan tie uit te voeren. Al spoort de kerk de gelovigen in het alge meen aan te gehoorzamen aan de burgerlijke autoriteiten, zij dwingt die gehoorzaamheid niet met kerkelijke sancties af. De kerkelijke overheid laat aan iedere gelovige de vrijheid van geweten, om in een bepaald geval zich niet aan de beslissing van 'n burgerlijke instantie gebonden te achten. UJit de laatste ontwikkeling van dit geval is wel duidelijk geble ken dat het meisje zich vrijwillig aan de beslissing van het ge rechtshof onttrekt, omdat zij blijkbaar het vertrouwde milieu, waarin zij van haar eerste levens jaren af opgroeide en dat met gevaar voor eigen leven haar le ven redde, prefereert boven het volkomen nieuwe milieu dat men haar wil opdringen. Indien het bewuste meisje meent de vrijheid te mogen ne men zich niet aan de over haar toekomst genomen beslissing van de burgerlijke autoriteit ge bonden te achten, zal de kerkelij ke overheid haar die vrijheid wil len en moeten laten. Zoals het aartsbisdom er niet aan zou willen medewerken, het meisje tegen haar wil, gedwon gen, te handhaven in een Katho liek milieu, zo stuit het evenzeer tegen de borst medewerking er aan te verlenen dat het meisje tegen haar zin, gedwongen, wordt overgebracht naar een ander milieu. Nu de eigen wil van het meis je zo duidelijk is gebleken, kan men zich afvragen of het niet op de weg van de Joodse gemeente zou liggen om afstand te doen van de voogdij en de achtervol ging en opjaging van het meisje et staken, zodat zij zowel de licha melijke als de psychische rust kan vinden, die zij behoeft. Kan het belang van het meisje daartoe niet doen besluiten, dan spore men het meisje op tot men het in handen heeft, maar men vrage niet aan anderen het meis je tegen haar zin uit te leveren en men make er geen rel van, die de bevolkingsgroepen van Neder land van elkaar zou kunnen ver vreemden". Te Parijs is officieel medege deeld, aldus bericht het Franse persbureau A.F.P., dat de confe rentie van de zes ministers van „klein Europa" Frankrijk, West- Duitsland en de landen van de Benelux en Italië), welke op 30 Maart te Brussel bijeen zou ko men, uitgesteld is. Er is geen nadere datum ge noemd voor de conferentie, waar op de ministers van Buitenlandse Zaken der zes genoemde landen de rapporten van hun deskundi gen over de instelling van een Europese politieke gemeenschap zouden bestuderen. De beslissing, om de cohferen- tie uit te stellen, is te Parijs ge nomen door de plaatsvervangers der ministers, die toezicht hiel den op het werk van de experts. Reuter verneemt van regerings zijde te Brussel, dat de plaatsver vangers der ministers begin Mei bijeen zullen komen om een nieu we datum te bepalen. Thans zal een nieuwe regeling gevonden moeten worden voor een ontmoeting tussen kanselier Adenauer en de Franse minister van Buitenlandse Zaken, Bidault. die zo nam men aan, hun bespre kingen over de Saarkwestie tij dens de conferentie te Brussel zouden hervatten. Mogelijk zul len deze twee staatslieden nog deze maand of begin April als nog samenkomen. Naar Reuter uit diplomatieke bron verneemt waren de meeste der betrokken regeringen voor een uitstel van de conferentie. De Franse regering was van mening, dat een internationale conferentie op hoog peil mogelijk tot gevolg zou hebben, dat de op positie tegen een Europees leger van de zijde der conservatieve parlementariërs mogelijk zou toe nemen. De Belgen zouden voor uitstel zijn, met het oog op de aanstaan de algemene verkiezingen terwijl de Nederlandse regering van me ning zou zijn, dat de plannen voor een politieke Westeuropese ge meenschap nog niet genoeg ge vorderd waren, om een bijeenroe ping van een conferentie van mi nisters te rechtvaardigen. Naar het A.N.P. van bevoegde zijde te Den Haag verneemt, is door Nederland geen verzoek tot uitstel van de conferentie inge diend. Naar verluidt hebben de Fran se vertegenwoordigers aange drongen op handhaving van een maximum aan nationale souverei- niteit. Zo zouden zij bijv. er op gestaan hebben, dat voor beslui ten van de „bestuursraad" van de politieke gemeenschap de goedkeuring der nationale rege ringen nodig zou zijn. De voornaamste onenigheid zou, zo vervolgt Reuter, voortge sproten zijn uit de economische aspecten van de te vormen poli tieke gemeenschap. België en Ne derland zouden aangedrongen hebben op de instelling van een gemeenschappelijke markt en de vorming van een douane-unie tussen de zes landen, welke bin nen tien jaar tot stand zouden komen. Frankrijk zou zich ver zet hebben tegen iedere vorm van nieuwe afstand van souvereini- teit op economisch gebied. West-Duitsland en Italië zou den eveneens voorstanders zijn van een grotere mate van econo mische integratie. medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van Donderdag ochtend tot Donderdagavond. Veel bewolking. Zwaar bewolkt met enkele ver spreide opklaringen. Overwegend droog weer. Meest matige wind, aanvankelijk noordelijk, later krimpend naar zuidwest. Dezelf de temperaturen als gisteren of iets lagere. VRIJDAG 26 MAART. Breskens Terneuzen Hansweert Walsoorden v.m. n.m. 5.35 6.04 6.10 6.39 6.50 7.19 7.00 7.29

de Vrije Zeeuw | 1954 | | pagina 1