Uit de Provi ncie Het teken der Joms Binnenlands Nieuws Hier onze voordeeitjes van deze week De busdienst Sluiskil-Breda m De landbouwoverschotten in Amerika en Canada SCHAKEN. FILMNIEUWS KERKNIEUWS Nederlands programma van radio-Indonesia vervalt J.J.J. VAN DE GRIEK H. VAN MEERVELD C. T. VINK Kleine advertentiën Extra reclame Vleeswaren TERNEUZEN. KORTGENE. STAVENISSE. ZIERIKZEE VRAGEN OVER MELKSANERINGS- OVEREENKOMSTEN. Actie tegen handel in verdovende middelen Gang in pyramide stort in De Amerikaanse ontploffing in de Stille Oceaan Wat brengt de Radio? Smidsknecht Loodgieter Van de week G. Marsilje Zn ALBUMS N.v.fa P. J. VAN DESANDE SLAGERIJ G. H. VAN DAMME DE MINISTER ANTWOORDT De minister van Verkeer en Waterstaat heeft antwoord ge geven op vragen van het Eerste Kamerlid, de heer Van der Himst, omtrent de busdienst Sluiskil-Breda. Het antwoord van de minister luidde Van het artikel in ,,De Volks krant" d.d. 26 Februari j.l. om trent de busdienst Sluiskil- Breda werd kennis genomen. Bekend is, dat de vertegenwoor diger van de Ned. Spoorwegen op de openbare zitting van de commissie vergunningen per sonenvervoer, waarop de aan vraag om vergunning voor de onderhavige busdienst werd be handeld, heeft meegedeeld, dat verlening van de vergunning voor de Nederlandse Spoorwe gen een schade van 120.000 per jaar zou betekenen. De juistheid van het bedrag der door de Ned. Spoorwegen te lij den schade, alsmede de bereke ning daarvan dienen voor re kening van de Ned. Spoorwe gen te worden gelaten en staan in dit stadium, te weten het stadium van behandeling van de aanvraag door de commissie vergunningen personenvervoer, niet ter beoordeling van de mi nister. De beslissing op de onderha vige aanvraag wordt in eerste aanleg zelfstandig door de com missie vergunningen personen vervoer genomen, van welke be slissing beroep op de Kroon openstaat. Eerst in de phase van het beroep en dan nog na dat de Raad van State zijn ad vies heeft uitgebracht, is er van bemoeiing door de minister met de onderwerpelijke aangelegen heden sprake. 1 103 JARIGE IN DREISCHOR. Zeelands oudste ingezetene, Jan Kip te Dreisehor, heeft Donder dag zijn 103de verjaardag ge vierd. De oude baas, nog kras en ge zond, verricht nog dagelijks zijn arbeid in het kleine boerenbe- drijfje van zijn dochter. Als altijd was hij ook deze dag gezellig op zijn praatstoel en ver telde uit het grijze verleden. Van verschillende huizen in de gemeente werd gevlagd en des morgens werd de jarige een aubade gebracht door de school jeugd. Zij zongen hem een speciaal voor hem gemaakt versje toe. De hele dag had hij bezoek, ook van buiten de gemeente. Zo waren o.a. aanwezig twee hoofdverpleeg sters van het ziekenhuis te Dor drecht, waar hij tijdens zijn eva cuatie is verpleegd. Hij ontving vele cadeautjes, gelukwensen en telegrammen, waaronder van de Commissaris van de Koningin in Zeeland. De burgemeester kwam geluk wensen en vertelde, dat Kip thans op één na de oudste man in Ne derland is en dat nog vier vrou wen ouder zijn dan hij. Het aantal 100-jarigen en ouderen in Neder land bedraagt thans 40. Expositie „Boek en Jeugd". Tot dusverre heeft het bezoek aan de door de stichting „Open bare leeszaal en Bibliotheek" Terneuzen in samenwerking met de Terneuzense Jeugdraad georganiseerde tentoonstelling „Boek en Jeugd'' in het Ned. Herv. Jeugdgebouw aan de Kerkhoflaan alhier nog niet aan de gestelde verwachtingen beantwoord. Tot en met giste ren werd de expositie door on geveer 300 personen bezocht. Dit is bepaald beneden de maat. En dat is jammer. Vermoedelijk bestaat bij velen de onjuiste op vatting, dat de tentoonstelling alleen voor de jeugd is bedoeld. Doch dit is geenszins het geval. Immers juist voor de ouders is de schat van tentoongestelde, verantwoorde lectuur, in grote verscheidenheid, van groot be lang bij de keuze, nu of later, van hun boeken voor het kind (leeftijd 4-16 jaar). We zouden eigenlijk met een variant op een bekend gezegde van weleer willen opmerken: „Ga naar Boek en Jeugd" en 't komt in orde. Samenvoeging 27 polders op N oord-Beveland. Te Kortgene zijn, in tegen woordigheid van Ged. Staten, die het initiatief hiertoe hadden genomen en vertegenwoordigers van de Noord-Bevelandse pol derbesturen besprekingen ge voerd om te komen tot samen voeging van de 27 polders op het eiland tot één waterschap. De heer C. Philipse, lid van Ged. Staten deelde mede dat mettertijd aan alle polderbe sturen van Noord-Beveland een plan ter bestudering ter hand zal worden gesteld. Er werd nog betoogd dat het in de tegenwoordige tijd niet doenlijk is 27 polders apart te toeheren omdat hiermede een enorm bedrag gemoeid is, zou men komen tot één waterschap, dan worden de kosten door alle polders gedragen. 48. „Hebt ge een ogenblik voor mij, heer Koning?" vraagt Wulfstan als hij de volgende avond Eric's vertrekken betreedt. De Deen maakt een geheel andere indruk als gisteren. Zijn woe de is verdwenen, zijn houding is haast dee moedig en er ligt een zorgelijke trek op zijn gelaat. „Ik maak mij be- zorgd over onze vriend Balor," begint hij aarzelend. „Ik hoorde de heelmeester vandaag zeggen, dat hij nog steeds niet bij kennis is!" „Dat is zo," bevestigt Eric. „De man schijnt er zeer ernstig aan toe te zijn. De heelmeester heeft alles geprobeerd, wat mogelijk is, doch hij twijfelt er aan, of hij Uw mak ker in het leven kan houden." „Het is dus, zoals ik reeds vrees de," zucht Wulfstan. „Doch Balor moet in leven blijven!" gaat hij nadrukkelijk verder. „Wanneer hij sterft, heb ik niet alleen mijn laat ste makker verloren, doch dan is er ook niemand, die mijn verhaal kan bevestigen!" Eric knikt, terwijl hij zich af vraagt, wat de Deen eigenlijk wil. Wulfstan laat zijn stem dalen tot een geheimzinnig gefluister. „Het zal U bekend zijn, heer Koning, dat wij Jomsvikings be schikken over vele geheimen! Eén daarvan is deze drank!" Triomfan telijk houdt hij een fles omhoog, waarin een donkere vloeistof glanst. „Deze drank heeft reeds velen van ons het leven gered!" gaat hij verder. „Laat Balor dit mengsel opdrinken en zo er ook maar de geringste kans is, zal het hem doen herstellen! Ik heb zelf de kruiden gemengd! Wanneer dit hem niet helpt, is er niets meer, dat hem redden kan!" Na een korte aarzeling neemt Eric de drank van Wulfstan aan. „Ik kan mij uw bezorgdheid be grijpen," zegt hij, „Laat ons hopen, dat de drank de gewenste uitwer king zal hebben. Ik zal mij direct naar de zieke begeven!" De heelmeester kijkt verwon derd op, als de Noorman op dit late uur bij hem binnentreedt, doch in enkele korte woorden zet Eric hem de reden van zijn bezoek uiteen. „Het laatste middel, dat ik de zieke heb toegediend moet nog enkele ogenblikken uitwerken," legt de heelmeester uit. „Heeft het niet geholpen, dan zal ik hem deze drank ingeven." Met enkele bemoedigende woor den verlaat Eric het vertrek, doch nauwelijks is hij halverwege de gang, of de Noorman blijft met een ruk staan. Uit het vertrek, dat hij zojuist verlaten heeft, klinkt een geluid, alsof er iets zwaars is omgevallen, en direct daarop een angstaanjagend gekreun Een hertenkamp. In Stavenisse zal binnenkort een eenvoudig hertenkamp ko men. Dit is mogelijk dank zij een schenking van hertje.» door de gemeente Bergen (N. H.), en van gelden, benodigd voor de inrichting van het kamp, door de stichting „Opbouwfonds Sta venisse". De exploitatie van het kamp zal voor rekening der ge meente Stavenisse komen De werkzaamheden zijn reeds begonnen en de herten zijn reeds gearriveerd. Bij de overdracht der dijren in Bergen was wethouder J. Hage namens het gemeentebe stuur van Stavenisse aanwezig. Stichting „Gemeenschap Eiland Tholen" gaat ge meenschapsgebouw bouwen. In een onder voorzitterschap van burgemeester L. A. Verburg van Stavenisse gehouden ver gadering van het algemeen be stuur van de stichting „Ge meenschap eiland Tholen" is met algemene stemmen beslo ten, op korte termijn over te gaan tot de bouw van een ge meenschapsgebouw voor het eiland Tholen. Deze bouw is mogelijk door een schenking van de Stichting van de Landbouw in N.-Holland van een bedrag van 50.000. Het gebouw zal verrijzen in de ge meente Scherpenisse in de om geving van de thans in aan bouw zijnde lagere landbouw school. De benodigde grond wordt beschikbaar gesteld door de Kring Tholen en St. Philips- land van de Zeeuwse Landbouw- maatschappij. Ir. M. A. Geuze, voorzitter van de Z. L.M., die zich voor het plan zeer beijvert, gaf een uit eenzetting van het bouwplan. Het nieuwe gemeenschapsge bouw zal o.a. ruimte bieden voor 300 zitplaatsen. Het zal worden gebruikt voor het hou den van regionale vergaderin gen, cursussen, tentoonstellin gen enz. Gemeenteraadsverkiezing'. De minister van Binnenlandse Zaken heeft besloten de dagen der candidaatstelling en de 'stem ming voor de verkiezing van de leden van de raad der gemeente Zierikzee vast te stellen onder scheidenlijk op 11 Mei 1954 en 23 Juni 1954. De Amerikaans-Canadese mi nisteriële commissie voor de Handel en Economische Zaken, die heeft vergaderd, heeft in een uitgegeven communiqué verklaard, dat Amerika en Ca nada alvorens hun overschot- voorraden aan landbouwpro ducten in het buitenland te verkopen overleg zullen plegen met de belanghebbende landen, teneinde te voorkomen, dat er schade wordt berokkend aan de normale handel. In het communiqué wordt verder gezegd, dat een opmerke lijke verbetering valt waar te nemen in de interne economi sche stabiliteit van vele landen, waardoor enige verzachting van de invoerbeperkingen dezer lan den mogelijk is geworden. De commissie was het hier echter over eens, dat het herstel der economische gezondheid niet in alle landen in gelijke mate vor dert. De ministers zijn tot de slotsom gekomen, dat het nood zakelijk is, grotere soepelheid te bereiken in het internationa le handels- en betalingsverkeer, opdat grotere weerstand wordt verkregen tegen verandering van omstandigheden en opdat een dynamische bijdrage wordt geleverd tot yerhoging van de levensstandaard. He Tweede Kamerlid de heer Lemaire heeft aan de minister van Economische Zaken de vol gende schriftelijke vragen ge steld: 1. Heeft de minister kennis genomen van de wrevel en on rust, welke de z.g. melksanerings- overeenkomsten in verscheidene plaatsen des lands onder de melk handelaren en het publiek hebben gewekt 2. Zijn naar het oordeel van de minister de onderwerpelijke ondernemersovereenkomsten, zo als die blijkbaar te Dordrecht, Utrecht, in de bollenstreek en in het Westland zijn tot stand ge bracht, in strijd met primo de be ginselen van de vestigingswet, welke de vestiging in principe vrij wil laten, secundo de eisen van een gezonde mededinging en daarom de eisen van het alge meen belang? 3. Zo ja, overweegt de minis ter gebruik te maken van de hem volgens het kartelbesluit en de wet schorsing bedrijfsregelingen toekomende bevoegdheden om de onderwerpelijke ondernemers- overeenkomsten geheel of gedeel telijk te schorsen en/of onver bindend te verklaren? Generaal Antonio Luigi Orcen, hoofd van de Italiaanse economi sche politie (douane, anti-smok- keldienst en anti-belastingontdui- kingsdienst) heeft op een pers conferentie verklaard, dat hij van premier Scelba wei-omschreven orders heeft ontvangen om tegen de handel in verdovende middelen op te treden. De actie zal zich uit strekken over geheel Italië. Een en ander houdt verband met het „bedwelmingsschandaal". Bij het proces-Muto zijn vele be schuldigingen van handel in ver dovende middelen geuit. Zo zou volgens getuigen de plaats, waar Wilma Montesi dood is aangetroffen, een landings plaats zijn voor boten, die coca- ine, marijuhana, hasjisj en opium uit het Midden-Oosten brengen. Ook zijn vooraanstaande per sonen van corruptie en misbruik van relaties beschuldigd. De regering heeft een onder zoek naar alle aspecten van de zaak in het vooruitzicht gesteld. Naar te Cairo wordt vernomen is een gedeelte van de gang, die naar men meent naar de grafka mer van de pas ontdekte pyra mide bij Sakkara leidt, ingestort. Een aantal arbeiders is onder het puin bedolven. De pyramide is nooit afgeko men. Kort geleden werd zij onder het zand gevonden. Men neemt aan, dat zij de begraafplaats is van koning Sanakht, uit de derde dynastie. Het is een trappenpyra- mide. Bij het ongeluk kwam één ar beider om het leven. Twee wer den gewond. OM HET WERELDKAMPIOENSCHAP. De tweede partij om het wereld kampioenschap schaken tussen Botwinnik (wit) en Smyslov (zwart) is na 30 zetten door Bot winnik gewonnen. De stand is thans: Botwinnik 2 punten, Smylov 0 punten. „Moulin Rouge". Zowel in het Luxor-theater te Terneuzen als in Het Centrum te Axel staat thans op het program ma een filmwerk van bijzondere allure, die in de grote steden we ken achtereen op het programma bleef staan. „Moulin Rouge", het woord van betoverende klank gebleven sinds de dagen van Montmartre. Het is een begrip. Begrip voor een we reld van kleur en lichtheid, waar in het frivole leven schitterde als de sieraden op de zwarte hand schoen van Jane Avril...de wereld van herinnering aan La Goulue. en Toulouse-Lautrec! Op 23 Nov. 1864 werd Henri- Raymond comte de Toulouse-Lau trec geboren op het familiebezit in Albi, als telg van een adelijk geslacht. Er was geen enkele re den om aan te nemen, dat hij niet zou worden wat zijn vader was en vele van zijn voorvaderen officier, jager en een rijke ple- ziermaker in grote stijl. Dan treft hem het ongeluk, dat een definitieve wending betekent: op 13-jarige leeftijd breekt hij een been. De breuk geneest slecht en hij blijft mank. Een jaar later breekt hij zijn andere been. En terwijl zijn bovenlichaam zich normaal ontwikkelt staken zijn benen hun groei en wordt hij een zonderlinge dwerg en stuwen verdriet en teleurstelling hem voort. Alsof hij alles wat aan afkomst en verleden bond radi caal wil afsnijden, vestigde hij zich temidden van de armsten van Parijs, koos hij bedelaars, dieven en lichte vrouwen tot zijn gezellen, dook hij onder in wat hem als hij in zijn eigen mil- lieu was gebleven nooit meer zou zijn geworden dan een bont en ietwat suspect décor: de tui melende, gistende, dronken we reld van het Montmartre zijner dagen, het Montmartre van de Mouilin Rouge. Maar de prijs voor de beste rol indien bij een imponerende film als deze hierover gesproken kan worden zal waarschijnlijk gaan naar de kleur van technico lor, een kleur die eveneens een aandeel in de bewogen handeling heeft als de personages van het drama. GROTE DIEFSTAL VAN MEELZAKKEN. Een dezer dagen heeft de Am sterdamse politie vier hoofdstede lingen aangehouden, die ervan worden verdacht sinds 1949 ten minste 10.000 meelzakken, die per stuk een waarde hebben van 2, te hebben ontvreemd ten nadele van de stoommeelfabriek Hol land. Van de arrestanten, die inmid dels voor de officier van justitie zijn geleid, zijn er drie werkzaam in de fabriek. De vierde is een vrachtrijder. ONTPLOFFING IN KERKGEBOUW. In de Gereformeerde Marana- thakerk aan het Mosplein in Am sterdam-Noord heeft zich Woens dag een ontploffing in een gaska chel voorgedaan. Op dat moment bevonden zich enkele vrouwen en kinderen in het kerkgebouw. Een vrouw liep lichte verwondin gen op, twee meisjes van negen en tien jaar bekwamen brand wonden in het gezicht. Na in een zittinglokaal van de G.G.D. te zijn verbonden, zijn ze naar hun woningen vervoerd. De brandweer, die met twee motorspuiten en een ladderwagen was uitgerukt, behoefde niet op te treden. GEESTELIJKEN SLACHTOF FER VAN OPLICHTER. Een man, die door de politie reeds maandenlang gesignaleerd wordt en zich overal in den lande aan oplichtingen schuldig maakt, heeft nu zijn slag in Rotterdam geslagen. Meestal vertelt hij zijn slachtoffers een tqlegram te heb ben ontvangen, waarin staat, dat zijn moeder ernstig ziek is. Hij heeft dan geen geld om naar haar toe te reizen. Krijgt hij dan geld los, dan laat hij, om vertrou wen te wekken, een fiets achter als onderpand, maar altijd is ge bleken, dat het rijwiel gestolen was. Zo ging het ook bij een pastorie in Rotterdam, waar hij een fiets afgaf, nadat hij f 35 had losge kregen. De fiets bleek gestolen te zijn. Een uur vóórdat hij van de pastoor het geld had ontvangen, had hij bij een pater-overste 2.50 „geleend" voor een spoorkaartje. VLIEGTUIG MAAKTE NOODLANDING. Het „Auster" vliegtuig van de vliegbasis Leeuwarden, bestuurd door de sergeant-vlieger N. A. Bak, heeft omstreeks half twaalf Donderdagmorgen in de gemeen te Holten een noodlanding moe ten maken op een weiland van de landbouwer W. F. Boode op de grens van Okkenbroek, ge meente Diepenveen. De piloot zou, omdat zich op het vliegtuig ijsafzetting voordeed, gedwongen zijn geweest, te landen. Bij het neerzetten op het weiland werd het landingsstelsel beschadigd. De piloot bekwam geen letsel. VROUW DOOR GASVERSTIK KING OVERLEDEN. De 45-jarige weduwe A. A. S. is Woensdagavond door gasver- stikking in haar woning te Am sterdam om het leven gekomen. Het ongeluk werd ontdekt door een familielid, dat op visite kwam en geen gehoor kreeg. Nadat de deur was opengebroken, is gecon stateerd, dat de gasslang, die de toevoer van het gas naar het gas stel verleende geheel was ver gaan, waardoor het gas zich in de woning kon verspreiden. WRAAKNEMING OF BALDADIGHEID? In de nacht van Woensdag op Donderdag is voor de vijfde maal in drie jaar tijd de spiegelruit van een winkel in kantoor- en schrijfbenodigheden aan de Ad miraal de Ruyterweg te Amster dam met een stuk van een straat- tegql ingegooid. Er is nimmer iets vermist uit de étalage De politie vermoedt, dat het hier een wraakneming of baldadigheid be treft. SCHOONMOEDER WORDT WEL GEWAARDEERD! Schoonmoeder-moppen zijn voor de meeste Nederlanders...alleen maar moppen. Hun eigen ervarin gen en oordelen wijken totaal af van de onsympathieke cliché figuur die men van de schoon moeder heeft gemaakt. Door middel van de nieuwe methode heeft het N.I.P.O. het „Nederlands instituut voor de pu blieke opinie en instituut voor marktverkenning" onlangs het oordeel over de eigen schoonmoe- oer gevraagd. Het is bijna onver deeld gunstig. En niet maar een beetje, maar 67% der gevallen zeer gunstig! De ondervraagde mannen zijn in hun oordeel iets gematigder <64% zeer gunstig) dan de vrou wen (71% zeer gunstig) maar groot zijn de verschillen dus niet. Ook al niet naar de leeftijd der ondervraagden. Slechts 7% van het publiek (met een schoonmoeder) spreekt een ongunstig oordeel uit. DS J. C. S1CKESZ MET EMERITAAT. De provinciale kerkvergadering van Zuid-Holland heeft aan ds J. C. Sickesz, ziekenhuis-predikant van de Ned. Herv. gemeente te 's Gravenhage voor het diacones- senhuis „Bronovo" en oud-predi kant te Terneuzen, wegens het bereiken van de pensioengerech tigde leeftijd eervol emeritaat verleend, zulks met ingang van 1 Mei a.s. Ds Sickesz is voornemens Zon dag 25 April a.s. afscheid te ne men van de Haagse gemeente in de Grote Kerk. Hij zal echter zijn arbeid in „Bronovo" blijven voort zetten. In het nummer van het tijd schrift „Time" van Woensdag wordt medegedeeld, dat de Ame rikaanse waterstofexplosie op en van de Marshall-eilanden van 1 Maart j.l. vijfhonderd maal ster ker was dan de bom op Hiros- jima in 1945. De kracht van de explosie had de atoomgeleerden verbaasd. 28 Amerikaanse waarnemers en 236 eilandbewoners die zich op een, naar men dacht, veilige afstand van de ontploffing had den verwijderd, werden over dekt met radio-actieve deeltjes, aldus „Time". De commissie van atoomenergie deelde mede, dat zij geen brandwonden hebben opgelopen. Volgens „Time" was de ont ploffing zo hevig, dat deze com missie haar oordeel, dat een proef op 1 November 1952 ge lukt is, moet herzien. De ontploffing van deze „mis lukking" op 1 November 1952 was 250 maal sterker dan de bom op Hirosjima, de vuurbal was 45 km in doorsnee, de padde- stoelvormige wolk steeg dertig kilometer hoog. De ontploffing van 1 Maart j.l. kleurde de hemel oranje en deed gebouwen op eilanden, en kele honderden kilometers ver wijderd, schudden. Met ingang van 1 April zal het Nederlandse programma van Radio Republik Indonesia geheel komen te vervallen, al dus verneemt Aneta. Het Nederlandse programma was vanaf 1 Maart j.l. reeds van 25 uren per week op 14 uren per week teruggebracht. ZATERDAG 20 MAART HILVERSUM I: 7.00 Nieuws; 7.13 Gram.: 8.00 Nieuws; 8.18 Gram.; 8.55 Voor de vrouw; 9.00 Gymn.; 9.10 Gram.; 9.30 Water standen; 10.00 Causerie: 10.05 Morgenwijding; 10.20 Voor de arbeiders 11.40 Piano; 12.00 Gr.; 12.30 Mededelingen: 12.33 Gr.; 13.00 Nieuws; 13.15 Orgel; 13.45 Varia; 13.50 Gram.; 14.15 Huis- muz.; 14.30 Voor de amateurs: 15.00 Veiligheidspraatje; 15.15 Orkest; 15.45 Boekbespreking; 16.00 Orkest; 16.45 Weekjoum.; 17.15 Jazzmuziek; 17.45 Cause rie; 18.00 Nieuws; 18.20 Lichte muziek; 18.35 Causerie; 19.00 Art. staalkaart; 19.30 Causerie; 20.00 Nieuws; 20.05 GefV. pro gramma; 22.00 Soc. commen taar; 22.15 Weense muziek; 22.40 Hoorspel; 23.00 Nieuws; 23.15 Verzoekprogramma. HILVERSUM II: 7.00 Nieuws; 7.15 Gymn.; 7.30 Gew. muziek; 8.00 Nieuws; 8.15 Gram.; 9.00 Voor de vrouw; 9.40 Gram.; 10.00 Voor de jeugd; 10.15 Gram.; 11.00 Voor de zieken; 1145 Koor; 12.03 Operette-duetten; 12.30 Mededelingen; 12.33 Gram.; 13.00 Nieuws; 13.20 Orkest; 14.00 Boekbespreking; 14.10 Voor de jeugd; 14.20 Eng. les; 14.40 Voor de amateurs; 15.15 Kunst; 15.55 Lichte muziek; 16.10 Piano; 16.30 Causerie: 17.00 Voor de jeugd; 17.55 Sport; 18.00 Voor de kinderen; 18.15 Journ. over zicht; 18.25 Orkest; 18.40 Rege ringsuitzending 19.00 Nieuws; 19.10 Actualiteiten; 19.20 Gr.; 20.25 De gewone man; 20.30 Lichtbaken; 20 50 Gram.; 21.00 Hoorspel; 21.50 Gram.; 22.05 Causerie; 22.15 Gram.; 22.30 Wij luiden de Zondag in; 23.00 Nws.; 23.15 Esperanto; 23 22 Gram. BRUSSEL VI.: 12.00 Gram.; 12.30 Weerbericht; 12.34 Gram.; 13.00 Nieuws; 13 15 Muz. alma nak; 14.15 Orkest; 15.15 Gram.; 16.00 Accordeonmuziek; 16.15 Gram.; 16.30 Accordeonmuziek: 16.45 Eng. les; 17.00 Nws.; 17.10 Gram.; 17.25 Oratorium; 18.30 Voor de soldaten; 19.00 Nieuws; 19.40 Gram.; 19.45 Cabaret; 21.00 Gram.; 22.00 Nieuws; 22.15 Verzoekprogramma; 23.00 Nws.; 23.05 Gram. jp.—- Twee van de twaalf Egypti sche feministen, die sinds enkele dagen in hongerstaking zijn, moesten Woensdag in een zieken huis worden opgenomen. Tot onze grote blijdschap werden wij verblijd met de geboorte van een Dochter tje en Zusje WILMA SASKIA. W. J. BLIEK M. BLIEK-WAGENAAR MARGO RIA Terneuzen, 18 Maart 1954. Noordstraat 15. Tijdelijk adres; Prot. Ziekenhuis Terneu zen. Arts - Terneuzen AFWEZIG van 19 Maart (na 2 uur) t/m 21 Maart. TERSTOND GEVRAAGD: bekend met landbouwwerk tuigen en tractoren, die zelfstandig kan werken. Fa. Gebr. DE BRAAL, Smederij - Nieuwerkerk Tel. 173 (Oosterland) Een fijne Stol en 250 gr. Sprits samen 1,20 Een fjjn Rozijnenbrood en 250 gr. Sprits samen 1,60 CAKE 45 en 60 et. p. stuk Sportkoeken 10 st. 35 ct. Kaneelbeschuitjes 10 stuks 20 ct. Onze bekende Roomboter- koekjes 250 gr. 65 ct. Zaterdag creamsoezen per stuk 12 ct. Heerlijke Vetbollen 14 stuks 1,— Worstebroodjes p. st. 15 ct. Als extra reclame: 250 gr. gesorteerde Koekjes 250 gr. 50 ct. BAKKERIJ VLOOSWIJKSTR. 22. per 100 gr. Boterhamworst 0,28 Hamworst 0,34 Gebraden Gehakt 0,35 Gekookt Spek 0,38 Pekelvlees 0,40 per 500 gr. Gehakt 1,40 Halscoteletten 1,70 Doorr. Runderlappen 1,7S Magere Runderlappen 1,90 Rundvet 0,60 Rund-, Varkens- en Kalfsslagerij Dr. Bujjzestr. 15 Tel. 2267 Alle dagen VLEESCROQUETTEN Een tractatie op Uw club avondjes. De Vries-Adriaansen ,,'s-Lands Welvaren" Noordstraat 18 Klein model Eiken- of Notenkabinet en Dekenkist TE KOOP GEVRAAGD. Axelsestraat 10 - Tel. 2165 Terneuzen Van 15 regels 1,-; iedere regel meer 20 cent. (Maxi maal 8 regels). Te koop: een donkergrijze Mantel, maat 48, wil ook ruilen voor dito zwarte Wintermantel, zelfde maat; 1 paar Voetbalschoenen, m. 40. Adres te bevragen: Bu reau van dit blad. Gevraagd: 'n aankomende Bakkersknecht of Loopjon gen. F. BUTER, Driewegen straat 2, Terneuzen. Gediplomeerd Slager-Worstmaker WILHELMINAPLANTSOEN 3 - TELEF. 2566 Vandaag en Zaterdag als 200 gr. HAMWORST voor 65 ct. 200 gr. prachtige gek. ACHTERHAM voor 1,15 Verder noteren wij BOTERHAMWORST 30 ct. per 100 gr. GEBRADEN GEHAKT 30 ct. per 100 gr. LUNCHWORST 30 ct. per 100 gr. en nog 10-tal andere soorten. 500(gr. Runderborstlappen 1,75; per kg 3,40 500 gr. magere Braadlappen ƒ1,90; p. kg 3,70 500 gr. Riblappen voor ƒ2,20; p. kg ƒ4,36 500 gr. Rostbief, Lende of Baklappen voor ƒ2,40; p. kg ƒ4,70 500 gr. Biefstuk voor 2,75; p. kg 5,46 VARKENSVLEES; 500 gr. prachtige Ribcoleletten 1,80; p. kg 3,56 500 gr. Schoudercarbonade ƒ1,60; p. kg ƒ3,10 500 gr. Ilaascoteletten voor ƒ2,p. kg 3,96 I

de Vrije Zeeuw | 1954 | | pagina 3