Uit de Provincie LEVEND GESCHENK Raad voor de scheepvaart De gezondheidstoestand ran de Paus KERKDIENSTEN ERNSTIGE SCHEEPS BRAND IN BRAZILIË De verkiezingen voor de opperste Sowjet „KANNIBALEN" HERSTEL VAN KERKWERVE VORDERT De stationschef en het bruidspaar Israëlische stafchef acht oorlog met Arabische landen onvermijdelijk Naar vrij kapitaalverkeer in de Benelux INDO-CHINA Dreigbrief voor Churchill DE SLAG OM DIEN BIEN PHOE Caisson voor de Schelphoek ging verloren 5PROETEN-*— TERNEUZEN. AARDENBURG. BIERVLIET DREISCHOR. IJZENDIJKE. AGENDA Israëlische politieboten op het meer van Galilea Geheim Amerikaans document in handen van de pers Nieuwe onderwijzersstaking dreigt in Noorwegen In de nacht van 13 op 14 Juli van het vorige jaar is de Phoenix caisson ,,Ax 177", die bestemd was voor de dichting van het gat in de dijken bij de Schelphoek in de Roompot op de hompels ge strand en verloren gegaan. De caisson, die een waarde had van ƒ60.000, is nu gescheurd en ligt nog op dezelfde plaats. Het be tonnen gevaarte is 60 m lang, 20 m breed en ongeveer 25 m hoog. De caisson was door de zeesleep boten „Oceaan" en „Blanken burg" overgebracht van Portland. Gistermiddag heeft de raad voor de scheepvaart een onder zoek ingesteld naar de oorzaak van deze stranding. Als betrokke nen werden gehoord de kapitein van de „Oceaan", C. J. K. uit Maassluis en de tweede stuurman (met dispensatie) van de sleep boot. A. van de E„ eveneens uit Maassluis. Als getuigen werden gehoord de kapitein van de „Blan. kenburg", P. W. J. de K. en de zeeloods C. I. Ie M. uit Vlissingen. De loods Le M. was 's avonds om half twaalf aan boord van de „Oceaan" gekomen. Kapitein K., die de leiding had over het con- vooi, was vermoeid en is naar kooi gegaan. Hij gaf de wacht over aan de tweede stuurman en droeg deze op hem te roepen, zo dra de boei nummer 1 aan de mond van de Roompot bereikt zou zijn. Dan zouden de sleepka bels, die tot dan een lengte had den van ongeveer 400 meter, in gekort worden tot circa 100 m voor het laatste moeilijke stuk van de reis in de Zeeuwse wate ren. De kapitein is echter pas geroe pen, toen de sleep al bij boei num mer twee was gekomen, te laat om een stranding te voorkomen. De tweede stuurman verklaar de ter zitting, dat de loods zich in de boeien heeft vergist. Volgens de stuurman heeft de loods de boei nummer 2 voor de boei nr 1 aangezien en pas toen de boei nr 2 was bereikt, gemerkt, dat de eerste boei blijkbaar niet gebrand had en men deze dus voorbij was gevaren. De loods daarentegen zei, dat hij wel degelijk wist, dat hij bij boei nr 2 was. Op een desbetref fende vraag van een der leden van de raad, gaf de loods toe, dat hij op een zeker moment had f In de maagaandoening waar aan Paus Pius XII reeds twee maanden lijdt, treedt duidelijke verbetering in, aldus schrijft 't Vaticaanse blad „Ossejrvatore ïtoinano* Woensdag. De pause lijke lijfarts, prof. Galeazzi Lisi, had dit meegedeeld. De acute symptomen van de ziekte zijn verdwenen, aldus het blad. Men hoopte, dat de Paus het binnen kort uitsluitend met directe voeding kan stellen. Oud-Geref. Gemeente. DONDERDAG 18 MAART. TERNEUZEN7 u. Ds. Van Koo- ten. moeten waarschuwen, dat boei 1 blijkbaar niet brandde. De loods zei voorts over deze sleepkarwei: „Dit is geen werk om bij nacht te doen". Op de vraag, waarom hij niet geadvi seerd heeft buitengaats te wach ten, zei de loods: „Anderen heb ben het voor mij ook klaar ge speeld en dacht u dan dat ik zou blijven wachten? Het was voor Zeeland en dan ging alles door". De tweede stuurman; die de wacht op de „Oceaan" had en de verantwoordelijkheid voor de sleep droeg, heeft zijn positie niet gepeild, ook niet toen hij door de verstreken tijd kon vermoeden, dat hij de plaats van de boei nr 1 voorbij was. Hij heeft, zo zei hij, geheel vertrouwd op de loods. Dit werd hem door de inspec teur-generaal voor de scheepvaart de heer J. Metz, kwalijk geno men. Immers, zo zei deze, er wa ren ideale punten voor het peilen aanwezig, o.m. het grote vuur van Westkapelle. De heer Metz zei voorts er van overtuigd te zijn dat de tweede stuurman de boei en 1 en 2 verwisseld heeft. „Vol gens de tijd en rekening houdend met het tij had bij de stuurman de gedachte moeten opkomen, dat hij de plaats, waar hij de ka pitein had moeten waarschuwen, gepasseerd was". De heer Metz achtte de tweede stuurman schul- dig aan de stranding en vroeg de raad tegen hem een berisping uit te spreken. Hij voegde er aan toe: „Het is te betreuren, dat de kapi tein alle verantwoordelijkheid heeft gelegd in handen van de tweede stuurman, maar hij (de kapitein) heeft niet kunnen voor zien, dat zulk een ernstige navi- gatiefout zou worden gemaakt. Bovendien heeft de tweede stuur man het niet getroffen met de ad viezen van de loods". De heer Metz achjip de kapi tein van de „Oceaan" niet schul dig aan de stranding. De raad voor de scheepvaart nam de suggesties van de heer Metz over, verklaarde de tweede stuurman schuldig en strafte hem met het opleggen van een berisping. De kapitein werd niet schuldig verklaard. Aan boord van het schip „Ma ria Celeste" heeft zich een ont ploffing voorgedaan en is brand uitgebroken. Men vreest, dat ve le personen om het leven zijn gekomen. Het schip ligt in Sao Luiz. Aan boord bevinden zich 3000 vaten benzine en 1000 vaten pe troleum. Het schip heeft een be manning van 18 koppen. Er be vonden zich 37 arbeiders aan boord, toen het ongeluk gebeur de. Sao Luiz is de hoofdstad van de Braziliaanse staat Maran- hao. De Sowjetrussische verkie zingscommissie heeft bekend gemaakt, dat 99.98 percent van het kiezerscorps der Sowjet - Unie, of wel 120.321.192 kiezers, voor de verkiezingen j.l. Zondag van een nieuwe opperste Sowjet der Sow jet-Unie de wetge vende vergadering gestemd heeft. Het percentage bij de vorige verkiezing in 1950 was gelijx aan het thans bekend gemaak te. Het aantal negatieve stemmen is niet bekendgemaakt. In 1950 waren het er 600.000. Leden van de linker- en de rechtervleugel der socialisten hebben in de Japanse Rijksdag een ;npüo. van wantrouwen je gens 31 Mnfster van Onderwijs, Sjigeo Odatsji, ingediend, om dat laatstgenoemde omtrent de processen tegen Japanse oor logsmisdadigers had verklaard: „Zij doen mij denken aan gees ten van kannibalen, waarbij deze wilden rondom de hoofden hunner slachtoffers dansen". Langzaam maar zeker groeit het inwonertal van Kerkwerve. Door de enorme verwoestingen, die het water in deze Schouwse gemeente heeft aangericht, kon aanvankelijk na de droogma king van de polder slechts een gezin naar het dorp terugkeren. Thans wonen er al weer onge veer 15 gezinnen. Een plaatse lijke en een „vreemde" aanne- komen vroeg int voorjaar Koop tijdig De chef van een klein station voor Milaan heeft een sneltrein laten stoppen om een juist ge trouwd paartje de gelegenheid te geven in de trein naar Mi laan te stappen. De pasgehuw den waren erg teleurgesteld, toen zij op het station aange komen, hoorden dat de eerste bcemeltrein pas vele uren later voorbij zou komen. De stations chef „vergat" het signaal op veilig te stellen en de sneltrein moest stoppen. De stationschef kree: -en zoen van de bruid ten afscheid. „De oorlog met de Arabische landen is onvermijdelijk, maar wij weten niet, wanneer zij zal worden ontketend", zo heeft de stafchef van het Israëlische le ger, generaal Mosje Dayan, ter gelegenheid van de „dag der reserve-officieren", verklaard. „Alle Arabische staten wij den hun energie aan het uit werken van een plan om Israël te vernietigen", zo vervolgde de generaal. „Het is onmogelijk te weten, wanneer de Arabieren zullen besluiten hun aanval te doen, maar zij doen hun best om Is raël door middel van de blok kade ter zee te verzwakken". In dit verband zeide de stafchef, dat de Israëlische haven Elath aan de Rode Zee voor de scheepvaart moet worden ge opend en dat Israël het niet kan dulden, dat deze haven door Egypte wordt geblokkeerd. Generaal Dayan achtte het van het grootste belang, dat Israël moderne wapens krijgt, „zelfs al moet het vplk zich daarvoor zekere opofferingen getroosten". In de te Huizen gehouden vergadering van de afdeling Gooi van het comité van Bel gisch-Nederlands-Luxemburgse samenwerking, heeft de na tionale secretaris van dit co mité, de heer E. W. P. van Dam van Isselt, gesproken over de huidige stand van zaken ten aanzien van de Benelux. Hij zeide te verwachten, dat er nog dit jaar een geheel vrij kapitaalverkeer tussen de Ben,e- luxlanden zal komen. Deze be wering grondde spr. op de on derhandelingen, die de minis ters der 3 landen onlangs heb ben gevoerd. Ook de voorzitters van de kamers der 3 landen zijn 2 weken geleden bijeen geweest. Toen is besloten tot een inter parlementaire unie. Mr L. G. Kortenhorst zal daarover nadere mededeling doen in een vergadering van het comité Benelux, die over 14 dagen in Den Haag zal worden gehouden. mer zijn druk aan de gang om de zwaar beschadigde huizen weer in bewoonbare staat te brengen. Hierdoor zullen binnen afzienbare tijd nog meer gezin nen weer onderdak kunnen vin den in hun eigen dorp. De aan voer van drinkwater geschiedt nog altijd per tankwagen. Mid den op het dorp staat deze wa gen en de bewoners gaan daar het benodigde water afhalen. De dorpskruidenier heeft zijn winkel weer geheel in orde en de boodschappen behoeven dus niet meer buiten het dorp te worden gehaald. Ook aan het gemeentelijk we- deropbouwplan wordt hard ge werkt. Het bevindt zich reeds in een vergevorderd stadium. En kele honderden woningen en landbouwbedrijven werden met de grond gelijk gemaakt of on herstelbaar beschadigd en de herbouw daarvan stelt het ge meentebestuur voor geen ge makkelijke opgave. Doch men stelt alles in het werk om zo spoedig mogelijk te kunnen gaan bouwen. Burgemeester S. Francke heeft goede moed, dat nog in 1954 de eerste nieuwe woningen zullen kunnen worden betrok ken, hetgeen dus voor een aan tal gezinnen hopelijk het einde van de evacuatie op of buiten Schouwen en Duiveland wordt. HERBEPLANTING SCHOUWEN-DUIVELAND ROST MEER DAN 1 MILLIOEN. Dezer dagen is in Utrecht een bespreking gehouden tussen ver tegenwoordigers van de Stich ting Nieuw Schouwen-Duiveland en van Landbouwherstel en Staatsbosbeheer, inzake de be planting van Schouwen-Duive land. Gebleken is, dat, hoewel de her- j beplantingsplannen nog niet ge.- heel vaststaan, de kosten daar van zeker meer dan een millioen gulden zullen bedragen. Hoewel het Nederlandse volk, in aansluiting op de grote bedra gen, welke reeds aan 't Rampen fonds zijn gegeven, met gulle hand bijdraagt en de propaganda- actie 'n uitstekend verloop heeft, meent de Stichting Nieuw Schou wen-Duiveland dat een dergelijk bedrag voor dit doel nooit door particulier initiatief zal kunnen worden verkregen. Het was dan ook met vreugde, dat de bestuursleden van de bei- trokken autoriteiten vernamen dat kortgeleden is besloten dat als onderdeel van de herverkaveling een groot deel van de herbeplan ting zal worden uitgevoerd. Op het budget van de herverkaveling zal daarvoor een redelijke som worden uitgetrokken, zodat het „raam" der herbeplanting verze kerd is. Uit het overleg is gebleken dat deze herbeplanting door de her verkaveling „sober" zal zijn. Be halve dat de beplanting van het landschap door de herverkave- lings sober zal zijn, bemoeit deze dienst zich in het geheel niet met de beplanting van stads- en dorps kernen, begraafplaatsen of b.v. 't terrein van het nieuwe Roode Kruis ziekenhuis. De gemeenten krijgen alleen vergoed de bomen die er geweest zijn en de vergoe ding zal slechts een fractie zijn van het bedrag dat nodig is voor een enigszins behoorlijke beplan ting- Volgens een ruwe schatting zul len de kosten van aanvullende be planting ongeveer 250.000 be dragen, terwijl aangenomen mag worden dat voor een bedrag van 500.000 ook zeker een behoorlij ke bestemming zal zijn als onder deel van de herbeplanting. Dit is nog een zeer groot be drag, doch gezien de tot nu toe bereikte resultaten lijkt het niet onmogelijk dit te bereiken. Als dat mocht gelukken zal ir Otto, landschapsarchitect te Utrecht, in overleg met de ge meentebesturen, plannen ontwer pen en dan bestaat er dus een re delijke kans dat de herbeplanting van het gehele eiland verzekerd zal zijn. door haarzelf gemaakte jurk de verbaasde dames liet bewonde ren. Verschillende kinderen toonden op leuke wijze, dat met de „Stil"- patronen ook hun garderobe op smaakvolle wijze werd uitgebreid. Ter afwisseling toonde de firma Boerbooms 'n grote collectie van de allernieuwste stoffen en arti kelen, benevens vele modellen, die met Scheepjeswol kunnen worden gebreid. De firma Nobels-Molducci zorg de er voor, dat ieder costuumpje gecompleteerd werd door een bij passend vlot en chique hoedje, terwijl ook een bruidssluier met kapje niet ontbrak. Verder toon de firma een fraaie collectie peignoirs en pyjama's. Een smaakvol gekleede bruids stoet besloot deze zeer geslaag de show. Een originele show. T.b.e.-collecte. De collecte teil bate van „Zon nestraal" en het N.V.V. t.b.c.- fonds heeft alhier opgebracht 372,30. Hieronder is niet begre pen de opbrengst te Sluiskil. Geslaagde ,,Stil"-show. Gisteren werd in hotel „Rotter dam" door de firma Boerbooms des middags en 's avonds een show gegeven met voorjaars- en zomerjurken, die met „Stil"-pa- tronen door de dames zelf op een voudige wijze kunnen worden vervaardigd. Voor beide shows bestond een zeer grote belang stelling. Terneuzense dames toonden op vlotte wijze een grote verschei denheid van fraaie modellen, die met behulp van „Stil"-knippatro- nen waren vervaardigd. De uitleg, die hierbij werd ge geven, was overtuigend genoeg om iedere dame de zekerheid te geven, dat ook zij voor weinig geld goed gekleed kan gaan. Het beste bewijs voor de kinder kleding toonde wel de 13-jarige Koosje, die orider veel bijval de Het Wol- en Kousenhuis Van den Bruele heeft alle reden om met voldoening terug te zien op de eerste dag van haar originele show van jumpers, vesten enz., die zij in een harer étalages den volke in grote verscheidenheid, kleuren en kwaliteiten, vertoon de, terwijl met behulp van een geluidsversterker tekst en uitleg werd gegeven van de bijzonder heden van het costuumpje, dat op leuke wijze en in vlot tempo door mannequins de talloze toeschou- sters (en toeschouwers) werden getooqd. De belangstelling was dermate groot, dat er bij tijd en wijle" in de Noordstraat geen doorkomen aan was, zodat het van genoem de firma goed gezien was om de shows, die door een gramofoon- platen-concert, afgewisseld door populaire wijsjes, op regelmatige tijden te onderbreken. Morgen- en Zaterdagmiddag worden deze originele openbare shows herhaald. Uitvoering van de Matthaeus- passion. Op Palmzondag 11 April a.s. zal in de gerestaureerde Sint Baafskerk te Aardenburg een uitvoering worden gegeven van de Matthaeus-passion van Johan Sebastian Bach. De uitvoerenden zijn o.m. het Amsterdams orato rium koor, het Noord-Hollands Philharmonisch orkest en het knapenkoor „Vredesscholen" uit Amsterdam, alsmede tal vari so listen. Voor de Christuspartij is aangezocht de Duitse barjton Caspar Bröcheler uit Bremen en voor de partij van de evangelist de Belgische tenor Willy van Hese uit Antwerpen. Verder werken mede Jan Rietveld, tenor, Leo Rommerts, bas, Aafje Heij- nis, alt en Helene Verkleij, sop raan. Het geheel staat onder lei ding van de dirigent Piet van Egmond. Er zijn in totaal 200 medewerkenden, Voor West Zeeuws-Vlaanderen betekent deze uitvoering een op bloei van het culturele leven in dit afgelegen gewest. Het ligt in de bedoeling deze uitvoering ieder jaar te geven. Daartoe is een bach-comité gevormd. Dat ook in België en in Wal cheren belangstelling voor deze. uitvoering bestaat, blijkt wel uit de gevormde ere-comité's. In het Nederlandse comité hebben o.m. zitting jhr. mr. A. F. C. de Casembroot, Commissaris der Koningin in Zeeland en mr. dr. N. Bolkestein, burgemeester van Middelburg. In het Belgische comité ridder P. van Outryve d'Ydewalle, gouverneur der pro vincie West-Vlaanderen te Brug ge, A. van Acker, oud-minister president van België te Brugge en prof. dr. H. Brugmans, rector van het Europa-college te Brug ge, alsmede de directeur van het koninklijk conservatorium te Brugge M. de Roo. Gestadige groei Boerenleenbank. Tijdens de alg. vergadering der Coöp. Boerenleenbank voor Bier vliet en Hoofdplaat, welke in café „Hof van Holland" werd gehou den, wees de directeur, de heer G. H. F. M. Termote, er op, dat steeds meerderen van dé bank gebruik maken. D.e rekening sloot met een to taal aan ontvangsten en uitgaven van 12.844.446,89. De balans per 31 Dec 1953 met een totaal van 3.157.388,64. De winst over-1953 bedroeg 10.792,31. Tot bestuurslid werd herkozen de heer Jac. Dhont en tot lid van de raad van toezicht de heer J. van de Vijver. Bij de rondvraag werd in ver band met de gemaakte winst, ge- J vraagd d.e rente voor inleggelden te verhogen. Hoewel het bestuur in deze is gebonden zal zij deze kwestie na der onder ogen zien. Baldadigheid. In de Oranjepolder heeft de jeugd in een leegstaande woning zodanig huisgehouden, dat geen ruit heel bleef. Door de politie wordt een onderzoek ingesteld naar de daders. 103-jarige. Vandaag hoopt de heer Jan Kip uit Dreischor zijn 103e ver jaardag te herdenken. Hij ge niet nog een goede gezondheid, De heer Kip zou de oudste in woner van Zeeland zijn. Biljartprijskamp. In café „Resida" had een prijs kamp op het biljart plaats. De uitslag was als volgt: 1. Frans Deseijn en Piet v. d. Broecke; 2. P. Dellaert en C. Im- pens*, 3. J. de Dobbelaere en Jos. v d. Bunder; 4. P. de Dobbelaere en C. A. Corijn; 5. Joh. van Hae- le en P. van Daele. HEDEN: TERNEUZEN: Café Du Com merce, 3 uur: Openbare ver koping van een woon- en winkelhuis met erfpachts- recht, Ned Herv. Jeugdgebouw, 2-6 en 7-10 uur: Tentoonstel ling Boek en Jeugd. Pro Rege, 7.30 uur: Open bare vergadering Staatkundig Gereformeerde Partij. De kanonnen van de motor boten van de Israëlische politie d,ie. patrouilleren in het meer van Galilea, zullen in overeenstem ming met een verzoek van de ge mengde Israëlisch-Syrische wa penstilstandscommissie worden verwijderd, aldus deelde een woordvoerder van het Israëlische leger te Tel Aviv mede. De wapenstilstandscommissie had Maandag vastgesteld, dat „de aanwezigheid van Israëlische mo torboten, uitgerust met kanon nen, in de verdedigingszone van het Meer van Galilea een duide lijke schending van de wapen stilstandsovereenkomst is". Door onoplettendheid van de zijde van het Amerikaanse de partement van Defensie is de pers Dinsdag een lijst in handen gevallen, waaruit bleek, dat de Ver. Staten over minstens acht tien typen leidbare projectielen beschikken. Uit hetzelfde document bleek, dat er in de afgelopen twee jaar niet minder dan zeven ver schillende modellen van het type „Nike" zijn geweest. Het laatste, aangeduid met ,,A 7", schijnt het model te zijn, waarover generaal Ridway Maandag in een subcom missie van de Senaat heeft ge sproken. Generaal Ridway sprak over een leidbaar projectiel, waarmee de luchtverdediging wordt versterkt. De middellijn van het projec tiel „Honest John", dat bestemd is voor bombardementen op lan ge afstand door het leger, be draagt 76,2 centimeter, aldus het document. Aan de lijst van leidbare pro jectielen was een lijst met nieu we straalvliegtuigen toegevoegd, waarover nog niets of weinig be kend gemaakt was. f OOP. VRUCHTENVEILING „ZEEUWSCH VLAANDEREN." TERNEUZEN. Veiling van 17 Maart. GROENTEN (per kg.). Prei 1730 ct.; Knolselderij 13 48 ct., per stuk 30 ct.; Sprui ten afwijkend 25 ct.; Uien 26 ct.; Witlof A II 60—65 ct., B II 4041 ct.; Wijnpeen 37 ct.; Koolrapen 7 ct. FRUIT (per 100 kg.). Appelen: Golden Delicious F ƒ26; Goudreinetten K 31ƒ37, F 27—31; Winston K 38 43, F 11; Zoete Ermgaard 35; overige soorten 324. Peren: St. Rémy 25—36. Het Franse opperbevel heeft dag- en Dinsdagnachtaa>v Woensdag bekendgemaakt, dat in de afgelopen vijf dagen de Vie(t- minh ruim 5000 man aan doden en gewonden verloren heeft. Het aantal gesneuvelden bedraagt al leen al 3000. De Fransen zouden 1000 man aan gesneuvelden en gewonden verloren hebben. Te Saigon zeide men te gelo ven, dat de opperbevelhebber van de Vietminh, generaal Vo Nguy en Giap, bij zijn eerste hevige aanval op de vesting Dien Bien Phoe, die duurde van Zaterdag avond tot Maandagochtend, onge veer één van de drie divisies, waarmede hij Dien Bien Phoe be legert, heeft verloren. De rebellen ondernamen Maan- door BRUNO J. VAN LHEENKE 1) Nadruk verboden. Nauwelijks is de onderwijzers staking in Oslo ten einde of er dreigen alweer acht a negenhon derd onderwijzers in dertien ge meenten het werk neer te leggen, wanneer er geen gelijke beloning komt voor onderwijzers die het zelfde werk doen, dezelfde stand plaats hebben en gelijk staan in anciënniteit. Tot de dertien gemeenten beho ren Bergen, Drontheim, Stavan- ger, Drammen, Trömsoe, Narvik en Oslo. Nu gaat het initiatief echter uit van de Noorse onderwijzers vereniging. Achter de juist geëin digde staking in Oslo stond de Oslose onderwijzersvereniging. Deze beide organisaties staan los van elkaar. Voordat zij definitief besluiten het werk neer te leggen, zullen de onderwijzers zich tot het par lement wenden. „Dag Lichaam," zei John den Hertogh, en hij ving het lichaam, dat ergens van boven kwam, in zijn armen op. Hij bevond, dat Li chaam vrij slapjes was en ver moedde bewusteloosheid. „Hé...! Waarom, in 's hemelsnaam, kwam jij, in deze toestand nog wel, eigenlijk van boven zetten, Lichaam?" Pang! Kennelijk kwam deze knal niet van Lichaam, doch van de plaats vanwaar Lichaam was gekomen. En op die plaats was ongetwij feld een pistool, waaraan zonder mankeren wel iemand vast zou zitten. „Tot zover vind ik het geheel wel prettig geregeld," praatte John tegen Lichaam, dat hij in zijn armen hield gelijk een kind een pop pleegt vast te houden. „Maar wat doen we nu verder? Aan de ene kant voel ik er veel voor Iemand met een bezoek te vereren", maar aan de andere kant wil ik jou niet graag alleen hier laten, ja weiger ik zelfs per tinent nu al weer afstand van je te doen. Weshalve wij ons zullen distanciëren." Waarop hij, begeleid door een keek in een paar grijs-blauwe ogen, die hij de mooiste vond welke hij immer te voren had aanschouwd. En aangezien hij, in zijn leven, al in welhaast on telbaar vele grijs-blauwe en an ders gekleurde ogen had gekeken, stelde hij vast, dat dit dan de mooiste ogen ter wereld waren. Welk moment van vaststelling, daar in die taxi, hij een compleet historisch moment vond. En hij dankte Vrouw Fortuna uit de grond van zijn goede hart voor het geschenk van boven, dat hij in zijn arm hield. 1 Toen hij daarmee klaar was, bevond hij wederom iets, en wel, dat het lijdend voorwerp het met de schenking kennelijk niet eens zo bar eens was, en, wat hem in zekere zin toch wel aangenaam verraste, dat Geschenk krachtig was. „Hoe 's 't nou?" vroeg John belangstellend. „WuhHèèèBluhhb... vond Geschenk, zich losmakende uit John's omarming, ,,'t Gaat wel, merci," zei ze, daarop. „Wat wil je?" „Een kus", zéi John. „Maar de omstandigheden in aanmerking paar knalletjes, de steeg waarin een en ander zich afspeelde ver liet, Lichaam nu in een behoor lijke draaghouding in zijn armen, zó, zoals hij lajer zijn kinderen als hij die tenminste nog ooit zou krijgen naar bed zou dra gen. Hij schudde zijn hoofd, ver baasd als hij was, dat Iemand geen kans had gezien Lichaam en hem te raken en hield al schud dende een juist voorbijkomende taxi aan. „Wat zou je zeggen van de Churchill-laan, makker?" De chauffeur zei alleen maar: „Goed meneer", en klapte, nadat John Lichaam op een bank had neergelegd en er zelf naast was gaan zitten, hét portier dicht. Toen de wagen reed, schoof John. nadat hij er zich van had overtuigd dat geen nieuwsgierige Tri^ ogen hem hadden bespied, het nemende, zullen we daar voorlo- gordijntje voor het raampje tus- pig^ maar van af zien. sen voorbank en passagiersplaat sen dicht en knipte het licht aan. Waarop hij bevond, dat Lichaam dat hij met zijn arm onder steunde een mooi, ja, een bij zonder móói Lichaam was, met een haast nog bijzonderder mooi hoofdje erop. In het hoofdje gingen twee oogleden naar boven en John Geschenk keek hem even aan. „Wie ben je eigenlijk?" vroeg ze. „Ik ken je niet." „Gunst," lachte John, „hoe is 't mogelijk?" Hij begon de con versatie bepaald grappig te vin den. „Wel, ik heb jou ook nog nooit eerder gezien voor zover iK weet, en wat dat betreft zijn wij dus quitte." De taxi stopte. „Ben je al zover dat je kunt lopen?" vroeg John. Geschenk was zo ver. John rekende af en hielp Geschenk de taxi uit. „Ga je mee naar mijn kamer? Je zult je wel even willen opfris sen. En, eerlijk gezegd: ik zou toch wel erg graag nader kennis met je willen maken. Zo is 't zo onaf, hè?" „Nee, ik ga liever niet mee, dank je." „Je komt uit Engeland?" „Hoezo?" ,,'k Hoor het aan je uitspraak." Geschenk zweeg even. „Hoe kom je eigenlijk aan me?" vroeg ze dan. „Je kwam van boven gelijk een engel. Misschien ben je wel een heuse engel." „O, nee, alles behalve dat. Ik heb nota bene geen-eens vleu gels!" Weer was er een kleine pauze in het gesprek. John had Ge schenk, nadat hij haar uit de taxi had geholpen, nog niet losgela ten, ondanks het feit, dat zij eni ge malen getracht had los te ko men. Hij gaf haar nu een arm, zoals dat een heer betaamt en zei „Kom." „Goed dan. Ik geloof dat je wel te vertrouwen bent," zei Ge schenk. ,Dank je. Waarop baseer je dat geloof?" „Intuïtie." John floot even en lachte dan Daarop ging hij met Geschenk naar zijn flat op de tweede ver dieping. (Wordt vervolgd.) val op de stad. Woensdagavond bereidde de bezetting, die op 14.000 man wordt geschat, zich voor op het afslaan van een nieu we. zware aanval. Waarnemers zeiden te geloven, dat generaal Vo Nguyen Giap de gevechtspauze van de laatste twee nachten heeft gebruikt voor het verplaatsen van zijn lichte artillerie van het Noorden naar het Zuiden of het midden. De Franse opperbevelhebber in Indo-China, generaal Navarre, heeft Woensdag bevel gegeven, dat alle beschikbare vliegtuigen moeten worden gebruikt om het omsingelde garnizoen te steunen aan de vooravond van de tweede ronde van de aanval van de rebellen op Dien Bien Phoe. Com munistische artillerie opstellingen werden gebombardeerd, terwijl andere vliegtuigen voedsel en munitie boven de ingesloten ves ting uitwierpen. De twee kleine vliegvelden van Dien Bien Phoe zijn door de Fransen niet te gebruiken door de beschieting door de artillerie van de rebellen. PARACHUTISTEN VERSTER KEN DIEN BIEN PHOE. Ter versterking van het door de Vietminh bedreigde Dien Bien Phoe in Noord-Indo-China zijn Woensdag 700 parachutis ten neergelaten, aldus is door het Franse opperbevel meege deeld. Het Franse kabinet heeft be sloten, dat de Franse troepen Dien Bien Phoe tegen de Viet- minh-opstandelingen zullen blijven verdedigen. Het stuurde een boodschap aan generaal Henri Navarre, de Franse opperbevelhebber in Indo-China, waarin het uiting geeft aan zijn „dank en ver trouwen". Scotland Yard heeft het echt paar Churchill bewaakt naar aanleiding van een brief aan Dwningstreet, waarin gedreigd wordt met een aanslag op het leven van mevr. Churchill. Volgens Scotland Yard had dc brief een „ernstiger klank" dan de „gewone dreigbrieven" naar aanleiding van de strijd in Kenya, die de premier ontvangt.

de Vrije Zeeuw | 1954 | | pagina 2