Sportnieuws Binnenlands nieuws RADIO? SUNLIGHT m Japanse vissers door radio-activiteit aangetast Kantongerecht te Terneuzen r* H. Beekhuis Noodtoestand afgekondigd voor Chileense havens Fearson over de nieuwe Amerik. militaire politiek. Verklaring van Ridgway VOETBAL Wat brengt de MARKTBERICHTEN SCHAKEN. RECHTSZAKEN GEVESTIGD John Francis daar kunnen we niet buiten met de schoonmaak!" Engeland en de E. V. 6 Brand op Britse iorpedojfye- ROOFOVERVAL OP VEEHAN DELAAR TE WADDINXVEEN. De fsraëlisch-Syrische schietpartij DE EERSTE OVERSPANNING VAN DE HEFBRUG OVER DE OUDE MAAS WORDT GEPLAATST. DODELIJK ONGEVAL DOOR TE HOGE SNELHEID. Fijn, de échte S UNL t'UPHTm ZUIVERE Leden van de bemanning van een Japanse vissersboot, die ter hoogte van de Marshall-eilan den voer waar Amerikaanse atoomgeleerden op het ogenblik proeven nemen, zijn door radio activiteit aangetast volgens het blad „Jomioeri".. Volgens het Japanse blad be vond de boot zich meer dan 80 mijl ten Oosten van de Bikini atol toen plotseling een regen van witte as neerdaalde. De mensen op de brug klaagden weldra over een branderig ge voel. Op hun huid vertoonden zich rode plekken. In Japan aangekomen lieten 2 vissers zich in een ziekenhuis onder zoeken. Eén van hen moest on middellijk opgenomen worden. Reuter meldt, dat volgens an dere Japanse persberichten 2 vissers in een ernstige toestand verkeren. De boot zou door des kundigen onderzocht worden. De asregen was veroorzaakt door een atoomontploffing wel ke op 1 Maart plaats vond. (Op die datum maakte de Ameri kaanse commissie voor atoom energie bekend, dat een atoom apparaat tot ontploffing was gebracht op de Marshall-eilan den. De as op de huid en de kle ren van de 23 Japanse vissers en op de vissersboot bleek niet te verwijderen te zijn. De rode plekken op de huid, die later zwart werden als van zware zonnebrand, waren, volgens professor Masao Tsoezoeki, pro fessor Emeritus in de medicij nen van de universiteit te To kio, het gevolg van voortdurend contact met de as en langzaam werkende radio-activiteit! De brandwonden bij de slachtoffers van de atoomaanvallen op Hi- risjima en Nagasaki in 1945 waren het gevolg geweest van een snelle ontploffing. Volgens een andere deskun dige van de universiteit van To kio, toonde de wijze, waarop de as bleef vastplakken aan, dat zij afkomstig is van stoffen, die bij een hoge hitte gesmolten zijn. Eén van de vissers bevindt zich nog in het ziekenhuis. Op de lading van de vissersboot. Tonijn, is beslag gelegd. Een klein gedeelte was reeds ver kocht. Volgens medici kunnen de vissen kanker en maagzwe ren veroorzaken. Er gaan hard nekkige geruchten, dat 3 of 4 vissersboten met een bemanning van in totaal 60 tot 80 vissers verdwenen zijn na de atoom explosie van 1 Maart. Het Ja panse ministerie van Visserij weigerde tot nu toe de geruch ten te bevestigen of tegen te spreken. Japan heeft Dinsdag de Ver. Staten verzocht na te gaan, hoe het komt, dat de 23 Japanse vissers verwondingen opliepen bij een explosie van een atoom- of een waterstofbom op 1 Maart in het midden van de Stille Oceaan. Het Japanse ministerie van Buitenlandse Zaken vroeg de Amerikaanse ambassade of de Ver. Staten alle schepen heb oen gewaarschuwd uit de buurt te Wijven van het gebied rondom Bikinini, waar atoomproeven werden genomen. De regering onderzoekt, aldus het ministerie, de oorzaak van de verwondingen van de vissers cm te kunnen besluiten of schadevergoeding zal worden geëist. Dr Sjoensjoeke van het Kyo- disjoe ziekenhuis in Yaizoe, die de vissers het eerst onderzocht heeft, zei dat hun ogen symp tomen van blindvliesontsteking vertoonden, maar dat er geen ongewone verandering is ge constateerd in de witte bloed lichaampjes, die in het alge meen worden aangetast door langdurige blootstelling aan ra dio-activiteit. De verwondingen van de vis sers zouden waarschijnlijk niet dodelijk zijn. Het Japanse instituut voor wetenschappelijk onderzoek heeft met behulp van een „Gei- ger"-meetinstrument een tonijn uit de lading van de vissersboot onderzocht. Het bleek dat de vis genoeg radio-activiteit uit straalde om een persoon die hieraan 8 uur zonder onderbre king op een afstand van 30 me ter is blootgesteld, het leven te doen verliezen. In visstalletjes op de markt van Sjizoeoka, ongeveer 200 km ten Zuidwesten van Tokio, heb ben deskundigen uitgerust met „Geiger"-meters vissen gevon den, die zó radio-actief waren, i dat zij iemand, die meer dan een uur bij ze had gestaan, had den kunnen doden. De vissen konden verwijderd worden voor er één van was verkocht. De vis was afkomstig van de „Foekoerioe Maroe". Zodra de autoriteiten ge waarschuwd hadden, dat de vis misschien radio-actief was, ver zochten de viskooplui om een onderzoek door deskundigen van het instituut voor weten schappelijk onderzoek te Tokio. Britse soldaten gedood, gewond en vermist in Kanaalzone De Britse ambassade heeft Dinsdag gemeld, dat Maandag in de zone van het Suez-kanaal twee Britse soldaten gedood, twee gewond, waarvan een ern stig, en twee vermist zijn. Vijf Britse militairen, die terug- te Dzjebel Mariam bij Izmailia naar de filtreerinrichting waar zij werkzaam waren, werden Maandagavond dichtbij de fil treerinrichting door vijf Egypte- naren met vuurwapenen aange keerden van een militair kamp vallen. Eén van de Britten beant woordde het vuur, waarop de Egyptenaren de wijk namen. Er bleken twee Britten gedood en twee gewond te zijn. Bij een onderzoek vond men bloedsporen, die er op wijzen, dat minstens één van de Egyptena ren is gewond, aldus de bekend making. Van de beide vermiste militai ren is sedert Maandagochtend niets meer vernomen. Zij hadden een reparatie aan een filtreerin richting te Aboe Soeltan verricht. Eén van hen was gewapend met een machinepistool. M. E. S., bankwerker te Terneu zen, moest zich verantwoorden voor openbare dronkenschap. Daar dit binnen het jaar voor de tweede maal was, eiste de ambte naar van het O. M. 14 dgn hecnte- nis. SCHIP IN NOOD. Het schip „Sierre Leone" heeft geseind, dat de olievuren aan boord niet meer te controleren zijn en dat de pompen niet wer ken. De bemanning heeft opdracht om het schip te verlaten daar er gevaar bestaat voor een ernstige ontploffing. De positie van het vaartuig was vooralsnog niet vast te stel len. Ca Ma M., dienstbode te Ter- neuzen veroorzaakte op het kruis punt NoordstraatLange Kerk straat door te hard rijden met haar bromfiets een aanrijding met een personenauto. Rekening 1 houdend met de onkosten, die zij Mr P. C. Adriaansen, die voor reeds had, luidde eis en vonnis zijn cliënt hierna het woord voer de, toonde aan, dat uit de diver- se rapporten, verdachte zich lan ge tijd zeer goed had gedragen en noemde dit geval dan ook een ongelukje. De kantonrechter ver- 10 of 5 dagen. Ta G., zonder beroep te Terneu zen, werd na zonsondergang per fiets, waaraan in het geheel geen lichtinstallatie aanwezig was, door de politie aangehouden en oordeelde S. hierna tot 14 dagen verbaliseerd. Eis en vonnis 2 X 4 voorwaardelijke gevangenisstraf 0f 2 x 2 dagen, met een proeftijd van 1 jaar en£)e Belgische fabrikant J. W. tevens een geldboete van 60 of ujt gjnt Nikolaas negeerde het 30 dagen. „stopbord" op het kruispunt De Belgische fabrikant O. P. C. I Weststraat-Oranjestraat te Axel. W. te Clinge, wiens vestigings- Dat kwam hem nu op 15 of 8 vergunning enige dagen verlopen dagon te staan. was, liep hierdoor een proces-ver baal op. Eis en vonnis 3 of 2 dagen. BRITS VLIEGTUIG IN ZEE GESTORT BIJ DE HUMBER Volgens de 19de groep van de Britse luchtmacht te Plymouth is op 60 mijl ten Oost-Zuid-Oosten j van de Humber een-vliegtuig van het type „Vernous" in zee gestort. R D. de C., analyst te Sas van Gent was op een mooie zonnige In verband met het voortdu ren van de staking van de Chi leense koopvaardij, heeft de re gering de noodtoestand afge kondigd voor alle havens van Chili, die daardoor onder mi litair toezicht komen. De Canadese minister van Buitenlandse Zaken, Pearson, heeft in een toespraak tot te Washington bijeen zijnde leden der Amerikaanse „National Press Club" verklaard, dat de Ver. Staten en hun bondgeno ten moeten pogen tot een ge meenschappelijk besluit te ko men aangaande Eisenhowers nieuwe militaire politiek, die Engeland zal binnenkort het overleg met Frankrijk en de an dere landen van de E.V.G. over zijn betrekkingen met dat li chaam voortzetten, zo deelt het Britse ministerie van buitenland se zaken mede. De bespreking zal te Parijs wor den gehouden. SNEEUWKLOKJES ROOIEN IN ZUID-FRANKRIJK. De gebroeders Kikkert van het Walenburgerhuis op Texel heb ben de laatste jaren in Midden- Frankrijk sneeuwklokjes gerooid, die later op Texel opnieuw wer den gezet. Thans zullen zij naar de Pyreneeën in Zuid-Frankrijk vertrekken, de bakermat van de narcis vonsion, die ook op Texel goed gekweekt kan worden. Op hun terugtocht zal tevens 'n par tij sneeuwklokjes worden ge rooid. De reis gaat per „Trekvo gel", een woonwagen door een jeep getrokken. dag langs het grensgebied gaan voorziet in uiterst krachtige en wandelen. Na enige tijd was op zeer grote schaal onderno- verdachte echter de grens gepas-men vergeldingsaanvallen, uit seerd zonder dat hij hiervoor de te voeren indien een staat of benodigde papieren bij zich had. j oen groeD van staten een aan- Eis en vonnis 10 of 6 dagen. i valsoorlog zou beginnen. Luit.-generaal Ridgway, chef van de Amerikaanse legerstaf, heeft tegenover leden van de ondercommissie voor de toewij zingen der senaatscommissie voor de strijdkrachten uiting gegeven aan zijn „ongerust heid" over het nieuwe militaire regeringsprogramma, dat voor ziet in versterking der lucht macht en vermindering van de getalsterkte van het leger. deaux kwam voor100 procent Lammeren le kw. 11^ 2e_ ongeveer^einj boeien£k£?1125; 2e Dinsdag is brand uitgebroken in het ketelhuis van de Britse torpedobootjager „Zest" op de marinewerf te Chatham. Het vuur kon snel worden bedwon gen en de schade is gering. Naar de oorzaak van de brand wordt een onderzoek ingesteld. DONDERDAG 18 MAART HILVERSUM I: 7.00 Nieuws; 7.10 Gram.; 7.50 Dagopening; 8.00 Nieuws; 8.15 Gram.; 0.00 Morgenwijding; 915 Gram.; 9.25 De groenteman; 9.30 Water standen; 9.35 Gram.; 10.50 Voor de jeugd; 11.00 Studio Europa; 12.00 Zang; 12.30 Mededelingen; 12.33 Gram.; 12.50 Causerie; 13.00 Nieuws; 13.15 Gram.; 13.20 Orkest; 14.00 Voordracht; 14.15 Gram.; 14.30 Piano; 15.00 Voor de zieken; 15.45 Hoorspel; 16.30 Gram.; 17.00 Voor de jeugd; 17.45 Regeringsuitzending; 18.00 Nieuws; 18.15 Sport; 18.25 Voor de jeugd; 18.40 Reportage; 18.45 Orgel; 19.00 Voor de kinderen; 19.05 Gesproken brief uit Lon den; 19.10 Jazzmuziek; 19.40 Ronde-tafeiparlement20.00 Nws.20.05 Orkest; 21,15 Hoor spel; 22.15 Dansmuziek; 22.45 Sport; 23.00 Nieuws; 23.15 Jazz competitie; 23.45 Gram. HILVERSUM H: 7.00 Nieuws 7.15 Gymn.7.30 Gram.; 7.45 Gebed; 8.00 Nieuws; 8.15 Gram.; 9.00 Voor de vrouw; 9.40 Voor de school; 10.00 Gram.; 10.30 Morgendienst; 11.00 Voor de zieken; 11.45 Schoolradio; 12.03 Lunchconcert; 12.30 Mededelin gen; 13.00 Nieuws; 13.20 Piano; 13.45 Orkest; 14.00 Gram.; 14.20 Zang; 14.45 Voor de vrouw; 15.15 Orkest; 16.00 Lezing; 16.30 Gram.; 16.40 Ensemble; 17.00 Voor de jeugd; 17.30 Piano; 18.00 Orkest; 18.35 Raadhuispraat; 13.45 Leger des Heils; 19.00 Nieuws; 19.10 Voor de jeugd; 19.30 Gram.; 20.00 Radiokrant; 20.20 Ger. programma; 21.45 Gram.; 21.50 Ik denk er zo over; 22.00 Amus. muziek; 22.20 Or gel; 22.45 Gebed; 23.00 Nieuws; 23.15 Gram. BRUSSEL VI.: 12.00 Gram.; 12.30 Weerbericht; 12.34 Gram.; 13.00 Nieuws; 13.15 Gram.; 14.00 Eng. les; 14.15 Gram.; 14.30 Franse les; 14.45 Piano; 15.30 Koor; 16.00 Gram.; 17.00 Nws.; 17.10 Gram.; 17.15 Voor de kin deren; 18.15 Orkest; 18.30 Voor de soldaten; 19.00 Nws.; 19.40 Gram.; 19.50 Causerie; 20.00 Hoorspel; 21.15 Ethnologische muziek; 22.00 Nieuws; 22.15 Ka mermuziek; 23.00 Nieuws. Dinsdagmorgen in alle vroegte is te Waddinxveen een poging ge daan een veehandelaar te bero ven. De 36-jarige, veehandelaar A. v. M., wonende aan de Kerkweg te Waddinxveen, zou Dinsdagmor gen om ongeveer 4 uur, voor hij naar de veemarkt zou gaan, nog even naar zijn stal gaan kijken. Toen hij zich in de poort naast zijn woning bevond, werd hij plot seling door één of meer personen aangevallen die hem op het hoofd sloegen. De veehandelaar sloeg achterover op de grond. Toen hij langzamerhand zijn bewustzijn verloor, voelde hij nog dat er tus sen zijn kleren werd getast en dat er werd opgemerkt: „Het is mis". Kennelijk was het om zijn por tefeuille te doen, maar hij had deze nog niet bij zich gestoken. Zijn echtgenote kwam op het ge rucht af en zag haar man op de grond liggen. Op haar hulpge, roep kwamen omwonenden toe snellen, die terstond de politie waarschuwden. Deze stelt een onderzoek in, dat tot dusverre nog geen resultaten heeft gehad. De veehandelaar heeft zich on der geneeskundige behandeling moeten stellen. Na vier uren heeft hij zijn bewustzijn herkre gen. HET GROOTSTE TANKSCHIP IN PERNIS AANGEKOMEN. Het tot nu toe grootste turbine tankschip ter wereld, de „Tina Onassis", is Dinsdagmiddag de Nieuwe Waterweg binnengelopen en brengt daarmee het eerste be zoek aan Nederland en de haven van Rotterdam. Het met olie beladen, van de Perzische Golf komende en 45.720 ton draagvermogen hebbende schip gaat lossen bij de B.P.M. en heeft ligplaats gekozen aan stei ger 3 in de eerste petroleumha ven te Pernis. zaam de Oude Maas afgezakt. Schier onmerkbaar draaiend, ge lijk de grote wijzer van een klok, wordt thans aan de zijde van het eiland Welplaat dit eerste brug- gedeelte aan weerszijden boven het rustpunt van de klaargeko men onderbouw gebracht. Door het inpompen van water in de bakken zakt de stalen kolos op de bestemde plaatsen en zal daar na het vaarstel vrijkomen en er onderuit varen. UITSLAG VERLOTING „MEISJESSTAD 1954". Maandag is de trekking De gemengde wapenstilstands commissie heeft na een verga dering, die 11 uur geduurd heeft, verklaard, dat Syrië en Israël beide de wapenstilstands overeenkomst hebben geschon den bij incidenten, die Donder dag j.l op het meer van Tibe rias plaats hadden. De commissie heeft de Syri sche autoriteiten echter gewe zen op de noodzaak om elke be moeiing met de werkzaamheid van Israëliërs op dat meer te vermijden. PLANNEN VCOR „PROFESSIONAL VOETBAL CLUB DELFT". In Delft is een stichting „Pro fessional voetbalclub Delft" in voorbereiding. Over een maand zal een comité een openbare ver gadering beleggen, waarin de plannen worden besproken. Wat betreft het verkrijgen van een terrein zijn onderhandelingen gaande met het bestuur van de stichting Sportpark Nootdorp. Een moeilijk punt is echter de accomodatie. Wanneer men deze op het sportpark te Nootdorp zou willen uitbreiden, zal dit inhou den dat de renbaan voor paar- dencourses moeten verdwijnen. BORDEAUX KAN DE HARDER NOG NIET MISSEN. De 34-jarige Bertus de Harder is nog altijd een van de steun pilaren van Bordeaux, alhoewel hij topprestaties afwisselt met diepe inzinkingen. Als hij zijn dag heeft is hij vrijwel onweer staanbaar; dan lijkt het alsof de bal aan zijn schoen zit vastge kleefd en maakt hij iedere tegen stander belachelijk door zijn ver rassende schijnbewegingen en HET WERELKAMPIOENSCHAP virtuoos gejongleer op de vier- kante meter. Zondag j.l. was hij 1° de Tsjaikovsky-zaal te Mos- in de uitwedstrijd tegen Monaco kou werd een aanvang gemaakt (met 21 door de Girondijnen met de match om het wereldkam- gewonnen) weer de motor in de pioenschap schaken tussen de aanval van Bordeaux en kreeg beide Russen Botwinmk en Smy- elk offensief door zijn toedoen slov. een gevaarlijk karakter. Hij was, De eerste partij, waarin Smy- zo drukte de verslaggever van slov met wit speelde, werd na 40 l'Equipe het uit, het symbool van zetten afgebroken. VEEMARKT ROTTERDAM. 16 Maart 1054. Weekaanvoer 7183. Totale aanvoer 5317 w.o. 750 vette koei en en ossen; 1085 (649) ge- bruiksvee; 95 vette kalveren; 239 (196) graskalveren; 2528 nuchtere kalveren; 148 varkens; 195 biggen; 122 paarden; 8 veu lens; 106 schapen of lammeren; 41 bokken of geiten. Prijs per kg: Vette koeien le kw. 2,80 tot 3; 2e kw. 2,60 tot 2,80; 3e kw. 2,30 tot f 2,38. Vette kalveren le kw. 2,30 tot 2,40; 2e kw. 2,20 tot 2,30; 3e kw. 1,90 tot 2,10. Slachtpaarden le kw. ƒ2; 2e kw. 1,90: 3e kw. 1,75. Prijs per stuk: Graskal veren le kw. 440; 2e kw. ƒ350; 3e kw. 240. Nuchtere kalveren le kw. 44; 2e kw. 40; 3e kw. 36. Biggen le kw. 65; 2e kw. 50; 3e kw. 40. Schapen le kw. 150; 2e kw. 125; 3e kw. 100. 2e kw. en Demaret, de rechtsback van Mo- le kW 775, 2e kw, 67d, 3e| met wegwerken. De Har-, kw. 600. Vaarzen le kw: J870, de ervaring en het opportunisme welke de Girondijnse voorhoede kenmerken. Het eerste doelpunt van Bor- naco, der ontfutselde hem het leer, ging meteen door, ontweek de uitlopende keeper Pons en schoot zacht in, in weerwil van een ver twijfelde poging van de toestor mende spil Gianessi. Drie Mone- gasken, Demaret, Pons en Gia nessi, lagen op het veld, maar de lachende De Harder stond over eind, en de bal lag in het net. Ook in het tweede doelpunt had de ex-Hagenaar een groot aan deel. Hij was afgedwaald naar de rechtsbuitenplaats en kreeg een pass van Kargu. Een rush van 30 meter langs het lijntje volgde en toen gaf De Harder een afgeme ten voorzet waaruit Kargu, die naar het midden gelopen was, onhoudbaar doelpuntte. Neen, Bordeaux kan De Harder nog niet missen. 2e kw. 700; 3e kw. 575; Pin ken le kw. 585; 2e kw. 485; 3e kw. 375. Overzicht: Vette koeien aanvoer iets ruimer, handel kalm, prijzen iets lager dan vorige week, prima's boven notering. Vette kalveren aan voer als vorige week, handel re delijk, prijzen le en 2e kwaliteit onveranderd, 3e kwaliteit iets lager. Graskalveren aanvoer kleiner, handel stroef, prijzen beste soorten ruim prijshou dend, verder onveranderd. Nuchtere kalveren aanvoer groot, handel iets levendiger, prijzen stijver. Biggen aanvoer ruimer, handel tamelijk, prijaen prijshoudend. Slachtpaarden aanvoer even minder, handel redelijk, prijzen iets stijver. Schapen en lammeren aanvoer als vorige week, handel matig, prijzen constant. Kalf- en melk koeien aanvoer even meer, han del stil, prijzen niet geheel prijshoudend. Vare koeien aan voer als vorige week, handel stug, prijzen niet geheel prijs houdend. Vaarzen en pinken aanvoer kleiner, handel stil, prijzen vooral niet hoger. T.b.e.- vrij vee aanvoer even minder, handel kalm, prijzen onveran derd. De Heer en Me- vrouw ge weest van de nationale verloting „Meisjesstad 1954", ten bate van het nationale tehuis voor dakloze vrouwen, meisjes en kinderen, ge vestigd te Utrecht. De hoofdprijs (een auto of een veestapel of een volledige huwe lijksuitzet ter waarde van 8000) is gevallen op lot no. 131155. De tweede prijs (woninginrichting of motorrijwiel of piano ter waarde van 2500) viel op lot no. 171360. De derde t/m zesde prijs zijn resp. voor de houders van lot no. 106197; 29303; 129459; en 157786. AANRIJDING MET GESTOLEN AUTO. Agenten van politie, die Maan dagmiddag op de hoek Rapenbur gerplein—Rapenburg te Amster dam diverse betrokkenen bij een aanrijding ondervroegen, kwamen tot de ontdekking, dat de perso nenauto, die tegen een vrachtauto was opgereden, gestolen was. De beide inzittenden, een 23-ja rige havenarbeider, die de wagen bestuurd had, en zijn medepassa gier, een 19-jarige coupeur, zijn daarop aangehouden. „VROLIJKE FRANS" LIEP TEGEN DE LAMP. Op Zondag 14 Maart j.l. heb ben opsporingsambtenaren van P.T.T. in samenwerking met de rijkspolitie in Langeveen (ge meente Tubbergen) de clandestie ne zender „Vrolijke Frans" opge spoord eri in beslag genomen. Proces-verbaal werd opgemaakt tegen de 20-jarige 1 indarbeider E. J. H„ de 18-jarige fabrieksar beider A. K. en de 41-jarige fa brieksarbeider K. K. De eerste overspanning, be stemd voor de nieuwe hefbrug over de Oude Maas, die Rotter dam met het nieuwe industrie terrein op de Welplaat zal gaan verbinden, is Dinsdagmiddag bij Pernis aangekomen. Op een vaarstel van twee gekoppelde bakken is Dinsdagmorgen om streeks half negen het gevaarte, dat circa 700 ton weegt, van de terreinen van de Kon. firma Penn en Bauduin te Dordrecht in beweging gekomen en lang- De 26-jarige student N. J. M. H. N. uit Kerkrade heeft in de nacht Van 4 op 5 Mei 1953 de voetgangster Huba-Gortzen op een kruispunt met zijn motor aangereden. Het slachtoffer werd zodanig gewond dat het kort nadien aan schedelbreuk en hersenkneuzingen overleed. Wegens dood door schuld stond de student voor Maas trichtse rechtbank terecht. Bij het politie-onderzoek en ook uit het getuigenverhoor ter zit ting was vastgesteld, dat ver dachte met grote vaart had ge reden over de Nullander- en Gulperstraten in de richting van Holset. De snelheid waar mede hij het kruispunt passeer de, werd geschat op 80 km. Verdachte ontkende echter zó hard gereden te hebben. Hij had de vrouw eenvoudig niet gezien. Maar de officier van justitie, wees er op, dat verdachte be kend stond als een wildeman, zodra hij op zijn motor reed. Hij vroeg' wegens de ernstige schuld van verdachte aan dit tragisch ongeval 2 weken gevangenis straf onvoorwaardelijk en in trekking van het rijbewijs voor de tijd van 1 jaar. De rechtbank zal op 29 Maart uitspraak doen. RENAUD— DOGGER geven met vreugde en dankbaarheid kennis van de geboorte van hun Doch ter MARIE LOUISE. Terneuzen, 14 Maart 1954. Molendijk 62. TENTOONSTELLING BOEK EN JEUGD. Jeugdgebouw Kerkhoflaan is dagelijks geopend van 26 en van 710 uur. WAT TV VERRASSING was het, toen ik voor mijn VéGé-geldzegels al die gul dens kreeg. Reken maar, dat die me goed te pas kwamen! Op Donderdag 18 Maart hoopt in een openbare ver gadering der S. G. P. voor ons op te treden de heer P. KUIJT, van Krabben- dijke, in het gebouw „Pro Rege", Terneuzen. Onderwerp: „Het ambt der overheid, gezien van Cal vinistisch standpunt". Aanvang 7.30 uur. Komt allen. HET BESTUUR. te TERNEUZEN KINDERARTS Grand Hotel „Rotterdam" Telef. 2041 Voorlopige spreekuren: in het Ziekenhuis Terneu zen Dinsdag en Donderdag van 11 tot 12 uur. huidverzorging ook voor U het beste! Alleenverkoop: M AI SON MODERNE Nieuwstraat 36 - Tel. 2070 Terneuzen Gezocht te Terneuzen of omgeving ZIT-SLAAPKAMER of zit- en slaapkamer, met kookgel. (event, pension), door echtp. z. k., m.l. voor 4 a 5 dagen p. w. (week end afwezig) Br. onder No. 873, Bureau van dit blad. Let goed op die naam Volmaakt zuivere zeep met een overvet sop en een machtig schuim-dat is Sunlight. Daarom is Sunlight zo heerlijk om mee schoon te maken. Overal in huis glanst het van helder heid en ruikt het prettig fris. Hoe zuiver Sunlight is, merkt U ook aan Uw handen. Als de schoonmaak voorbij is, zijn ze nog even zacht en gaaf als ervóór... Als U huishoudzeep koopt, vraag dan om Sunlight. En neem een paar stukken tegelijkdan zit U nooit zonder.

de Vrije Zeeuw | 1954 | | pagina 3