Het rapport der Delta-commissie Mogelijk uitstel van Geneelse conferentie? De bestorming Dien Bien Phoe van Oud-premier Van Acker over de Benelux Dammen zullen Zeeland en Zuid-Holland beveiligen m DULLES OVER DE NE Hervatting van de besprekingen over het Suezkanaal mogelijk WEERSVERWACHTING HOOGWATER. ZON- en MAANSTANDEN INDO-CHINA S"tróëÏÏ„Tr «"tmïïhdbi?Di' "lmmer z«" Prins Albert naar de Ned. Antillen De wereldreis van het Britse koninklijke paar Frankerlng bij Abonnement: Terneuzer. Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande Noordstraat 55-57 Terneuzen Redactie-adres: Telefoon 2073 en 2510 Nèi 5 uur uitsluitend 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: 5,35 per kwartaal; per maand 1,80; per week 43 cent. Losse nrs 8 ct. DE VRIJE ZEEUW WOENSDAG 17 MAART 1954. 9e Jaargang No. 3100. Verschijnt dagelijks Uitgeefster N.V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen Advertentieprijs: per mm 15 ct.; minimum per advertentie 2,25. Rubriek Kleine Advertenties: 5 regels 1, iedere regel meer 20 cent. Vermelding: Brieven onder nummer, of: Adres Bureau van dit Blad 20 cent meer. Inzending advertenties tot 's namiddags S ner. Voor het Maandagnummer: Zaterdags 10.30 aar. In haar derde interim-rapjKirt aan de minister van Verkeer en Waterstaat dringt de Delta-commissie aan op afsluiting van de zeegaten, waardoor Walcheren, Noord-Beveland, Schouwen en Dui- veland, Goeree-Overflakkee en Voorne-Putten verbonden zullen worden en de daartussen gelegen waterwegen van een rechtstreek se verbinding met de zee worden afgesloten. Alleen de Westenschelde en de Nieuwe Waterweg blijven in open verbinding met de Noordzee. De kosten worden geraamd op l'/2 tot 2 milliard gulden en zullen niet hoger zijn dan die welke geraamd worden op een af doende beveiliging der zeeweringen en dijken van de Zeeuwse en Zuid-Hollandi ie eilanden. Zowel technisch als economisch is het plan, waarvan de vol tooiing op 20 a 25 jaar wordt geschat, uitvoerbaar. De bewoners der Zeeuwse en Zuid-Hollandse eilanden zullen uit hun isolement worden verlost en de landbouw zal kunnen over schakelen op de teelt van hoogwaardige gewassen, daar de grote bevolkingscentra vlugger bereikbaar zijn en de door de afdamming ontstane zoet waterreservoirs de technische mogelijkheden zullen bieden. Wel is waar zal de afsluiting van de Oosterschelde de onder gang van de Zeeuwse oester- en mosselcultuur betekenen, doch de voordelen van het gigantisch plan zijn enorm, waarvan enkele punten worden aangestipt: 1. De veiligheid van Zeeuwse en Zuid-Hollandse eilanden tegen rampen als in Februari 1953 wordt verzekerd en zullen deze gebieden in rechtstreekse verbin ding komen met overig Neder land, doordat op de dammen bre de verkeerswegen zullen worden aangelegd. 2. Op de ontstane binnenmeren zullen de hoofdvaarwegen door dammen beschermd kunnen wor den tegen ijsopstuwingen en door het hierop plaatsen van lichtop- standen ook bij mist een veilige binnenvaart verzekeren. Door het vervallen van watergetijen zullen de aan de binnenmeren gelegen havens steeds bereikbaar zijn. 3. Achter de dammen zal te zij- nertijd de mogelijkheid ontstaan tot inpoldering van kleine grond gebieden daar het slib zich vast zal leggen en zal een zoetwater reservoir worden gevormd, het geen de teelt van gewassen ten goede zal komen. 4. De vóór de kust liggende zandbanken zullen door uitschu ring geleidelijk verdwijnen en zal ten Noorden van Westkapelle een breder strand ontstaan. 5. Op de binnenmeren zullen re creatiegebieden worden ontsloten, die voor de betrokken streken be langrijke inkomsten mede zullen brengen. Na de ramp, die ons vaderland in Februari 1953 trof, stelde de minister van Verkeer en Water staat Alge.ra de Delta-commissie in met de opdracht de water staats-technische voorzieningen te bestuderen, die leiden zouden tot een afdoende beveiliging van de Zeeuwse en Zuid-Hollandse eilanden. Met grote voortvarendheid heeft deze commissie haar taak aange vat en had zij de keuze tussen het versterken en ophogen der be staande dijken en pfslfliting der zeearmen of een combinatie hier van. De conclusie waartoe deze com missie is gekomen, die uiteraard nog in grote lijnen bestaat, is één stemmig DE ZEEGATEN MOETEN DIOHT Zij heeft de afsluiting gekozen op grond van de volgende over wegingen: Aangezien de helft van het to tale oppervlak van ons land (be woond door 60 der bevolking) beneden de normale hoogwater stand van de zee is gelegen, is er alles aan gelegen, dat een herha ling van de ramp kan worden voorkomen. De ramp is een waarschuwend voorbeeld geweest en volgens de commissie had het nog veel erger kunnen zijn. Slechts met de grootste krachtsinspanning is men er in de rampnacht in ge slaagd een begin van doorbraak van de dijken langs de Hollandse IJssel te dichten. Als dit niet was gelukt zou het centrale deel van ons land ge ïnundeerd zijn geworden. Zou men het systeem van op hogen en versterken der dijken verkiezen dan zullen vrijwel alle dijken met lVz a 2 meter ver met honderden kilometers bekort. De dammen kunnen zulk een breedte en zulk een sterk funda ment krijgen, dat de hoogte en sterkte al naar het ongunstiger worden van de verhouding tussen landbodem en zeespiegel naar be lieven kan worden vergroot. De dammen kunnen op eenvoudige wijze doeltreffend worden ver hoogd. Bovendien zal het toezicht op de zeewering doeltreffender kun nen geschieden en de kosten van onderhoud belangrijk lager wor den. De Delta-commissie is éénstem- nig van oordeel dat uit een oog punt van veiligheid de keus daar tussen voor het rampengebied volkomen bepaald. Dit kan niets zijn dan het systeem der afdam ming. Slechts op deze wijze wordt een zeewaterkering verkregen, die men ook voor de toekomst betrouwbaar mag noemen. DE KOSTEN. De Delta-commissie meent, dat het geraamde bedrag van 11 '/j milliard gulden over een periode van 20 tot 25 jaar een last is, die ons volk met het oog op de veilig heid van de waterkering niet al leen moet, maar in dit geval ook zal willen dragen, gezien de grote vitaliteit, die het steeds toont wanneer het gaat om het behoud van zijn grond. VEILIGER SCHEEPVAART. Hoewel in strenge winters (vol gens statistieken ééns in de vijf jaar) in het merengebied de scheepvaart meer last van ijsvor- ming zal hebben dan thans het geval is, kan men dit door ge bruikmaking van ijsbrekers en het beschermen van de hoofd vaarwegen tegen ijsstuwingen zoveel mogelijk voorkomen. Het AFSLUITING VAN DE ZEEGATFM medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van Woensdag ochtend tot Woensdagavond. Overdrijvende wolkenvelden Zwakke tot matige wind, over wegend uit Noordelijke richtin gen. Overdrijvende wolkenvelden met opklaringen, maar in de ochtend plaatselijk mist. In het Midden en Zuiden van het land minder koud dan gisteren. DONDERDAG 18 MAART. Breskens Terneuzen Hansweert Walsoorden v.m. 1.30 2.05 2.45 2.55 n.m. 1.51 2.26 3.06 3.16 ZON op onder 18 19 6.49 6.47 18.48 18.50 MAAN op onder Maart 18.07 6.05 19.16 6.18 Bouw v. stormvloedkennq Gereed in 1957 Waterweg blijft open H.v.Holland_. 'damill I 'JSSELM0NDE W00RNE ,/XJ Oord PUTTEN Uitwateringssluis H0EKSCHE WAARO \00RD2EE Stellendam Los v.e. afsluiting v.d. zeegaten staaf bef Drie-Eilanden plan. (ca 1700 2Q00 ha. land- <%;t5CH0UWEN 0VERFLAKKE o I la n dscn^>^ Moerdi j k Willemstad Dinhelsas Oolhgcnspl NOORDBRABANT Stavenisse TH0LEN jjJJlRoosendaal Bergen opZ. NOORD BEVELA WALCHEREN y~L--J *tkap<^e Den Haag Middelburg ZUID-BEVELAND NOORDZEE ruimngen vlissinqen boeree Breskens Dssem reda B.o.Zoom erneuzen ZEEUWSCH - VLAANDEREN Westerscheid blijff-open ZeeuwseIkVI. BELGIE Oversfroomde ge - bieden optFebr'53 Vorming v. zoefwaterreservoir Bestaande dijken Duinen IET BEPAALD men wateren mogelijk. Het overtollige water van Rijn en Maas zal door sluizf.n worden geloosd en ook door de Waterweg afvloeien. De afgesloten zeearmen hebben voldoende capaciteit om, zonder dat de waterstanden er gevaarlijk hoog zullen oplopen, de grote af voer van rivierwater en het uit slagwater van de polders te ber gen, wanneer de lozing naar zee tijdens een stormvloed zal zijn ge stremd. ECONOMISCHE BELAN GEN. Van de hetere verbindingen mag een vermeerderde werkge legenheid en bijgevolg een ver minderde migratie, waarbij het beste deel der jongere bevolking heengaat, worden verwacht. Er zal een grondslag kunnen worden gevormd ter bestrijding van de achteruitgang, die het eilandengebied thans bedreigt. De beveiliging en de economische belangen bij een zo groot moge lijk zoetwatermeer eisen evenwel dat de dammen zover zeewaarts geplaatst worden als technisch verantwoord is. Verplaatsing der afsluitdammen landinwaarts uit sluitend voor een gunstiger tracé voor het landverkeer is daarom niet aanvaardbaar. DE OESTER. EN MOSSEL CULTUUR. Tegen het Delta-plan kan men feitelijk slechts één bezwaar in brengen, dat niet te ondervangen is n.l. de vernietiging van de oes ter- en mosselcultuur, waarin 900 mensen hun bestaan vinden. De oesters brengen jaarlijks rond 4 millioen op en de mosselen 5 mil- lioen. De Delta-commissie zal zich ernstig beraden over de mogelijk heid of bij het scheppen van vol doende veiligheid voor het Zuid- Westen des lands ernstige schade voor de visserij en schelpdierkwe kerijen kan worden beperkt. In geval van schade zal op het ver lenen van tegemoetkomingen ge rekend moeten worden. SLOTCONCLUSIE. Nadat de Delta-commissie de voor. en nadelen ernstig heeft be- studeerd, komt zij éénstemmig tot de conclusie, dat de beslissing niet moeilijk is en de afsluiting der zeearmen ten sterkste moet wor den aanbevolen en de versterking H. M. DE KONINGIN WOONT INWIJDING NIEUWE NED. HERV. KERK TE LONDEN BIJ. H. M. Koningin Juliana zal op 11 Juli a.s. een bezoek aan Enge land brengen, teneinde de inwij dingsplechtigheid bij te wonen van de nieuwe Nederlands-Her vormde Kerk in Austln-friars te Londen. De oude kerk werd gebouwd in de 13e. eeuw en werd in een char ter van koning Eduard VI van 24 Juli 1550 ten geschenke gegeven aan de Nederlandse gemeenschap te Londen. Tijdens de bombarde menten van 16 October 1940 ging het gebouw verloren. H. K. H. Prinses Irene heeft, zoals men zich zal herinneren, in Juli 1950, 400 jaar na de verlening van het charter, in aanwezigheid van Prins Bernhard, de eerste steen gelegd voor het nieuwe ge bouw. WERKBEZOEK VAN H. M. DE KONINGIN AAN Z.-HOLLAND. Naar A.N.P. verneemt, ligt het in het voornemen van H. M. de Koningin in de loop van de maand Mei, waarschijnlijk op 21 en 22 Mei a.s. een werkbezoek in de provincie Zuid-Holland te bren gen. De keuze is ditmaal gevallen op de Rijnstreek en 't merengebied. Ook zal de gemeente Leiden hier in worden betrokken. Er is reden om aan te nemen, dat Prins Bernhard tegelijkertijd van zijn belangstelling voor dit deel der provincie zal willen doen blijken, die dan in het bijzonder gericht zal zijn op de indusriële betekenis van deze streek. De Amerikaanse minister van j dat zij naar Genève zouden gaan Buitenlandse Zaken, Dulles, heeft als één van z.g. ..Grote Vijf". Dinsdag verklaard, dat de confe rentie te Genève over vraagstuk ken betreffende het Verre Oosten, welke volgens de plannen op 26 April moet beginnen, mogelijk zal worden uitgesteld. De minister zeide dit op een persconferentie in een verkla ring over de huidige besprekin gen te Moskou aangaande prae- tische regelingen voor deze bij eenkomst, waar de „Grote Vier", communistisch China en andere belanghebbende landen zullen spreken over het Koreaanse en het Indochinese vraagstuk. Hij deelde mee, dat er, volgens door hem ontvangen berichten, enige aanwijzingen waren, dat te Moskou een vertragingstactiek wordt gevolgd. Men had de indruk, dat de Chi-, nese communisten niet geheel verheugd waren over de regelin gen, welke, de Sow jet-Unie op de conferentie van Berlijn voor hen hadden getroffen. De Chinese communisten sche nen, aldus Dulles, te verwachten, De Franse vesting Dien Bien Phoe, 300 km ten Westen van Hanoi, heeft Maandag voort durend onder artillerievuur van de Vietminh gelegen. De gehele dag wierpen Franse transport vliegtuigen levensmiddelen en munitie boven de Franse stel lingen af. Na het invallen van de duisternis verlichtten vlieg- tuigen door middel van licht en ophoging der dijken niet in kogels het strijdtoneel om de aanmerking komt, daar hierdoor geen afdoende beveiliging wordt verkregen. Rest ten slotte nog de vraag of de afsluiting der zee-armen tech nisch uitvoerbaar is en hierop luidt liet antwoord van de Delta commissie éénstemmig bevesti gend. Franse unietroepen in staat te stellen zich zo doeltreffend mo gelijk te verdedigen. De Franse uniestrijdkrachten hebben een tweede stelling ont ruimd. Evenals de Zondag op gegeven stelling werd ook deze door een bataljon verdedigd. De Franse troepen hebben zich op Zoals bqkend werd te Berlijn echter afgesproken, dat uitslui tend de Verenigde Staten, de Sow- jet-Unie, Engeland en Frankrijk uitnodigingen voor deze bijeen komst zouden zenden. Het gevolg van het een en ander was, dat de Sowjet-Unie de regering te Pe king wel „enige uitleg zou moe ten geven", zo meende de Ameri kaanse minister. Eisenhowers bevoegdheid voor het gelasten van vergeldings acties. President Eisenhower is be voegd, zonder noodzakelijkerwijs, eerst het congres te moeten raad plegen, een vergeldingsactie op grote schaal te gelasten, indien gebieden der Verenigde Staten of van hun bondgenoten zou worden aangevallen", aldus een door Dul les afgelegde verklaring. Dulles zeide dit in een uiteen zetting over de betekenis van de z.g. „New Look" in de Ameri kaanse militaire politiek. Hem was speciaal gevraagd een toe lichting te geven op een verle den week door de president op diens persconferentie afgelegde verklaring, onder meer luidend: ,,De Verenigde Staten zullen niet in een oorlog worden betrokken, tenzij als gevolg van de in de grondwet omschreven werkwijze, die voorziet in een oorlogsver klaring door het congres". Foster Dulles vervolgde: „Ik ben van mening dat het Noordat- lantische verdrag, dat bnhelst dat een aanval op één der Ameri kaanse bondgenoten zal worden beschouwd als agressie tegen de Verenigde Staten zelf. de presi dent machtigt in een dergelijk ge val ook te handelen alsof de Ver enigde Staten zelf waren aange vallen. Het hangt van de president zelf af, lof hij alsdan zijn bevoegdheid zou gebruiken. Het betekent niet dat de president geen overleg de meer naar binnen gelegen verdedigingswerken. die een hechter aaneengesloten gordel vormen, teruggetrokken. Het Franse opperbevel meldt voorts, dat de opstandelingen gebruik maken van luchtaf weergeschut van 37 mm, aan gevoerd uit communistisch Chi na. Dit is de eerste maal, dat officieel melding wordt gemaakt ™et het congres zou plegen De - tn Ttn rrort rronno arc I nn 7rtu lunvnon te volgen gedragslijn zou worden bepaald door de ernst van de uit gevoerde aanval", aldus Dulles. In antwoord op andere vragen over het Amerikaanse vermogen om in geval van een onverhoedse aanval terug te slaan, antwoordde Foster Dulles: „Japan heeft in 1941 Pearl Harbour onverhoeds en zonder oorlogsverklaring aan- van het gebruik van dergelijk geschut door de Vietminh. De Franse troepen aan de kust van Centraal-Annam, ruk ken in Noordelijke richting langs de Chinese Zee op. De Fransen hebben hier onlangs de haven Quinhon op de Viet minh veroverd. Volgens Franse autoriteiten LT L LL J schied, indien het de Verenigde aanval op Dien Bien Phoe ge- toen mogelijk was ^eweest f^:ieJlenH^hinrdt°0rHe|n der óeze verradriijke aanval onrrhd- die in de met bossen beïoelde dellijk met gelijke munt te beta' "i<Lm e bossen begroeide j In feite heeft het Vler Jaar bergen rondom Dien Bien Phoe geduurd, voor het de beurt van zijn samengetrokken, ernstig Toikio.was. Wij snoeten ons mili- VeD^ondanks - r~ tair6 vermogen zódanig onïwik: duren de aan- kelen, dat wij bij een aanvalsdaad Q Stormvloedkering tüWtnp Reeds verhoogde Schouwense dijk m zeearmen^'"9611 ^"Watsncg rwrm Mogelijke bijbehoren- de werken hoogd moeten worden. De storm vloed in Februari 1953 is wel zeer uitzonderlijk geweest, maar het had nog veel erger kunnen zijn, daar vele factoren nog niet maxi maal ongunstig waren. OEVERVALLEN KOMEN REGELMATIG VOOR. Men dient er verder rekening mede te houden dat tal van dij ken onbekende zwakke plekken hebben en dijk- en oeverval vrij regelmatig voorkomen. Vooral langs de Oosterschelde treden deze herhaaldelijk op en de ver dieping van deze zeearm door uit schuring vindt voortdurend voort gang. Sinds 1882 hebben zich in Zee land 375 dijk- en oevervallen voor gedaan, waarvan 250 in het ge bied van de Oosterschelde. Door het ophogen en verzwaren der dij ken zal ongeveer 2500 ha goede cultuurgrond verloren gaan. DE VOORDELEN VAN AF DAMMING. Door het leggen van dammen in het Haringvliet, het Brouwers- havense Gat, de Oosterschelde en het Veerse Gat wordt de kustlijn drijfijs zal men kunnen afvoeren via de sluizen in het Haringvliet. Door het vervallen van de ge- tijdstromen wordt binnen de af dammingen een veiliger en regel matiger vaart op de af te dam- ,In bijna alle sectoren der industrie is het Benelux-expe riment falikant voor ons land uitgevallen", zo verklaarde de socialistische oud-premier Van Acker tijdens een lezing voor de „Vlaamse Club" over het on derwerp „Sociale verdragen". De heer Van Acker citeerde in dit verband een geval waarbij Ne derlanders in België halfafge- werkte producten hadden aan gekocht en deze na afwerking in hun eigen bedrijven weer in België van de hand hadden ge daan. Ook maakte hij gewag van de verkoop aan België van zgn. Nederlandse steenkolen, die De Egyptische ambassadeur, Abdoel Rahman Hakki, heeft vorige week tegenover de minis ter van Saat, Selwyn Lloyd, de mogelijkheid geopperd van een hervatting van de besprekingen over het Suez-kanaal, zo heeft een woordvoerder van het mini sterie van Buitenlandse Zaken Dinsdag meegedeeld. De ambas sadeur en Selwyn Lloyd spraken, ernst van de toestand in Soedan, naar men aanneemt over de De Egyptische minister van Buitenlandse Zaken, Mahmoed Fawzi, heeft Maandag in Cairo de Britse ambassadeur, sir Ralph Stevenson, gevraagd hem te be zoeken. Volgens een verklaring van een woordvoerder van het Egyptische ministerie van Bui tenlandse Zaken staat dit onder houd ook in verband met een mogelijke hervatting van de be sprekingen. De Britse regering is van op vatting dat het moeilijk is de on derhandelingen weer op te ne men, zolang de stabiliteit in Cairo nog niet volkomen is her steld, De algemene wens bestaat echter het geschil geregeld te zien, dat de defensieplannen in het midden-Oosten in de weg staat en de Brits-Egyptische on derhandelingen sinds de oorlóg bemoeilijkt. in werkelijkheid door Nederland uit Amerika ingevoerde steen kolen bleken te zijn. „Wat de Benelux betreft, aldus de gewe zen eerste-minister, zijn zeer grote vergissingen begaan". Sprekende over de Europese kolen- en staalgemeenschap noemde de heer Van Acker het hoge gezagsorgaan ,.een verga dering van zeer bevoegde men sen zonder enig gezag". De heer Van Acker is evenwel van oor deel dat de Benelux en de E.K. S.G. niet opgedaan gemaakt moeten worden, doch dat België krachtig neen moet zeggen zo wel tegen de Nederlandse als tegen het hoge gezagsorgaan wat enkele punten betreft. De oud-premier deelde ver der mede, dat naar zijn schat ting het aantal buitenlandse ar beidskrachten in België thans 430.000 bedraagt. Naar zijn me ning zou dit aantal belangrijk verminderd dienen te worden. In de Belgische Congo is negen tiende deel van de handel in buitenlandse handen, zo zeide hij. Vernemen wordt dat prins Alben 30 Maart per vliegtuig naar de Ned. Antillen zal ver trekken. De prins zal zich zeer waarschijnlijk bij koning Leo pold, zijn vader gaan voegen, die een reis maakt in Midden- Amerika. vallen der opstandelingen on- onmjddellijk terug kunnen slaan", verminderd vooi t Ook hun tac- £>e minister zeide met nadruk tiek -- aanvallen met grote dat zyn verklaring omtrent Ei- massa s soldaten, ondersteund senhowers mogelijke reactie doo31 krachtig artillerievuur -- g-een betrekking had op ontwik- j, ^ehjk. kelingpn, die zich in de Indochine- De Noordelijke toegang' tot se 00rj0g zouden kunnen voor- Dien Bien Phoe is door de ver- ldoen van *?e,.2.,doolI franse j iHet congres heeft niet bij ba ljcn» verdedigde stellingen voorbaat verklaard in te .zullen voor de Vietminh vrijgemaakt. De opperbevelhebber der op standelingen, generaal Giap, heeft volgens een uitzending' stemmen met een betrokken wor den der Verenigde Staten in de Indochinese oorlog. Dit betekent echter niet, dat de Verenigde Sta- van radio Vietminh verklaard, ten afzijdig zouden blijven, indien dat de grootste veldslag, die zijn troepen ooit tegen verdedigers van forten hebben geleverd, thans rondom Dien Bien Phoe gaande is. De Vietminh heeft het fort ge ïsoleerd. Generaal Giap verklaart, dat de Franse opperbevelhebber, generaal Henri Navarre, de op standelingen .,op papier tracht te vernietigen, daar hij hen in werkelijkheid niet kan ver slaan". Het Australische departement van Openbaar Welzijn heeft, m verband met het heersen van kinderverlamming' in We&t- Australië, onder meer aanbe volen dat de koningin op haar 26 dezer door dit gebied begin nende reis geen hander. zal schudden. Deze en andere aanbevelin gen zijn aan de autoriteiten, die de koninklijke reis regelen, ge daan. Er is terzake nog geen beslissing genomen. b.v. communistisch-China zich met deze oorlog zou inlaten. Het houdt slechts niet in, dat de Ame rikaanse regering tot enige actie in Indo-China zou overgaan, zon der tevoren het congres te heb ben geraadpleegd en de goedkeu ring der Amerikaanse volksver tegenwoordiging te hebben ver kregen", verklaarde hij. Aanval op Londen of Parijs bombardement van Ameri kaan-Ie steden. In antwoord op vragen of de president bij een onverhoeds bombardement van b.v. Londen of Parijs dezolfde bevoegdheid tot het gelasten van vergeldings- aanvallen zou bezitten als bij een aanval op New York. Detroit of Chicago, antwoordde Foster Dul les: ,.Ja". A.F.P. meldt, dat de minister de vraag, óf de Amerikaanse re gering de autoriteiten te Parijs had medegedeeld voornemens te zijn communistisch-China econo mische voordelen te bieden, in dien het zich bereid zou verkla ren zijn goede diensten aan te bieden voor een beëindiging van de Indochinese oorlog, ontken nend heeft beantwoord.

de Vrije Zeeuw | 1954 | | pagina 1