H.M. Koningin Juliana bezocht Zeeuws-Vlaanderen Monument te Eede onthuld Sdï^.r/n^rSS Vlaï SVgrenaop het er< WEERSVERWACHTING HOOGWATER. ZON- en MAANSTANDEN /- 2,5 millioen verlies Frankering bij Abonnement: Temeuwn Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande Noordstraat 55-57 Terneuzen Redactie-adres: Telefoon 2073 en 2510 Nè. 5 uur uitsluitend 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: 5,35 per kwartaal; per maand 1,80; per week 43 cent. Losse nrs 8 ct. DE VRIJE ZEEUW MAANDAG 15 MAART 1954. 9e Jaargang No. 3098. Verschijnt dagelijks Uitgeefster N.V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen Advertentieprijs: per mm 15 ct.; minimum per advertentie 2,25. Rubriek Kleine Advertenties: 5 regels 1, iedere regel meer 20 cent. Vermelding: Brieven onder nummer, of: Adres Bureau van dit Blad 20 cent meer. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uht. Voor het Maandagnummer: Zaterdags 10.30 aar. Zaterdagmorgen om zes minu- metseld ten over half elf liep de konink lijke trein, waarin zich H.M. de Koningin en haar gevolg bevon den, het station Vlissingen bin nen. De Koningin begaf zich met haar gezelschap aan boord van de veerboot „Oosterschelde". die, onder gezagvoerder J. Verschoor uit Terneuzen, onmiddellijk ver trok. Hare Majesteit was Zaterdag ochtend .om veertien minuten voor acht met deze trein uit Baarn vertrokken. De trein was via Utrecht, Geldermalsen, 's Hertogenbosch, Tilburg, Breda, Roosendaal, Bergen op Zoom, Goes en Middelburg naar Vlissin gen gereden. In Vlissingen werd de Koningin op het station begroet door de Commissaris der Koningin in de provincie Zeeland, jhr mr A. F. C. de Casembroot; de minister van en waarop vermeld stond: „Bij de terugkeer van H. M. Koningin Wilhelmina op 13 Maart 1945 in haar land was dit het eerste huis in bevrijd Neder land dat H. M. bezocht. Deze steen is op 13 Maart 1954 onthuld door H. M. Koningin Juliana". Terwijl de Oostburgse harmonie het Wilhelmus speelde trok H. M. aan het lint en onthulde zij deze steGn. Vervolgens betrad zij de woning van notaris Mijs, waar behalve zijn echtgenote, mevr. Hoekzema en mevr. S. C. de Casembroot-ba- ronesse v. d. Keltz aanwezig wa ren, alwaar de koffie werd geser veerd. Hare Majesteit onderhield zich hier enige tijd en reed de stoet, vooropgegaan door leden van de motorbrigade van de rijkspolitie naar Aardenburg. Hier bevonden zich op 't stads huis burgemeester J. M. A. C. v. Binnenlandse Zaken, prof. dr L. £>ongen, excellentie M. van den het was hem een grote eer na mens de bevolking blijken van sympathie en aanhankelijkheid te mogen betonen. Nederland is weer groot en sterk en in Eede verheugt men zich, dat H. M. heeft willen ko men om dit monument te onthul len dat blijk geeft van een belang rijke datum in onze geschiedenis. Vriendelijk voldeed de Lands vrouwe aan het tot haar gedans verzoek, waarna de harmonie 't Wilhelmus speelde. Het opschrift van het monu ment luidde: „Hier keerde op 13 Maart 1945 onze Landsvrouwe terug tot haar volk". Namens de nationale monu mentcommissie voor oorlogsge denktekens werd een krans aan de voet van het monument ge- legd. Nadat de stoet opnieuw gefor meerd was reed men naar het pa tronaatsgebouw te Eede, alwaar de lunch werd gebruikt, aangebo J. M. Bee); het lid van Ged. Sta-1 30gaerde, gouverneur van Oost- den door het gemeentebestuur ten de heer C. Philipse; burge meester C. Kolff van Vlissingen met de wethouders en de gemeen tesecretaris; de hoofdingenieur directeur van' de rijkswaterstaat in Zeeland ir J. H. van der Burgt de directeur van de provinciale stoombootdiensten de heer G. de Jonge; verscheidene autoriteiten o.a. van de politie en de Neder landse Spoorwegen. In Vlissingen voegde zich de Kamerheer in buitengewone dienst van H.M. de Koningin H. A. A. baron Collot d'Escury bij het gezelschap. De. f°^inh^afrzfch na*1 de°be- kort oponthoud reed men door ëïï&S nadat vele den aanwe naar Eede alwaae men „m kwar, plein naar de aanlegsteiger van van wethouder Sturtewaegen de provinciale stoombootdienst. stond een door de Limburgse Op het plein hadden zich honder- beeldhouder P. Roovers vervaar- v e. i voorstellende een Vlaanderen, vertegenwoordiger van Z. M. koning Boudewijn van België, prof. dr L,. J. M. Beel, mi nister van Binnenlandse Zaken, C Philipse lid van Gedep. Staten van Zeeland, mr J. M. Pilaar, griffier der Staten van Zeeland en kapitein D. F. W. de Haas, commandant district Terneuzen der Kon. Marechaussee. Vele jeugdgroepen stonden voor het gemeentehuis opgesteld, toen H. M de trappen besteeg, terwijl tegelijkertijd de koninklijke stan daard gehezen werd. De kinderen brachtén een aubade en na een dén Vlissingers verzameld, die de digd beeld, Koningin hartelijk toejuichten, vrouwenfiguur, in haar handen fiij aankomst te Breskens wordtH. M. de Koningin door de zes jarige Anneke Woittiez een bouquet bloemen aangeboden. Precies om 11.10 uur voer de dragend de Nederlandse leeuw boot, die de koninklijk standaard Een detachement van de Ned. voerde de haven van Breskens douane vormde voor het hof een binnen, waar honderden mensen erewacht, terwijl vele groeperm- langs de kant geschaard stonden gen stonden opgesteld, toen H. M. om H. M. te begroeten benevens de leerlingen der diverse scholen «net hun onderwijzend personeel. H. M die gekleed was in een bruine bontjas, een grijze robe en een lila hoedje droeg maakte een vriendelijke indruk en werd luid toegejuicht. Onder de belangstel lenden vond men vele Ambonne- ze vrouwen, die gekleed in sarong en kabaja hun aanhankelijkheid kwamen betuigen. uitstapte. Twee oorlogsweesjes, de negen jarige Marianne de Zutter en de achtjarige Fientje van Gassen, boden hier Hare Majesteit bloe men aan. Burgemeester J. van Dongen hield een korte toespraak en me moreerde de zware tijd, die aan de bevrijding voorafging. Toen waren de huizen en vele dorpen verwoest, de bevolking geëvacu Burgemeester J. A. Eekhout eerd, velen omgekomen maar met de wethouders Jac van Ha- neghem en P. J. Notebaart bene vens secretaris P. J. Woittiez, ver welkomden de Vorstin, terwijl de 6-jarige Anneke Woittiez bloemen aanbood, waarvoor H. M. met 'n Vriendelijke glimlach en een min zaam woord bedankte. Van de in de haven liggende schepen wapperden de vlaggen en in heel het land van Cadzand had men de driekleur uitgestoken. Onderweg stonden de mensen in groepjes bij elkaar en vele moe ders met hun kinderen zwaaiden naar de voorbijrijdende Vorstin. Via Schoondijke ging het naar Oostburg, waar een bezoek werd gebracht aan de woning van no taris J. Mijs, de eerste woning waar destijds na haar binnen komst in Nederland door Konin gin Wilhelmina de koffie werd gebruikt. Notaris Mijs, bij wie zich burge meester mr K. Hoekzema en de wethouder A. P. Modde en D. Geuze en secretaris P. A. Bril be vonden, wendde zich tot H. M. met 'n korte toespraak, waarbij hij het feit memoreerde, dat haar moeder destijds zijn woning be zocht had en zijn dank betuigde voor Hare welwillendheid om nu. zijn woning te willen aandoen. Hij verzocht de Koningin een steen te willen onthullen, die in de gevel van zijn woning was ge- van Aardenburg. Tijdens de lunch werd aan H. K. H. Prinses Wilhelmina een telegram van hulde gezonden. Wethouder Sturtewaegen bracht aan H. M. de Koningin de dank over van de bewoners van Eede voor de grote eer die hen te beurt was gevallen. Onder de genodigden bevonden zich o.m. de burgemeester van Maldegem, de burgemeester, wet houders, raadsleden en gemeente ontvanger van Aardenburg, de predikanten en R.K. geestelijk heid van Aardenburg en Eede, de beeldhouwer en ontwerper van het monument met zijn echtge note, de burgemeesters van Oost burg, Sluis, Schoondijke, Zuidzan- de, Biervliet, Waterlandkerkje, Breskens, IJzendijke. Hoofdplaat, Groede, Cadzand, St Maartens dijk en Vrouwenpolder, notaris J. Mijs, de hoofdinspecteur der I. en A. te Oostburg en tal van ande ren, waarvan velen aan H. M. werden voorgesteld, waarna zij zich op vriendelijke wijze met hen onderhield. In afwijking van de vastgestel de tijd vertrok men om half drie uit Éede, waar men een ereboog had opgericht, 'n aardige sparren versiering had aangebracht en met elkaar gewedijverd in mooi versierde étalages, naar Water landkerkje om via IJzendijke naar Biervliet af te slaan. Even vóór deze gemeente ging men rechtsaf en nam men een kijkje in de Braakmanpolder, waarbij H. M. zich liet voorlichten door burgemeester A. P. Kostense van Biervliet en door haar kamerheer in buitengewone dienst H. A. A. baron Collot d'Escury. Van de omliggende boerderijen kwamen de mensen, die op dit bezoek niet gerekend hadden op een draf aangelopen en velen kre gen nog de gelegenheid om H. M. te zien. Via Philippine reed men dan over Driekwart naar Sluiskil. AANKOMST TE SLUISKIL. Aan de grens van de gemeente Terneuzen te Sluiskil werd H. M. de Koningin verwelkomd door burgemeester mr P. H. W. F. Tei legen van Terneuzen. Door de 8- jarige Thea Wegchelaar werd na mens de bevolking van Sluiskil aan H.M. een bouquet bloemen aangeboden, waarvoor de Konin gin haar dank betuigde. Tijdens de autotocht naar Ter neuzen nam de Landsvrouwe met belangstelling waar: de grote aan het kanaal gevestigde indu strieën, het uitgebreide St. Eliza- bethziekenhuis te Sluiskil, het voor de sloop bestemde Tunesi sche stoomschip „Carthage", dat 55 jaar de wereldzeeën heeft be varen en thans gemeerd ligt in de zuideliike insteekhaven iZe- Scheveningse strand, omhoog zat, het eerste door de N. V. Terneu- zensche Scheepsbouw Mij ge bouwde grote-vaartschip, de 3000 ton metende „Pieter S" voor de R K. C„ het internationale tref punt voor zee- en binnenschepen, de Westsluis met het aldaar op gerichte oorlogsmonument en de zeehaven. Met belangstelling in formeerde H. M. hoe het te Ter neuzen met de industrialisatie stond. DE AANKOMST TE TERNEUZEN. Reeds te 1 uur werd het in de binnenstad merkbaar dat tallozen uit de omgeving zich naar Terneuzen hadden begeven om bij de aankomst van Hare Majes teit aanwezig te zijn. Te ongeveer half drie begon de gemeentepolitie het verkeer in de Noordstraat te regelen en naar mate het tijdstip van de aan komst van de stoet naderde werd de Noordstraat geheel afgezet en gezorgd dat alle belangstellenden zich op de trottoirs hadden opge steld. Aan beide zijden van de ingang van 't stadhuis hadden zich opge steld de leden van de plaatselijke Roode Kruis-colonne en de ver schillende padvindersgroepen, terwijl op de hoek Kersstraat Noordstraat de harmonie „Ter neuzen" zich had opgesteld. In de straten waar de stoet voor bij zou trekken, wapperden van alle woningen de driekleur en toen de rijkspolitie als voorposten van de nadering van H. M. de stad binnenreed, was door de ge meentepolitie op keurige wijze 't verkeer geregeld en hadden de inwoners van Terneuzen en de overtalrijke bezoekers uit de om geving volop gelegenheid de stoet te zien voorbijtrekken. Precies op tijd kwam de stoet voor het stadhuis. den het wèl erg en wij hopen nu maar, dat dit „werkbezoek" bin nen niet te lange tijd moge wor den gevolgd door een bezoek waarop wij Uwe Majesteit zullen kunnen begroeten, zoals wij dat hier in Zeeuws-Vlaanderen zo gaarne zullen doen. Met 't wisselende weer van dit grillige voorjaar hebben wij nog vol spanning gehoopt, dat geen mist de komst van Uwe Majesteit zou vertragen. De brede en diepe Westerschelde biedt zo vaak der gelijke onaangename verrassin gen. Het is dan ook begrijpelijk Majesteit, dat wij hier met al onze kracht streven naar het be houd van de uit de nood der dijk breuken geboren busverbinding over land naar Breda, waardoor een bij alle weersomstandigheden betrouwbaar verkeer verzekerd is, terwijl er anders zo vaak iets hapert aan het contact tussen b.v. Den Haag en Zeeuws-Vlaan deren. Misschien dat het bouw volume dan ook iets gemakkelij ker dit geïsoleerde deel van Ne derland bereikt dat in zo belang rijke mate zijn bijdrage aan lands welvaart zou kunnen ver groten, wanneer het maar hui zen had om zijn arbeiders te huis vesten. Ik wil hier verder, hoe groot de verleiding ook is, niets aan toe voegen en met Uw goedvinden dadelijk overgaan tot het „zake lijk" gedeelte, door het woord te geven aan de heren van Domei nen, die het een en ander zullen mededelen omtrent de inpolde ring en exploitatieplannen van de Braakman." toen het bericht kwam. dat H. M. Koningin Wilhelmina op komst was, verhelderden de gezichten, kreeg men weer moed en vertrou wen en wilde men de moeilijke tij den vergeten. Oude harde man nen weenden, toen zij de grens overschreed, maar men voelde zich weer één met Oranje. Samen met Oranje begon men aan de j venaarspolder), welk schip zij wederopbouw van Nederland en I zich herinnerde toen dit op het OP HET STADHUIS. Voor de Sjarige Ina Dieleman, dochtertje van het raadslid F. Dieleman, wonende aan de Hoo- gendijk. was het moment van haar leven, toen ze onder de vei lige hoede van mevr. Tellege,n- Boersma zonder enige schroom en met een helder klinkend kin derstemmetje „Astublieft Majes teit" de Landsvrouwe een prach tig bouquet bloemen aanbood, waarvoor H. M. zich zeer erken telijk toonde en de kleine meid enige vriendelijke woorden toe voegde. Toen de Koningin o.m. verge zeld van haar hofdame en de Commissaris der Koningin in de provincie Zeeland, jhr mr A. F. C. de Casembroot. door het colle ge van B. en W. van Terneuzen de raadszaal werd binnengeleid werd zij aldaar begroet door de raadsleden en de gemeentesecre taris A. J. Dees van Terneuzen, de colleges van B. en W. uit Bier vliet. Hoek met gemeente-secre taris J. Dregmans, Philippine en Zaamslag met gemeente-secreta ris J. W. Kusee, de polder- en wa terschapsbesturen van de calami- teuze Nieuw-Neuzenpolder, wa terkering van de calamiteuze Nieuw-Neuzenpolder. calamiteu ze Nieuw-Othenepolder, calami teuze Ser Lippenspolder en van de waterkering van de calamiteu ze polders Ser-Lippens c.a. REDE VAN BURGEMEES- TER TELLEGEN. Burgemeester Teilegen in de stijlvol met palmen en bloemen versierde raadszaal het woord ne mende. sprak H. M. als volgt toe: „Majesteit, Reeds mocht ik U welkom heten De heren H. Bakker, hoofd_ der afdeling domeinen van het minis terie van Financiën en ir J. Kluij- tenaar der domeinen te Breda, die tevoren al door burgemeester Tei legen aan H. M. waren voorge steld, gaven aan de hand van in de raadszaal opgestelde situatie schetsen de Landsvrouwe een overzicht van de gevolgen van de watersnood in Zeeuws-Vlaande ren en de plannen met de Braak manpolder, waarvoor de Konin gin veel belangstelling toonde. In de Braakmanpolder zullen 28 boerderijen en 5 tuinbouwbedrij ven worden gevestigd. Ook alle aanwezige colleges van B. en W. en de raadsleden van Terneuzen werden, evenals de polderbesturen aan H. M. voor gesteld, waarbij zij zich met enke le onderhield en zich o.m. door de dijkgraven liet inlichten over de dijkbreuken en de huidige stand van zaken in de polders. Tijdens het bezoek werden door enkele dames van de gemeente secretarie en van de dienst voor maatschappelijke zorg, onder su per-visie van mevr. Tellegen- Boersma, enkele verversingen rondgediend. Het bezoek in de raadszaal van Terneuzen zal voor allen die het voorrecht smaakten met onze be minnelijke Landsvrouwe kennis te mogen maken, een onvergete lijk moment blijven. Het werkbezoek in deze raads zaal duurde precies een half uur. Toen de Koningin de raadszaal verliet, werd zij door tegenover het stadhuis opgestelde padvin ders op hartelijke wijze toegG juicht met de yell „Movavedo (Moeder van vele dochters). Te vens werd zij nog voorgesteld aan mevr. Verlinde-Maandag, die één dezer dagen in verband met haar verdienste voor het Roode Kruis, is bevorderd tot 2e luite nante! Ook de inspecteur-korps chef van de gemeentepolitie te Terneuzen, de heer K. Reinders dankte H. M. met een handdruk voor de voortreffelijke diensten Mededeling van de redactie. Tengevolge van de geïsoleerde ligging van Zeeuws-Vlaanderen zijn wij er helaas niet in geslaagd alle Zaterdagmiddag tijdens het bezoek van Hare Majesteit dë Koningin voor ons blad .'gemaak te foto's tijdig geree'd té krijgefi, zodat wij heden moeten -volstaan met foto's van de aankomst van Hare Majesteit te Breskens en te Terneuzen. In ons volgend nummer hopen wij de ovefige foto's, waaronder die van de onthulling van het mo nument te Eede, te plaatsen. Hare Majesteit de Koningin beg eeft zich begeleid door de Com missaris dor Koningin in Zeeland naar de te Breskens gereedstaan de auto. bij het binnenkomen van deze ge- verieend door de Terneuzense gfr meente; het zij mij vergund hier meentepolitie. in de raadzaal van Terneuzen dat xoegeiuicht door een grote me- welkom te herhalen en Uwe Ma- vervolgde H. M. haar tocht, jesteit nog eens te zeggen hoe- it„eleide gedaan door burge- zeer wij hier blij verrast waren. ™fster Teliegen. Bij het passe toen wij enige dagen geleden ver- jn de Emmaiaan van het naar namen, dat Uwe Majesteit had haar genoemde Juliana-zieken- goed gevonden aan de onthulling hujg ;nformeerde zij met belang- van het monument te Eede te stejjjng naar de stand der werk- Aankomst van Hare Majesteit aan het stadhuis te Terneuzen. Burgemeester D. Trimpe van Bestuur een maaitijd aangeboden. Zaamslag, op wiens grondgebied In Hoedekenskf.rke bevond zich deze hoeve ligt, stelde de familie ter begroeting het college van voor. Reeds eerder bezocht H. M.B. en W. aan de aanlegplaats der als Prinses Juliana deze hoeve en boot. Via 's-Gravenpolder werd vervaardigde men vroeger voornaar Goes gereden waar H. M. haar alhier een Zeeuws costuum. j zich enige tijd met het college Een dochtertje van de heer De van B. en W. onderhield. Om 20.30 Kraker bood bloemen aan. J uur precies vertrok de koninklij- In een snel tempo ging het j ke trein naar Soestdijk. weer door de polders via Ossenis- se naar Walsoorden, waar precies om 5 uur de stoet arriveerde. Vlak bij de haven bevond zich bur gemeester C. J. van Hootegem, die H. M. verwelkomde, terwijl 'n dochtertje van mevr. de wed. Mannaart-v. Huffel bloemen aan bood. Via de haven van Walsoorden reed men over de Mariadijkde EeckKruisdorp en Kruispolder naar Duivenhoek. Hier verliet burgemeester Van Hootegem het gezelschap en werd zijn plaats in genomen door burgemeester mr F. J. Schlüter van Graauw en Langedam. Het dochtertje van de molenaar, Paula de Schepper, of freerde met een toepasselijk woordje bloemen aan H. M. Vervolgens begaf men zich naar de haven Paal, waar H. M uitstapte en zich door de burge meester van Graauw en de Com missaris der Koningin, liet voor lichten over de gebeurtenissen, die zich in de nacht van 1 Februa ri in dit gebied hadden afge speeld. Tegelijkertijd werd adjudant F. v. d. Sande, die zich tijdens de-be zetting zeer verdienstelijk ge maakt heeft, aan H. M. voorge steld en sprak zij geruime tijd met deze in Nieuw Namen gesta- tionneerde rijkspolitieman. Via Duivenhoek en Paal werd de terugtocht naar Kloosterzan- de aanvaard. Voor het gemeente huis had zich een grote menigte verzameld en onder de tonen van de fanfare „St Cecilia" begaf H. M. luid toegejuicht door de be volking zich naar binnen. Op het gemeentehuis, waren in de raadzaal tal van personen aan wezig. w.o. de gemeentebesturen en raadsleden van Hontenisse, Vogelwaarde en Graauw en Lan- gendam. Hier liet H. M. zich door ver schillende personen over de be staande toestanden inlichten, waarna een verversing werd ge-1 bruikt. In het gemeentehuis werd een groepsfoto gemaakt, waarbij H. M. zich glimlachend aan de aanwijzingen van de fotograaf onderwierp. Hierna begaf het gë- zelschap zich naar de woning van haar kamerheer in buitengewone dienst, H. A. A. baron Collot d'Es cury, waar de thee werd ge bruikt. Hier waren ook aanwezig de le den van Gedeputeerde Staten van Zeeland, mr dr A. J. J. M. Mes. A. Schout, C. Philipse en de griffier der Staten mr J. M. Pilaar. Pre cies om 18 uur 35 werd H. M. uit-1 medegedeeld door het K. N. M. I. geleide gedaan tot naar Perkpol- te De Bilt. geldig van Maandag- derhaven, waar de „Oosterschei- ochtend tot Maandagavond, de" reeds gereed lag om haar verbinden een bezoek aan de rampgebieden in Zeeuws-Vlaan zaamheden. Hierbij sprak burgemeester rteren en zo mogelijk aan de Tellegen" de'hoop uit dat indien Braakman. ,'djt streekziekenhuis in gebruik Wij hebben daarom uitgenodigd hier met de gemeenteraad aan wezig te zijn. de besturen van de gemeenten Zaamslag en Hoek, en van de polders die in deze ge meenten gelegen, van de waters nood te lijden hebben gehad, ter wijl verder aanwezig zijn de ge meentebesturen van Biervliet en Philippine, als ten nauwste be trokken bij de inpoldering van de Braakman, en de heren Bakker en ir Kluytenaer van Domeinen, die Uwe Majesteit deze inpolde ring nader kunnen toelichten. Majesteit, Wij hebben geen tijd gehad ere- bogen op te richten en de stad te versieren, zodat dat enigszins zou beantwoorden aan onze grote vreugde over Uw bezoek. Wi] weten, dat Uwe Majesteit dat niet erg vindt, maar wij vin- zal worden genomen, het in deze streek ten zeerste op prijs zou worden gesteld, indien zo moge lijk H. M. de officiële opening zou willen verrichten. Ook het rusthuis „Scheldeoord" alsmede de nieuwbouw in de Oranjebuurt had haar belangstel ling. Burgemeester Tellegen deed H. M. uitgeleide tot aan de Kraag- brug, terwijl bij 't Hellegat burge meester F. A. Hendrikse van Vo gelwaarde H. M. verwelkomde. Dwars door de prachtige Zeeuw se polders, waar vele nijvere werkers met hun arbeid ophiel den om H. M. te begroeten reed men naar de Julianahoeve, in de Grote Huissenspolder, bewoond door de heer C. A. de Kraker en zijn familie, waar even hal werd gehouden. Naar alle waarschijnlijkheid zal de Haagse tram in het jaar 1954 een verlies lijden van 2iL> millioen gulden. Wil men dit ver lies voorkomen, dan zou een ta riefverhoging van 50 nood zakelijk zijn. Het gemeentebe stuur acht dit uit een eogpunt van algemeen belang niet aan vaardbaar en het gevolg hiervan zal zijn, dat de gemeente dit ver lies moet dekken. Hierdoor zullen in principe alle inwoners van de gemeente Den Haag voor dit verlies moeten be talen. ongeacht of zij wel ®f geen gebruik maken van de tram. Wanneer wij hierbij ook nog tellen 't verlies van de Hawoma, dat voor rekening van de ge meente komt, dan weten de Haagse gemeentenaren voorlo pig, waar hun gelden blijven. de kappc-r met net aparte cachet markt 16 - brouwerijstr. i< terneuzen een modern kapsel wil zeg gen in de eerste plaats goed verzorgd. dépositaire „Lahcöme". naar Hoedekenskerke te brengen. DBOOG. Bij haar vertrek betuigde H. M. Droog weer met vrij krachtige haar grote tevredenheid over rnatige wind tussen Oost en haar bezoek aan Zeeuws-Vlaande ren en nam- zij persoonlijk af scheid van de kapitein van de rijkspolitie, de heer L. Stoorvo gel uit Hulst, die zij haar dank betuigde voor zijn voorbereidende werkzaamheden in verband met haar bezoek en voor de wijze waarop voor de orde en afzetting was gezorgd. Het dient gezegd te worden, dat alles tot in de puntjes geregeld was en met medewerking van de rijkspolitie een ieder in de gele genheid gesteld werd om H. M. van nabij te zien, hetgeen door de bevolking ten zec.vste op prijs werd gesteld. Zeeuws-Vlaanderen toonde zich ten zeerste verheugd over het be zoek van de Landsvrouwe en spreekt de hoop uit, dat de Vor stin later een officieel bezoek zal komen brengen. Aan boord van de „Oosterschel de" die naar Hoedekenskerke voer, werd door het Provinciaal Noordoost. Zwaar bewilkt met plaatselijk opklaringen. Dezelfde of ietff hogere temperaturen. DINSDAG 16 MAART. Breskens Terneuzen Hansweert Walsoorden v.m. n.m. «.09 12.37 0.44 1.12 1.24 1.52 1.34 2.02 ZON MAAN ep snder op onder Maart 16 6.54 18.45 15.46 5.36 17 6.52 18.47 16.57 5.51 18 6.49 18.48 18.07 6.05 19 6.47 18.50 19.16 6.18 20 6.45 18.52 20.25 6.31 21 6.42 18.54 21.34 6.45

de Vrije Zeeuw | 1954 | | pagina 1