De Operette gaat voort Gaat Bidault naar Adenauer? Thunderjet bij Eindhoven verongelukt Nieuwe zet van het leger tegen McCarthy Vietminch sluit Dien Bien Phoe in Het Engelse leger in de Suez-kanaalzöne in gevaar Is het wel rheumatiek? Verkiezingsrede van Molotof Britse Conservatieven behouden zetel Benden doen aanvallen in het regentschap Tjiamis Argeatijise minis er bezocht Zuidpoolgebied Reizende tentoonstelling van stichting voor jeugdlectuur WEERSVERWACHTING HOOGWATER. ZON- en MAANSTANDEN Naguib, Molotow en Bidault in de hoofdrollen Acht-mogendhedenconfereniie over Saargehied Voor vlijtige handen Gandia veroordeeld Nederland zal conferentie te Genève bijwonen Frankering bij Abonnement: Terneuzen Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande Noordstraat 55-57 Terneuzen Redactie-adres: Telefoon 2073 en 2510 NA 5 uur uitsluitend 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: 5,35 per kwartaal; per maand 1,80; per week 43 cent. Losse nrs 8 ct. ZATERDAG 13 MAART 1954. 9e Jaargang No. 3097. Verschijnt dagelijks Uitgeefster N.V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen Advertentieprijs: per mm 15 ct.; minimum per advertentie 2,25. Rubriek Kleine Advertenties: 5 regels 1, iedere regel meer 20 cent. Vermelding: Brieven onder nummer, of: Adrea Bureau van dit Blad 20 cent meer. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 onr. Voor het Maandagnummer: Zaterdags 10.30 nar. WEKELIJKSE WERELDSCHOUW. In Egypte is nu de wijzer hele maal rond geweest. Het is Nas ser spoedig duidelijk geworden, dat het Egyptische volk en ook de Soedan de terzijdestelling van Naguib niet zonder meer aan vaardden. Vandaar, dat hij door de Revolutionnaire Raad in het presidentschap werd hersteld, maar Nasser minister-president werd, die dus de werkelijke macht in handen zou hebben. Er had nu een openbare ver zoening plaats met Nasser, die gezegd had, dat men Naguib had kunnen doden en met de propa ganda-minister Salem, die Na guib van sabotage had beschul digd. Nog op Zondag zei Nasser, dat de leden van de Raad hun uniform zullen afleggen en ge wone politici worden, zodra de overgangsperiode voorbij is en verkiezingen in zicht zijn. Nas ser, tevens militair gouverneur van het land geworden, leek over onaantastbaar gezag te be schikken. Maar een etmaal later zette Naguib hem terzijde en maakte zichzelf, zonder tegen stand, weer minister-president! Is dit nu het einde van deze nog altijd wat dramatische ope rette of verandert de toestand nogmaals? En kan men verlan gen dat de Soedan, waar de rust is weergekeerd en Engeland, dat aan het Suez-kanaal denkt, dit alles in ernst opnemen? Perzië (Iran) geeft een beter voorbeeld: nog voordat de ver kiezingen beginnen, heeft het er alle schijn van, dat voor her opening van Abadan een grond slag is gevonden. Amerika's be- irtiddelaar Hoover is vertrokken en zal te Londen de besprekin gen bijwonen der vijf grote maat schappijen, die ieder wat zullen moeten offeren om voor Perzië's olie eén plaats op de internatio nale markt in te ruimen. RUSLAND TEVREDEN. Molotow heeft, als laatste in de rij, in het openbaar zijn me ning gegeven over het resultaat van Berlijn in een vijf uren du rende radioverklaring op 5 Maart, dag, die officieel als Sta lin's sterfdag blijft gelden. Dat er voor Duitsland en Oostenrijk niets is bereikt, wijt hij natuur lijk aan de geallieerden. Maar hij is tevreden, want de conferenties zijn weer hersteld en Rusland heeft voor de nodige maatregelen tot ontspanning gezorgd! Hij verzwijgt, dat in Oost- Duitsland de schroef van dwang weer is aangedraaid en dat de Russische hoge commissaris het voorstel zijner geallieerde colle ga's voor eon milder zónever- keer heeft afgewezen. Verzwijgt ook, dat Rusland en de satellieb landen een adempauze nodig heb ben, ook al publiceert Kroestsjew mooie productiecijfers, die echter niemand kan controleren! Molotow ziet Berlijn en Genève als één geheel. Concessies om dit laatste mogelijk te maken, deed hij ten koste van rood-China, waar wellicht Mao tse Toeng voor een college van 3 of 5 zal moeten plaatsmaken. En China moet nu Vietminh trachten te brengen tot onderhandelingen met Frankrijk over een wapen stilstand, die in Vietnam en Laos zoveel moeilijker is dan in Korea, omdat er geen aaneengesloten fronten zijn. Frankrijk wil wel onderhande len, mits op aannemelijke voor waarden. Want Frankrijk is te sterk om uit Indo-China te wor den verjaagd, maar niet sterk genoeg om de Vietminh blijvend te verslaan. E. D. G. EN SAAR- PROBLEMEN. De tegenstanders van de Euro pese Defensiegemeenschap in Frankrijk trachten nu deze toe stand uit te buiten voor nieuw uitstel. Alle partijen zijn ver deeld over de E.D.G. en in de re gering is de eenheid het verst te zoeken Daarom maakt minister Bidault, die voorstander van de E.D.G. is, haast met de Saarbe- sprekingen met kanselier Ade nauer. Deze is tot tegemoet koming bereid en behoeft daar voor in de Bondsdag geen 2/3 meerderheid. Heeft hij zodoende wat in de zak, dan komt Bidault te Genève sterker te staan. Maar Frankrijk is uiterst wan trouwend gelijk Adenauer tot De Britse conservatieve partij heeft een zetel in het Lagerhuis behouden bij een tussentijdse verkiezing te Harrogate in Noordoost-Engeland. De conservatieve candidaat verwierf 20.263 stemmen tegen ziin socialistische mededinger 8.367 stemmen. zijn teleurstelling zag uit het af keurend votum van de commis sie van Buitenlandse Zaken over de Bonner grondwetsherziening, die nog de goedkeuring der ge allieerden behoeft. Amerika kijkt naar dit alles met bezorgdheid. Het wil verder, ook met de atomische bewape ning der geallieerden. Maar de re gering van Eisenhower heeft eigen inwendige zorgen. De uit voering van haar programma be gint gevaar te lopen door het ru moer rondom MacCarthy. Presi dent Eisenhower heeft tegenover deze senator wel het leger ver dedigd, maar naar veler mening te zacht en te indirect. En zelfs daarop heeft McCarthy weer de president aangevallen. De democraten, die door Mac Carthy in hun geheel als vader landslozen en verraders worden uitgekreten, begrijpen nu, dat anti-communisme verkiezings leuze wordt van republikeinen als McCarthy, die niets beters hebben. En zij bijten nu van zich af, ook tegen Eisenhower's zacht heid, gelijk Stevenson reeds deed op het congres te Miami. Maar zij kunnen dan vanzelf in senaat en huis geen steun verlenen aan Eisenhower's programma, dat bij de sterke rechtervleugel zijner eigen partijgenoten geheel geen genade vindt. VAN DER MANDERE. (Advertentie.) Iedere pijn of zwelling, die op treedt in een spier, zenuw of ge wricht noemt de leek ten on rechte „rheumatiek". Het is van belang, dat men onderscheid maakt tussen aandoeningen van gewrichten en die van spieren. Gewrichtsrheumatiek, die men kent als plotseling optredende vorm en als langzaam, meer sluipend beginnende en verlopen de vorm, is een ernstige ziekte, waarvoor men direct de hulp van een dokter moet inroepen. Zelfdokteren betekent hier een groot risico voor onherstelbare schade. Voor „spier"-rheumatiek ligt de zaak anders. Iemand, die bij vochtig weer steeds pijn in be paalde spieren krijgt (b.v. van schouder, arm, rug of been) en die ondervonden heeft, dat dit verdwijnt als het weder verbe tert, moet ervoor zorgen, dat hij zich goed kleedt. Dat wil niet zeggen, dat hij altijd gebukt moet gaan onder de last van borstrok ken, dassen en jassen; het bete kent wel, dat hij zich naar de weersgesteldheid moet kleden en dat hij zich wat meer in acht neemt voor tocht en voor nat- regenen dan een ander. Door het toevoeren van warm te kan hij proberen deze narig heid te voorkomen resp. behan delen. Weinig resultaat heeft het toevoeren van warmte door mid del van kruiken, warme doeken of straalkachels, doordat deze vorm van warmte slecht door dringt in het weefsel. Veel beter, gemakkelijker en prettiger is het gebruik te maken van de Philips „Infraphil" (prijs ƒ37,50), waarvan de infrarode stralen van bepaalde golflengten kunnen doordringen tot in het onderhuidse weefsel. Daar liggen zenuwlichaampjes, die de bloeds omloop regelen en die bij ver warming aanleiding geven tot een betere bloeddoorstroming, waardoor bouwstoffen in grotere hoeveelheid worden aangevoerd en afbraakproducten sneller wor den afgevoerd. Bij storingen van de bloedsomloop (wintervoeten, slecht helende wonden en „dode" vingers) is dit uiterst belangrijk, maar ook worden etterige ont stekingsprocessen (steenpuisten e.d.) hierdoor gunfetig beïnvloed. Een zeer belangrijke .-gunstige werking heeft bestraling met Philips „Infraphil" bij „rheuma- tische" processen, niet alleen om dat het proces erdoor geneest (spierrheumatiek). Vraagt voor de behandeling van gewrichts rheumatiek advies aan Uw dok ter. De Franse minister van Buiten landse Zaken, George Bidault, zal mogelijk in het begin van April een bezoek brengen aan kanselier Adenauer, die tevens minister van Buitenlandse Zaken der Westduitse bondsrepubliek is, zo verneemt Reuter uit ge woonlijke welingelichte kringen te Parijs, teneinde de besprekin gen over de Saar voort te zetten. De Franse regering ziet in het bereiken van overeenstemming omtrent het Saarvraagstuk een vereiste voor het indienen van het E.V.G.-verdrag ter ratificatie door het Franse parlement. Oor spronkelijk werd verwacht, dat de twee staatslieden gebruik zouden maken van de conferen tie van ministers van Buitenland se Zaken van de kolen- en staal gemeenschap, welke tegen het einde van deze maand te Brussel zouden worden gehouden, om van gedachten te wisselen. Volgens de laatste inlichtingen te Parijs echter, aldus meldt Reuter, zal deze vergadering nog enige tijd uitgesteld worden. De Nederlandse regering heeft, in schoonmaakgetijHa mea-Gelel PILOOT GEWOND. Vrijdagochtend omstreeks 10.15 uur is op de vliegbasis Eindhoven een Thunderjet straaljager, be stuurd door de 22-jarige sergeant vlieger W. Meijer uit Sliedrecht, direct na de start in brand ge raakt, aldus deelt de luchtmacht voorlichtingsdienst mede. Het toestel bevond zich op te geringe hoogte om de vlieger een kans te geven op een goede lan- Volgens een speciaal rapport van het Amerikaanse leger, heeft de rechterhand van se nator McCarthy, Roy Cohn, ge zegd, dat het met de minister voor het Leger, Robert Stevens, en met het leger zelf „afgelo pen" zal zijn, als David Schine, een andere medewerker van McCarthy die op het ogenblik zijn dienstplicht vervult, naar een basis overzee wordt ge stuurd. Het legerraport komt als een climax van de politieke druk, welke McCarthy gedwongen heeft alles in het werk te stel len om Cohn als voornaamste raadgever van zijn subcommis sie van onderzoek te handha ven. Het leger heeft het rap port ingesteld op verzoek van het democratische lid van de subcommissie, John McCellan. In het rapport wordt gezegd, dat Cohn van hoge legerfunc- tionarissen telefonisch geëist heeft, dat Schine een bevoor rechte positie zou krijgen. Ook McCarthy wordt in dit verband genoemd. Deze heeft op een avond van Januari driemaal een poging gedaan om van John Adams, een legeradvocaat, ge daan te krijgen, dat Schine na zijn basisopleiding te New York zou worden gelegerd. „Senator McCarthy opperde, dat Cohn, door middel van con tacten in de perswereld, zou beginnen artikelen te laten pu bliceren over bevoorrechtingi van de kant van het leger in talrijke andere gevallen", zo heet het in het legerrapporc Adams had echter geantwoord, dat hij geen gevallen van be voorrechting kende. In het rapport wordt voorts meegedeeld, dat Schine ver zocht had om een plaats op het ministerie van Defensie te Was hington, maar dat dit verzoek door het hoofd van de militai- ïe politie en door de bevelheb ber van het eerste leger was af gewezen. ding door gebruikmaking van de telre. De geblakerde romp van t schietstoel. Voor het maken van j vliegtuig ligt in een weiland op een landing verkeerde de Thun-j een afstand van ruim 100 m van derjet in een ongunstige positie een boerderij. T ten opzichte van het veld. De ser-1 geant Meijer deelde aan de ver keerstoren mee, dat hij zou trach ten op een open terrein een nood landing te maken. Dit lukte hem op een veld drie km ten westen van de vliegbasis, waar het bran dende toestel tot stilstand kwam. Onmiddellijk daarna verliet de vlieger de brandende straaljager per schietstoel. Hij liep daarbij vermoedelijk een hersenschud ding op en enkele verwondingen. De Thunderjet-straaljager van de vliegbasis Eindhoven, die Vrij dagmorgen direct na de start in brand vloog, heeft een noodlan ding gemaakt in het dorpje Win- Julio Pinto Gandia, leider van de Portoricaanse nationalisten in New York, is tot zes maanden gevangenisstraf veroordeeld we gens belediging van het hof. Hij weigerde tot tweemaal toe ant woord te geven op vragen van de grote jury, zulks in verband met de schietpartij in het huis van af gevaardigden in Washington. De autoriteiten zijn van oor deel, dat de schietpartij in New York is georganiseerd. Landbouwers, die op het land aan het werk wa ren, zagen het toestel naar bene den komen en op de begane grond nog een afstand van ongeveer 150 m afleggen. De piloot lag naast de straaljager. Militairen van de vliegbasis bestreden het vuur. De piloot is per leger-ambu- lancewagen vervoerd. zo vervolgt Reuter, te verstaan gegeven, dat zij deze ministercon ferentie, waarop de politieke as pecten van een verenigd Europa besproken zouden worden, voor barig acht, daar naar haar oor deel de politieke plannen voor 'n verenigd Europa nog niet ver ge noeg gevorderd zijn. De Franse en Belgische regerin gen zouden de conferentie nu nog niet wensen met het oog op de hangende zaken in eigen land be treffende de E. V. G. Volgens dr Eugen Gerstenmaier, voorzitter van de commissie voor buitenlandse zaken van de West duitse bondsdag, zullen de landen van de kolen- en staalgemeen schap tezamen met Groot-Brittan- nië en Amerika een conferentie houden over het Saarvraagstuk, als minister Bidault en kanselier Adenauer het niet eens kunnen worden. Gerstenmaier gaf bij deze gele genheid een uiteenzetting over de drie fasen, welke in het plan- Van der Goes van Naters zijn voorge steld bij de oplossing van dit vraagstuk. Hij deed een beroep op de regering van het Saarge- bied, om het licentiestelsel voor de politieke partijen af te schaf fen en vrijheid te geven aan de pro-Duitse richtingen. Reuter meldt uit Saarbrüeken, dat de rege.ring van het Saarge- bied 't nieuwe Franse memoran dum, dat door minister Bidault aan kanselier Adenauer was over handigd bij het korte onderhoud tussen de twee staatslieden in Parijs, geen nieuwe Franse eisen behelst, zoals in persberichten was verklaard, doch slechts een „gecondenseerde versie" van het plan-Van der Goes van Naters omvat, zoals dat goedgekeurd was door de raad van Europa op zes Februari te Parijs. De enige belangrijke voor het plan ver zochte verandering vormde het verzoek, om de Europese commis saris volledig stemrecht te geven in de 1) kolen- en staalgemeen schap; 2) de Europese politieke gemeenschap; 3) de Europese de fensiegemeenschap. De Russische minister van Bui tenlandse Zaken Molotof heeft Donderdagavond in een verkie- zingstoespraak te Moskou ge zegd, dat de internationale span ning in het afgelopen jaar enigs zins verminderd is. Hij laakte de „zinloze" discriminatie op het ge bied van de handel jegens de Sowjet-Unie, China en Oost- Europa, aldus radio-Moskou. Molotof dankte de Russische atoomgeleerden voor hun bij drage tot het Russische prestige in het buitenland. De Berlijnse conferentie noem de hij een belangrijke stap voor waarts, aangezien het nodig was bevonden de conferentie van Ge nève ie beleggen. Het was het doel van de Rus sische buitenlandse politiek de internationale spanningen erder te verminderen en op handelsge bied samen te werken op basis van wederzijds voordeel met alle landen die dat wensen. Molotof nodigde de Westelijke mogendheden uit het Russische plan voor collectieve veiligheid in Europa nog eens in overwe ging te nemen. Hij gaf te kennen, dat de Russen misschien bereid zijn concessies te doen op punten, waartegen de Westelijken be zwaar hebben. Volgens in Djakarta binnen gekomen berichten werden in het laatste etmaal 19 dorpelin gen door benden gedood. De benden deden aanvallen in het regentschap Tsjiamis, waar zij in Panjingkiran 100 huizen af brandden, in de omgeving van Pameungpeuk 30 huizen en 2 moskeeën in brand staken, in het onderdistrict Malangbong en in de omgeving van Leles, ruim 40 woningen voor roof onderzochten. Behalve de 19 gedoden zijn er volgens de eerste berichten nog 14 dorpelingen gedood. Naar wij vernemen heeft de Nederlandse regering besloten üe uitnodiging te aanvaarden tot bij woning van de te Genève te hou den politieke conferentie over het Kofeaanse vraagstuk. Gelijk bekend is tijdens de con ferentie van de grote vier te Ber lijn besloten in April te Genève een politieke conferentie te hou den waar het Koreaanse vraag stuk aan de orde zou komen, ter wijl voorts ook de Indo-Chinese kwestie een punt van overleg zal uitmaken. Nederland is een der zestien landen van de V.N., die een con tingent troepen naar Korea heb ben gezonden en uit dien hoofde is het uitgenodigd aan het over leg over de Korea-zaken deel te nemen. De Argentijnse minister van Marine, admiraal Anibal Oli- vieri, heeft een bezoek van 19 dagen aan betwiste delen van het Zuidpoolgebied beëindigd, aldus deelde het Britse depar tement van Buitenlandse Za ken mede. De minister bezocht delen van het Zuidpoolgebied, waarop Engeland, Argentinië en Chili aanspraken doen gelden. Een Brits fregat heeft het Argentijnse schip, waarmede de minister de reis maakte, bege leid. Het Argentijnse schip ont scheepte 11 soldaten in Gra- hamland. De Britse regering deelde mede, dat zij dit wiet als het oprichten van een nieuwe basis beschouwt en gecR maat regelen zal nemen. INDO-CHINA. De reizende tentoonstelling van jeugdlectuur, die sinds het congres „Boek en Jeugd'' van No\). 1951 in ons land wordt gehouden, blijkt zich in een goede belangstelling te verheu gen. Deze tentoonstelling omvat ongeveer 800 boeken voor de leeftijd van 4-16 jaar. Thans is de stichting voor jeugdlectuur overgegaan tot 't samenstellen van een tweede beknopte collectie, welke 250 boeken voor de leeftijd van 4- 12 jaar omvat. Een derde collectie, ditmaal van 250 boeken voor de leeftijd van 12-18 jaar is in voorberei- De Franse legerleiding heeft te Saigon medegedeeld, dat Vief minh-strijdkrachten ter sterkte van, naar schatting, 30.000 man, Dien Bien Phoe, eon Frans bol werk in de bergen van zuidwest- Tonkin, omsingeld houden, het fort beginnen te naderen. In de omgeving van Dien Bien Phoe wordt hevig gevochten. Vietminh-geschut heeft Donder dag j.l. voor het eerst sinds 'n maand het kleine vliegveld van het fort beschoten. Waarnemers achten het moge lijk, dat de Vietminh-opperbevel- hebber, generaal Giap, nog vóór het einde van deze maand Dien Bien Phoe zal aanvallen. Indien de troepen van de uit Laos teruggetrokken 328ste divi sie bij de belegeraars worden ge voegd, zal Giap naar schatting 35 ia 40.000 man voor een aanval be schikbaar hebben. Waarnemers te Saigon zijn evenwel van mening dat een groot gedeelte der Dien Bien Phoe belegerende Vietminh-troe- pen ziek en dat hun moreel laag is. FRANS-LAOTIAANS TEGEN OFFENSIEF IN N.-LAOS. Franse en Laotiaanse troepen hebben in Noord-Laos een tegen offensief ingezet ter opruiming van door de teruggetrokken 328- ste Vietminh-divisie achtergela ten verbindingseenheden, die met lichte wapens uitgerust en ter bestrijding van guerilleros der re bellen. Door de legerleiding wordt medegedeeld dat de eerste resultaten bevredigend zijn. Voorts wordt medegedeeld dat het er op lijkt dat de hoofdmacht der 328ste divisie weer in haar oude bases, ten noord-westen van Dien Bien Phoe en 400 km ten westen van Hanoi, is terugge keerd. Nasser heeft Naguib eruit ge gooid en Naguib is weer terug gekomen, Maar, wat ook de uit eindelijke oplossing is van het geharrewar in Egypte, de les, die Engeland er uit trekken moet, is maar al te duidelijk! Wij moeten handelen en wel zo snel mogelijk als onze 80.000 manschappen tenminste veilig vanuit Suez moeten thuis komen. Hoe langer we wachten, des te moeilijker zal het zijn een overeenkomst aan te gaan. Kijk naar Nasser. Hij is 35 jaar oud, lang, gebruind, breedgeschou derd, met felle ogen en een lan ge, dunne haakneus. Hij is de zoon van een dorpspostbeambte; hij is omhooggekomen door het leger. Hij woont in een klein huisje in Heliopolis, buiten Cairo. Toen een Engels verslaggever hem onlangs bezocht, werd deze in een kleine kamer ontvangen. Hij kreeg een maaltijd aangebo den in een keuken-eetkamer. Nasser's vrouw stommelde ach ter de deur, doch vertoonde zich niet. Door een andere, open staande deur kon de verslag gever vier kleine kinderen zien liggen slapen. Men ziet Nasser zelden in burgerkleding. De boe ken op zijn boekenplank zijn ty perend voor hem. Hij leest de „Grijze Wolf", het leven van de Turkse dictator Ataturk. Hij heeft geen tijd voor Engelse poli tieke werken maar hij leest elk boek, dat hij vinden kan over Ierland's worsteling voor de vrij heid. Kolonel Nasser is twee maal in gevechten gewond ge weest, tijdens een anti-Britse de monstratie kreeg hij een schot in de arm van 'n Egyptische politie agent; z'n andere verwonding liep hij Israël. Zou de Britse regering met deze soldaat-politicus makkelij ker kunnen afrekenen dan met Naguib? Laten we eerlijk zijn. Nasser weet wat hij wil en hij weet ook, wat hij ervoor over heeft om het te krijgen en dat is niet veel! Hij wil liever vech ten dan toegeven. Als de onder handelingen over Suez te lang op het dode punt blijven, zal Nas ser niet aarzelen tot handelen over te gaan. Evenals Naguib heeft hij succes nodig om zich te handhaven. Hij zal niet aarzelen de „Bevrijdingseskaders", die hij op in de oorlog tegen al maandenlang traint, te gebrui ken. Zijn nauwe bondgenoot, Salah Salem, de fanatieke anti- Britse diplomaat heeft gezegd: „Het beste voor ons zou zijn, als de Britten Cairo bezetten". Cairo zou dan het strijdtoneel worden van een moordende oorlog, die met messen en pistolen gevoerd zou worden. Achter de nu weer even op de achtergrond geraakte Nasser staat de revolutionnaire raad, die Naguib wenst te zien verdwijnen. De leden van de raad voeren het bevel over het leger, de gue rilla's en over een geheime dienst. Voor Engeland is de crisis van Naguib een les geweest, zo bcr sluit het blad. Het Britse getreu zel heeft tot oorzaak, dat Naguib - zij het ook tijdelijk gevallen is, aldus de „Sunday Pictorial". medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt. geldig van Zaterdagoch tend tot Zaterdagavond. Vrij koud. Ma'tige tot vrij krachtige wind tussen noordoost en oost. Over wegend droog weer met op vele plaatsen mist of laaghangende bewolking. Vrij koud. ZONDAG 14 MAART. v.m. n.m. Breskens 10.20 11.07 Terneuzen 10.55 11.42 Hansweert 11.35 12.22 Walsoorden 11.45 12.32 MAANDAG 15 MAART. v.m. n.m. Breskens 11.25 11.41 Terneuzen 12.16 Hansweert 0.40 12.56 Walsoorden 0.50 1.06 ZON MAAN op onder op onder Maart 14 6.59 18.41 13.17 4.53 15 6.56 18.43 14.32 5.17 16 6.54 18.45 15.46 5.36 17 6.52 18.47 16.57 5.51 18 6.49 18.48 18.07 6.05 19 6.47 18.50 19.16 6.18

de Vrije Zeeuw | 1954 | | pagina 1